Nieuwe kabinet beëdigd HUWELIJKSREIS ZONDER MAN de HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Het bezoek van het Britse vorstenpaar aan Parijs Klacht van Israël bij Veiligheidsraad Economisch plan van Foster Dulles De Britse begroting Strauss over atoomwapens De ontwapeningsbesprekingen in Londen WOENSDAG 10 APRIL 1957 12e Jaargang Nr 4035 INDONESIË Wat zullen de opsiandige buitengewesten doen Mohammad Noor uit zijn partij gestoten AMSTEL SUEZKANAAL GEHEEL BEVAARBAAR VOOR ALLE SCHEPEN Een woordvoerder van de ^TkS&°C «S voor grote schepen. Het Werk in Londense haven hervat Nieuw proces te Boedapest Incidenten in Syrische parlement Ten bate van reis van de ouden van dagen Wijzigingen in de Sowjet-leiding? ALGERIE Verklaring van nieuwe Perzische premier De scheepvaart door de Golf van Akaba I Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pei advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadve; tenties t5 regels 1,—Iedere regel meer 20 ct Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adr-ïi Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur De nieuwe Indonesische pre mier, de partijloze ir. Djuanda Kartawidjaja, verklaarde dins dag, dat de taak, waarvoor het extra-parlementaire nood-zaken kabinet" zich ziet geplaatst, moeilijker is dan die van enige voorgaande regering in de korte geschiedenis van Indonesië. Premier Djuanda legde deze verklaring af onmiddellijk nadat hij en zijn mede-kabinetsleden door president Soekamo waren beëdigd. Djuanda, Soedanees van ge boorte en 45 jaar oud, heeft deel uitgemaakt van twaalf van de zestien vorige kabinetten. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat de problemen, die nu moeten wor den opgelost, meer ingewikkeld zijn dan die waarvoor het enige andere presidentiële kabinet des tijds heeft gestaan. Hij doelde hierbij op het kabinet, dat in 1948 de communistische gewapende opstand in Madium onderdrukte, toen de republiek nog voor haar onafhankelijkheid streed. Hij noemde de „militaire vraag stukken en de betrekkingen tussen de buitengewesten en de „centrale regering" de twee grootste problemen van de nieu we regering. De beëdigingsplechtigheid werd bijgewoond door het afgetreden kabinet en door vooraanstaande autoriteiten, waaronder ook de legerleiding. Een uur na deze gebeurtenis sen, was reeds een nieuw pro bleem in het leven geroepen. De Masjumi maakte namelijk be kend, dat het partijlid Pangeran Mthammad Noor, die als minis ter van Openbare Werken in de nieuwe regering zitting heeft, uit de partij is gestoten. Door het aannemen van zijn kabinetszetel heeft Mohammed Noor de partij - voorschriften overtreden, aldus de bekendmaking van de Masju- m.i De Islamietische P.S.I.I. gaf dinsdag een verklaring uit, waar in het de partijleden wordt ver boden zitting te nemen in het nieuwe kabinet, en ook in de door Soekarno gewenste natio nale raad. Het lid Sudibjo van deze partij, de minister van Voor lichting in het nieuwe kabinet, werd dinsdag als zodanig be ëdigd Tenslotte liep in Islamietische kringen het gerucht, dat het deel nemen door de Nahdatul Ulama aan de nieuwe regering, mogelijk tot een breuk in deze partij zal leiden, omdat de jongere leden van de N. U. sterk gekant zijn tegen het deelnemen door N. Ü.- leden aan een kabinet, waarin ook links georiënteerde figuren zitten, zoals de Stalinprijswin- naar prof. Prijono. De voorzitter van de jeugdafdeling van de Nahdatul Ulama, Wahib Wasab verklaarde dinsdag, dat het niet zou passen om de nieuwe rege ring te steunen. Hij voegde daaraan toe, dat het nieuwe kabinet geen steun nodig heeft, gezien de staat van oorlog en beleg. De samenstelling en de personalia van het kabinet kon hij moeilijk begrijpen. Tenslotte meende hij, dat „er een grote mogelijkheid bestaat, dat een ieder die in de oppositie mocht gaan, het zwijgen zal wor den opgelegd, of zelfs in de ge vangenis terecht zal komen". In Islamietische kringen merk te men dinsdag op, dat het nieu we kabinet-Soekamo het „alle- partijen-kabinet", zoals door de president in zijn conceptie voor een geleide democratie beoogt, dicht nabij komt, nu hij erin is geslaagd enige linkse figuren daarin op te nemen. Men twijfelt er evenwel aan, of de nieuwe re gering in staat zal zijn de regiona le problemen tot oplossing te brengen, nu de eis van de opstan dige buitengewesten dat oud-viee- president Hatta in de regering moet worden opgenomen, is ge negeerd. Men beweerde, dat Soe karno de nieuwe ministers had „bevolen" in het kabinet zitting te nemen. In nationalistische kringen vertrouwde men aan de andere kant, dat het kabinet de huidige crisis zal weten te overwinnen. Het bezoek van het Koninklijk Paar aan Zweden Volgens het blad „Expresse" zal de Zweedse televisie grote aandacht besteden aan het be zoek van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden einde mei aan Zweden zullen brengen. Zeven televisiecamera's zullen de aankomst van het Ko ninklijk Paar met Hr Ms kruiser „De Zeven Provinciën" in Stock holm op 21 mei opnemen en ook de tocht naar het kasteel. Een van de camera's zal in een sloep zijn opgesteld om de aankomst van nabij te kunnen weergeven. Ongeveer veertig technici zullen aan het programma medewerken. OU De Amerikaanse predikant Mackensen, die vijf jaar in com munistisch China gevangen heeft gezeten, heeft de Lutherse kerk in Amerika meegedeeld, dat hij in China zal blijven. Hij was op 8 maart vrijgelaten. In een brief aan de voorzitter van de veiligheidsraad heeft Isr raëd hegentien gevallen opge somd van .Infiltratie en stroop tochten" vanuit de strook van Abba Eb an, de Israëlische vas te vertegenwoordiger bij de V. N„ zegt in het schrijven, dat dergelijke incidenten „de onmis kenbare voorboden zijn van em stige uitbarstingen van geweld pleging en terreur in het gehele gebied". In de mededeling wordt niet verzocht om bepaalde maatre gelen. Gevraagd wordt slechts de brief te laten circuleren on der de andere leden van de Ver enigde Naties. Deze procedure sluit evenwel niet de indiening van een officiële klacht bij de raad en een verzoek om een de bat en maatregelen op een later tijdstip uit. De opgesomde incidenten zou den tussen 10 en 27 maart zijn voorgevallen. Generaal Burns, bevelhebber van het politieleger der Ver. Naties, heeft er maandag bij Is raël op aangedrongen, langs de grens met Gaza een prikkel draad- en mijnversperring aan te leggen. Het voorstel van Burns is door Israël aanvaard. Burns zei te geloven, dat de Egyptische reac tie op zijn idee positief is. Over de bijzonderheden van het plan-Burns is volgens een Israëlische woordvoerder nog geen definitieve beslissing geno men. Het plan-Burns voorziet aan vankelijk in de oprichting van de versperring op enkele plaat sen van de grens met Gaza, voornamelijk op plaatsen waar infiltratie gemakkelijker kan ge schieden. Later echter zou de versperring langs de gehele lengte van de 50 km lange grens moeten lopen. Tot dusver is de bestandslijn in het gebied van Gaza slechts aangegeven door een greppel, die op sommige plaatsen dicht gegroeid is. 10 OOM. "ZczlA ë/H 2x Koningin Elizabeth van Groot- Brittannië en president Coty van Frankrijk zijn dinsdag in een open auto naar het Parijse stadhuis gereden. Zij werden daar ontvan gen door tfe voorzitter van de gemeenteraad, Pierre Ruais. Een 8-jarig jongetje en een 6- jarig meisje, op dezelfde dagen geboren als prins Charles en prin ses Anne, boden koningin Eliza beth bloemen aan. Koningin Elizabeth verklaarde, dat Frankrijk en Engeland naast elkaar moeten staan bij de verdediging van de vrijheid. In haar toespraak, die zij in het Frans uitsprak, noemde de vor stin de vrijheid van het indivi du en van de naties de „essen- tiele waarden van onze bescha ving". Namens de stad Parijs kreeg de koningin een inktstel van La pis Lazuli met ingezet klokje ten geschenke. Voor prins Charles nam de ko ningin een miniatuurtreintje van de Parijse metro in ontvangst, dat echt kan rijden. Prinses Anne kreeg 12 poppen, die Parijse ty pen voorstellen. Toen zij het treintje in ontvangst had geno men, zei zij lachend: „Het is voor prins Charles wel een beetje in gewikkeld, maar zijn vader zal zich er zeker mee vermaken". De koninklijke stoet vertrok daarna van het stadhuis naar Ver sailles. In het paleis van Versailles werd het Britse paar een grootse ontvangst bereid. Toen de koningin bij het paleis arriveerde, stond op de binnen plaats een erewacht van Noord- afrikaanse Spahi's op Arabische paarden opgesteld. De koningin rustte na aan komst enige ogenblikken uit in de vertrekken van Marie-Antoi- nette, die geheel hersteld zijn in de toestand van vóór de revolu tie. Daarna werd in de Spiegelzaal, waar in 1919 het vredesverdrag y Naties heeft bé- met Duitsland werd getekend, n| Verenigde iNaties neen lunch gegeven. 150 bedienden wa kendgemaakt, dat het Suez- ren in de weer om een gastrono-1 - misch meesterwerk en de beste kanaal thans „geheel vrij maaltijd een vrij uitzicht over de fregat Aboekir is uit de wet; paleistuinen met de prachtige j fonteinen. geruimd en rust op de bo- Na in de „Salon de la Pendule" i Rjttermeei. de koffie gebruikt te hebben be- dein van net Bittermeer. i* gaven de koningin, de prins, pre- Aboekir is geladen met tien sident Coty en hun gevolg zich naar de opera van het paleis, die ton ontplofbare stoffen in 1753 gebouwd en onlangs ge heel gerestaureerd en in de oude pracht hersteld. Hier werd het ballet „Indes Ga- lantes" van Jean-Philippe Rameau opgevoerd. Na de voorstelling nam presi dent Coty afscheid van het vor stelijk paar, dat zich naar het grote Trianon begaf voor een ont- De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoelc heeft allen die aan de vrijmakirg van het kanaal hebben gewerk! gelukgewenst. Hij sprak zftr waardering uit over de wijze, waarop het werk is verricht. In gezaghebbende kringen w New York schat men de totale vangst van diplomaten van geme- kosten van de vrijmaking op 12 nebestlanden in Frankrijk en le- h 15 miljoen dollar, veel minder den van de Britse kolonie. dan men verwacht had. De Britse minister van Finan ciën, Thorneycroft, heeft giste ren in het Britse Lagerhuis de jaarlijkse begroting ingediend. Br heerste in het Lagerhuis een ongewone spanning in verband met het feit, dat de conserva tieve regering bij de jongste tus sentijdse verkiezingen tegensla gen heeft geboekt, voorts in ver band met de vele stakingen in Engeland en door de economi sche moeilijkheden, welke zijn gevolgd na de Brits-Franse in terventie in Egypte. In politieke kringen verwachtte men belas tingconcessies welke beogen het terugwinnen van de kiezers uit de middengroepen voor de rege ring. De voorstellen van de minis ter van Financiën zullen moe ten voorzien in geraamde uitga ven van ruim 4,5 miljard pond sterling, waarvan 1,42 miljard pond sterling voor Defensie. De uitgaven voor civiele doeleinden worden geraamd op 2656 mil joen pond sterling, waarvan 550 miljoen voor de gezondheids- cfienst, 445 miljoen voor opvoe ding en onderwijs en 207 mil joen voor voedselsubsidies. In het gebruikelijke overzicht omtrent de economische toe stand van het land deelde de Britse minister van Financiën mede, dat de gebeurtenissen in het Midden-Oosten, voor zover h$j kon beoordelen, de commer ciële positie van Engeland min der hadden beïnvloed dan men zou hebben verwacht. De minister wees er voorts op, dat veel concurrenten van En geland zich meer beperkingen opleggen, zich meer inspannin gen getroosten en een beter in zicht voor de wereldverhoudin gen tonen dan Engeland. Nie mand, in Engeland, aldus de mi nister, wenst dat onze valuta ge leidelijk in waarde daalt of dat het pond sterling de weg zal vol gen welke in het verleden door zo vele valuta's werd gevolgd. Het kijkgeld voor de televisie zal worden verhoogd, maar de vermakelijkheidsbelasting voor theaters en alle sportevenemen ten zal geheel worden afge schaft, terwijl deze belasting voor de bioscopen zal worden verlaagd. De omzetbelasting op bepaalde huishoudelijke artike len zal worden verlaagd van 30 tot 15 procent en de extra be lasting van 1 shilling per gallon op benzine, die bij de invoering van de benzinerantsoenering tij dens de Suezkanaalcrisis was in gesteld, zal worden opgeheven. De belastingvrije grens voor de inkomstenbelasting voor per sonen van 65 jaar en ouder zal worden gebracht op 250 pond per jaar voor alleenstaanden en op 400 pond voor echtparen. De kinderaftrek wordt voor kinde ren van 12 jaar en ouder ver hoogd van 100 tot 125 pond en voor kinderen van 17 jaar en ouder tot 150 pond. De extra be lasting, welke degenen moeten betalen, die een inkomen heb ben van meer dan 2000 pond per jaar, wordt enigszins verlicht. Een gehuwde man zal voortaan deze belasting eerst behoeven te betalen, wanneer zijn inkomen 2100 pond of meer bedraagt. Ook voor het bedrijfsleven kondigde minister Thorneycroft belastingverlichtingen aan. Hij verklaarde, een uitbreiding van de Engelse uitvoer te ver wachten en ten aanzien van de algemene economische vooruit zichten zeide hij enige redenen voor opgewektheid te zien. Hervatting van Amerikaanse hulp voor Israël? De Amerikaanse-Israëlische onderhandelingen over hervat ting van de Amerikaanse hulp aan Israël zijn met succes be kroond, zo heeft het Israëlische blad „Jediot" uit goedingelichte kringen in Tel Aviv vernomen. De Amerikaanse hulp werd vo rig jaar, toen Israël Egypte aan viel, stopgezet. Zij zou volgens de nieuwe overeenkomst voor dit jaar bestaan uit landbouw overschotten en kredieten tot een bedrag van 20 miljoen dol lar. De ladingklerken in de Lon dense haven, die vrijdag in sta king gingen uit protest tegen het te werk stellen van niet-ge- organiseerde arbeiders in Tilbu ry, hebben dinsdagochtend het werk hervat. Er is maandag overeenstemming bereikt over een onderzoek naar hun klach ten. Het Hongaarse blad „Esti Hir- lap" meldt, dat donderdag in Boedapest weer een proces te gen „contrarevolutionairen" be gint. Er zullen 19 mensen uit het gebied van Miskolc terecht staan, die beschuldigd worden van een georganiseerde aanval op het plaatselijke politiebureau op 26 oktober. Bij die aanval zijn verscheidene politiemannen o.w. functionarissen van de ge heime politie, gesneuveld. De Westduitse minister van Landsverdediging Strauss heeft te Bonn op een persconferentie verklaard niet te menen dat het. uit technisch oogpunt, mogelijk zou zijn West-Duitsland in de ko mende twintig maanden van atoomwapens te voorzien. In antwoord op vragen ver klaarde hij dat de bondskanselier dr. Adenauer niet had gedoeld op de mogelijkheid, dat West-Duits land atoomwapens voor strate gisch gebruik zou krijgen, toen hij vrijdag j.l. had verklaard dat geen enkel land het zich zou kun nen veroorloven geen deel te heb ben aan de ontwikkeling van atoomwapens. „Atoomwapens voor strategisch gebruik zijn een onderdeel van het „zwaard der N.A.V.O.", dus de vergeldingsmacht, die gereed wordt gehouden om een aanval onmiddellijk te kunnen beant woorden, hiertoe behoren geen Westduitse strijdkrachten", aldus Strauss! De minister verklaarde voorts dat de Sowjet-Unie de meerdere van de N.A.V.O.-landen is wat betreft de met gebruikelijke wa pens uitgeruste strijdkrachten. „Dit houdt in dat, indien wij zou den afzien van het gebruik van atoomwapens, Europa aan de Sowjet-Unie zou worden uitge leverd", zei hij. In antwoord op een vraag ver klaarde de minister dat. naar het scheen, buiten de Ver. Staten, de Sowjet-Unie en Groot-Brittannië, slechts Zweden bezig was met de vervaardiging van atoomwapens. „De Sowjetrussische premier, maarschalk Boelganin, heeft lan den, die zelf atoomwapens ver vaardigen of ze op hun grondge bied hebben opgeslagen, gewaar schuwd voor het „grotere ge vaar", dat zij zouden lopen om in een atoomoorlog te worden be trokken. Doch Boelganin's ver klaring is hetzij zelfmisleiding, hetzij een poging om de gewaar schuwde staten te misleiden. En in beide gevallen is het gevaar voor ons en de andere N.A.V.O.- landen even groot", aldus de Westduitse minister van Lands verdediging Strauss. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles, heeft aan de speciale senaatscommis sie voor hulp aan het buitenland voorgesteld een economisch ont wikkelingsfonds op te richten voor de toekenning van leningen, welke in de loop van de komen de jaren een 750 miljoen dollar per jaar zouden kunnen gaan be lopen. De Amerikaanse hulpver lening aan het buitenland zou hierdoor verruimd kunnen wor den. Indien de internationale at mosfeer blijft zoals ze op het ogenblik is, aldus Dulles, moet onze militaire hulp aan het bui tenland verscheidene jaren zeker op dezelfde voet worden voortge zet De veiligheid en weivaart van de Ver. Staten zijn volgens Dulles nauw verbonden met die van andere landen in de vrije wereld. Het internationale com munisme beschikt over een vijf maal zo groot menselijk poten tieel als de Ver. Staten en in die omstandigheden zou het dwaas heid zijn geen gemeenschappelij ke verdediging met de andere vrije mogendheden na te streven. Dulles verduidelijkte later dat bij dit economisch ontwikkelings fonds voor het buitenland de hui dige hulp (de zgn. hulp voor de economische ontwikkeling) is in begrepen het strikt economische deel van de „defensiesteun". Volgens Dulles zal zijn fonds de investeringen van particulier kapitaal in de onderontwikkelde landen geen concurrentie aan doen, maar zelfs stimuleren. Het zal hoofdzakelijk dienen om de behoeften van deze landen waaronder die van Latijns-Ar rika niet vallen te dekken. Voor de Latijnsamerikaa: -■ onderontwikkelde landen blijf ie „Export-Import" Bank zorger Volgens het Libanese Wad ,L' Oriënt" is het maandagavond in het Syrische parlement tot vechtpartijen gekomen. Leden van de volkspartij be- beschuldigden de regering ervar dat zij socialistische en cotrunu- nistische elementen heeft aange zet tot daden van terrorisme om haar politieke tegenstanders te intimideren. Deze leden, hadden hierbij het oog op de bomaansla gen, die kortgeleden in Aleppo zijn gepleegd. Hierna ontstond een handge meen tussen afgevaardigden va de socialistische partij en leden van de volkspartij. Men ging o! kaar o.m. met stoelen te lijf. WOENSDAG 10 APRIL - DONDERDAG 11 APRIL Blijspel in 3 bedrijven door LEO LENZ. TONEELGROEP „CRESCENDO" Regie: HERMAN BRUGGEN. Concertgebouw. Prijs per plaats 1,25 Van Westerse conferentiezijde wordt vernomen dat Harold Stas- sen, de Amerikaanse vertegen woordiger op de ontwapenings besprekingen, die thans te Lon den worden gehouden, heeft voor gesteld dat de grote mogendhe den hun bewapeningsuitgaven in de komende twee jaar met een kwart zullen verminderen. De Sowjetrussische vertegen woordiger Zorin had naar aan leiding hiervan verklaard dat hij veel belangstelling had voor het Amerikaanse voorstel en dat hij het zorgvuldig zou bestuderen. Stassen had reeds voorgesteld de bewapeningsuitgaven in het eerste jaar, dat door een ontwa peningsovereenkomst zou wor den bestreken, met tien procent te verminderen. Hij had opgemerkt dat de Ver. Staten en de Sowjet-Unie het eens waren over een aanbeve ling dat de strijdkrachten van de Ver. Staten, der Sowjet-Unie en van communistisch-China elk de twee en een half miljoen man niet te boven zouden mogen gaan en dat een maximum van 750.000 man zou moeten gelden voor de weermachten van Groot-Brittan nië en Frankrijk. Stassen had hieraan toegevoegd bereid te zijn de Amerikaanse re gering aan te bevelen de bewa peningsuitgaven in het tweede jaar dat een ontwapeningsover eenkomst van kracht zou zijn, met vijftien procent te vermin deren. Zorin had geantwoord het be langrijk te achten dat de Ver. Staten bereid waren over nieuwe stappen, om tot ontwapening te komen, te spreken, daar dit de deur opende voor verdere onder handelingen. Zaal: Kaartverkoop: VAN DEN BRUELE. Noordstraat 45. telef. 2546, en Lange Kerkstraat 22. Naar in bepaalde diplomatieke Londense kringen verluidt zijn er in de leiding van de Sowjet- Unie ingrijpende wijzigingen op til. Men dient volgens AFP het bericht evenwel met voorbehoud te beschouwen. Na zijn aanstaande reis naar China zou president Worosjilof, die 76 jaar is, ontslag nemen. In diens plaats zou maarschalk Boel ganin worden benoemd. De wer kelijke macht zou dan verdeeld zijn tussen Chroesjtsjef en Ma lenkof. Communistische partij in Saarland verboden De communistische partij in het Saargebied is dinsdag op last van het Westduitse federale hof voor grondwetszaken verboden. Het verbod is onmiddellijk van kracht geworden. De politie is reeds met de sluiting van partij lokalen begonnen. Een woordvoerder van de Saar- landse regering verklaarde, dat er geen arrestaties zullen worden verricht. „Er zal geen heksen jacht worden georganiseerd". Het verbod is nog niet van toe passing op neven- en mantelor ganisaties. Ook de kwestie van de vertegenwoordiging der com- munisterf in de gemeenteraden is nog niet beslist. Twaalf Franse militairen, on der wie drie officieren, vonden de dood bij een aanval van Al gerijnse opstandelingen bij Boe- Saada op een pas geland hef- schroefvliegtuig, dat een afde ling scherpschutters op de gron I had gezet. Het toestel explodeer de, waarbij de beide piloten a het leven kwamen. Het n .:n deel aan een actie waarbij 17 op standelingen werden gedood De nieuwe Perzische premier, Eghbal, heeft dinsdag zijn rege ring aan het parlement in Tehe ran voorgesteld. Hij verklaarde, dat zijn rege ring het Pact van Bagdad volle dig steunen zal. Zij zal streven naar vriendschappelijke betrek kingen met alle landen en ver steviging van de banden met de andere Mohammedaanse staten. Eghbal volgde de vorige week Hoessein Ala op. Het 10.441 ton metende Ameri- kaanse tankschip „Kern Hills" het eerste schip dat via de Golf van Akaba olie naar de Israëli sche havenplaats Eilath heeft gebracht is dinsdag naar Dji- boeti in Frans-Somaliland ver trokken. De lading olie, die nu in tanks in Eilath is opgeslagen, zal volgende week door de nieuwe pijpleiding van twintig cm door snee naar Beersjeba worden ge pompt en vandaar per trein naar Haifa worden vervoerd. Begin mei wordt een volgende olietankboot uit de Perzische Golf in Eilath verwacht. In de haven van Eilath ligt op het ogenblik de Deense vracht boot „Brigitte Toft", die lading inneemt voor Ceylon. MEER WIND. Het hogedrukgebied dat enige jj tijd ten noordwesten van Schot- I land heeft gelegen en hier de laatste dagen droog weer heeft I veroorzaakt, begon dinsdag vrij sr.el in betekenis af te nemen, i! Dit staat in verband met de toe nemende activiteit van een le- H pressie die dinsdagavond bij Mid- den-Noorwegen was aangekomen en zich in de richting van Zuid- I Zweden en Noord-Denemari.en I verplaatst. Deze depressie zal heden de 1 luchtdrukverschillen op de Noord zee sterk doen toenemen zodat er ook bij ons meer wind zal komar J uit noordelijke tot noordwestelij- ke richting. Met deze winden I wordt tamelijk vochtige lucht aangevoerd waardoor er over het algemeen veel bewolking moet worden verwacht. Ook de regen- i kansen nemen later op de dag J toe, terwijl de temperaturen de zelfde zullen zijn als dinsdag of I iets lager. medegedeeld door het K.N.MJ te De Bilt. geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond Vrij veel bewolking. Over het algemeen veel bewol- I king met later mogelijk hier en 1 daar wat regen. Matige tot vrf krachtige wind krimpend naai noordwest. Dezelfde middagtero peraturen als gisteren of leis lagere. DONDERDAG 11 APRIL Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.22 11.57 0.37 0.47 Ti.ns. TL35 124<t 12.591 ZON MAAK op onder op on (tot Apr. 3.4": 10 5.57 19.31 14.38 11 5.55 19.32 15.59 4.1fl 12 5.53 19.34 1721 4.36

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1