UIT DE PROVINCIE Grote invasie buitenlanders begonnen TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening PB Eric de Noorman - Het loon der hebzucht HET WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER ZONDAGDIENST ARTSEN Zevlazegels Toeristenstroom richt zich op de grote steden AGENDA C<ve,rêIin en TERNEUZEN AXEL. aarborg Schutters KLOOSTERZANDE. OOSTBURG SLUIS. SLUISKIL ZUIDZANDE. MINIATUUR WALCHEREN WEER GEOPEND. Miniatuur Walcheren op het Middelburgse Molenwater is weer opengesteld voor de honderddui zenden toeristen, die gedurende het seizoen een bezoek aan het verrezen eiland brengen. De of ficiële opening van het wondere wereldje, Walcheren in het klein, werd vrijdag door de president- directeur van de Nederlandse Heidemaatschappij, ir. H. J. A. Hendrikx, verricht. Bewondering zeide de heer Hendrikx te hebben voor het doorzettingsvermogen en de werkkracht van de eilandbewo ners, die hielpen een schijnbaar verloren eiland weer de tuin van Zeeland te maken. De Nederland se Heidemaatschappij is bovenal dankbaar, bij de herverkaveling van het eiland medewerking te hebben mogen verlenen. Walche ren met zijn prachtige stranden ,zal na de voltooiing van het drie- eilandenplan en het Pelta-plan nog meer een belangrijk recrea tiegebied worden. Doelend op het binnenmeer, dat reeds na de ver wezenlijking van het drie eilan denplan over een viertal jaren zal ontstaan zei hij dat Walcheren voor de watersport kan worden wat de Alpen voor de bergbeklim mers zijn. Nieuwe attracties op Miniatuur Walcheren zijn de pop pen in originele Zeeuwse kleder dracht en een negental reusach tige aquaria met een gezamen lijke inhoud van 1300 liter, die door de Nederlandse Heidemaat schappij welwillend ter beschik king zijn gesteld. CONCERT FODENS MOTOR WORKS BAND. Naar wij vernemen zal het En gelse blaasorkest Fodens Motor Works Band, onder leiding van Henry Mortimer, ook dit jaar weer een bezoek aan Nederland brengen. Voor de provincie Zeeland kon den twee concerten van deze be roemde Brass-band worden be sproken, n.l. op 10 mei te Mid delburg en op 18 mei te Oost burg. Voor Middelburg, waar het con cert zal plaatsvinden in de Con cert- en Gehoorzaal, zijn nu reed9 alle plaatsen uitverkocht en niet minder dan 300 mensen moesten worden teleurgesteld. Voor Oostburg, dat de Zeeuws- Vlaamse primeur van dit orkest geniet (het is zelfs de eerste maal dat een Engels ensemble van een zo hoog gehalte in Zeeuws-Vlaanderen zal concer teren) wordt evenzeer een grote toeloop van alle liefhebbers van blaasmuziek verwacht. Het ligt in de bedoeling van de organisa toren van dit concert, de Zeeuw se Volksuniversiteit in samenwer king met de muziekvereniging (Advertentie) Vraagt Uw winkelier. TOENEMENDE BEWOLKING. Het weer kwam vrijdag onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, die zich uitstrekt van de Golf van Biscaje naar Zuid- Scandinavië en langzaam naar het Oosten beweegt. Hoewel het betrekkelijk zonnig was, bleven de maximumtempe raturen laag als gevolg van de krachtige aanvoer van koude po laire lucht over de Noordzee. Ook vandaag zal het aanvan kelijk zonnig zijn, maar later neemt de bewolking toe, op de nadering van een depressie, die bij Ierland ligt en in de richting van de Noordzee koerst, terwijl er een kleine kans bestaat op wat regen later op de dag. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Later toenemende bewolking Veranderlijke bewolking met later kans op een bui. Wind krim pend naar zuidwest of zuid en aanwakkerend tot matig of krachtig. Ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren. ZON MAAJf op onder op onder Apr. 20 5.35 19.48 1.12 9.58 21 5.33 19.49 1.48 11.01 23 5.29 19.53 2.42 13.09 24 5.27 19.54 3.04 14.13 ZONDAG 21 APRIL. „Harmonie" te Oostburg, om, wanneer de belangstelling inder daad zo groot is als wordt ver wacht, te trachten jaarlijks een soortgelijk evenement in Zeeuws- Vlaanderen te organiseren. Het concert, dat mede dank zij een belangrijk provinciaal subsi die kan plaatsvinden, zal worden gegeven in het gebouw van de Rooms-Katholieke Kring te Oost burg. DE OPENING VAN HET RODE KRUISZEEKENHUIS TE ZIERIKZEE. Thans is definitief bekend ge maakt, dat H. K. H. Prinses Bea trix 11 mei per helikopter van de marine-luchtvaartdienst naar Zie- rikzee zal komen om daar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis officieel te openen. Voorts is bekend gemaakt, dat bij de officiële opening aanwezig zullen zijn de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff; de directeur- generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam; de secretaris-generaal van het minis terie van Sociale Zaken en Volks gezondheid, mr. J. H. Klatte; de hoofdinspecteur van de Volksge zondheid. dr. C. Banning en het voltallige hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, ver tegenwoordigers van het Zweed se Rode Kruis, de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland; de Zweedse consul-gene raal in Amsterdam, de heer W. E. W Ekman; vertegenwoordigers van de Zweedse kolonie in Ne- dreland en vele andere autoritei ten. Op vrijdag 10 mei, zullen offi ciële ontvangsten worden gehou den in de Zweedse ambassade in Den Haa<* en in het kasteel „Oud Wassenaar" te Wassenaar. Zater dagmiddag zal in het gemeente huis te Zierikzee om 13.00 uur een lunch worden aangeboden in de gerestaureerde Schutterszaal van het gemeentehuis. Hieraan zullen onder meer aanzitten de burgemeester van Amsterdam, de heer Van Hall en diens echt genote. Het eiland Schouwen— Duiveland is na de watersnood door de gemeente Amsterdam ge adopteerd. De officiële overdracht van het ziekenhuis geschiedt om drie uur door de voorzitter van het Inter nationale Rode Kruis, de heer Emil Sandström, die het zal over dragen aan de voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, die op zijn beurt het ziekenhuis zal overdragen aan de voorzitter van het dagelijks bestuur, burgemees ter mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee. Opening nieuwe lunchroom. Vanmiddag om kwart vóór drie wordt op een sensationele ma nier een nieuwe luchroom in het pand Noordstraat 52 geopend. Dit moderne etablissement in een oud huis, zal voortaan bekend blijven onder de naam „Porgy and Bess" en dan weten inge wijden wel in welke sfeer men het moet zoeken. Dat er bij deze opening een vliegtuig te pas komt, is werke lijk geen april-grap. Om kwart vóór drie zal er n.l. een vliegtuig boven Terneuzen verschijnen dat met behulp van een parachute de sleutel van het gebouw boven de Markt zal afwerpen.. Degene, die de sleutel in handen krijgt, moet deze aan de burgemeester, die de officiële opening zal verrichten, ter hand stellen. Zijn (of haar moeite zal rijkelijk worden be loond met een prachtige Paas- taart. Deze lunchroom is er een van een geheel aparte allure. Wij denken daarbij niet in de eerste plaats aan moderne en gezellige meubels, schitterende verlichting, vloerbedekking en alles wat er bij te pas komt. Het meest wordt wel de aan dacht getrokken door de wand schildering (die eveneens onthuld zal worden) van de Dordreehtse kunstschilder Lou ten Bosch, die zijn opleiding aan de Rotterdam se academie kreeg en als modern schilder reeds heel wat opdrach ten heeft uitgevoerd. Na de officiële opening, die ongeveer een uur in beslag zal nemen, is in deze nieuwe zaak natuurlijk ieder van harte wel kom. Voor Terneuzen, dat steeds meer door vreemdelingen wordt bezocht, zal deze inrichting van aangename verpozing beslist een aanwinst betekenen. Verg. Vrouwengroep P. v. d. A., afd. Terneuzen. De Vrouwengroep van de Par tij van de Arbeid hield in zaal ,,'s Lands Welvaren" een zeer drukbezochte vergadering. In haar openingswoord heette de voorzitster mevr. Ras uit Den Haag, hartelijk welkom. Bij de behandeling van het huishoudelijk gedeelte werd ge vraagd of de vrouwenver. er iets voor voelde om de 1 meimorgen gezamenlijk door te brengen. Besloten werd naar Axel te gaan en daar een wandeling te maken. Er gaven zich ter verga dering 33 deelneemster op. Ook bestond er grote belang stelling voor de contactdag wel ke dit jaar op 16 mei te Zelzate wordt gehouden.. Na de pauze sprak mevr. Ras over de bestedingsbeperking. Haar uiteenzetting werd met aandacht gevolgd en de voorzit ster was zeker aller tolk toen zij aan het slot spreekster hartelijk dank zegde voor de causerie. De avond werd besloten met zingen van het socialistische strijdlied „Eenheid". Mannaert's motorshow. Het voorjaar is voor ontelbare berijders van scooters en moto ren het sein om er weer op uit te trekken; voor de Mannaert's motorhandel is dit een gerede aanleiding te tonen wat men aan het nieuwste op dit gebied in voorraad heeft. Vanaf de 2e Paasdag tot en met zaterdag 27 april a.s. zal de heer Mannaert in (en buiten) zijn showroom aan de Verleng de Van Steenbergenlaan het nieuwste laten zien wat er op het gebied van bromfietsen, mo toren en scooters door de fa brieken van reputatie op de markt wordt gebracht. Wanneer men zo eens 'n kijkje neemt in al dit glanzende snel heidsmateriaal komt men tot de conclusie dat de techniek zich niet alleen tot taak stelt een zo snel mogelijk maar ook en voor al een zo veilig mogelijk vervoer middel te construeren. Daarbij dringt zich dan ook de overtui ging op dat snelheid-races en betrouwbaarheidsritten die de fabrieken van naam organise ren, niet uitsluitend zijn tot ver maak van het publiek. Zal een auto voor velen nog een wensdroom zijn, de heer Mannaert weet ook dit vraag stuk op te lossen met zijn kleine maar uiterst solide Goggomo- bil. Voor de kenners valt er zeer zeker heel wat goed materiaal te bewonderen. Eerste lustrum St. Joris- wandeltocht. Voor de vijfde achtereenvol gende maal zal op zaterdag 27 april a.s. de Sint Joris-wandel- tocht plaats hebben. Waren de vier voorafgaande reeds een bij zonder evenement in de gemeen te wanneer enkele honderden padvinders hun kilometers-lange tocht rond Terneiizen aflegden, dit jaar wil het bestuur er iets bijzonders van maken. Zij orga niseren dit wandelfeest namens de plaatselijke padvindersgroe- pen der Nederlandse Padvinders, de Kapitein van der Deekengroep en de Doormangroep. Er zijn nu al meer dan zeshon derd deelnemers ingeschreven en verwacht mag worden dat nog meer inschrijvingen zullen vol gen. Ter opluistering van deze eer ste jubileumwandeltocht zullen de deelneemsters en deelnemers een eindweegs werden vergezeld door de uit 70 tot 80 man bestaan de Sint-Leo-Scouts-harmonie uit Brugge. De padvinders, gidsen, verken- niers, pioniers, en voortrekkers moeten een parcours van onge veer 20 km afleggen. De kabou ters en welpen krijgen een par cours van ongeveer 10 km toe gewezen. Nadat deelneemsters en deel nemers zich in hotel „Centraal" zullen hebben gemeld, vindt om 14.15 uur de start op de Markt Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 8 uur zal de prak tijk van de artsen te Terneuzen worden waargenomen door dok ter A. van Zanten, Tel. 2445; van zondagochtend 8 uur tot maan dagochtend 8 uur door dokter Th. Bos, Tel. 2303, en van maandag ochtend tot dinsdagochtend door dokter P. J. Nijsten, Tel. 2324. Gedurende de Paasdagen apo theek geopend: Hamann, Noord straat 69 (Tel. 2060). plaats. Het einde van het par cours is eveneens op de Markt gelegen. Iedere deelnemer (ster) ont vangt indien de mars geheel wordt uitgelopen een mooie her inneringsmedaille. Afdeling A (20 km) le prijs: Wisselbeker, aangeboden door het college van B. en W. van de gemeente Terneuzen, plus pla quette. Als extra-prijs een plaquette aangeboden door de Commissa ris der Koningin in de Provincie Zeeland. Tweede tot en met vijlde prijs Plaquette. Afdeling B (10 km) le prijs: Wisselbeker plus plaquette. Als extra prijs een plaquette aangeboden door de Consul van België. Tweede tot en met vijfde prijs: Plaquette. Voor de buitenlandse groepen zijn de prijzen bij een voldoend aantal inschrijvingen van Bel gische groepen als volgt: Afdeling A-B le prijs: Plaquet te plus een extra prijs. Tweede tot en met vijfde prijs: Plaquette. Voor die groep (groten en klei nen te samen) die het beste te zamen geclassificeerd worden is nog een extra wisselbeker be schikbaar gesteld n.l. „De Lode van Beethoven"-beker, namens de „Vikinggroep" uit Gent. Om ongeveer 19 uur zal door de Sint-Leo-Scouts op de Markt een z.g. muziekparade worden, uitgevoerd. Voor de vorige wandeltochten bestond van de zijde van het pu bliek zeer grote belangstelling. Een belangstelling, die organisa toren en deelnemers ruimschoots verdienen, Diploma-uitreiking A. A. S. De arbeidersavondschool wel ke ook dit jaar weer alhier werd gehouden kwam in „Het Cen trum" bijeen voor een slotavond. De cursisten van beide klassen, vergezeld van hun echtgenoten, en enkele genodigden van de P.v.d.A. en N.V.V. waren mede aanwezig, toen de voorzitter van het schoolbestuur, de heer L. v. d. Berge, de bijeenkomst opende. Naast het welkom gaf hij een algemeen overzicht, meest moei lijkheden in 't afgelopen school jaar bevattend, maar gelukkig ook wel prettige dingen. Hij wees op de noodzakelijkheid van meer ontwikkeling van de arbeiders MANCHESTER CORDUROY TINNEROY in 't algemeen en ook op de ka dervorming voor de vakbewe ging. Daarom was spreker uiter mate verheugd, dat de A.A.S., uitgaande van Het Instituut van Arbeidersontwikkeling, in samenwerking met de Wiardi Beckmanstichting, in Axel toch doorgang heeft kunnen vinden. De heer P. Scheele, secretaris van het schoolbestuur gaf een uitvoerig jaaroverzicht betref fende de werkzaamheden bene vens van de bereikte resultaten. Hierna overhandigde hij aan de mannen en vrouwen, die de eindstreep van de tweede klas hebben gehaald het getuig schrift. Vervolgens betrad de leraar, de heer J. J. Smid, die met zijn vrouw aanwezig was, het spreek gestoelte. Hij onderstreepte nog maals de noodzakelijkheid van het gegeven onderwijs. De strijd van de arbeidersklasse ligt nu op ander niveau, dan b.v. 50 jaar geleden. De medezeggenschap betreffende productie en distri butie vordert langzaam aan, maar het gevolg hiervan is, dat de arbeiders op meer verant woordelijke posten worden ge roepen. Daarnaast, en dit liet de spreker nogal zwaar wegen, wees hij op de culturele mogelijkhe den die een betere theoretische ondergrond tot gevolg hebben. De voorzitter, de heer Van den Berge, bracht de heer Smid in hartelijke bewoordingen dank voor de vele moeite, die hij aan de school heeft besteed. Spreker vond het jammer dat de heer Smid Zeeuws-Vlaanderen gaat verlaten, om elders een werk kring als leider van een studie conferentie-oord te aanvaarden. Als blijk van waardering, over handigde de voorzitter de heer Smid een prachtig boekwerk en een ets van een gedeelte van het inundatiegebied rond Axel tij dens de bezetting. Aan mevr. Smid werd namens de cursisten een bloemstuk aan geboden. De heer Smid dankte op zijn beurt weer voor deze geste. Hoe wel blij met deze uiting van vriendschap zeide hij niets meer dan zijn plicht te hebben ge daan. Spreker zeide dat hij nu eenmaal betere opleidingskan sen heeft gehad, waaraan de ge meenschap heeft meebetaald, laat ik nu wat teruggeven aan de gemeenschap, aldus de heer Smid. Nadat ook de heer C. van Ben- degem nog het woord had ge voerd over het thema „al gees- teslicht, al wetensmacht, wordt aan 't zwoegend volk gebracht" werd de avond verder gevuld met sketsches en hersengym nastiek. Zeer laat was het toen het einde van deze zeer gezellige bijeenkomst was aangebroken. Handwerktentoonstelling Op 27, 28, 29 en 30 april wordt alhier, in het Hof te Zandeplein 11 een handwerktentonstelling gehouden, waaraan een loterij is verbonden, ten bate van de Hongaarse slachtoffers. Op deze tentoonstelling zijn tal van prachtige oude en zeer zeldzame handwerken te bezich tigen, o.a. een sprei van om streeks 1700, doopjurken van ruim een eeuw geleden met zeer fraai borduurwerk, werklappen van omstreeks 1750, kraalwerk en onderdelen van de hoeren drachten. Verder is er een verzameling van Hongaars handwerk te be zichtigen, alsmede handwerken uit tal van landen. Het comité van deze tentoon stelling is gevormd uit dames van alle gezindten. Gezien het doel der tentoonstelling, die op 27 april geopend is van 4—8 en overige dagen van 28, wordt een bezoek hieraan hartelijk aanbevolen. Smokkelwaar in beslag genomen Een „vliegende brigade" van de Nederlandse douane heeft giste ren alhier 800 kg boter, die door smokkelaars op klaarlichte dag bij de winkelier De B. in een auto werd geladen, in beslag ge nomen. In het belang van het onder zoek zijn geen namen van de smokkelaars bekend gemaakt. Zij zouden afkomstig zijn uit België, en deel uitmaken van een smok- kelcomplot, waar de douane reeds enige tijd naar speurde. Op deze Goede Vrijdag is het aan de Nederlandse grensposten drukker geweest dan ooit op overeenkomstige dagen vroeger. Vrijdagmorgen omstreeks acht uur begon zien aan de Duitse zij de van de grens bij EitenEmme rik een onafzienbare file motor- !-ijvvie:en, auto's en autobussen te vormen, die gistermiddag te half drie een lengte van tien kilome ter had bereikt en door de beide controleposten onafgebroken werd voortgestuwd. De douane autoriteiten hebben medegedeeld dat een dergelijke hoeveelheid motorvoertuigen op één dag nog nimmer de grens heeft gepas seerd. Volgens een schatting zijn gisteren 25.000 personen over de grens bij Elten gekomen. Men heeft de indruk, dat Elten de drukste grenspost was. Doch de drukte was ook groot in Dene kamp, Wernhout, dat de naam heeft de drukste grenspost van Europa te zijn, en tenslotte Nieu- weschans. Ook aan de Limburg se posten was de drukte bijzonder groot. Men nam het bij de passen- contröle niet te nauw en Duit sers en Fransen die niet in het bezit waren van een paspoort, werden gisteren als bijzondere maatregel toegelaten op vertoon van hun identiteitskaarten. De grootste stroom van buiten landers heeft zich waarschijnlijk begeven naar de drie grote ste den in het westen van het land. Vrijdagavond om 9 uur waren Amsterdam en Rotterdam prop vol. In Den Haag was men bezig de laatste pensionbedden uit te ge ven en verder ook vele logieszoe- kenden naar de omgeving te diri geren. De hotels aan de „bollen- kust" zowel als de hotels in Dellt en Gouda, waren vol. Ook uit Utrecht, de stad zowel als de pro vincie, wordt een zeer grote druk te gemeld. Men schijnt daar ook vrijdagavond reeds vrijwel de laatste bedden uitgegeven te heb ben. Ditzelfde kan gezegd worden van Arnhem en van Breda, waar de logiesinformatiedienst de bin nenkomende vreemdelingen naar de toeristendorpen in de omge ving moesten sturen. Amsterdam, Rotterdam en 's-Grawn' age hebben behoudens hun 16.000 bedden in hotels en pensions, tevens nog een geza menlijke reserve van 4600 parti culiere adressen, die in sommige gevallen reeds moest worden be nut. Opmerkelijk is het feit, dat de stroom van toeristen voorname lijk bestaat uit Duitsers en voorts uit Fransen, Amerikaanse mili tairen uit Frankrijk en Duitsland en tenslotte uit vele Belgen. Ook uit Engeland zijn veel toeristen naar Nederland gekomen, voor namelijk met als doel de bloem- bollenvelden. Enigszins ongerust ziet men in de elf kantoren van de logiesin formatiedienst de stroom toeris ten, die zeker vandaag'en morgen r.aar Nederland zal komen, tege moet. Men heeft alle mogelijke voorbereidingen getroffen om zo veel mogelijk de te verwachten toeristen aan een onderdak te helpen. Sluiting biljartseizoen In hotel „Centraal" vond de sluitingsavond plaats van de al daar gevestigde biljartclub. Ter gelegenheid van de afsluiting van het winterseizoen werd een ledenconcours gehouden, waar van de uitslag luidt: 1. C. Dries- sensH. Ghijsels; 2. G. Gra- hameK. v. d. Vijver. Na afloop werd de uitslag be kend gemaakt van de in het win terseizoen gespeelde competitie. Deze luidt: Klasse A: 1. P. de Wispelaere. 2. G. de Bruijn. Klasse B: 1. G. J. van Oorschot. 2. F. Herreman. Verg. Vrouwenbond N.V.V. De afd. Sluiskil van de Vrou wenbond van het N.V.V. hield in het jeugdgebouw „De Ark" een drukbezochte vergadering. Districtsbestuurster mevr. Dijk- Langstraat uit Biervliet sprak over het conflict van de zieken fondsen en tandartsen. Over dit actuele onderwerp ontstond daarna een levendige discussie. Aan het slot van de vergade ring dankte de voorzitster mevr. Hendriks de spreekster voor deze duidelijke uiteenzetting. Eindles verkeerscursus. In hotel „De Zwaan" te Zuid- zande werd woensdagavond het mondeling examen afgenomen van de deelnemers aan de ver keerscursus voor volwassenen, die de afgelopen maanden door de wachtmeester le klasse J. Cas- teleijn alhier werd gehouden. Na een kort openingswoord door burgemeester H. P. Ever wijn, werden de cursisten op hun kennis beproefd door de examen commissie, bestaande uit de heren C. W. Bloemers uit Ter neuzen, .officier 2e klasse der Rijkspolitie, J. K. Hariot, adju dant der Rijkspolitie te Oostburg en de wachtm. J. Casteleijn. Hier bij bleek dat alle cursisten zich zeer serieus in de doolhof van de verkeerswetgeving hadden inge werkt, daar bijna geen vragen werden gemist.' Burgemeester Everwijn kon dan ook, nadat de examen-com missie zich over de geleverde prestaties had beraden, alle cur sisten feliciteren en het diploma uitreiken aan de dames: J. de Grootele Roij, L. H. Risseeuw Liefferink, L. C. Everwijnv. d. Bout, S. KoolsLuteijn, A. de DoelderHaartsen en C. Focke; en de heren: A. J. van Lare, W. A. de Kramer, Iz. de Hullu, J. P. de Zwart, D. Luteijn, Iz. van Cruijningen, J. Verplanke, J. Du bois, A. H. Buijze, J. Luteijn, G. W. Voogdt, L. B. Basting, A. I. Risseeuw, Iz. Cappon, P. G. v. d. Velde, P. A. Risseeuw, J. Cappon, C. Burggraaf, A. M. le Grand, Iz. Almekinders, P. de Hullu, A. P. Kools, J. W. Boogaart en L. A. Fremouw. Luitenant Bloemers wenste de geslaagden eveneens geluk met het behaalde diploma en wees in zijn toespraak op het grote nut van de verkeerscursussen, die vooral in West Zeeuws-Vlaande ren vrij algemeen worden ge houden. Namens de cursisten 'wer'd de wachtmeester Casteleijn dank ge bracht door de heer A. H. Buijze, die zijn woorden had samen ge bundeld in een fraai gedicht. Als aandenken mocht de heer Casteleijn een electrisch scheer- apparaat in ontvangst nemen. Tot slot werd nog het woord gevoerd door burgemeester Ever wijn, die de leden van de examen commissie, de wachtmeester Cas teleijn en verder allen die aan het welslagen van deze cursus hadden meegewerkt, namens het gemeentebestuur hartelijk dank zegde. v.m. n.m. Breskens 6.28 6.53 Terneuzen 7.03 7.28 Hansweert 7.43 8.08 Walsoorden 7.53 8.18 MAANDAG 22 APRIL. v.m. n.m. Breskens 7.29 7.57 Terneuzen 8.04 8.32 Hansweert 8.44 9.12 Walsoorden 8.54 9.22 35. Gejaagd deelt Eric de anderen zijn ge dachte mee. Het verontrust de drie krijgers niet min der dan de Noorman, temeer daar Masoi weet, dat, behalve Svein Langtand, nog een van Nahenahs verspieders meege voerd wordt. Zonder verder kost bare tijd te verspelen begeven zij zich weer op pad. Het spoor van de pi raten voert dwars door de wildernis, hetgeen het de achtervolgers niet gemak kelijk maakt. „Waarom volgt Svein niet de weg, welke wij gegaan zijn?" wendt de Noorman zich tot Nahenah. „Daar was een pad; hier niet." De oude krijger glimlacht. „Niet uw krijger, mijn broeder, maar Nahenahs verspieder zal het -sr- zijn, die de zeekrijgers deze weg wijst. En wel met opzet," zegt Na henah. „Deze weg door het woud is langzaam en Nahenahs verspie der hoopt aldus mogelijke helpers, die volgen, gelegenheid te geven hen in te halen." Eric fluit peinzend tussen zijn tanden. Voor de zoveelste maal leveren deze bruine zwijgzame krij gers het bewijs van een scherpzin nigheid, waar menig Noors leger aanvoerder jaloers op kan zijn. In alle stilte, vertrouwende op zijn metgezellen, die in de duister nis hel goede spoor schijnen te kun nen ruiken, volgt Eric de mannen door het woud. Opeens blijft Masoi roerloos stil staan en hèft een hand op. Zwak, nauwelijks waarneembaar, hoort Eric nu een geluid, alsof een groot dier zich door het onder hout beweegt. „Krijgers," mompelt Nahenah. Hij snuift minachtend en zegt dan „De bleke mannen van de zee, log ais beren. Maar mijn broeder Masoi mag zeggen, hoe dit moge lijk is. Dit spoor is nog vers en voert westwaarts. Zij bewegen zich echter noordelijk van hier in de richting van de kust." ZATERDAG 20 APRIL. TERNEUZEN; Luxor-Theater, 8 uur: „The King and I". Concertgeoou»»', 8 uur: „Brokkenpiloten". Kantoor der Venn., 11 uur: Jaarl. algem. verg. van aan deelhouders N.V. Keracem. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De purperen vlakte". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Het kasteel in de schadow". ZAAMSLAG: Sportterrein, 4 uur: ZaamslagArnemuiden. ZONDAG 21 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 2 uur: Brokkenpiloten; 4.30 en 8 uur: The King and I. Concertgebouw, 8 u.: Brok kenpiloten. AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: De purperen vlakte; 8 uur: Ball im Savoy. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2.30 uur: Tom en Jer ry Festival; 5 en 8 uur: Het kasteel in de schaduw. MAANDAG 22 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: Prince of pirates; 4.30 en 8 uur: Je kunt het haar niet kwalijk nemen. Concengeoouw, 8 uur: Prince of pirates. Terrein Westbolwerk, 12.30 uur: Terneuzen 3—Steen 3; 2.30 uur: Terneuzen 1Steen 1 AXEL: Het Centuum, 3.45 en 8 uur: Ik ben er kapot van. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2.30 uur: Tom en Jerry Festival; 5 en 8 uur; De postmeester. DINSDAG 23 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Je kunt haar niet kwa lijk nemen. Concertgebouw, 8 u.: Prin ce of pirates. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Ball im Savoy. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: De postmees ter.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2