De nasleep van de actie in het Nabiie Oosten Soekarno's plannen voor een nieuwe regering (10EDE m IK Reacties op Britse Witboek peerless bedden van't Hoff Het conflict Tand artsen -Zieken fondsen FORTEX goudmerk FORTEX FORTEX FORTEX FORTEX goudmerk Het Franse optreden in Algerië WEERBERICHT HET WEER HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Politieke leiders in Djakarta onaangenaam verrast VERLOOCHENT ZICH NOOIT WEKELIJKSE WERELDSCHOUW DE ONDERHANDELINGEN, aan secretaris-gene raal Hammarskjoeld opgedragen om, als gemachtigde van de Verenigde Naties met president Nasser tot een voor beide partijen te aanvaarden regeling over het Suezkanaal te komen, zijn in eerste instantie mislukt. Hammerskjoeld heeft niet alleen Israël niet in zijn bezoek betrokken, maar heeft vrijwel het stilzwijgen bewaard over de inderdaad niet verkregen resultaten. t De plannen voor de oliebuisleiding van Eilath naar Haifa POGINGEN TOT HERVATTING VAN HET OVERLEG MISLUKT Bij de man die zich met zorg en smaak kleedt is favoriet goudmerk puur kamgaren HERENCOSTIJUMS ook U zult er weg van zijn Nieuwste onregelmatige ruitdessins (z.g. glenchechs) in multicolor Clet nummer van heden telt 10 pagina's Prijzen: 109,— 119-129— 139149,— 159— enz. SPORTCOLBEKTS de sportieve kleding voor de moderne heer De mooist denkbare keuze 33,50 38,50 44.90 52.50 65,— 75,— PANTALONS ook in de nieuwste multi color tinten Overweldigende keuze 23,50 30.90 34.90 40.90 45,— met de meeste zorg, vernuft en vakmanschap vervaar digd Complete collectie bij imiHin Visser - Koole N -V. AXEL Buitengewoon interessant is ook onze collectie JONGENS- en KINDERKLEDING Leuk» sportief- vlot en ge varieerd in model en dessin Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal: per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. ZEEUW ZATERDAG 6 APRIL 1957 12e Jaargang Nr 4032 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsad vertenties) 1,Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven ondernummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Staatssecretaris Dulles achtte het, blijkens zijn mededelingen aan de pers, een succes, dat Egypte zich had neergelegd bij het vragen van een niet verbin dend advies van het Permanen te Hof van Internationale Justi tie te 's-Gravenhage èn over de vraag of de Golf van Akaba als internationaal vaarwater dient te worden beschouwd, èn of het Suezkanaal ook volledig voor Israëlische schepen moet wor den opengesteld. Het optreden van Nasser heeft, vermoedelijk tijdelijk, zelfs president Eisen hower uit zijn tent gelokt, en de Amerikaanse gezant te Cairo heeft nu duidelijk aan Nasser te kennen gegeven, dat Amerika staat achter de regeling, gelijk door de westelijke mogendheden voorgesteld. Gebleken is voorts, dat èn Amerikaanse èn Engelse sche pen van de regering de raad hebben ontvangen om niet door het Suezkanaal te varen zo lang o.a. de regeling van de betaling niet is opgelost. Nasser ont vouwt nu wel een geweldig pro gramma ter verbetering van het kanaal, maar ieder die iets van de cijfers kent, in de loop der honderd jaren aan onderhoud en verbetering besteed, kan daarover slechts een glimlach laten gaan! Een voordeel is intussen, dat de verzorging van Europa met olie zodanig verbeterd is, dat restricties praktisch alle zijn op geheven. Men spreekt niet al leen over grotere tankers, meer dan 20.000 ton die rond de Kaap zullen koersen, maar ook over nieuwe pijpleidingen, waarvan er een uit Perzië direct naar Turkije zal gaan en dus in de Middellandse Zee uitmonden. Dat komt neer op een boycot, die Nasser en Egypte tenvolle hebben verdiend. WASHINGTON VERDRONG LONDEN. Men kan niet anders zeggen dan dat de stemming van vol doening over Bermuda in Enge land, zelfs bij de ultra-conserva tieven, aanhoudt. Dit blijkt uit de ontvangst, die MacMillan bij zijn grote redevoering in het Lagerhuis heeft ontvangen. Hij heeft daarbij erop gewezen dat Engeland en de Verenigde Sta ten elkander nu beter begrijpen, en dat dit in de toekomst ook duidelijk zal worden. Praktisch komt het er op neer, dat Londen heeft toegegeven, dat thans Noord-Amerika in het Nabije Oosten de plaats in neemt, die vroeger door Enge land werd bezet. Aan Washing ton dus de aangename taak om met deze ontwakende Arabische staten te onderhandelen; een taak die niet gemakkelijk is, ten eerste omdat b.v. Saoedie-Arabië niet veel van Nasser wil weten, maar mede een gesloten front vormt tegen Israël, en ten tweede omdat in Jordanië een crisis tussen koning en ministe rie is ontstaan, daar de laatste een nieuwe bijeenkomst van de Arabische Unie wil. Rusland houdt nog de zijde van Egypte, en heeft zelfs dreigementen ge uit tegen Frankrijk en Israel, als zouden zij opnieuw samen spannen om geweld te plegen tegen Egypte. Dat is ook de teneur van het boek van Brom berger, dat in Frankrijk even opzien heeft gewekt, omdat men daaruit de voorlopige indruk kreeg, als hadden Israël en Frankrijk inderdaad einde okto ber en begin november 1956 nauw samengewerkt. Wie het artikel in de „Figaro goed leest, komt tot de verbijste rende conclusie, dat wel nooit een aktie zo slecht is voorbe reid als die van het toch ver zwakte Frankrijk en Engeland tegen Egypte. Slechts dank zij het volkomen falen van de Egyptische strategie, is een re sultaat bereikt, dat zelfs Cairo in gevaar bracht. Maar nu zit Nasser, dank zij Amerika, hoog te paard, en Lippman, de be kende radiokommentator, heeft er op gewezen, dat er een pro- bleem-Nasser is. Hij bedoelt dit in deze zin, dat Nasser radikaal tegenstander is van een nieuw evenwicht tussen oost en west en dat men van hem geen enkel internationaal regime kan ver wachten, dat de gebruikers van het Suezkanaal rechten garan deert, waarop zij kunnen reke nen LONDEN EN PARIJS. MacMillan kwam. tengevolge van de zorgen die in Engeland dreigden, zo spoedig mogelijk na het vertrek van Eisenhower van Bermuda terug. De stakingen in Engeland namen een zeer grote omvang aan, gevolg ook van het slechte en onvoldoende stelsel betreffende arbeidskonf likten, dat in Engeland nog bestaat. En nu zijn er bovendien moeilijk' heden gerezen over Cyprus. Men heeft Makarios de vrij heid hergevenhij kan van de Seychellen vertrekken, maar mag voorlopig nog niet in Cy prus komen. Er was uitbundig vreugdebetoon in Cyprus, maar reeds dadelijk bleek, dat wanneer men Makarios de vinger geeft, hij de hele hand neemt. Daaruit komen nu weer nieuwe moeilijkheden tussen Engeland en Turkije voor, die minister Salisbury ertoe gebracht hebben om af te treden. Men moet echter erkennen, dat in MacMillan's rede geen ogenblik sprake was van een scheuring der conser vatieven. In Frankrijk is president Her- riot, de laatste radikaal, gelijk hij geheten wordt, gestorven. Hij heeft een staatsbegrafenis gehad in zijn geliefd Lyon, de dag nadat Mollet met 33 stem men meerderheid de overwin ning had behaald op de recalci trante Kamer, dank zij onthou ding van volksrepublikeinen en rechtse groepen. Mollet heeft een drievoudig schema ontworpen voor Algiers hij heeft lonen en prijzen onder handen genomenhij wekt op om zoveel mogelijk eensgezind met de regering samen te wer ken. Een studentenstaking, met groot lawaai aangekondigd, heeft voorlopig weinig succes ge had. Ernstiger is misschien, dat Marokko en Tunis nu aanspra ken maken op delen van de Sa hara, die, naar de berichten te geloven, steeds rijker blijken aan grondstoffen. Dat verzwakt Frankrijk inzake de Euromarkt en Eurafrika. De meningen over de verdra gen van Rome, waarheen nu Coty gaat, zijn verdeeld. Minis ter Luns zeide het misschien het beste toen hij erkende, dat het alternatief, dat bij misluk king van de Euromarkt ont stond, nog minder aantrekkelijk was. De Fransen hebben nu gro te verkiezingen georganiseerd in Frans West-Afrika, Equato riaal Afrika en Madagaskar, waarvan echter de uitslag pas over enige weken bekend zal zijn. MOSKOU SCHRIJFT DREIG BRIEVEN. Rusland heeft voor 'n nieu we verrassing gezorgd door niet slechts Zweden over spio nage lastig te vallen, maar dreigbrieven te schrijven aan Noorwegen en Denemarken. Het is merkwaardig, zo een stemmig afwijzend als geheel de noordelijke gemeenschap daarop antwoordt. Men wenst voor deze dreigementen blijk baar niet uit de weg te gaan. Het Kremlin heeft ook een propagandarvoorstel gedaan in de Ontwapeningsconferentie van de Ver. Naties, dat op sta king van atoomproeven betrek king heeft. Maar Engeland heeft bij monde van MacMillan nog eens gezegd, dat het er niet aan denkt om daarop in te gaan. Tenslotte dient toch wel op nieuw aandacht te worden ge wijd aan de Ver. Staten. Het kabinet heeft op voorstel van Eisenhower besloten maatrege len, hetzij in de grondwet, hetzij in de gewone wet voor te stellen om uit te maken, wanneer een president al dan niet in staat is de regering waar te nemen. Dit duidt niet op een sterke gezond heid van Ike. Amerika is niet meer het land van onbegrensde mogelijkheden, maar wel van de onbegrensde verrassingen. Op hetzelfde ogenblik toch, dat Eisenhower verklaart raketten te geven aan Engeland en zo mogelijk ook aan andere NAVO- bondgenoten, ook Nederland, vertelt senator Symington, dat er nauwelijks raketten voldoen de zijn voor Amerika zelf Radford is als chef van de staven vervangen door Twining, luchtvaartman, wiens benoe ming dus in bepaalde richting wijst. Niettemin wordt de in- frastruktuur van de NATO met kosten van 2 miljard versterkt. Als men het Amerikaanse blad „Fortune" mag geloven, dan is het eigenaardig gegaan met vele laatste diplomatieke benoemin gen. Wij kunnen er over mede- praten, en Indonesië plukt de wrange vruchten nog van. VAN DER MANDERE. Woensdagmiddag is de even tuele aanleg van een oliebuislei ding van Eilath naar Haifa in het Engelse Lagerhuis ter sprake ge komen, Verscheidene conserva tieve Lagerhuisleden en een La- bourlid spraken zich uit voor de aanleg van deze buisleiding met Engelse financiële hulp. De mi nister van staat D. Ormsby-Gore verklaarde, dat de Engelse rege ring over dit plan geen enkele De aankondiging van president Soekarno dat hij „de burger Soe- karno" heeft aangewezen om een bespreking met de regering van „extra-parlementair nood-zaken Israël heeft gevoerd en men op kabinet" te vormen, heeft de lei- dende politici in Djakarta duide lijk onaangenaam verrast. Nationalistische en communis- vi. tische bladen hebben het besluit lid Philip Price, of het niet beter van Soekarno geprezen, maar de zou zijn, gezien de politieke toe- leiders van de invloedrijke Is.a- stand in het Midden-Oosten, be- mitische partijen, met inbegrip langstelling voor andere buislei- van de Masjumi, de Nahdatul Uia- dingen te tonen, antwoordde ma en de P.S.I.I., waren niet be- Ormsby-Gore, dat dit het stand-reid commentaar te leveren en geen enkel verzoek van de Is raëlische regering heeft geant woord. Op de vraag van het Labour- punt van de regering was. zeiden slechts: „Walt and see". Gistermiddag is in Utrecht een persconferentie gehouden door de gezamenlijke organisaties van algemene ziekenfondsen (G. O.Z.) over het conflict tussen de tandartsen en de ziekenfondsen. Er werd aan herinnerd dat sedert het uitbreken van het conflict op hoog niveau enige pogingen zijn ondernomen om de weg te effenen, die tot een mogelijke hervatting van het overleg zou kunnen leiden. In de eerste plaats de poging van minister Suurhoff. En daarna heeft de ziekenfondsraad nog een beroep op de maatschappij van tandheel kunde gedaan. Beide pogingen zijn door een afwijzend antwoord van de maatschappij mislukt. De G.O.Z. verklaart, ter voor koming van misverstand, dat zij in het belang van de verzeker den elke poging, die wordt on dernomen om het overleg tus sen de partijen, met behoud van ieders verantwoordelijkheid, weer op gang te brengen, ernstig zal overwegen. er (Nadruk verboden.) (Advententie.) Radio-Moskou heeft in een commentaar op het Britse wit boek over de defensie verklaard, dat de aangekondigde verande ring der Britse politiek niet als een stap in de richting van een vermindering der internationale spanning kan worden be schouwd. Engeland, aldus de zender, heeft weliswaar plannen voor een zekere beperking op het ge bied der bewapening, maar het legt er de nadruk op, dat deze maatregel het gevolg is van de invvoering van nieuwe wapens en de gevechtswaarde van de Britse troepen niet vermindert. Integendeel, de reële Britse kracht zal er door toenemen, al dus de radio, die eraan toevoegt, dat de voorbereidingen voor een atoomoorlog nog steeds tot de fundamentele doelen der Britse politiek behoren.' De Britse pers heeft nieuwe defensieplannen van de rege ring met vrijwel algemene in stemming ontvangen. Er is wei nig kritiek en deze betreft bo vendien voornamelijk details. Volgens de voornaamste cor respondent van de „New York Times" te Washington, James Reston, beschouwen functiona rissen van het Amerikaanse mi nisterie van Defensie de mening van de Britse regering, dat Groot-Brittannië in een atoom oorlog onverdedigbaar zal zijn, als defaitistisch. Weliswaar kan op het ogenblik geen enkel land zijn bevolking tegen een volledige aanval met waterstof bommen beschermen, maar men heeft in de Amerikaanse hoofd stad toch nog hoop, dat de wes telijke mogendheden gezamen lijk er in zullen slagen, nieuwe verdedigingsmiddelen tegen de ze wapens te vinden. Dit, aldus Reston, betekent niet, dat Washington geen be grip heeft voor het vraagstuk, waardoor Engeland zich ziet ge plaatst. Vele Amerikaanse func tionarissen zijn van oordeel, dat de positie van Engeland als wereldmogendheid thans meer afhangt van zijn economische dan van zijn militaire kracht. De Amerikaanse autoriteiten zijn echter bezorgd over de even tuele politieke gevolgen van het Britse besluit. Zij vragen zich n.l. af, of de andere Westeuro- pese regeringen de politieke druk in hun parlementen om hetzelfde als de Britten te doen, zullen kunnen weerstaan, aldus Reston. De Nieuwzeelandse premier, Sidney Holland, heeft verklaard dat de nieuwe Britse defensie politiek Nieuw-Zeeland zeer zal helpen bij de reorganisatie en modernisering van zijn eigen verdediging. Reeds meermalen is de vraag gesteld of aan de verzekerden in plaats van hulp in natura een geldelijke tegemoetkoming kan worden verleend, doch op grond van wettelijke en reglementaire bepalingen is dit onmogelijk, zo deelt G.O.Z. mee. De ziekenfondsen zouden dit bovendien als een eerste stap beschouwen op de weg naar een h.i. fatale structuurverandering van het huidige ziekenfondssys teem. Met name dreigt volgens de ziekenfondsen, dan het ge vaar, dat men afglijdt naar een ziektekosten-verzekeringssys teem, waarbij een min of meer belangrijk deel van de kosten van geneeskundige en tandheel kundige hulp benevens van me dicijnen, als eigen risico's voor rekening van de verzekerde zou komen. Voorts dat de hoogte van dit eigen risico de bijbetaling door de verzekerde buiten el ke bemoeienis van de zieken fondsen zou blijven. Op den duur zou dit tot zodanige finan ciële lasten voor de verzekerden kunnen leiden, dat dezen het slachtoffer van een dergelijke structuurwijziging worden. Ingeval de kans op een ak koord tussen de tandartsen er. ziekenfondsen uitgesloten moet j worden geacht, dan zal ernstig dienen te worden overwogen om de tandheelkundige hulp als zie kenfondsverstrekking te laten vervallen. De ziekenfondsen zou den zich dan wellicht tot de tandheelkundige jeugdzorg (de z.g. schooltandverzorging) moe ten beperken. Deze gedachte is vroeger, dus los van de tegen woordige conflictsituatie, reeds meermalen naar voren gekomen, ook al doordat van tandartsen zijde nog al eens is gesteld, dat de tandheelkundige hulp in fei te een „onverzekerbaar object" De leiders van de Christelijke en Katholieke partij nemen het zelfde standpunt in. Verscheidene religieuze leiders hebben er echter hun teleurstel ling over uitgesproken, dat Soe karno de voormalige vice-presi dent, drs. Hatta, niet heeft uitge nodigd om de bijeenkomst op het presidentiële paleis van donder dagavond bij te wonen, waarop de president zijn besluit bekend maakte. Zij zeiden het voorts te betreuren, dat gerespecteerde en kundige figuren zoals sultan He- mangku Buwono van Djogja, Su- tan Sjahrir en de voorzitters van de Katholieke en Christelijke par tij, niet tot de genodigden behoor den. Politieke kringen verklaarden niet te hebben verwacht, dat de president formulieren aan de 70 aanwezigen op de bijeenkomst van donderdagavond zou laten distribueren met de vraag, of zij al dan niet bereid waren zitting te nemen in een kabinet, dat door Soekarno zou worden gevormd. In welingelichte kringen ver klaarde men, dat de meeste Isla- mietische leiders hadden geant woord niet bereid te zijn in een dergelijk kabinet zitting te ne men, anderen hadden ingevuld, dat zij er eerst over wilden na denken. Doch zoals de president don derdagavond mededeelde heeft het merendeel van de aanwezigen de bereidheid uitgesproken wel deel te nemen aan een regering, indien zij hiertoe door Soekarno worden uitgenodigd en waarne mers in Djakarta zijn dan ook van mening, dat de nieuwe for mateur zeker zal slagen. Het nationalistische blad „Su- luh Indonesia" heeft er bij de pre sident op aangedrongen er zich niet om te bekommeren of het kabinet de steun van het parle- lement zal krijgen en stelde zelfs voor dat de president candidaten zal „opdragen" in het kabinet zitting te nemen. „Zij, die zouden weigerén, zouden falen in hun plicht als burger", aldus dit blad. Het onafhankelijke blad „Indo nesia Raya" voorspelt echter dat het negeren van Hatta zeker niet zal worden aanvaard door de op standige buitengewesten en de militaire commandanten, die de wens hebben uitgesproken voor het herstel van de samenwerking tussen Soekarno en Hatta. Soekarno is vrijdagmiddag uit Djakarta naar het paleis in Bo- gor vertrokken. Het is niet be kend wanneer hij de samenstel ling van het nieuwe kabinet be kend zal maken. Soekarno heeft geen tijdslimiet gesteld. Het blad van de Masjumi, „Aba- di" schrijft, dat het niet nodig was voor Soekarno een zo dras tische stap te nemen, die in strijd is met de grondwet, daar alle mo gelijkheden nog niet waren uitge put. Het blad doelde blijkbaar op de mogelijkheid van de vorming van een coalitiekabinet van de godsdienstige partijen met even tueel de steun van Hatta, dat zou kunnen rekenen op een meerder heid in het parlement. Het blad betoogt, dat het fa len van de voorzitter van de P.N. I., Suwirjo, niet betekent, dat al le wegen zijn gesloten en dat geen ander formateur in staat zou zijn een nieuw kabinet te vormen in overeenstemming met de grondwet. De Franse minister van De- schoot. Ook vermeldde hij geval- fensie, Maurice Bourges-Mau- noury, heeft donderdag op een bijeenkomst in Parijs naar aan leiding van berichten over mar telingen, executies, en vergel dingsacties van Franse militai ren in Algerië verklaard, dat „onwettige handelingen" slechts zelden voorkomen. Hij voegde hieraan toe, dat hij „niet kan toestaan dat men over het Franse leger zegt wat men wil". Men diende dit echter niet door censuur of in beslag- nemen van kranten tegen te gaan, doch door gerechtelijk op treden. Parijse avondbladen publi ceerden donderdag een brief van de deken van de juridische faculteit in Algiers, Jacques Peyrega, aan Bourges-Maunou- ry, waarin hij verklaart zelf ge zien te hebben hoe een para chutist een Mohammedaanse gevangene neersloeg en dood- len van mensen die zogenaamd op de vlucht neergeschoten zou den zijn. Een delegatie van de M.R.P. heeft donderdagavond aan pre mier Mollet documenten over beweerde onwettige handelin gen in Algerië overhandigd. De leider van de delegatie, de vroe gere minister van Financiën Pflimlin, verklaarde tegenover de pers, dat hoewel de M.R.P. veel van de berichten tenden tieus en overdreven acht, er een aantal gevallen is dat te denken geeft dat er excessen ge pleegd zijn. OWEMBCTI GAÜA.NT* oeoE vtmiB IS. Over de halfjaarlijkse gebits- contróle bereiken de ziekenfond sen vragen, aangaande de finan ciële gevolgen van het even tueel verlopen van de contröle- datum indien een voorgenomen bezoek aan de tandarts voorlo pig wordt opgeschort. Bij een eventuele oplossing van het conflict zal dit punt de bijzondere aandacht van de zie kenfondsen hebben. Op basis van het thans door de ziekenfondsen gebodene zou den de kosten van de tandheel kundige hulp in ziekenfondsver- band in de z.g. huisbehandeling circa 31,5 miljoen gulden bedra gen, terwijl de per 1 april j.l. door de tandartsen eenzijdig HAZ6T FABRIEKEN TÉ ZEVENBERGEN verkrijgbaar bijl NEDERLANDS SCHIP VAN 15.000 TON PASSEERDE HET SUEZKANAAL. Het 15.000 ton metende Neder landse motortankschip „Purfina Nederland" is vrijdag het Suez kanaal gepasseerd, als grootste schip en eerste geladen tank schip na de heropening van het kanaal. Het schip heeft een diep gang van 29 voet. Het binnen komen van de Golf van Suez uit werd door het laatste nog in het kanaal liggende wrak bemoeilijkt, maar dank zij de aanwijzingen van een loods verliep alles zon der ongelukken. Verder was het kanaal geheel in orde. De ka naal-autoriteiten waren erg vriendelijk, zo deelde de kapitein van de „Purfina Nederland" tele grafisch aan het A. N. P. mee. vastgestelde tarieven een uitga ve zouden vergen van rond 40 miljoen gulden. Deze bedragen dienen nog te worden verhoogd met de kosten van tandheelkundige hulp ver leend in de tandheelkundige centra en met de kosten van de schoolartsenverzorging en tand- regulatie. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot zaterdagavond. Minder warme lucht uit het noorden. Veranderlijke bewolking, plaat selijk mist. Hier en daar wat regen of motregen en lagere mid- dagtem pera turen In het zuidoosten van het land echter overwegend droog weer en aanvankelijk nog zonnig met iets lagere temperaturen. Overwegend matige wind tus sen noord en noordoost. MINDER FRAAI De zonnige vrijdag leverde in ons land als hoogste maximum temperatuur een waarde van 26 graden, die op het vliegveld De len werd gemeten. Ook elders in het land steeg plaatselijk het kwik boven 20 graden en vooral langs de kust bleef het minder warm. Den Helder bijv. meldde maar 13 graden als maximum. De temperatuur kon deze betrekke lijk hoge waarden bereiken in lucht die met overwegend matige noordoostelijke winden werd aan gevoerd. Boven het noordelijk deel van de Noordzee bevond zich echter koudere en vochtigere lucht die zich tussen een hoge- drukgebied ten noordwesten van Ierland en een lagedrukgebied voor de noordwestkust van Noor wegen naar het zuidoosten in be weging zette. We verwachten dat in de loop van vandaag deze lucht over het grootste deel van ons land zal stromen. Dit houdt in dat de temperatuur lager wordt, er bewolking zal zijn met plaatse lijk mist, mogelijk wat lichte mot regen of regen, met een overwe gend matige noordelijke wind. In het zuidoosten van het land waar deze lucht het laatst zal arrive ren blijft het weer aanvankelijk nog nagenoeg ongewijzigd. ZONDAG 7 APRIL. v.m. n.m. Breskens 6.16 6.44 Terneuzen 6.51 7.19 Hans weert 7.31 7.59 Walsoorden 7.41 8.09 MAANDAG 8 APRIL. v.m. n.m. Breskens 7.23 7.52 Terneuzen 7.58 8.27 Hansweert 8.38 9.07 Walsoorden 8.48 9.17 ZON MAAR op onder op onder Apr. 1.07 6 6.06 19.24 9.42 7 6.04 19.26 10.47 1.56 8 6.02 19.27 12.00 2.38 9 6.00 19.29 13.18 3.13 10 5.57 19.31 14.38 3.43

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1