Mijndirecties wilden mijnen sluiten Spaarcijfers R. P. S. Werk in de mijnen wordt vandaag normaal herval Nederlandse organisatie voor internationale bijstand Suwirjo gaf voor tweede maal mandaat terug De toestand in Argentinië De vraagstukken van het Midden-Oosten HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN AMSTEL WOENSDAG 3 APRIL 1957 12e Jaargang Nr 4029 Van de voorlichtingsdienst der staatsmijnen vernemen wij het volgende: Gisteravond is in principe overeenstemming bereikt tussen de werkgevers en de werknemers in de Limburg se mijnindustrie. Zulks be tekent dat het werk heden ochtend normaal hervat zal worden. NEDERLAND SCHENKT 13 MILJOEN VOOR VLUCHTELINGEN. Radio-actief apparaat in West-Duitsland verloren. MIJN ARBEID GING DE AFGELOPEN NACHT NORMAAL DOOR Cokesproduktie iets hoger DE CONSERVATIEVEN EN MACMILLANS REDE DE GEZONDHEIDS TOESTAND VAN EDEN. ONDERZOEK NAAR ONTSNAPPINGEN Gevangeniskleren terug- bezord. VERKLARING VAN MEVROUW MEIR. Samenstelling nieuwe kabinet op laatste moment mislukt Nederlands diplomatieke vertegenwoordiger verzoekt vrijlating van de heer Knook VICE-V OORZITTER van NAHDATUL ULAMA DJAMALUDDIN MALIK GEARRESTEERD In vlaag van waanzin leven beroofd zijn vader van het I Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 our, De desorganisatie door de lang- zaam-aan-actie in de Limburgse ondergrondse mijnbedrijven heeft zdRantge vermen aangenomen dat de gezamenlijke mijndirecties gistermiddag het besluit hebben genomen de mijnbedrijven stil te leggen, wanneer deze actie niet ophoudt. Het officiële communiqué dat naar aanleiding van dit besluit is uitgegeven luidt als volgt: .,Naar aanleiding van de ont wikkelingen, welke zich deze week in de Limburgse mijnindu strie hebben voorgedaan, tenge volge van de oproep van de Ne derlandse Katholieke Mijnwer- kersbond tot haar leden om pres tatie naar loon te verrichten, delen dé mijndirecties het volgen de mede: „Door de gang van zaken maandag en dinsdag is met name in de ondergrondse mijnbedrij ven een toestand ontstaan van voortschrijdende desorganisatie, aangezien een groot gedeelte van het personeel zijn normale taak niet' heeft uitgevoerd. Op deze wijze is een nog te verantwoor den gang van zaken onmogelijk geworden. Dientengevolge zul len, behoudens werkzaamheden welke noodzakelijk zijn voor de instandhouding van het bedrijf, de ondergrondse mijnbedrijven mede uit veiligheidsoverwegin gen met ingang van woensdag moeten worden stilgelegd, tenzij voordien het werk een normaal verloop krijgt. Een dergelijke sluiting van de ondergrondse bedrijven zal nood zakelijkerwijze tot gevolg hebben, dat ook de bovengrondse mijnbe drijven grotendeels moeten wor den stilgelegd. Om blijvende schade te voor komen zullen de cokesfabrieken en de chemische bedrijven zoveel doenlijk is in bedrijf worden gehouden", aldus de gezamen lijke directies der Limburgse mfjnbedriivên. C De directies der gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg en de besturen der Katholieke organisaties van arbeiders en beambten in het mijnbedrijf delen het volgende mee In de dinsdag gehouden be sprekingen van de directies der gezamenlijke mijnen in Limburg en de leiding van de Katholieke organisaties van arbeiders en De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. A. H. M. Luns, heeft dinsdagmiddag tijdens een ontvangst van de nieuwe hoge commissaris der Ver. Naties voor de vluchtelingen, dr. Auguste Lindt, medegedeeld, dat de Ne derlandse regering onder voor behoud van parlêmehtaire goed keuring dertien miljoen gulden heeft beschikbaar gesteld door voor de door de Ver. Naties ver zorgde vluchtelingen. Dr. Lindt, die opvolger is van de Nederlan der mr. G. J. van Heuven-Goed- hart, brengt op het ogenblik een bezoek aan Den Haag in het kar der van een reis naar de Euro pese hoofdsteden, waar hij de belangstelling in het probleem der vluchtelingen wil stimule ren. Dr. Lindt deelde mede, dat dit jaar voor de Hongaarse vluchtelingen tussen 48 en 50 miljoen dollar nodig zal zijn. Volgens Westduitse bladen is een Brits radio-actief apparaat, dat vier dagen geleden bij Celle in Noord-West-Duitsland is verlo ren, wellicht een onderdeel van een atoomwapen. Een woordvoerder van het Brit se leger heeft echter verklaard dat het voorwerp, dat de vorm van een potlood heeft en radio actief materiaal bevat, een stuk is van een röngenapparaat. In uitzendingen van de Britse mili taire omroep en Westduitse zen ders is 't publiek gewaarschuwd minstens twintig meter van het voorwerp verwijderd te blijven, omdat het gevaarlijk is. beambten in het mijnbedrijf, is volledige overeenstemming be reikt omtrent beëindiging van „de langzaam-aan-actie", welke maandagochtend j.l. was aange vangen. In een afzonderlijke pu- blikatie zullen de genoemde or ganisaties aan hun leden en be ëindiging der actie bekend ma ken. De werkzaamheden op de bedrijven worden terstond op normale wijze hervat. De directies en de leiding der Katholieke organisaties doen een beroep op het gehele perso neel om de produktie zo spoedig mogelijk in volle omvang te her stellen. De avonddienst van dinsdag is in alle twaalf Limburgse mij nen dinsdagavond normaal om tien uur ingegaan. Deze dienst duurt tot zes uur woensdagmor gen en is, zoals gewoonlijk, be stemd voor voorbereidend werk, dus niet voor koolwinning. De opkomst der 50.000 boven grondse en ondergrondse mijn werkers, van wie ongeveer 30.000 ondergronds, is dinsdag in de vroege en in de middagdiensten normaal geweest. Er werd bij zonder langzaam gewerkt. In al le mijnwerkersdorpen en te Heerlen is het volkomen rustig. Er is in de mijnen zeer ver traagd gewerkt. De produktie- cijfers der beide „schichten" zijn uiterst gering geweest en zullen niet boven die van maandag ko men. Op maandag werd 14.523 ton kolen gewonnen tegen 39.666 ton op de maandag een week geleden. De cokesfabrieken heb ben iets meer geproduceerd dan maandag, n.l. 40 pet. Ten behoeve van de mijngas- distributie in Limburg, Brabant en Nijmegen heeft het stikstof- bindingsbedrijf te Geleen de wa terstofbereiding uit het cokes- ovengas beëindigd. Dit betekent niet, dat de kunstmestproduktie van het S.B.B. is uitgevallen, wel, dat meer gas in het distri butienet kan worden geperst. De produktie van caprolactam de grondstof voor de fabricage van akulan en enkalon, de Ne derlandse nylon van de A. K. U„ is gedeeltelijk stilgelegd. Ruim honderd leden van de conservatieve partij hebben maandagavond hun handteke ning geschrapt van een resolu tie van het parlement waarin de Verenigde Staten om hun houding in de Suezcrisis werden gehekeld. De resolutie was oorspronke lijk door 126 conservatieven ge steund toen zij vier maanden geleden werd ingediend. Con servatieve zegslieden beschouw den de intrekking van de motie als een „officieuze motie van vertrouwen" in de premier. Prins Bernhard, algemeen voorzitter - van' de Nederlandse organisatie, voor internationale bijstand heeft dinsdagmiddag de openbare bestuursvergadering dezer organisatie in het Amster damse I. C. C. geopend met het uitspreken van een rede. „Er is aldus de Prins in het voorbije jaar door het voor lopige dagelijkse bestuur, onder voorzitterschap van prof. De Vries, veel moeilijk werk verzet, de boreling van toen is uitge groeid tot een waarlijk Neder landse organisatie, die zo nadruk kelijk mogelijk wil vaststellen, dat de organisatie inderdaad de organisatie van „ons Nederlan ders" is gewerden, opgebouwd uit alle geledingen van ons volk. verzekerd van de sympathie der Nederlandse regering, van de medewerking der politieke par tijen en van alle in onze samen leving optredende belangrijke bonden, organisaties, groeperin gen en stromingen". „Daadwerkelijke hulpverlening aan minder ontwikkelde gebie den stelt ons voor een wereld wijd en uiterst gecompliceerd en slechts met inspanning van alle energie oplosbaar probleem, fan tasie en vindingrijkheid van de geest, bewogenheid van het ge moed en belangeloze bereidwillig heid tot offeren zijn vereist om te kunnen beantwoorden aan de opdrachten, die wij onszelf in het statuut van de stichting hebben verleend". Het verheugde Prins Bernhard. dat een aantal praktische plan nen zijn voorgelegd, die betrek king hebben op de eerstnodige activiteiten: op het gebied van propaganda en voorlichting, als ook ter bepaling van te realise ren projecten van hulpverlening. De gewezen Britse premier Eden, die tot herstel van gezond heid in Nieuw-Zeeland is, heeft weer een kleine instorting ge had en heeft van zijn dokter de raad gekregen zo spoedig moge lijk naar Boston (V. S.) te gaan om zich te laten behandelen. Eden was oorspronkelijk van plan aan 't eind van deze maand naar Boston te gaan. Nader wordt meegedeeld, dat Eden donderdag per vliegtuig naar de Verenigde Staten zal vertrekken. Edens arts heeft verklaard dat de gezondheid van zijn patiënt in Nieuw-Zeeland niet voldoende vooruit is gegaan om daar tot het einde van zijn vakantie te kunnen blijven. De buikontsteking waar aan hij bij aankomst leed. is ge heel verdwenen. Nu zijn er ech ter tekenen die er op wijzen, dat lever en gal niet in orde zijn. Er moet onverwijld een nader onderzoek worden ingesteld. De binnenlandse propaganda en voorlichting zal naar de mening van Prins Bernhard het gehele Nederlandse Volk moeten be reiken. De organisatie mag gelukkig rekenen op de medewerking van de Commissarissen der Koningin en de Prins twijfelde er niet aan of gewestelijke en plaatselijke autoriteiten, lokale leiders van de aan de organisatie participe rende verenigingen zullen voor de verwezenlijking van een der gelijke brede en diep indringende propaganda en voorlichting en tevens voor het te zijner tijd bij eenzamelen der nodige gelden al het mogelijke willen doen. Onze contacten met de Verenigde Na ties, en met de landen, waaraan bijstand wordt verleend, vragen de deskundigheid en ervaring van mensen, die het werk der V. N. en hun gespecialiseerde or ganen en de situatie der onder ontwikkelde gebieden goed ken nen. Met het uitspreken van zijn groot vertrouwen in het gezag van de voorzitter der organisatie prof. dr. ir. E. de Vries en met een beroep op hetgeen er ten diepste in een mens kan wor den aangesproken, zijn verant woordelijkheid, besloot de Prins zijn openingsrede. Van officiële zijde vernemen wij, dat de minister van Justitie een nauwkeurig onderzoek heeft gelast naar de oorzaak van de recente ontsnappingen uit gevan genissen en huizen van bewa ring. Zodra de resultaten van dat onderzoek bekend zijn, zal de mi nister beslissen of er al dan niet aanleiding bestaat de algemene voorschriften betreffende het re gime in de strafgestichten te wij zigen. Zoals gemeld, zijn zondag avond twee gedetineerden uit de Scheveningse strafgevange nis ontsnapt. Maandag heeft de broer van een der ontvluch ten de gevangeniskleren aan de gevangenis terugbe zorgd 45*5M5M5| Mevrouw Golda Meir, de Is raëlische minister van Buiten landse Zaken, heeft dinsdag avond in het parlement ver klaard, dat de Israëlische rege ring er op zal staan, dat Israëli sche schepen vrije doorvaart door het Suezkanaal krijgen. Zij zei diep teleurgesteld te zijn door het feit, dat de Ver. Staten niet hun invloed hebben aange wend om het slechter worden van de toestand in de strook van Ga za na het terugtrekken van de Israëlische troepen te verhinde ren. •k Een Catalina vliegboot van de Cubaanse marine is maan dag ten noordwesten van Cuba in zee gestort. Een vissersboot heeft een overlevende opgepikt. Er bevonden zich zeven beman ningsleden aan boord. Kabinetsformateur Suwirjo heeft dinsdag zijn opdracht tot vorming van een zakenkabinet aan president Soekarno terugge geven, nadat zijn pogingen om met de Islamietische partijen tot overeenstemming te komen over de samenstelling van het nieuwe kabinet op het laatste moment zijn mishikt. De Islamietische partijen had den het opnemen van links ge oriënteerde figuren, waaronder de winnaar van de Stalin-prijs professor Prijono, die door Suwir jo voor deelneming aan het ka binet waren uitgenodigd in de plaats van de communisten, van de hand gewezen. Suwirjo bracht dinsdagmiddag een bezoek aan president Soekar no. Na een gesprek van ruim een uur maakte de president bekend, dat Suwirjo tot de conclusie was gekomen dat hij niet kon slagen in de vorming van een zaken kabinet, dat snel en rechtvaardig zou kunnen handelen en dat in staat zou zijn een nationale raad in te stellen, in overeenstemming met de plannen van de president. Suwirjo heeft daarom zijn man daat teruggegeven, aldus de pre sident, die daar aan toevoegde: „Zo God het wil, zal ik binnen twee of drie dagen maatregelen nemen". Suwitjo, die maandag nog ver klaard had overtuigd te zijn van zijn succes, zeide als toelichting op zijn mislukking, dat het on mogelijk is gebleken de kandida ten voor de twintig portefeuilles te benaderen zonder overleg met de leiders van hun verschillende partijen. Tijdens dit overleg was hij voor moeilijkheden komen te staan, die hij niet uit de weg kon ruimen zonder af te wijken van de opdracht, die hij van 't staats hoofd had ontvangen. De kabinetscrisis duurt thans achttien dagen. De Masjumi had de twee voor haar bestemde zetels van de hand gewezen, terwijl dinsdagmorgen de kleine, doch invloedrijke Chris telijke en Katholieke partijen de formateur mededeelden niet aan het nieuwe kabinet te zullen deel nemen. De kleine Islamietische partij P.S.I. had de Islamietische voor onderwijs voor zich opge ëist, doch Suwirjo had deze reeds voor professor Prijono bestemd, tegen wiens deelneming vooral de Nahdatul Ulama zich verzette. De eis van de P.S.I.I. werd tevens door de Nahdatul Ulama ge steund. Toen de zaken er zo voor stonden, besloot Suwirjo zijn mandaat aan de president terug te geven. Het hoofd van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Indonesië, de heer Hagenaar, heeft dinsdag een bezoek ge bracht aan het Indonesische mi nisterie van Buitenlandse Zaken en de spoedigst mogelijke invrij heidstelling verzocht van de pre sident-directeur van de factorij der Nederlandse Handelmaat schappij in Djakarta, de heer H. A. Knook, die zondagavond door militaire autoriteiten in Djakar ta werd aangehouden. De Engelse ambassadeur in Dja karta Modermot ondernam een soortgelijke stap ten behoeve van de heer Edward Curray, de di recteur van de Engelse Charte red Bank. De beide bankdirecteuren wer den, zoals gemeld, aansprakelijk gesteld voor de aanwezigheid in hun banken van een drietal vuur wapens, die tijdens de jongste razzias in de banken werden ge vonden. Hun aanhouding heelt bezorgd heid gewekt onder de Engelse en de Nederlandse gemitenschap in Djakarta. De derde vice-voorzitter va» Nahdatul Ulama, de heer Djama- luddin Malik werd maandag avond gearresteerd, toen hij e*s» ontvangst bijwoonde in de sfc» dio's van de filmondernemms Persari in Djakarta, waarvan hij directeur is. De arrestatie geschiedde op last van de plaatselijk militaire commandant van Djakarta, lui tenant Dachjar. De woordvoerder van het leger liet doorschemeren, dat de aanhouding verband houdt met de recente bekendmaking- van de chef-staf over het neme* van krachtige maatregelen teger: corrupteurs en profiteurs. Een andere arrestatie, die de- aandacht trok was die door-de po litie van Djakarta van Zuber Sa- lam, die kandidaat was gestéld voor de functie van Indonesisch zaakgelastigde in de Soedan. Hem wordt verduistering van staatsgelden tot een bedrag van drie miljoen rupiah ten laste ge legd. Generaal Leon Bengca, de lei der der Argentijnse oppositie^ heeft maandag j.leen open brief aan president generaa', Aramburu gepubliceerd, waarin hij op spoedige algemene verkie zingen en afgelasting der voor het verkiezen van een grondwet gevende vergadering te houden stemming aandringt. Generaal Bengoa schreef zijn brief in de cel van het ministe rie voor het leger, waar hij sinds verscheidene maanden, op be schuldiging van het bedrijven van tegen de staat gerichte han delingen, gevangen wordt gehou den. JtieoowJ" -$\aaasi VinkuMs /vhmA- Bij de Rijkspostspaarbank werd in maart 1957 ingelegd 54.9 mil joen en terugbetaald 52,8 mil joen, hetgeen een positief spaar - verschii opleverde van 2,1 mil joen (vorige maand ƒ17,7 mil joen en in maart vorig jaar 16,1 miljoen). In 1957 is tot dusver bij de R. P. S. gespaard 33,0 miljoen tegen 82,8 miljoen in hetzelfde tijdvak van 1956. Het saldo-tegoed per ultimo maart '57 bedraagt 1946 miljoen (vorige maand 1944 miljoen en ulto maart vorig jaar 1780 mil joen). In Amsterdam werd bij de Rijkspostspaarbank ingelegd 7071 duizend en terugbetaald 6720 duizend, een overschot dus van 352 duizend, tegen 2102 duizend vorige maand en 1801 duizend vorig jaar maart. In Rotterdam waren deze cij fers resp. ƒ4226 duizend, 3368 duizend en 857 duizend, tegen ƒ1618 duizend vorige maand en 1488 duizend in maart vorig jaar. In 's-Gravenhage resp. 4447 duizend, en 4340 duizend en 107 duizend, tegen 1183 dui zend vorige maand en 1027 dui zend in maart vorig jaar. Het spaaroverschot in de tot nu toe verstreken periode van 1957 bedroeg in deze drie plaat sen resp. 4093 duizend, 3991 duizend en 1692 duizend, tegen 9478 duizend, 6382 duizend en ƒ5711 duizend in dezelfde periode van 1956. Het bij de Rijkspostspaarbank ingelegde bedrag heeft zich - behoudens de gebruikelijke sei zoeninvloeden de laatste maan den enigszins gestabiliseerd. De opnemingen vertonen sinds het begin van de vorige maand een licht dalende tendentie, waardoor een geringe verbetering is opge treden en per saldo in maart ruim 12 miljoen gulden meer werd in gelegd dan opgenomen. De Australische minister van Euitenlandse Zaken, Richard Ca sey, heeft dinsdag in het huis van afgevaardigden te Canberra een uit vijf punten bestaand plan ter regeling van de vraagstukken van het Midden-Oosten ont vouwd. Deze punten zijn: 1. De Arabieren en de Is raëliërs moeten beloven, dat zij zich zullen onthouden van oor logsdaden. 2. Op daarvoor geschikte pun ten langs de Israëlische grenzen moeten gedemilitariseerde zönes worden ingesteld, te bezetten door strijdkrachten van de Ver. Naties. 3. Het recht van Israël om te bestaan moet worden erkend, evenals het recht van dit land op vrije vaart door de Straat van Tiran en het Suezkanaal. 4. Er moet naar gestreefd worden, de Palestijnse vluchte lingen een nieuwe woonplaats te verschaffen. 5. Door middel van openbare werken, in het bijzonder op het gebied van bevloeiing, moet er toe worden bijgedragen 't vluch telingenvraagstuk op te lossen. De leider van de oppositie, dr. Herbert Evatt, beschuldigde de regering van een tekort aan ver trouwen in de Ver. Naties. Hij was van mening, dat het geschil in het Midden-Oosten weer aan de Ver. Naties moet worden voorgelegd en dat Australië hier toe het initiatief moet nemen. De bemiddelingspogingen hadden er tot dusver niet toe geleid, dat vertegenwoordigers van Egypte en Israël aan de conferentietafel waren gaan zitten. Evatt zei, dat hij Israël altijd beschouwd had als een bolwerk van democratie in het Midden- Oosten. Hij voegde hieraan toe, dat de democratie verder in het Midden-Oosten vrijwel geheel ontbreekt. Een hevige brand heeft maandagavond een deel van de stal Catbalogan op het Philip- pijnse eiland Samar in de as ge legd. Vier personen kwamen om het leven. Men schat, dat 40.000 mensen dakloos zijn. De schade bedraagt naar schatting 10 mil joen dollar. Politieke waarnemers te Bue nos Aires hebben met belangstel ling vastgesteld dat hetgeen door generaal Bengoa in zijn brief naar voren wordt gebracht o ver eenstemt met de eisen, die door commodore Julio Krausse van de luchtmacht zijn gesteld eh die twee dagen geleden eeu po litieke crisis deden ontstaan Ook bestaat er overeenkomst tussen hetgeen generaal Benge^ wil en de politieke doeleinden, die door de linkse radicale par tij, onder leiding van dr. Arturo Frondizi kandidaat voor het Argentijnse presidentschap worden nagestreefd. Volgens deze waarnemers zou de door het optreden van com modore Krausse ontstane crisis het sein voor verschillende te gen de regering Aramburu ge kante groepen kunnen zijn, om te pogen de val van dit bewirtd te bewerkstelligen. STAKINGEN IN BELGIË De beweging om loonsverhoging in België, ontstaan door de stij ging der kosten van het leve rs onderhoud en de verhoogde fus ten van de sociale verzekering breidt zich steeds verder uit. in de gebieden van Charleroi en Luik zijn het speciaal de arbei ders, die zich bij de beweging aansluiten. In Antwerpen en Bi-ussel daar entegen zijn de kantoorbediende:! beginnen te staken. In Brussel hebben bijna 3000 be dienden van de spaarbank bet werk dinsdagmorgen voor rie dagen stilgelegd. In Antwerpen zijn 800 personeelsleden var: een werf in stalling gegaan. Zowel het christelijke als hot socialistische vakverbond +■'-- n verhoging der lonen en verbeu ring van de andere arbeidsvoor waarden. In de nacht van maandag op dinsdag heeft de 51-jarige T. R. te Venlo zijn vader, de 85-jarige J. R., van het leven beroofd. T. R. is weduwnaar en woont met drie ongetrouwde kinderen en zijn vader in een woning aan de Kleine Heide te Venlo. De ver standhouding met de vader was goed, maar maandag was de zoon ongewoon onrustig en nerveus, en sprak hij wartaal. Een ontbo den geneesheer adviseerde opne- Niets wees er maandagavond echter op dat zijn optreden ge vaarlijk zou kunnen worden, maar in de nacht heeft hij plot seling een aanval van krank zinnigheid gekregen, sloeg zijn vader enige malen met het hoofd tegen de betonnen vloer. De oude man is hierna over leden. De zestienjarige dochter des huizes heeft eerst geprobeerd haar grootvader te bevrijden. Daarna heeft zij de politie opge beld. Deze heeft R. meegenomen naar het bureau, maar kon hem wegens zijn geestestoestand niet verhoren. Gisteren is hij op ad vies van de geneesheer overge- ming in het ziekenhuis, zo de toe- bracht naar het Sint Servatius stand mocht verergeren. j gesticht te Venraij LN HET BINNENLAND HOGERE TEMPERATUREN. Een gebied met hoge barome terstanden boven Spanje is dooi middel van een krachtige uit; loper via de Noordzee verbonden met een ander hoge drukgebied boven Scandinavië. Tegelijkertijd bevindt zich tot op gtote hoogte in de atmosfeer uitstrekt. Daar het Spaanse hogedruk- gebied zijn invloed in N.O. rich ting uitbreidt, kan de depressie boven Duitsland, die aldaar buien met hagel en onweer veroor zaakt, geen vat krijgen op het wear bij ons. Wel vertoont de wind bij ons als gevolg van de huidige lucht drukverdeling een voorkeur voor richtingen tussen noord en west. Wolkenvelden en mistbanken op de Noordzee krijgen daardoor de gelegenheid het land binnen te drijven, waarbij deze zich, vooral in de kustgebieden, tamelijk hardnekkig kunnen handhaven. Landinwaarts zullen zij echter grotendeels oplossen, zodat daar zonnige perioden worden ver wacht. De temperaturen zullen daar dan ook maxima bereiken die een vijftal graden hoger zul len liggen dan aan de kust. medegedeeld door het K. N. M. L te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Droog weer. Aanvankelijk mist of laaghHt- gerrde bewolking, welke zich ir de kuststreek tamelijk lang kan handhaven, waarbij temperau; ren van omstreeks 9 graden. In de middag, vooral in het bin nenland, zonnige perioden er aanmerkelijk hogere tempore*u- ren. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen west en noord DONDERDAG 4 APRIL Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.00 4.35 5.15 .5.25 nan. 425 5.-0C 15.-40 55f ZON MAAK op onder OP ondw l Apr. I- 3 6.13 19.19 "721 23.07 4 6.11 19.20 7.59 1 6 6.06 19.24 9.42 LÖ7 7 6.04 19.26 10.47 1.5') 8 6.02 19.27 12.00 2.35*

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1