Nederland vierde internationaal Paasfeest De toestand in Jordanië De Paasdrukte in de bollenvelden, Betuwe, Zuid-Limburg en Zeeland Verklaring van Dulles Paasdrukie 195 7 sloeg alle records Paasboodschap van de Paus De gebeurtenissen in Algerië HET WF.F.R WEERBERICHT 'H. HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN I sulons scrbèrt DINSDAG 23 APRIL 1957 12e Jaargang Nr 4045 +-- 11 Hoe groot precies het aantal buitenlanders is geweest, dat van Goede Vrijdag af ons land heeft bezocht, kan moeilijk worden gezegd. Honderdduizenden echter hebben in Nederland een internationaal Paasfeest gevierd. Nog nooit was de trek naar de lage landen zó groot. Men spreekt van een half miljoen gasten, die overnachtten huiten het dagbezoek. ISRAëLISCHE KLACHT OVER POLITIELEGER VAN DE VER. NATIES Politiemacht in de greep van Nasser Jordanië heeft maandag bij de gemengde bestands commissie een klacht inge diend, omdat Israëlische strijdkrachten zondag twee maal de grens zouden heb ben overschreden en het vuur hebben geopend op Jordaanse troepen en her- ders. Waarnemers van de V. N. stellen een onderzoek in. Jordaans-Israëlische schotenwisseling Hevig treffen tussen Franse troepen rebellen en HEKSENKETEI, IN DE BOLLENSTREEK io.: io.: 25 5.25 19.56 3.25 15.19* 26 5.23 19.58 3.45 16.23', i 27 5.21 19.59 4.05 17.30<U 28 5.19 20.01 4.27 18.' ||I FranKering rij abonnementTerneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal: per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P 1- van Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties 'géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1.—. Tedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uar Het lentefeest in Nederland was (maandagavond om 11 uur voor zover toen bekend, nog) niet door ongelukken met dodelijke afloop verduisterd. Wèl waren enige gewonden bij aanrijdingen gevallen. Het bijzonder intensieve verkeer, dat tot scherp uitkij ken en voorzichtig rijden dwong, heeft blijkbaar een gunstige werking gehad. De grensposten hebben het gedurende deze dagen bijzonder hard te verduren gehad. Douane en koninklijke marechaussee (hebben zich beijverd het verkeer zo soepel mogelijk te laten ver lopen. De grenspost Wemhout/Wilstweezei verwerkte van de 110.000 binnenkomende auto's uren lang vier tot vijf auto's per minuut. Nieuweschans heeft ongeveer 15.000 auto's en bussen met pirn. 80.000 buitenlanders zien passeren. Bij Maastricht/Bil- serbaan kwamen ruim 1CO.OOO bezoekeps de grens over ini naar schatting 17.000 personenauto's en toerbussen. Elten heeft vrijdag een zó gro te drukte gehad, dat een kilome ters lange file voor de grensboom stand. De posten Öldenzaal Pop pc en DenekampRammel beek hebben het ook enorm druk gehad, evenals de post Glaner- brug. Venlo heeft ook ruim schoots zijn deel van de drukte gehad. Alleen zondag kwamen daar ruim 9.000 buitenlandse wa gens binnen, met een totaal over vier dagen van plm. 19.000, zo dat daar ook ruim 100.000 bui tenlanders ons land moeten zijn binnengekomen. Aan sommige grensposten hebban de wisselkantoren moe ten sluiten wegens gebrek aan wisselgeld. Aan de Duitse kant konden de bureaux van de Duit se automobielclub A.D.A.C. de drukte met triptieken niet aan. Veel omslag is aan de Neder landse grens met het doorlaten niet gemaakt. Bij wijze van uit zondering is aan Fransen en Duitsers op deze dagen toege staan op vertoon van identiteits kaart de grens te passeren. Terwijl maandagavond in O. Nederland de Paasvuren opvlam den stonden duizenden automo bielen voor de Duitse grenskan- toren op weg naar huis. De Duit se grenscontröle kon deze gewel dige stroom niet verwerken, zo dat urenlang oponthoud ont stond. De rijksweg en de zijstraten voor dr grenspost Glanerbrug stonden bv. propvol auto's. Ook bij Poppe en Rammelbeek was do drukte overstelpend. Venlo eni Nieuweschans kregen de stroom op Duitsland eveneens te verwerken. Volgens-tot dusver bekende ge gevens hebben bezoekers uit de Duits sprekende landen deze Paasdagen de overhand gehad, echter op de voet gevolgd door de Franssprekerden, de Belgen, duizenden Scandinaviërs, Ameri kaanse militairen uit Duitsland en Frankrijk Engelsen, Polen, ir Volgen het rechtse Chinese blad Hongkong Times" zou communistisch China kernwa pens van de Sow jet-Unie gekre gen hebben. Spanjaarden, Pakistani, Vietna- mezen, Indiërs en Afrikanen. De medewerkers van de V.V.V.'s met de L.I.D. hebben ge durende de Paasdagen bijna geen Utrecht was eivol en spreidde naar Het Sticht. In 't Gooi was vrijwel geen bed onbeslapen. Te Amsterdam zijn 8000 bezoekers door de L. I. D. aan een slaap plaats geholpen. Rotterdam bracht er 2500 te bed, Den Haag 5500, Utrecht 1800, Arnhem ruim 6000. Haarlem en omgeving met 2500 gasten bij particulieren za ten propvol. In Zandvoort werden bijna 7000 overnachtingen ge boekt. In Katwijk en Noordwijk hebben samen 6000 gasten meer, dan reeds geboekt waren, gelo geerd. Wassenaar wist voor nog 700, Delft voor 1800 en Leiden voor 250 personen plaats te vin den. Den Bosch voor 125. In Den Haag/Scheveningen hebben in totaal ruim 9000 bui tenlanders per nacht gelogeerd, op een voorraad van 6000 officië le hotel- en pensionbedden, bed gezien. Men had de diensten netjes ingedeeld, doch zij, die aan de balie hielpen, bleven maar als er aflossing kwam. Amsterdam werkte met drie kantoren, Den Haag met twee. Padvinders en amateurgidsen hebben bij de zorg voor de vreemdelingen goe de diensten verleend. Nergens in de wereld wordt een op deze wijze georganiseerde zorg aan het onderbrengen van toeristen besteed. Tallooze vreemdelingen waren dan ook blij verrast bij deze enor me toeloop aan behoorlijk ver blijf geholpen te worden. Niet zonder de medewerking van het publiek, dat de deuren gastvrij openstelde, zou dit ge lukt zijn. In Den Haag was de animo'zó groot, dat de V.V.V. desgewenst te middernacht nog 1150 bedden bij partikulisren zou hebben kunnen beleggen. Zoveel bonafide aanbiedingen had men. Vele aanbiedingen waren gratis. *«0^ b»} operfv caeké fwfe 16 bfcvwijslrcaf 9 IswMuzen nat. en internationaal jurylid depositair „lancome", „dr. Payot ..yardley" heren en kinderen haarknippen uitsluitend na afspraak Het hoofd van de afdeling wa penstilstand van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Za ken, Tekoah, heeft zondag ver klaard, dat de politiemacht van de Verenigde Naties in Gaza meer en meer in de greep van kolonel Nasser schijnt te gera ken en reeds haar doeltreffend heid verloren heeft. Hij beschuldigde het politieleger o.m. van niet-nakoming van een overeenkomst met Israël om trent de terugkeer van Israëliërs die per abuis de grens overschrij den Verder merkte Tekoah op, dat er geen positief antwoord was ontvangen op de uitnodiging van de Israëlische autoriteiten aan de lederu van het politieleger om Israël en de heilige plaatsen te bezoeken. Het secretariaat van de Verenigde Naties had in een rapport slechts twee gevallen van pogingen van Egyptenaren om de grens te overschrijden I vermeld. Israël had daarentegen I het hoofdkwartier van de politie- macht mededeling gedaan van veertig incidenten aan de grens die door troepen van de Verenig- 1 de Naties wordt bewaakt, waar- j onder Egyptische sabotagedaden i en aanvallen.' op Israëlische voer- tuigen. Een Israëlische militaire woord voerder heeft zondagavond te Jeruzalem medegedeeld, dat Jor daanse militairen met machine geweren hebben geschoten op een Israëlische patrouille, toen deze ter hoogte van Toelkarem, aan de Israëlisch-Jordaanse be stan dsgrens, bevond. De Israëliërs schoten terug, waarop een vuurgevecht ont stond dat 3 uur aanhield. Aan. Is raëlische zijde werden geen ver liezen geleden. De Arabische pers in Egypte bracht onder gTote koppen het bericht, dat Haakse troepen Jor danië waren binnengetrokken. Officiële kringen te Amman en Bagdad spraken dit echter tegen. Een regeringswoordvoerder van Jordanië noemde het verhaal „verzonnen". Volgens het bewuste bericht, dat afkomstig was van een spe ciale correspondent van het in Egypte gevestigde persbureau voor het Midden-Oosten, zouden. Iraakse troepen zondag Jordanië zijn binnengetrokken tot bij de stad Mafrak waar Syrische troe pen zijn gelegerd. President Koe- watly van Syrië zou naar aanlei ding hiervan telefonisch koning Hoesseins aandacht hebben ge vestigd op de eventuele compli caties. Naar A.F.P. uit Damascus meldt, heeft premier Assali van Syrië maandag na afloop van een bijeenkomst van zijn regering verklaard, dat Syrië de ontwikke ling van de toestand in Jordanië met grote belangstelling vo'St en voortdurend contact houdt met Saoedi-Arabië, dat evenals Syrië troepen heeft gelegerd in Jordanië. Zoals was te voorzien, is de Eerste Paasdag in Neder land buitengewoon druk ge weest, mede dank zij de enorme aantallen buitenlan ders, die de bollenvelden, de bloeiende Betuwe, bloeiend Zuid-Limburg en bloeiend Zeeland kwamen bezichti gen. Ook in de badplaatsen, waar vele gelegenheden aan de boulevards open waren, was het meer dan propvol. Men kon, traditioneel ge sproken, over de hoofden lopen. Op de Eerste Paasdag hebben opnieuw grote aantallen buiten landers van alle kanten de „aan val" op de schoonheid van Ne derland voortgezet. Aan alle grensposten was het bijzonder druk, doch door doelmatige werk verdeling bleef stagnatie achter wege. Het grenscommando van de Koninklijke Marechaussee heeft bij het betreden van de Ne- Volgens in Algiers ontvangen berichten zijn zaterdag 60 opstan delingen gesneuveld in een ge vecht met troepen van het Fran se leger in de bergen bij Nedro- mah in West-Algerië. Zij maak ten deel uit van een groep op standelingen, die bij een treffen op woensdag 48 man verloor. Franse veiligheidstroepen 'heb ben in de afgelopen 24 uur twee belangrijke operaties uitgevoerd in het gebied van Orao en in de omgeving van Algiers. In de hier uit voortvloeiende gevechten sneuvelden zeventig opstandelin gen. Eén rebel werd gevangen genomen. In het gebied van Constantine vielen de verzetslieden zonder re sultaat militaire posten aan. Te Bene is zondag een blanke ver moord. De aanslagpleger wist te ontkomen. Zondagavond is te Algiers van Franse zijde vernomen dat de Franse troepen in een hevig handgemeen in de met bossen overdekte bergen in West-Algerië 101 rebellen hebben doen sneu velen. De opstandelingen hebbrn thans in de afgelopen week, die door felle gevechten werd gekenmerkt naar schatting 800 man verloren. Aan Franse zijde sneuvelden 74 militairen. Voorts werden veertig Franse militairen gewond en worden er zes vermist. De weersomstandigheden maak ten, dat de Franse troepen geen steun uit de lucht konden krij gen, zoda er gevechten van man tegen man werden geleverd. Verzetslieden schoten zondag te Bone op een auto, waarbij zij de voorzitster van het plaatse lijke Rode Kruis verwondden. De gewonde vrouw trok een revol ver en beschoot haar aanvallers. De auto der rebellen werd door tien kogels getroffen. (Het voer tuig is later in Bone aangetrof fen). Op het traject Oran-Perregaux is een trein op een mijn gelopen, waardoor twee spoorwegarbei ders om het leven kwamen. derlandse bodem aan Fransen en Duitsers veel medewerking ver leend door het uitgeven van fol ders met aanwijzingen op het ge bied van logies en door bij wijze van uitzondering op goedkeuring van Den Haag Fransen, en Duit- hers op vertoon van identiteits kaarten binnen te laten. De Eerste Paasdag kenmerkte zich door een enorm aantal dag jesmensen, dat uit verschillende landen per auto en autobus naar ons land kwam. Een aantal daar van beviel het zo goed dat zij aan de logtes-informatiedienst in Den Haag verzochten om onderdak. Het is gelukt passagiers van enige grote autobussen collectief onder te brengen in vakantiever blijven te Kijkduin. Er rekening mee houdende dat op Goede Vrij dag reeds alle hotels en ook de meeste pensions in het westen des lands vol waren, is het aan de logies-informatiediensten, L.I.D. in de drie grote steden gelukt 40.000 buitenlanders, die geen onderdak besproken hadden, on der te brengen. NEDERLANDS PUBLIEK HULPVAARDIG Van het Nederlandse publiek is enorm veel medewerking onder vonden. Gelijk in vorige jaren, waren tal van Amsterdammers, Hagenaars en Rotterdammers, die zelf niet met Pasen uit waren, met hun eigen auto's en zelfs met taxi's naar de V.V.V.-kanto- rpn gereden en hebben daar hun diensten aan de om onderdak vragende buitenlanders aangebo den, onder de leuze „geef ze maar mee, wij- zorgen wel voor ze". Het onderbrengen van de buitenland se gasten, waarvan ook vele Amerikaanse militairen die in Westeuropa gelegerd zijn, is vlot ter gegaan dan ooit tevoren. DE AANSLAGEN IN PARIJS Noord-Afrikanen moeten het ontgelden Bij aanslagen in Parijse café's zijn vrijdagavond drie Noord- Afrikanen om het leven gekomen en verscheidene gewond. Volgens de politie is intimida tie door Algerijnse opstandelin gen of naijver tussen elkaar be concurrerende Algerijnse natio nalistische groepen in Parijs de oorzaak van dez gewelddaden. 800 politiemannen hebben za terdag een ring gelegd om het stadsdeel van Parijs, waarin de Noord-Afrikanen wonen. Paus Pius de Twaalfde heeft zondag in zijn Paasboodschap tot de"wereld verklaard dat „de slechte zeden op allerlei gebied zo ver zijn doorgedrongen en zo schaamteloos en algemeen zijn verbreid, dat zij de ernstige be zorgdheid wekken van hen, wie het lot van de wereld ter harte gaat". De Paus sprak vanaf het bal kon van de Sint Pieterskerk. Op het plein hadden zich 300.000 mensen, onder wie vele toeris ten, verzameld. De rede werd ook door de radio en de televisie uitgezonden. ,De mensheid schijnt een lichaam bedekt met zweren, waarin het bloed moeilijk vloeit doordat de individuen, de klas sen en de volkeren volharden in hun verdeeldheid en zich bij gevolg niet met elkaar verstaan. En terwijl niet kermen, haten zij elkaar en zij zweren samen, strijden en vernietigen elkaar". Vervolgens zei de Paus, dat er •rekenen zijn dat op deze nacht een dageraad volgt en „een nieu we dag met een schitterende zon". Na zijn toespraak van twintig minuten verwelkomde de Paus in het Engels, Frans, Duits en Spaans de meer dan 100.000 bui tenlandse pelgrims onder de reusachtige menigte, die naar zijn woorden luisterde. Er heerste een doodse stilte toen de menigte knielde en de Paus de zegen „urbi et orbi" (aan de stad en de wereld) gaf. Uitbundig werd de Paus toege juicht toen hij wuivend afscheid nam en zwermen losgelaten wit te duiven langs het balkon vlo gen. De Paus, die zijn toespraak m het Italiaans hield, zei nog. dat de hoop van de wereld gelegen is in het feit, dat dc- mensheid, ondanks de ontdekkingen van de moderne wetenschap, „dui delijk ziet, dat door de yooruit- gang alleen de wereld niet her boren kan worden, maar het was hoopgevend, dat zich in de we reld. onder leiding van de Voor zienigheid, veelvuldige metho den voor een vollediger en vrije re levensontwikkeling baanbre- ken. De Paus gaf een opsomming van de vreedzame .doeleinden waarvoor kernenergie wordt aangewend. De mens wordt zijn werken aldus steeds meer mees ter, zei hij. Toch is dit alles nog steeds nacht. Maar velen begin nen reeds tot het inzicht te ko men en te erkennen, dat deze nacht van de wereld is ontstaan doordat Christus werd uitgeslo ten van het gezins-, culturele en sociale leven, „doordat het volk tegen Hem is opgestaan, doordat Hij gekruisigd is". Veie zielen begrijpen, aldus de Paus, dat tij dig, eensgezind en georganiseerd optreden het aanschijn van de wereld zal veranderen en ver nieuwing en verbetering zal brengen. In Jordanië zelf komt er weinig verandering in de politieke situa tie. Voor het eerst sinds twaalf dagen geleden het kabinet-Na- boelsi aftrad, is het dagelijks be stuur van de linkse partijen-coa litie te Nabloes bijeengekomer.. De regering heeft verboden in perstelegrammen militaire za ken te vermelden, op straffe van instelling van een totale perscen- uur Volgens kringen van het Jor daanse ministerie van Buiten landse Zeiken heeft Saoedi-Arabië vijf miljoen pond betaald, ai? eerste termijn van zijn aandoe in de Arabische hulp aan Jora;, nië, ter vervanging van de Bri: se steun aan dat land. Zowel premier Khalidi als zijn minister van Buitenlandse Zaken Naboelsi hebben op een perscon ferentie verklaard, dat Jordamië een bezoek van Eisenhowers spe ciale afgezant Richards zal toe juichen. Het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten meldt uit Amman, dat „zeer belangrijke ontwikkelingen ih de nationale strijd binnen 24 uur kunnen wm den verwacht". Een correspondent van het w.v reau bericht, dat kolonel A'odoel lah El Nakèr, de eerste aankla ger van het Jordaanse leger, w gearresteerd omdat hij gewei gerd had een aanklacht in te die nen tegen officieren die bescha digd worden van samenzwering in het kamp Zirqa, ten noorden van Amman. Nakksr zou in Ten vooronderzoek de officieren, die werden gearresteerd na de mis lukte opstand van een de:l van het leger onder leiding van ge neraal Noewar, van blaam gezui verd hebben. In het bericht van het Egypti sche persbureau wordt verder gezegd, dat kolónel Mahmoed E' Mossi. hoofd van de inlichtingen dienst van het Jordaanse leger die zich in Damascus bevindt, do cumenten heelt meegenomen „die het bewijs leveren van een samenzwering en betrekking n tussen paleiskringen in Amman en sommige buitenlandse milli taire attaché's aldaar". Het Egyptische persbureau meldt bovendien uit Damascus uit perskringen vernomen te heb ben, dat Naboelsi als minister van Buitenlandse Zaken van Jordanië zal aftreden. Voorts zou het hoofd van de afdeling veilig heid kolonel Mohammed Myatta. huisarrest hebben daar men vreest, dat hij zich in Damascus bij Noewar en diens opvolger. -4)i Hiyari zal voegen. Op de Paasdagen kwamen zeer vele Belgen en Fransen naar bloeiend Zeeland en naar Brabant. Vele Duitsers en ook Belgen bezochten Zuid-Limburg, waar op het ogenblik, evenals in de Be tuwe, de pruimen- en perenbloe sem. en ook wat appelbloesem 't landschap sieren, terwijl het in de bollenstreek een complete hek senketel was. Nog nooit is op een Paasdag -bij zulk mooi weer zo'n groot aantal bezoekers, Nederlanders zowel als buitenlanders in de bol lenstreek geweest. Opmerkelijk is het dat ook zeer veel Skandina- vische toeristen waarschijnlijk op weg naar Frankrijk, Nederland sinds Goede Vrijdag hebben be zocht. De Ver. Staten verwerpen het idee dat een oorlog tussen de vrije wereld en de wereld van het internationale communisme onvermijdelijk is. Zij zijn vast besloten te volharden in de strijd voor de vrede, beginselen vari de Ver. Naties trouw te blij ven, zich in te spannen om een oplossing voor de controle op de ontwapening te vinden, de vol keren "economisch en militair te helpen om hun collectieve vei ligheid te verzekeren, te strijden voor de bevrijding van onder drukte volkeren, en het zoeken naar soevereiniteit voor alle vol keren aan te moedigen. Aldus de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, maandag op een diner, aangebo den door een Amerikaans pers bureau. Hij somde voorts in negen punten de richtlijnen van de Amerikaanse buitenlandse politie op: 1. Weerstand tegen elke wij ziging, veroorzaakt door over macht. 2. De Ver. Staten zijn het eni ge vrije land in staat moderne wapenen aan andere vrije lan den te verstrekken om een oor log te voorkomen. De Ameri kaanse begroting op militaire hulp aan het buitenland te be snoeien zou onzinnig zijn. 3. De Ver. Staten zijn van mening dat controle op ontwa pening onmisbaar is, maar zo lang een internationaal inspec tiesysteem nog geen werkelijk heid is dient de Amerikaanse militaire macht niet beperkt te worden. 4. De militaire samenwerking van de Ver. Staten met de an dere vrije landen moet worden aangevuld door economische hulp. De Ver. Staten menen dat alle volkeren hun onafhanke lijkheid moeten hebben. 6. De Ver. Staten moeten door hun voorbeeld helpen bij de innerlijke ineenstorting van het communisme door de welda den van de vrijheid te tonen en de onderdrukte volkeren er aan te herinneren dat zij niet ver geten zijn. 7. De Ver. Staten zijn trouw aan de Ver. Naties en willen ge schillen vreedzaam, overeen komstig de rechtvaardigheid en het internationale recht rege len. 8. De Ver. Staten willen dat deze beginselen in het Midden- Oosten worden toegepast. 9. De Ver. Staten zetten hun strijd voor de vrede voort. Dulles zegt dat het gebruik maken van de organisatie der V. N. geen afstand doen van de buitenlandse politiek betekent, „maar een uitvoering van deze politiek op een manier, wolke do beste hoop voor de mensheid vormt". Er is geen veilig midden voor de onlangs onafhankelijk gewor den landen „in de wereld, waar van het ene deel door despotische regimes wordt bestuurd, en het andere vrij blijft door aanvaar ding van het beginsel van de on derlinge afhankelijkheid". Het internationale communis me ligt op de loer om beslag te leggen op die landen, wier lei ders van mening zijn, dat de pas verworven, soevereine rechten tentoon moeten worden gespreid, door het tarten van andere onaf hankelijke landen „Dit soort soevereiniteit komt neer op zelfmoord". Ten aanzien van het Midden- Oosten zei de minister onder WEINIG VERANDERING Het weer in ons land stond tij dens de Paasdagen onder invln-e t van hogedrukgebieden. Het be langrijkste was een boven ie Oostzee gelegen centrum, waar omheen bij oostelijke windei d >- ge lucht naar ons land getrans- portëerd werd. Maandag was er echter in rte hogere niveaux meer bewolkin dan zondag, waardoor de zor e- schijn toen bij tijden minder in tensief was. De temperaturen -men "•vtaruiap' *- to tó 17 »- den in het noordoosten van ons land en tot 17 a 18 graden in het zuidwesten van het land. Heden wordt opnieuw droog en vrij zonnig weer verwacht met een matige, af en toe vrij krachtige oostelijke wind en wel nig verandering in temperatuur. meer, dat het handvest der Ver enigde Naties een vreedzame op lossing van conflicten voor- schrijit, maar een dergelijke re geling moet ook rechtvaarp zijn en in overeenstemming met het internationale recht. De Verenigde Staten streven er naar een toestand in het leven te roepen, welke beter is dan. de gevaarlijke omstandigheden, waaruit de jongste gewelddaden werden geboren. Dit zou niet snel genoeg kunnen gebeuren, daar men in een emo tionele sfeer van wrok minder let op onpartijdige raadgevingen dan op het werven van aanhan gers. De minister zei, dat een mobie le vergeldingsmacht het voor naamste afschrikwekkende mid del tegen een aanval moet zijn, maar er rrrnemn ook land-, zee-1 Droog en vrij zonnig weer met en luchtstrijdkrachten zijn voor I een matige tol vrij krachtige oor- plaatselijke acties en voor een telijke wind en weinig verande- defensie, welke de mobiele ver- ring in temperatuui geldingsmacht de kans geeft i medegedeeld door het K.N.M.l. t? De Bill, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Weinig verandering haar werk te doen. Dulles ertitiseerde degene, die in hun ijver om te bezuinigen dat deel van de begroting willen Imï- snoeien, dat dikwijle „verkeerde lijk buitenlandse hulp" wordt ge noemd, „alsof wij er niet bij ge baat zijn". Dulles zei ook, dat het interna tionale commissie met moeilijhe- den omtrent zijn leerstelling te kampen heeft en dat „het wrede optreden van het Sowjet-commu- nisme in Hongarije velen er toe- heeft gebracht de communisti sche partij te verlaten." DINSDAG 23 APRIL. *De laatste groep van gezochte leden der EOKA. de verzetsbewe ging op Cyprus, is door veilig heidstroepen gevangen genomen, aldus is officieel meegedeeld. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.40 9.15 9.55 10.05 Ti.m. 9.1" 9.' ZON MAM» op onder op osvdn Apr. 23 5.29 19.53 2.42 13.00 'J'i 24 5.27 19.54 3.04 14.1?fJ|

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1