RADIO? Onderzoek naar afvloeiing en beroepskeuze van boeren- en tuinderszoons in de W. E. U. WIN ZO'N PRACHTIGE NESCAFE fagi I Indonesische kabinetsformatie op dode punt De verkoop van met mond of voet geschilderde prentbriefkaarten Algehele overeenstemming Hilary op eigen wieken TWEEDE BLAD Woensdag 20 maart 1957 12e jaargang no. 4018 BOERDERIJBRANDEN IN JANUARI 1957. Engelse reders verlangen wijziging van het belastingstelsel De sociale lasten in Frankrijk Egypte zet 15 buitenlandse ondernemingen op de zwarte lijst Communiqué van koning van Saoedië-Arabië en Sjah van Perzië DE DALING DER SCHEEPSVRACHT- TARIEVEN Internationale vereniging ter bestrijding van de honger OLLENHAUER IN ISRAEL SOLIDARITEIT MET BRITSE STAKERS BENZINERANTSOEN IN ENGELAND WORDT VERHOOGD Maak deze limerick af! Wat brengt de 1 Omdat Se noodzakelijke afvloei, ing van'boeren- en tuinderszoons naar andere bedrijven zowel naar het aantal als wat betreft de ma nier waarop zij gebeurt, te wen sen overlaat, zal het Landbouw- Econamiseh Instituut dit voor jaar, op verzoek van het ministe rie van Landbouw en het Land bouwschap, beginnen met een onderzoek naar afvloeiing en be roepskeuze. Dit zal in Zeeland gebeuren in de gemeenten Heinkens- zand, Krabbendijke, Nieuwer- kerk, IJzendijke en Zaamslag, die representatief geacht wor den zowel voor het gehele land als voor de verschillende delen van het land. Bij deze keuze is rekening ge houden met politieke en reli gieuze gezindten, de grootte der bedrijven, de mate van industria lisatie van het platteland, het bedrijfstype, de invloedssfeer van de grote steden en het aantal me dewerkende zoons. Alleen de bedrijfshoofden die kinderen van twaalf jaar en ouder hebben zullen bij het on derzoek worden betrokken. Hun zal een eenvoudig vragen formulier worden toegezonden. Bij de organisatie van het onder, zoek zal de medewerking inge roepen worden van de plaatse lijke bureauhouders van de voed- selcommissaris en de gemeenten. In 1956 lag het aantal in land en tuinbouw werkende .mannen ongeveer op hetzelfde niveau als in 1910, toen het ruim 500.000 bedroeg, zo wordt verder meege deeld in de publikatie van het Landbouwschap, waaraan deze gegevens ontleend zijn. Stelt men de gehele mannelijke beroeps bevolking in Nederland en die in de landbouw in 1910 beide op 100, dan zijn de geschatte cijfers voor 1956 resp. 182 en 99. Het is wel haast zeker dat de agrarische In de maand januari 1957 zijn 10 boerderijbranden voorgeko men, waarbij de boerderij totaal werd vernield of zwaar bescha digd werd. Één van deze bran den kwam voor in Friesland, één in Drenthe, twee in Gelder land, zes in Noord-Brabant. De directe schade door deze branden aangericht wordt ge raamd op ƒ425.200. Één van deze branden werd veroorzaakt door een defecte schoorsteen, drie door het spe len met vuur, één door het von ken van* een warmlopende as van een dorsmachine, één door vonken uit een stookgelegen- heid, terwijl in vier gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden zijn één paard, 28 stuks rundvee, 26 var kens en 20 stuks kleinvee omge komen. werkgelegenheid in de toekomst niet zal toenemen, terwijl daar entegen de natuurlijke aanwas van de boeren- en tuindersgroep groter is dan bij1 vele andere be- roepsgroepen. Als de agrarische beroepsbevol king niet meer mag toenemen dan zullen van de 18.000 boeren- en tuinderszoons, die jaarlijks voor de keuze van een beroep komen te staan, er 12.000 buiten de landbouw moeten terechtko men. Deze afvloeiing verloopt niet in alle delen van het land evei) vlot. Zo waren er b.v. in 1952 op de zandgronden voor elke twee vrijkomende bedrijven drie gega digden. Verder is gebleken, dat vele boeren- en tuinderszoons na de lagere school op het ouderlijk be drijf gaan medewerken om eerst op latere leeftijd tot de ontdek king te komen, dat de land- en tuinbouw voor hen geen kansen biedt. Zij komen dan als onge schoolden in andere beroepen te recht met alle nadelige gevolgen van dien. Enkele jaren geleden bleek uit een onderzoek op de zandgron den, dat ruim 70 van de buiten de land- en tuinbouw werkende zoons een beroep heeft, dat lager staat gewaardeerd dan het be roep van de vader. Wel bestaat de indruk dat de afvloeiing van boeren- en tuin derszoons in de laatste jaren geleidelijk is toegenomen, ter. wijl zij ook meer doelgericht verloopt, dat wil zeggen direct na de lagere school en door middel van een vakopleiding. Het is echter voor de land bouw van groot belang een nauwkeurige indruk te verkrij gen van de afvloeiing en de be roepskeuze in de verschillende delen van het land. Daarom is tot het onderzoek besloten. De redersvereniging te Liver pool dringt in haar maandag gepubliceerd jaarverslag aan op herziening van 't belastingstel sel voor de Engelse scheepvaart, daar naar haar mening anders een steeds groter wordende achteruitgang van de scheep vaart onvermijdelijk zal zijn. Vele Engelse reders worden er toe gedreven vestiging van hun onderneming op Bermuda te overwegen om op voet van ge lijkheid te kunnen concurreren met de schepen, die onder de vlag van Panama, Honduras, Li beria en dergelijke landen va ren, waar geen belasting van de winst wordt geheven, aldus het verslag. De reders stellen voor de scheepvaart afschrijvingsfacili teiten te verlenen of belasting vrijheid voor dat gedeelte van de winst, dat voor het bouwen van schepen wordt gereserveerd en gebruikt. De scheepvaart moet namelijk in staat worden gesteld zich uit te breiden en minstens gelijke tred te houden met de groeiende vloten van andere landen. Op elke honderd frank loon of salaris, die een Franse werk gever aan zijn personeel betaalt, moet hij 35.20 frank aan bijko mende lasten betalen voor de sociale verzekeringen, gezinsbij slagen en vakantiepremies. Deze bijkomende lasten lopen in de verschillende bedrijfstak ken uiteen. Het hoogst zijn zij in de metaalindustrie, waar zij 41,34 procent bedragen en hét laagst in de industrie van bril monturen (31,14 procent). Ongeveer 40 procent van de bijkomende lasten wordt ge vormd door de premies voor de gezinsbijslagen, ongeveer 25 pro cent door de sociale verzekerin gen, 15 procent voor de vakan tiepremies en 8 procent door de premies voor de verzekeringen tegen arbeidsongevallen. De rest 12 procent wordt ge vormd door betalingen, die geen verplicht karakter hebben, zoals stortingen in fondsen voor ge- zondsheidszorg. Het Egyptische ministerie van Financiën heeft alle transacties met 15 buitenlandse ondernemin gen verboden. Het zijn in hoofd zaak Amerikaanse, Britse en Franse. Een reden voor deze maatregel is niet meegedeeld. De pogingen van formateur Suwirjo om te komen tot de vor ming van een kabinet met de nationalisten en de Nahdatul Ulama, en zonder de communis ten en de Masjumi, zijn dinsdag op een dood punt gekomen. De Nahdatul Ulama verlangde de opneming van de Masjumi in het nieuwe kabinet, omdat deze par tij in de opstandige gebieden een massale aanhang heeft. Suwirjo kon echter dit verzoek niet in willigen. Maandagavond meldde radio- Moskou, dat president Soekarno aan een delegatie van de commu nistische partij de verzekering zou hebben gegeven dat als de communisten van het kabinet zouden worden buitengesloten, ook de Masjumi er uit zou wor den gehouden. Dit bericht ver scheen dinsdagmorgen in de so cialistische „Pedoman". Formateur Suwirjo bracht gis termorgen een bezoek aan presi dent Soekarno, doch over het resultaat van dit onderhoud werd niets bekend gemaakt. Daarna voerde Suwirjo bespre- De sjah van Perzië is maandag naar zijn land teruggekeerd na een officieel bezoek aan koning Saoed van Saoedi-Arabië. In een gezamenlijk communi qué veroordelen de vorsten het gebruik van geweld bij het op lossen van internationale ge schillen. Zij spreken zich uit voor een nauwere samenwerking tus sen de Arabische landen bij de bestrijding van revolutionaire ideologieën. Zij zijn van oordeel, dat de vrede in het Midden-Oos ten afhangt van de oplossing van de Palestijnse kwestie. kingen met vertegenwoordigers van de kleinere parlementspar- tijen, waaronder de katholieke partij, de Islamietische „Perti" en de eveneens Islamietische P.S.I.I., die alle de plannen van Soekarno „tot redding van het land" hadden afgewezen. Naar werd gemeld, zet Suwirjo zijn pogingen om een kabinet te formeren, nog steeds voort, doch zijn kansen van slagen worden door politieke kringen gering ge acht, nu de Islamietische partijen zich schijnen te hebben verenigd. De daling der vrachttarieven in de wilde vaart, die in januari is begonnen, heeft zich tot me dio maart gestadig voortgezet. Volgens berichten van de Lon- dense scheepsvrachtenmarkt schijnt er slechts één factor te zijn, die op het ogenblik een ommekeer teweeg kan brengen in de ontwikkeling der vracht tarieven. De vorige week werd deze factor voor het eerst merk baar, toen de vrachttarieven voor spoedig te vervoeren kolen van Noord-Amerika naar Euro pa een kleine hause vertoon den, die voornamelijk het resul taat was van een plotselinge vraag naar schepen van reders, die contracten voor omvangrij ke kolentransporten hebben uit te voeren. Deze contracten zijn enige tijd geleden gesloten te gen tarieven, die aanzienlijk boven het huidige peil liggen. Men meent te weten, dat deze reders ongeveer een half mil joen ton scheepsruimte nodig hebben, d.i. ongeveer 50 sche pen. Afgezien van deze plotselinge vraag naar extra scheepsruimte, kan alleen een verandering in het weer de huidige daling der scheepsvrachttarieven tot staan brengen. Het zijn namelijk de weersomstandigheden, die oor zaak zijn van de daling. De zachte winter in Europa heeft een vermindering van de sei-, zoensvraag naar kolen en vee voeder uit Noord-Amerika ten gevolge gehad. De daling van de scheeps vrachttarieven in de wilde vaart heeft zich niet meege deeld aan de tarieven in de lijnvaart, die als gevolg van de stijgende exploitatiekosten zich in stijgende lijn blijven bewe gen. Josue de Castro, oud-president van de voedsel- en landbouworga nisatie van de Verenigde Naties (FAO) en Abbe Pierre hebben maandagochtend de Parijse pers in kennis gesteld \an de oprich ting, van een „wvreldvereniging voor de strijd tegen de honger". Deze vereniging, die een parti culier karaktef draagt, zal voor lopig worden gefinancierd uit de internationale prijs die de castro enkele jaren geleden heeft ont vangen, de opbrengst van de le zingen van Abbe Pierre en het werk van de voddenrapers van Emmaus. De leider van de Westduitse sociaal-democraten, Ollenhauer, is in de vroege ochtenduren van dinsdag op het vliegveld Lydda aangekomen voor een officieel bezoek van één week aan Israël. Hij werd op het vliegveld wel kom geheten door ambtenaren van het ministerie van Buiten landse Zaken en de secretaris generaal van de socialistiche partij Mapai, Joephtal. Ollenhauer is de gast van de Israëlische regering en de Mapai, de partij van premier Ben Goe- rion. De Belgische metaalbewerkers- bond heeft zijn leden in Antwer pen opgedragen geen werk te verrichten aan eventuële sche pen die wegens de staking in de Britse scheepsbouw naar België worden gebracht. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de Deense metaalbewerkers een soortgelijk besluit hebben genomen. Ook het algemene vakverbond (C.G.T.) in Frankrijk heeft er bij zijn leden op aangedrongen scheepsbouwwerk uit Engeland te weigeren. Na daartoe van verschillende zijden uitgeoefende aandrang deelt het centraal archief en in lichtingenbureau inzake maat schappelijk hulpbetoon voor Ne derland te Amsterdam het vol gende mede: Door de te Amsterdam geves tigde uitgeverij Remóvos wor den geregeld aan particulieren en bedrijven ongevraagd toe ge zonden geïllustreerde kalenders en series gekleurde prentbrief kaarten, waarvoor de ontwer pen vervaardigd zijn door een aantal lichamelijk gehandicap ten, die met de mond of voet schilderen. Remóvos verzoekt alsdan de zending te betalen of te retournerenAankoop van 't drukwerk zou bedoelde gehan dicapten een bestaan verschaf fen. Door vermelding en af beelding van de lichamelijke gebreken van de vervaardigers van de illustraties tracht be doelde firma aan deze ongebrui kelijke verkoopactiviteit 'n lief dadig tintje te geven. Afgezien van het in vele krin- De ministers van Buitenlandse Zaken van de landen van de W.E.U. hebben in de nacht van maandag op dinsdag te Londen algehele overeenstemming be reikt over een compromis over de Britse Voorstellen tot beper king van de Britse strijdkrachten op het Europese vasteland, aldus is in de vroege ochtenduren van dinsdag in gewoonlijk welinge lichte kringen te Londen verno men. Men kwam tot overeenstem ming op een vergadering die 4% uur duurde. Bij Koninklijk besluit van 18 maart is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt aanvaard benoemd tot gouverneur van de Nederlandse Antillen dTs. Anto- nius Bernardus Speekenbrink, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister, hoofd van de economische afdeling bij de Ne derlandse ambassade te Was hington. Volgens een deelnemer aan de conferentie heeft de vergadering resultaat gehad en behoeft alleen nog maar te worden gewerkt aan de redactie van de tekst. Volgens het compromis zal Groot-Brittannië een deel van zijn strijdkrachten op het vaste land elders mogen legeren, maar dit betreft voornamelijk andere dan gevechtseenheden. Gezegd werd, dat de ministers „nogal gelukkig" met de gevon den oplossing zijn. Volgens de diplomatieke redac teur van de „Times" krijgt En geland, op grond van het com promis, toestemming om in de komende twaalf maanden de helft van de betrokken 27.000 man terug te trekken. De rest zou het daarop volgend jaar mo gen worden teruggetrokken, op voorwaarde, dat er dan een ak koord tot stand is gebracht over het Britse plan als geheel. Hier voor zou het opnieuw moeten worden bezien in het licht van de militaire krachtsinspanningen van de andere NAVO-landen. In het Engelse Lagerhuis is maandag van regeringszijde me degedeeld, dat het benzinerant soen van particuliere automobi listen met 50 procent vergroot zal worden. Door de verbeterde voorraden kunnen de rantsoenen thans zodanig vergroot worden, dat zij voldoende zijn voor het afleggen van 300 mijl (480 km) per maand. Tot nu toe waren zij voldoende voor 200 mijl (320 km) per maand. De vergroting gaat op 17 april a.s. in. In verband met de hogere kosten zal de benzine prijs, die thans ongeveer 6 shil ling per gallon bedraagt met 1 penny verhoogd worden. Er zal ook meer stookolie voor ruimte verwarming en het verwarmen van water zijn. Met ingang van 1 april zal de ingevoerde vermin dering van 25 procent op 10 pro cent worden gebracht. Nescafé geeft U weer een kans op zo'n sierlijke handige Nescafé kan De prijswinnaars op onze tweede limerick advertentie hebben inmiddels ook reeds bericht ontvangen. Was U wéér niet bij de gelukkigen? Ziehier dan Uw derde kans! Doe als volgt: Charlotte, een schoonheid in Rijen, houdt dolveel van baklekkernijen. Voor Nescafécrème kent zij haast geen rem Schrijf op de achterkant van het volledige etiket van een bus Nescafé (formaat doet er niet toeUw naam en adres in blok- letters plus de laatste regel van de limerick en zend dit aan: Nescafé, Postbus 1300, Amsterdam. In linkerbovenhoek ver melden: PRIJSVRAAG. Laatste datum van inzending 28 maart 1957. Alléén prijs winnaars krijgen vóór 12 april a.s. bericht. Geef s.v.p. de naam van Uw winkelier op. Junior bus f 1.43 - Normale bus f 2.55 - Familie bus f 9.20 Coffeinevrij Normale bus f 2.90 Familie bus f 10.45 Nescafé is het gedeponeerde merk oplosbare koffie, waarvoor de kan is ontworpen. door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 106) Nadruk verboden. Verhitte bedienden dienden zalmmayonnaise en garnalen in gelei rond. De oude butler trok achter in het salon met wiskun dige juistheid kurken uit cham pagneflessen. Mijn oude vriend, de redacteur, brak zich nog steeds het hoofd over Ibsen. Zijn vriendschappelijke glim lach maakte mij het feit duide lijk, dat hij mij herkende; ook zag ik, dat het roodharige meis je, met wie hij zat te praten, veel enthousiaster was dan ik. Een aardige Franse gravin sprak over haar tuin en haar bloemen tegen een ascetische, bleke hulppredikant. De kolen- magnaat had zich vastgeklampt aan Lady Waterson, die, in koe le, grijze mousseline gekleed, be leefd zat te luisteren naar een verslag over de Schotse pacht hoeven of iets dergelijks, dat minstens even oninteressant was. Owen Westcott en ik hadden het over algemeenheden en nog niet eens druk. Want, ofschoon mijn zenuwachtigheid nu ver dwenen was, vulden geweldige ogenblikken, die voor mij lagen en waarvan ik wist, dat hij er zich óók mee bezig hield, mijn gehele geestelijke horizon. Wat zou hij zeggen En mijn hart bonkte, toen ik mij zijn woorden voorstelde, want Owen Westcott zou geen minnaar van het water-en-melk kaliber zijn. En wat zou ik zeggen Mijn wangen gloeiden, toen de beken tenis van mijn liefde, die hij mij zou afdwingen, in mijn her sens werd uitgespeld. En was ik blij, dat ik tenslotte in 't nauw gedreven werd Blij, dat deze sterke man zijn zelfbeheersing verloren had Dat onze vriend schap moest eindigen en hof makerij beginnen Mij omke rend, wierp» ik heimelijk een blik op hem. Moest ik blij zijn En terwijl ik keek, ontmoette zijn blik de mijne, en er kwam zo'n uitdrukking van liefde en hoop en vertrouwen in zijn ogen, dat ik de mijne verlegen neer sloeg. „U moet mij niet zo aankij ken", fluisterde ik gedempt, „of de mensen zullen het raden". „Wat raden vroeg hij pla gend. „O. u bent onaardig", mom pelde ik. „Nooit", zei hij. „Geef mij alstublieft het zout aan". „U eet een schuimtaart je". „Als ik zout bij een schuim taart je verkies te eten „O, zeker". En ik weigerde de minste te schenken aan de die om zijn lippen aandacht glimlach, speelde. „Het is niet aardig van u, niet te praten", zei ik plotseling. „Sir David Morgan vertelde mij alle mogelijke interessante dingen over Keltische poëzie en - Lloyd George". Het spijt mij, hier te moeten vermelden, dat mijn heer Owen Westcott in zijn ser vet proestte. „Dat zijn geen manieren voor een partij", merkte ik koel op, „en ik zou graag wat room bij mijn aardbeien hebben. Neen, Sir John, ik ben allerminst amusant geweest, mijnheer Westcott lacht om een grap van zichzelf". „Laat horen, Westcott", riep Sir John Waterson met zijn krachtige, hartelijke stem. „Het moet erg grappig zijn, om jou te amuseren". Het gesprek werd nu tot mijn grote verlichting algemeen. Sir John haalde vermakelijke ge schiedenissen aan en tapte mop pen. De redacteur vertelde een verhaal, waarvan niemand de clou snapte. En een blonde jon ge man aan mijn rechterkant deelde mij mede, dat hij schrij ver was, en of ik het niet aan zijn gezicht geraden had, en of ik zijn meest geslaagde titels wilde horen de titels, waar door zijn verhalen werden ver kocht. Ik antwoordde, dat een derge lijke opsomming mij het groot ste genoegen zou doen en haas tig nam hij ze door en legde op ieder de nadruk door een tik van zijn lepel op zijn bord. „Het Bloed, dat Druipt". .Acht duizend exemplaren gingen er in een maand", zei hij met ver geeflijke trots. „Wentelende Zwijnen", „Het huis met Dui zend Ogen". „Waar ging dat over vroeg ik met belangstelling. „Lees het", zei deze succesvol le auteur. „Bij alle boekhandela ren verkrijgbaar". „Vuurwape nen en de Vrouw". „Het Leven Vliedt Weg". „Bloedbevlekte Vingers". „O." huiverde ik, „dat zijn griezelige titels'. „.Vindt u „Ja, inderdaad. Zijn ze gepu bliceerd in de Sketch Hij richtte zich op. „Ze zijn verschenen in een van onze grootste dagbladen", zei hij op vernietigenden toon en ik was blij, dat Lady Waterson op dat ogenblik opstond, want ik kon niets kalmerends bedenken als antwoord en durfde niet te in formeren, of hij met „een van onze grootste dagbladen" de Daily Mail bedoelde. Op het dek aangekomen, split sten wij ons in verschillende groepen. Er was de intellectuele groep met aan het hoofd de re dacteur en de schrijver van de bloedige titels. Onpartijdig be spraken zij Plato, Victor Hugo, Marie Corelli, Goethe, Owen Seaman en Shakespeare. Uit fragmenten van het gesprek die over het dek aanwaaiden, maakte ik op, dat zij in hun waardering van de dame nogal verpletterend waren. De natuur- groep bleek wat amusanter te zijn. De Franse gravin vertelde Owen Westcott alles over haar beplante borders en de nieuw ste methode om slakken te ver delgen. Roet om de slaplanten was van geen nut, zout en wor teltjes waren louter tijdverspil ling. (Wordt vervolgd). gen als opdringerig getypeerde karakter van deze verkoop methode dient het publiek wel te weten, dat de, eveneens ge handicapte, buitenlandse initia tiefnemer van het onderhavige project uitdrukkelijk verklaard heeft dat de inmiddels gevorm de „Vereinigung der Mund- und Fussmalende Künstler" waarvan hij voor het leven tot voorzitter is gekozen geen charitatieve doeleinden na streeft, doch uitsluitend in het belang van de leden de auteurs rechten uitoefent. Voor de ver koop van o.a. de prentbriefkaar ten, welke geleverd worden door de hem toebehorende en in Duitsland gevestigde uitgeverij, heeft bedoelde initiatiefnemer in verschillende landen verkoop kantoren zoals Remóvos te Am sterdam) opgericht. Hoewel niet ontkend kan worden, dat onder de thans in totaal 17 leden der vereniging een tweetal gehandi- - capte personen van Nederland se nationaliteit voor hun bijdra gen niet onaanzienlijke honora ria ontvangen, is het tot dusver niet mogelijk gebleken de beste ding van de, uit de verkoop ont vangen en naar mag worden aangenomen belangrijke geldsbedragen op enigerlei wijze te controleren. In welke mate het door het publiek voor het artikel betaalde bedrag inder daad aan de gehandicapten zonder wier medewerking de ac tie geen zin zou hebben ten goede komt en welk deel daar van toevalt aan de valide per sonen, verbonden aan de ver schillende verkoopkantoren, is niet na te gaan. Aangezien gebleken is dat het publiek zich bij de beoordeling van het verzoek van Remóvos veelal laat leiden door zijn lief dadigheidszin, moet het van be lang worden geacht dat de ad- spirantkopers, alvorens op de ongevraagde aanbieding in te gaan, zich wel realiseren met een commercieel opgezette en geleide onderneming te doen te hebben in plaats van met een liefdadigheidsinstelling. DONDERDAG 21 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope- i ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram,; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Tussen de wal en het schip; 11.15 Orkest; 12.00 Zang en piano; 12.25 In het spionnetje; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Hammondorgel; 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws; 13.15 Med.; 13.25 Theater orkest; 13.55 Beursberichten; 14.00 Gram.; 14.45 Clavecimbelrecital; I 15.15 Voor de zieken; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.18.00 Nws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Lich te muziek; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kleu ters; 19.05 Jazzmuziek; 19.40 De peperklip; 20.00 Nws; 20.05 Gram. 20.35 Hoorspel; 22.00 Gram.; 22.40: Act.; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws;j 23.15 Beursberichten van New York; 23.16 Onze buitenlandse cor respondenten melden; 23.25 Gram. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00: Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Ge-1 wijde muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.;l 12.00 Middagklok; 12.03 Pianospel, 12.20 Gram.; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouwmed. 12.38 Lichte muz.; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nws; 13.20 Alt-mezzo en piano; 13.45 Gram.; 14.00 Kamer orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Sopraan en piano; 15.45 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Filh. sex tet; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45; Negro-spirituals; 18.05 Gram.; 18.30 Fries progr.; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal perspectief; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gevar., progr.; 21.45 Gram.; 22.00 Tijd schriftenkroniek 22.10 Orgelcon cert; 22.35 Gram,; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportuitsl.; 23.20 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus., muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Orgel spel (intermezzo: lichte muziek);! 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 15.45 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Pianorecital; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Jeugd en Mozart; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Mannenkoor; 19.50 Causerie; 20.00 Gram.; 20.10 Mo derne tijden; 20.40 Verzoekprogr.; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.11 Intern. Radio Universiteit; 22.30 Dubbel kwartet; 22.55 Nieuws. i

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5