lüii Je Srcvincic LEXINGTON SPORTNIEUWS ^evlaze^els SCHAKEN BOKSEN MARKTBERICHTEN Advertentiën Gekookt Procureur Spek Dik gez. Spek 4 BROEK TERNEUZEN. O-ver óiin i,vrV,ldön AXEL AARDENBURG. BIERVLIET BOSCHKAPELLE. - 4: from America's Best Tobaccos STEEDS FAVORIET! IJZENDIJKE Het proces tegen dr Adams - REKLAME Ta E. A. IJsebaert MetaalJ en lompenhandel A. J. Veerman Zoon. Wanneer een nieuwe zaak wordt geopend, wordt er over het algemeen van te voren de nodige bekendheid aan gegeven. Dï opening heeft een min of meer officieel karakter en vele (zaken) relaties worden uitgeno digd. Meestal treft men op zo'n dag en *nog enige dagen daarna een grotere of kleinere bloemen- schat als bewijs van sympathie. Het behoort zelfs tot de grote uit- zonderingen wanneer dit niet ge beurt. Dit was een dezer dagen bet geval toen de heer A. J. Veer man zijn nieuwe gebouw in ge bruik nam aan de Industrieweg. De heer Veerman drijft n.l. met zijn zoon een handel in oude me talen en lompen. Aan een dergelijk bedrijf komt meer te pas dan men zo op het oog zou denken. De meeste men sen zullen to.v. niet weten, dat het sorteren van lompen b.v., een vak apart is dat zo goed als niet meer wordt geleerd. En toeh zijn daar zo om en omi veertig soor ten in te onderscheiden. Hetzelfde geldt voor de oude metalen die ongesorteerd binnen komen maar nauwkeurig en vak- kundig moeten worden uitge zocht. Dat dit allemaal zeer nood zakelijk is zal de heer Veerman u precies weten te vertellen, om dat dit bij de verkoop een door slaggevende rol speelt. Men staat verbaasd als men hoort waar al deze afval, die voor bijna ieder onbruikbaar is, nog voor wordt gebruikt. En dan be grijpt men ook dat bijna niets totaal onbruikbaar is. Zo wordt van heei veel oud weer nieuw ge maakt, wat voor vele bedrijven een enorm voordeel biedt boven de veel duurdere nieuwe grond stoffen. In 1950 begon de heer Veerman deze zaak en na zeven jaren hard werken en goed koopmanschap heeft hij thans aan de Industrie weg 1500 m2 grond met een keu rig gebouw van 240 m2 en een hoogte van ongeveer 9 meter in bedrijf genomen. Dit is volledig volgens de eisen ingericht, zodat zijn personeel in een lichte en goed-geventileerde ruimte het werk kan verrichten. Ook de ban de] in deze artikelen, waarop vaak minachtend wordt neerge zien eist een grote mate van goodwill en vertrouwen. Dat er nog eisen van zeer goe de bewaking worden gesteld is helaas een feit waar de heer Veerman rekening mee dient te honden; jaarlijks verdwijnt er nog al eens iets van waardevolle stokken, die alles tezamen nog een behoorlijk bedrag vertegen- v> «ordigen. Maar de heer Veerman gaat, ondanks dit, met vertrouwen verder. V erkeersonge vallen Gasteren hadden niet minder dan drie verkeersongevallen plaats. Het eerste had te kwart over tien pi*ats op de helling naar de aan legplaats van de provinciale boot tej hoogte van het hoofdkantoor der Z. V. T. M. De marktkoopman A. H. uit Goes, met zijn auto komende van tie boot, reed in de richting van hel. postkantoor, toen de grossier in groenten en fruit L. de B. uit Temeuzen met zijn auto in de richting van de boot kwam ge reden. Vermoedelijk heeft eerst genoemde bestuurder de nade rende auto niet opgemerkt, al thans week hij op het moment, «fe»5 de auto's elkaar naderden naar links uit om de bocht te nemen. Bij de daarop volgende botsing werden beide voertuigen zodanig beschadigd, dat zij moes ten worden weggesleept. Des middags te kwart vóór vier volgde in de Axelsestraat ter hoogte van het Gulf-tankstation dt tweede aanrijding. De heer uitvoerder te Axel, kwam met zhn auto uit de richting van de stad gereden en wilde een vóór hom rijdende auto passeren juist Oft het moment dat de heer H. M. de R., landbouwer alhier, met zijn auto uit tegenovergestelde rich ting naderde. Bij de daarop vol gende botsing werden beide voer tuigen aan de voorzijde zwaar be schadigd, doch persoonlijke on gelukken. deden zich niet voor. Twintig minuten vóór zes volg de het derde verkeersongeval, toen de heer v. d. M. uit Bosch- hapelle op zijn brommer vanaf ck Markt de De Jongestraat in reed. Enige spelende kinderen kwamen vanaf de oude molen berg de rijweg opgelopen. Het Annie de V. liep hierbij juist voor de bromfiets. De heer v. d. M. week, om een aanrjjding te voorkomen, onmid dellijk sterk naar rechts uit, ter wjg] hij zó krachtig afremde, dat aïjn brommer tegen een ter plaat se staande muur terecht kwam n zwaar beschadigd werd. Het s-petend meisje was echter onge deerd gebleven. De berijder van de bromfiets, nke door de schok op de weg te recht was gekomen, klaagde over inwendige pijn. Dokter Bos, die ter hulp was geroepen, bracht De meeste spaarkaarten in de afgelopen week werden ingele verd door mevr. DE THEIJE, Axelsestraat 59b, Terneuzen. De door haar ingeleverde spaarkaar ten werden gehonoreerd met TOO ®/o toeslag. de heer v. d. M. in zijn auto naar het Julianaziekenhuis voor het instellen van een onderzoek. Na afloop hiervan kon de heer v. d. M. per bus huiswaarts keren. „Die schone blaue Donau." Voor de laatste maal in het seizoen 1956i/'57 werd door de afd. Terneuzen van de Nederlandse Reisvereniging in het Concertge bouw een filmavond gegeven, waarin de blauwe Donau de hoofdrol speelde. Niet alleen kreeg men deze prachtige veel- bezongen'rivier te zien, maar ook de schitterende omgevingen. De prachtige steden zoals Augsburg, Regensburg, Münehen, het Tyro- lerland, Linz en het Wolfgang- meer. De plaatsen waar de grote componisten zoals Mozart, Beet hoven, Lehar en Strauss, hebben geleefd en van waaruit hun me lodieën de wereld veroverden. Schitterende bouwwerken uit oude tijden, hoog in de prachtige bergen gelegen kastelen, oude kloosters en kerken. Het stralen de eindpunt van deze prachtige kleurenfilm was Wenen met zijn beroemde bouwwerken en ver maakscentra. De dames Susi Rothmayer en Erika Horsch brachten als zeer gewaardeerde afwisseling ver schillende liederen uit de streek te horen. De heer Groen van de N. R. V. gaf een uitleg bij alles wat op het witte doek verscheen. De voorzitter van de Terneu- zense afdeling der N. R. V., de heer Scheele, dankte namens de aanwezigen, die voor deze mooie avond veel- te weinig in aantal waren, de medewerkers en had enkele zeer vriendelijke woorden en een kleine verrassing voor de dames, die hem daarvoor zonder schroom, wel zeer hartelijk dank ten. Botersmokkel. Maandagavond j.l. gelukte het de douane uit Zuiddorpe alhier be slag te leggen op een personen auto met 525 kilogram roomboter. De smokkelauto was even tevo ren, nabij de grens, aan de amb tenaren ontkomen, doch zij slaag den er in de auto in de Prins Hendrikstraat tot stilstand te brengen. Tegen de bestuurder, een zeke re J. S. uit Gent, werd proces verbaal van bekeuring opge maakt. Poolse zeelieden eren hun gesneuvelde landgenoten. De bemanning van het Poolse schip „Edward Denbowski" dat gemeerd ligt aan de fabrieken te Sluiskil vroeg vergunning aan het gemeentebestuur om kran sen te mogen leggen op de gra ven van de Poolse soldaten, die alhier begraven liggen. Na verkregen vergunning, ar riveerde gistermiddag een dele gatie van officieren en beman ning van het Poolse schip en leg den bij het Poolse monument in de Zeestraat een prachtige krans van witte en rode lelies. Na een ogenblik van eerbiedige stilte ging het gezelschap naar de algemene begraafplaats waar ook nog bloementuiltjes bij de graven werden gedeponeerd. Eén der officieren dankte hel gemeentebestuur voor de wijze waarop de Poolse graven te Axel worden verzorgd. De heer Smies sprak namens het gemeentebestuur en zeide, dat de bevolking het als 'n plicht voelt zulks te doen voor hen, die hun leven gaven voor de bevrij ding van Axel. Vergadering Stichting Streek- centrum Axel. Maandag vergaderde het be stuur van de Stichting Streekeen- trum Axel met de besturen van diverse plaatselijke verenigingen en uit hetgeen op deze vergade ring door de heren uit de ver schillende sub-commissies ter ta fel werd gebracht, bleek hoe zeer Axel er op gebrand is van deze Pinkstermanifestatie iets groots te maken. Alhoewel verschillen de punten nog in voorbereidend stadium verkeren, kunnen thans toch weer enkele programmapun ten worden aangekondigd. Vrijdag 7 juni tussen 2 en 3 uur zal de opening van de ten toonstelling plaats vinden, waar na de genodigden over de ten toonstelling worden rondgeleid. In de avonduren zal dan het amu sement worden verzorgd door- verschillende Plaatselijke vereni gingen, waarvoor door „Mondac- cordeola", „Thalia", L.J.G. en „Concordia's Boerenkapel" reeds is toegezegd elk een programma van circa een half uur te verzor gen. Zaterdag 8 juni zal de tentoon stelling in het teken staan van de landbouwmechanisatie met een speciale jaarmarkt voor land bouwmachines en auto's, waar voor reeds diverse inschrijvingen werden genoteerd, terwijl op amusementsgebied deze dag in 't teken van de muziek zal staan. Een muziekfestival is thans in voorbereiding, waarbij zowel in Axel als op het toentoonstellings- terrein door een aantal corpsen zal worden geconcerteerd. De Ti- roler Holzhacker Bub'n met Ger- da Ziller zijn vqoi- deze dag geën gageerd om vanaf 5 uur de stem ming op de tentoonstelling te ver- hqgen door hun optreden in de amusementshal, terwijl dan bo vendien in de avonduren nog een slotconcert en taptoe op de Markt zullen worden gegeven door één der deelnemers aan het muziek festival. Voor maandag 10 juni is een groot boogschuttersfeest in voor bereiding, waar een Benelux-kei- zer zal worden geschoten uit de deelnemende koningen uit de Be- nelux-landen. Ook de voetballiefhebbers zul len op deze dag een attractief pro gramma krijgen voorgezet, alhoe wel thans nog niet vast staat wat zal kunnen worden geboden. Het amusement op de tentoonstelling zaldeze dag o.m. worden ver zorgd door Maria Zamora en haar Zuidamerikaanse showgroep. Definitief kan nu ook worden aangekondigd dat de beroeps- koers op 11 juni door zal gaan op een geheel afgesloten parcours, dat alleen tegen entrée toegan kelijk zal zijn. Een rennersveld met internationale deelname uit de hoogste regionen zal hiervoor worden aangezocht. Het amusement voor de avond komt deze dag voor rekening van Max van Praag, de Selvera's enz. Woensdag 12 juni zal als laat ste dag in het teken van de land bouw staan waarbij o.m. in voor bereiding is een congres voor de landbouwers, fokveedemonstra- ties en ruiterdemonstraties. Verder wordt o.m. nog gepoogd om deze dagen in Axel te krijgen de Haagse politiekapel, de Mari nierskapel en een beroepstoneel groep voor de opening van het openluchttheater. Ook hetgeen door de standhou ders zal worden gepresenteerd, belooft zeer attractief te worden door demonstraties, modellen, enz., zodat „Axel '57" zeker een unicum voor Zeeuws-Vlaanderen wordt. Boterfraude. Een dezer dagen heeft de douane alhier wegens verboden nederlage in een particuliere wo ning 400 kilogram roomboter in- beslaggenomen. Vijf jarig bestaan Vrouwen bond N.V.V. De afd. Biervliet van de vrou wenbond van het N.V.V. vierde haar eerste lustrum in de zaal van de heer Van de Sande. De presidente, mevr. M. S. Dijk, begroette in haar openingswoord een groot aantal gasten, waaron der ook de echtgenote van de burgemeester, mevr. Kostense- de Zeeuw. Na een kort overzicht constateerde de presidente, dat de afdeling in de afgelopen 5 jaren haar bestaansrecht heeft bewezen en thans toe is aan de uitbouw van de organisatie. Mevr. M. van der Linde-Babijn bood namens de vlaggecommissie een door de leden vervaardigde vlag aan, waarna distriktbestuur- der C. Hoek de wimpel er aan bevestigde, die verdiend is met de ledenwinactie, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het N.V.V. ingezet. De heer Hoek feliciteerde de af deling namens het Verbondsbe- stuur van het N. V. V. met deze eerste mijlpaal. Vele vertegenwoordigsters van zuster-afdelingen spraken hun felicitatie uit. welke zij vergezeld lieten gaan van een bloemstuk en/of geschenk. De presidente dankte namens de bestuursleden voor deze spon tane bloemenhulde en verzekerde de afdeling, dat zonder de mede werking van de leden het bestuur er nimmer in geslaagd zou zijn ieder zoveel plezier en voldoening te geven van het werk van een af deling in een zeer kleine gemeen schap. Tijdens de pauze waarin een verloting werd gehouden, werd koffie met door de leden gebak ken cake aangeboden. Na de pauze vertoonde het reis bureau „De vrije wereld" 'n aan tal films over reizen en trekken in het buitenland. Nadat de presidente alle mede werkers had bedankt voor hun aandeel in het succes der avond, toog ieder uiterst voldaan huis waarts. Jaarvergadering K.A.B. Tijdens de jaarvergadering van de K.A.B.afdeling Bosch- kapelle, hebben bestuur en leden afscheid genomen van hun ac tieve penningmeester, de heer G. de Schepper. De scheidende functionaris kreeg op deze druk bezochte vergadering heel wat lof toegezwaaid voor het vele en nuttige werk, dat hij gedurende meer dan 25 jaar voor de afde ling heeft verricht. De voorzitter van de afdeling, de heer J. van der Veeken, noemde hem een penningmees ter van goede kwaliteit, die met grote nauwgezetheid en plichts betrachting zijn taak heeft ver vuld en tevens een goed propa gandist voor de beweging is ge weest. De voorzitter dankte tevens voor de belangstelling, die de penningmeester steeds heeft gehad voor de plaatselijke instellingen van de K.A.B. De samenwerking met de overige bestuursleden is steeds zeer goed geweest en het bestuur ver liest in hem dan ook een pret tig mede-lid. De heer Van der Veeken herinnerde er aan, dat de scheidende penningmeester steeds tijdig op alle vergaderin gen present is geweest en daar om met ere een man van de klok genoemd mag worden. „Het is daarom", aldus de voorzitter, „dat wij u namens bestuur en leden een geschenk mogen aan bieden in de vorm van de tijd, n.l. een prachtige klok." Ook de geestelijk adviseur, pastoor Vermeulen, en de dis trictsbestuurder van de K.A.B., de heer J. van de Voorde, dank ten de heer De Schepper voor het vele en goede werk in dienst van de K.A.B. De heer De Schepper dankte daarna de sprekers voor hun waarderende woorden en voor het mooie geschenk. In de hierna volgende be stuursverkiezing werd een zoon van de scheidende penningmees ter, de heer Gijsb. de Schepper, tot bestuurslid gekozen. toe e k-i-y KANAALZONETOURNOOI. Terneuzen B wint van het Witte Paard. Voor de B-groep van het Kanaal- zóne-tourrio'oi speelden de Ter- neuzense reserves dinsdagavond in hotel „Des Pays-Bas" tegen ,,'t Witte Paard" uit Sas van Gent. De Terneuzenaars, die ditmaal in een geheel andere opstelling achter de borden verschenen, be haalden voorlopig een 20 zege, met 2 afgebroken partijen. Hiermee hebben ze hun positie in het „klassement" enigszins verbeterd. Aan de kop gaan nog steeds de B-spelers van „Jean Jaurès" uit Gent met 10 bordpunten, gevolgd door „Colle" en „Het Volk", ieder met 8V2 p. en Terneuzen B met 8 p. en 2 afgebroken partijen, die minstens een punt opleveren. ,,Ruy Lopez" B volgt dan met 7V2 punt en een wedstrijd minder gespeeld dan „Terneuzen" B. Maandag a.s. wordt de tweede internationale ronde in Axel ge speeld. De uitslagen van de dinsdag avond gespeelde partijen waren als volgt; Terneuzen li 't Witte Paard C. B. Boerman W. Cardon afgebr. J. A: v. d. ReeW. Garskamp 10 H. BarentsenA. Schieman afgebr. J. de Waal—J. Kox 1—O Voorlopig totaal 2O DE TWEEKAMP OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De negende partij van de twee kamp om het wereldkampioen schap tussen Botwinnik en Smyslov, waarin Botwinnik de witte stukken had, is bij de 40e zet remise gegeven. De stand is thans Smyslov 5 punten, Botwinnik 4 punten. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat 1956 een goed jaar is geweest, zowel voor de afdeling zelf als voor haar instellingen, zoals Herwonnen Levenskracht, de Centrale Volksbank, het Norbart-comité en het Kanunnik Van Schaik- fonds. Het ledental van de af deling steeg tot 208. De heer Van de Voorde voer de hierna het woord over het onderwerp „Uitkomen met uw inkomen". Het duidelijke betoog van de spreker had bij de aan wezigen een aandachtig gehoor. Er werd op deze vergadering ook gedacht aan Jo Maas, de kajotter uit Terneuzen, die vo rig jaar naar de missie van Afri ka vertrok om daar twee jaar belangeloos te gaan werken. De verloting van een taart voor dit doel bracht een netto bedrag van 36,60 op. Tenslotte had nog de trekking plaats van de jaarlijkse gratis verloting. Stoppeldijk won de beker. In het café van de heer P. Lambert werd de beslissende wedstrijd gespeeld tussen de bil jartclubs van Boschkapeije en Stoppeldijk. *Tot het laatste-mo ment bleef de spanning er in en het was uiteindelijk Stoppeldijk dat in totaal drie wedstrijden 18 caramboles meer op tafel legde. De uitgeloofde beker kwam daar- dat totaal in drie wedstrijden 13 club Stoppeldijk. De wedstrijd had een zeer gezellig verloöjp en ook na afloop bleef de stem ming er goed in. West Zeeuws-Vlaanderen hield B.B.-oefening. IJzendijke in rep en roer door bominslagen. Zaterdag omstreeks 2 uur wer den de inwoners en marktbezoe- kers te IJzendijke opgeschrikt door het geloei van de sirene. Enkele minuten daarna zag men de B.B.-mensen in uniform naar het gemeentehuis snellen, waar hen werd medegedeeld, dat op een viertal plaatsen in de gemeente bommen waren ge worpen en branden waren uitge broken. Direct werd assistentie ingeroepen via H.B.B.-comman- dopost te Oostburg, waarna kort daarna de brandweerkorp sen van Groede, Biervliet en Breskens hun IJzendijkse colle ga's kwamen helpen. De B.B.- blokploeg was reeds direct be gonnen met het bergen der ge wonden en het bestrijden van de vuurhaard in de oude molen. Het geneeskundige team Bres kens met dokter Ossewaarde aan het hoofd kwam het werk van de E.H.B.O. uit IJzendijke helpen verlichten. In het nood ziekenhuis in de huishoudschool had dokter Rozemeijer met zijn staf zich genesteld om de aan gevoerde gewonden verder te verzorgen. De dienst Sociale Verzorging was in het jeugdge- bouw in de weer om de hulpbe hoevenden te verzorgen. Ongeveer 110 personen namen aan deze grootscheepse oefening deel. t Na afloop verzamelden allen zich in het jeugdgebouw, waar allen zich tegoed konden doen aan koffie met een versnape ring. Burgemeester Von Bönning- hausen uit IJzendijke dankte allen voor de grote medewer king. In het bijzonder sprak hij een woord van dank en lof uit aan opperwachtmeester Vennix, welke als vrijwilliger in zijn vrije tijd deze oefening in elkaar heeft gezet. Reuzenei. Een kip, toebehorend aan de heer M., waarschijnlijk in de war gebracht door het fraaie weer, heeft reeds vroeg een Paasei geproduceerd. Het bleek niet minder dan 107 gr. te wegen. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 5843 stuks vee aangevoerd, zijnde: 550 vette koeien en ossèn, 1867 gebruiks- vee, 130 vette kalveren, 234 gras- kalveren, 2506 nuchtere kalveren, 85 varkens, 182 biggen, 86 paar den, 2 veulens, 154 schapen of lamineren, 15 \vei®5/ztriglamme- ren, 32 bokken oT ^feitefr. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,80—ƒ3,40; vet te kalveren ƒ2,70—ƒ3,30; slacht- paarden 2,252,55. Alles per kilogram. Graskalveren ƒ300—ƒ490; big gen 44 -ƒ58; nuchtere kalve ren ƒ36—ƒ47; schapen ƒ100— ƒ150; lammeren ƒ100ƒ140; kalf- en melkkoeien 750ƒ1150; vare koeien ƒ660—ƒ890; vaar zen ƒ550—ƒ800; pinken 360— 560. Alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer even ruimer, handel redelijk, prijzen als maandag; vette kal veren: aanvoer als vorige week, handel vlot, stabiele prijzengras kalveren: aanvoer gewoon, han del levendiger, prijzen ruim prijs houdend; nuchtere kalveren: aan voer ruim, handel kalm, prijzen onveranderdbiggenaanvoer groter, handel matig, niet hoger in prijs; slachtpaarden: aanvoer korter, handel stug, vooral niet lager in prijs; schapen en lam meren: aanvoer iets meer, han del redelijk, prijzen als vorige week; kalf- en melkkoeien: aan voer iets groter, handel levendi ger, prijzen goed prijshoudend; vare koeien: aanvoer ruim, han del goed, prijzen ruim prijshou dend; vaarzen en pinken: aanvoer flink, handel redelijk, wat stijver in prijs. De geruchten over een Perzische olieconcessie voor Amerikaanse maatschappij Gezaghebbende oliekringen te Rome hebben maandag medege deeld, dat de genationaliseerde Italiaanse" oliemaatschappij Eni- Agip een belangrijke overeen komst met de nationale Iraanse oliemaatschappij heeft gesloten voor de exploitatie van olievel den ten zuiden van Teheran. Volgens deze kringen wordt een afschrift van deze overeen komst, die nog door het Perzi- Italiaanse minister van nijver heid, Guide Cortese. De overeen komst ,die nog door het Perzi sche parlement moet worden ge ratificeerd, voorziet, nog steeds volgens gezaghebbende oliekrin gen te Rome, in investeringen ten bedrage van 50 miljard lire in onderzoekings. en ontwikke lingswerken door de Italiaanse maatschappij. De directeur der Eni-Egip, Enrice Mattei, ver klaarde maandag nog enkele da gen met het geven van commen taar op deze berichten te willen wachten. Italiaanse dagbladen hebben gemeld, dat de Italiaanse maat schappij zich heeft verbonden een oliebuisleiding van het nieu we olieveld aan te leggen naar een Turkse haven, waarbij Ara bische landen zullen worden Ver meden. GAAT MELKPRIJS IN HET WESTEN OMLAAG? Op het ministerie van Econo mische Zaken wordt thans de vraag bestudeerd of de melk prijs in het westen van Neder land met één cent verlaagd dient te worden, of gehand haafd moet blijven op het hui dige peil. Een verlaging met één cent per liter melk in de niet-gesa- neerde gebieden is naar van mi- nistriële zijde aan de algemene vereniging voor de melkvoorzie- ning is medegedeeld op zijn plaats, omdat de gebruiker ge durende het afgelopen half jaar een halve cent per liter teveel heeft betaald. Het ligt dus voor de hand dat in het komende tijdvak van 1 april tot 1 oktober een halve cent te weinig voor de melk berekend wordt. De melkhandelaren voelen hier nu weinig voor, daar de melkprijs in juni weer verhoogd wordt met betrekking tot de maatrege len wegens de bestedingsbeper king. In Zuidwest-Afrika zullen negenhonderd zebra's moeten worden geschoten wegens de grote schade, die zij de boeren be rokkenen. Men schat het totaal aantal in het betrokken gebied levende zebra's op elf duizend. Grote vraag naar oliefondsen te Parijs Door nieuwe grote vraag van beleggers zijn de koersen van Franse olieaandelen dinsdag op de Parijse effectenbeurs tot nieu we hoogtepunten gestegen. Aan houdende aankopen in de afge lopen maand, die het gevolg wa ren van de hoop op succes van het zoeken naar olie in Frankrijk en in de Sahara, en de betere vooruitzichten voor het vervoer van olie uit het MiddenOosten naar Europa, veroorzaakten koersverbeteringen van wel 40 procent. In het proces tegen de huis arts dr. John Bodkin Adams uit Eastbourne, die er van wordt beschuldigd een rijke patiënte mevrouw Edith Morrell, door het opzettelijk toedienen van te gro te doses verdovende middelen om het leven te hebben gebracht, heeft maandag een rechtsgeleer de verklaard, dat dr. Adams twee maanden vóór het overlijden van de patiënte door haar als lega taris uit haar testament was ge schrapt. Hierdoor was hij niet meer te beschouwen als iemand, die belang bij haar dood had. 1 De betrokken jurist, Hubert Sögno, deelde mee, dat hij zes maal een testament voor mevr. Morrell had gemaakt. Volgens het laatste stuk zou dr. Adams een kist met zilver, een kast en haar Rolls Royce erven. Deze bepaling herriep zij evenwel la ter, toen de arts met vakantie was gegaan zonder haar te waar schuwen. Het stuk, waarin zij het legaat herriep, werd na de dood van mevrouw Morrell door haar zoon verscheurd. Hierdoor had dr. Adams toch de auto en het zilver gekregen, niet zozeer op grond van het testament als wel op verzoek van de zoon van mevrouw Morrell. Westduitse regering lijdt nederlaag in concordaats kwestie In de kwestie van de toepas sing van 't in 1933 tussen Duits land en het Vaticaan gesloten concordaat heeft de Westduitse regering dinsdag een nederlaag geleden. Het constitutionele gerechts hof in Karlsruhe heeft bepaald, dat de rechtsgeldigheid van het concordaat weliswaar niet in twijfel getrokken kan worden, maar dat het de vraag is, of de bondsregering van de afzonder- lijke Westduitse staten kan eisen, dat zij de bepalingen van dat concordaat naleven. Vol gens het hof vindt een dergelij ke eis geen steun in de grond wet. Het meningsverschil ontstond in de herfst van 1954 naar aan leiding van de schoolwet van het overwegend Protestantse Nedersaksen, die volgens de re gering in Bonn in strijd is met het concordaat. Vooral het recht van de Rooms-Katholie- ken tot stichting van eigen scholen zou in het gedrang zijn gekomen. Bonn heeft toen de kwestie aan 't constitutionele hof voor gelegd. Het standpunt van Ne dersaksen wordt gedeeld door de staten Hessen en Bremen. Een Columbiaans legervlieg tuig heeft in de bergachtige streek Tolima de wrakstukken ontdekt van het legertoestel, dat een twaalftal dagen geleden met twaalf personen aan boord verdween. Een hulpploeg is uit gezonden, maar men heeft uit de lucht geen tekenen van over levenden ontdekt. VIJF JAAR GEVANGENIS STRAF WEGENS BEDROG. „Golden Boy", Art Aragon, een der beste weltergewichten ter wereld en de favoriet van de Amerikaanse televisiekijkers, is door een rechtbank te Los An gelos tot vijf jaar gevangenis straf veroordeeld. Aragon had geprobeerd een tegenstander, Dick Goldstein, voor 500 dollar om te kopen. Goldstein zou zich in het gevecht, dat niet is door gegaan, vrijwillig moeten laten uittellen. Rechter Herbert Walker legde er in zijn uitspraak de nadruk op, dat een dergelijk bedrog te genover het sportpubliek ernstig moet worden bestraft. Het Bestuur van de polder OUDE ZEVENAAR maakt bekend, dat een vergadering van Ingelanden van de polder Oude Zevenaar gehouden zal worden op dinsdag 9 april 1957, des namiddags om 3.30 uur, in het Hotel „Des Pays-Bas", Nieuw- straat te Terneuzen; dat de rekening en ver antwoording over 1956, de wijziging van de begroting voor 1956 en de voor 1957 opgemaakte begroting- ter inzage zijn gelegd ten huize van de Ontvanger-Griffier, vanaf 27 maart 1957 gedu rende acht werkdagen; dat deze stukken, nadat zij zullen zijn vastgesteld, vanaf 10 april 1957 weder om gedurende acht werk dagen op dezelfde plaats ter inzage zullen liggen; dat deze stukken in af schrift verkrijgbaar zfja tegen betaling der kosten. Temeuzen, 26 maart 1957. Het Bestuur van de polder voornoemd, FR. DIELEMAN, Dijkgraaf. ABR. DE JONGE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van de polder KLEINE ZEVENAAR OF NOORD WESTENRIJK maakt bekend, dat een vergadering van Ingelanden van de polder Kleine Zevenaar of Noord Westenrijk gehouden zat worden op dinsdag 9 aprü 1957, des namiddags om 1.30 uur, in het Hotel „Des Pays-Bas", Nieuwstraat te Terneuzen; dat de rekening en ver antwoording over 1956, de wijziging van de begroting voor 1956 en de voor 1957 opgemaakte begroting ter inzage zijn gelegd ten huize van de Ontvanger-Griffier, vanaf 27 maart 1957 gedu rende acht werkdagen; dat deze stukken, nadat zij zullen zijn vastgesteld, vanaf 10 april 1957 weder om gedurende acht werk dagen op dezelfde plaats ter inzage zullen liggen; dat deze stukken in af schrift verkrijgbaar zijn tegen betaling der kosten. Temeuzen, 26 maart 1957. Het Bestuur van de polder voornoemd, D. J. DEES, Dijkgraaf. ABR. DE JONGE, Ontvanger-Griffier. (68 cent) 58 cent pet- 100 gram f I,per 500 gram Vlooswijkstramt IN- EN VERKOOP van alle voorkomende GEBRUIKTE GOEDEREN. Verkooplokaal Axelsestraat 51, Telefoon 2944

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3