Verdragen voor „Euromarkt* en „Euratom'' getekend Suwirjo thans opdracht tot vorming van kabinet van deskundigen De stakingen in Engeland Premieheffing A. O. W. van in het bedrijf van hun ouders werkzame kinderen Weeroverzicht WEERBERICHT HOOGWATER ZON- ea MAANSTANDEN DINSDAG 26 MAART 1957 12e Jaargang Nr 4023 EERSTE BLAD RESOLUTIE VAN EUROPESE MINISTERS HET SUEZK AN AAL Amerikaanse instemming De ministers van Buiten landse Zaken van België, Frankrijk, Italië, Luxemburg en Nederland en de West- duitse bondskanselier heb ben maandagavond te Rome de ontwerpverdragen voor de gemeenschappelijke markt en Euratom getekend. De ondertekening ge schiedde in een door Michel Angelo ontworpen paleis op de Kapitoolheuvel. Wrak van de Edgar Bonnet' gelicht De Saarlandse regering- afgetreden Hammarskjoelds terugkeer naar New York Het conflict tussen Zuid-Slavië en Albanië Islamietische Goddienst leraren spreken ban uit over communistische partij Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma F. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,1 Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of; Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De ministers van Buitenlandse /.alten van Duitsland, Frankrijk, Italië, België, Nederland en Lu xemburg hebben in Rome giste ren een resolutie aangenomen, waarin zij aan het voorlopige comité opdragen al het nodige te doen, om tot een zo nauw moge lijke samenwerking tussen de verschillende Eurpese instellin gen. te komen. Ook zelf zullen zij ilaarvoor hun best doen. Van het voorlopige comité, ook wel .voorlopige regering van Klein-Europa" genoemd, maken de leiders van de onderhande- lings-delegaties deel uit. Hiertoe is maandag in Rome besloten. Het comité zal Euromarkt en Euratom vertegenwoordigen tot de ratificatie van de betrokken verdragen. Dan komen er perma nente bestuursorganen. In een aanhangsel van het ver drag over de Euromarkt beloven de zes landen zich bijzonder in te spannen ten behoeve van de bevolking van Berlijn. Na de ratificatie zal worden uitgemaakt, waar de nieuwe or ganisatie zal worden gevestigd. Ook over een voorzitter van het voorlopig comité zal later worden beslist. Koninklijke marine in Den Helder herdacht De Ruyter Met een grote militaire parade, waaraan ca 500 manschappen deelnamen, heeft de koninklijke marine maandagochtend in Den Helder de 350ste geboortedag van luitenant-generaal Michiel Adri- aanszoon De Ruyter herdacht. De parade werd gehouden op de gro te steiger van het nieuwe haven terrein, waar op de daar gelegen gelijknamige kruiser De Ruyter bovendien 600 manschappen ston den aangetreden. Talrijke militai ren en burgerlijke autoriteiten woonden de plechtigheid bij, o.a. de minister van Marine ir C. Staf, de staatssecretaris van Marine vice-admiraal b.d. H. C. W. Moorman, de bevelhebber der zeestrijdkrachten vice-admiraal H. H. L. Pröpper en de voorzit ter van het Nationaal comité De Ruyterherdenking, het Tweede Kamerlid G. Ritmeester. De commandant zeemacht Ne derland, schout bij-nacht G. B. Fertuyn sprak een herdenkings rede uit, waarin hij voor het per soneel van de koninklijke marine Michiel Adriaanszoon de Ruyter als een lichtend voorbeeld stelde van vaderlandsliefde, plichtsbe trachting en onwankelbare trouw. Minister Staf nam hierna het défilé af, paradecommandant was luitenant-kolonel der mari niers W. A. van Heuven. Vier Neptunes en acht Avengers vlogen in formatie boven het pa radeterrein. De marinierskapel van de koninklijke marine speel de het Wilhelmus en luisterde verder deze herdenkingsplechtig heid muzikaal op. In kringen, die nauw betrok ken zijn bij de bergingswerkzaam heden in het Suezkanaal, wordt vernomen dat de kosten van deze werkzaamheden "de 20 miljoen dollar niet zullen overschrijden". Het totale verlies, dat de ver schillende landen en maatschap pijen sinds de sluiting van het kanaal per maand hebben gele den, zou 70 miljoen dollar bedra- gen. „Hiervan komt 20 miljoen dol lar voor rekening van Europa, 30 miljoen voor rekening van de landen van het Midden-Oosten, tien miljoen ten laste van de lan den ten oosten van het Suezka naal gelegen en tien miljoen voor rekening van de oliemaatschap pijen tengevolge van de inkrim ping der produktie", aldus is van genoemde zijde vernomen. De Amerikaanse regering heeft maandag naar aanleiding van de ondertekening verklaard, dat zij deze als een „nieuwe mijl paal op de weg naar Europese eenwording" beschouwt. Het ministerie van Buiten landse Zaken voegt hieraan nog toe: „Zij beschouwt dit feit als de vrucht van een Europees ini tiatief". Na een door de burgemeester van Rome, Umberto Tupini, uit gesproken welkomstrede, hiel den vertegenwoordigers der zes staten, die de verdragen inzake een gemeenschappelijke Euro pese markt en Euratom hebben ondertekend, toespraken tot de diplomaten, hoge ambtenaren en journalisten, die in de over volle zaal aanwezig waren. De redevoeringen konden, via tele visie-uitzendingen, door de luis teraars in de betrokken landen worden gevolgd. Voorts werd de tekst ervan door luidsprekers ter kennis ge bracht van 1500 belangstellen den, die zich buiten het paleis hadden verzameld. Het wrak van de sleepboot „Ed gar Bonnet" is Maandagochtend door Nederlandse bergingsvaar- tuigen gelicht. De secretaris-ge neraal der Ver. Naties, Dag Ham- marskjoeld, sloeg de operatie ga de. Het Suezkanaal is hiermee vrij gemaakt voor schepen tot 20.000 ton en een diepgang van 9 me ter. Dit deelde generaal Wheeler die namens de Ver. Naties het toezicht op de bergingswerk zaamheden heeft, na het lichten van de „Edgar Bonnet", het laat ste grote obstakel in het kanaal, mee. Generaal Wheeler zei, dat het wrak van de „Aboekir", dat bij Suez ligt tegen het einde van de week zal worden verwijderd. De Egyptische kanaalmaat schappij deelde later mee, dat schepen tot 4 000 ton van maan dag af door het kanaal mogen varen. De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, noemde de ondertekening een „histo risch gebeuren". Wij waren het niet eens over allé onderdelen der verdragen, doch dat vormde geen belemme ring voor ons gemeenschappe lijk besluit. Onze zes staten kun nen zich slechts staande houden door steeds nauwere samenwer king en zij kunnen zich ook slechts op deze wijze in vrijheid blijven ontwikkelen en hun maatschappelijk peil verhogen. De ondertekening der verdra gen alleen kan dit niet teweeg brengen. Zij moeten door de uit voering ervan tot leven komen. Deze taak moeten wij met kracht en vertrouwen vervullen. De toestand, waarin onze zes landen zich bevinden, is ernstig. Slechts Europese eenheid kan ons helpen de moeilijkheden te overwinnen. De Europese statengemeen schap streeft slechts vreedzame doeleinden na. Zij is tegen nie mand gericht en zij is bereid tot samenwerking met elke andere staat. Alle Europese landen kun nen tot de overeenkomsten inzake de gemeenschappelijke markt en Euratom toetreden. Wij hebben voor landen, die menen niet als volledig lid te kunnen toetreden, de mogelijk heid geschapen tot nauwe sa menwerking, in de eerste plaats door het in het leven roepen van een vrijhandelsgebied", al dus de Westduitse bondskanse lier, dr. Konrad Audenauer. De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Gaetano Martino, sprak in gelijkluidende bewoordingen als zijn Westduit se ambtgenoot Adenauer. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Christian Pi- neau legde de nadruk op de wens der zes staten om met an dere naties „en met name met Groot-Brittannië", samen te werken. „Zonder het Verenigd Koninkrijk is het Europa, dat wij willen bouwen, niet volle dig", aldus Pineau, die vervolg de: „Er zijn nog een tweetal moeilijkheden te overwinnen. In de eerste plaats zal het noodza kelijk zijn bepaalde, bestaande verdragen te veranderen en in de tweede plaats moeten wij er rekening mee houden dat zekere Westeuropese landen nog een neutraliteitspolitiek voeren". De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Paul Spaak, de „vader" der twee onderteken de verdragen, verklaarde, dat deze een „ingrijpende wijziging in de Europese manier van den ken teweeg zullen brengen, die zal leiden tot het prijsgeven van verouderde denkbeelden, het geen de intrede van een nieuw, meer op de opbouw gericht tijd perk, mogelijk zal maken." De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, verklaarde dat Euro pa, „indien het een onafhanke lijke positie in de wereld wil blijven innemen en in staat wil blijven zich te ontwikkelen en zijn levensstandaard te verho gen of zelfs maar te handhaven, geen andere keus heeft dan gro tere economische en politieke eenheden te vormen en zo spoe dig mogelijk de slagboom tussen onze landen neer te halen". Na de wens te hebben uitge sproken dat het „nieuwe Europa" waarvoor thans het fundament is gelegd, verenigd, sterk en wel varend zal worden, zoals het dat was onder de Romeinse keizers", vervolgde minister Luns: „De ondertekening dezer twee verdra gen is een grote schrede in de richting van Europese eenwor ding. Zij maakt het mogelijk de voorwaarden te scheppen, om ons vasteland aan te passen aan de snelle vooruitgang van de moder ne techniek en de hieruit voort vloeiende internationale politieke en economische ontwikkeling. En ook de ontwikkeling van de kernenergie vergt een krachtsin spanning, die de krachten der Europese landen afzonderlijk te boven zou gaan. Nederland ziet de toekomst thans met meer vertrouwen tege moet, een toekomst, die zijn bur gers groter stoffelijk welzijn zal brengen, en tevens een grotere bloei van geestelijke en culturele waarden mogelijk zal maken", al dus de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. Gedurende de öndertekenings- plechtigheid werden de klokken van Rome geluid, terwijl schijn werpers de puinhopen van het oude-Rome verlichtten. Een aantal communistische stu denten, dat pamfletteri ronddeel de, waarin tegen de onderteke ning der verdragen werd gepro testeerd, kwam op de top van de Capitooi-heuvel christen-democra tische collega's tegen, die vlaggen en banieren met zich voerden. De communisten werden op de vlucht gejaagd. De politie greep niet in. De Saarlandse regerng van dr Ney bestaande uit christen demo craten en sociaal-democraten is maandag afgetreden. De regering is vijftien maan den aan het bewind geweest. Dr Ney is belast met de vor ming van een nieuwe regering. Verwacht wordt, dat hij een nieuw kabniet op bredere basis zal vormen. Reeds meer dan drie maanden bestond er in Saarland een slui merende regeringscrisis. Deze toestand ontstond toen in decern ber van vorig jaar de democrati sche partij van dr Schneider zich uit de coalitie terugtrok. Sedert dien steunde het kabinet Ney op 24 van de 50 leden van het par lemen t. 1 De regering van Ney deelde mee afgetreden te zijn „om de weg voor de vorming van een nieuwe regering op brede parle mentaire grondslag vrij te ma ken". De mogelijkheid schijnt te be staan, dat de christelijke volks partij van oud-premier Hoffmann aan een nieuwe regering zal deel nemen. Deze partij heeft elf ze tels. President Soekarno heeft maan dag zijn opdracht aan kabinets formateur Suwirjo gewijzigd en hem thans belast met de vorming van een kabinet van deskundi gen, dat krachtig en juist kan optreden en een nationale raad zal moeten vormen in overeen stemming met de presidentiële conceptie. Suwirjo, formateur en voorzit ter van de nationalistische P.N.I., had tevoren de president op de hoogte gebracht van zijn mis lukte pogingen tot vorming van een coalitiekabinet, waarvan p.N.I. en Nahdatul Ulama de kern zouden moeten hebben ge vormd. Bij de bekendmaking van zijn nieuwe opdracht, zeide president Soekarno nog, liever op een hob belpaard te willen zitten, dan op een paard met drie benen. Ken- nelijk doelde hij hierbij op de pogingen van Suwirjo tot vor ming van een coalitiekabinet, be staande uit twee van de vier grote politieke partijen, en de eis van de Islamietische partijen tot opneming van de Masjumi in deze coalitie en uitsluiting van de communisten. Met een hobbelpaard zou hij nog wat vooruit kunnen komen door gebruik te maken van zijn eigen benen, doch dit zou niet mogelijk zijn met een paard met drie benen President Soekarno herhaalde maandag nog eens, dat er geen breuk is tussen hem en Hatta. Weliswaar zijn er verschillen van inzicht tussen hem en Hatta over enkele vraagstukken, doch dat is niets buitengewoons, aldus Soe karno, die de berichten en ver klaringen over het bestaan van een breuk zeide te betreuren. Secretaris-generaal Dag Ham marskjoeld van de V.N., die op het ogenblik in Egypte bespre kingen voert,zal niet later dan vrijdag naar New York terug keren zonder een bezoek aan Is raël te hebben gebracht. Dit is maandagavond in kringen van de Verenigde Naties te Cairo medegedeeld. In buitenlandse diplomatieke kringen te Cairo beschouwt men het feit, dat Hammarskjoeld niet voor een bezoek aan Israël werd uitgenodigd en dat hij uit Ca5n» naar New York zal terugkeren, zonder dit land te hebben bezocht, als tekenend voor de spanning, die thans tussen de Verenigde Naties en Israël heerst. Volgens het Zuidslavische blal „Borba" zijn alle oude Servische militaire kerkhoven in Albanië uit 1912—1913 en 1915—1918 vol Soekarno zeide verder het plan komen verwoest. Men zou daar- .i tt. ii.i' K1KA KcirrAn 711n Otl flP Radio-Moskou verklaarde gis teravond, dat de ondertekende verdragen „nimmer ten uitvoer zullen worden gelegd" en dat zij ..eenzelfde einde zullen vinden als het verdrag voor een Europe se verdedigingsgemeenschap, dat drie jaar geleden door de Franse nationale vergadering werd ver worpen". De zes te Rome aanwezige mi nisters van Buitenlandse Zaken hebben bloemen gelegd op het graf van de Italiaanse voorvech ter van Europese eenwording, wijlen premier ALcide de Gasperi. De kranslegging werd bijgewoond door talrijke Italiaanse ministers en algevaardigden. Radio-Vaticaanstad over Euromarkt en Euratom Radio-Vaticaanstad heeft mee gedeeld. dat het welslagen van de verdragen voor de gemeen schappelijke markt en Euratom oprecht begrip en samenwerking in andere sectoren vereist. De radio zei voorts: „De Katholieken hopen en bid den dat de beide nieuwe verdra gen het begin van een nieuw tijd perk betekenen. De weg die de volkeren van Europa maandag hebben betreden moet leiden tot verdere versteviging van de ban den totdat er een saamhorigheids gevoel is ontstaan, dat verder gaat dan economische proble- mén." De besprekingen tussen werk gevers en vertegenwoordigers van werknemers in de scheeps- bouwindustrie zijn maandag ge ëindigd zonder dat er overeen stemming is bereikt. De leiders der vakbonden heb ben direct verslag uitgebracht over de toestand aan de Britse minister van Arbeid. De werkgevers zouden een loonsverhoging van vijf procent hebben aangeboden. Zij zouden als tegenprestatie van de vak bonden hebben geëist, dat geen eisen tot loonsverhoging meer stellen voor de duur van ten minste een jaar. Zoals bekend heeft het ver bond van vakverenigingen in de scheepsbouw eri metaalindustrie een loonsverhoging van 10 pro cent geëist. De leiders van het verbond zouden, naar men aanneemt, be reid zijn om aan de eis van de werkgevers te voldoen mits de loonsverhoging voldoende is om de gestegen kosten van het levensonderhoud in het afgelo pen jaar te dekken. De leiders van de vakbonden van scheepsbouwarbeiders wei gerde het aanbod voor een Mej.. mr Lemaire lid van de Tweede Kamer De voorzitter van het cen traal stembureau heeft in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. C. J. A. M. ten Hagen te Nijmegen, mejuf frouw mr. T. F. Lemaire te Am sterdam benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. Voor benoeming in de vacatu re-Ten Hagen waren eerst in aanmerking gekomen de heren dr. W. Drees, dr. S. L. Mansholt en J. G. Suurhoff, die echter verklaard hebben niet in aan merking te willen komen. Mejuffrouw mr. Thérèse Fi- nette Lemaire is 15 januari 1919 te Amsterdam geboren. Zij heeft haar gymnasiale opleiding in Den Haag en Amsterdam geno ten en vervolgens aan de ge meentelijke universiteit van Amsterdam rechten gestudeerd. In 1942 voegde zij daar haar doctoraal af. Sinds 1945 is mej. mr. Lemaire werkzaam ter redactie van het dagblad „Het Parool". De laat loonsverhoging van vijf procent en besloten de staking voort te zetten. De leider van de werknemers vertegenwoordigers bij de onder handelingen verklaarde, dat de vakbonden een verhoging willen die tenminste gelijk is aan de loonsverhoging van 12 shilling en six pence, die de arbeiders het vorig jaar hebben gekregen. De werkgevers boden echter vier shilling minder aan voor geschoolde arbeiders en nog minder voor ongeschoolde. De eis van de vakbonden kemt neer op een loonsverhoging van 7,5 procent. De Britse minister van Arbeid. MacLeod, heeft naar aanleiding van het mislukken der onderhan delingen tussen de werkgevers in de scheepsbouw en arbeiders vertegenwoordigers, besloten een commissie'van onderzoek en ar bitrage in het geschil te benoe men. Verder heeft hij de vakvereni gingen verzocht de staking, die reeds 10 dagen duurt, af te ge lasten. De „Queen Elizabeth" is maan dagavond in Southampton voor anker gegaan. Het meren verliep zonder moeilijkheden, hoewel de gewoonlijk hiervoor bestemde arbeiders weigerden dit werk te doen. DE SNEEUWSTORMEN IN VERENIGDE STATEN De ergste sneeuwstormen die in jaren in Texas hebben gewoed, zijn maandag bedaard. Reddingsploegen zijn evenwel nog in de weer. Meer dan 1.000 ge- stande automobilisten zijn naar plaatsen in Texas gebracht. In het midden-westen duren de sneeuwjachten voort en verlam men het verkeer en de verbindin gen in vele delen van acht staten. Een trein met 400 passagiers en ongeveer 7.500 automobilisten zouden gestrand zijn. Vier men sen zijn volgens de berichten om gekomen. Volgens nadere berichten zijn 14 personen om het leven geko men, van wie vier tengevolge van kolendampvergiftiging in een auto in Oklahoma. Bij Meade, in Kansas, zit een trein met 200 passagiers in de sneeuw vast. Naar gemeld zijn 25 passagiers ziek. Zij zaten in te koesteren zijn „vriend Hatta" de hem toekomende plaats te geven in het leiden van land en volk naar bloei en welvaart. De president ging evenwel met die per in op de toekomstige positie van Hatta. Zondag verklaarde de woord voerder van de Nahdatul Ulama, dat deze partij erbij blijft, dat de Masjumi in het kabinet moet worden opgenomen, zonder de communisten, en dat alle gemar chandeer nutteloos zal zijn. Waarnemers konden maandag alleen maar gissen of de nieuwe opdracht aan Suwirjo invloed zat hebben op het standpunt van de Nahdatul Ulama. Volgens hem moet ook een kabinet van des kundigen of een zakenkabinet zijn gebaseerd op een parlemen taire meerderheid. Het in Bukittinggi, Midden- Sumatra, gehouden congres van Islamietische godsdienstleraren, waaraan werd deelgenomen door vertegenwoordigers van geheel Sumatra, heeft de ban uitge sproken over de communisti sche partij in Sumatra. Dit be sluit werd genomen in verband met het feit, dat de communis ten 't bestaan van God looche- nen. Het onafhankelijke dagblad „Indonesia Raya" in Djakarta meldde maandag, dat de Isla mietische predikers voornemens zijn de ban uit te spreken over het communisme in geheel In donesië. Dit zal een punt van bespreking zijn op het congres van Islamietische godsdienstle raren van geheel Indonesië, dat binnenkort in Palembang, Zuid- Sumatra, zal worden gehouden. mee in 1950 begonnen zijn en de Servische kerkhoven volledig hebben omgeploegd. Ook het mo nument voor de Servische solda ten te Valona zou geheel veT woest zijn. Het communistische partijblad in Albanië „Zeri Ipopulil maakt melding van deportatie op grote schaal van Mohammedaan se Albanezen naar Turkije. Vol gens het blad zijn reeds ongeveer 30.000 Mohammedaanse Albane zen uit Kossova en Macedonië (Zuid-Slavië) naar Turkije gede porteerd. Zoon van Roosevelt wil Panamakanaal onder beheer van V.N. James Roosevelt, zoon van de beroemde president van de Ver. Staten, die als afgevaardigde v-aD Californië voor de democratische partij in het Huis van Afgevaai digden zitting heeft, heeft voor gesteld dat de Ver. Staten het Panamakanaal onder beheer var. de Ver. Naties stellen op voor waarde dat Egypte hetzelfde doei met het Suezkanaal en de Golf van Akaba. ONDERGRONDSE ACTIE IN SPANJE. Te Madrid zijn maandag pam fletten verspreid, waarin tie Spanjaarden worden opgeroepen niet deel te nemen aan de vol gende week maandag te houden feestelijkheden ter herdenking van de overwinning van de reebt- sen onder Franco in de burger oorlog. Ook wordt een beroep op de bevolking gedaan, de openba re transportmiddelen die dag t- boycotten en geen dagbladen te kopen. Naar verluidt wordt deze actie gesteund door linkse groepen van de ondergrondse oppositie. ste jaren is zij in het bijzonder een rijtuig, dat onder de sneeuw belast met de behandeling van bedolven was en lijden aan kolen- sociale kwesties. dampvergiftiging. In het verleden is een rege ling getroffen, waarbij is goed gekeurd, dat over het loon van kinderen die werkzaam zijn in het bedrijf van hun ouders en bij die ouders inwonen, geen vereveningsheffing wordt afge dragen, indien het totale loon in de vorm van kost en inwo ning, kleding en zakgeld blijft beneden de belastbare grens van het tarief voor de loonbe lasting. Door het vervallen van het besluit op de verevenings heffing 1941 bij gelegenheid van de invoering van de Algemene Ouderdomswet heeft deze rege ling haar belang verloren. Met de vermelde vrijstelling van vereveningsheffing hangt echter een andere faciliteit sa men, n.l. dat in de bovenbedoel de gevallen ook de formalitei ten, die door het besluit op de loonbelasting 1940 worden ge-, vorderd (zoals het voeren van een loonadministratie), achter wege kunnen blijven. Naar de minister van Financiën in een recente aanschrijving 'ban de belastingadministratie mede deelt, kan deze faciliteit niet langer worden gehandhaafd, omdat ten aanzien van loon- trekkenden de premieheffing ingevolge de Algemene Ouder domswet in tegenstelling tot het tarief van de loonbelasting geen vrijgesteld minimum kent. Op grond hiervan is vorenbe doelde faciliteit vervallen, zodat thans alle ouders-werkgevers, Het afgelopen etmaal bleef de van Biscaye naar de Britse éilan- luchtdruk hoog boven het zeege- den en de Noordzee. Hierme e bied tussen de Azoren en Noord wordt vochtige en zachte luch. Afrika terwijl de barometerstand aangevoerd, waarin veel bewjl laag was boven New-Foundland king voorkomt, waaruit plaatse en het aangrenzende deel van de lijk wat lichte regen of motregen Oceaan, als ook tussen IJsland valt. en Schotland. Het front dat de voorste te- Dez*> luchtdrukverdeling ver- grenzing van deze zachte lucht oorzaakte een brede zuidweste- vormt, verplaatste zich in de loop liike luchtstroming die zich uit- van de avond en nacht langzaam strekt van de Azoren, via de Golf over Engeland naar het oosten. Het laat zich aahzien dat liet ook bij ons de bewolking wat zal doen toenemen 'hoewel de neer slag-activiteit ervan slechts ge ring zal zijn. De temperaturen die tot voor kort onder de vrij stellingsregeling' vielen, op de belastinginspectie als werkge ver zullen worden ingeschreven. De premie A.O.W. behoeft uiter aard slechts te worden ingehou den in de gevallen, waarin tus sen ouders en kind het bestaan van een dienstbetrekking moet worden aangenomen. Zulks is het geval, indien de ouders de beloning ter zake van door hun kinderen in 't bedrijf verrichte werkzaamheden volgens een destijds getroffen regeling in aanmerking brengen bij de winstberekening, hetgeen onder bepaalde voorwaarden alleen is toegestaan ten aanzien van kin deren van 16 jaar en ouder. Aan de belastingedienst is thans medegedeeld, dat belanghebben den, die van laatstbedoelde re geling gebruik maken, zich ook voor de premieheffing A.O.W. op het standpunt dienen te stel len, dat een dienstbetrekking aanwezig is. Olie uit de Sahara zal volgend jaar naar Europa kunnen komen Vanaf het volgend jaar zal de olie uit de Sahara naar Europa kunnen worden gezonden. De werkzaamheden tot verbreding van de spoorweg van Touggourt naar Biskra, die het mogelijk zullen maken, dat de produktie van de bronnen van Hassi Mes- saoud met tankwagons naar de Middellandse Zee gebracht wordt, zijn reeds begonnen en zullen op 31 maart 1958 gereed zijn. De 220 km spoorlijn van Touggourt naar Biskra, welke op het ogenblik 1 meter breed is, zal normale spoorbreedte krijgen en aansluiten op die van Biskra naar Philippeville (320 km). Totdat er een kleine buisleiding met een doorsnee van 20 cm zal zijn aangelegd van het oliegebied tot aan het begin van de spoorlijn, zal de olie met tankwagens vervoerd worden. Later zal, als de aan wezige olie dit rechtvaardigt een belangrijker buisleiding een rechtstreekse verbinding vor men tussen het gebied van Has si Messaoud en de zee. De spoor lijn zal dan echter dienst kun nen blijven doen voor het ver voer van het materiaal der olie maatschappijen, dat op het ogenblik langs de weg geschiedt. Het wegennet zal verder geheel gemoderniseerd worden. blijven bij deze situatie echter bo ven normaal. medegedeeld door het K.N.M. I.. geldig tot dinsdagavond. Plaatselijk wat regen. Vrij veel bewolking en plaatse lijk v/at regen of motregen. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen als giste ren. WOENSDAG 27 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden van. n.m. 11.30 12.01 0.05 12.36 0.45 1.1G 0.55 126 MAAS ZON op onder op onder Maart 27 6.29 19.07 4.39 1521 28 6.27 19.08 5.01 1625 29 6.25 19.10 5.21 17.30 30 6.22 19.12 5.41 18.36 31 6.20 19.14 6.01 19.43

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1