Suez-kanaal Maatschappij publiceert twee documenten Het advies van de S. E. R. inzake de seizoenverkopen Raad van de scheepvaart Hilary op eigen wieken Trek naar Noord-Brabant Wat brengt de radio? TWEEDE BLAD Donderdag 4 april 1957 12e jaargang no. 4030 STUDIE VAN HET VERKEER EN PROGRAMMA TOT VERBETERING VAN HET KANAAL Mijnwerkersstaking in Spanje geëindigd. VEROORDELINGEN IN OOST-DUITSLAND. KOLENPRODUKTIE GEDAALD TOT 20 PROCENT AANVARING TUSSEN „BLOEMFONTEIN" EN HET NOORSE SCHIP „SNELAND 1" UITSLAG LOTERIJ APPèL Wafels, meteen aparte vulling, EXTRA UIT ALLE PROVINCIES (BEHALVE LIMBURG) TREKKEN GEZINNEN NAAR BRABANT Amerikaans marinetoestel verongelukt De Suezkanaal maatschappij heeft twee belangrijke documenten gepubliceerd, die betrekking hebben op de toekomst van het SuezJ kanaal. Het eerste document is een studie van het verkeer, dat naar verwacht wordt tussen 1956 en 1972 van het kanaal gebruik zal maken. Het tweede document is een programma van de grote werk zaamheden tot verbetering van het kanaal, die ten doel hebben dit kanaal aan de behoeften van de internationale scheepvaart in ge noemde periode te( kunnen laten voldoen. De voornaamste conclusies van het belangrijke onderzoek naar het toekomstige verkeer door het Suezkanaal, dat in 1956 werd in gesteld door de Amerikaanse firma Ebasco Services Incorpo rated te New York, luiden als volgt; 1. Het olievervoer, dat in 1955 69 miljoen ton groot was, zal in 1972 een omvang van 335 miljoen ton bereiken. Het vervoer van andere goederen, dat in 1955 een omvang had van 39 miljoen ton, zal stijgen tot 54 miljoen ton in 1972. 2. De gemiddelde bruto-ton- nage van de tankschepen, die van het Suezkanaal gebruikmaken, welke in 1955 18.900 ton was, zal in 1972 32.100 ton bedragen. Deze tankschepen, waarvan de snel heid in 1955 14 knopen bedroeg zullen in 1972 16 knopen lopen. 3. Het aantal schepen, dat jaarlijks door het kanaal vaart, zal stijgen van 14.666 in 1955 tot 31.455 in 1972. Het daggemiddel de zal in genoemde periode komen van 22 op 61. De verhou ding van het aantal geladen tankschepen tot het totale aantal schepen zal stijgen van 27 pro cent in 1955 tot 35 procent in 1972. 4. Wanneer het kanaal ge schikt gemaakt wordt voor de doorvaart van schepen met een diepgang van 39 voet in 1972, zal vrijwel geen enkel schip niet door het kanaal kunnen S^an. Schepen van minder dan ou.uuu ton zullen met volle lading kun nen passeren, schepen van 65.UUU ton zullen in bepaalde gevallen er goed aan doen zich iets lichter te maken, als zij van het kanaal gebruik willen maken. Schepen van meer dan 50.000 ton zullen in normale gevallen varen op route's, die niet via het Suez kanaal lopen. Op een persconferentie heeft de directeur-generaal van de Suez-kanaal Mij. J. Georges— Picot, medegedeeld, dat tot de opstelling van de beide documen ten besloten was vóór de natio nalisatie van het kanaal door de Egyptische regering in juli van het vorige jaar. In het begin van 1956 heeft men de bestudering van de ontwikkeling van het ver keer toevertrouwd aan de Ame rikaanse firma Ebasco Services Incorporated. Het programma voor de toe komstige werkzaamheden tot verbetering van het kanaal werd in de eerste dagen van 1956 on der ogen gezien. Tijdens de laat ste maanden van 1955 had de snelle toeneming van het aantal en van de tonnage der schepen, die het kanaal passeerden, reeds de noodzakelijkheid van een nieuwe verbetering van het ka naal, de negende sedert de ope ning in 1869, doen verwachten. De beide documenten vormen een soort testament van de ka naalmaatschappij. De directeur generaal sprak de wens uit, dat deze studies gebruikt zullen kun nen worden, met of zonder de medewerking van de maatschap pij, door elk orgaan, dat ten bate Te Madrid wordt vernomen, dat de arbeiders in de mijn „Maria Luisa", waar evenals in twee andere mijnen nabij Ovie- do werd gestaakt, het werk heb ben hervat. Meer dan 'n maand geleden ontstond er een bewe ging in de mijn, welke tot een geleidelijk neerleggen van het werk leidde. De beweging breid de zich uit tot de twee andere mijnen, waar het werk echter eerder werd hervat. Het districtsgerechtshof te Szczecin (Stettin) heeft maan dag zeven personen tot gevange nisstraffen van zes maanden tot drie jaar veroordeeld wegens jjij, uuui cjjv --- ----- deelneming aan ongeregeldhe- van de gemeenschap, de tradities dgn welke zjck jn december j.l ,7ncrt7ottnr) waaraan de - - In alle Limburgse mijnen ont wikkelt zich de kolenproduktie nog steeds in dalende lijn. De produktie-uitval is intussen ge stegen tot minstens 80 percent, hetgeen betekent, dat ongeveer twintig percent van de normale ochtendproduiktie boven de grond is gekomen. Op de boven grondse bedrijven wordt prak tisch niet gewerkt. De produktie van de cokesfabrieken is ge daald tot ongeveer dertig per cent van de normale produktie. De vrachtwagens van de staats mijnen en de bovengrondse trei nen bewegen zich in een zodani ge slakkengang dat men ze te voet en zeker op de fiets kan bijhouden. De steenkolenover- slag bij Steijn en het laden der wagons gaat ook bijzonder lang zaam, zodat de aanvoer in ande re delen des lands geheel gestag neerd dreigt te worden. Als een verrassing sloeg de mededeling van de mijndirecties omtrent het voornemen tot slui ten op woensdag bij de boven grondse en de uit de schachten terugkerende ondergrondse mijn werkers in. zal voortzetten, waaraan de maatschappij gedurende een eeuw trouw is gebleven. De Suez-kanaal Maatschappij heeft het gehele dossier doen toe komen aan de Verenigde Naties, de maatschappij van kanaalge bruikers en aan een aantal re geringen, die in het bijzonder be lang hebben bij de toekomst van het kanaal. in de stad voordeden en waarbij onder meer het consulaat van de Sowjet-Unie werd geplunderd. Twee verdachten werden vrijge sproken. Eerder zijn reeds twee groe pen personen op grond van dezelfde beschuldiging tot ge vangenisstraffen van niet meer dan vier jaar veroordeeld. De raad voor de scheepvaart heeft zich dinsdagmorgen in een langdurige zitting bezig gehou den met de aanvaring tussen het 10.473 ton metende motor schip „Bloemfontein" en het Noorse s.s. „Sneland 1". schepen waren 19 december 56 in de Schelde met elkaar in aan varing gekomen. Behalve de ka pitein van de „Bloemfontein S Eijs, uit Driehuis-Westerveld, hoorde de raad nog twee getui gen, n.l. de Belgische loodsen van' de twee schepen. Voor de „Bloemfontein" was dat de Bel gische rivierloods L. R. Puis uit Antwerpen en voor de „Sneland 1", C. P. J. Straet, eveneens uit Antwerpen. De kapitein van de „Bloem fontein" gaf in zijn getuigever klaring te kennen, dat men aan boord van zijn schip van mening was, dat de „Sneland 1" de po sitie van de „Bloemfontein" ver keerd heeft begrepen. Nadat de „Bloemfontein" van loods was gewisseld, kreeg men de „Sne land 1" aan stuurboord in zicht. Op de radar was het tegenlig- gende schip reeds eerder opge merkt. Men dacht aanvankelijk, dat er groen op groen kon wor den gepasseerd, maar de .Sne land 1" bleek plotseling van koers te veranderen. Dat was het begin van een reeks misverstan den, die tot de aanvaring leid den, waarbij de boeg van de .Bloemfontein" de „Sneland 1" midscheeps raakte. De „Bloem fontein" keerde na de aanvaring met zijn honderd passagiers en honderddertien leden van de be manning weer terug naar Vlis- singen. De loods van de „Bloemfon tein" was het in zijn verklaring volkomen eens met de kapitein maar zijn Belgische collega van de „Sneland 1" vond, dat de „Bloemfontein" geen manoeuvre naar bakboord had mogen ma ken. Deze loods gaf toe, dat men op de „Sneland 1" niet regel matig de radar bezet had gehou den. De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, was van oordeel, dat men op beide schepen te laat is geweest met het stoppen en achteruit slaan van de motoren. Er is een reeks van misverstanden ge- aanvaringsreglement moet er bij het constateren van een mis verstand onmiddellijk gestopt en achteruitgeslagen worden Bovendien heeft men aan boord van de „Sneland 1" de positie van de „Bloemfontein" ver keerd beoordeeld, aldus de hoofdinspecteur. De raad zal later schriftelijk uitspraak doen. weest en volgens het binnen-van augustus In de AVRO-studio te Hilver sum is dinsdagavond de trek king gehouden van de Nationale loterij Appèl ten bate van de militaire bond van oorlogsslacht offers, die van de organisator, de heer A. M. Bergers uit Rot terdam, een cheque ontving van ƒ1.100.000. Dit is de netto op brengst van deze actie. De heer Bergers kreeg op zijn beurt van het bestuur van de bond het gouden kruis van verdienste. Notaris J. M. Meijer uit Am sterdam verrichtte voor de mi crofoon de gebruikelijke trek king van de grootste prijzen vijf huizen, waarvan één met allerlei geschenken. Dit huis viel ten deel aan de heer Coen- raads, Apeldoornselaan 330 in Den Haag, op het lot A 201411, voorts waren de huizen voor de nummers A 399019, B 67592, C 205533, en C 219119. Het huis voor de wederverkopers van de loten is voor de houder van bon 20350. Er meldden zich nog drie huiswinnaars in de loop van de avond bij de AVRO. Het waren de heren Berkelmans uit Rot terdam, J. M. Vogels uit Hel mond en Uijttenbos uit Den Haag. Er werden ook vijf auto s uit geloot, die werden toegekend aan de nummers A 227617, A 372555, B 303550, C 294458 en D 10717. In totaal zijn er ruim duizend prijzen. De heer Bergers deelde reeds mede, voorbereidingen te treffen voor een nieuwe grote actie, een nationale loterij met twee en een half miljoen loten ten bate van het Verbond voor Veilig Verkeer. De opbrengst hiervan zal, naar men hoopt ruim twee miljoen gulden be dragen. De loten komen op de markt in de periode van half juni tot augustus. De trekking zal weer voor radio (en ditmaal vermoedelijk ook voor televisie) geschieden in de tweede helft Deze week (4-11 april) én nog 10% korting in Sparzegels: Van. toffees, 200gr. van 56 voor49ct,ïüz. Petit Beurre.p.pak van 36vooit32ct, 6z. Choc.-pasta, p.pot van 100 voor90rt,18z. Maizena, 2 pakken van 48 voor 44ct, 9z. Kandijkoek van 60 voor54ct,iiz. Huish0udzeep,2st. van 54 voor49Ct, 10z. Tomatenpuree,2bi. van 66 voor59ct, 12z. 250 gram 65ct,13z. Tongkaas,100gr. .van 50voor45ct, 9z. Hampunt,100gr. van 58voor52ct,10z. Bij hele hampunt, per 100 gram .van 58 voor 48 ct, 10 z. Bij 1 pak CACAO (Spar) a 60 ct nu het 2e voor de halve prijs en toch 10% korting Bij 250 gram KAAS naar keuze nu 1 rol BESCHUIT van 29 voor 24 ct en toch 10% korting door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 119) Nadruk verboden. De Sociaal-Economische Raad heeft aan de staatssecretaris van Economische Zaken desgevraagd een advies gegeven inzake het bepalen van de aanvang en de duur van de in artikel 3 van de uitverkopenwet 1956 bedoelde tijdsruimten, waarbinnen de zgn. seizoenverkopen mogen worden gehouden. De raad adviseert jaarlijks twee perioden aan te wij zen voor de hiervoor genoemde seizoenverkopen, deze t© doen aanvangen op 15 juli en 15 janu ari met dien verstande dat, indien deze data op zondag vallen, de begindata 14 juli en 14 januari zijn, en de duur van de perioden te bepalen op 19 werkdagen. De raad acht het gewenst, dat slechts bij factoren van een moer blijvend karakter de begindata der opruimingsperioden gewij zigd worden. De raad heeft het verzoek om advies en de daarop uit het be drijfsleven ontvangen reacties ter beoordeling voorgelegd aan de commissie adviezen vestigings regelingen, waarna in zijn ver gadering van 8 maart het advies werd vastgesteld. De raad zegt in zijn advies, dat enerzijds de perioden worden be paald door het tijdstip, waarop ten aanzien van seizoen- en mode artikelen een zodanige verzadi ging op de consumptiemarkt op treedt, dat niet meer in voldoende mate tegen de aanvankelijke vastgestelde prijzen kan worden verkocht. Anderzijds zullen de seizoenverkopen moeten kunnen aanvangen op een tijdstip, waar op er nog voldoende ruimte is om restant-voorraden tegen ver laagde prijzen af te zetten. Boven dien dient er rekening mee te worden gehouden, dat tijdig met de voorbereiding van de introduc tie van nieuwe seizoen- en mode artikelen kan worden begonnen. De in de verschillende bran ches levende opvattingen om trent de perioden voor de sei zoenverkopen, lopen enigermate uiteen. Tegen differentiatie in de vaststelling van de perioden van seizoenverkopen bestaat echter het bezwaar, dat de koopkracht zich voornamelijk zal richten op de artikelen, welke het eerst wor den geruimd. Ook bestaat het gevaar, aldus de raad, dat de ondernemers, wier assortiment een complex van artikelgroepen omvat, in de Noord-Brabant, Gelderland en Limburg zijn niet langer als ver trekgeWeden aan te merken. Integendeel heeft Noord-Brabant na de oorlog uit alle Nederlandse provincies, met uitzondering van Limburg, gezinnen tot zich getrokken. Tot deze conclusie komt een studie van B. P. Speetjens over de na-oorlogse migratie in het orgaan van de Economische Tech nologische Instituut voor Noord- Brabant. Vooral 's-Hertogenbosch en Oss hebben in sterke mate be volking uit niet-Brabantse ge meenten tot zich getrokken. Til burg daarentegen kenmerkte zich door een merkwaardig om vangrijke afvloeiing zijner be volking naar andere provincies. Het West-Brabantse centrum Roo. sendaal geeft vrijwel uitsluitend aantrekking uit Brabantse ge meenten te zien. Een bijzonder belangrijk aspect ziet de schrijver in de maatschap pelijke opneming van vrij grote aantallen uit andere provincies naar Noord-Brabant migrerende personen. Vooral ook in dé klei nere centra zullen uit deze hoof de vrij hoge eisen gesteld worden aan het aanpassingsvermogen van de binnenkomende bevol kingsgroepleringen en in niet mindere mate aan de ontwikke ling van de accomodatie van het maatschappelijk leven in de rui me zin des woords. Het Brabantse platteland (ge meenten met minder dan 20.000 inwoners) geeft per saldo geen afvloeiing te zien naar andere provincies. Het vertrek uit deze gemeenten richt zich in zeer ster ke mate op de middelgrote ge meente Roosendaal en Oss en op de grote centra 's-Hertogenbosch en Breda. In de middelgrote cen tra is de vestiging in gezinsver band kennelijk aanmerkelijk ge makkelijker dan in de grote. Volgens de studie is in Noord- Brabant een intensief verstede- lijkingsproces gaande in het ka der waarvan tal van middelgrote centra in de naaste toekomst sterk zullen uitgroeien. Meerdere plattelandsgemeenten in, de naaste omgeving der grote cen tra zullen in stedelijke agglome raties vervloeien. Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse marine zijn dins dag elf leden van de bemanning van een vliegtuig van de marine, dat bij Chincoteague, aan de oostkust van Virginië is neerge stort, om het leven gekomen. voor een onderdeel van dat assor timent officieel vastgestelde uit- verkoopperiode een bijzonder gunstige gelegenheid zien door reclame-aanbiedingen de afzet van de overige artikelen te sti muleren, terwijl de voor die arti kelen aangewezen seizoenver- koop-periode nog niet is aange broken. Teneinde elke discriminatie zo veel mogelijk te voorkomen, dient naar het oordeel van de raad al leen om zwaarwichtige redenen gebruik te worden gemaakt van de bevoegdheid voor bepaalde be drijven of groepen verkoopplaat sen, een uitzondering te maken dan wel de tijdruimte voor de sei zoenverkopen afwijkend te 'be palen. Zodanige redenen dcht de raad thans niet aanwezig. Het standpunt van de raad, dat in beginsel een univorme re geling voor de gehele detailhan- 11 del tot stand dient te komen, brengt mee, dat de diversiteit van de betrokken belangen niet volledig in de regeling betreffen de de aanvang en de tijdsduur van de uitverkoopperioden tot uitdrukking kunnen worden ge bracht. Er dient dus een keuze te worden gemaakt, waarbij zoveel mogelijk met deze belangen reke ning wordt gehouden. In deze omstandigheid acht de raad het voor de hand liggend, dat hij zich aansluit bij de unanieme opvat ting, welke leeft in de kring van het hoofdbedrijfschap in een ad vies tot uitdrukking werd ge bracht. Ten aanzien van de wen selijkheid slechts bij faktoren van een meer blijvend karakter de begindata der opruimingsperio den te wijzigen, zegt de raad, dat zij, die meer de aandacht vestigen op invloeden van onverwachte of minder stabiele aard, geneigd zijn te bevorderen, dat reeds na een jaar of tenminste regelmatig, een passende herziening plaats vindt. Anderen achten dit onjuist. In de eerste plaats, zo betogen deze, zijn invloeden van onver wachte of minder stabiele aard- slechts te onderkennen op een moment, dat zo dicht ligt bij de seizoenen, dat het alsdan bevor deren van wijzigingen uit een oogpunt van intense organisatie van het bedrijf, ongewenst is. Bovendien, zo betogen zij verder, is het voor het slagen van een opruiming gewenst, dat het pu bliek gewend raakt aan vaste begindata der opruimingen en zich daar op kan instellen. De raad zegt, dat inderdaad de argumenten tegen frekwente wij zigingen zwaar wegen. In dit ver band verdient het volgens de raad aanbeveling, dat de Kamers van Koophandel van de hun in de opruimingswet gegeven bevoegd heid slechts in de allernoodzake lijkste gevallen gebruik maken. VRIJDAG 5 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.50 Voor de huisvr.; 9.35 Water standen 9.40 Schoolradio10.05 Gram.; 10.30 Idem; 11.00 Voor de zieken11.40 Pianoduo12.00 Middagklok - noodklok12.03 Sopr., fluit en piano; 12.30 Land en tuinbouwmeded.12.33 Lich te muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 „Je houdt het nooit vol", zei Miranda, toen zij mij op een ochtend bij het dichtmaken van de jampotten hoorden kreunen. „Bedoel je het sluiten van de potten?" „Neen; je leven". Ik ging op een keukenstoel zitten en vouwde mijn kleverige handen op mijn schort, blij met een excuus om de potten een ogenblik te laten staan. „Ja, toch wel", antwoordde ik. Miranda schudde haar hoofd. Zij was een blancmanger aan het maken en bezig, deze veer tien minuten lang één richting te roeren in een met koper ge voerde pan. De keukenmeid was in de bijkeuken aan het vaten wassen. „Wat breng je op de gedach te, dat ik het niet volhoud vroeg ik, meer dan bereid om voor onbepaalde tijd huishoude lijke problemen van mij af te zetten. „Hoe lang ben je thuis?" vroeg zij zonder mijn vraag te beant woorden. „Vijftien dagen". „En hoeveel brieven heb je van Owen gehad?" „Drie; maar hij zal niet weer schrijven". „Neen, in plaats daarvan zal hij komen", zei ze kalm. „Dat geloof ik niet," antwoord de ik en probeerde mijn stem vrij te houden van de hoop, dat hij het wel zou doen. „Zou je hem te woord staan, als hij kwam „Neen ja bedoel ik", zei ik, waarheidsgetrouw. Miranda keek zegevierend en ik keerde naar mijn jampotten en eiiyit terug. Uit het zijraam der keuken kon men een glimp van de ri vier opvangen en een hoekje van de tuin der familie Prat. George zat onder een kastanje boom met zijn ogen op ons huis gevestigd. Ik vroeg me af, of het hem verveelde, naar een gewoon huis te kijken en hoe gauw zijn vacantie voor bij zou zijn. Zijn houding was bedrukt; en in plotseling medelijden met hem riep ik Miranda naar het raam één glimpje van haar witge- schorte figuur zou zijn geest verkwikken. Zij bloosde, toen zij hem in de gaten kreeg en trok zich haastig terug. „Wanneer ga je het hem trou wen vroeg ik. „Als jij met Owen trouwt". „Jij hebt George lang genoeg laten wachten", zei ik streng. „Moeder en mevrouw Pratt zijn wanhopig". Zij werd ijverig, toen zei ze; „We hadden het over jouw za ken, niet over de mijne. Hilary, je wordt bleek en mager. Je ogen zijn net „Aardappels „Alles wat je maar wilt. Ik' hoorde moeder en grootmoeder gisteren over jou praten". „O ja „Ja; en grootmoeder rook lont". „Natuurlijk", riep ik, gooide mijn schaar en papier neer en stampvoette. „Ze heeft de ogen en neus van een lynx en een bloedhond. Wat zei ze Maar neen, zeg het me niet. Ik zal maar kwaad worden en ik probeer goed te zijn. O, Miranda, het is vreselijk, met een troep vrouwen te leven en zulk werk te doen. Wat moet ik beginnen „Eén woord en je kunt de hele boel neergooien en morgen trou wen. En je staat me in 't licht; ik kan de pan niet zien". Mick kwam de keuken in met een brief, die ze mij overhandig de. „Moeder vergat hem je aan het ontbijt te geven. Zij legde hem met een stapeltje circulai res op het buffet. En zij zegt, als je met de jam klaar bent, of je dan in de huiskamer wilt ko men helpen schoonmaken „Heel goed", steunde ik en be keek de envelop; ze was van Virginia Rye. „Waarom help jij niet met de huiskamer „Ik ga mijn schets van de ri vier afmaken en het licht is nu juist bijzonder goed". Mick sprak met haar superieure, on uitstaanbare kunstenaarsstem. „Als we allemaal kunstenaars waren, wie zou dan alle huiska mers van de wereld moeten schoonmaken „Jij bent wel de laatste, om een dergelijke vraag te stellen. Hilary Forrest", antwoordde zij, en stapte de keuken uit. En daar ik wist, dat er enige waar heid in haar opmerking stak, was ik dubbel kwaad. Ik ging bij het open raam zitten en las Vir ginia's brief. „Wil je 't horen vroeg ik tenslotte aan Miranda. „Als je hem gehoord hebt, ge loof ik dat je zult ophouden mij te verleiden om Owen Westcott te accepteren". „Wacht", zei ze, „tot ik dit in de vorm gegoten hebt. Daar". Zij hees zichzelf op het eind van de keukentafel. „Ik ben klaar". (Wordt vervolgd). Lichte muz.; 14.30 Pianorecital; 15.00 Schoolradio; 15.30 Dansmu ziek; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd17.15 Kinderkoor 17.40 Beursberichten; 17.45 Blok fluitkoor; 18.05 Lichte muziek; 18.30 En nu mijn geval18.45 Pianospel; 19.00 Regeringsuitz. 19.30 Verzoekprogr. v. d. militai ren; 20.05 Algemene ledenverga dering V.V.D.; 21.00 Kamerork.; 21.30 Kruisweg; 22.30 Orgelcon cert; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II7.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Thuis, caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Hammondorgelspel10.45 Voor de kleuters; 11.05 Alt en piano; 11.30 Congres v. d. Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid; 12.00 Electronisch-mandoline, ens.; 12.30 Land- en tuinb. me- ded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25Mil.ork. 13.55 Beursber.; 14.00 Viool en piano14.30 Literair progr.14.50 Gevar. progr.16.00 Gram.16.20 Muzikale caus.; 16.50 Voor de jeugd; 17.20 Promenade-ork. 17.50 Congres v. d. Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Lich te muz.; 18.50 Caus.; 19.50 Ber. 20.00 Nieuws 20.05 Boekbespr. 20.20 Kamermuz.; 20.35 Caus.; 20.45 Idem21.00 Dansmuz.21.30 Etherforum; 22.10 Buitenl.week- overz.22.25 Volksmuz. uit In dia; 22.40 Caus.; 22.50 Avondwij ding; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (VL.)12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Marsmuz.; 13.00 Nws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Volksdansen; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muz.; 17.45 Duitse les; 18.00 Zang en piano; 18.15 Gram.; 18.20 Zang en piano (verv.); 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Kron. v. d. Bond der Grote Gezinnen; 20.00 Or kest conc.; 21.00 Kunstkaleido- scoop; 21.15 Pianorecital; 22.00 Nieuws 22.11 Zang en piano; 22.5523.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5