RADIO? „Een sprong in het duister" Debat over Algerië in Franse Nationale vergadering Minister Algera antwoordt Eerste Kamer Hilary op eigen wieken Kinderbijslag kleine zelfstandigen TWEEDE BLAD Vrijdag 22 maart 1957 12« jaargang no. 4020 NEDERLANDSE FIRMA BEREIDT BOUW VAN BUNGALOWDORP OP MAJORCA VOOR Project kost 20 miljoen BRITSE VOORSTELLEN AAN SINGAPORE GRIEKENLAND VERWERPT BEMIDDELING VAN LORD ISMAY HET BALKANPACT Frankrijk erkent naasting Suezkanaalmaatschappij niet Het geschil om Cyprus VERGADERING VAN HET PRODUKTSCHAP VOOR VEE EN VLEES VERKLARING VAN MAARSCHALK ZJOEKOF OPENBARE BESTUURS VERGADERING VAN LANDBOUWSCHAP Gedachtengang over het landbouwbeleid Wat brengt de Onder de titel „Een sprong in het duister" is van de hand van mr. K. P. van der Mandele in het jongste nummer van Economisch Statistische Berichten een be schouwing gepubliceerd over de plannen inzake de Europese ge meenschappelijke markt. In dit artikel wordt de vraag aan de orde gesteld wat de gevolgen voor Nederland zouden zijn, in dien de plannen inzake de ge meenschappelijke markt in de huidige vorm zouden worden aanvaard. Schrijver vraagt zich af of Ne- derland het verdrag tot iedere prijs dient te aanvaarden. Nauw keurige afweging van alle voor- en nadelen van de positie binnen en buiten de markt zou daarvoor nodig zijn. De heer Van der Mandele is van mening, dat alleen wanneer Nederland de mogelijkheid van niet-aanvaarding van het verdrag in overweging neemt, het in staat zal zijn een objectief oor deel over het verdrag als zodanig te vellen. Omtrent dit laatste even tuele niet-aanvaarding schrijft de heer Van der Mandele het vol gende: „Bepaald onjuist komt het ons voor als wij ons terzake door een soort vage angst voor het isole ment zouden laten leiden. Ook Zwitserland, ook Denemarken, Zweden en Noorwegen bepalen in vrijheid als kleine, welvarende in hoge mate van export afhan kelijke naties hun positie. Ook al weten wij, dat ieder van deze landen en ook ons eigen land zich voor eigen specifieke econo mische vraagstukken geplaatst ziet, maant de houding van ge noemde landen ook ons land er toe, zijn positie rustig van alle zijden te overwegen en daarbij alle mogelijkheden in de beschou wingen te betrekken. Nu wij worden geconfronteerd Een Nederlandse bouw- en aannemingsfirma (N.V. Bakhui zen te Hilversum) heeft dezer dagen een verbindende optie ver worven op een strook land van pl.m. 3% miljoen vierkante me ter langs de kust van het eiland Majorca in de Middellandse Zee. De architecten R. Prill en H. T. Wijdeveld zullen, wanneer defi nitieve koop met de eigenaar een grootgrondbezitter is af gesloten, op het stuk land een bungalodorp bouwen. Het terrein is 2% km lang en 1% km diep. Met het project, dat ongeveer 800 bungalows in tien cirkelvormige wooneenheden omvat, zal een be drag van circa 20 miljoen gulden gemoeid zijn. De gemiddelde koopsom van de bungalows zal liggen tussen de 15.000 en 20.000 gulden. Wanneer alles naar wens verloopt zal in 1958 een begin met de voorbereidende werk zaamheden worden gemaakt. De totale bouwduur wordt geschat op vijf jaar. Door de bouw zullen geen ar beiders aan de Nederlandse markt worden onttrokken. De aannemings firma is van plan slechts enkele deskundigen uit Nederland naar Majorca te zen den en het project verder te la ten uitvoeren door Spaanse aan nemers en arbeidskrachten. Reeds zijn aanvragen binnenge komen voor het stichten van een Amerikaanse en een Spaanse school in het bungelowdorp. Een Nederlandse aanvrage is binnen gekomen voor de aankoop van het winkelcentrum in Gala Mu- rada, zoals het dorp zal heten. met een verdrag, dat ons volks bestaan in het nauw dreigt te brengen zou het kunnen zijn, dat wij ons niet ongelukkig behoeven te voelen in de rij van kleine wel varende naties die Europa kent". „Of Benelux van zulk een Ne derlandse beslissing het slacht offer zou worden, zou van Bel gië en Luxemburg afhangen. Technisch lijkt het wel mogelijk Benelux te laten functioneren als Nederland aan de gemeen schappelijke markt niet zou deel nemen. Contractueel zijn de part ners reeds geruime tijd aan el kaar verbonden en men kan zich niet goed voorstellen dat België en Luxemburg zich van deze bin dingen ontslagen zouden kunnen achten als Nederland de Brus selse verdragen niet zou aanvaar den. Bovendien niet België en Luxemburg zijn onze grootste klanten maar wij zijn de groot ste klanten de B. L. E. U. Het is geen koopmansgebruik de beste klanten buiten de deur te zetten. Wij hebben ditmaal ook deze laatste lijnen eens willen door trekken omdat wij menen, dat er juist op dit punt veel vage angst bestaat, die ons in onze vrijheid tot het nemen van de meest ver- gingstermijn na een bepaalde proefperiode de redding en vei lige waarborg kunnen geven. Dan zou het althans een voorlopige voorzichtige stap en geen sprong in onbekend duister zijn. Of zouden wij in ieder geval onze handtekening afhankelijk moeten stellen van het totstand komen van een vrijhandelszone in O. E. E. C.-verband en het niet- totstandkomen daarvan binnen een zekere termijn als een ont bindende voorwaarde beschou wen? Het zijn uitwegen die men ge neigd is te zoeken, indien de meerderheid van ons volk van oordeel zou zijn, dat dit verdrag - volgens de vrijwel unanieme opinie in Nederland economisch gezien een slechte zaak om politieke redenen niet zou kun nen worden verworpen". Engeland heeft Singapore uit gebreide voorstellen gedaan voor „een raadgevende organisatie op het gebied van de binnenlandse veiligheid, de defensie en buiten- landse zaken". De voorstellen antwoordt beslissing"ernstig zou zijn vervat in een memorandum, kunnen hinderen, een beslissing dat vandaag besproken wordt in multus annos", voor lange, met de delegatie uit Singapore lange, misschien bange, jaren, onder leiding van premier Lim Of zou, als men meent aan een Yew Hock, die woensdagmiddag ondertekening nu eenmaal met bijeen geweest is om de voorstel- fatsoen werkelijk niet te kunnen j len, die niet zijn gepubliceerd, te ontkomen, een algemene opzeg-1 bestuur. Griekenland heeft een aanbod van Lord Ismay, de secretaris generaal van de NAVO, om te bemiddelen in het geschil om Cy prus, verworpen, zo heeft de Griekse premier, Karamanlis, woensdagavond bekendgemaakt. Karamanlis zei: „De Britse re gering stelt de pacificatie als voorwaarde voor het oplossen van het geschil, terwijl het dui delijk is, dat pacificatie slechts het gevolg kan zijn van een op lossing". De uitnodiging aan aartsbis schop Makarios om een staking van het geweld af te kondigen had geen zin, aangezien de lei der van de Eoka reeds had ver klaard, dat alle verzetsactiviteit zou worden gestaakt na de vrij lating van Makarios. „De onafhankelijkheid van Al gerië zou onverbiddelijk het ver val van Frankrijk inluiden", al dus betoogde de oud-minister van Buitenlandse Zaken Bidault woensdagavond in het debat van de Franse nationale vergadering over de algemene politiek. Bidault noemde het een „tragi sche vergissing" Noord-Afrika te beschouwen alsof het bestaat uit losse delen: Marokko, Tunesië, Algerië. „De drie stukken betuigen nu tegenover ons hun solidariteit. Tunesië en Marokko eisen dat Algerië op dezelfde manier wordt behandeld als zij," aldus Bidault. Hij was van mening dat het voorbeeld van Indonesië mins tens een les zou moeten beteke nen. „Zie wat volledige onafhan kelijkheid in tien jaar van een land heeft gemaakt, dat tien maal zoveel bewoners telt, tien maal zo rijk is aan grondstoffen en dat boven Algerië het voor deel heeft van eenheid van gods dienst. Op Java na zijn alle eilan den oproerig. President Soekar- no zelf erkent dat de democratie van Westelijk type veroordeeld is en dat politieke oppositie moet worden verbrijzeld. Communis ten dringen zich overal in en hoe Functionarissen van de landen van het Balkan-pact Zuid-Sla- vië, Griekenland en Turkije zijn woensdag in Belgrado bijeen gekomen om te spreken over maatregelen om het pact nieuw leven in te blazen. Het pact is in de afgelopen twee jaar weinig meer dan een dode letter gebleven als gevolg van meningsverschil tussen Grie kenland en Turkije over Cyprus en de toenadering tussen Zuid- Slavië en de Sowjet-Unie. Zuid-Slavië schijnt het pact, vooral op economisch en cultu reel gebied, nieuw leven te wil len geven, nu de betrekkingen tussen Belgrado en Moskou min der goed geworden zijn. zou dan een onafhankelijk Alge rië het er af brengen?" Bidault zei voorts dat verkiezingen di rect na een wapenstilstand „met het geweer in de aanslag" zou den moeten worden gehouden en dat het wel eens liquidatie-ver kiezingen zouden kunnen wor den, die slechts ons vertrek zou den moeten camoufleren". Naar verluidt voelt de Franse regering haar prestige dermate geschokt in het politieke debat, dat premier MoUet nog aarzelt een vertrouwensvotum te stellen. De commissie van buitenlandse zaken van de Franse nationale vergadering heeft woensdag een wetsontwerp goedgekeurd waar in de naasting van de Suez kanaalmaatschappij door de Egyptische regering onwettig wordt verklaard. In het wets ontwerp wordt gezegd dat de wetgeving van een vreemde mo- gendheid niet van toepassing kan zijn op een maatschappij die on der de Franse wetgeving valt. Omdat de jonge Nederlandse vrouw spontaan de voorkeur geeft aan de gezellige „Margriet", is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland Naar van diplomatieke zijde te Athene wordt vernomen, is Grie kenland niet bereid deel te ne men aan drie-mogendhedenbe- sprekingen binnen de Navo om een oplossing voor de kwestie- Cyprus te zoeken. De Griekse regering houdt, al dus genoemde zegsman, echter vast aan haar opvatting over de resolutie, welke de algemene ver gadering van de Ver. Naties on langs ten aanzien van Cyprus heeft aangenomen. Zij is van mening, dat hierin wordt aange drongen op het openen van rechtstreekse besprekingen tus sen de Britse regering en de be volking van Cyprus. Het bestuur van het Produkt- schap voor Vee en Vlees heeft in zijn gisteren in Utrecht gehou den vergadering besloten, de prijs voor baconvarkens nog maals met vijf cent per kilogram te verlagen en te brengen op 2,22. Uit de mededelingen van de voorzitter, de heer J. de Veer, bleek dat deze maatregel nood zakelijk is om een overaanvoer van lichtere varkens te voor komen. De daling van het prijspeil op de varkensmarkt wordt veroor zaakt door de ontwrichting op de Engelse baconmarkt. Per week kunnen hier 13.000 tot 15.000 varkens worden geplaatst. Voor de rest die in de baconklasse wordt aangevoerd, geldt een toe slag van vijftien cent per kilo gram. Men stond voor de keuze, aldus de heer De Veer, deze be taling tot 20 cent te verhogen Bij de Tweede Kamer is inge diend het wetsontwerp tot ver lenging van de werkingsduur van de noodwet-kinderbijslag kleine zelfstandigen. De staatssecretaris van Sociale Zaken en de minister van Finan ciën delen in de memorie van toelichting mede, dat bij de wet van 5 april 1956, de werkings duur van de noodwet-kinderbij slag kleine zelfstandigen ver lengd tot 1 juni 1957. Thans wordt een verlenging van de werkingsduur van de wet tot 1 januari 1959 voorgesteld. De staatssecretaris en de mi nister streven ernaar op korte termijn de indiening te bevorde ren van een ontwerp voor een al gemene kinderbijslagverzekering. Het moet echter niet waarschijn lijk worden geacht, dat deze al gemene kinderbijslagverzekering vóór 1 januari 1959 in werking zal kunnen treden. Vooreerst zal of de prijzen 5 cent per kilogram te verlagen. De commissie, die het bestuur adviseerde, koos het laatste om een onnatuurlijk hoog prijspeil te voorkomen. Men hoopt thans te bereiken dat het aanbod zal af nemen, waardoor ook in de maanden mei en juni voldoende varkens zullen worden aange voerd. De heer De Veer deelde nog mede, dat in de maand maart 400.000 varkens aan de markt worden verwacht, in april 350.000, in mei 280.000 en in juni 210.000. Men hoopt door de ge troffen maatregel een betere spreiding tot stand te brengen. De prijzen op de rundveemarkt zijn op het ogenblik in stijgende lijn. Dit is, volgens de heer De Veer, het gevolg van de import daling. Verwacht wordt, dat de rundvleesprijzen in de komende maanden zullen blijven stijgen. door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 109) Nadruk verboden. de behandeling in de beide Ka mers de nodige tijd vragen, ter wijl vervolgens nog een zekere tijd vereist is om de nodige uit voeringsmaatregelen voor te be reiden. Hierbij valt tevens te be denken, dat een invoering der nieuwe regeling in de loop van een kalenderjaar op ernstige, zo niet onoverkomelijke moeilijk heden stuit. Om deze redenen achten zij het aangewezen, in af wachting van de totstandkoming van een algemene kinderbijslag verzekering, de werkingsduur van de noodwet-kinderbijslag kleine zelfstandigen te verlengen tot 1 januari 1959. Mocht te zijner tijd blijken, dat een algemene kinderbijslagver zekering op een vroeger tijdstip dan 1 januari 1959 in werking zou kunnen treden, dan zal uiter aard met ingang van dezelfde datum de noodwet-kinderbijslag kleine zelfstandigen komen te vervallen. „Maar dat is niet nodig. Ik ben weer helemaal in orde, al leen moe. Wilt u mij verplich ten, door mij alleen te laten 7" Hij bewoog niet en bleef in de houding zitten, die hij naast mij op de bank had aangenomen, alleen legde hij zijn armen over elkaar en klemde zijn lippen opeen. „Wel, dan moet ik gaan", zei ik en zocht tastend mijn weg naar de deur, terwijl mijn be nen zo onder me beefden, dat ik nauwelijks kon lopen. „Uw tegenwoordigheid hin dert me". „Hilary", riep hij, en sprong mij achterna en greep mij bij mijn arm. „Waarom wend je je van mij af Wat is er Wat heb ik gedaan Een uur gele den, tien minuten geleden, glim lachte je naar me, en nu wat is er gebeurd Je hebt een schok gekregen. Het was iets, dat ik zei, of dat Lady Water- son zei". Verslagen fronste hij zijn voorhoofd. „Maar we praat ten alleen over je werk en Virginia. Er was geen reden; het kan niet iets geweest zijn, dat we gezegd hebben. Het was de zon, de warmte; je bent overwerkt, veel te hard heb je gewerkt. Hilary, kom, ga zitten, en laat mij bij je blijven en je helpen ,Mij helpen mompelde ik, en staalde mij tegen het pleiten in zijn stem en zijn ogen. „Mij helpen Wel, u bent de laatste in de wereld, die mij kan hel pen, mijnheer Westcott." „Maar ik heb je lief". „O", riep ik hartstochtelijk, „Spreek mij nu niet van liefde, want ik kan het niet verdragen, tot de dingen zijn opgehel derd. Als dat ooit mogelijk is. Mijnheer Westcott, wilt u uw hand wegnemen Ik Er kwam iemand de trap af, maar hij liet mij niet los. Het was Lady Waterson. Zij staarde naar Owen en zij staarde naar mij en verrassing vloog over haar gelaat. Toen zei ze rustig op haar lieve manier: „Ik ge loof, dat juffrouw Forrest graag met mij alleen wilt zijn, Owen. Wil je zo goed zijn. Sir John te zeggen, dat ik hier ben, als ik nodig mocht zijn Dank je". „Nu", wendde zij zich tot mij, toen hij weg was, „wil ik, dat u een poosje gaat liggen. Niemand zal u storen; de bedienden zijn aan dek. U bent overspannen. En ik wil hebben, dat u voor vannacht met mij naar het Old House teruggaat. Mijnheer West cott zal een boodschap afgeven aan uw pension". Zij maakte het mij gemakkelijk, terwijl zij praatte legde een kussen on- Aan de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de begro ting 1957 voor het Departement voor Verkeer en Waterstaat wordt ontleend: De vraag, in hoeverre het beste zal kunnen worden voor zien in de behoefte aan rijsmate- rialen voor waterbouwkundige werken, heeft reeds geruime tijd de aandacht. In overleg met de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, onder wiens departement de griendcul- tuur ressorteert, worden maatre gelen voorbereid tot verhoging van de jaarlijkse produktie van rijsmaterialen. Het aanleggen van nieuwe grienden maakt een punt van overweging uit. Voorts zal evenals in 1953 ten behoeve van de herstelwerkzaamheden in het rampgebied is geschied, aanvul ling kunnen worden verkregen door invoer van rijshout uit het buitenland, en door verwerken van materiaal, afkomstig van hakhout buiten de grienden. Naar de minister vertrouwt, behoeft thans aan de spoedige totstandkoming van de eerste als proef te bouwen pleister plaats voor beroepschauffeurs langs één der autosnelwegen niets meer in de weg te staan. Wanneer zich hierbij geen ver dere moeilijkheden blijken voor te doen, zullen voorbereidingen voor het oprichten van meer pleisterplaatsen van deze aard ter hand genomen kunnen wor den. Het antwoord op de door vele leden gestelde vraag omtrent de kosten van een tunnel of brug ter verbinding van Zeeuws- Vlaanderen met de rest van Ne derland moet de minister tot rijn leedwezen nog schuldig blijven. Eerst een verder gaande, zeer omvangrijke studie zou het mo gelijk maken hierover enig in zicht te verschaffen. In antwoord op de vraag of afgezien van een tunnelverbin- der mijn hoofd en een sjaal over mijn voeten. „Ik heb zelf geen dochters", vervolgde zij zacht en streelde mijn haar; „maar als u mijn dochter was, zou ik trachten u vanavond wat goede raad te geven, juffrouw Forrest alleen, omdat ik een beetje langer geleefd heb dan uZij hield op. „Mag ik doen, of ik uw moeder ben Ik knikte met mijn hoofd. „Welnu, dan zou ik allereerst willen zeggen, dat er maar wei nig misverstanden in het leven zijn, die niet met een beetje ge duld en een beetje vertrouwen opgehelderd kunnen worden. En ten tweede, dat de meeste man nen, God zegene hen, beter zijn dan ze op het eerste gezicht schijnen te zijn. En ten derde", zij nam mijn hand in de hare en streelde ze „dat Owen Westcott beter is dan de meeste. En nu ga ik u verlaten. Nie mand zal u storen en over een uur zullen we in Richmond zijn". En toen zij weg was, lag ik flink uit te huilen, want einde lijk wist ik, dat ik Owen West cott nu en voor altijd liefhad. ding met Zeeuws-Vlaanderen vaste verbindingsmogelijkheden over de Westerschelde denkbaar worden geacht, deelt de minis ter mede, dat de bouw van een brug over deze rivier, uit zuiver constructief oogpunt bezien, wel mogelijk is. Daar zij echter een belangrijke zeevaartweg zou krui sen, zou zij aan buitengewone en zeer hoge eisen moeten voldoen en daardoor buitensporig kost baar worden. De minister meent, dat de tijd voor een nader onderzoek daar van nog niet rijp is. „Als het atoomwapen in de naaste toekomst niet verboden wordt, zal het steeds meer de conventionele wapens gaan ver vangen en in een ernstig conflict zeker worden gebruikt als het voornaamste aanvalswapen." Dit heeft de Russische minister van Defensie, maarschalk Zjoekof, verklaard in een toespraak te Moskou tot „de activisten van het leger", zo meldt het Russi sche persbureau Tass. De maarschalk zei, dat er geen plaats ter wereld meer bestaat, waar een aanvaller zich kan ver bergen. De Russische strijd krachten konden elke vijand, waar hij zich ook bevond, een beslissende slag toebrengen. VERLAGING VAN DE ZWITSERSE BENZINEPRIJS. Met ingang van woensdag zal, naar de Zwitserse Benzine-unie mededeelde de prijs van benzine in Zwitserland met 2 centimes per liter worden verlaagd. Door deze verlaging, de tweede sedert het einde van de Suezcrisis, zal de prijs van gewone benzine komen op 54 centimes per liter. Hoofdstuk XXVII. Owen Westcott loopt het depót uit. De volgende morgen, toen de klokken half tien sloegen, stap te ik als gewoonlijk het depót binnen. Er was niets veranderd. Smart mag iemand overweldi gen, de aarde draait verder; de dood mag iemand van je weg nemen, van wie je innig veel ge houden hebt, de wereld lacht en zingt nog. Mijnheer Jones mom pelde goedemorgen, bekeek de enveloppen en poststempels van de ochtendpost, haalde zijn grootboek te voorschijn, klom op zijn stoel en begon aan zijn werk. Om tien uur suisde mijn heer Weldon als een wervelwind naar binnen zoals hij iedere dag naar binnen suisde, wervel de zijn hoed af en handschoe nen uit, liet zijn doordringende blik door het depót wervelen, alsof hij verwachtte, dat de „Vita" en „Anti-alco" patiënten in de hoeken verborgen zaten, wervelde zijn brieven bijeen, wervelde 't vertrek uit en naar hogere regionen. Juffrouw Rye, gekleed in een deprimerende onfrisse linnen jurk, stapte langzaam en lusteloos het ver trek door, wenste ons goedemor gen en verdween eveneens naar boven. En ik verwijderde auto matisch de kap van m'n schrijf machine, maakte de toetsen schoon, onderzocht het lint, haalde een nieuwe voorraad pa pier en enveloppen te voor schijn, en bij het horen van de bel van mijnheer Weldon nam ik mijn schrijfblok op en liep de trap op naar zijn kamer om brieven op te nemen. Ik was vermoeid, verbijsterd, lusteloos, maar leed niet ondraaglijk. Ik geloof, dat ik lichamelijk te uit geput was na een lange slape loze nacht, om me veel van iets aan te trekken. Gedurende die lange nacht was ik door alle stadia van geestelijke kwelling gegaan. Nu liet de natuur zich weer gelden, de reactie was ge komen, niets kon mij meer sche len en ik verlangde niets an ders dan slaap. (Wordt vervolgd). Het bestuur van het Land bouwschap dat woensdagmor gen in openbare vergadering bijeen is geweest, heeft zijn ge dachten nog eens laten gaan over het landbouwbeleid. De voorzitter, de heer H. D. Lou- wes, stelde voor een nota te la ten samenstellen waarin een overzicht wordt gegeven van al hetgeen er tot nu toe is bereikt en de wensen naar voren wor den gebracht, die noodzakelijk zijn voor een evenwichtige be hartiging van de belangen van de landbouw. Op voorstel van de voorzitter zal op drie april a.s. een extra vergadering worden gehouden, waarin het prijsbeleid voor de voergranen van de oogst 1957 zal worden besproken. Dit punt is woensdag aangehouden, om dat, naar de heer Louwes mede deelde, het bestuur van het Landbouwschap nog niet vol doende was voorgelicht over deze materie. ZATERDAG 23 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 De Ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Hoorspel; 10.50 Buitenl. weekoverz.; 11.05 Lichte muziek; 11.35 Sopraan en piano; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Lichte muziek; 13.45 Sport; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Koorzang; 14.55 Gram.; 15.20 Streekuitzending; 15.45 Orkest; 16.35 Causerie; 16.50 Lichte muziek; 18.45 Regerings uitzending; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Passepartout; 19.40 Causerie; 19.45 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Social, comm.; 22.15 Lichte muz.; 22.40 Hoorspel; 23.15 Nws; 23.30 Opsporing verzocht. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Pianoduo; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Strijkorkest; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Engelse les; 14.40 Boekbespr.; 14.50 Mondharmonica orkest; 15.10 Kron. van letteren en kun sten; 15.35 Dameskoor; 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.10 Mu- sette-orkest; 17.35 Lichte muz.; 18.15 Joum. weekoverz.; 18.25 Gram.; 18.30 Parlem. overzicht; 18.40 Jazzmuziek; 19.00 Nieuws; 19.10 Orkest; 20.10 Lichtbaken; 20.30 Act.; 20..45 Een monument voor de kadinaal; 20.50 Gevar. progr.; 22.10 Cabaret; 22.35 Wij luiden de zondag in; 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Cause rie; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Muz. kaleidoscoop; 14.30 Radiojournaal; 15.00 Gram.; 15.15 Accordenonmuziek; 15.30 Gram.; 15.45 Accordeonmuz.; 16.00 Gram. 16.45 Ehgelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Liturgi sche gezangen; 17.30 Gevar. muz. 18.00 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Niuws; 19.40 Gram.; 20.00 Omroep ommeganck; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.11 Verzoekprogr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. i I

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5