r TELEVISIE GERRIT DE JONGE AXEL 'Qijde h en S2 cóóen Uit de Provincie KRUISWOORDRAADSEL Nederland krijgt experimentele reactors uit de V. S. De aanstaande SIMAVI-kollekte KAVEEWEE Vragen aan de Minister. BETSY ZONDAGDIENST ARTSEN Voor de Zondag AGENDA STOKPAARD, STA STIL! RIJ MAAR AN- (R)OSSEWA, RIJ MAAR AN IJ, IJ, TUNNELLIEF, JE BENT VAN MIJ NATUUR LIGT (NIET MEER) IN DROMEN VERZONKEN ZOWEL rijden als rossen kan men op allerlei wijze. Men kan in een auto, maar ook op zijn stokpaardje rijden. Men kan zijn viervoeter (evenwel ook zijn stokpaard) rossen, maar eveneens in zijn vierwieler deze (dan min edele) sport beoefenen. Minister Mansholt heeft in de Tweede Kamer zijn landbouw-stokpaard bereden en weigerde zich uit het zadel te laten werpen. Nadat in de afgelopen weken en maanden al heel wat over deze bedrijfstak is gedelibe reerd en gediscussieerd, heeft zijne excellentie ten aan horen van onze volksvertegenwoordigers nogmaals een doelbewust landbouwbeleid verdedigd. De overheid moet de omstandigheden scheppen, waardoor de boer als zelf standige ondernemer kan blijven werken. AMERIKA BOUWT REACTORS Brits koninklijk bezoek aan Parijs op TV Gomoelka over looneisen van Poolse arbeiders Amerikaans transport vliegtuig vermist De beste serie van 1957 Adenauer en de Sowjet-Unie TERNEUZEN. AXEL SLUIS. GERUCHTEN OVER SYRIË SLUISKIL Conservatieven winnen tussentijdse verkiezing in Newcastle Die omstandigheden zijn slechts mogelijk, als er een redelijke welvaart heerst op de bedrijven. Dat betekent dat de overheid omstandigheden moet bevorde. ren waardoor de landbouw zich kan ontwikkelen. Aldus de minis teriële sluitrede. MINISTER 3IANSHOLTS MIDDELEN DE MINISTER zag tweeërlei middelen: globale middelen en middelen die op een bepaald doel worden gericht. Tot de eerste be horen bijv. voorlichting en prijs, politiek. Maar daarnaast kennen wij reeds lang ruilverkaveling en kwaliteitsvoorschriften. Deze ge richte maatregelen zijn dus niet speciaal socialistisch, zo zei de heer Mansholt. Alleen wilde de minister er zo nodig nog een paar nieuwe doel bewuste maatregelen aan toe voegen. Of ook deze niet socia listisch zijn, zei spreker niet. „Er zullen normen moeten worden gevonden voor de meest gewen ste bedrijfsgrootte." „De indu strialisatie werkt er thans toe mee, dat kleine bedrijven niet meer aanlokkelijk zijn". „Er valt reeds een verschuiving waar te nemen van de bedrijven van 1 tot 5 hectare naar die van 5 tot 10 hectare. Maar is die natuur lijke verschuiving voldoende De minister stelde slechts vra gen. Maar mogelijk heeft de kleine vrije boer het bij het ver. nemen van dit alles toch een beetje benauwd gekregen. PRIJZEN EN PSYCHOSE WAT DE LONEN In de land bouw t Trefthej college van rijksbemiddelaars heeft aan het Landbouwschap meegedeeld, ak koord te gaan met een verhoging van de lonen in de landbouw van 3 en een verhoging van de vakantietoeslag tot 4 Datum van ingang: 4 maart. Bij lonen behoren nu eenmaal prijzen. Slechts enkele stijgingen (melktarieven) als gevolg van het regeringsprogram zullen nog worden doorgevoerd. Er is der halve geen reden voor een prijs stijgingspsychose. Aldus minis ter Zijlstra in een te Groningen gehouden rede. Nee, sterker nog, er zijn veeleer prijsverlagingen te verwachten, aldus de bewinds man. Voor de toekomst wilde de mi nister twee punten gezet zien op het program van het Nederland se volk: meer en beter produce ren en meer en profitabeler ex porteren. En voor dit laatste is een goede loon- en prijspolitiek van essentiëel belang, zo besloot de heer Zijlstra. Wie zou het daar nu niet mee eens zijn GEEN GRENZEN MEER HET ZONDAGSRIJVERBOD werd enkele weken geleden door minister Zijlstra al opgeschort. Thans heeft de bewindsman be sloten het verbod helemaal in te trekken, omdat ook volgens in ternationaal beschikbare gege vens de voorzieningssituatie voor aardolieprodukten zich voor de naaste toekomst gunstiger liet aanzien dan de vorige maand nog vaststond. Te wachten staat nog een we derinvoering van de maximum snelheid voor bebouwde kommen. De ANWB ziet hier grote moei lijkheden en heeft zich in ver. band daarmee tot de minister ge richt. Eveneens een aantal Kamers van Koophandel hebben een schrijven gezonden. Ingevolge art. 61 sub c vap het wegenver keersreglement is het de be stuurder van een motorrijtuig na melijk verboden te rijden met een grotere snelheid dan 50 km per uur, indien door het motorrijwiel een aanhangwagen wordt voort bewogen, waarvan de druk van enig wiel groter is dan 375 kg. Om een vlotte afwikkeling van het verkeer en een efficiënt ge bruik van het wagenpark te be vorderen, verzoeken de Kamers van Koophandel de minister nu, de toegestane maximumsnelheid voor bedoelde motorvoertuigen te verhogen tot 60 km per uur. TUNNELTAAL ZOALS bekend heeft de bouw van de zo zeer begeerde IJ-tunnel in Amsterdam moeilijkheden on dervonden. Een viertal Amster damse organisaties hebben nu in een gezamenlijk schrijven een dringend beroep gedaan op alle bij het probleem der iJ-oeverver- bindingen betrokken autoriteiten, om te bevorderen dat aan een spoedige voltooiing van de in uit voering zijnde IJ-tunnel elke ver eiste in het bijzonder finan ciële steun zal worden ver leend. Ten aanzien van de Velser tun. nel kon een optimistisch geluid weerklinken. Als er zich geen tegenslagen voordoen, komt in augustus de spoorwegtunnel on der het Noordzeekanaal gereed. Met ingang van de winterdienst- regeling 1957-58 zullen de spoor wegen hem dan in gebruik ne men. De N. S. zullen echter nooit zo hard kunnen juichen als de be langhebbende automobilisten wanneer aan het urenlange wach ten -voor hen eenmaal een eind zal zijn gekomen. VAKANTIE EN VERKEER „OOK NA anderhalve eeuw natuurbescherming is er aller minst reden tot rustig afwachten. Talrijke wegenplannen vormen langzamerhand een principiële bedreiging voor vele mooie ïand schappen." Zo sprak mr H. P. Gorter, secretaris van de Ver tot behoud van Natuurmonumen ten in Nederland, in het jaarver slag, dat hij op de in Krasnapols ky gehouden jaarvergadering van de vereniging uitbracht. „In het jaar, waarin Nederland zijn elf miljoenste inwoner ver welkomt, kan het spel van krach, ten, dat de bestemming van onze bodem moet bepalen, niet anders zijn dan een verbeten strijd. In deze strijd is de factor „natuur" er niet meer uitsluitend een van sentiment, van heimwee naar het ongerepte landschap, maar een aanwijsbare harde levens noodzaak." Het aantal beschikbare recrea tieterreinen in Nederland neemt onrustbarend af. Daarom mogen wij dankbaar zijn voor het feit, dat „Natuurmonumenten" zo veel mogelijk geschikt en aan na tuurschoon rijk terrein tracht te behouden. De vereniging bezit thans in totaal 15.149 ha, waar van de aankoopwaarde ruim 6 miljoen gulden bedraagt. Maar er kan nog meer bij (Nadruk verboden) Onder meer zijn voor uitvoering van het door president Eisen hower voorgestelde „atomen-voor-de-vrede" programma in de Verenigde Staten tien reactors in aanbouw ten behoeve van ge leerden in de landen van Europa, Azië en Zuid-Amerika, waarvan er een naar ons land gezonden zal worden. Door Uw verootmoedigen hebt Gij mij groot gemaakt. 2 Sam. 22 36. De grootheid, die hier bedoeld wordt, is de enige, die in het Ko ninkrijk Gods wordt aangenomen en erkend. Alleen door de diepte komt men naar de hoogte, waar men groot kan heten. Daarom, mijn medereizigers, doen wij zo dwaas, onze levenskruisen te wil len wegbidden. Wij mogen bidden om kracht naar kruis, om tempe ring van de te hevige stormwind. Maar vragen wij niet om wegne ming van een persoonlijk kruis. Want dat kruis is wellicht de weg, die opwaarts voert naar de hoog te, waar God woont. Laten wij heden eens alles, wat ons overkomt, in dat licht be schouwen. Wellicht treft u tegen stand, ondank of miskenning; onderzoek dan u zelf ernstig of gij er ook zelf aanleiding toe geeft. Of wel een teleurstelling is u bereid. Neem ze berustend uit de hand van de Albestierder, overtuigd, dat Hij, beter dan gij, uw levensweg overziet. En weet waarom Hij u zo en niet anders leidt. Wellicht plukt gij heden de vrucht van vroegere scherpe woorden of liefdeloze handelin gen. Verootmoedig u daarover voor God en mensen, dit kan u alleen opwaarts voeren, al voelt gij er u door vernederd. Groot wil de Heer ons maken, van heer lijkheid tot heerlijkheid ons op voeren. Maar daartoe moeten wij Zijn opvoedingsplan niet verhin deren. Alleen de nederigen geeft Hij genade. Almacht, Liefde, Trouw, Genade, Zalig, die Uw hand Ziet of voelt op al Uw paden In het vreemde land. (Uit Nieuw Bijbels Dagboekje.) Reeds eerder is een dergelijke reactor in Zwitserland opgesteld voor de tentoonstelling, die werd gehouden ter gelegenheid van de in augustus 1955 te Genève ge houden conferentie voor de toe passing van atoomenergie in vre destijd. Na afloop van de ten toonstelling werd de reactor voor de halve kostprijs aan de Zwit serse regering overgedaan. Dit soort reactors worden hoofdzakelijk gebruikt voor de opleiding van geleerden en het uitvoeren van proeven, die tot een vermeerdering van de kennis met betrekking tot het nuttig ge bruik van atoomenergie kunnen leiden. Zij zijn tevens van belang als apparaten, waarmee radio actieve isotopen worden gepro duceerd, die worden gebruikt bij medische onderzoekingen, bij de behandeling van ziekten, voor proefnemingen in de landbouw en al kostenbesparende instru menten in de industrie. Zij zijn wel eens het belangrijkste instru ment genoemd voor het doen van onderzoekingen sedert de uitvin ding van het microscoop. De 10 reactors zijn bestemd voor Brazilië, Denemarken, Ita lië, Japan, Nederland, de Philip- pijnen (waar 't Aziatisch atoom- trum wordt gevestigd), Spanje en West-Duitsland. Tijdens het Brits koninklijk be zoek aan Parijs, van maandag 8 tot en met donderdag 11 april, zal de Franse televisie enkele re portages uitzenden, die ook als Eurovisie-uitzendingen door N.T. S. worden gerelayeerd. O.m. staan op het prgramma het vertrek uit Londen, te ver zorgen door de B.B.C., op maan dag 8 april van 10.30 tot 11.00 en daarna de aankomst in Parijs van 11.40 tot 12.25 uur. Verder wordt op maandag 8 april een uitzending verzorgd van de plechtige kranslegging bij het graf van de onbekende sol daat (Are de Triomphe) van 15.4016,20 uur. Tenslotte staat een uitzending uit het „Louis XV"-theater op het programma met o.m. de speciale opvoering voor het koninklijk be zoek van de opera „Les Indes Galantes" van 14.45 tot 15.45 uur. De leider van de Poolse com munistische partij, Gomulka, heeft donderdagavond een wets ontwerp verdedigd, dat ten doel heeft de wetten van vorig jaar november tot regeling van eisen tot aanzienlijke loonsverhoging af te schaffen. De staat kan geen grote loonsverhoging geven, om dat hij er de middelen niet toe heeft. De staat zal niet toegeven ook al wordt hij onder druk ge zet door dreiging met stakingen, aldus Gomulka. Een groot deel van de looneisen die op grond van de „onmoge lijke wetten" van november zijn ingediend, zijn ongegrond, zo zei de Poolse communistenleider. De eisen beliepen vorig jaar in totaal 9 miljard zloty. De staat heeft 1 miljard zloty uitbetaald. In vele gevallen werd vorig jaar aan ongerechtvaardigde eisen toegegeven onder druk van een dreiging met staking. Go mulka zei: „Op het ogenblik is de toestand zo, dat zelfs met een staking niets kan worden be reikt." De regering zal niet toe geven, omdat zij wil verhinderen, dat de gehele economie van het land in elkaar stort. „Zo staan de zaken", aldus Go mulka. „De arbeiders moeten er van op de hoogte worden gesteld en moeten ervan worden over tuigd, dat de wet inzake hun eisen een nauwkeurig onderzochte noodzaak is." De Amerikaanse luchtmacht deelt mee dat een transportvlieg tuig met 67 man aan boord over tijd is en vermoedelijk in het wes telijk deel van de Stille Oceaan, 200 mijl van Japan, is neerge stort. Amerikaanse marineschepen en vliegtuigen van Japan, Ha waii, Goeam en Wake doen in een strook ten Z.O. van Tokio na sporingen naar het militaire transportvliegtuig, dat met 57 passagiers en een bemanning van tien leden sinds donderdag avond wordt vermist. Het on derzoek wordt belemmerd door slecht weer en een hoge zee. Het toestel, een C-97, was op weg van de luchtmachtbasis Tra vis in Californië naar Tokio. De hoeveelheid benzine was toerei kend tot ongeveer negen uur don derdagavond. Wij ontvingenvan verschillen de plaatselijke comité's een ver zoek tot opname van een bericht over de in de week van 2530 maart in geheel Zeeland te hou den kollekte der „Simavi"-vereni- ging, die zich ten doel stelt medi sche hulp te verlenen aan de be volking van Nieuw-Guinea. Hoewel wij zeer sympathiek staan tegenover deze actie, die de bevolking van alle gezindten omvat, kunnen wij toch bezwaar lijk van iedere gemeente in Zeeuws-Vlaanderen een vrijwel gelijkluidende opwekking tot steunverlening plaatsen. Wij zullen dus volstaan met onderstaand algemeen bericht, daarbij de hoep uitsprekend, dat de loffelijke actie der plaatselijke comité's, gesteund door de bevol king van Zeeuws-Vlaanderen, met succes bekroond zal worden. SIMAVI-KOLLEKTE-. De opbrengst van deze inzame ling zal in de eerste plaats wor den aangewend voor de bestrij ding der kindersterfte op Nieuw- Guinea. Buiten de grotestads centra ligt het sterfte-cijfer helaas erg hoog. Een foutieve verzorging van het kind en on kunde op het gebied van de hy giëne zijn de voornaamste oor zaken van het leed. Door dok ters en zusters moet veel voor lichtend werk worden gedaan. Méér kampongverzorgsters moe ten worden opgeleid en meer consultatie-bureaus en moeder cursussen moeten worden opge richt. De plaatselijke SIMAVI-comité's doen een warm beroep op harten en beurzen der burgerij. HELPT allen mede om deze SIMAVI- kollekte te doen slagen! Laat Nederland metterdaad tonen dat het lot van de zieke Papoea-kin deren ons ter harte gaat. Géén welvaart daar zonder een goede gezondheid. Geeft allen naar ver mogen bij de komende kollekte! 20 - 22 - 27 DE RIJN-SCHELDEVERBINDING. Het lid van de Tweede Kamer de heer Van der Goes van Na- ters heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken de volgen de vragen schriftelijk gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat zijn mededelingen op 13 maart j.l. in de Eerste Kamer gedaan over de Rijn-Scheldever- binding, in België onrust hebben verwekt, waaraan o.a. in de se naatcommissie voor Buitenland se Zaken uiting is gegeven 1 2. Is het de minister bekend, dat deze onrust haar oorsprong vindt in de bestaande onzeker heid, zowel omtrent de ontwik keling ten aanzien van de vaarweg tussen Antwerpen en de Rijn een eventueel alter natief tot een kanaal als waar over de Nederlands-Belgische onderhandelaars het op 11 maart 1945 eens zijn gewor den als omtrent de na dicht making der andere zeegaten op de Westerschelde te verwachten waterstanden 3. Is de minister zich ervan bewust, dat zijn verklaringen in de Eerste Kamer vanzelf sprekend door hem niet be doeld in België zijn geïnter preteerd als het plotseling en eenzijdig stellen door Neder land van een voldongen feit, terwijl deze eenzijdigheid in de huidige Benelux-verhouding uiteraard niet meer past 4. Is de minister bereid, de sub 3 weergegeven indruk weg te nemen door de in deze mate rie verder te volgen werkwijze wat de samenwerking met Bel gië betreft, publiekelijk uiteen te zetten? Een commissie belast met de organisatie van een schilderijen tentoonstelling in de open lucht te Berkeley (Californië) heeft woensdag met vier tegen drie stemmen besloten, dat de chim pansee-schilderes Betsy uit Bal- timore haar werk niet samew met haar menselijke, collega's mag exposeren. Bondskanselier Adenauer heeft tegenover verslaggevers ver klaard, dat de inhoud van Boelga- nins recente boodschap zaterdag zal worden bekendgemaakt. Hij gaf voorts te kennen dat een eventuele ontmoeting tussen hem en een Russische staatsman „lange tijd tevoren" langs diplo matieke weg voorbereid zou moe ten worden. Tevens sprak hij zich uit voor een gelijke bewape ning van alle NAVO-leden. GASCELLEN MET FRUIT WORDEN GEOPEND. Fruitkwekers in Kapelle en omgeving hebben besloten weer over te gaan tot het openen van een gascel van het veilingkoelhuis in Kapelle, welke is gevuld met appels van het ras Golden Deli cious. Hierdoor zal een kwan tum van ongeveer 95.000 kg Gol den Delicious vrij komen voor verkoop. Naar deze appels is op het ogenblik een zeer grote vraag en de prijs is opgelopen tot rond ƒ1 per kg voor de beste kwaliteit. Over veertien dagen hoopt men opnieuw een gascel met Golden Delicious te openen waardoor dan een kwantum van 100 ton beschikbaar zal komen in Kapelle. Er blijft dan nog een restant over van pl.m. 30 ton maar wanneer dit voor de ver koop beschikbaar zal zijn is nog niet bekend. Dit zal afhankelijk zijn van de vraag en de kwaliteit. Kollekte. De alhier ten behoevt van het N.V.V. t.b.c.-fonds en „Zonne straal" gehouden kollekte heeft opgebracht 641,56, waarvan 133,73 te Sluiskil. Lezing over oud-Terneuzen. Woensdagavond a.s. hoopt voor de Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten", de heer mr. P. Dieleman uit Amersfoort in de bovenzaal van hotel Des Pays-Bas alhier een lezing te houden over oud-Terneuzen. De ouderen onder ons zullen zich ongetwijfeld nog deze bekende redenaar en Zee- land-kenner herinneren, die zon der twijfel tal van merkwaardige bijzonderheden over de historie van Terneuzen zal weten te ver tellen. Opening „Multi Flora". De laatste jaren zijn alhier reeds tal van oude woonhuizen een prooi geworden van de ver nieuwingsdrang van de winkel stand. Thans is het Marktlein weer met een modern winkel pand verrijkt. De "bloemist en tuinarchitect de heer I. van Hoven heeft be slag weten te leggen op een aan het Marktplein gelegen groot pand, dat, dank zij de noeste vlijt van de ambachtslieden, in zeer korte tijd is omgetoverd in een prachtige bloemenzaak. Twee grote spiegelruiten trek ken reeds direct de aandacht van de voorbijgangers, die tot stilstaan worden genoopt bij het zien van de schat van bloemen ep planten, welke in de grote winkel- en étalageruimten in grote verscheidenheid en kleu renpracht te pronken staan. De naam „Multi-Flora", die de heer \ten Hoven zijn zaak heeft gegeven, kon dan ook niet beter gekozen zijn. Men waant zich bij het betreden van de winkel in een lustwarande, 'n sprookje van geur en kleur ontleend aan de niet te benaderen zijnde veel vuldigheid van de mildheid en schoonheid van de natuur. Een passende betimmering en schilderwerk dragen er toe bij, dat de muren harmonisch aan sluiten en zo een décor vormen, die de meesterhand van de vak man verraadt. Een bijzondere attractie zal zeer zeker vormen dat de cliën- tèle rechtstreeks uit de winkel de daarachter gelegen serres kan betreden en alzo de rijkdom der sortering nog ziet vergroot. Wij waren in de gelegenheid kennis te nemen van al het moois dat de ondernemende tuinarchitect en bloemist Van Hoven in zijn nieuwe zaak bij een heeft gebracht en zijn daar bij tot de overtuiging gekomen, dat Axel wederom verrijkt is met een modern winkelpand. Moge de ondernemingsgeest van de heer Van Hoven beloond worden met een succesvolle toe komst. Paard op hol. In de Vleeshouwerstraat te Sluis sloeg donderdagmorgen een paard op hol. Waarschijnlijk heb ben een paar koeien het dier doen schrikken. Het vloog de straat uit, rende de kade op en kwam door de Smeedstraat weer naar de Kade terug, waar het met de grootste moeite door een 5-tal mannen tot staan werd gebracht. Liquidatie feestcomité Ooft- en Tuinbouw. Op het gemeentehuis in Sluis vond een vergadering plaats ter liquidatie van het feestcomité van Ooft- en Tuinbouw. Het Amerikaanse „State De partment" heeft vrijdag bekend gemaakt, dat het „berichten over moeilijkheden tussen elementen van het Syrische leger" heeft ontvangen. Er was evenwel niets bekend over ontslag van kolonel Abdel Hamid Serraj, die leider van een pro-communistische stro ming in het Syrische leger zou zijn. De heer H. van Poucke bracht een financieel verslag uit. Het kleine batig saldo zal overgedra gen worden aan de Stichting Ca rillonfonds. Aan de burgemeester van Sluis en aan de heer Joh. de Feijter uit Aardenburg werd een foto aangeboden van de verlich ting tijdens de feestdagen. Aan het slot van de vergade ring dankte voorzitter C. Buk- kens in het bijzonder de penning meester. Lezing voor Landarbeiders- bond der K. A. B. Jl> JG. Voor de afdeling Sluis van de landarbeidersbond van de K.A.B. sprak de heer P. Vink over de recente loonmaatregelen in de landbouw. De heer Vink, die districtsbe stuurder is van de K.A.B. vond een aandachtig gehoor voor een matig bezette zaal. Vergadering N.V.V. De afdeling Sluiskil van de vrouwenbond (N.V.V.), hield in het Jeugdgebouw een vergade ring welke druk bezocht werd. Na opening door de voorzitster mevr. Hendriks, sprak de heer D. Hoek, districtsbestuurder van hét N.V.V. over „Herziening In validiteitswet met weduwen en wezenvoorziening. Na duidelijke uiteenzetting van de komende wetten, volgde een levendige discussie. Spreker wist de talrijk gestelde vragen tot volle tevredenheid van stelsters te beantwoorden, waar na de voorzitster na een dank woord aan de heer Hoek, deze leerzame avond besloot. Horizontaal 70 71 Klont aarde Deel van een geweer De Britse conservatieve partij heeft donderdag bij tussentijdse verkiezingen in Noord-Newcastle haar parlementszetel behouden, doch met een geringere meerder heid dan bij de vorige verkiezin gen. De conservatieve kandidaat, El liot, kreeg 19.017 stemmen tegen de Labourkandidaat, MacDonald, 12.555. Bij de verkiezingen in 1955 was de stemverhouding in dit district: conservatieven 25.236, labour 14.303. De zetelverdeling in het Lager huis is nu: conservatieven 343, labour 278, liberalen 5, onafhan- kelijken 1, vakant 3. Ook in Beckenham (Kent) is een tussentijdse verkiezing ge houden. De conservatieven be hielden ook deze zetel, maar hun stemr.ienmeerderheid op labour daalde van 21.237 In 1955 tot 12.171 thans. De conservatieven hebben nu 344 zetels in het Lagerhuis, la bour 278 en de liberalen 5. Er zijn verder een partijloze afge vaardigde en twee vakante zetels. I 3 3 7 9 II 13 15 16 17 19 21 23 27 28 32 33 35 Toiletartikel Bez. voornaamw. Vaartuig Vrucht Verticaal Bovenlipversiersel Dwaas Dun Soort onderwijs (alk.) 3 Grote kamer Het zijn Pers. voornaamw. Groente Deel van de voet Guit Winst In dat geval Meubel Ve.udingsrast Zeepwater Engelse luchtmacht (afk.) Zangnoot Nakomelingschap Schelle kreet Chinese maat Artikel (afk.) 43 Recu 45 Vader Vloerbedekking Niet snugger Ketting zonder eind Muziekinstrument Putemmertje Jongensnaam Op dit moment Bloem Vaartuig Naschrift (lat. afk.) Muurholte Deel van het oor Uitheems zoogdier 47 49 51 53 54 57 60 61 63 65 67 68 69 Verhoogde toon 5 Wintervoertuig 6 Kledingstuk 8 Liefkozing 10 Europeaan 12 Voorzetsel 14 Gebied 15 Geestdrift 16 Voorzetsel 18 Onbehouwen 20 Bep. hoofdtelwoord 22 Vis 23 Bevel 24 Verlaagde toon 25 Bestaat 26 Windrichting 28 Deel van een coupon- blad 29 Bijwoord 30 Jongensnaam 31 Soort onderwijs (afk.) 34 Kern 35 Gebogen bot 39 Maanstand (afk.) 40 Frans pers. vnv 41 Als eerder (afl 42 Vis 44 Windrichting (a 45 Onmeetbaar getal 46 Water in Brabant 48 Boom 49 Lekkernij 50 Zuivelprodukt Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de prak tijk van de artsen te Terneuzen worden waargenomen door dokter Th. Bos. tel. 2303. Apotheek geopend: Klaassen Noordstraat 54. 52 Knaagdier 54 Uitroep 55 Europese vulkaan 56 Vogeleigenschap 57 Engels telwoord Vertaler Voorzetsel Getal Nederlandse lucht macht (afk.) Zangstem Dof ZATERDAG 23 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De man die nooit be stond." Concertgebouw, 8 uur: „Heersers der Vallei." Parochiehuis, V.30 u.: Grote prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De man die teveel wist." SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Het trottoir." ZONDAG 24 MAART. TERNEUZENLuxor-Theater, 2 uur: „Heersers der vallei"; 4.30 en 8 uur: „De man die niet bestond". Concertgebouw, 8u.: „Heer sers der vellei". Terrein West Bolwerk, 2.30 uur: Terneuzen 2RCS 2. Café Kolkziclit, 7.30 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „De man die teveel wist"; 8 uur: „Lady Chatterley's min naar". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2.30 uuir: „Deserteur van het legioen"; 5 en 8 uur: „Het trottoir".

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2