Dreigementen zonder rente Westduitse atoomgeleerden waarschuwen tegen atoombewapening „Zit wat zit". de n van f «off Aanslag op voormalige Kroatenleider Pavelic De ontwapeningsbesprekingen in Londen NAVO krijgt geleide projectielen HET WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN Canadese vertegenwoordiger in internationale wapenstilstandscommissie in Saigon vermoord ZATERDAG 13 APRTE 1957 12e Jaargang Nr 4038 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Rusland heeft in de afgelopen week zijn dreigementen tegen de Westeuropese mogendheden voortgezet. LJe Scandinavische ministers zijn samengekomen; zowel Noorwegen als Denemarken hebben in een duidelijke brief tegen de Russische opvattingen geprotesteerd, met het gevolg, dat daarop een Russische motivering is ge volgd dat het niet zo erg is bedoeld! Wat intussen met wegneemt, dat deze dreigementen zijn herhaald en uitge breid, en dat Zweden, in de nota's aan Denemarken en Noorwegen geprezen om zijn onzijdige houding, minstens even onaangename indirecte speldeprikken ontvangt. Proces in Aleppo imsiiimmn PEERLESS BEDDEN Het vliegtuigongeluk in Brazilië PhiliDS-Nederland weet niets van geleide projectielen De vaart van Engelse schepen door het Suezkanaal Volgens inlichtingen uit goede bron zou de Engelse regering de volgende week haar verzoek aan de reders, om het Suezkanaal te vermijden, intrekken,. Spoorwegstaking in Frankrijk Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: SmidswaL. Telefoon 2073 en 2510 Né. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Het Kremlin heeft Enge land gewaarschuwd als ge volg van het resultaat van Bermuda; West-Duitsland erop gewezen hoe gevaarlijk het bezit van atoombommen is; Nederland een nota ge zonden nadat de onderhan delingen van minister Staf tot het beschikbaar stellen van raketten ook voor Ne derland hebben geleid. Het is duidelijk, dat door deze dreigementen, en door het nadruk te leggen op de kern wapens, angst en spanning gemakkelijk kunnen toene men. Aan de andere kant is duidelijk uit de maatregelen, die intern militair Rusland thans neemt, vast te stellen hoeveel angst er bij de Rus sen zelf aanwezig is. Dit geldt in gelijke mate t.o.v. Engeland als Duitsland. De 80-jarige Adenauer heeft niet opgezien tegen een reis naar Perzië, waar hij olie ver hingen heeft aangeknoopt, en gelijk met Von Brentano uit Australië en India is terugge keerd. Men kan niet anders zeg gen dan dat tegenover deze drei gementen meer solidariteit van de westelijke grote mogendhe den gewenst zou zijn. Zeker, de oude zakelijke verstandhouding tussen Amerika en "Engeland is hersteld, maar van de hartelijk heid, die door de vriendschap Churchill-Roosevelt werd geves tigd, is onder Eisenhower nog nfet veel te bespeuren. NIEUWE LIJN IN LONDEN Het bezoek van koningin Eli zabeth aan Parijs, dat groots was opgezet, deed de Entente Cordiale ook weer eens op de voorgrond treden. Maar zodani ge vriendelijkheden, hoe hoffe lijk ook aangeboden, vormen' toch niet de hechte grondslag, die tegenover de Russische drei gementen'nodig is. Nu heeft premier MacMillan ln zijn rede voor het Lagerhuis, die grote indruk maakte, de op positie in de rechtse groep der eigen partij en die van Labour wel, althans tijdelijk, tot stil stand gebracht. Onmiddellijk daarop is gevolgd de bekendma king van de Britse begroting voor 't nieuwe jaar, en de daar bij gegeven cijfers doen zien, dat Engeland in het afgelopen jaar heeft ingeteerd, en dat in derdaad op stringente wijze moet worden gedacht aan be zuiniging en efficiëncy, wil En geland er economisch binnen korte tijd bovenop komen. La bour's leider moest toegeven, dat het resultaat van Bermuda (raketten) Engeland's veiligheid versterkt; hij moest ook zijn be zwaren tegen de voortgezette atoom- en H. proeven opgeven, maar een kleine meerderheid dwingt Labour om in dit op zicht in de oppositie te blijven. Engeland hoopt in 1960 de tweejarige dienstplicht te kun nen afschaffenhet krimpt zijn staand leger in de jaren tot 1962 zeer aanmerkelijk in. Het gaat geleidelijker dan aanvan kelijk gedacht; vandaar ook de toestemming van de West-Euro- pese mogendheden inzake het Engelse Rijnleger. Een overwin ning voor MacMillan's ministe rie is, dat de stakingen van havenarbeiders, metaalbewer kers enz. onvoorwaardelijk zijn opgeheven, met intussen de noodzakelijkheid om over de verhoging der lonen, die dus de inflatie versterken, te spre ken. WIE ZAL NASSER BETALEN Het Suezkanaal is inmiddels bevaarbaar. Wie de kosten be taalt, weet men nog steeds niet. Dat Egypte echter het kanaal als slechts Egyptisch beschouwt en de betalingsregeling uitvoert, die het wenst, staat wel vast. Er zijn vrij stringente onderhande lingen geweest tussen Washing ton en Cairo, maar heel veel heeft dit niet geholpen. Nasser gaat door de Westeuro pese wereld te provoceren; hij maakt van het wapen, dat het Suezkanaal hem geeft, een ge bruik, dat hem zo straks ook wel eens zelf kan schaden. Zijn antwoord aan Washington is tot dusver onbevredigend, en er is geen enkele reden om aan te nemen, dat hij voor de argu menten van Foster Dulles be langrijk zal wijken. Niet ten on rechte neemt men aan, dat Amerika toch zal toegeven; wat kan men anders als resultaat van de politiek van Washington verwachten? Een nieuwe goede gelegenheid om het been strak te houden, is ook nu voorbij. Intussen staat nog niet vast wat de grote rederijen zullen doen. Ongetwijfeld, er zijn reeds een paar tankers door het ka naal gevaren, die aan de Egyp- tenaren hebben betaald. Nu heeft wel de oude Suezkanaal maatschappij gewaarschuwd te gen wat zij noemt „sterilisatie" van het kanaal, d.w.z, niet ge bruiken er van aan de ande re kant zullen er rederijen, ze ker de jankers van de verenigde oliemaatschappijen zijn, die zich afvragen of, indien men Nasser opnieuw toestaat een vinger te nemen, dit niet weer de hele hand zal worden. Wa shington meent enige verande ring ten gunste van Eisenho wer's doctrine voor het Nabije Oosten op te merken; dit b.v. in Jordanië en Syrië; men kan niet anders wensen dan dat het gelijk heeft! heid wordt erkend om het Sow- etregime te veranderen. Men zou wel gaarne tot de oude stali- nisatie willen terugkeren, maar dat durft men toch niet geheel en al. Dit vooral niet, omdat de vooruitgang van Rusland èn in Nabije-Oosten èn in Afri ka niet belangrijk is. Het rapport, dat vice-president Ni xon heeft uitgebracht over zijn ervaringen in Afrika, bewijst in tegendeel, dat, indien men even tuele andere onafhankelijke ne gerstaten tegemoetkomt op de wijze als jegens Ghana is ge schied, de communistische in vloed in Rusland zou kunnen worden verminderd, zo niet ver hinderd. Duitsland bemerkt reeds de sporen van de a.s. verkiezings strijd. Dit heeft in de Bondsdag geleid tot een zeer heftige uit eenzetting bij de amnestiewet, en ook tot verzet van de S.D.P. als verkiezingswapen tegen atoom wapenen, die Adenauer als noodzakelijk beschouwt, wil Duitsland zich op minstens ge lijke voet met Engeland en Frankrijk handhaven. De verkiezingen in India, waarvan de algemene resulta ten nu bekend zijn, hebben voor het eerst in een der belangrijk ste staten, Kerala, een zodanige toeneming van de communisti sche stemmen gebracht, dat daar de vorming van een com munistische regering aanstaan de moet worden geacht. In Ita lië is voor de zoveelste maal de regering Segni gered, hetgeen van belang is voor dit deel van 't Europees evenwicht; Oosten rijk bereidt zich meer en meer voor op de rol, die het als lid van de Verenigde Naties heeft te spelen. Tenslotte trekt Indonesië meer de aandacht van de wereld dan voor Indonsië gewenst kan wor den geacht. Tegen Soekarno's dictatoriaal gachte opvatting neemt het verzet, vooral op Su matra toe, en de vorming van een extra parlementair nood zakenkabinet onder Djoeala zal vermoedelijk, en zeker spoedig, de gehoopte oplossing brengen. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden). Er is een aanslag gepleegd op de 68-jarige Ante Pavelic, die in de afgelopen oorlog de leider was van de staat Kroatië, die 10 april 1941, nadat Zuid-Slavië door de Duitsers was bezet, in het leven werd geroepen. Op Pavelic werden zes schoten gelost, toen hij in de buurt van zijn huis te Buenos Aires wan naar Italië en vervolgens naar Zuid-Amerika uit. Hij vestigde zich te Buenos Aires, waar hij en andere uitgeweken Kroaten j.l. woensdag de stichting van hun „oorlogsstaaf herdachten. De Zuidslavische regering heeft de Argentijnse autoriteiten inder tijd in een nota verzocht Pavelic aan haar uit te leveren, omdat zij hem wegens „oorlogsmisda den" terecht wilde doen staan. zijn huis te Buenos Aires wan- verzoek .g door de Argéntijn- delde. Vier hiervan misten hun ri afgewezen. doel. Doch twee met. Pavelic In het tijdperk tussen de twee wandelde, gewond en wel, een ziekenhuis binnen, liet de twee schotwonden behandelen, en ver- trok spoedig daarna weer, om nooiscnap aangifte bij de politie te doen. De algemene toestand van Pa velic is bevredigend. Hij verklaarde dat de aanslag waarschijnlijk door een Zuidsla vische agent of op instigatie van het internationale communisme was gepleegd. Pavelic week na de oorlog eerst Vijftien vooraanstaande West duitse atoomgeleerden hebben vrijdag gewaarschuwd tegen uit rusting van het Westduitse leger met atoomwapens. In een gezamenlijke verklaring, die door de Max Flanck-universi- teit van Ghttingen is uitgegeven, verklaren zij, dat een klein land als de bondsrepubliek zichzelf het beste beschermen kan en de vrede het beste kan dienen door vrijwillig afstand te doen van alle soorten atoomwapens. Onder de ondertekenaars van de verklaring bevinden zich de professoren Max Born, Otto Halm, Werner Heisenberg. Max von Laue en Karl Friedrich von Weiszacker, die allen lid zijn van het Max Planok-instituut. Zij zeggen, dat zij geen van allen bereid zijn mee te werken aan de ontwikkeling or beproe ving van atoomwapens. Wel ach ten zij de bevordering van het vreedzame gebruik van atoom energie van groot belang. Voorts verklaren de onderteke naars dat zij weliswaar geen po litici zijn. doch dat zij mede ver antwoordelijkheid zijn voor de mogelijke gevolgen van hun we tenschappelijke arbeid. De Westduitse atoomgeleerden wijzen er op, dat een tactische atoombom of -granaat kracht heeft als de eerste atoombom die op Hiroshima viel. Er bestaan nu veel van deze tactische atoomwa- i pens en zij zijn niet alleen voor ide strijd tegen steden, doch ook voor het gebruik tegen troepen te velde bestemd. Er is geen na tuurlijke grens bekend voor de mogelijkheid van ontwikkeling van deze wapens. De geleerden verklaren ook, dat geen technische mogelijkheid hekend is om grote groenen men sen te beschermen tegen het ge vaar van uitroeiing door radio kundigen van Göttingen geen ge op militair-politiek en militair- overleg met hem hadden ge- technisch gebied „De% poging nleegd voordat zij hun verkla- .is in strijd met alle bekende fei- ri n ct r«ihlicoerdenten en men kan er slechts het De voorlichtingsdienst van de hoofd over schudden", aldus de r 1.4.V, rxrtveoliflf twn Ho CDPln Westduitse regering gaf later een communiqué uit, waarin o.a. wordt gezegd, dat de atoomge- leerden kennelijk de bedoelingen van de bondsregering niet ken nen. perschef van de socialisten. In Aleppo wordt op het ogen- blik een proces gevoerd tegen 29 m. mensen die beschuldigd zijn van De plaatselijke autoriteiten i Spjonage en het plegen van bom- hebben vrijdag toestemming ge- aansiagen op openbare gebou- rtmTon nm nabij Karlsruhe het „,nn .-it ,i geven om ..oum eerste Westduitse kernonderzoek- De bevol- centrum te bouwen, king heeft de verzekering gekre gen, dat veiligheidsdeskundigen ai^ zullen worden geraadpleegd, beid voordat een begin met de bouw zal worden gemaakt. De uitvoering van de bouw plannen zal naar schatting veer tig miljoen mark kosten. De perschef van de Westduitse sociaal-democratische partij Fritz Heine, noemde de reactie van de bondskanselier „verba zingwekkend" en „een belediging voor de vooraanstaande verte genwoordigers van de Duitse in tellectuele wereld". „De verba zingwekkende verklaring van de bondskanselier moet in weten schappelijke kringen de grootste bevreemding wekken. Zij vormt wel de tot dusver grofste kapit- tcling van leidende mannen van de Duitse wetenschap door een politicus, die op het gebied van de wetenschap en in het bijzon der van de atoomwetenschap over geen enkele kennis en er varing beschikt." Ook oefende Heine kritiek op de bondskanselier, omdat deze zich zou opwerpen als deskundi- wen in de stad. De openbare aanklager heeft donderdag tegen 21 beklaagden de doodstraf geëist en tegen de anderen levenslange dwangar- o<=" ON3EPERKIE GARAKH OP DE VERING. •»»- -j- i antivitpit 3.1s KCVOlSf V3.T1 WfttCr wereldoorlogen heeft Pavelic het j ofbom.0ntPioffingen. „Kroatische revolutionaire ge-,!>LUiw- y f - maar in goed gekozen kleding voelt U zich 'n man met pit. de z.g. „Oestasji" ge sticht. Hij werd in 1936 door een Frans gerechtshof schuldig be vonden aan het organiseren van de moordaanslag in Marseille, waarbij koning Alexander van Zuid-Slavië en de toenmalige Franse minister-president Bar- thou in 1934 het leven lieten. Pavelic vertoefde toentertijd in Italië. Frankrijk verzocht Italië hem uit te leveren, doch Musso lini weigerde dit. HAZET FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN verkrijgbaar bij: TERUG NAAR STALIN? Het Kremlin is roeriger dan maanden achtereen. Het neemt althans, blijkens de radio, stra tegische maatregelen om de ra ketten voorziening van West- Europa op te vangen. Maar het blijkt uit de vrij omvangrijke economische veranderingen, die in Rusland worden aangekon digd, dat er wel noodzakelijk- Lucien Cannon, Canadees ver tegenwoordiger in de internatio nale commissie voor toezicht op de wapenstilstand in Saigon is donderdagavond vermoord. Cannon werd vrijdagochtend dood in zijn bed aangetroffen. Men had hem op verscheidene plaatsen met een scherp wapen in de borst gestoken. Het motief van de moord Is nog niet bekend. De Vietnamese en Canadese autoriteiten wilden geen verdere bijzonderheden ver- strekken. De Zuidvietnamese president, Ngo Dinh Diem, heeft een onmid dellijk onderzoek in samenwer king met de Canadese autoritei ten gelast. Cannon was sedert januari j.l. in Saigon. Hij vervulde achter eenvolgens functies in Ottawa, Buenos Aires en New York. Can non laat een vrouw en twee kin deren na bepalingen van de wapenstil standsovereenkomst voor Indo- China (Vietnam, Laos en Cam bodja) erkend. Dit niet-commu- nistische deel van Vietnam heeft de overeenkomst niet getekend. Canadese functionarissen van de commissie van toezicht op de na leving van de wapenstilstands bepalingen hebben verklaard, dat de commissie niet de volledi ge medewerking van de Zuid vietnamese regering heeft gekre- gen. Zuid-Vietnams vijandige hou ding jegens de wapenstilstands overeenkomst, welke het land in een communistisch noordelijk en een niet-communistisch zuidelijk deel splitste, bleek vorig jaar uit ten minste drie demonstraties tegen de contrölegroepen van de commissie van toezicht. De beto gingen beperkten zich tot het gooien met modder en het roepen van vijandige kreten. Een menigte beschadigde het vorig jaar de kantoren van de broekei colbert? SIR EDWIN De reddingsploeg, die zich don derdag naar de plaats heeft be geven waar het Braziliaanse ver- keerstoestel op het eiland An- chieta was neergestort, heeft vier overlevenden (er waren 29 inzittenden) aangetroffen en per hefschroefvliegtuig naar Rio de Janeiro overgebracht. Bondskanselier Adenauer ver klaarde enige uren later op een bijeenkomst van zijn christen-de mocratische nar tij. dat de verkla ring van de geleerden geheel met de opvattingen van de bonds regering overeenstemde, a.ls het de bedoeling was een lans te bre ken voor een algemeen verbod van atoomwapens. Indien het de bedoeling van de geleerden was te zeggen, dat een klein land als de bondsrepubliek van dergelnke wapens moet afzien, had de ver klaring echter niets te maken met natuurkunde. „Dan is het zuiver een zaak van buitenland- se politiek", aldus Adenauer. Hij voegde hieraan toe, dat hij de in druk had dat de geleerden met op de hoogte zijn van de resul taten van de proeven in de V. S. op het gebied van de bescherming van burgers en militairen tegen atnomwaoens. „Wij zullen hun craarne deze resultaten meede den" zo zei de bondskanselier. I Hij betreurde het, dat de natuur- „VICTORY"-costuums „FALCON"-demies en jassen de 3 toonaangevers in de herenmode. fftf Nieuwe zendingen voor Paasverkoop Alleenverkoop De Ver. Staten zullen nog dit jaar de NAVO-strijdkrachten met celeide projectielen van de typen Honest John, Matador (voor gronddoelen) en Nike voor luchtdoelen) uitrusten, aldus een mededeling van de NAVO-raad te Parijs. Dit geschiedt als een onderdeel van het Amerikaanse wederzijd se hulpprogramma voor NAVO- landen, en is louter bedoeld om een aanvaller af te schrikken of af te slaan. Hoge ambtenaren van het Ame rikaanse ministerie van Defensie verklaarden dat de Canadese strijdkrachten in Europa niet met deze geleide projectielen, die de V. S. aan de NAVO verstrekken, zullen worden uitgerust omdat een daarvoor noodzakelijke twee zijdige overeenkomst niet bestaat. Volgens andere zegslieden zou den atoomladingen voor deze ra ketten in de nabijheid van de lan- cccrplaatsen worden opgeslagen, maar ingevolge de Brits-Ameri kaanse overeenkomsten zou Ame rikaans personeel er de controle over houden. In geval van oorlog zou president Eisenhower de macht hebben deze atoomladin- gen terstond aan bondgenoten doen verstrekken. Volgens deskundigen kan het achttien maanden duren, vóórdat er groepen Voor de bediening van de nieuwe batterijen zijn opge leid. Deze tijd zou men echter waarschijnlijk kunnen bekorten door programs voor de uitwisse ling van gegevens betreffende de techniek van de nieuwe wapens, waarmee men reeds vele maan den bezig is. Verwacht wordt dat er voor het eind van dit jaar al enige niet- Amerikaanse batterijen voor ge leide projectielen in Europa voor gebruik gereed zullen zijn. Alle vijf afgevaardigden van de landen de Ver. Staten, de Sow jet-Unie, Groot-Brittannië, Frankrijk en Canada die deel nemen aan de besprekingen, die de subcommissie voor de ontwa pening der Ver. Naties thans te Londen voert, zijn donderdag aan het woord geweest. De Amerikaanse vertegenwoor diger Harold Stassen herhaalde zijn voorstel om de sterkte der strijdkrachten en de hoeveelheid wapens van alle landen in de eerste twee jaar na het tot stand komen van een internationale ontwapeningsovereenkomst met een kwart tien procent in het eerste jaar en vijftien procent in het tweede te verminderen. De Britse afgevaardigde Allan Noble sloot zich aan bij zijn Franse collega Jules Moch, die woensdag j.l. voorstelde dat eerst zou worden uitgemaakt welk bewapeningspeil voor elk land nodig was, waarna alle sta ten hun bewapening en de sterk te hunner strijdkrachten tot dat peil zouden moeten verminderen. Hij stelde voor dat alle staten overeen zouden komen uit te gaan van een bepaalde basis-een heid voor de verschillende weer machtsonderdelen b.v. de di visie of brigade voor het leger, het „squadron" voor de lucht macht en bepaalde scheepstypen voor de vloot waarna zou moeten worden bepaald hoeveel van deze eenheden elk land no dig heeft. Noble stelde ook voor een werkcommissie te vormen, die zou moeten nagaan op welke wijze de gebruikelijke bewape ning kan worden verminderd. 1. Stopzetting van de vervaar diging van splijtbare stoffen voor het maken van kernwapens. 2. Instelling van een doeltref fende internationaal toezicht, om naleving van een desbetreffende overeenkomst te verzekeren. 3. In het vervolg mag slechts splijtbaar materiaal voor vrede lievende doeleinden worden ver vaardigd. 4. Splijtbare stoffen, die thans zijn opgeslagen voor de vervaar diging van atoomwapens, moeten worden overgebracht naar plaat sen, waar zij slechts voor niet- militaire doeleinden zullen wor den gebruikt. 5. Tegengegaan moet worden dat kernwapens worden vervaar digd in landen, waar geen kern splitsingindustrie bestaat. Noordstraat 51 - 53 Terneuzen Blijkens een mededeling van de directs van Philips-Nederland is het Philips-bedriif hier te lande niet betrokken bij enig projekt voor het bouwen van geleide pro- jektielen in Engeland. De Nederlandse Philipsdirectie is niet op de hoogte van samen werking tussen fa Mullard te Londen en de De Havilland vlieg tuigfabrieken. Wat de Engelse regering op dit gebied doet is te Findhoven niet bekend. Dit besluit zou gepaard gaan met twee belangrijke maatrege- le!l) Deblokkering van bepaal de Egyptische rekeningen, om het aan de reders mogelijk te maken de doorvaartrechten aan Egypte in transferabele ponden te betalen en 2) opheffing van de benzine rantsoenering. In welingelichte kringen geeft men te kennen, dat uit deze ver anderde houding, wanneer zij officiëel bevestigd wordt, niet alleen de geprikkeldheid zou blij ken van de Engelse reders in ver band met de concurrentie van Italianen Grieken, Indiërs, en anderen,' die reeds een voor sprong op hen hebben verkregen, doordat zij vanaf de heropening van het Suezkanaal daar gebruik van maken, maar ook de vorde ringen van de onderhandelingen tussen Washington en Cairo over het toekomstige statuut van het kanaal. NIEUW AMERIKAANS VOORSTEL Harold Stassen, de Amerikaan se afgevaardigde, heeft vrijdag het volgende uit vijf punten be staande voorstel, gedaan: De Franse treinmachinisten zullen 17 en 18 april staken om looneisen kracht bij te zetten. Op de andere spoorwegarbei ders is een beroep gedaan even eens in staking te gaan. WEINIG VERANDERING. Vrijdag bevonden we ons in kou de. onstabiele lucht, waarin opkla ringen en buien elkaar afwissel den. De meeste neerslag, 5 milli meter, werd toen door het vlieg veld Zuid-Limburg gerapporteerd. In de hogere luchtlagen was de lucht voldoende koud om ook neer slag in de vorm van hagel en natte sneeuw mogelijk te maken. De temperaturen liepen vrijdag nog tot omstreeks 8 graden op. Over de Britse eilanden kwam een rug van hoge druk langzaam naderbij, maar heden zal er bij ons nog weinig aan het heersende weer veranderen. De noordwestelijke wind blijft koude onstabiele lucht aanvoeren, wèl zal de windkracht een weinig afnemen, waardoor de temperaturen op sommige plaatsen wat hoger kunnen worden. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot zaterdagavond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met hier en daar enkele buien. Zwakke tot matige noordwestelijke wind. De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. UITSTEL VAN EERSTE OEFENINGEN VOOR a.s. ONDERWIJZERS. De minister voor Defensie heeft aan zijn ambtgenoot van*Onder- wijs, Kunsten en Wetenschappen medegedeeld, dat maatregelen zijn getroffen om allen, die dit jaar het eindexamen derde leer- 'kring van de onderwijzersoplei ding zullen afleggen, niet vóór oktober 1957 inwerkelijke dienst te doen komen voor het vervul len van de eerste oefening. Aan hen, die een herexamen dienen te ondergaan, zal voor zoveel nodig 14 verlenging van uitstel worden |15 toegekend. ZONDAG 14 APRIL. v.m. n.m. Ereskens 1.20 1.45 Terneuzen 1.55 2.20 Hansweert 2.35 3.00 Walsoorden 2.45 3.10 MAANDAG 15 APRIL. v.m. n.m. Breskens 2.01 2.26 Terneuzen 3.36 3.01 Hansweert 3.16 3.41 Walsoorden 3.26 3.51 ZON MAAIT Apr. 13 op onder op onder 5.51 19.36 18.43 5.01 5.48 19.37 20.03 5.29 5.46 19.39 21.20 5.59 5.4 19.41 22.31 6.34

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1