Uit de Provincie A MSTI LEV [£N levensverzekering j Hilary op eigen wieken De economische betrekkingen met de West Adams onschuldig bevonden HOOFDPIJN WEG HOOFDPIJN AGENDA zijn, hoe klein ze ook mogen zijn. belangrijk genoeg voor het Nederlandse bedrijfs leven om er zijn aandacht aan te geven en te blijven ijeven. De bevoegdheden van de regering van Kerala Grote brand in Rangoon Makarios op Madagaskar Verklaring van Wheeler Glas bier per 29 april vijf cent duurder Februari was gunstige maand voor woningbouw Beschuldiging tegen iBt 9<Pibelius Dr John Bodkin Adams is gisteren onschuldig be vonden aan moord op de 81- jarige weduwe Edith Mor- rell. TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET Egypte verklaart Suezkanaal open voor alle schepen De Russische kernontplofing De Nederlandse Antillen heer Jonker, de bevordering van hoi 'InarieniO Dit verklaarde de heer G. A. Jonker die van begin 1950 tot rnaart 1955 Nederlands handels- «.ommissaris is geweest in Wil- emstad, Curagao. De heer Jon ker. die dezer dagen een bezoek aan de Utrechtse Jaarbeurs bracht zeide, dat de uitvoer naar deze markt, die in 1949 bijna 25 miljoen gulden bedroeg is geste gen tot ƒ110.000.000,— in 1955, betgeen betekent, dat in dat jaar in de Nederlandse Antillen inge voerd werd voor een waarde van f610,— per hoofd der bevolking. Dit aldus de heer Jonker, is een rjedtrag, dat moeilijk door export van het ene land naar het andere sal worden bereikt of benaderd. Gestreefd wordt om de smalle economische basis van dit rijks deel te verbreden, waarbij, vol gens de heer Jonker, om. het in stellen van een vrije havenzone oo Curacao een der middelen is. ihiracao heeft, aldus de heer Jonker een uitstekende haven net alle moderne faciliteiten en is hierdoor, en ook door zijn gun stige ligging als distributiecen- tr£n vwr de omliggende gebie den, uitstekend geschikt tot het instellen van zulk een vrije han- éelszone De heer Jonker hoopt, dat het Nederlandse bedrijfsleven ge- ftruik zal maken van deze gebo den gelegenheid. Het is nu nog zo. dat Venezuela van goederen, die o.m. van de Nederlandse An tillen en Suriname afkomstig zijn 30 prooent Antillaanse rechten heeft De heer Jonker vertrouwde dat de besprekingen die over dit viderwerp zijn gevoerd, ertoe zul len leiden, dat deze réchten opge geven zullen worden. Venezuela heeft, aldus de heer jonker, van de andere omliggen de. landen de aantrekkelijkste markt, maar daarbij dient, vol- jjens hem, niet vergeten te wor den, dat het gehele Caraibische ,*ebied thans in opkomst is en dat >ok de kleinere markten daar ze- Ier niet over het hoofd gezien •mogen worden. Een ander middel om de econo mische basis van de Nederlandse Antillen te verbreden noemde de het toerisme. Om hiertoe te geraken worden en zijn ook reeds hotels in dit rijksdeel gebouwd, die aan mo derne eisen voldoen. Curacao heeft voor de toerist een grote aantrekkingskracht. Het grootste aantal toeristen komt uit de Ver enigde Staten en dit brengt Cura cao jaarlijks ongeveer 3 miljoen dollar op. Ook in Suriname liggen voor het Nederlandse bedrijfs leven, volgens de heer Jonker, vele en goede mogelijkheden Een voortduremd contact met beide rijksdelen komt de Neder landse export, naar de mening van de heer jonker, zeker ten goede. Een woordvoerder der Indi sche regering heeft verklaard, dat de regering van de staat Ke- ralia, waar de communisten bij de jongste verkiezingen aan het bewind zijn gekomen, het recht heeft doodvonnissen te wijzi gen en politieke gevangenen vrij te laten. Naar aanleiding van de me dedeling van de nieuwe commu nistische premier van genoemde staat, dat hij deze maatregelen zou nemen, had de woordvoer der aanvankelijk verklaard, dat de premier dit niet mocht doen. Nu verklaarde hij, dat het recht in de federale grondwet is vast gelegd, maar dat tot dusver geen enkele staat er gebruik van heeft gemaakt. Bij een grote brand in de bui tenwijken van Rangoon zijn maandagavond minstens 20 mensen om het leven gekomen en 40 ernstig gewond. Onder de slachtoffers bevin den zich vier kinderen, die on der de voet gelopen werden toen een grote menigte voor de zich snel uitbreidende brand op de vlucht sloeg. De brand, die op een opper vlakte van 15 vierkante kilome ter circa 20.000 huizen verwoest te, heeft een schade van 30 mil joen kyats (ruim 23 miljoen gul den) veroorzaakt. Aartsbisschop Makarios, de etnarch van Cyprus, is maan dagavond op Madagaskar aan gekomen. Het Britse labour-par- lementslid Noel-Baker is onder weg naar Madagaskar om de aartsbisschop te ontmoeten. Men vermoedt dat Makarios uit Nairobi naar Athene zal vlie gen. Op een geimproviseerde pers conferentie aan boord van de tankboot „Olympic Thunder" verklaarde de aartsbisschop, dat hij na een bezoek aan Athene ongetwijfeld naar Londen zou gaan, ofschoon hij nog geen uit nodiging van de Britse regering had ontvangen. De enige voor waarde bij zijn vrijlating was, dat hij zich niet naar Cyprus zou begeven. Dinsdag zijn vier schepen bij Port Said en vijf bij Suez het kanaal binnen gevaren. De Belgische tanker „Eliza beth", die 19.400 ton meet, is het grootste schip dat sedert eind vorig jaar door het kanaal vaart. De „Elizabeth" is leeg op weg naar de Perzische Golf. Het Egyptische blad „Al Sjaab" verklaarde dinsdag, dat de Egyptisch-Amerikaanse be sprekingen over het Suezkanaal vastgelopen zijn, doordat Egypte de Amerikaanse voorstellen voor internationale deelneming aan de exploitatie van het kanaal heeft verworpen. Generaal Wheeler ibracht in zijn verklaring hulde aan de 450 mannen uit zeven landen, die met 31 schepen de bergingswerkzaam heden verricht hebben. Het was een prachtig voorbeeld van in ternationale samenwerking in een echte V.N.-geest, zo zei hij. Wheeler zei voorts, dat het ka naai op normale diepte is ge bracht. De verbindingen werken ook weer, doch het herstel van de verlichting is nog niet vol tooid. Ondanks aanzienlijke kosten verhogingen hebben de brouwe rijen hun verkoopprijzen sedert J951 niet gewijzigd. Met. het oog oo een zo laag mogelijke bier- prijs hebben de brouwerijen deze «jstenstij gingen tot dusverre voor eigen rekening genomen. Daar echter prijsverhoging thans niet langer kan worden jitgesteld, is overleg gepleegd naet de minister van Economi sche Zaken, die zich met een be perkte verhoging van de bier- prijzen heeft kunnen verenigen aldus deelt het Centraal Brou werijkantoor mede. De brouwe rijen zijn voornemens de bier- prijzen met ingang van 29 april 1957 te verhogen. Deze nieuwe prijzen leiden tot verkoopprij zen per glas, die 5 cent hoger liggen dan het vroegere peil. Uit het overleg met de minis ter van Economische Zaken is gebleken, dat tegen zodanige verhoging van de glasprijzen »een bezwaar bestaat, doch dat dBt uitdrukkelijk niet geldt voor de horecabedrijven, die in anti cipatie van de komende prijsstij ging reeds tot prijsverhoging zijn overgegaan. w Het vliegtuigongeluk van maandag te Biskra heeft, vol gens definitieve berichten, 34 doden geëist, o.w. vier Europese vrouwen en vier kinderen. Wirth', een hoofdbestuurder van de C.D.U. in Oost-Duitsland heet de evangelische bisschop van Berlijn, Otto Dibelius, ervan beschuldigd dat hij in zijn preek die hij zondag in Oost-Berlijn heeft gehouden, „misbruik van het gewijde woord" heeft ge- mdidikt Volgens Radio-Oost-Berlijn zou Wirth gezegd hebben dat de preek van Dibelius „een rede was, doorspekt met uitvallen te gen de republiek Oost-Duits- land". Dibelius heeft zich zondag in de Mariakerk uitgesproken tegen de communistische leer. PRINSES BEATRIX OPENT ROODE KRUIS ZIEKENHUIS TE ZIERIKZEE H.K.H. Prinses Beatrix is voor nemen het Zweedse Roode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee op 11 mei a.s. officiéél te openen. De bouw van dit ziekenhuis is mogelijk ge maakt door de hulp van het Zweedse Roode Kruis na de watersnoodramp van 1953. PROVINCIALE BONDSDAG VAN HET C. J. M. V. De Provinciale Bondsdag van het C. J. M. V. in Zeeland, Noord- Brabant en België, die dit jaar te Ronse (B.) zal worden gehouden, belooft, gezien het aantal aanmel dingen voor deelneming, een uit gesproken succes te worden. Reeds nu zijn een 12-tal bussen gecharterd om de deelnemers uit Zeeland naar Ronse te brengen, terwijl Noord-Brabant al 2 bussen heeft volgeboekt. Met de Belgi sche deelnemers is het aantal van 1000 bezoekers bijna bereikt en nog dagelijks komen aanmeldin gen binnen, aldus de regelings commissie van deze Bondsdag. NIEUWE GEMEENTELIJKE INDELING OP SCHOUWEN -DUIVELAND IN VOORBEREIDING Het provinciaal bestuur van Zeeland is in nauw overleg met het ministerie van Binnenlandse Zaken bezig een wetsontwerp op te stellen voor een nieuwe inde ling van de gemeenten op Schou- wenjDuiveland. Naar wij van bevoegde zijde vernemen behelst dit ontwerp dat het aantal gemeenten van 18 zal worden teruggebracht tot 6. Verwacht wordt, dat deze nieuwe indeling spoedig van kracht zal worden, daar van de zijde van het ministerie aangedrongen is bij het provinciaal bestuur de zaak zo spoedig mogelijk in behande ling te nemen. Vóór de ramp van 1953 waren ook reeds plannen tot herindeling aanwezig. Deze werden echter door de waters nood in de war gestuurd. Men is nu met een nieuw plan gekomen In februari van dit jaar zijn enige bouwrecords gebroken. In die maand kwamen, volgens ge gevens van het centraal bureau voor de statistiek, 6.106 wonin gen gereed, een aantal dat in *een enkei februarimaand in Nederland ook maar in de verte werd benaderd. Het hoogste vooroorlogse resultaat ooit in een februarimaand bereikt was 4,025 in 1932, het tot nu hoogste na de oorlog 3.832 in 1952. In de koude februarimaand van vorig jaar kwamen slechts 1.719 wo ningen gereed Het hoge cijfer van februari 1957 is voor een belangrijk deel te danken aan de gunstige weersomstandigheden, waarvan mede door het in maart 1956 ge wijzigde goedkeurings- en subsi diebeleid voor de woningbouw ten vol ie profijt kon worden ge trokken. Doordat in februari aan meer nieuwe woningen werd begon nen dan er werden voltooid, na melijk 6.667 stuks, bereikte ook het aantal in aanbouw zijnde woningen met 96.105 op 1 maart ran dit jaar een nieuw record. In dezelfde maand van het vo rig jaar werd aan slechts 1.190 woningen begonnen. In de eer ste twee maanden van 1957 werd met de bouw van 14.420 woningen aangevangen tegen 5.314 in dezelfde periode van 1956. In dezelfde maanden wer den 12.299 woningen voltooid, te- oen 6.926 in de overeenkomstige periode van vorig jaar. In totaal waren eind februari sinds de bevrijding 520.460 nieu we woningen gereed gekomen. De cijfers voor de provincie Zeeland zijn: februari 1957 185, januari 1957 350. De jury bestaande uit twee vrouwen en tien mannen, hadden 44 minuten nodig om tot deze uitspraak te komen. Het proces, dat voor de Londense „Old Bai ley" werd gevoerd, heeft zeven tien dagen geduurd. Dr Adams was ten laste ge legd, dat hij de rijke mevrouw Morrell in november 1950 om het leven had gébracht door het toe dienen van overmatige doses ver dovende middelen. Adams is huisarts in de kustplaats East bourne. De openbare aanklager, sir Reginald ManninghamBulier zei dat er nog een aanklacht te gen dr Adams is, n.l. dat hij vorig aar te Eastbourne de 51-jarige weduwe Gertrude Hullett zou hebben vermoord. Sir Reginald voegde hier echter aan toe, dat hij de arts hiervoor niet zou ver volgen, omdat het „alle omstan digheden en het openhaar belang in aanmerking genomen, niet no dig is dat dr Adams de beproe ving van nog een aanklacht we gens moord ondergaat". De voornaamste verdediger, Geoffrey Lawrence, verklaarde, dat Adams ook was beschuldigd van een reeks overtredingen van bepalingen betreffende crematie en gevaarlijke narcotica. Hij ver zocht zijn cliënt ten aanzien van deze kwesties tegen borgstelling op vrije voeten te stellen. De openbare aanklager zei hierte gen geen bezwaar te hebben en de rechter willigde het verzoek ik moet aarzelen u te zeggen, dat de zaak voor de verdediging dui delijk sterk staat", aldus de rech ter in zijn samenvatting voor de Vergadering Vrouwenbond N.V.V. ury. Adams stond stram tussen zijn bewakers in, toen de woordvoer der van de jury het „niet schul dig" uitsprak. Onder doodse stil te verklaarde de rechter hierop: „John Bodkin Adams, u bent nu ontslagen van rechtsvervolging". Adams boog, draaide zich om en verliet de rechtszaal. Dr Adams heeft om kwart over twee als vrij man de „Old Bailey" verlaten. Hij vertrok in een auto. Voor hij vertrok lunchte Adams nog in het gerechtsgebouw. Om de menigte voor het ge bouw te misleiden reden er twee auto's weg, waarvan de ramen met bruin papier dichtgeplakt waren. In een ervan zat Adams oh de achterbank half verscholen achter een plaid. De politie hield het andere verkeer enige minuten op. Maandagavond j.l. kwam de plaatselijke afdeling van de vrouwenbond van het N.V.V. in café „De Vriendschap" alhier bijeen. De voorzitster, mevr. Burger, opende de vergadering en heette naast de nieuwe leden tevens in het bijzonder welkom de dis trictsbestuurder van het N.V.V. in Zeeland, de héér C. Hoek. Nadat de secretaresse, mevr. De Zeeuw, de potuien van de vorige vergadering had voorge lezen werden deze onveranderd goedgekeurd. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld. Als lid in de F.V.V.H. werd ge kozen mevr. De Zeeuw, als plv. lid, mevr. Dierx—rHarms. Hierna gaf de heer Hoek een heldere uiteenzetting over de S.E.R.-adviezen. Met name stond hij stil bij de positie van de we duwen en wezen. De heren Frederiksen en Slock, die inmiddels ter verga dering waren gekomen, vroegen aandacht voor het plaatselijk bouwfonds en bepleitten mede werking bij de verkoop van loten bestemd voor dit fonds. Verschillende aanwezige dames zegden hun medewerking toe. Examen Veilig Verkeer. In de Stadsherberg werd door de commissie voor Veilig Ver keer examen afgenomen voor het behalen van het diploma. Hierbij was ook aanwezig burge meester P. L. D. J. van Oeveren. Vóórdat de cursisten aan hun schriftelijk werk begonnen sprak dokter C. A. Schiltman hen toe en zeide dat het natuurlijk van groot belang is, dat men wat weet van de verkeersregelen. Maar al weet men hier alles van, dan zijn er nog zeer vele facto ren die een verkeersongeval kun nen veroorzaken. Men spreekt wel eens van eerbied voor zijn naaste en inderdaad komt het in 't verkeer veel aan op de gewone fatsoensbegrippen tegenover elk ander. Hierbij speelt karakter en kunnen een grote rol. Daarna zetten de cursisten zich aan het werk voor het uitwerken der gestelde verkeersproblemen. ■Nadat de cursisten hun schrif telijk werk hadden ingeleverd, kreeg de examencommissie heel wat werk te verzetten. Het was haar echter een grote voldoening te kunnen constateren dat de cursisten het geleerde goed on der de knie hadden. Dokter Schiltman kon dan ook, op slechts één uitzondering na, aan allen het verkeersdiploma uitreiken. De luitenant der rijkspolitie, de heer Bloemers, te Terneuzen, feliciteerde de cursisten met hun diploma en sprak er zijn vreugde over «uit, dat zij de toen zo nuttige lessen hadden bijge woond. Mocht men nu, ondanks het geleerde toch nog verkeers overtredingen begaan en hier voor een bekeuring oplopen, be denk dan dat de politie zijn plicht moet doen, want de processen- verbaal dienen er voor om het aantal ongevallen tot het uiterste te beperken. Namens de cursisten sprak de heer A. Geen sen woorden van dank aan de^docenten der cursus, de adjudant der rijkspolitie Fluit en de opperwachtmeester Zuid- dam, voor de prettige wijze waar op zij de lessen hebben gegeven. De volgende personen ontvin gen het diploma Mej. A. J. Dees; mevr. De Feijter- Dieleman; mej. C. Kos ter en de heren: C. Boeije; A.K. van Cadsand; J. van Cadsand; A. C. Dees; W. Dekker; K. Diele man; J. van Drongelen; J. den Engelsman; J. de Feijter; A. Geensen; Abr. Haak; den Hamer; Am. van der Heijden; Cons, van der Heijden; J. van der Hooft; J. van den Hout; Iz, de Hullu; J. Kaijser; G. de Neve; M. J. ScheeleC. J. Smits; P. -Snoodijk; A Sorber; A. C. van Tatenhove; P. Verstraten en P. J. Wolfert. A. van Meurs dat ter opluistering van deze avond aanwezig was. Tussendoor werden de kansen en plannen voor het a.s. seizoen besproken en tot diep in de nacht bleef men in een gezellige sfeer bijeen. Gouden huwelijksfeest. Dinsdag vierde het echtpaar P. J. Mullaert en M. Mulaert-Patijn, wonende in de Oude Stadsstraat onder enorme belangstelling hun 50-jarig huwelijksfeest. Feestelijk wapperden 's-mor- gens de vlaggen in de Oude Stad, toen het gouden bruidspaar, ver gezeld van de vele kinderen en kleinkinderen naar de R. K. Kerk gingen, waar in de parochiekerk O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen een H. Mis uit dankbaarheid werd opgedragen door pastoor E. Burm. Een erehaag vormde de 29 kleinkinderen, die allen met bloe men waren getooid. Na afloop van de kerkdienst was er een zeer druk bezochte receptie. Vele vrienden, buren en bekenden kwamen het gouden bruidspaar en hun familie geluk wensen. Onder hen was ook bur gemeester A. P. Kostense en zijn echtgenote. 's-Avonds bracht de Kon. Har monie de feestende familie, die in café Maas verenigd was, een klinkende serenade. Door de feestelijke klanken kwamen de benen al gauw los en maakten de feestenden een ronde dans. Bestuur en muzikanten werden rijkelijk getracteerd, waarna on der pittige marsmuziek weer af gemarcheerd werd. Dit is de eerste van een reeks van drie gouden bruiloften, die Biervliet deze maand mag be leven. Vandaag 10 april herdenkt het echtpaar Adams in de Haven straat, evenals het echtpaar Mul laert een landbouwersgezin, hun gouden huwelijksfeest. A. N. B.-filmavond In café Van de Sande organi seerde de afd. Biervliet van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond een propaganda-f il ma vond In zijn begroetingswoord, sprak de districtsbestuurder J. van dei- Hout uit Vlissingen zijn teleur stelling uit over de geringe be: langstelling voor deze avond. Na enkele tekenfilmpjes werd de film vertoond van het A. N. B. kinderhuis „De Kloek" te Vier houten. Dit tehuis is tot stand gekomen uit een vrijwillige bij drage van 1 cent per lid per week, waardoor het mogelijk werd, dat iedere week een 30-tal kinderen in de gezonde boslucht nieuwe energie op kunnen doen en weer gezond in het ouderlijk gezin kunnen terugkeren. De heer Van der Hout vergeleek de volksgezondheid in Nederland met die in andere landen en con stateerde, dat er in Nederland een grote belangstelling is voor het opgroeiende kind. Uitvoerig stond spreker stil bij het belang van een goede organisatie voor de werknemers. Vervolgens werd vertoond de film „Gouden Oogst" en na de pauze, waarin een taart werd verloot, de film „Fanfare." Sporthengelaars bijeen In de zaal van „De Witte Leeuw" van de heer E. Pieters hield de hengelsportvereniging G.O.A. een contactavond, tot bij woning waarvan ook de sport hengelaars uit Sas van Gent met, hunne dames aanwezig waren. Nadat de heer Van Riel met een geestige speech de dames en heren had verwelkomd werd een programma met zang en voor dracht afgewerkt. Er heerste spoedig een zeer prettige stemming en weldra no digden de hengelaars de dames uit tot het betreden van de dans vloer, op de tonen van het or kestje onder leiding van de heer GIRAFFE TROUWT OP ADVERTENTIE. Over ongeveer een week zal de mannelijke giraffe in het dierenpark te Wassenaar een gezellin hebben en daarmee vermoedelijk de eerste giraffe zijn die „op een advertentie" is getrouwd. De mogelijkheid X hiertoe is geschapen door een Haags warenhuis magazijn „De Bijenkorf"), dat in no vember j.l. in een grote adver tentie de aandacht wilde ves tigen op speelgoedgiraffen, en daarbij vermeldde dalt een levensgrote giraffe 7500, kostte. Het warenhuis werd daar mee ongewild huwelijksbemid delaar in giraffes, want de di rectie van het Wassenaars dierenpark bestelde onmiddel lijk een langnek voor deze spotprijs, en, hoewel het wa renhuis niet in giraffes „doet" accepteerde het de bestelling als een gewone order. Op woensdag 17 april zal het, zij het met meer vertoon dan bij een normale boodschap het dier aan het dierenpark afle veren. De giraffe, een vrouwe lijk exemplaar waarvoor nog een naam gezocht wordt, arri veert aan het station staats spoor en wordt voor de hoofd ingang van het warenhuis symbolisch aan de directie van het dierenpark overgedra gen. In optocht gaat het dan naar het dierenpark, waar de giraffe Pieter de verrassing van zijn leven zal krijgen. WOENSDAG 10 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, Buur: „De kapitein en zijn held". Concertgebouw, Toneelvoor stelling ten bate reis voor Ouden van Dagen. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Berucht". DONDERDAG 11 APRIL. TERNEUZENConcertge bouw: Toneelvoorstelling ten bate reis voor ouden van dagen. - Luxor-Theater, 8 uur: „Om streden huwelijk". door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 124) Nadruk verboden. j Hiermee was er een einde ge komen aan het langste proces wegens moord in do geschiedenis van Groot-Brittannië. Het heeft zeventien dagen geduurd. In die tijd hebben de stenografen van de rechtbank bijna een half mil joen woorden opgenomen van de diverse verklaringen. Voordat de jury zich terugtrok om ach op haar uitspraak te be raden, had de rechter, sir Patrick Devlin zijn overzicht van het geen in het proces te berde was gebracht voltooid. Hij constateerde, dat er vele onzekerheden waren. Ook was hij van oordeel dat de reden, waar om dr Adams mevrouw Morrell zou hebben vermoord het ver krijgen van haar Rolls Royce en een cassette zilver wel een zeer armzalige was. „Het schijnt mij toe, dat uit zijn verklaringen van het begin tot het eind blijkt, dat het nooit in zijn hoofd is op gekomen, dat hij wellicht be schuldigd zou worden van moord op mevrouw Morrell. Als hij schuldig aan moord was, zou men hebben kunnen verwachten, dat hij zeer nauwkeurig was in zijn verklaringen. Ik geloof niet dat Op de een of andere manier wist ik, dat haar redenering enkele zwakke punten bevatte, maar ik sprak haar niet tegen. Ik was blij door Miranda uitge scholden, op de kop gezeten te worden. Dit was, wat ik in mijn zwakheid verlangde. „Kom", zei ze, „en uak je kof fers en ga morgen naar Londen terug". En gedwee volgde ik haar in het huis en samen droegen wij de oude koffer en hoedendoos van de zolder naar de slaapka- mer. En terwijl Miranda pakte en praatte en raad gaf, zat ik op het bed en keek toe en luis terde. „Vanavond schrijf je een briefje aan de Cartons om te zeggen, dat je van mening ver anderd bent en dat je het heer lijk zult vinden om als een van Juanita's bruidsmeisjes op te treden, als het niet te laat is. Dan is de rest eenvoudig". „Eenvoudig? Wat moet ik ver volgens doen?" Zij keek mij een beetje min achtend aan. „Ik verbeelde me, dat je scherpzinnig was". „Ja, maar het is moeilijk aan een man te schrijven en tenslotte te zeggen, dat je beslo ten hebt, met hem te trouwen." Maar Miranda zag geen moei lijkheden. Het was de eenvou digste zaak ter wereld. Owen's anderlijkheid van aard en zwak heid zei, laat ik aan de ver beelding van de lezer over. De meeste lezers hebben familie ge had, die bij gelegenheid kern achtige waarheden verkondigde. „Er moeten alleen nog adres sen op de bagage geschreven worden", zei Miranda, toen wij die avond naar bed gingen„en ik ga onze ik bedoel, jouw bruidsjapon liggen bedenken". grootste verlangen was, dat ik zijn vrouw zou wordenwelnu, kon ik hem niet schrijven en een afspraak maken en hem zeggen, dat zijn wens in vervul ling zou gaan? „Jij maakt zo'n drukte over kleinigheden", zei ze, terwij! zij de koffer sloot. En toen ik op merkte, dat ik niets had, waar in ik de volgende morgen op reis zou kunnen gaan, daar zij al mijn stoffen jurken had inge pakt, zei ze; „Doe de jurk die je draagt, maar aan", en ik kon haar niet aan 't verstand bren gen, dat voile niet geschik; was voor een reis. „Ben je niet gelukkig, Hilary?' riep ze en pakte me om m'n middel en danste wild de kamer door. „Maar ik zie, dat je het bent. Je bent net zo rood als een roos en je ogen lijken wel sterren. En nu zullen we het be neden gaan vertellen. Kom mee". En zij trok mij de trap af en duwde mij de huiskamer in en zei„Hilary gaat morgen naar Londen terug", en toen lachte zij en daarna begon zij tot mijn schrik te huilen. „Ik bij zo blij", verklaarde zij, en moeder en Mick die zich ver beeldden, dat zij van mij hiel den, waren verslagen bij haar gebrek aan gevoel. En wat mijn familie, inclu sief grootmoeder over mijn ver- Maar ik ging niet naar Lon den terug. Met de ochtendpost kwam er een brief van Virginia Rye, die ik onder het ontbijt las. En toen ik een poosje later lang zaam zei zodat mijn stem niet beefde dat ik per slot van rekening niet naar Londen ging, maakte zelfs moeder geen opmerking en liet mij zonder meer de kamer uitgaan. Ik ging regelrecht naar de rivier. Was ik "daar niet altijd heen gegaan met al mijn vreugden en smar ten? We hadden nu september en het grasveld lag wit onder een zware dauw. En zwaar hin gen de Oostindische kers mar grieten, dahlia's en stokrozen, glinsterend van vocht. Maar ver boven de rivier had de zon het gewonnen van de mist en mijn weg zoekend naar de grote ronde steen boven de dam, ging ik zitten en las de brief van Vir ginia nog eens over: „Beste juffrouw Forrest, Ik wil, dat u de eerste bent, die van mijn geluk hoort, want u bent altijd zo vriendelijk ge weest en belangstellend in mijn kleine wilde ik bijna zeggen, maar ik bedoel in mijn grote, alles omvattende hartsaangele- genheid. Wen's moeder is dood en haar dood ach, hoe aan doenlijk betekende geluk voor mij, want nu staat niets ons hu welijk meer in de weg. Toen hij me na de begrafenis verliet, zei hij„Virginia, over een dag of wat kom'ik je opzoeken. Ik wil je iets vragen. Jij alleen, van alle mensen in de wereld, bent misschien in staat, mij te hel pen het geluk te vinden. Wan neer mag ik komen? Zijn bedoeling was wel, iedere vrouw zou geweten heb ben wat hij bedoelde, niet waar? Dus nu wacht ik, koester mijn geluk in mijn hart, wacht tot hij komen zal. En, vraag ik mij af, zult u mi; dwaas vinden? Ik heb een witte jurk opgediept, die ik jaren ge leden gedragen heb, toen ik een meisje"was. Hij zag er mij graag in, met een rode roos, die ik achter mijn oor droeg. O, wat dom ben ik! Wat vreselijk dom, maar ik heb de witte jurk ge wassen en gestreken en of schoon ze mij nu te groot is want ik ben mager als een lat kan ze wel op maat veranderd worden; en de rode roos zal ik ook kopen een van die grote, bedauwde geurige rozen met blaadjes van dieprood fluweel En dus loopt mijn werkperiode op haar eind. Ik zal mijn schrijf machine op slot kunnen doen, denk eens aanen de inkt vlekken van m'n vingers kun nen verwijderen en de kantoor deur voor goed kunnen sluiten Vaarwel. Ik hoop, dat wij elkan der in de gelukkige toekomst nog eens zullen ontmoeten want ik mocht u graag, juf frouw Forrest. U was het enige meisje bij wie ik mij niet oud en lelijk voelde. Hoe bent u daar in geslaagd? Het was knap en aardig van u. Uw meest oprechte en toe genegen vriendin Virginia Rye". (Wordt vervolgd). ZUINIGHEIDSRIT ZANDVOORT—KOPENHAGEN Dinsdagmorgen heeft minis ter J. Algera onder grote belang stelling om 1 miniuut over ne gen met een vlag op het Zand- voortse circuit het startsein ge geven voor de eerste deelnemer, de Belg Emile Jumet in een Lloyd 600 L.P. in de zuinigheids- rit van de koninklijke Deense automobielclub (K.B.A.K.) naar Kopenhagen, een afstand van 1783 km. De bedoeling van de ruim vijf tig gestarte ploegen is, om zo economisch mogelijk te rijden Na de acceleratie-proef vertrok ken de deelnemers om de mi nuut voor de eerste rit Zand- voort-Spa, een afstand van 374 km. Het tweede gedeelte van de tocht gaat van Spa naar Am- hem (432 km), de derde dag van Arnhem naar Hannover (354 km), vrijdag komt men van Hannover in Nyborg (512 km) Denemarken aan en zater dagmiddag wordt vertrokken van Nyborg naar Kopenhagen (111 km). INBRAAK IN MOLEN. In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in de mo len „De Lelie" aan de Plaszoom te Rotterdam. Er worden 200 kg muscaatnoten vermist, ter waar de van ongeveer 3500. De Egyptische kanaalmaat schappij heeft dinsdag het Suez kanaal officieel geopend ver klaard voor schepen van alle ton nages. Radio-Cairo, die dit meedeelt, zegt, dat de opruimingswerk zaamheden 12 tot 15 miljoen dol lar hébben gekost, d.w.z. onge veer 25 miljoen minder dan aan vankelijk werd geraamd. Er*zij.n dinsdag twaalf schepen door het kanaal gevaren, zes in noordelijke en zes in zuidelijke richting. Het meteorologisch instituut van de universiteit van Kyoto in Japan heeft dinsdag meege deeld, dat de kernontploffing die de Russen zaterdag teweeg hebben gebracht, geschat wordt tweemaal zo sterk te zijn als de proef, die de Russen op 3 april genomen hebben. Volgens een woordvoerder van het instituut neemt men aan dat de ontplof fing ergens tussen de Kaspische Zee en het Baikalmeer op gro te hoogte geschiedde. 0 In de Amerikaanse staten Mississippi, Alabama, Georgia, Noord- en Zuid-Carolina en Vir ginia heeft maandag een torna do gewoed, die zes mensen het leven kostte en meer dan 100 gewonden achterliet.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2