BINNENLANDS NIEUWS Sch Bric de Noorman - Het loon der hebzucht Ge Rapport inzake wettelijke regeiing van het ziekenfondswezen De ontsnapping de „zwarte ruiter'' van Wat brengt de radio? vallen van vleesvergiftiging in eveningen agénda TWEEDE BLAD Dinsdag 16 april 1957 Gedetineerde bezocht zieke vader en nam de benen De kwestie der kernproeven INDONESIË Gearresteerde militaire vlieger bij poging tot ontsnapping gedood MOORD TE HERPEN OPGELOST De eis van de achttien Westduitse atoomgeleerden Japan wil atoomtest voor DODELIJKE VAL VAN EEN TRAP. AUTODIEFSTAL SNEL OPGELOST. FranQoise Sagan ernstig gewond Verklaring van Hongaarse generaal Bestraald kolenstof in diesellokomotief In de serie rapporten van het college van advies der anti-revo lutionaire partij is een rapport verschenen inzake de wettelijke regeiing van net ziekenfonds- we-en. Het ziekenfonds wordt gedefini- eeru ais ^en sociaai georganiseer de insteinng leneiade individuele geneeskundige verzorging te waaroorg^p, met een collectieve verzekering ais middel om dit geheel te financieren. L>e individuele gezondheidszorg moet volgens het rapport aller eerst ais een persoonlijke plicht worden beschouwd. Het behoort evenwei tot de taak van de over heid noua.uge voorz.eningen te treden, uat deze plicht tot ver zorging der gezondheid voor geen enkeie groep van de bevolking geneei of gedeeltelijk onuitvoer baar wordt. Men acht het dan ook alleszins te verdedigen, dat de overheid deze materie in een wet regelt. Het rapport geeft vervolgens een opsomming van de voor- en nadeien zowel van een vrijwillige als van een verplichte zieken- lo ds ver zeker ng. De voorkeur gaaL u_. naar een vrijwillige zie- xenxo .usverzekering, doch in de gegeven omstandigheden kunnen Je opsteliers van het rapport de verplichte verzekering tot een zekere weistandsgrens aanvaard baar achten. Aan een welstands- grens naar boven zou toch in ieder geval moeten worden vast gehouden, omdat een ongelimi- eerde verzekering het zieken fonds in een van zijn grondsla gen zou aantasten. De sanering van de vrijwillige verzekering wordt vooral in een aanvullende nota bepleit. De over- Uit het ziekenhuis te Venlo is de 19-jarige gedetineerde F. K. ontsnapt, die tot zijn 21ste jaar een straf in 't 'uehthuis in Haar lem moet uitzitten. K. was onder toezicht van twee bewakers naar Venlo overge bracht, om er zijn 81-jarige vader te bezoeken die in het zieken huis is opgenomen. Hij had zijn erewoord gegeven geen pogingen tot ontsnapping te zullen doen. Tijdens het be zoek verzocht hij tot tweemaal toe van het toilet gebruik te mo gen maken, hetgeen beide ma len werd toegestaan. Toen K. nog voor de derde maal toestem ming vroeg werd ook deze gege ven. Hij heeft toen het toilet aan de binnenzijde gesloten, en is door een raampje ontvlucht. Ter stond werd de politie gealar meerd, doch ondanks ijverige na speuringen heeft men tot dus verre geen spoor kunnen vinden. Deze figuur zou, volgens het rapport, meer in overeenstem ming zijn met het karakter van het ziekenfonds wezen, dat toch in wezen privaatrechtelijk en niet publiekrechtelijk is. Ten aanzien van de samenstel- ing wordt o.m. opgemerkt, dat .t gewenst wordt geacht de zie- .«.nio.usraad samen te stellen j.t vijf leuen, twee afkomstig uit ,j meu.sche wereld, twee uit de .actor ,_er sociale verzekering en t_r. voorzitter, die geacht kan v/orden in algemene zin op soci al tor. v. n deskundig te zijn en rtioav.en te genieten. heid zou daartoe een bijdrage moeten geven in de kosten van deze verzekering. Opgemerkt wordt, dat het zeer zeker billijk is, dat de overheid, o vena.s ue a.iaere werkgevers, haar bijdrage levert in de zieken fondspremie. Het is echter de vraag of dit beter langs de weg van de vrijwillige of verplichte ziQKeniOiiJsverzeKering kan wor den geëffectueerd, aan wel via een afzonderlijk ziekenfonds voor ambie laren. Voor de ambtenaren die boven de weistandsgrens ko men, zou echter een uergeiijke z.ektekoste.i verzekering toe te juichen zijn, aldus het rapport ije laatsie paragraaf van ,.e, rapport gaat over de orga-.isa.ir van het z.ekenfondswezen. De conclusie is, dat de zelfwerkzaam- - heid en het zelfbestuur van de voor de Protestantse universiteit ziekenfondsen voorop dienen te van Tokio,, ontvangen. Hl] be staan. sprak met de Paus de mogelijk- Tenslotte wordt het karakter en heid om nieuwe proeven met de samenstelling van de zieken- kernwapens te verhinderen, fondsraad behandeld. Naar Matsjoesjita verklaarde. Het zou, aldus het rapport, alles- heeft de Paus hem een afschrift zins aanbeveling verdienen het gegeven van zijn jongste Paas- karakter van de ziekenfondsraad boodschap aan de wereld waarin De Paus heeft Masato Oki Matsoesjita, deken van de facul teit voor rechtskunde en rector Het hoofdkwartier van de mili taire luchtmacht in Djakarta heeft bekend gemaakt, dat luite nant W. A. Staal, vlieger bij de Indonesische luchtmacht en in gedeeld bij de op Koepang Timor gestationeerde luehtmachteen- heden, bij een poging tot ont vluchting werd neergeschoten en later aan zijn verwondingen is overleden toen hij per vliegtuig naar Soerabaja werd overge bracht. Luitenant Staal werd door de commandant van de luchtbasis op Koepang in arrest gesteld, toen op hem documenten waren gevonden, welke wezen in de richting van „verraad, dat indien het was uitgevoerd, grote schade zou hebben berokkend aan het land in het algemeen en aan de luchtmacht in het bijzonder", al dus de bekendmaking van het hoofdkwartier. Toen een transporttoestel van de luchtmacht naar Koepang kwam, om luitenant Staal naar Java over te brengen, trachtte hij te ontsnappen, waarop hij werd neergeschoten. Tijdens de vlucht naar Soerabaja, waarheen hij voor verdere medische behan Omdat de jonge Nederlandse vrouw spontaan de voorkeur geeft aan de gezellige Margriet is „Margriet" reeds jarenlang het grootste blad van Nederland zodan g te wijzigen, dat de raad hij „deze wedloop naar de af- deling werd gebracht, overleed hij aan zijn verwondingen. In de bekendmaking wordt verder gezegd, dat het onderzoek naar de „poging tot verraad" van de luitenant in volle gang is. Bij zonderheden werden evenwel niet vermeld. een zu.ver maatschappelijk or- grond" veroordeelde, gaan wordt ten dienste van het Dr Matsoesjita zei van oordeel ziekenfondswezen. te zijn, dat de Japanse regering Daarnaast, maar dus scherp er- via de algemene vergadering van van gescheiden, zou dan het de Ver. Naties moet pogen een staatstoezicht op het ziekenfonds- uitspraak van het internationale wezen kunnen fungeren. gerechtshof te verkrijgen. NED. KUSTVAARDER „BREEZAND" VLOTGEKOMEN Het Nederlandse kustvaartuig „Breezand (499 ton), dat op elf februari in de monding van de Adour (Zuid-Frankrijk) aan de grond liep. is zondag vlotgeko- men. Bij de laatste, geslaagde po ging tot het vlot krijgen werd de „Breezand" bijgestaan door de Nederlandse sleepboot „Titan" en een tractor. Met behulp van bulldozers was een geul in een zandbank gemaakt om het schip in staat te stellen vrij water te bereiken. De „Titan" heeft de „Breezand" op sleeptouw genomen naar Bayonne. De 18-jarige H. M. uit Koolwijk Herpen heeft voor de officier school, waar zijn slachtoffertje nog school ging. M. was zondag avond gearresteerd. TRACTOR OP BEWAAKTE- OVERWEG GEGREPEN Zaterdagmorgen is op de over weg, die de binnenstad van Roo sendaal in tweeën splitst, een tractor met aanhangwagen ge grepen door de dieseltrein naar Antwerpen. Op het ogenblik dat de trein, die even tevoren van het station Roosendaal was ver trokken, passeerde, was de over weg niet gesloten. De trein greep de tractor met aanhang wagen in de flank. Dank zij de geringe vaart van trein en trac tor deden zich geen ernstige per soonlijke ongevallen voor en bleef de schade beperkt tot de tractor. De heer Lazemors van de tractor, werd ernstig aan het hoofd gewond. De vier kinderen, echtgenoot kwam deze evenwel te iaat. Mevrouw M. is in het zieken huis „Ziekenzorg" behandeld, waarna zij weer naar huis kon terugkeren. AUTO GESTOLEN In de nacht van zaterdag op zondag is een niet afgesloten auto, die in de Kazernestraat te 's-Gravenhage geparkeerd stond, gestolen. Het bericht werd door de politie doorgegeven en in de vroege zondagmorgen zagen twee jeepagenten de auto rijden. Het gelukte hen echter niet de wagen in te halen, maar zij von den deze later, onbeheerd terug op de Schokkerweg. Op zoek naar de dader zagen zij in de tweede binnenhaven een man tussen de meertouwen van een paar loggers hangen. Dit bleek de loswerkman J. A. G. te zijn, bacteriëndragers kunnen bevin den. Dr. Mantingh deelde Voorts nog mede, dat men thans enige honderden soorten en variëteiten van parathyphus kent. De gesig naleerde gevallen behoren alle tot een lichte soort. Bij veel pa tiënten treedt spontane genezing op. In Eindhoven waren kortgele- Intussen is men begonnen met den een aantal patiënten met de leden van de gezinnen, waar- ernstige ingewandstoornissen. in zich ziekteverschijnselen van Een bacteriologisch onderzoek deze aard hebben voorgedaan, te wees op een infectieziekte en onderzoeken, daar zich hieronder verdere naspeuringen brachten aan het licht, dat de patiënten vleeswaren genuttigd hadden, welke afkomstig waren van een slager te Stadskanaal. Ook te Stadskanaal en te Wil- dervank waren intussen soortge lijke ziektegevallen geconsta teerd. Bij een patiënte te Wilder- vank werd na bacteriologisch on derzoek de diagnose gesteld, dat zij lijdende was aan parathyhus. Zij werd in het academisch zie kenhuis te Groningen opgeno men. Ook in dit geval bleek de patiënte vlees te hebben gebruikt van de slagerij te Stadskanaal, evenals de buren, waarvan de de Westduitse sociaal-democra- huisvrouw echter, na enige da- tische partij te Karlshuhe heeft gen zogenaamd buikgriep te heb- gezegd, dat een verzoek om ben gehad, weer hersteld was. I atoomwapens voor de Westduit- De geneeskundige inspecteur se strijdkrachten een torpedering van de volksgezondheid in de door de Duitse bondsregering provincie Groningen, dr. Man- van de huidige ontwapeningsbe- tingh, deelde desgevraagd mede, sprekingen te Londen betekent, dat de betrokken slager alle mo- De eis van achttien Westduitse gelijke medewerking heeft ver- atoomgeleerden, dat er geen Een militaire deskundige van leend om een bacteriologisch on derzoek te vergemakkelijken. De resultaten daarvan zullen pas over enige dagen bekend zijn. atoomwapens in Duitsland zul len worden opgeslagen of ge maakt, is een bevestiging van het standpunt van de sociaal de mocratische partij, aldus Erler. Zeven vooraanstaande Oost- duitse atoomgeleerden hebben zich aangesloten bij de oproep van hun achttien Westelijke col van Justitie te Den Bosch bekend die hij vervoerde, kwamen met b-. on(jervragj'ng bekende dé internationaal hof brengen lega's, aldus heeft de Oostduitse donderdag j.l. de 14-jarige Mia de sohrik ^3. De treln naar Ant- 6 6 - Wolfs om het leven te hebben ge bracht in de bossen van Herpen, dicht bij haar woning. M. is een buurjongen van het omgekomen meisje en woonde dicht bij de boerderij, waar zij melk moest halen en op weg waarvan raar huis zij niet terugkeerde. Hij is leerling geweest van de b.l.o.- Met betrekking tot de ont snapping van G. uit de centrale penitentiaire inrichting te Sche- veningen, wordt nog nader ver nomen dat de touwladder waar mee de gedetineerde erin is ge slaagd over de twee muren te klimmen vermoedelijk vervaar digd is uit stukken steigertouw. „De zwarte ruiter" moet zich hiervan hebben meester ge maakt in de nabijheid van de bouwkerken die thans op het gevangeniscomplex worden uit gevoerd. Hierbij moet worden rekening gehouden met de om standigheid dat deze groep van geestelijk gestoorden een grote re vrijheid geniet dan normale gevangenen. De sporten had G. gemaakt van stukjes hout die hij op hetzelfde bouwterrein heeft moeten aantreffen. De touwladder was aan het einde voorzien van een sterke stalen haak. Deze haak had „de zwar te ruiter" verkregen door de poot van een zich in de zaal be vindende stoel af te zagen. Bij 't nemen van de muren een zestal naar thans blijkt be hoefde hij steeds slechts de haak aan de bovenkant daarvan te bevestigen. Bij zijn ontsnapping heeft „de zwarte ruiter" in zijn cel een briefje achtergelaten van onge veer de volgende inhoud: „Bes- werpen had een uur vertraging en het stadsverkeer bleef lange tijd ontwricht. Zondagmiddag half vier is de 78-jerige A. v. d. Linden, wonen de aan het Rusland in Amster dam, vermoedelijk tengevolge van een hartverlamming, van de trap op de eerste verdieping van zijn woning gevallen. De man werd naar het Wilhelminagast- huis vervoerd, waar hij bij aan komst reeds was overleden. TRAGISCHE SAMENLOOP VAN OMSTANDIGHEDEN In de nacht van zaterdag op zondag is te Enschedé tengevolge van gasvergiftiging overleden de 76-jarige H. J. M„ gepensio neerd concierge van gemeente werken aldaar. De heer M. was zaterdagavond later naar bed gegaan dan zijn vrouw. Hij had nog een pijpje ge rookt, en later bleek dit aange stoken aan het gascomfoor. Daar bij is de kraan open blijven staan. De man heeft zich tenslotte te bed begeven. Omstreeks vijf uur zondagochtend werd zijn vrouw wakker, doordat zij zich onwel voelde. Zij ging de trap af, kwam te vallen, brak een pols, liep een hoofdwond op en raakte bewuste loos. Circa tien uur is zij bene den in de gang in bewusteloze fië en Duitsland wordt contact toestand blijven liggen, waarna onderhouden. ,zij hulp kon halen. Voor haar auto te hebben aangehouden. gestolen. G. is In de nacht van vrijdag op zater dag meldde zich aan het politie te vrienden, angst voor de cel deed mij ontvluchten. Het spijt mij dat ik de directeur dit moest aandoen. De cel betekent de dood voor mij. Ik vraag de bewakers mij deze ontvluchting niet al te kwalijk te nemen. Le vend zien jullie mij niet terug". Na zijn ontsnapping begaf G. zich met de door hem op de Vio- lenweg te 's-Gravenhage gesto len auto naar Miêrlo bij Hel mond waar zijn vrouw woont, 's Morgens vertrok hij met onbe kende bestemming. Vermoed wordt dat G. over de grens is gereden; alle grensposten wer den onmiddellijk gewaarschuwd. Ook met de „Interpol" in Bei- na een onderhoud met de presi dent van het internationale hof van justitie verklaard, dat hij aan zijn regering zal aanbevelen öüreautë Apeldoorn de heer D. J. aa" het internationale hof de B., die mededeelde dat zijn auto vraa£ voor te Brit- was gestolen uit de Rosarium-,se proeven met waterstofbom straat. De heer B. was daar even men nabij Christmas Island bij zijn schoonmoeder binnenge- a In gaan, omdat hij haar naar het St. Liduïnaziekenhuis moest bren- De speciale gemachtigde van radio zondag gemeld, de Japanse premier Masatoshi 1 Een van deze Oostduitse ge- Matsushita heeft vorige week leerden, Von Ardenne, zei, dat de op dit ogenblik in de wereld op geslagen atoommunitie voldoen de is om alle grote steden in de wereld en de meeste middelgrote steden te verwoesten. De Franse schrijfster Fran goise Sagan, die beroemd is ge worden door haar boek „Bonjour Tristesse", is zondagmiddag bij een auto-ongeluk op een hoofd verkeersweg ten zuiden van Pa rijs, ernstig gewond. Ook de drie andere inzittenden van de auto die zij bestuurde, zijn gewond, toen de wagen over de kop sloeg. Frangoise Sagan heeft een zware hersenschudding en een gebroken sleutelbeen op gelopen. Zij is naar een zieken huis in Parijs overgebracht. De 21-jarige Frangoise Sagan is in een zuurstoftent geplaatst. Volgens latere berichten zou de schrijfster een zware hersen schudding, inwendige kwetsuren en een beschadiging aan de sche del hebben opgelopen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Haar auto be gon, toen zij in grote snelheid op de weg tussen Parijs en Fontai- nebleau reed, plotseling te slin geren en sloeg over de kop. De drie andere inzittenden lie pen minder zware verwondingen OP. De auto schoot over een grep pel en kwam terecht op een ak ker. De schrijfster raakte onder de auto bekneld en het duurde veertig minuten, voordat men haar had bevrijd. Een van de artsen van het zie kenhuis. waarheen zij werd over gebracht, deelde later mee dat haar toestand iets was verbeterd, maar dat zij nog twee of drie da gen in levensgevaar zal verkeren. De 21-jarige schrijfster is gis termorgen weer tot bewustzijn gekomen. Men is van mening, dat zij thans niet meer in levensge vaar verkeert. Matsushita zei dat hij met de iiuiiiiiaiiCAciiiiuiö president van het hof de algeme- gen daar zijn schoonvader ster- ne wettelijke aspecten van der vende was. De politie ging dadelijk op ver kenning uit en ontmoette de ge- gelijke proeven had besproken. „Natuurlijk kon de president geen mening over deze aangele- stolen wagen op de Soerenseweg. genheid kenbaar maken voeg- Direct werd een achtervolging in-l de hij eraan toe. gezet. De chauffeur van de ge stolen auto doofde zijn lichten en verhoogde zijn snelheid. Hij nam bij zijn ontvluchtingspoging gro te risico's. Daar de vrij lichte politie-auto het tempo niet kon volgen, werd per mobilofoonin stallatie de hulp van een tweede auto ingeroeDen. Dank zij het feit dat het had gesneeuwd kon men het spoor van de gestolen wagen blijven volgen en de tweede auto de taak van de eerste laten overnemen. Nabij de overweg in de Water- loseweg kon de gestolen auto tot stilstand worden gebracht. Deze bleek te worden bestuurd Doch hij achtte zijn bezoek aan het hof wel „succesvol". WOENSDAG 17 APRIL. HILVERSUM I; 7.00 Nws; 7.10 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Sehool- Gewijde muziek; 7.45 Een woord radio; 10.20 Gram.; 11.00 Lezing; Generaal Ferenc Farkas de Kisbernak, een Hongaarse leider, heeft in Taipeh (Formosa) ver klaard, dat eind vorig jaar ook Bulgarije en Roemenië in op stand zouden zijn gekomen, als het Westen Hongarije enige hulp had gegeven. Volgens Farkas zijn 57.000 Hongaren gesneuveld bij gevech- door de 25-jarige A. P. K. uit ten tegen de Russen, terwijl Apeldoorn, die evenals de 26- 100.000 Hongaren naar Siberië jarige R. W. uit Apeldoorn, die verbannen werden en 200.000 naast de chauffeur zat, een goe- Hongaren naar het Westen zijn de bekende van de politie is. I gevlucht. voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.35 Orkest; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Lichte muziek; 10,00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram. 11.05 Hoorspel; 11.50 Strijkkwar tet; 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Omroepkoor; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Prot. Interk. Thuisfront; 13.20 Orkest 13.50 Gram.; 15.30 Amus. muz.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Gram.; 18.00 Koorzang; 18.20 Spectrum Chr. organisatieleven; 18.30 Le zing; 19.00 Nieuws; 19.10 Orgel concert; 19.30 Buitenl. overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Oratorium; 23.05 Nieuws; 23.20 Sportuitsl.; 23.25 Gram.; 23.45 Avondoverdenking. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 De ontbijtclub; 8.00 Nieuws; 8.18 De ontbijtcluo, De Amerikaanse spoprwegmaat- schappij „Rio Grande", die het gebruik van atoomenergie in lokomotieven bestudeert, heeft meegedeeld dat zij met succes een mengsel van stookolie en met afval van de atoomsplitsing be handeld kolenstof als brandstof in een diesellokomotief heeft ge bruikt. 32. Het hart klopt de Noorman in de keel, als hjj naar de neder zetting stormt. Drie, vier grauwe wolven vluchten bij zijn nadering geluid loos terug in de wil dernis. Overstelpt door af- grijnzen en machtelo ze woede staart Eric om zich heen. Nahenah is stil ach ter hem aan gekomen en staat met gebogen hoofd bij het ontziel de lichaam van een van zjjn verspieders. Iets verderop ligt een tweede, tezamen met enkelen van Erics Keltische krijgers. In de omgeving van de blokhut is het hevigst gevochten. Daar lig gen de lichamen, temidden van de gedode overvallers, van Erics twee Noorse krijgers. De laatsten, die hem gebleven waren. „Cendrach," mompelt de Noor man hees, „en Sveinen de anderen, waar zijn zij allen?" Vervuld van vrees speurt hjj met Nahenah, die niet van zijn zijde wijkt, het slagveld af. Maar noch Svein, noch Cendrach bevindt zich bij de doden en Eric begint al weer hoop te koesteren, dat zij misschien de dans ontsprongen zijn, als een kreet van Nahenah hem doet op kijken. De oude krijger houdt zwijgend een dofglanzend voorwerp omhoog. Het is de helm van Svein... Met twee, drie stappen is Eric naast Nahenah. „Goeie, brave Svein," mompelt de Noorman. „Zolang hij zijn helm droeg, kon hem niets gebeuren, zei hij altijd. Dan is dit toch zijn laatste gevecht geweest..." 11.30 Gevar. progr.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstel lingsagenda; 13.18 Orgel en zang, 13.50 Medische kroniek; 14.00 Gram.; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Gram. 17.20 Dansmuz.17.50 Regerings uitzending; 18.00 Nieuws; 18.20 Hammondtrio; 18.40 Act.; 18.50 Gram.; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Causerie; 19.25 Varia; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Tussen de regels door; 20.15 Wien bleibt Wien; 21.10 Progr. naar joodse motieven; 21.45 Lich te muziek; 22.15 Causerie; 22.30 Strijkorkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.50 Soc. nieuws in Es peranto. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00 Oratorium; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 16.30 Orkest; 17.00 Nws; 17.25 Koorzang; 17.35 Fluitreci- tal; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Amu sementsorkest; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Koor zang; 20.00 Hoorspel; 21.30 Gr.; 22.00 Nieuws; 22.11 Kamermuz. 22.50 Gram.; 22.55 Nieuws. DINSDAG 16 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Morgen zal ik huilen". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Een vrouw achter tralies". WOENSDAG 17 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Morgen zal ik huilen" Hotel Rotterdam, 8 uur: Le zing door prof. dr. W. H. C. Tenhaeff. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Dr. Vlimmen". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Een vrouw achter traies".

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5