U let toch allereerst op KWALITEIT of faagt U alleen naar lage prijzen? HET TWEEDE PAK vun halvepRjs 1 li Kantongerecht Terneuzen. DEGRUYTER Gevonden voorwerpen BEURS0VERZ1CHT a De plannen tot een afraste ring langs de grens tussen Israël en Gaza immhh ■rnrnm mmsm SI! Als de Hollandse huisvrouw niet zo'n goede neus had voor betere waar, zou De Gruyter geen honderdduizenden huis vrouwen tot klant hebben. Géén geknibbel op kwaliteit géén gefoezel met prijzen, maar altijd op de eerste plaats betere waar. Bovendien door 10°/o kor ting een duidelijk voordeel dat in contante guldens wordt uitbetaald. Dan het Snoepje van de Week en regelmatig een speciale aanbieding. f t t" I 5 Bij elke aankoop van een pak Reuze rijst a 62 ct. Reuze tafelrijst Extra tafelrijst Tafelrijst Goede rijst Paprijst Gebroken rijst 62 ct. 55 ct. 49 ct. 41 ct. 43 ct. 37 ct. v Egyptisch antwoord aan de Ver. Staten T sjechoslo waakse diplomaat in Jeruzalem „persona non grata" L«' SOEKARNO ZAL POLITIEKE LEIDERS BIJEEN ROEPEN Internationale fondsen willig Beursindiees 1/4 2/4 3'4 285.43 288.11 293.13 148.83 149.57 1ML53 161.67 161.67 163J54 114.07 115.05 115.79 98.51 98.96 »S6 204.07 206.31 209.10 Zitting van 2 april 1957. M. R. te Terneuzen werd ten laste gelegd, dat hij op 13 maart i.l met zijn auto de Heren gracht aldaar was opgereden voorbij De Jongestraat, terwijl dai gedeelte in die richting ver boden is. De dienstdoende hoofdagent van politie S. had deze overtredingen tweemaal ge constateerd, n.l. des voormid dags en des namiddags. Verdachte voerde aan, dat hij op een teken van bedoelde agent de Herengracht was opgereden en dat hij De Jongestraat met in kon omdat deze wegens werkzaamheden voor het ver keer was gesloten. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste 2 x 7 7,50 boete subs. 2 dagen hech tenis. De kantonrechter wilde, gezien de afsluiting van De Jonge straat, enige verzachtende om standigheden in aanmerking ne men en luidde zijn vonnis 2 x f 6 of 2 dagen. K. W. te Terneuzen had op 8 maart 1.1. met zijn fiets de Noordstraat in een verboden richting bereden. Daar verdach te tot zijn verdediging alleen kan aanvoeren, dat hij het ver keersbord niet had opgemerkt werd hij overeenkomstig de eis veroordeeld tot 5,boete of 1 dag hechtenis. De uitgestelde zaak tegen de vertegenwoordiger J. H. v. d. K. te Hulst, die te Axel, rijdende met zijn auto door de Oudewijk in de richting Koestraat, in aan raking was gekomen met de auto van D. de P., dierenarts te Axel, kwam opnieuw in behan deling. Verdachte had bij de eerste behandeling van zijn zaak aan gevoerd dat de P. niet precies rechts had gereden. De P. deswege gehoord, ver klaarde onder ede dat hij uiterst rechts had gereden, maar dat de situatie daar voor iedereen erg onoverzichtelijk is. Ondanks verdachte zijn eerst afgelegde verklaring volhield, achtte de officier van justitie het bewijs geleverd en eiste hij een boete van 15,of 3 dagen benevens toewijzing van de door v. d. K. aangerichte schade. De kantonrechter deed dade lijk uitspraak en veroordeelde v d. K. tot 10,— boete of twee dagen. De landbouwer C. G. M. te Zaamslag had in november van het vorig jaar te Sas van Gent, komende met zijn vrachtauto uit de Stationstraat aldaar, bij het naderen van de Rijksweg aan de Westkade geen voorrang verleend aan de vrachtwagen, bestuurd door T. P. T. uit Hon- tenisse, rijdende in noordelijke richting. Daar deze zaak in de vorige zitting niet erg duidelijk was, had men de chauffeur T. in deze zitting gedagvaard om een toe lichting van het gebeurde te geven. T. verklaarde, dat hij M. op de bewuste plaats even had zien stoppen. T. meende, dat dit was om hem voorrang te verlenen, maar op het kritieke moment was M. toch doorgereden. T. voerde evenwel nog aan, dat de weg zeer glibberig was, waar door het remmen erg werd be moeilijkt. De officier eiste tegen M. 4C of 8 dagen; uitspraak ƒ30 of 6 dagen. B. A. F. Tr., kringhoofd B.B. te Hulst, had op 30 november '58 in de Burg. Van Waesberghe- straat, staande voor een stop licht, met zijn auto achteruit gereden en daardoor schade be rokkend aan een achter hem staande auto. Hiervoor hoorde hij 10,of 2 dagen tegen zich eisen. De uit spraak van de kantonrechter was gelijkluidend. J. A. D., handelaar te Terneu zen, had met zijn bestelwagen op 30 november van vorig jaar op de provinciale weg Terneu zen—Axel bij het buurtschap Magrette een stilstaande auto te laat opgemerkt, met het ge volg, dat hij er tegenop was ge slipt. D. verklaarde, dat tengevolge van ijsafzetting weinig uitzicht had door zijn voorruit. De officier wilde de moeilijke Bloesembericht Betuwe Bij zacht weer zullen de prui- mebomen in de Betuwe eind deze week in volle bloei staan. De vroege kersen zullen bij lente weer volop in bloei zijn. Bij warm weer zullen enkele perensoorten in bloei staan. Op de Sonsbeek- flora staan de narcissen thans volop in bloei. weersomstandigheden in acht nemen. Eis en uitspraak ƒ20,— of 4 dagen. P. J. van V., assuradeur te Ter neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 15 jan. '57 met zijn auto niet voldoende doorgang had verleend aan de auto, be stuurd door mevr. Sch.-K., die reed van de Zandstraat in de richting Blokken-Herengracht. Nadat ook mevr. Sch. was ge hoord, eiste de officier 5,— of 1 dag. Uitspraak conform de eis. Israël zal misschien besluiten een afrastering langs de 48 km lange grens tussen Israël en het gebied van Gaza op te richten, indien de Verenigde Naties hun plannen tot het bouwen van een dergelijke versperring niet uit voeren, aldus heeft een woord voerder van het Israëlische mi nisterie van Buitenlandse Zaken woensdag te Jeruzalem meege deeld. Deze ambtenaar zei, dat zijn regering nog altijd bij de bevel hebber van de politiemacht van de Verenigde Naties, generaal Burns aandringt op bouw van een dergelijke afrastering door de wereldorganisatie. Deze af rastering zou moeten bestaan uit prikkeldraadversperringen. De 36-jarige A. de J., hande laar te Terneuzen, had op 28 de cember '56 op de Herengracht geen voorrang verleend aan het verkeer naar de De Jongestraat. Hierdoor had hij aan de auto van zijn tegenligger een schade veroorzaakt van 270,Ver dachte was niet verzekerd en had reeds de schade uit eigen middelen betaald. Hoewel ter zitting hiermede rekening werd gehouden eiste de officier van justitie toch 30, of 6 dagen. De kantonrechter veroordeel de De J. tot 25 of 5 dagen. L. D., loodgieter te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij op 3 jan. 1.1. met de bestelauto van zijn werkgever v. R. in de bocht tussen het Casino en de Sassing de bromfietser M. W. H. had aangereden, waardoor deze was komen te vallen. Verdachte wist toen niet, dat hij de bromfietser had aangere den, daar dit met de achterzijde van de bestelwagen was ge beurd. De inzittenden van een perso nenwagen, rijdende van Axel naar Sluiskil, hadden destijds tegen de politie verklaard, dat zij. de aanrijding hadden zien gebeuren. Thans verklaarde getuige J. R. te Sas van Gent, een der inzit tenden van de bewuste tegen ligger, dat hij de bromfietser niet had gezien. Ook had hij de aanrijding als zodanig niet ge zien. Hij had de bromfietser pas opgemerkt, toen deze op de weg viel. Verdachte D. ontkende de ge tuigenverklaring, als zou hij te hard hebben gereden en zei overigens de aanrijding niet op gemerkt te hebben. Hij was H. normaal gepasseerd. Daar de kantonrechter het no dig oordeelde ook de berijder van de bromfiets te horen, werd deze zaak aangehouden tot 7 mei a.s. De klompenmaker v. d. B. te Clinge had op 15 jan. 1.1. in de Gravenstraat aldaar bij het in rijden der Kerkstraat geen voor rang verleend aan D. W. te Goes. Van de B. was niet ter zitting verschenen en de vordering van W. kon niet worden toegewezen aangezien geen enkel bewijsstuk van het schadebedrag werd over gelegd. H. P. van H., 29 jaar, landbou wer te Zuiddorpe, kwam op 2 fe bruari j.l. met zijn auto te Axel de Zeestraat ingereden. Daar hij niet voldoende rechts reed was hij in aanraking gekomen met de wagen van C. A. S., arts te Axel, welke in tegenoverge stelde richting uit de Oranje straat kwam. H. verklaarde ter zitting, dat hij naar links was uitgeweken omdat hij een vóór hem rijden de fietser had willen ontwijken. Getuige S. verklaarde, dat hoe wel hij zelf uiterst rechts reed was aangereden door v. H. Vol gens getuige is v. H. door de glibberige boel, veroorzaakt door af- en aanrijdende zandauto's, tegen hem aangeslipt. Getuige kon zich niet herinneren, dat H. hinder had van een fietser. Eis en uitspraak ƒ35,of 7 dagen. A. F., handelaar te Biervliet, had zich te verantwoorden, dat hij in januari van dit jaar met zijn auto een motor met zijspan van de rijkspolitie, ter hoogte van de St. Annapolder was ge passeerd terwijl dit op dat mo ment, vanwege een tegenligger, niet mogelijk was. De motor met zijspan was hierdoor van de weg geraakt, hoewel als bij wonder verdere ongelukken uitbleven. Hiernaar gevraagd, verklaar de F. dat hij de tegenligger wel gezien had, maar meende, dat deze stil stond. F. gaf het hem ten laste ge legde toe, al ontkende hij, dat hij na het gebeurde harder was gaan rijden. De kantonrechter merkte tegeh F. op, dat bij dergelijke overtre dingen het wel eens kan gebeu ren, dat niemand het meer kan navertellen. F. hoorde dan ook 150 boete of 30 dagen tegen zich eisen. Uitspraak was 100,of 2C dagen. De los werkman H. K. moest voor de derde maal verschijnen omdat hem ten laste was gelegd dat hij in oktober '57 des nachts op de deur zou hebben gebonkt van een perceel in de Juliana- straat te Axel, bewoond door het echtpaar S. Daar K. deze ten lastelegging ontkende, is in een volgende zit ting S. gehoord. Daar de echtgenote van S. toen niet als getuige verschenen was, werd deze Z&ak opnieuw uitge steld, doch ook thans liet zij ver stek gaan. Daar zij de politie een andere lezing van het geval had gegeven dan haar echtgenoot, oordeelde de officier van justitie thans dat het bewijs niet geleverd kan worden en vroeg vrijspraak. Uitspraak conform. W"; :.:,S Mi li txemmsm geldig van 3 t/m 9 april 1957 500 gram pak 500 gram pak 500 gram pak 500 gram pak 500 gram pak 500 gram pak DEGRUYTER 570403 't' - - si '-.it..- De Verenigde Staten hebben een „voorlopig antwoord" van Egypte ontvangen op hun voor stellen voor het beheer van het Suezkanaal, aldus heeft het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken woensdag bekend gemaakt. De woordvoerder van het mi nisterie wilde niets over de in houd meedelen. De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Fawzi, heeft de antwoordnota dinsdagavond overhandigd aan de Amerikaanse ambassadeur te Cairo, Hare. De Israëlische regering heeft de Tsjechoslowaakse diplomaat Vasica tot „persona non grata" verklaard en hem verzocht het land binnen 48 uur te verlaten, aldus is dinsdagochtend van of ficiële zijde te Jeruzalem verno men. Vasica wordt beschuldigd van spionage. Zoals gemeld, heeft enkele da gen geleden de regering te Praag de Israëlische diplomaat Sjatz tot „persona non grata" ver klaard. TERNEUZEN. Aan het bureau van politie al hier zijn aangegeven de volgende gevonden voorwerpen, welke xfjn terug te bekomen aan de daar achter staande adressen: Rood haarlint, Anneke Leunis, N. J. Hartestr. 16; blauwe kinder- wanten met koord, Henny Tha- len, Kazernestr. 4; rode autoped, Maas, Kerkhoflaan 1; zwarte gymschoen, J. Oele, Crocusstr. 5; stropdas (wit-rood-groen), Le- roux, Julianastr. 33; 2 rode thee doeken, S. Wisse, Lange Kerkstr. 68; paar zwarte gymschoenen, G Comelis, Bellamystr. 8; mes in lederen schede, M. de Engelsman. Zaamslagveer B 88; bruine heren - glacé's, F. van Hecke, Leliestr 11; koevoet, M. Drabbe, Driewe- genstr. 8; doublé oorbel, Lila IJsebaart, Narcisstr. 27; rode step op luchtbanden, Willy van der Molen, Azaleastr. 56; bruine jon genspet, Annie Minnik, Klaassen- straat 3; dubbele schoolétui, K. Hamelink, Dekkerstr. 8; zilveren ring met blauwe steen, Addy Meer tens, Brouwerijstr. 7; pad- vindersriem, Heieen Ribbens Westkolkstr. 40; pop, Toosje Baa- man, Marijkestr. 4; zakagenda 1957, J. van Damme, Korte Kerk straat 18; bruine herenglacé, Zuidlandstr. 3; huissleutel, F. de Bruijn, Axelsestr. 87b; handtast Bode gemeentehuis; oorbel met imitatiehangertje, A. Pijpelink, Van Steenbergenlaan 50; 'n voet steun, L. Michielsen, Klaassen- straat 6; houten duimstok van meter, Simon de Bree, Juliana- straat 25; plastic kralen, Henny Kosten, Burg. Geillstr. 14. Aan het bureau zijn gedepo neerd en terug te bekomen: tin mermansduimstok, bruin lederen dameshandschoen, zwarte dames glacé, bruin kindertasje, bril, blauwe gymschoen, sleutels van auto of bromfiets, rode kinder portemonnaie, huissleutel, oor knop, rood jasje, haarstrik met speld en klem, bruine portefeuille (klein) en een weekkaart van de Z.V.T.M. t.n.v. G. Deij te Axel. ZAAMSLAG. Bij de postcommandant van de Rijkspolitie alhier zijn als gevon den aangegeven de volgende voorwerpen, welke terug te be komen zijn bij de daarachter ver melde adressen: Faar motorhandschoenen, Mar- grietstr. 20, Axel; haarkam, Roze- marijnstr. 8. Naar de correspondent van het A.N.P. in Djakarta woens dag heeft vernomen, zal presi dent Soekarno de leiders van de verschillende politieke partijen en ook de leiders in de buitenge westen uitnodigen voor een bijeenkomst, welke donderdag avond in het paleis te Djakarta zal worden gehouden. Vermoed wordt, dat daarin de mogelijk heden tot oplossing van de hui dige crisis zullen worden bespro ken. Dinsdag kondigde de presi dent amn, na zijn bekendmaking van een tweede mislukking van formateur Suwirjo, dat hij bin nen twee of drie dagen maatre gelen zou nemen. Het is nog niet bekend, of ook de vroegere vice-president dr. Katta voor de bijeenkomst zal worden uitgenodigd, doch een aantal Islamietische dagbladen in Djakarta drong er woensdag bij de president op aan om Hat- ta tot formateur te benoemen, in overeenstemming met de eisen van de religieuze partijen en de opstandige buitengewes ten. De l'Exploration de Pêtrole au Sahara heeft van de Franse regering voor vijf jaar het recht verkregen voor olieboringen over een terrein van 6000 m2 ki lometer in de Sahara. De olie reserves moeten daar, aldus des kundigen, alle verwachtingen overtreffen. De Koninklijke heeft voor 35 procent belang in bovenvermelde maatschappij e r dit is de reden waarom Pari. en Zwitserland steeds grote be langstelling tonen voor aande len Kon. Olie. New York narrv niet alleen de vaste stemming van dinsdag van het Damrak over, maar gooide er nog eei schepje op en sloot bepaald wi! lig voor het fonds. Na een koer- van ƒ182.80 in de morgenuren opende de beurs woensdagmid dag op 183.80 om door aanhou dende vraag spoedig tot ƒ184. aan te trekken hetgeen een nieuwe recordprijs is en 4 ho ger dan dinsdag (tegen oud3» basis 20 punten). Parijs en Zwit serland waren de gangmakers Winstnemingen waren de oor zaak dat het fonds legen, her slot van de beurs terugliep tot 182.50. Philips was opnieuw 4 tot 6 punten hoger op het gepubli ceerde jaarverslag. De handel was echter gering. Unilever liep vooruit op het vandaag te verwachten jaarver slag. De beurs is van oordeel, dat de cijfers van het concern over 1956 een zeer gunstig beek: te zien zulen geven. Na de flin ke stijging van dinsdag, steeg het fonds woensdagmiddag na een opening op 381Va tot 385' i ofwel 9 punten boven dinsdag. Er was flinke handel. De A.K.U.'s die de laatste maanden sterk waren terugge vallen door het verlaagde dhn- dend, lagen woensdagmiddag eveneens willig in de markt en bereikten de tweemaal pari -[-koers, tegen dinsdag 192V». Té genover de vraag stond slechts een gering aanbod. De scheepvaarten waren in sympathie met de gehele markt ook wat vriendelijker en over de gehele linie 1 tot 21/2 punt hoger Staatsfondsen nauwelijks prijs houdend. Van de cultuurwaar den konden Amsterdam Rubber en Dehli maatschappij zich iets verbeteren. Prolongatie 3 3/4 procent.. Kon. Olie Philips: 260% Unilever: 381 NABEURS 182 183,10 (182.05 -261 -384% (255%. 1 (383% Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3