HUWELIJKSREIS ZONDER MAN bekend De onderhandelingen over het Suezkanaal Het proces tegen dr. Adams Soekarno maakt nieuw kabinet HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Het bezoek van het Britse koningspaar aan Parijs «Tegenrevolutionairen» te Boedapest ter dood veroordeeld Verklaring van Nasser West-Duitsland en Perzië DINSDAG 9 APRIL 1957 12e Jaargang Nr 4034 OOK GRIEKENLAND GEWAARSCHUWD Het gevaar van NAVO-bases voor kernwapens Nederlandse reders mijden Suezkanaal Het bestuur der Koninklijke Nederlandse Redersvereniging heeft zich in een vergadering met de leden van haar vereniging, (be bij de vaart door het Suezka naal zijn betrokken, beraden over de mededeling van de Nederland se regering, dat deze het onge wenst acht dat voorlopig door Nederlandse schepen van het ka naal wordt gebruik gemaakt. Ten bate van reis van de ouden van dagen De Amerikaanse vakbeweging Openbare aanklager eist doodstraf tegen Adams De berging van de „Aboekir" De staking in de Londense haven De ontsnappingen uit gevangenissen Frans vliegtuig neergestort Straaljager van koninklijke luchtmacht verongelukt Thans vier voormalige Indonesische ministers in arrest Zeven doden bij bende overval in West-Java. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f 2, per weck 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P J. van de Sande, Xerneuzen Ben woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bekendge maakt, dat de Amerikaans-Egyp tische onderhandelingen over het Suezkanaal „nog niet zijn be slist". Dit overleg is ruim een week aan de gang. Als basis van de besprekingen dient het memo randum van president Nasser, waarin de Egyptenaren de vol ledige exploitatie van het Suez kanaal door het Egyptische be heersorgaan als voorwaarde stel len. Een commentator van radio- Moskou heeft zondagavond ge zegd, dat de waarschuwing van premier Boelganin aan Noor wegen en Denemarken tegen het gevaar van Navobases voor kern wapens op hun gebied ook voor Griekenland geldt. Volgens de commentator zijn de Ver. Staten van plan derge lijke bases op Griekse bodem te vestigen. Hij raadt Griekenland aan de weg van vreedzame sa menleving met de Sowjet-Unie en andere communistische lan den te bewandelen. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Averof, heeft maandag geen commentaar wil len leveren op een uitzending van radio-Moskou van zondag avond, waarin gezegd werd dat de waarschuwing van Boelganin aan Noorwegen en Denemarken tegen het gevaar van NAVO- bases voor kernwapens op hun gebied ook voor Griekenland geldt. AverQf wilde eerst de volle dige tekst van de verklaring zien. HJj geloofde niet, dat dergelijke waarschuwingen de vriendschap pelijke betrekkingen met de Sowjet-Unie, die Griekenland na streeft, bevorderen. Rusland dient te weten, dat het Griekse volk zich niet door zulke waar schuwingen angst laat aanjagen. «De minister deelde voorts mede, dat de Sowjet-ambassadeur Van de zijde van het „State Department" werd verklaard, dat Washington blijft hopen, dat Nasser zijn voorstellen zal wijzi gen, vóórdat het kanaal wordt geopend. In Britse en Franse kringen in de Amerikaanse hoofdstad ziet men de toestand echter somber in. Men voorziet een diplomatie ke nederlaag voor het Westen, als minister Dulles er niet in slaagt president Nasser tot an dere gedachten te brengen. Naar verluidt heeft Israël aan Washington laten weten, dat het verwacht dat een akkoord met Nasser een bepaling bevat, dat Egypte een einde maakt aan de blokkade van Israëlische sche pen. Israël heeft het State Depart ment" al meegedeeld, dat zij het tot een krachtmeting zal laten komen door een schip door het Suezkanaal te laten varen, als een dergelijke bepaling niet op genomen wordt. Israëliërs te Washington zijn van oordeel, dat door de vaart van een Amerikaanse tankboot naar de Israëlische haven Eilath zaterdag het beginsel van „on schuldige scheepvaart" door de Golf van Akaba is vastgesteld. Een woordvoerder van het „Foreign Offive" heeft maandag verklaard, dat hij niets wist van voorstellen voor een conferentie, in Genève, met Egyptische ver tegenwoordigers over de toe komst van het Suezkanaal. In verschillende kranten is de laatste dagen op de mogelijkheid van een dergelijke conferentie ge zinspeeld. De woordvoerder zei. dat in stemming van Engeland met een dergelijke conferentie zou afhan gen van de basis, waarop de be sprekingen gevoerd zouden wor den. De vergadering kwam tot de conclusie, dat overeenkomstig de mededeling der regering dient te worden behandeld. WOENSDAG 10 APRIL - DONDERDAG 11 APRIL Blijspel in 3 bedrijven door LEO LENZ. TONEELGROEP „CRESCENDO" Regie: HERMAN BRUGGEN. Zaal: Concertgebouw. Prijs per plaats ƒ1,25 Kaartverkoop: VAN DEN BRUELE, Noordstraat 45, telef. 2546, en Lange Kerkstraat 22. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pe: advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsaó vertenties)1,—. Iedere regel meer 20 cent Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres- Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur doch een regering met over de gehele archipel. geza: Koningin Elizabeth van Groot-door politie in uniform en burger Brittannië en prins Philip aankomst versche- maandag per vliegtuig in Parijs nen koningin Elizabeth en prins aangekomen voor een staatsiebe- philip met president Coty op een zoek van vier dagen aan Frank- balcon, hartelijk toegejuicht dooi rijk. Het Britse vorstenpaar werd op het vliegveld begroet door president Coty van Frankrijk. Begeleid door 21 motoragen ten zette de koninklijke stoet zich daarna in beweging. In de eerste auto zaten koningin Elizabeth en president Coty, in de tweede prins Philip en de Franse minis ter Vein Defensie, Maurice Bour- ges-Maunoury. Koningin Elizabeth had een beige mantelpak met een kraag van marterbond aan. Zij droeg een beige hoedje en had een kas- in Athene de vorige week tijdens tanjebruine tas in de hand. De een onderhoud met hem had ge- prins droeg de uniform van maar- sproken over het „risico" van de schalk van de luchtmacht, opslag van atoomwapens. De Duizenden Parijzenaars waren ambassadeur had hem echter op de been om de Britse gasten geen officiële schriftelijke waar- toe te juichen, schuwing overhandigd en Grie- De stoet reed via het Quai tie kenland ook niet aangeraden zich Latin naar het Ely see, de ambt - uit de Navo terug te trekken. i woning van president Coty. dat de menigte die zich voor het pa leis verzameld had. Hierna begon het officiële be zoek met een lunch in een der salons van het paleis, waaraan 36 gasten aanzaten. Koningin Elizabeth legde s middags een krans van twee meter hoogte op het graf van de Onbekende Soldaat in de Are de Triomphe. Er heerste tijdens de plechtigheid een doodse stilte. Vóórdat de koningin naar het Elysée terugkeerde bood een meisje haar namens de bevolking van Parijs bloemen aan. De Champs Elysées, die fees telijk versierd was, zag zwart van de mensen, die het vorstenpaar en president Coty toejuichten. De ientewarmte veroorzaakte vlak voor de lunch een paniek on der de banketbakkers van het Elysée, toen een grote taart dreig- de'ineen te zakken. Men kon hem echter nog juist voor de aan komst van de koningin „restau reren" ln het grote proces tegen elf „tegenrevolutionairen" te Boeda pest zijn maandag drie doodvon nissen geveld. De betrokkenen de 25-jarige studente in de medicijnen Ilena Toth, de 28- jarige Milos Gyoengyoesi, die tfldens de opstand uit de gevan genis was bevrijd, en de 26-jarige voormalige luitenant Ferenc Goenczi hadden bekend, dat zij in het ziekenhuis, waar Ilona Toth werkte, een man, van wie zij geloofden dat hij lid van de geheime politie was, met mes steken hadden gedood. De 27-jarige schrijver Jozsef Gali en de journalist Guyla Ober- sovsky, die in de kelder van het zelfde ziekenhuis een clandestien blad hadden gedrukt, kregen i-esp. één en drie jaar gevange nisstraf. De rechtbank, die werd geleid door de vrouwelijke rech ter dr. Mathild Toth, had de aan klacht tegen hen van medeplich tigheid aan moord ingetrokken. Obersovsky, die ook een boete van vijfhonderd forint (ongeveer 165 gulden) kreeg, mag geduren de drie jaar na liet uitzitten van zijn straf niet als journalist wer ken. Gali, die lijdt aan een hart en een oogkwaal, kreeg een boete van tweeduizend forint (ongeveer 650 gulden). De overige zes beklaagden wer Walter Reuther, de voorzitter van de Amerikaanse vakvereni ging van arbeiders in de automo bielindustrie heeft de Ameri kaanse arbeiders opgeroepen hun vakverenigingen te zuiveren van „gangsters en oplichters". „Als wij het zelf niet doen, zul len de reactionairen het doen, maar zij zullen geen bezem, doch een bijl gebruiken en gelijk pro beren de vakbeweging te vernie tigen" zo waarschuwde hij. den op beschuldiging van op ruiing, wapenbezit e.d. veroor deeld tot gevangenisstraffen va riërend van zes maanden tot drie jaar. Het was het eerste grote pro ces, dat naar aanleiding van de opstand in het openbaar is ge voerd. Het duurde zes weken. De drie terdoodveroordeelden verbleekten, toen zij het vonnis hoorden, maar zii toonden verder geen tekenen van emotie. De moord op de Amerikanen in Perzië Een Pakistaanse grenspatrouil- le heeft Ahmed "Sjah gearres teerd, die volgens de politie heeft bekend, dat hij de Ameri kaanse mevr. Anita Carroll in Baloetsjistan in Perzië heeft vermoord. Mevr. Carroll werd de vorige maand evenals haar echtgenoot, een ambtenaar van het Ameri kaanse hulpprogram, en een an dere Amerikaan door een bende vermoord. President Nasser van Egypte heeft aan koning Hoessein van Jordanië een boodschap gezonden waarin hij zich voorstander ver klaart van een nieuwe Arabische topconferentie. In de boodschap, die maandag door het semi-officiële blad „Al Gomhoeria" gepubliceerd is. ver klaarde hij, dat de Arabische lan den op het ogenblik een kritieke periode doormaken, die voorzich tigheid vereist. Het imperialisme zal nooit toe geven aan Arabisch nationalisme dat zich opmaakt om alle over blijfselen van buitenlandse in vloeden in het Arabische land, van de Perzische Golf tot de At lantische Oceaan, te verdrijven, aldus Nasser. Kolonel Nasser betoogde, dat „Allah de Arabische wereld een centrale positie in de wereld heeft gegeven om als schakel voor de vrede tussen de volken en vrije behouder van godsdien sten, die zich via de Arabische landen verspreiden, te dienen". De Arabische landen mogen geen invloedssfeer van Oost of West worden. „Elke Arabier heeft een plicht ten aanzien van Palestina", waar het bestuur in handen is „van on- die plannen voor een nieuwe aan val bekendmaakt. Daarom moe ten de Arabische landen overleg plegen en plannen maken om op alles voorbereid te zijn, aldus de Egyptische president. De openbare aanklager, sir Reginald Manningham-Buller, heeft de doodstraf tegen dr Adams geëist. Hij herinnerde aan de verschil len tussen de recepten en de verdovende middelen welke, vol gens de aantekeningen van de verpleegsters, mevrouw Morrell zijn toegediend. Zoals bekend wordt dr Adams ervan beschul digd deze vrouw door het toedie nen van overmatige hoeveelhe den narcotica om het leven te hebben gebracht. Naar de mening van de open bare aanklager zou het feit, dat mevrouw Morrell tijdens de af wezigheid van dr Adams een grote behoefte aan verdovende middelen aan de dag legde toen de plaatsvervangende arts haai de doses toediende die in het notitieboekje van de verpleeg ster stonden opgetekend, ver klaarbaar zijn als dr. Adams de patiënt extra hoeveelheden nar cotica had gegeven. Mevrouw Morrell was erg boos geweest over het feit, dat dr. Adams met vakantie naar Schotland was gegaan, en zij had zijn naam uit haar testa ment geschrapt. Na een tele foongesprek met haar was dr. Adams per vliegtuig terugge keerd, niet wegens haar gezond heidstoestand zo meende de pro cureur-generaal, maar mogelijk om zijn eigen belangen te be hartigen. In maart 1950 mevrouw Morrell overleed op dertien no vember van dat jaar was de arts bij de notaris van zijn pa- tiënt gekomen met de verkla ring, dat zij beloofd had hem haar Rolls Royce en een casset te met zilver na te laten. Zij had echter vergeten dit in haar testament te vermelden. Dr. Adams had verklaard, dat de toestand van mevrouw Morrell goed genoeg was dat zij een nieuw testament kon maken. De notaris had hem echter aan geraden te wachten tot de komst van de zoon van me vrouw Morrell, die het volgende weekeinde zou komen. Dr. Adams had toen, volgens de openbare aanklager, „het ver bazingwekkende voorstel" ge daan om toch een codicil op te maken en dit, in geval de zoon er niet mee akkoord zou gaan, te verscheuren. Sir Reginald Manningham-Buller was van oordeel, 'dat dr. Adams mevrouw Morrell verslaafd aan verdoven de middelen wilde maken, voor dat haar zoon er zou zijn. Vervolgens herinnerde sir Re ginald aan de verklaring van de vooraanstaande Londense arts dr. Douthwaite, die tot de slotsom was gekomen, dat dr. Adams mevrouw Morrell in haar laatste dagen zoveel ver dovende middelen had toege diend, dat daaruit de opzet tot doden bleek. Het zou de bedoeling van dr. Adams zijn geweest, de patiënt „dag en nacht" onder de verdo vende middelen te houden. Uit 3. De opbouw. De terugkeer de verklaringen van de ver pleegsters zou zijn gebleken, dat mevrouw Morrell niet in een „af schuwelijke doodstrijd" verkeer de, zoals dr. Adams had aange veerd. Ook trok de openbare aanklager de verklaring van dr. Adams" in twijfel, dat hij met het oog op de familie van me vrouw Morrell de crematie van haar „vlot" wilde laten verlo pen. De rechter sir Patrick Devlin, gaf vervolgens voor de jury een samenvatting van hetgeen tot dusver in het proces te berde was gebracht. Hij zei, dat er veel gesproken was over de om standigheden, waarin doktoren eventueel gerechtigd zijn om verdovende middelen te gebrui ken, waardoor het leven van de patiënt in kwestie wellicht wordt verkort. Voor dergelijke gevallen, zoals die waarin de 'patiënt ondragelijk lijdt, kent de wet echter geen speciale maatstaven. De rechter verklaarde voorts, dat er geen bewijzen zijn, op grond waarvan de jury de con clusies zou kunnen trekken, dat mevrouw Morrell meer nacotica zijn toegediend dan in de noti tieboekjes van de verpleegsters zijn opgetekend. President Soekarno heeft maandagavond de samenstelling van zijn „extraparlementair Programma nood-zakenkabinet" bekend ge-. De voornaarnste punten van kend gemaakt, dat onder leiding het programma van het nieuwe staat van ir Djuanda als minis- kabinet zijn 1. De vorming van een natio- ter-president. naje raad in overeenstemming Ir Djuanda was minister ^an|met de presidentiële conceptie staat voor planning in het kaïn-Het normaliseren van de net-A'.i Sastroamidjojo, dat op 16 huidige toestand, maart j.L aftrad. Tot de nieuwe ministers be hoort prof. Prijono, winnaar van de Stalinprijs, die minister van Onderwijs wordt. De Islamietische partijen maak ten tijdens de formatiepogingen van Suwirjo bezwaar tegen zijn candidatuur. Minister van Buitenlandse Za ken wordt de secretaris-generaal van het ministerie van Buiten landse Zaken, dr Subandrio. De zetels van eerste vice-pre mier en tweede vice-premier zijn toegekend aan mr Hardi, voor zitter van de parlementsfractie van de PNI, en Idham Chalid, voorzitter van de Nahdatul Ula- ma. Dr Pangeran Mohammad Noor, lid van de Masjumi, is benoemd tot minister van Openbare Wer- ken. Het is nog niet duidelijk, of de vertegenwoordigers van de Isla mietische partijen hun benoe ming zonder de toestemming van hun partijleiding hebben aan vaard. De naam van oud-vice-presi- dent Moh. Hatta komt niet voor op de lijst ministers. Volgens be richten heeft de president hem mogelijk bestemd voor de func tie van voorzitter van een op te richten nationaal planbureau. Hatta heeft deze functie echter in feite verworpen, toen hij onlangs verklaarde, dat Indonesië in deze crisis geen superorganisaties zo als een nationale raad en een nationaal planbureau nodig heeft, Te Bonn heeft men met ver rassing kennis genomen van de vele buitenlandse commentaren, waarin Duitsland, in verband met de kortgeleden geëindigde reis van bondskanselier Adenau er naar Perzië, verdacht wordt voornemens te hebben voor een economisch offensief ten koste van andere westelijke mogend heden. Staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, Hallstein, heeft zaterdag tegenover pers vertegenwoordigers in Bad Boll nogmaals verklaard, dat met deze reis geen enkel plan met betrekking tot de buitenlandse economische politiek verbonden was. Dat een aantal commen tatoren het zwaartepunt gelegd heeft op de oliekwestie is „een willekeurige concentratie". Even als de Verenigde Staten, Enge land en Frankrijk acht ook de bondsrepubliek het doelmatig belangstelling te tonen voor dit land en zijn plannen voor eco nomische en sociale opbouw Perzië heeft zo vele problemen dat er voor de westelijke mo gendheden, zonder dat zij een concurrentiestrijd gaan voeren, vele mogelijkheden voor hulp verleningen zijn. ze gemeenschappelijke vijand", maken. Sleepboot-transport naar Saoedi-Arabië Twee kleine, in Engeland ge bouwde sleepboten, de „Abqaiq 7" en de „Abqaiq 8" zullen van daag omstreeks 14 uur Nederland verlaten voor een zeetocht van 6.500 mijlen met als bestemming Ras Tanura (Saoedi-Arabië) aan de Perzische Golf. De schepen zijn gebouwd voor rekening van de Aramco Over seas Company te Den Haag in opdracht van de Arabian Ameri can Oil Company (Aramco) in Saoedi-Arabië. Kapitein A. Hengeveld uit Ede is beiast met de lading van dit transport. De tweede bevelheb ber is kapitein P. van Zalingen uit Heilo. De totale bemanning bestaat uit veertien koppen. De reis zal naar schatting 35 dagen duren, waarna de beman ning de terugreis van Arabië naar Nederland per vliegtuig zal Het wrak van het Egyptische fregat „Aboekir" is zondag niet, zoals aanvankelijk in de bedoe ling lag, naar de Bittermeren versleept, waar het tot zinken gebracht zal worden. Er is geen reden voor het uit stel gegeven. Een V. N. woordvoerder deel de zondag mede, dat het ber gingswerk aan dit schip voortge zet wordt. Het wrak van een 50-ton meten de sleepboot, dat zaterdag nog naast de vaargeul in het Suezka naal ontdekt is, is door Italianen geborgen en naar Ismailia ge sleept. Maandag is het Suezkanaal tus sen Suez en de Grote Bittermeren gesloten met het oog op het ver slepen van de „Aboekir" De staking ^an ladingklerken in de Londense haven, waardoor 15.000 havenarbeiders niet kun nen werken, is maandag voort gezet. Op 78 schepen ligt het werk stil. De staking begon vrijdag ter ondersteuning van ladingklerken in Tilbury die staken uit protest tegen tewerkstelling van niet- georganiseerd personeel. De stakers hebben maandag ochtend op een massabijeenkomst met overweldigende meerderheid besloten hedenochtend hef werk te hervatten. Er zal een onderzoek naar hun klachten worden ingesteld. Een woordvoerder van de sta kers verklaarde, dat de West- afrikaanse maatschappij in Til bury waar de staking begon nen was omdat deze maatschap pij niet-georganiseerd personeel in dienst had ermee heeft in gestemd onmiddellijk zeven ge organiseerde ladingsklerken in dienst te nemen. Zodra dit wrak uit de weg ge ruimd is, kan het kanaal voor aile I conclusies, die schepen opengesteld worden. I willen trekken. Het Tweede Kamerlid de heer Vrolijk heeft aan de minister van Justitie schriftelijk de volgende vragen gesteld: Is de minister bereid de Kamer op de hoogte te stellen van de resultaten van het reeds door hem gelaste onderzoek naar de oorzaken van de recente ontsnap pingen uit gevangenissen en hui zen van bewaring, zomede van de hij daaruit zou Een Frans vliegtuig is maan dag te Biskra in Algerië neerge stort. Volgens de eerste berich ten zijn 35 mensen om het leven gekomen. Het toestel, een Dokota, stort te neer, toen het uit Biskra ver trok op een vlucht van Tos- goerth in de Sahara naar Al giers. Alle inzittenden vonden de dood. Het vliegtuig is een toestel van de „Air France". Gistermiddag omstreeks' tien voor half zes is, ongeveer acht kilometer ten oosten van Grave, een „Thunderstreak"-straaljager van de Nederlandse koninklijke luchtmacht verongelukt. Volgens tot dusver ontvangen berichten zou de bestuurder van het een persoonstoestel om het leven zijn gekomen. De straaljager is midden in bouwland terechtgekomen; brok stukken ervan lagen over een afstand verspreid. Het vliegtuig werd bestuurd door de twintigjarige ongehuw de sergeant-vlieger W. G. Mole naar vit Medemblik. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Het toestel was afkomstig van de vliegbasis Vol- kel van de koninklijke lucht macht. HONGAREN UITEN HUN DANKBAARHEID Gisteren vertrok uit Rotterdam 't emigrantenschip „Zuiderkruis" naar Canada. Onder de opvaren den bevinden zich 384 Hongaarse vluchtelingen, van wie 208 in af wachting van hun vertrek onder gebracht waren in Valkenburg. Deze. laatsten stuurdën een iele gram aan het Rotterdamse kan toor van het A.N.P., dat luidde: „De Hongaarse vluchtelingen uit Valkenburg, op weg naar Canada, danken het Nederlandse volk". De Zuiderkruis wordt 17 april te Quebec verwacht. 4. De terugkeer van Wesi- Irian tot het Indonesisch? grond- j gebied. 5. Het uitvoeren van de op- I zegging der RTC-overeenkorr J sten. Politieke waarnemers zeiden, I dat noch de samenstelling van het .nieuwe bestuur noch het ka- 1 binetsprogramma veel verschilde van het ontwerp, dat de vorige kabinetsformateur Suwirjo op- I stelde. Soekarno heeft drie nieuw t portefeuilles ingesteld, namelijk j het staatsministerie voor inter- jj Indonesische betrekkingen, hel staatsministerie voor mobilisatie van volksenergie voor ontwikke ling en het ministerie van Indu strie, dat vroeger behoorde tot het ministerie van Economische j Zaken. Economische Zaken wordt nu genoemd ministerie voor j Handel. Het aantal voormalige miniv ters, dat door de militaire auto- riteiten is aangehouden nadat 1 het leger had aangekondigd, dat krachtige maatregelen zouden worden genomen tegen plegers van corruptie en profiteurs, is gestegen van drie tot vier. Drie van hen behoren tot de P.N.l. en een tot de Masjumi. In Bandung is stadsarrest op gelegd aan de eerste vice-voor- j zitter van het parlement, ZainuS Arifin, een lid van de Nahdatul Ulama. Onder de leiders van de N.U., die zich reeds in arrest t> - vinden, is ook Djamaluddin Ma- I lik, lid van het hoofdbestuur Zeven leden van de „mobieie brigade", de gemilitairiseerde In donesische politie, zijn gedood en zes ernstig gewond bij een over val door een goed gewapende bende op het plaatsje Tridjaja in West-Java. De post van de mobiele briga de bood heftige tegenstand, doch zag zich geplaatst tegenover eest grote overmacht, aldus werd in Djakarta bekendgemaakt. De aanvallers staken de kazer ne in brand. NOORDELIJKE WIND. Nog steeds ligt boven nel z* c-j gebied tussen IJsland en Scuot-ji land een krachtige hogedruk e- bied. Het handhaaft over onzeB omgeving een noordelijke stro-1; ming. Daarin bereikten maan- I dagavond uitgestrekte wolken ei den het noorden van het land. Dit j ging met plaatselijk wat hc .iel regen of motregen gepaard. De wolkenvelden hangen samen mei de begrenzingslijn van vochtige, lucht die tussen het hogedrukge- bied en pen snel naar het zuid-1 oosten getrokken depressie die maandagavond boven Finland was aangekomen, werd aar ge- voerd. Heden bevinden we ons in deze vochtigere lucht. Er zal dan ook;; veel bewolking zijn die weliswaar geen neerslag van veel betekenis: geven zal, maar wel de zon ver hinderen zal de temperatuur toll aangename waarden te doen opl lopen. medegedeeld door het K.N.M.l|| te De Bilt, geldig van dinsdag! ochtend tot dinsdagavond. VEEL BEWOLKING. Veel bewolking met hier er* daar wat motregen. Dezelfde oi iets lagere temperaturen dar maandag. Overwegend matig» wind uit noordelijke richtingen. I WOENSDAG 10 APRIL U In een voorstad van Kaapstad heeft zondagavond voor het eerst in de Zuidafrikaanse kerkge schiedenis een naturellenpredi- kant in een Nederlands Hervorm de Kerk voor een gemeente van blanken gepreekt. De kerk was overvol. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.xn. 10.10 10.45 11.25 11.35 njtfi 18.41 11-21 12.0.'] 12.1. ZON op onder Apr. 9 6.00 19.29 10 5.57 19.31 MAAI op andc 13.18 14.38 3.11 3.4

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1