MacMillan en Mollet in 't nauw Griekse reactie op de vrijlating van Makarios Nationale en buitenlandse banken in Djakarta doorzocht De proeven met atoom wapens Het boek over de Brits- Franse aanval op Egypte Weero verzicht VAn't WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN m WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De samenkomst op de Bermuda-eilanden tussen Eisenhower en MacMillan heeft gunstig resultaat opge leverd. Men spreekt nu her nieuwd van een bezoek van koningin Elisabeth aan de Verenigde Staten. De toon van het communiqué, dat door zijn zwijgen over Oost- Azië toont, dat op dit punt geen oplossing is bereikt, is hartelijker dan b.v. het com muniqué, waarmede de be sprekingen van Eisenhower met Mollet werden beëin digd. De Verenigde Staten zul len geleide projectielen aan Engeland leveren, zij het ook niet geheel compleet, maar toch zodanig dat in ge val van ernstig gevaar deze direct kunnen worden ge bruikt. Beide landen zijn ook voornemens hun atoom- en waterstofproeven voort te zetten, zij het op beperkte schaal, en voor Rusland toe gankelijk, indien Rusland de zijne ook voor het westen openstelt. Terzake van het Nabije-Oosten is in velerlei opzicht resultaat bereikt. Het feit, dat Amerika, zij het ook niet als volledig partner, zal deelnemen aan het Pact van Bagdad, ver sterkt de positie van Enge land tegenover deze verbin tenis van Europees zuidoos ten tot Aziatisch westen, en is ongetwijfeld een slag voor het prestige van Nasser. PRIJS BRUINBROOD 1 CENT OMLAAG Mollet wint vertrouwensstemming PEERLESS BEDDEN BEWIJS VAN GOEDE WIL DER BRITSE REGERING MARGARINE EEN CENT GOEDKOPER De gevaren van kernontploffingen De stakingen in Engeland De actie tegen de Britse kernproeven Ontploffing in Tunis Westduitse diplomaten mogen tafelzilver niet houden. Frankering: bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. ZATERDAG 30 MAART 1957 12e Jaargang Nr 4026 Verschijnt- dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J- van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,—; Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De waarde van de collectieve veiligheidsverdragen, in het bij zonder van de NATO, wordt er kend de betekenis van de Europese gemeenschappelijke markt wordt naar voren ge bracht; er wordt steun uitge sproken voor de Duitse hereni ging en sympathie voor het Hon gaarse volk. Wat Israël betreft is overeen stemming bereikt om resoluties van de Ver. Naties zowel wat Gaza als Akaba betreft, tenvolle ten uitvoer te leggen, terwijl met betrekking tot het Suezka- naal enigermate aan een ge meenschappelijk front wordt ge dacht. MACMILLAN IN DE KLEM De Nederlandse bakkers zullen de prijs van het brainbrcod met 1 cent per 800 gram verlagen. Aangaande de andere broodsoor ten zal later een beslissing wor den genomen. Gisteren hebben de Nederland se Bakkerijstichting en het minis terie van Economische Zaken overleg gepleegd over verlaging van de broodprijs. Inzake het bruinbrood heeft de bakkerij stichting zich bereid verklaard tot prijsverlaging. Voor bet ove rige zal het overleg worden voort gezet. De regering-Mollet heeft in de vroege ochtenduren van vrijdag het vertrouwen van de Nationale Vergadering gekregen bij een stemming over een motie inzake het binnen- en buitenlandse be leid van het kabinet. Het was de drie-en-dertigste maal, dat het kabinet, dat veer tien maanden geleden aan het toe- wind kwam, een vertrouwens votum won. Volgens de officiële uitslag was de stemverhouding 221 tegen 186 stemmen. Onder de conser vatieven en andere centrumgroe- pen onthielden 160 afgevaardig den zich van stemming om uiting te geven aan hun ontevredenheid over de financiële politiek van de regering. Zij lieten echter we ten, dat zij de regeringspolitiek ten aanzien van Algerië zullen blijven steunen. Het is te begrijpen dat men in Londen, hoewel voldaan over de herstelde Amerikaans-Engel se vriendschap, toch niet geheel tevreden is, omdat men allerlei andere punten ook geregeld had willen zien. Engeland verkeert echter in een moeilijke positie door de stakingen, op de scheepswerven begonnen, die achtereenvolgens de spoorwe gen en de metaalarbeiders be dreigen en waarin van volledig toegeven van de zijde der vak bondleiders nog geen sprake is, hoewel volhouden de positie van het pond en dus van het gehele Engelse volk zeer kan benade len. Gezien de moeilijkheden op Cyprus en die met Cairo ver vroegde MacMillan de thuisreis om de belangrijke zittingen van het kabinet en lagerhuis bij te wonen. De zaak Israël-Egypte is nog niet beslist. De vrouwelijke mi nister van Buitenlandse Zaken van Israël heeft duidelijk uitge sproken, dat men vertrouwen heeft in de Verenigde Staten, terwijl overigens de openbare- mening dit vertrouwen niet heeft in de onpartijdigheid van Hammarskjöld en Bunche. Eerst heet het, dat Hammars kjöld een compromis zou heb ben bereikt met Nasser over het Suezkanaal op deze wijze, dat een vereniging van gebruikers zal worden gevormd, maar niet van staten, doch van grote par ticuliere maatschappijen. Nu echter is Hammarskjöld zonder bezoek aan Israël vertrokken, gaen goed teken Israël volgt met grote span ning Egypte in Gaza en ook in Akaba, terwijl het heet, dat reeds op aandrang van Noord-Amerika niet dadelijk de doorvaart van Israëlische sche pen door het Suezkanaal zal v;orden in geding gebracht. Hier mag men aannemen, dat noch de V. S., noch Engeland bereid zijn om gelijk het been strak te houden als Frankrijk, ook in het openbaar, heeft verzekerd. Daarom hebben ook berichten b.v. over de z.g. massamoord op Arabieren in Gaza in Frankrijk geen indruk gemaakt, omdat de propaganda er op ligt. EN OOK MOLLET IN DE KNEL In Frankrijk loopt het debat in de Nationale Vergadering, waarbij een ongekend aantal sprekers was betrokken, en bij kans elk punt van de houding der regering werd behandeld, bijna ten einde. Mollet heeft het niet gemak kelijk gehad, noch ten opzichte van sociale en economische pro blemen, noch ten opzichte van Algiers of Marokko. Wat Algiers betreft, heeft Lacoste een drin gend beroep op de vaderlands liefde der afgevaardigden ge daan; wat Marokko betreft zijn er moeilijkheden, veroorzaakt door de moord op twee Franse officieren, terwijl Frankrijk eigenlijk zonder tegenwapenen staat, omdat b.v. een boycot van Marokko de slechtst denkbare invloed zou hebben. Er is ook gesproken over de eenheid van de franc met Marokko en Tu nis, die ondanks alle onafhan kelijkheid toch op het krediet van Frankrijk steunen. In Rome zijn door de zes sta ten de vèrdragen betreffende de Europese markt en het Eura tom getekend. Het is een inge wikkeld samenstel van bepalin gen, omdat aan beide niet min der dan ruim 200 artikelen zijn gewijd. De Raad van Europa heeft nog gewaarschuwd, dat vooral de zes staten zich niet als een afzonderlijke groep moe ten beschouwen tegenover de overige Europese westelijke sta ten, hetgeen ook geenszins in de bedoeling ligt. Er zijn langduri ge debatten gevoerd over de Euromarkt zowel in Parijs als in Bonn; er is nog altijd de vraag wat de Noorse staten zullen doen, ook Zweden, dat opnieuw zijn neutraliteitspolitiek verde digde. Met dit al kan Spaak wel eens gelijk hebben, wanneer hij deze markteenheid de belang rijkste omwenteling acht na 1789, de Franse revolutie. Men herinnert zich de velerlei be zwaren, die de Kolen- en Staal gemeenschap had te overwin nen, en die toch niet hebben verhinderd, dat een dergelijke gemeenschap is gekomen, die zich langzamerhand ontwikkelt. ONBEPERKTE GARAND® OP DE VERiNG. HAZET FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN (Advertentie verkrijgbaar bij; In Griekse regeringskringen beschouwt men de vrijlating van aartsbisschop Makarios als „het eerste bewijs van goede wil der Britse regering". Enkele Griekse autoriteiten verwelkomden de Britse stap als het openen van een deur naar een uitweg uit de Griekse impasse. De Griekse pers gaf bulletins uit en vermeldde het nieuws op bijzonder opvallende wijze. HET NATIONAAL COM MUNISME Achter het ijzeren gordijn heeft Kadar overleg gepleegd te Moskou, en uitgesproken, dat Hongarije de mislukking be duidt van de mogelijkheid van nationaal communisme. In Po len worden door de Stalinisten afgezette rechters in ere her steld; er zijn nu ook partisanen, die, al dan niet oogluikend door de regering toegelaten, zich te gen stalinistische terreur verzet ten. Joegoslavië's verwijdering van Rusland heeft het Balkanpaot doen herleven, ook met Grie kenland, waar de Griekse re ders bereid blijken minder on der buitenlandse vlag te varen. De rechtse vleugel in Syrië heeft terrein gewonnen op de extreme elementen, hetgeen van belang is met het oog op de positie, die Rusland er inneemt. In Zwitserland is grote sensa tie gewekt door het feit, dat de procureur-generaal Dubois be trokken is gebleken bij de spio- nagezaak, die thans in Bern dient en zichzelf de dood heeft gegeven. En in Venetië gaat het proces over de ongelukkige Wilma Montesi voort, en in Londen dat tegen dr. Adams, die .een zeer agressieve verdedi ging voert. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) De Bond van Nederlandse Margarinefabrikanten heeft na overleg met de minister van Economische Zaken besloten de prys van het pakje margarine met ingang van 8 april met één cent te verlagen. Deze prijsverlaging is mogelijk door de daling van enkele grond- stoffenprijzen. De verlaagde prijs geldt echter niet voor plantaar dige margarine. Te Athene werd donderdag avond van gewoonlijk betrouw bare zijde vernomen dat de Griekse regering thans, als eer ste reactie, haar ambassadeur te Londen, die een jaar geleden, bij de verbanning van aartsbis schop Makarios, als protest te gen deze Britse maatregel werd teruggeroepen, weer naar zijn standplaats zal doen terugke ren. De Griekse premier Karaman- lis pleegde onmiddellijk na ont vangst van het nieuws, overleg met de waarnemende minister van Buitenlandse Zaken Tsa- tsos. Daarna werd een bijeen komst van het kernkabinet be legd. Na afloop hiervan legde Kara- manlis de volgende verklaring af: „De vrijlating van aartsbis schop Makarios kan een beslis sende stap zijn in de richting van een oplossing van het ge schil om Cyprus. De politieke betekenis van deze maatregel zal worden bepaald door de toe komstige houding der Britse re gering. Ik hoop, dat de vrijla ting van de aartsbisschop zal leiden tot herstel van de oude Brits-Griekse vriendschap". Donderdagavond trokken stu denten, onder het roepen van „Makarios komt", door de stra ten van Athene. In Griekse kerkelijke kringen verwacht men, dat de ethnarch zich na zijn vrijlating naar Grie kenland zal begeven. Britse militaire patrouilles werden donderdagavond in de straten van Nicosia toegejuicht. Er werden dozijnen handdruk ken gewisseld. Jongelieden riepen: „Van avond zijn Engelsen en Grieken een". Ook in de Ledra-straat die bekend staat als de „weg der moorden", werden de Britse troepen die deel schenen te hebben aan de algemene feest- Troepen van het plaatselijk militair commando van Djakarta hebben vrijdag alle bankgebouwen in de zakenwijk van Djakarta doorzocht, zowel die van de Indonesische nationale banken als van de buitenlandse bankondernemingen. Deze invallen hielden verband met het opsporen van mogelijke documenten, verband houdend met „buitenlandse subversieve activiteit" en het overtreden van de deviezenvoorschriften. Tevens hadden zij ten doel, naar van de zijde van het militair commando werd medegedeeld, liet opsporen van eventueel in de bankgebouwen verborgen illegale wapens. Vrijdagmorgen vroeg, voordat met de onderzoekingen werd be gonnen, werd de benedenstad van Djakarta, waar de meeste banken gevestigd zijn, „afgegren deld". De cliënten mochten de banken wel binnentreden, doch deze niet weer verlaten voordat het onderzoek afgelopen was. Volgens de persofficier van het Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft woensdag verklaard, dat de bladzijden in het zojuist uitgekomen boek over de Suezcrisis (waaruit de Franse bladen „Figaro" en „Paris-Pres- se" donderdag stukken citeer den), die een beschrijving geven van de besprekingen tussen de Britse en Franse regeringslei ders, „volkomen uit de lucht zijn gegrepen". De woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken wilde geen commentaar op de betrokken artikelen geven. De woordvoerder van het Fran se ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat er in het geheel geen grond bestaat voor de in het boek geuite bewering, dat premier Mollet van Frankrijk en zijn Israëlische collega Ben Goe- rion in de herfst van het vorig jaar in het geheim zijn bijeenge komen op een militair vliegveld te Parijs. De zegsman zei voorts; „Een van beide schrijvers ver toefde in die tijd in het Midden- Oosten en men vraagt zich af hoe journalisten kunnen voorge ven precies te weten wat er op een zeer geheime bijeenkomst tussen regeringshoofden is ge zegd". Radio-Moskou heeft donderdag verklaard, dat de weigering van de Westelijke mogendheden om de proeven met kernwapens stop te zetten slechts de internationa le spanning kan versterken en een oplossing van het gehele ont- wapeningsvraagstuk kan belem meren. De Britse liberale party zegt in een verklaring, die donderdag avond is uitgegeven, dat het van het grootste belang is voor En geland en de wereld, dat een halt wordt toegeroepen aan de proe ven met kernwapens en dat deze wapens strikt beperkt worden voordat de gezondheid van toe komstige generaties schade be rokkend wordt. De Zuidslavische onderminis ter van Buitenlandse Zaken Ive- kovic verklaarde donderdag, dat de Zuidslavische regering van gevoelen is. dat de proefnemin gen met kernwapens het wan trouwen in de wereld versterken en derhalve de internationale be trekkingen zwaar belasten. De Zuidslavische regering steunt het Russische voorstel tot het verbieden van deze proeven, zo meldt het Zuidslavische persbu reau Tanjoeg. De Britse minister-president, MacMillan, heeft de voorzitter van het bestuur van de liberale partij vrijdag geschreven, dat de genetische schade door radio activiteit tengevolge van kern ontploffingen onbetekenend zal zijn als er niet meer proeven wor den genomen dan thans. MacMillan haalde het oordeel aan van de commissie voor de gevaren van straling, een orgaan van de Britse medische raad. den van Japanse en buitenlandse vrijwilligers naar het gebied van Christmas Island, waar in mei de Britse proeven met kernwa pens zullen worden gehouden, bekendgemaakt. Een woordvoerder van de raad verklaarde, dat men geen „zelf- moordavonturiePB" wenst. Men zal in de buurt en niet in de ge varenzone varen en alle mogelij ke voorzorgsmaatregelen nemen om de veiligheid van de deelne mers te verzekeren. De „internationale vloot ter voorkoming van proeven met kernwapens" zal via de radio „protestboodschappen aan de we- reld uitzenden", wanneer zij in het gebied rondvaart. Vóór die tijd zal op Hawaii een protestbij eenkomst worden gehouden. Na afloop van de Britse proeven zal de vloot een tocht door het ge bied van de Stille Oceaan maken, waarbij een bezoek zal worden gebracht aan Sydney, Djakarta, Saigon en Hanoi. De Japanse raad die ijvert voor verbod van kernwapens heeft vrijdag zijn plannen voor het zen- De besprekingen over de lonen tussen de werkgevers in de me taalindustrie en de vakbondslei ders zijn vrijdagmiddag op een mislukking uitgelopen. De be sprekingen werden te Londen ge houden. De vakbondsleiders weigerden het aanbod van de werkgevers voor een loonsverhoging van on geveer 3 pereent. De vakbonden willen een loons verhoging van 10 procent. Dit zou de 4300 Britse fabrieken, die door de staking van de metaal arbeiders worden getroffen, op 100 miljoen pond extra per jaar komen te staan. Het gevolg van de mislukte onderhandelingen is dat een half miljoen arbeiders in Londen en omgeving zich van daag bij het stakingsleger zullen voegen. Braby, de woordvoerder van de werkgevers, verklaarde later dat de werkgevers hun laatste aan bod hadden gedaan. Hij verklaarde dat er van werk geverszijde op gewezen is dat de metaalindustrie niet zo welva rend is als de scheepsbouwindu- industrie. plaatselijk militair commando werden de boeken en andere be scheiden door officieren gecon troleerd, doch hij was niet be reid inlichtingen te verstrekken over de resultaten van de inval len. Het boekenonderzoek is vol gens hem nog niet afgelopen. In verband met deze militaire onderzoekingen, was vrijdag ook de beurs in Djakarta gesloten, zodat geen effectennoteringen beschikbaar kwamen. MASJUMILEIDER WAAR SCHUWT TEGEN „SPELEN MET VUUR" Isa Anshary, een der leidende figuren van de Masjumi, heeft vrijdag de waarschuwing geuit niet te trachten de Masjumi bui ten de nieuwe regering te hou den. Een dergelijke poging zou volgens hem gelijk staan met „spelen met vuur". Hij zeide er van overtuigd te zijn, dat ook de andere Islamietische partijen een uitsluiting van de Masjumi niet zullen willen aanvaarden, in ver band met de daaraan verbonden grote gevaren. „Een kabinet zon der de Masjumi die bij de alge mene verkiezingen in de meeste buitengewesten een absolute meerderheid behaalde, zou in feite alleen maar over Java kun nen regeren", aldus Anshary. Indien niettemin toch deze koers mocht worden gevolgd, dan zou wellicht de Masjumi, die tot dusver een soepele en welwil lende houding heeft aangenomen, van taktiek kunnen veranderen. De Masjumi weigert zich te la ten verdrukken. Tot slot zeide hij de overtui ging te hebben, dat president Soekarno zelf moet optreden en een regering moet vormen, sa mengesteld uit „eerste klasse leiders" van land en partij. belang van alle betrokkenen. Tevoren had Aidit verklaard, dat zijn partij er geen bezwaar tegen heeft dat de Masjumi door twee van haar leden in de nieu we regering zal worden verte genwoordigd, vooropgesteld ech ter, dat zij deskundigen zijn en zouden instemmen met de uit voering van de presidentiële con ceptie met betrekking tot een „r egering-nieu we-stijl" Tenslotte zeide Aidit aan Su- wirjo een lijst van kandidaten van zijn partij voor ministerze tels in het nieuwe kabinet te heb ben overhandigd. stemming door Cyprische jon gelieden toegejuicht. Een Cyprioot zei tegen een Britse soldaat: „Laten wij mor gen op onze gezondheid drin ken". Britse veiligheidstroepen heb ben donderdagavond in het cen trum van Limassol traangas ge bruikt voor het verspreiden van betogende menigten Cyprioten. Turkse reactie. Uit Istanbul wordt gemeld dat men zich in Turkse politie ke kringen verbaasd toonde over hetgeen werd genoemd 't „vrij laten van aartsbisschop Makari os, zonder dat deze het optreden der Eoka op afdoende wijze heeft veroordeeld". Ook het feit, dat de Britten de Eoka-leider, kolonel Grivas, vrijgeleide uit Cyprus hebben aangeboden, wekte verbazing. Een zegsman, die in verbin ding staat met het Turkse mini sterie van Buitenlandse Zaken, verklaarde dat deze beslissin gen „in strijd zijn met de ver klaringen, die de Britse minister van Koloniën, Lennox Boyd, verleden week heeft afgelegd". Het verluidt te Istanbul, dat Turkije eerst uit de officiële Britse bekendmaking kennis heeft verkregen van de voorge nomen vrijlating van de ethnarch van Cyprus. Amerikaanse reactie. In Amerikaanse officiële krin gen is men, blijkens 'n „A.F.P."- bericht uit Washington, zeer voldaan over het Britse besluit, om aartsbisschop Makarios op vrije voeten te stellen. Men acht dit een belangrijke maatre gel die er, naar gehoopt wordt, krachtig toe zal bijdragen dat een oplossing voor het geschil om Cyprus wordt gevonden. In de „Algerijnse Club" in Tu nis heeft zich vrijdagochtend een ontploffing voorgedaan. Een per soon is om het leven gekomen. Twee mensen werden gewond. Na de ontploffing brak brand uit. Men weet nog niet wat de oorzaak van de ontploffing is. Volgens latere berichten zijn er twee doden en een twaalftal gewonden. De ontploffing zou zich niet in de club, maar in een taxi die voor de club stond, voor gedaan hebben. Volgens sommi ge ooggetuigen hadden onbeken den vanuit een auto een hand granaat naar de club geworpen, die in de taxi terecht kwam. Boven Scandinavië wordt nu een hogedrukgebied aangetrof fen, dat een uitloper heeft over de Noordzee en onze omgeving. Aan de zuidkant van dit hoge drukgebied is met noordooste lijke winden iets koudere lucht aangevoerd, waardoor de tempe raturen vrijdagmiddag nergens hoger werden dan 11 graden. Met de noordoostelijke winden dreven wolkenvelden ons land binnen. Aangezien de windsnel heden door een verdere uitbrei ding van het genoemde hoge drukgebied in onze omgeving zeer klein zijn geworden, is het COMMUNISTISCHE PAR TIJ DREIGT OPNIEUW MET ALGEHELE STAKING De secretaris-generaal van de Indonesische communistische partij, D. N. Aidit. heeft vrijdag verklaard, dat de arbeiders in het gehele land erop voorbereid zijn om op elk ogenblik tot een aigehele staking over te gaan, als formateur Suwirjo een nieuw kabinet mocht samenstellen, dat niet in overeenstemming zou zijn met zijn opdracht om een zaken kabinet te vormen. De communistische leider leg de deze verklaring af. nadat hf, vrijdag met Suwirjo een onder houd had gehad. Hij zeide, dat een algehele staking geen schade aan het land zou berokkenen en uitsluitend bedoeld is om te be reiken dat de communisten in de regering zullen worden opgeno men en dat de Masjumi en com munisten „partners" in de nieu we coalitie zullen worden, in het Ook vrijdag gaf men op Cy prus nog uiting aan zijn vreug de over de vrijlating van aarts bisschop Makarios. In de voor naamste steden liepen kinderen in optocht met Griekse vlaggen door de straten. In Nicosia werd in de kathedraal een godsdienst plechtigheid gehouden en in Famagusta zongen de mensen in de straten en riepen leuzen. Gouverneur sir John Harding keerde vrijdag op het eiland te rug. In Nicosia deden zich scher mutselingen voor tussen feest vierders en de veiligheidspoli tie, die gebruik maakte van traangas om de menigte te ver spreiden. Leden van de Turkse hulppolitie voerden met gummi knuppels een charge uit. Britse militairen verspreidden in Fa magusta een menigte met be hulp van traangas. In Athene zijn speciale veilig heidsmaatregelen genomen ter voorkoming van demonstraties naar aanleiding van de vrijla ting van de aartsbisschop. Een lid van de Cyprische ethnargie, dat in Griekenland woont, waarschuwde de Grieken tegen „al te grote geestdrift". In de toekomst zullen de West duitse diplomaten in het buiten land niet meer op staatskosten tafelzilver kunnen aanschaffen en dat bij hun terugkeer mogen behouden. Op instigatie van de sociaal-democratische oppositie werd een besluit van deze strek king genomen door de fnianciële commissie van de bondsdag De sociaal-democraten hadden er over geklaagd, dat de staat 86.000 mark had betaald voor de inrichting van ambassadeur Von Eckhardt als Westduitse waarne mer bij de Ver. Naties te New York en dat de overplaatsing van ambassadeur Blankenhorn naar de NAVO te Parijs 46.000 mark had gekost. Hetgeen voor dit geld was aangeschaft aan meubilair, tafelzilver e.d. was eigendom van de diplomaten ge worden, ook als zij reeds na kor te tijd naar de bondsrepubiek terugkeerden. te verwachten dat de aanvoer van wolkenvelden vandaag tot een einde zal komen. De zonnestraling zal de tem peraturen daardoor tot iets ho gere waarden dan vrijdag kun nen doen oplopen. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot zaterdagavond. Droog weer. Opklaringen, maar plaatselijk ook wolkenvelden. Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen. Iets hogere middagtem- peraturen. ZONDAG 31 MAART. v.m. n.m. Breskens 1.57 2.17 Terneuzen 2.32 2.52 Hanswee rt 3.12 3.32 Walsoorden 3.22 3.42 MAANDAG 1 APRIL. v.m. n.m. Breskens 2.25 2.44 Terneuzen 3.00 3.19 Hansweert 3.40 3.59 Walsoorden 3.50 4.09 op Maart 31 6.20 Apr. 1 6.18 2 6.16 3 6.13 4 6.11 ZON onder MAAS op onder 19.14 6.01 19.43 19.15 19.17 19.19 19.20 6.24 6.50 7.21 7.59 20.51 22.00 23.07

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1