Spoorwegstaking in Frankrijk Makarios in Athene West-Duitsland wil met Sowjet-Unie onderhandelen De Duitse Bondsrepubliek en atoomwapens Brief van MacMillan aan premier Kisji Pijpleiding Rotterdam-Wesel-Godorf W eeroverzicht Ook binnenschippers in Noord-Frankrijk in staking Unieke vlotte coupe onberispelijke pasvorm Grootse ontvangst van de aartsbisschop Over: Handel en repatriëring Wereldvrede hangt af van kern wapens in Westerse handen HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN DE TOESTAND IN JORDANIË Sowjet-Unie zou Arabische landen tegen Israël gewaarschuwd hebben Verklaring van Chroestsjef tegenover Amerikaanse ambassadeur De spoorwegstaking in Frankrijk en de posterijen O Verzoek van Britse regering aan Ver. Staten H. M. de Koningin bezocht de Keukenhof Prinses Beatrix in Kopenhagen Prins Bernhard in West-Duitsland DE BRITS TRANSPORT VLIEGTUIG VERONGELUKT Meer dan 25 slachtoffers Voorstel tot uitstel van Britse waterstofbommen verworpen SOWJET-TROEPEN IN ROEMENIE Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DONDERDAG 18 APRIL 1957 12e Jaargang Nr 4042 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—Tedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre3 Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur De nieuwe Jordaanse premier, Hoessein el Khalidi, heeft in een telefonisch vraaggesprek tegen over een verslaggever van het Syrische blad Al Alam verklaard dat generaal Ali Aboe Noewar, de stafchef van het Jordaanse leger, niet ontslagen is maar slechts met verlof is. Koning Hoessein van Jordanië heeft woensdag in een radiotoe spraak voor Arabische eenheid gepleit. „Ik zal niemand toestaan tussen mij en mijn volk, noch tus sen mij en mijn leger te komen". Het wereldjodendom en het zio nisme waren er op uit Israëls po sitie in het hart van een grote Arabische wereld te versterken, maar de Arabieren waren zich, met Jordanië in de frontlinie, van dit gevaar bewust. Naar radio-Cairo meldt heb ben de dagbladen van Cairo be kendgemaakt, dat de Sowjet- Unie Egypte, Syrië en Jordanië heeft gewaarschuwd op hun hoe de te zijn voor „de oorlogszuch tige bedoelingen van Israël en zijn agressieplannen". De secretaris van de Sowjet- Russische communistische partij, Chroestsjef, heeft woensdag op een receptie op de Syrische am bassade te Moskou tegenover de Amerikaanse ambassadeur, Char les Bohlen, verklaard: „Wij koes teren opnieuw de hoop, dat zich een concreet feit zal voordoen, dat de gelegenheid schept de goe de internationale betrekkingen te herstellen. Laten wij elkaar goed begrijpen, wij kunnen het zo doen, dat niemand er schade door ondervindt". De communistische leider zei verder nog, dat de Sowjet-Unie zich houdt aan de verklaringen, die zij indertijd op de conferentie te Genève heeft afgelegd. In Frankrijk is te middernacht een spoorwegstaking van 48 uur begonnen, die ten doel heeft loon eisen kracht bij te zetten. De Parijse stations waren ver laten. De treinen naar Bordeaux, Genève, Clermont-Ferrand en Grenoble, die overeenkomstig de dienstregeling kort voor midder nacht vertrokken, vervoerden slechts ongeveer een kwart van het normaal aantal passagiers. In de provincie was de staking volledig in Routs, Epernay, Cha- lons-sur-Marne, Montpellier, Amiens. Le Mans, Dyon en Chambéry. In Lyon, Marseille, Bordeaux, Clermont-Ferrand, Mulhouse, Rennes, Bourges en Limoges kwam het treinverkeer vrijwel geheel tot stilstand. Uit Straatsburg werd gemeld, dat de internationale treinen daar normaal hun reis vervolgen. Te Mulhouse passeerden alleen de treinen uit Bazel naar Parijs en Calais. Het personeel van de Parijse autobussen en de Metro is woens dagochtend eveneens voor 48 uur in staking gegaan. De staking is vrijwel algemeen. De meeste Parijzenaars moes ten dan ook gisteren naar hun werk lopen of liften. Veel fabrie ken gebruiken vrachtauto's om hun personeel in de voorsteden op te halen. Kort na de middag reed de metro weer. zij het niet op gezet te tijden, op elf van de veertien lijnen. Ook een aantal diensten op de voorsteden werd hervat. Er vertrokken treinen naar Straatsburg, Mulhouse, Bazel Rijssel en Amiens. Andere trei lingen aan om daar aan boord te gaan voor de reis naar Is raël. Wegens de „speciale waard" hadden de spoorweglie- den dit vervoer laten doorgaan. In Noord-Frankrijk liggen nu een drieduizend binnenvaartui gen stil door een staking van twee dagen, die met de spoor wegstaking samenvalt. Advertentie en kenmerken het meesterschap van FORTEX goudmerk COSTUUMS FORTEX SPORTCOLBERTS en Ten gevolge van de 48-urige staking van het Franse spoor wegpersoneel moet. naar de cen trale directie der P. T. T. ons meedeelt, rekening worden ge houden met vertraging in de overkomst van, postzendingen bestemd voor en afkomstig uit Frankrijk. Bovendien kunnen per trein en boot verzonden postzen dingen voor en uit Spanje, Por tugal, Algerië en Marokko aan vertraging onderhevig zijn. Brieven en briefkaarten voor Spanje, Portugal, Algerië en Ma rokko worden per vliegtuig door gezonden. FORTEX PANTALONS. Geraffineerde kleurencombinaties. Overweldigende keuze. Met FORTEX bent U met Pasen op z'n best. Niet minder interessant is onze FALCON-collectie. Geklede Gabardine Jassen prijzen van 89.50 tot 145. Poplin Jassen in kort of normale lengte prijzen van 49.75 tot 110. Aartsbisschop Makarios van Cyprus is woensdag met 'n vlieg tuig van de „Air France" uit Nairobi in Athene aangekomen. Hij was vergezeld van drie geestelijken, die vorig jaar met hem van Cyprus naar de Sey chellen waren verbannen, en 'n grote groep journalisten die hem tot Nairobi tegemoet waren ge reisd. Athene bereidde de aartsbis schop, die niet naar Cyprus mag terugkomen, een groots welkom. Al het verkeer boven het vlieg veld was in afwachting van zijn vliegtuig stopgezet. Er waren ministers op het vliegveld aan wezig om hem namens de rege ring te begroeten. Aan weerszijden van de 15 km lange route van het vliegveld De Britse regering heeft dins dag de Verenigde Staten verzocht een einde te maken aan de stag natie in de besprekingen die op het ogenblik met president Nas ser r ver het Suezkanaal worden gevoerd, aldus is van welinge lichte zijde vernomen. Men verwacht thans in Londen, dat een besluit om zich in deze kwestie tot de Veiligheidsraad te wenden dezer dagen zal worden genomen. \t;i i_„:- j-nen kwamen aan uit Straatsburg, Nieuwe kernexplosie in de Cherbourg, Le Havre, Rouaan, Sowjet-Unie Waarnemingsstations aan de Japanse kust hebben dinsdag avond weer een kernontploffing in de Sowjet-Unie geregistreerd. De explosie was krachtiger dan die welk op drie. zes en twaalf april werden waargenomen, maar minder sterk dan die op tien april. Japanse meteorologen zijn van oordeel, dat de ontploffing in het gebied van het Baikalmeer is te weeggebracht. In de provincie Akita werden drukvariaties tot 0,1 millibar waargenomen. Dieppe en Lyon. De restaurants waren overvol met mensen, die tussen de mid dag niet naar huis konden om te eten. Door de spoorwegstaking waren. 1700 arbeiders van de scheepswerven en vliegtuigfa brieken in St. Nazaire niet in staat naar hun werk te komen. In Straatsburg konden 20.000 mensen niet aan het werk tij gers In Marseille kwamen even wel twee treinen uit Le Havre met honderden Poolse vluchte- De Westduitse bondskanselier Adenauer, en een aantal West duitse atoomgeleerden hebben woensdag op een bespreking te Bonn vastgesteld, dat het nood zakelijk is met alle middelen er bij de regeringen van oost en west op aan te dringen tot een overeenkomst over een algemene gecontroleerde ontwapening te komen, waardoor de vrees voor een atoomoorlog zal worden weg genomen, aldus een communiqué van de Duitse bondsregering. Aan de bespreking werd deel genomen door bondskanselier Adenauer, de minister van De fensie Strauss, de staatssecre tarissen Hallstein, Rust en Glob- ke, de generaals Heusinger en Speidel en de professoren Ger- lach, Hahn, Von Laue, Riezler en Von Weiszaecker. De vijf profes soren behoren tot de achttien Westduitse atoomgeleerden, die de verklaring van Göttingen van 12 april hebben getekend, waar- In zij zich keerden tegen voor ziening van atoomwapens aan de Westduitse strijdkrachten. In het communiqué wordt ge zegd, dat de bondsregering de bezorgdheid van de geleerden, die in de genoemde verklaring tot uitdrukking komt, deelt. Verder wordt gezegd, dat de bondsrepubliek geen atoomwa pens zal gaan produceren en dat de bondsregering daarom geen aanleiding heeft de Duitse atoom geleerden te verzoeken om deel neming aan de ontwikkeling van kernwapens. De atoomgeleerden die aan de bespreking hebben deelgenomen, verklaren in het communiqué, dat zij een initiatief hebben wil len nemen ter bescherming van de wereld tegen de dreiging van een atoomoorlog. Zij waren van mening te moeten beginnen in de staat, waarvan zij staatsburger zijn. Een woordvoerder van de bonds regering, Von Eek-hardt, heeft na de bespreking in antwoord op vragen gezegd, dat West-Duits land in de komende achttien maanden of waarschijnlijk twee jaar nog geen tactische atoom wapens zal krijgen, omdat de Verenigde Staten deze wapens niet eerder zullen kunnen leve ren. Von Eckhardt deelde verder mee, dat de twee generaals op de bespreking de atoomgeleerden hebben meegedeeld, dat de lei ding van de NAVO-strijdkrach- ten onmogelijk zou worden, in dien het ene land anders is uit gerust dan het andere. De Westduitse regering heeft woensdag in een te Moskou over handigde nota meegedeeld, dat zij bereid is dadelijk onderhande lingen met de Sowjet-Unie te be ginnen over de handel, de repa triëring van Duitsers en de con sulaire betrekkingen Voorgesteld wordt de bespre kingen in Moskou te houden. Het hoofd van de Westduitse delega tie zal de rang van buitengewoon ambassadeur hebben en de be voegdheid om overeenkomsten te paraferen In een brief aan maarschalk Boeiganin die dinsaag in Moskou is afgegeven, zegt bondskanselier Adenauer, dat de betrekkingen tussen beide landen slechts kun nen verbeteren als de repatrië ring van de Duitse staatsburgers uit de Sowjet-Unie wordt opge lost binnen het verband van de hangenae problemen West-Duitsland stelt, dat er nog ongeveer 100000 Duitsers in de Sowjet-Unie zijn, terwijl de Sow jet-regering heeft meegedeeld, dat ue repatriëring voitooid is. Dinsdag heeft Haas premier Boeiganin een persoonlijke brief van bondskanselier Adenauer overhandigd. Hierin houdt Ade nauer zich bezig met de politieke kant van de Duits—Russische be trekkingen. In de woensdag overhandigde mondelinge nota zegt de West duitse regering bereid te zijn met de Sowjet-Unie te onderhandelen over met de DuitsSowjet-Russi- sche betrekkingen samenhangen de vraagstukken. „De Westduitse regering wenst een overeenkomst te sluiten be treffende de DuitsSowjet-Rus verklaard, dat de terugzending van Duitsers voltooid is. sische handel en het naar hun land terugzenden van in Sowjet- Rusland verblijvende Duitse on derdanen", aldus de noca. In de nota is, blijkens een mededeling van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Za ken, ook medegedeeld dat West- Duitsland zal voorstellen te on derhandelen over een consulaire overeenkomst. Voorgesteld wordt de onderhandelingen te Moskou te voeren. De nota werd door ambassa deur Haas aan de Sowjet-Russi-" sche onderminister van Buiten landse Zaken Zacharof overhan digd. In een brief, die dinsdag j.L te Moskou aan de Sowjet-Russische premier Boeiganin ter hand werd gesteld, zegt bondskanselier Ade nauer dat verbetering in de DuitsSowjet-Russische betrek kingen slecnts mogelijk is, wan neer het vraagtuk van de terug keer van nog in Sowjet-Rusland verblijvende Duitse onderdanen opgelost is. Adenauers schrijven is een ant woord op de brief van Boeiganin, waarin deze voorstellen doet be treffende de hereniging van Duitsland, handelsbesprekingen, het sluiten van consulaire over eenkomsten en samenwerking op wetenschappelijk en technisch gebied. In Boelganin's brief werd niet gerept over het naar hun land terugzenden van nog in de Sow jet-Unie verblijvende Duitsers. Volgens de Westduitse autoritei ten bevinden zich nog ongeveer honderdduizend Duitsers in de Sowjet-Unie. Het Kremlin heeft Bondskanselier Adenauer zegt in zijn brief aan premier Boeiga nin nog, dat de Sowjet-Unie zich niet van het streven van het ge hele Duitse volk tot hereniging van Oost- en West-Duitsland kan afmaken door erop te wijzen, dat er thans twee Duitse staten be staan. „Het zou miskenning van de werkelijkheid zijn om de z.g „Duitse Democratische Repu bliek", die niet op wettige wijze tot stand is gekomen en door het overgrote deel harer inwoners wordt verworpen, een wezenlijke plaats in het Duitse volksleven toe te kennen. Doch er bestaat wel een andere werkelijkheid, die verankerd is in de geschiedenis van Duitsland, namelijk dat de Duitsers één volk vormen. Het Duitse volk wil, als een natuurlijk recht, in één staat wonen, waarvan het zelf, in een vrije stemming, de vorm heeft bepaald. Dit recht is ook door Duitslands tegenstanders uit de tweede wereldoorlog, waaronder de Sowjet-Unie, steeds erkend", aldus bondskanselier dr. Konrad Adenauer. naar Athene hadden zich, on danks het regenachtige weer, duizenden mensen opgesteld om de aartsbisschop toe te juichen. In de stad bewaakten pantser wagens en politiemannen de Britse, Turkse en Amerikaanse ambassades. Alle winkels in de stad waren gesloten. Makarios kreeg bij aankomst als geschenk van het Griekse volkeen gouden bisschopsstaf aangeboden. Hij omhelsde met tranen in de ogen de primaat van Grie kenland, aartsbisschop Dorothe- os, en andere vertegenwoordi gers van de Griekse geestelijk heid. Makarios' dokter vroeg de autoriteiten de ontvangstplech tigheid kort te houden, opdat de aartsbisschop, die zich niet goed voelde, zo gauw mogelijk zijn hotel zou kunnen bereiken om uit te rusten. In Instanbul zijn, met het oog op eventuele incidenten, alle verloven van de veiligheidspoli tie ingetrokken. De politie be waakt het Griekse consulaat en het patriarchaat van de Grieks orthodoxe kerk in de stad. Het gezelschap van de aarts bisschop reed met een escorte van motorpolitie naar Athene, hartelijk toegejuicht door grote groepen mensen langs de weg, die „enosis" (aansluiting van Cyprus bij Griekenland) en „Èoka" (de naam van de Grieks- cyprische verzetsbeweging) rie pen. Direct na aankomst in de stad begaf Makarios zich naar het graf van de onbekende soldaat. Vandaar wandelde hij door een dichte menigte naar zijn hotel. In een toespraak vanaf het balkon van zijn hotelsuite ver klaarde hij, dat de strijd voort gezet zal worden tot zelfbeschik kingsrecht voor de Cyprioten be reikt is. „Wij hopen dat de Brit se regering begrip zal tonen om een oplossing in overeenstem ming met het V. N.-handvest en de gerechtvaardigde aanspraken van de Cyprioten mogelijk te maken", zo zei hij. Woensdagmorgen vroeg heeft H. M. de Koningin incognito een bezoek aan de Keukenhof ge bracht. Zij was slechts vergezeld van één hofdame, die de toe gangsbewijzen heeft gekocht. Het reeds talrijke publiek heeft de Koningin niet opgemerkt. H. M. de Koningin was bij haar bezoek aan de Keukenhof verge zeld van Prinses Margriet. Prinses Beatrix is gisteren ln Kopenhagen aangekomen voor een bezoek van enige dagen als gaste van de Canadese ambassa deur Brooks-Hill Feaver. In haar gezelschap bevond zich de doch ter van de ambassadeur, een goede vriendin van de Prinses en studiegenote in Leiden. Prins Bernhard heeft een kort particulier bezoek aan de bonds republiek gebracht. Hij kwam dinsdag in Bonn aan en keerde woensdag naar Nederland terug. De Prins heeft woensdagmid dag een onderhoud van een half uur met bondskanselier Ade nauer gehad, die voor dit gesprek zijn bespreking met Duitse atoomgeleerden en hoge militai ren over de oproep van de vorige week van achttien vooraanstaan de atoomgeleerden, onderbrak. Prins Bernhard heeft dinsdag als gast van de Duitse vereniging voor buitenlandse politiek in Bonn een voordracht gehouden over de „ontwikkeling van ach tergebleven gebieden als Euro pese taak". De voordracht be- handelde de politieke, economi sche en ethische zijde van het vraagstuk. Een „Valetta"-transportvlieg- tuig van de Britse luchtmacht met 22 leden van het Britse leger aan boord is woensdag bij de start van het vliegveld van Aka- ba in Jordanië verongelukt en verbrand. De passagiers waren soldaten, die krachtens het Brits-Jordaan se akkoord over ontruiming van de Britse steunpunten in Jorda nië, naar hun vaderland zouden worden overgebracht. Aangenomen wordt, dat de be manning van het toestel uit vier of vijf personen bestond. De Britse premier, Harold Mac Millan, heeft in brief aan de Ja panse premier, Noboesoeke Kisji, verklaard, dat de wereldvrede op het ogenblik afhangt van reus achtige afschrikwekkende wa pens in Britse en Amerikaanse handen. MacMillans brief, die woensdag in Londen is gepubliceerd, is een antwoord op een brief van Kisji. De brief van MacMillan is de vorige week overhandigd aan de persoonlijke vertegenwoordiger van Kisji, dr. Matsoesjita, die naar Londen was gekomen om te protesteren tegen de komende Britse atoomproeven op Christ mas Island. MacMillan, zegt in zijn brief, dat het Britse wapen voor het afschrikken van agressie niet volledig doelmatig kan zijn als het niet beproefd is en zijn kracht bewezen heeft. Kisji -had in zijn brief ver klaard, dat voortzetting van de Britse en Amerikaanse proe ven op den duur voor Engeland en Amerika ernstige politieke schade zou opleveren. Hij vreesde, dat de Aziatische lan- den wellicht een neutrale po si- j tie zouden kunnen gaan inne men, als Engeland en Amerika hun proeven voortzetten „zon der rekening te houden met de openbare mening". MacMillan antwoordt hierop, dat het irrationeel zou zijn als Japan en andere Aziatische lan den een neutrale positie zouden innemen omdat Engeland en de Verenigde Staten de maatregelen nemen die nodig zijn om hun de fensiepolitiek de vereiste techni sche en praktische steun te ge ven. De vrije Aziatische landen profiteren zelf net zo veel als de westelijke landen van de bescher ming die deze defensiepolitiek verschaft ven streven naar afschaffing van atoomproeven, als onderdeel van een algemene ontwapening. Ook hoopt MacMillan dat steun ge vonden kan worden voor denkbeeld van registratie van kernproeven en toelating van waarnemers volgens de resolutie afkomstig van Canada, Japan en Noorwegen, die de algemene ver gadering der Verenigde Naties onlangs aan de subcommissie voor ontwapening heeft gezon den. Plannen voor een pijpleiding, takkingen zal de raffinaderij van de Deutsche Shell A. G. te Go- die de monding van de Rijn zal (jorf bij Keulen voorzien. Deze raffinaderij zal in de loop van 1960 in bedrijf komen, met een concrete i aanvankelijke capaciteit van 4 miljoen ton ruwe olie per jaar. vorm aan te nemen. De doorsnee i gen tweede aftakking zal, naar Kn f.,t 7= verwacht, de raffinaderij van de van deze pijpleiding zal 60 tot 75 Gelsenberg A G een gro- cm bedragen, en zij zal een leng- I te Duitse kolen- en oliemaat schappij, van grondstof gaan te krijgen van ongeveer 250 lan. verbinden met het Duitse Rijn land, beginnen meer Het Lagerhuis heeft woensdag avond met 309 tegen 258 stem men een socialistisch voorstel verworpen tot uitstel voor een beperkte tijd van de aanstaande waterstofbomproeven in het ge bied van de Stille Oceaan. De stemming volgde na een de bat van twee dagen over het vijf jarenplan van de regering voor de defensie. De socialisten be streden dit plan, omdat het te- De N.V. De Bataafsche Petro leum Maatschappij te 's-Graven- hage heeft het initiatief geno men en bestudeert thans de tech- nische en andere problemen, die het met deze aanleg verbonden zijn. Naast maatschappijen van de Koninklijke Shell groep zullen, naar verwacht, ook andere be langhebbenden in Duitsland en in Nederland deelnemen in dit project. De pijpleiding zal in eerste aan leg dienen voor de toevoer van, aardolie naar bestaande en thans in aanbouw of in voorbereiding zijnde raffinaderijen in het Rijn land. In een later stadium zou zij een onderdeel kunnen vormen van het Transeuropese pijplei- dingnet dat van de Middellandse Zee door Oost-Frankrijk en West- Duitsland naar de Noordzeekust zou lopen. Dit project is nog in studie bij de in juli vorig jaar in Den Haag opgerichte Sappeur N.V. Het beginpunt van deze pijp leiding zal waarschijnlijk in de omgeving van Rotterdam liggen. Het eindpunt zal worden aange past aan de verlangens van de voorzien. Het officiële Sowjet-Russische persbureau „Tass" heeft woens dag de tekst gepubliceerd van de Russisch-Roemeense overeen komst inzake de legering van Russische troepen in Roemenië, die maandag in Boekarest onder tekend is. De „tijdelijke legering van de Sowjet-troepen in Roemenië is nodig ter verzekering van de ge meenschappelijke verdediging in geval van agressie en zij is in overeenstemming met de inter nationale akkoorden", aldus de overeenkomst, die voorts be paald De legering der Sowjet-troepen maakt geen inbreuk op de Roe meense soevereiniteit. De Russen zullen zich niet in de binnenland se aangelegenheden van Roeme nië mengen. De sterkte der Sowjet-troepen en hun legerplaatsen zullen in speciale overeenkomsten vastge steld worden. Voor verplaatsen van Russische troepen buiten de toegewezen garnizoensplaatsen en voor Russische manoeuvres op Roemeens gebied is toestem ming van de Roemeense autori teiten nodig. De Russische militairen en hun familieleden in Roemenië moe ten de Roemeense wetten eerbie digen. Er zullen speciale regelingen getroffen worden voor het ge bruik van Roemeense installaties (zoals kazernes, opslagplaatsen, vervoersmiddelen en vliegvelden) door Russische troepen. Voor het uitvoeren van werken ten behoeve van de Russische troepen is toestemming van de Roemeense autoriteiten nodig. De Roemeense rechtbanken zijn in het algemeen bevoegd om overtredingen van de Roemeense wet door Russische militairen te bestraffen. De overeenkomst moet nog geratificeerd worden. De Britse premier voegt hier i veel zou afhangen van de water- I aan toe, dat zijn regering zal blij-1 stofbom. Een rug van hogedruk zorgde woensdag bij ons op de meeste plaatsen voor vrij zonnig weer waardoor de maximumtempera turen hoger waren dan de voor afgaande dag. In Brabant steeg het kwik tot 18, in het N.W. van het land ülaatselijk tot maar 14 graden. In Engeland werd het op vele plaatsen niet warmer dan onge veer 12 graden. Dit tengevolge van veel bewolking waaruit regen viel. Deze bewolking hing samen met een oud oceaanfront dat langzaam in oostelijke richting passeerde. Het lag woensdag avond op de Noordzee. De activi teit van het front was toen ech ter sterk aan het afnemen even als zijn bewegingssnelheid. Dit VRIJDAG 19 APRIL. Breskens verschillende verbruikers in het i Terneuzen Rijngebied en zal zich dus waar-1 Hansweert schijnlek vertakken. Eén der af- Walsoorden v.m. 4.53 5.28 6.08 6.18 n.m. 5.24 5.59 6.39 6.49 tengevolge van de grote activiteit die een nieuwe depressie midden op de oceaan ontplooide. Hoewel donderdag het front dicht bij ons land blijft verwachten we toch op de meeste plaatsen droog en ta melijk zonnig weer waarbij de zwakke tot matige Z.W. wind vrij zachte lucht blijft aanvoeren. De Bilt, geldig tot donderdag avond. Vrij zacht Tamelijk zonnig en op de mees te plaatsen droog weer. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Vrij zacht. ZON op Apr. 18 5.40 19 5.37 20 5.35 21 5.33 onder 19.44 19.46 19.48 19.49 MAAJf op ond*r 0.28 1.12 1.48 9.04 8.59 9.5S 1L01

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1