Staat van beleg Chili in Persconferentie van te Washington minister Stal Kan ook in Nederland de benzineprijs omlaag? Vergadering van het produktschap voor vee en vlees Staking en arrestaties op Haïti Het bezoek van admiraal BurkeaanNederland HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 4 APRIL 1957 12e Jaargang Nr 4030 Beiogingen eisen 41 mensenlevens MINISTER LUNS: Belgische regering niet ongerust over Rijn- Scheldeverbindingen DE OLIEVOORZIENING VAN EUROPA De betaling der Suezkanaal-rechten Honest John' en „Nike' komen naar Nederland BRIEF VAN DE K.N.A.C. AAN IN NEDERLAND VERWERKENDE OLIEMAATSCHAPPIJEN INVOER VAN PAARDEN VERBODEN Kwade droes onder de paarden Ook zeer gevaarlijk voor Nederlandse bevolking HET LEGER IN HET GEWEER DE ZUID-AFRIK A AN SE MARINE. AANVARING VOOR DE HOLLANDSE KUST De Duitse oorlogsmisdadigers in Breda Televisiezender Irnsum goed ontvangen ZAND IN ZIJN OGEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 et. VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma F. 3- van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De Chileense regering heeft dinsdagavond de staat van beleg afgekondigd, nadat in de hoofdstad, Santiago, 41 mensen om het leven waren gekomen bij betogingen tegen een onlangs van kracht geworden verhoging van de tarieven der openbare ver voermiddelen. Ziekenhuizen meidden, dat 120 personen gewond rijn van wie velen er ernstig aan toe zijn. De regering gaf de st rijdkrach ten order aan alle ongeregeld heden een einde te maken, nadat demonstranten tweemaal tever geefs hadden getracht in het re geringspaleis bbmen te dringen. De regering deelde voorts in 'n radio uitzending mee, dat de be velhebber van de zóne der onge regeldheden zijn troepen opdracht had gegeven het vuur te openen op ieder aanvaller. Hij gaf tevens hevel alle openbare gelegenheden, die neg open waren, te sluiten. Het leger heeft de controle over Santiago van de politie over genomen. De demonstranten hadden bran den gesticht en schade aange richt aan talloze winkels. Lanta rens, verkeerssignalen en ban ken op pleinen werden vernield. Alle openbare vervoersmiddelen werden buiten bedrijf gesteld, na dat de menigte 22 trolleybussen omver had gegooid en vernield. De menigte werd door de politie verspreid. Winkels, magazijnen café's, restaurants en kantoren werden gesloten. Volgens betrouwbare zegslieden werden meer dan 50 carabinieri door het leger gearresteerd, om dat zij geweigerd hadden gehoor te geven aan orders van legerof ficieren om het schieten op de monstranten te staken. De studentenfederatie gaf een communiqué uit, waarin de on middellijke ontbinding en reorga nisatie van de politie werd geëist. Het centrum van Santiago is tjoor het vernielen der lantarens in duisternis gehuld. Generaal Horaeio Gamboa. be- velhebber^-van het militaire dis trict Santiago, heeft in een com muniqué medegedeeld dat rijn troepen thans Santiago beheer sen. Hij gaf de bewoners op dracht binnenshuis te blijven en hun woningen slechts te verlaten Het is minister Luns gebleken, dat in enkele Belgische bladen een zekere ongerustheid tot uiting is gekomen over de inhoud van zijn op 13 maart in de Eerste Kamer afgelegde verklaringen over de Rijn-Schelde-verbindin gen. Deze ongerustheid bestaat naar 's ministers overtuiging niet bij de Belgische regering. De minister heeft na zijn verklaring in de Eerste Kamer nog over deze kwestie een nadere bespre king gehad met zijn Belgische ambtgenoot. Daarbij is niet van misverstanden gebleken. Dit heeft de minister geant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer-lid de heer Van der Goes van Naters. Deze had de minister onder meer fevraagd, of het hem bekend was at zijn verklaringen in België ongerustheid hebben gewekt, om dat ze daar zijn uitgelegd als het plotseling en eenzijdig stellen door Nederland van een voldon gen feit, terwijl deze eenzijdig heid in de Benelux-verhouding uiteraard niet meer past. rich niet wilden verwijderen. Een persoon moest naar het zieken huis gebracht worden. In het zuiden van de stad vie len betogers fabrieken aan. Twee studenten zijn bij nieuwe incidenten aan hét einde van de ochtend gedood. Talrijke indu- In de periode van 'april tot en met juni zal in de Europese olie behoeften voor meer dan 95 pro cent kunnen worden voorzien, zo deelde een woordvoerder van de organisatie voor Europese econo mische samenwerking (O.E.E.S.) te" Parijs mede. De lichte verbe tering van vorige ramingen is het gevolg van het feit, dat de olie- tHJlllCIJU 5CUUUU. Auivijnc I j r 4- striële bedrijven zijn gesloten alsblusleiding van de Iraq Petro- voor dringende bezigheden. Ook de scholen zijn gesloten. Generaal Gamboa verklaarde voorts dat hij waken zou tegen elke herleving der wanordelijkhe den. Toen de staat van beleg werd afgekondigd, pleegde de voorzit ter van de senaat, Fernando Ales- sandfri, tezamen met de leiders der conservatieven en liberalendoor het ministerie van Buiten en die van de verenigde partij landse Zalmen van Chili isde re en arbeiders, gevolg van stakingen. Woensdagochtend is het ge bouw van de communistische pers door onbekenden aangeval len. Zij richtten grote schade aan. De Chileense president heeft woensdag een rondrit door San tiago gemaakt om de schade in ogenschouw te nemen. De Chileense ambassade meldt: „Volgens berichten, ontvangen van boeren en arbeiders, over leg met het kabinet over een on gedaan maken van de verhoging van de tarieven der openbare ver voermiddelen, en het op vrije voeten stellen van personen, die bij eerdere betogingen waren ge arresteerd. Tanks en militairen patrouil leren door de verlaten straten van Santiago. De scholen zijn ge sloten. Naar verluidt zijn vier plunde raars die van de gelegenheid ge bruik maakten tijdens de onlus ten van dinsdag in Santiago, gis terochtend zonder vorm van pro ces terechtgesteld. De comman dant van het gebied, generaal Gamboa, heeft dit bericht niet willen bevestigen noch tegenspre ken. Woensdagochtend hebben zich op enkele punten van Santiago weer relletjes voorgedaan. Mili tairen vuurden op betogers die De Egyptische kanaalmaat schappij" heeft geweigerd een Brits schip, dat de kanaal rech ten niet aan haar wilde betalen, door het Suezkanaal te laten varen, aldus een bericht dat de Egyptische pers, volgens Radio- Caïro, op zeer opvallende wijze heft gebracht. De Japanse regering heeft de Japanse rederijen aangeraden de Suezkanaalrechten aan de Egyptische kanaalmaatschappij te voldoen. gering van Chili de situatie ge heel meester. De relletjes zijn veroorzaakt door communistische groeperingen, die de maatregelen van de regering om een einde te maken aan de inflatie trachtten te dwarsbomen. De normale toe stand is teruggekeerd en de re gering wordt door het gehele volk gesteund". leum Company, waardoor olie uit Noord-Irak door Sirië naar het Middellandse Zee-gebied wordt vervoerd, weer in gebruik is ge nomen, zo zeide hij. Deze leiding werd na de Engels-Franse in terventie in Egypte van novem ber j.l. beschadigd. Iu een aan deze mededelingen voorafgaande vergadering heeft men de olievoorziening van Euro pa onderzocht in het licht van de ontwikkelingen in het Midden- Oosten- De deskundigen consta teerden, dat in het eerste kwar taal van dit jaar voor 85 procent in de Europese oliebehoeften was voorzien, zoals reeds eerder ge raamd was. Het aanbod voor het tweede kwartaal zal voor meer dan 95 procent voldoende zijn en de voorraadpositie is beter dan voorspeld was, aldus de woord voerder. De Nederlandse minister van Defensie, Ir. C. Stuf, hee.t dinsdagavond op een persconferentie te V\ ashington in woord op een vraag verklaard, dat Nederland geen btavvaar zou hebben tegen het opslaan van atoomladingen op Neder landse bodem, maar hij voegde eraan toe, dat men ons land hierom nog niet heeft verzocht. De minister zei na twee dagen van besprekingen met hoge.amb tenaren van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken, dat hij in het bijzonder belang stelt in het verkrijgen van raket ten van het type „Honest John" ter vergroting van de vuurkracht van de artillerie van het Neder landse leger. Hij zei, dat het waarschijnlijk is, dat Nederland deze raketten in de nabije toekomst op grond van het Amerikaanse program voor militaire hulp zal krijgen, maar hij wist niet precies wan neer. De benzineprijs in Zwitserland is door twee prijsverlagingen in de afgelopen weken teruggebracht van 0,58 franc per liter tot 0,54 franc (van 50,5 tot 47 cent). De KNAC heeft van de Zwitserse zustervereniging, de Automobile Club de Suisse, bericht ontvangen, dat verdere prijsdalingen te verwachten rijn, waardoor de literprijs omstreeks mei weer op hetzelfde niveau kan staan als vóór de Sueiz- -cr^sis. namelijk ongeveer 43 cent. De KNAC heeft zich per briejf tot de in Nederland werkende benrinemaatsohap- pijen gewend met de vraag of het aflopen van de Suez- crisis in Nederland eveneens kan leiden tot ongedaan ma ken van een in djücember 1956 doorgevoerde prijsver hoging. Nadat enige weken geleden een geval van Icwade droes werd ontdekt bij een zending hier ingevoerde paarden uit Joego-Slavië, rijn bij een latere aanvoer opnieuw twee paarden met deze riekte aangetroffen. Met liet oog op de risico ten opzichte van de Neder landse paardenstapel en de Nederlandse bevolking de kwade droes is ook zeer gevaarlijk voor mensen heeft de veterinaire dienst inmiddels de invoer van alle paarden verboden. Uiteraard brengt deze maat regel de paardenslagers in bij zondere moeilijkheden, temeer daar deze situatie naar het zich laat aanzien wel enige tijd zal duren. Import uit andere daar voor in aanmerking komende Op Haïti is een staking uitgebroken van personeel van handels ondernemingen en banken, de staking is uitgeroepen door senator Louis Dejoie, een kandidaat voor het presidentschap, die gesteund w*rdt door de meeste oppositieleiders. Het leger heeft maandagnacht ae» aantal arrestaties verricht. Ben der gearresteerden is de on der-staatssecretaris voorecono mie. Het leger heeft voorts bij een aantal ministers en hoge functionarissen huiszoeking laten doen. Ook is een aantal officieren ge vangen genomen. Het personeel dat op het bu reau van de president en bij de regeringsvoorlichtingsdienst in dienst is kon dinsdag niet aan 't werk gaan, doordat militairen het gebouw waar deze diensten ge vestigd rijn, hadden afgezet. Het is rustig in het land. Partij leiders en vertegenwoordigers van verschillende politieke groe peringen plegen overleg over middelen om uit de huidige crisis te komen. Het leger van Haïti heeft mee gedeeld, dat de voorlopige presi dent, Frank Sylvain, is afgetre den. Generaal Cantave van het le ger van Haïti verklaarde in een communiqué, dat Sylvain onder bewaking van het leger zal blij ven. In afwachting van een on derzoek naar de jongste gebeur tenissen. Hij deelde voorts mee dat het leger de orde zal hand haven, totdat er een voorlopige regering is gevormd. Senator Dejoie heeft na het aftreden van de president de sta king afgelast. landen als Roemenië en Turkije is door de grote afstand zeer kostbaar, zodat de slachtpaar- den duur zullen worden. Dit werd medegedeeld op de gisteren in Utrecht gehouden ver gadering van het Produktschap voor Vee en Vlees. Bij de bespreking van de markt situatie bleek voorts, dat de koeleprijzen zijn gestegen. Bij een toenemende import zijn ook de exportmogelijkheden groter ge worden, want de invoer en uit voer houden steeds verband met elkaar. Op de baconmarkt zijn de note ringen vorige week aanzienlijk omlaag gegaan en zijn de prijzen slecht. De maximale aanvoer van baconvarkens is van 13.000 stuks tot 11.000 verlaagd. Gebleken is, dat de verhoogde aanvoer van 2.000 varkens op de Nederlandse markt niet storend heeft gewerkt. Het bestuur van het Produkt schap besloot op advies van de zgn. kraancommissie de bacon- prijs van ƒ2,12 te handhaven en deze week de toeslag van 15 cent te verlagen tot 10 cent. Wanneer volgende week de Utrechtse beurs verhoogde prijzen noteert, zal de toeslag weer in beschou wing worden genomen. De Jordaanse ministerraad heeft dinsdagavond op een spoed vergadering besloten tot het aan knopen van diplomatieke betrek kingen met de Sow jet-Unie, aldus is woensdag van officiële zijde medegedeeld. Die prijsverhoging van de ben zine, die in Zwitserland plaats vond en die nu weer wordt los gelaten, hield volgens Inlichtin gen van de Automobile Club de Suisse uitsluitend verband met het feit, dat de benzineleveran ciers tengevolge van het Suez- conflict tijdelijk duurder moesten werken. Spoedig na de weder- openstelling van het Suezkanaal kan zodoende de prijs tot het oude niveau worden terugge bracht. Ook in Nederland is de ben zineprijs tengevolge van de Suez- crisis verhoogd en wel met 1,6 cent per liter op 1 december j.l. Deze prijsverhoging was dus ge ringer dan in Zwitserland en het kar. zodoende in Nederland lan ger duren eer de schade is inge lopen. Dat wil echter niet zeggen, dat er geen moment behoeft te ko men waarop de verhoging onge daan kan worden gemaakt. Te meer, aldus de brief van de KNAC, waar zich mogelijk ook reeds kostprijsverlagende tenden- zen voordoen dankzij het feit, dat Nederland een steeds groter per centage van de benodigde benzine zelf raffineert, terwijl daarnaast de oliewinning uit eigen bodem van jaar tot jaar in omvang toe- leemt. Wellicht mag ook een daling van de vrachtprijzen en van de premies voor de risicoverzekerin gen op niet al te lange tijd tege moet worden gezien, zo meent de KNAC in de brief aan de ben zinemaatschappijen. Dinsdag werd de Britse Mari nebasis Simonsstad in Zuid- Afrika aan de Zuid-Afrikaanse marine overgedragen. De basis ligt een 15 kilometer ten noorden van Kaap de Goede Hoop en is genoemd naar Simon van der Stel, die daar in 1687 aan land stapte. In 1741 begon de Oostindische Compagnie de baai als ankerplaats te gebrui ken. Simonsstad werd in 1785 door de Britten bezet. Zij gebruikten de basis in de strijd tegen de Fransen. Tot eerste admiraal van Zuid-Afrikaanse marine is Hugo Hendrik Briemann benoemd. Hij is 40 jaar en stamt uit een voortrekkersgeslacht Zijn titel is skout-admiraal, overeenko mende met het Nederlandse schout bij nacht. Hij heeft een snelle carrière gemaakt. Tot dusver stond de Zuid-Afrikaan se marine onder bevel van de Britse vice-admiraal sir Geof frey Robson. Hij had ook gesproken over het geleide luchtdoelprojectiel van het type „Nike", maar hij legde er de nadruk op, dat hij niet om levering van dit type op eenzijdige basis vroeg. „Wij moe ten de verdediging tegen vlieg tuigen internationaal organise ren. De verdediging van Rotter dam en die van Antwerpen zijn nauw met elkaar verbonden". De minister zei, dat de Nike, die een actieradius van 130 km heeft, mogelijk in 1958 in het raam van een internationaal program aan Nederland ter beschikking zal worden gesteld. De minister verklaarde, dat hij niet om atoomladingen had ver zocht, daar hij meende begrepen te hebben, dat de V. S. deze niet aan het buitenland kunnen leve ren. Hij was in het algemeen naar Washington gekomen om „te spreken over technische kwes ties, welke verband houden met verscheidene onderdelen van ons program niet alleen over ie reorganisatie van ons leger". Hij had gesproken over de levering van reserve-onderdelen voor de Nederlandse luchtmacht en hg had van de zijde der V. S. begrip voor de betrokken financiële kwesties gevonden. Zijn besprekingen betroffen ook projectielen, die door vlies- tuigen worden afgeschoten, maar ei- was geen concrete regeling voor de levering ervan aan Ne derland getroffen. Zoals op veie andere terreinen zou Nederland inlichtingen over de jongste ont wikkelingen verkrijgen. Hij her innerde eraan, dat de Nederland se luchtmacht met Amerikaan te vliegtuigen is uitgerust, zodat, het te gelegenertijd eenvoudig zou zijn dergelijke projectielen in gebruik te nemen. Minister Staf zei, dat er op 'net ogenblik geen plan bestaat om Nederlands nieuwste kruisers te- veranderen in oorlogsschepen die geleide projectielen kunnen ai- schieten. Er zijn echter wel plan nen om kleinere Nederlands oorlogsschepen te vervangen en hij had met Amerikaanse desku digen gesproken over oorlog a ring met kleine schepen, waar onder technieken ter bestrijd -n van onderzeeboten. Woensdagmorgen omstreeks half acht zijn op de Noordzee, onge veer acht mijl uit de kust voor de monding van de Nieuwe Wa de terweg, het Zwitserse motorschip „Silva Plana" en het Noorse stoomschip „KC Roegenaes" met elkaar in aanvaring gekomen. De aanvaring was niet ernstig en er zijn geen slachtoffers. Naar de „Roegenaes" seinde, heeft dit schip een gat boven de waterlijn in de zij. Bovendien is het stuurmechanisme beschadigd, maar het schip was nog manoeu- vreerbaar. De „Roegenaes" was onderweg naar Vlissingen om daar kolen te bunkeren. Het schip meet on geveer 5000 brt. en hoort thuis in Haugesund in Noorwegen. De „Silva Plana" is eigendom van de rederij Lantique in Lausanne. SCHUTTERSVELDFABRIEKEN GEBR. VAN HEEK N V. ENSCHEDE MANCHESTER-CORDUROY-FLUWEEl De chef van de Amerikaanse marinestaf admiraal Arleigh Burke is woensdagmiddag om kwart over twee van het mari nevliegveld Valkenburg naar België vertrokken. Voordat hij vertrok vertelde de admiraal, die dinsdag een bezoek bracht aan Den Helder, op een perscon ferentie dat hij woensdagmor gen besprekingen had gevoerd met de Nederlandse marine autoriteiten. In het bijzonder was hierbij van gedachten ge wisseld over de problemen die verband houden met de NAVO. Bijzondere aandacht werd ge schonken aan het enorme Rus sische scheepsbouwprogramma en aan het antwoord der NAVO- landen daarop. Ook het vraag stuk der geleide projectielen was tijdens de besprekingen te berde gebracht. In antwoord op een vraag antwoordde admiraal Burke dat er niet veel bekend is over de vooruitgang die de Russen de laatste tijd gemaakt hebben op het stuk van geleide raket Woensdag is op het vliegveld Djanet, 1.350 km ten zuidwesten van Tunis in het westen van de Sahara, een militair vliegtuig verongelukt. Acht mensen zijn om het leven gekomen en vier ernstig gewond. Het veronge lukte vliegtuig is vermoedelijk een Frans toestel. OP DF, MEESTE PLAATSEN ZONNIG Het weer op het vasteland van West-Europa en in Scandinavië wordt geheel beheerst door een In de Westduitse bondsdag wordt vandaag een verklaring verwacht van de minister van Buitenlandse Zaken, Von Brer tano, over de kwestie van de Duitse gevangenen in Breda. Een afgevaardigde van de con servatieve „Duitse partij" heeft de minister gevraagd, of hij met zijn Nederlandse ambtgenoot mi- Luns tijdens diens bezoek aan Bonn over de in Breda gevangen ;zittende Duitse oorloigsmisdadi gers gesproken heeft. En zo ja. welk resultaat deze bespreking heeft opgeleverd. Bij wijze van proef heeft de televisiezender te Irnsum giste ren voor het eerst uitgezonden en wel een reportage van de voet balwedstrijd Duitsland—Néder land. De uitzending is in de pro vincie Groningen, voor zover valt na te gaan, goed ontvangen. Het beeld was beter dan men gewend is van de Duitse zender Olden burg te ontvangen. Zoals men weet kon men in het noorden dc- lands alleen maar televisie-uit zendingen van Oldenburg ontvan gen. Daar het hogedrukgebied ook het komende etmaal het weer - j ons zal bepalen wordt er or-ug weer verwacht met weinig w-nd. De in avond en nacht gevorr,e overdag weer snel - -p. wuiui gnit-Ti vivwi t krachtig gebied met hoge baro- Er langs de kust bestaat er op meterstanden dat zich van Spanje ]lieuw kfn,. ,vind var /ie_ naar de Oostzee uitstrekt 1 waardoor de aanvoer van k. Bijnaoveral was het een groot mistvelden zou voortduren. Lr kunnen dan in de middag ie -- land weer grote weersverschiïL'n ten. Aangenomen wordt echter dat zij met dezelfde problemen te worstelen hebben als de wes terse landen ten aanzien van snelle veroudering en zeer hoge kosten. Niettemin staat het wel vast dat sommige schepen van de Russische marine reeds uit gerust zijn met geleide projec tielen. De chef van de Amerikaanse marinestaf dankte vervolgens voor de gastvrijheid die hij de afgelopen twee dagen in Neder land heeft genoten. Hij bracht hulde aan officieren en man schappen van de Nederlandse marine, die, naar hij opmerkte tot de besten ter wereld beho ren. De Nederlandse vloot, zo besloot admiraal Burke, bete kent een belangrijke troef in het spel dat de vrije wereld thans speelt voor haar collectie ve veiligheid. Admiraal Burke werd bij zijn vertrek uitgeleide gedaan door de chef van de marinestaf H. L. Pröpper en kapitein-luitenant ter zee R. W. baron Van Lynden. deel van de dag zonnig weer Hierbij steeg het kwik in ons land in de meeste provincies tot 13 a 16 graden. Hoge temperaturen wouien de laatste dagen ook uit noordelijker landen gemeld: in Denemarken wees de thermome ter 18 én in Zweden voor c!e der de achtereenvolgende dag om streeks 16 graden. In de lucht die enkele dagen geleden vanuit het Oostzeegebic-d naar de Noordzee stroomde en daar vrijwel tot stil stand kwam, ontwikkelen zich uitgestrekte mistvelden, die de afgelopen 24 uur met noordwes telijke winden naar ons land ge voerd werden. Langs de kust van Noord- en Zuid-Holland was het daardoor de gehele dag koud en mistig weer, waarbij de thermo- rnetci 's middags 10 graden lager wees dan landinwaarts. Het was er maar zes graden. optreden, want laninwaat ls wordt zonnig weer verwacht i maxima van 14 lot 18 grade medegedeeld door het K. N. M I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Bijna overal zonnig. Aanvankelijk op vele plaatsen mist of laaghangende wolken. In de loop van de ochtend bijna overal oplossend, waarna droog en zonnig weer; uitgezonderd hier en daar langs de kust. Weinig wind. Over het algemeen iets hogere middagtemperaturen. Een Amsterdams jongetje van acht jaar kwam dinsdag middag in de Van Baerle- straai een apotheek binnen, klagend dat hij niets kon zien, omdat hij zand, in zijn ogen had gekregen. De apotheker belde de politie op. Oom agent onderzocht het geval, en na enige vragen kwam de waar heid eruit: het jongetje had het verhaal verzonnen. Hij was te laat en bang dat hij thuis straf zou krijgen. VRIJDAG 5 APREL v.m. n.m Breskens 4.43 5D Terneuzen 5.18 5.3 Hansweert 5.58 6.3.- Walsoorden 6.08 6.2- ZON MAAK Apr. 4 6 7 8 9 op 6.11 6.06 6.04 6.02 6.00 onder 19.20 19.24 19.26 19.27 19.29 op 7.59 9.42 10.47 12.00 13.18 onder 1.07 1.56 2.38 3.12

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1