Betogingen in Gaza Indonesisch kabinet geeft mandaat terug Persconferentie van Eisenhower Israël verzocht Ver. Staten dringend te handelen met betrekking Gaza Moties van de oppositie de Knesset verworpen in HET WEER WEERBERICHT Arrestaties in Boedapest HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 14 MAART 1957 12e Jaargang Nr 4013 EERSTE BLAD Afkondiging staat van oorlog en beleg Het Indonesische kabinet heeft woensdagavond beslo ten zijn mandaat aan presi dent Soekarno terug te geven. De toestand op Borneo Hammarskjoeld zaterdag naar Caïro De toestand in Polen Amerikaanse Huis van Afgevaardigden wenst verlaging van de begroting De legering van Sowjetrussische troepen in Oost-Duitsland Israëlische klacht bij de Veiligheidsraad Het Amerikaanse televisiespel INCIDENT IN GAZA De botersmokkel naar België Spoedig Egyptisch bestuur in Gaza Funkerine bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster ,NJ- V v/h Firma P. J van de Sande.'Tmneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pee advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels f L— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adra* Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags sa? Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Na de speciale kabinetszitting, «lie vijf uur duurde, heeft het kahinej een communiqué uitge geven. Dit zegt: „Alle pogingen tot uitvoering van een reorgani satie van liet kabinet waren vergeefs". Het kabinet besloot zijn man daat aan het staatshoofd terug te gev en op donderdagochtend 10 uur plaatselijke tijd. De dinsdag opgerichte revolu tionaire raad van Borneo, Lam- boeng Mangkoerat genaamd, zal het gezag overnemen en de ont wikkelingsprojecten op 't eiland verbeteren, zo heet het in be richten uit de hoofdstad Band- jermasin. De samenstelling van de raad gelijkt op die van de Midden - Sumatraanse Bantengraad, die in december zich van de macht in die provincie meester maakte. De waarnemende militaire be velhebber luitenant-kolonel Ha- san Basry is tot voorzitter be noemd. 70 procent van de leden van de Lamboeng Mangkoerat- raad zijn'«leden van de voormali ge Lamboeng Mangkoerat-divisie maar van de uit 38 leden be staande raad maken ook de bur gerlijke provinciale gouverneur van Zuid-Bomeo, Soemantri, deel uit. Op een bijeenkomst van de voormalige revolutionaire divisie, die in 1949 tegen de Nederlan ders heeft gestreden, is de be vordering van Basry tot kolonel geëist. De betrekkingen van de raad met de centrale regering zijn blij kens de eerste berichten nog niet vastgesteld. Men meent echter dat zij niet veel zullen verschil len van die van andere gebieden buiten Java, die achtereenvol gens besloten hebben hun eigen weg te gaan zonder zich te sto ren aan het gezag van de cen trale regering. De kleine Islamietische partij PSII heeft haar twee ministers uit het kabinet teruggetrokken twee uur vóór de laatste kabi netszitting eindigde. Deze partij had „integrale reorganisatie van het kabinet" met inbegrip van de premier geëist. Het coalitiekabinet Ali Sastro- amidjojo is bijna twaalf maanden aan het bewind geweest. Het was het zestiende kabinet sedert de afkondiging van de Indonesi sche onafhankelijkheid in augus tus 1945 en het zesde kabinet sedert Nederland de soevereini teit in december 1949 overdroeg. President Soekarno zal waar schijnlijk de staat van oorlog en beleg voor heel Indonesië donder dag afkondigen, zo werd woens dagavond in politieke kringen medegedeeld. (De president is tevens opperbevelhebber van de Indonesische strijdkrachten President Soekarno verklaarde woensdagavond, dat hij zijn de finitieve beslissing over zijn plan „tot redding van de natie" „bin nen enkele dagen" zou bekend maken na de standpunten van verscheidene partijen en organi saties met betrekking tot zijn plan gecoördineerd te hebben. Hij legde deze verklaring af te genover een delegatie van de zeer linkse vakbond van openbare werken, die hem bezochten om Een woordvoerder van de Ver enigde Naties heeft woensdag be kend gemaakt, dat secretaris-ge neraal Hammarskjoeld van plan is zaterdag a.s. uit New York naar Cairo te vertrekken. Het was echter mogelijk, dat de reis met het oog op eventuele gebeur tenissen wordt vervroegd of uit gesteld. Het was niet bekend of Ham marskjoeld ook een bezoek zal brengen aan Israël. mede te delen, dat zij zijn plan steunden. De president zei, dat, hoe meer delegaties hem bezochten en uiting gaven aan hun steun, „hoe meer ik ervan overtuigd ben, dat mijn plan rechtvaardig en juist is". Het kabinet Ali Sastroaminjo- jo raakte geleidelijk op de ach tergrond sedert december, toen officieren van het leger op Suma tra de macht in handen namen. De grote Islamietische partij Masjumi en twee kleine partijen traden in januari uit het kabinet, omdat zij meenden, dat het alle gezag verloren had. In maart werd het gezag getrotseerd door Oost Indonesië, Zuid-Sumatra en Borneo. In een artikel over de betrek kingen tussen de Poolse par tijen kritiseert het communisti sche partijorgaan „Tribuna Lu- du" de misslagen, in het verle den begaan. Het is van mening dat de poli tieke omkeer van oktober de verschillende partijen (de com munistische, de verenigde boe- ren- en de democratische partij) toestaat het vertrouwen van de arbeidende massa's terug te win nen. Na er op gewezen te hebben dat de hegemonie van de com munistische verenigde arbei derspartij niet gevestigd kan worden door administratieve middelen maar door het ver trouwen dat fle partij moet schenken, kan het blad zich te gen de houding van bepaalde kameraden die het niet eens zijn met de nieuwe lanbouwpoli- tiek en de grondslagen dóór de partij vastgesteld en terugver langen naar de oude vormen van activiteit,. Zij willen bevelen geven en niet samenwerken, aldus het blad. DE NEDERLANDS- BELGISCHE WATERWEGEN Ook kanaal van Gent naar Terneuzen ter sprake In de Eerste Kamer heeft mi nister Luns medegedeeld, dat de Belgische regering ten aanzien van de Schelde-Rijn verbinding van mening is, dat zij door de ko mende veranderingen door het Deltaplan geen standpunt in kan nemen met betrekking tot het graven van een waterweg tussen Antwerpen en het Hollands Diep. Mocht het Deltaplan de be slaande waterweg ongunstig wij zigen, dan wil zij hierover spre ken op grond van de dan bestaan de feitelijke situatie. De aanbe veling in 't rapport Steenberghe- Van Cauwelaert is t.a.v. het Moerdijkkanaal van de baan. De Belgische en de Nederland se regering zijn het erover eens dat het opheffen van de Stop var. Ternayen rijp is voor een ver drag. De verbinding van Gent met de Westerschelde wordt nog nader bezien en zal ook in principe in 'n verdrag uit monden. West-Brabant behoeft met zijn ontwikkeling niet op een even tueel kanaal te wachten. Ongeveer 7.000 Arabieren heb ben woensdag in Gaza onder lei ding van de nieuwe burgemeester van de stad, Moenir El Rajes, be toogd voor terugkeer van het Egyptische bestuur. Er deden zich geen incidenten voor. De V. N.-troepen bleven achter hun prikkeldraadversperringen en hielden hun wapens uit het gezicht. De betoging eindigde na twee uui. De betogers riepen leuzen als „Leve Nasser"; „Wij willen Egypte" en „Weg met de Eisen- howerleer". Dit heeft een V. N.-woordvoer- der woensdag verklaard op een persconferentie in een vooruitge schoven controlepost van de V. N. bij de Israëlische grens. Het was een vreedzame betoging, zo zei hij. In antwoord op vragen ver- Het Amerikaanse huis van af gevaardigden heeft dinsdagavond met 219 tegen 178 stemmen een resolutie aangenomen, waarin gevraagd wordt, dat de begroting voor het belastingjaar 1957, dat 1 juli begint, „in het openbaar be lang" wordt verlaagd. President Eisenhower had uit gaven van bijna 72 miljard dol lar voorgesteld. De president wordt thans verzocht aan te geven op welke wijze de begro ting belangrijk kan worden ver minderd. 0 Het Westduitse hooggerechts hof in West-Berlijn heeft een vonnis van dertig maanden ge vangenisstraf en boete tot een bedrag van 410.000 mark tegen de „margarinekoning" Karl Ober- jat wegens een procedurefout nietig verklaard en een nieuw proces gelast. Oberjat werd een jaar geleden veroordeeld, nadat hij schuidig was bevonden aan de verkoop van margarine op de zwarte markt in de periode van 1946 tot 1949. Om dezelfde reden werd een vonnis van 15 maanden gevangenisstraf en een boete van 9#,500 mark tegen een zekere Otto Walter, die bij dezelfde zaak betrokken was, eveneens vernie tigd. Het hof bevestigde een von nis van 13 maanden gevangenis straf en een boete van 350.000 mark tegen Franz Pfundstein, een medeplichtige, die in decem ber naar Zwitserland ging. President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse persconferentie te Washington verklaard, dat hij gelooft dat Hammarskjoeld zaterdag naar het Midden-Oos ten zal gaan om onderhandelin gen te voeren inzake de strook van Gaza. Hij zei, dat de opvatting van de Ver. Staten over hetgeen ge daan moet worden, ter kennis van Hammarskjoeld is gebracht. Hij was van mening, dat hij noch vooruit moet lopen op het resultaat, noch dit moet voor spellen zolang de kwestie zich in dit stadium bevindt. Op de vraag of hij van mening is, dat internationale organisa ties, zoals de wereldbank, ge bruikt moeten worden voor de ontwikkeling van het Midden- Oosten, antwoordde Eisenhower bevestigend. Hij herinnerde er aan, dat de wereldbank een voorname rol speelde in de naderhand in getrokken Amerikaanse plan nen om Egypte te helpen met de bouw van de dam van Assoean. Op een desbetreffende vraag antwoordde de president voorts, „De Israëlische regering heeft er bij de Amerikaanse autoritei ten op aangedrongen onverwijld drastische stappen te doen, om een einde te maken aan de huidi ge ontwikkelingen in Gaza", al dus is woensdag te Jeruzalem in officiële Israëlische kringen ver- „Tass" heeft woensdag de tekst gepubliceerd van de dinsdag j.l. te Berlijn door de Sowjetrussische en Oostduitse ministers van Bui- temlandse Zaken, Gromyko en Bolz, getekende overeenkomst betreffende het legeren van Sow jetrussische troepen in Oost- Duitsland. Hierin wordt verklaard, dat de Sowjetrussische troepen zich niet in zullen laten met de bin nenlandse aangelegenheden van Oest-Duitsland of met zijn maat schappelijke en politieke leven". Over elke wijziging in de sterk te der Russische troepen of ver plaatsing hunner bases moet door de Oostduitse en Sowjetrussische regeringen worden beraadslaagd. Voor het houden van oefenin gen door de Russische troepen zal met de bevoegde Oostduitse autoriteiten overleg worden ge pleegd. De Sowjetrussische militairen en hun gezinnen moeten de Oost duitse wetten naleven en eerbie digen. In een voorwoord tot de over eenkomst wordt gezegd dat de re geringen van de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland de „tijdelijke aan wezigheid van Sowjet-troepen in Oost-Duitsland" noodzakelijk ach ten. Zij menen ook dat deze „vre de en veiligheid van de volken van de Sowjet-Unie en Oost- Duitsland en van andere Europe se landen bevordert". De ondertekenende regeringen „houden voor ogen dat buiten landse strijdkrachten in West- Duitsland zijn gelegerd" en dat zich aldaar „militaire bases be vinden, gesticht door statenleden van het agressieve Noordatlanti- sche blok". MP Er wordt in de Sowjetrussiseh Oostduitse overeenkomst ook dat hij persoonlijk geen bevesti ging van de berichten heeft ont vangen, dat de Sowjet-Unie weer wapens naar Egypte zendt. Eisenhower deelde mee, dat hij zijn plan om een paar dagen in Florida door te brengen heeft laten varen, maar dat hij een plezierreisje per schip naar Ber muda zal maken, waar hij de volgende week met de Britse premier MacMillan confereert. Hij hoopt hedenavond te ver trekken, uit Norfolk in Virginia. Hij zei, dat hij dinsdag door zijn artsen was onderzocht en dat deze van mening zijn, dat hij in een tamelijk goede condi tie verkeert. Eisenhower verklaarde verder, dat hij bereid is het Congres om wetswijziging te vragen, opdat de Ver. Staten Polen economi sche hulp kunnen verlenen. Zoals bekend, is er op het ogenblik een Poolse missie in Washington, die onderhandelt over een lening om Amerikaan se landbouwoverschotten te kun nen kopen. Men had hem woensdagmor gen meegedeeld dat er moeilijk heden van juridische aard zijn ont-staan, omdat de wet dit type lening aan communistische lan den verbiedt. Eisenhower zei geen verslag van de onderhandelingen te heb ben ontvangen, maar bereid te zijn de Polen te helpen op de manier waarop ze volgens hem geholpen moeten worden. Eisenhower zei voorts, dat de Ver. Staten op het ogenblik geen plannen hebben om een militaire basis in Ethiopië te vestigen. Hij verklaarde wel, dat er tus sen de Ver. Staten en Ethiopië een akkoord bestaat over facili teiten inzake verbindingen. Zo als bekend verblijft vice-presi dent Nixon, die een reis door Afrika maakt, op het ogenblik in dit land. Eisenhower zei, dat hij over het eventuele bezoek van konin gin Elizabeth van Groot-Brittan- nië aan de Ver. Staten, dat in de herfst zou plaats vinden, nog niets kon zeggen. Het hoofdkwartier van de At lantische vloot in Norfolk deel de mee, dat het oorlogsschip waarmee Eisenhower naar Ber- nomen. Een hoge Israëlische ambte naar verklaardde: „Dit zijn zeer kritieke dagen. Indien de Ver. Staten thans niet ingrijpen, zal dit door Nasser worden uitge legd als een vrijbrief voor een terugkeer der Egyptenaren naar de strook van Gaza en een doen herleven van de omstandigheden, die aldaar voor oktober 1956 heersten". De ambtenaar verklaarde ook nog dat communisten, die in Gaza in de gevangenis zaten, doch na het vertrek der Israëli sche troepen op vrije voeten wer den gesteld, de leiding hebben van de in dit gebied tegen de Ver. Naties ontketende actie. „De communisten werken nauw samen met de ultra-natio nalisten, in de hoop populair te worden onder de noodlijdende Palestijnse vluchtelingen, die twee derde van de bevolking van Gaza uitmaken. Zij gaan hierbij te werk vol gens Sowjetrussische richtlij nen", aldus deze hoge Israëlische ambtenaar. De permanente Israëlische vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties, Abba Eban, heeft in een nota, die hij aan de huidige raadsvoorzitter, de Rus, Sobolef, heeft overhandigd, verklaard dat de „herleving dezer aanvallen door Israël buitengewoon ernstig wordt opgevat, daar hierdoor een toestand van groot gevaar wordt geschapen". Eban maakt dan met name ge wag van een incident, dat zich zondag j.l. heeft voorgedaan en waarbij een op Israëlisch gebied, nabij de grens met Gaza rijdende vrachtauto, op een landmijn liep en in de lucht vloog. De Israëlische vertegenwoordi ger heeft de Veiligheidsraad niet verzocht om onmiddellijk hande lend op te treden. Hij vroeg wel de inhoud van zijn brief ter ken nis te brengen van de delegaties der 81 bij de Verenigde Naties aangesloten landen. Dit is in dergelijke gevallen de normale handelwijze en zij sluit niet uit, dat de veligheidsraad in de toekomst toch tot ingrijpen be sluit. Een tienjarige jongen, Robert Strom, heeft dinsdagavond in een televisieprogramma te NewYcrk 64.000 dollar gewonnen door ten wortel te trekken uit 4.096.000.090. Het antwoord 64.000 was voor de hand liggend, daar het program „de 64.000-dollar vraag" heet. Robert kan de volgende week terugkomen en probéren 123.000 dollar te winnen. Als hij verliest behoudt hij in elk geval reeds de gewonnen 64.000 dollar. Maar verliest hij niet, dan kan hij een week later de hoofdprijs van 256.000 dollar in de wacht slepen. klaarde de woordvoerder dat de voornaamste taak van de V. N.- troepen is infiltraties over de be standslijn te verhinderen. Toen hem gevraagd werd, wat er gedaan wordt met mensen die in het bezit van wapens betrapt worden, antwoordde hij: „De wa pens worden, tegen ontvangstbe wijs, in beslaggenomen. Er wor den geen arrestaties verricht". De woordvoerder voegde hier aan toe, dat nog niemand wegens wapenbezit was aangehouden, uitgezonderd de drie mannen die een familie aangevallen hadden en door V. N.-militairen betrapt waren. De woordvoerder bevestigde, dat de spoorlijn tussen Gaza en Israël ten noorden van Gaza is opgeblazen, vermoedelijk door verzetsstrijders die willen verhin deren dat voorraden voor de V. N.-troepen en de Arabische vluch telingen langs deze weg naar Gaza worden vervoerd. Het uitgaansverbod in Gaza is verzacht. Het geldt nu van 10 uur 's-avonds tot 6 uur 's-och- tends. De woordvoerder deelde voorts mede, dat 700 Arabische politie mannen met de V. N.-troepen sa menwerken om de orde in het <*ebied van Gaza te handhaven. Er zijn reeds 25 Egyptische za kenlieden naar Gaza gekomen om besprekingen te voeren over de levensmiddelenvoorziening van de bevolking. Te Gaza is van diplomatieke zijde vernomen, dat zich dinsdag aldaar het volgende incident heeft voorgedaan. Leden van Egyptische zelf moordbrigades poogden zich meester te maken van een Ara bische vrouw, die, naar hun zeg gen, „betrekkingen had onder houden met' Israëlische militai ren". Een Noorse officier van het politieleger der Ver. Naties, die de kreten van de aangevallene hoorde, poogde haar te ontzetten. Daarop werd ook hij door de Egyptische „emmando's" aange vallen. Drie Maastrichtse medeplichti gen in de botersmokkelarij naar België, die maandag door de Ne derlandse douane werden aange houden, hebben thans een vol ledige bekentenis afgelegd. De namen van de leveranciers van de 1950 kg boter, die enige dagen geleden door de Belgische douane bij Klein-Ternaaien in be slag genomen werd, zijn thans bekend. De boter werd in maas- tricht tijdelijk opgeslagen, waar na de Maastrichtse chauffeur Van de B. als tussenpersoon zorg de voor het vervoer naar België. Verder is gebleken, dat sedert eind januari reeds verscheidene smokkelritten, steeds met onge veer 2000 kg koelhuisboter, op deze manier naar België zijn ge maakt. Eén patrouille van het interna tionale politieleger wist de ge wonde Noorse officier te ontzet ten. Zijn aanvallers riepen hem nog toe, dat hij zich niet moest bemoeien met „binnenlandse af rekeningen". Het Egyptische semi-officiële dagblad ..Al Goemhoeria" heeft woensdag de troepen van de V.N. van een poging beschuldigd Gaza van Sinai te scheiden. De V.N.-troepen zouden spaanse rui ters geplaatst hebben op de zui delijke toegangswegen naar het gebied van Gaza en. voorbereidin gen hebben getroffen om mijnen te leggen. Zweedse troepen te Rafah hadden een groep van de „Egyptische rode halve maan" belet Gaza binnen te rijden. De bevolking van Gaza zou eréb» gen met foto's van Nasser héb ben opgericht ter verwelkoming van Egyptische bestuursambt? naren. Na een onderhoud met presi dent Nasser heeft de vice-secre taris van de V.N., dr Ralph Bu fi che, tegenover verslaggevers te Cairo verklaard dat de troepen van de Verenigde Naties volledig zullen samenwerken met het Egyptisch bestuur, dat zich zeer binnenkort te Gaza zal vestigen, aldus een bericht van radio- Cairo. „De voornaamste rol van de V.N.-troepen is de rust aan de Israëlisch-Arabische grenzen te bewaren. Een groot deel van deze troepen bevindt zich reeds aan de grenzen", aldus zou Bunche voorts verklaard hebben. Volgens radio-Cairo heeft Bun che uit naam van de Ver. Naties gezegd de dood van de inwoner van Gaza te betreuren, die tij dens de recente ongeregeldheden om het leven is gekomen. Hij zou aan president Nasser beloofd hebben maatregelen te treffen dat dergelijke incidenten vw- taan niet meer kunnen gebeuren. Volgens radio-Cairo zal Bunche donderdag naar Gaza vertrekken maar Egypte niet verlaten voor dat Hammarskjoeld is gearri veerd. Tezamen met deze zal hij deelnemen aan de besprekingen met de Egyptische regering. Het Brits-Jordaanse verdrag De Jordaanse premier Naboelsi heeft woensdag de beëindiging van het Brits-Jordaanse verdrs; van 1948 afgekondigd. De Britse troepen die r.og krachtens het verdrag op Jo: daans grondgebied zijn geleger zullen binnen een half jaar te ruggetrokken worden. Het Israëlische parlement, de Knesset, heeft woensdag met 53 tegen 24 stemmen twee moties van de oppositie verworpen, waarin werd verzocht om een debat over de toestand in de strook van Gaza en over de kwestie van de vrije vaart in de Golf van Akaba. De Israëlische minister-presi dent. Ben Goerion, heeft kritiek geoefend op de ondersecretaris van de Ver. Naties Bunche en zijn superieuren, omdat zij be zorgder zijn „voor het prestige van de Egyptische dictator dan voor het nakomen door Egypte van zijn internationale verplich tingen". Wat de zóne van Gaza betreft, behoudt Israël zich vrijheid van handelen voor, aldus Ben Goe- rion. Terugkeer van de Egypte naren naar 't gebied van Gaza zal een actie van Israëlische zij de tengevolge hebben, maar een dergelijke actie zal niet van te voren worden aangekondigd, aldus de premier. Ben Goerion deelde dit mee in antwoord aan 'n parlements lid, die had gevraagd welke veiligheidsmaatregelen geno- men zijn met het oog op dete De Bilt, geldig tot donder Mg Egyptische voornemens tot te- avond. IAG ERE TEMPER ATUREN- Ook woensdag duurde het n- nige weer voort, waarbij op som mige plaatsen nog iets nbgeve maximumtemperaturen dar op dinsdag werden bereikt. Er treden nu wijzigingen op j:s de algemene luchtdrukverd g waardoor een einde komt aan het buitengewoon zachte weer. Bij Schotland ontwikkelde zich een depressie die in diepte in nemend naar het noordelijk deel van de Noordzee trekt, terwijl n- dertussen de luchtdruk stijg' ro ven de Golf van Biscaye. Als ge volg hiervan is boven de Er: so eilanden een vrij krachtige telijke stroming ontstaan, we ar mee koudere lucht naar onze om geving wordt gevoerd. Dit taal gepaard met een toeneming ,aa de bewolking. medegedeeld door het K. N.M.'L rugkeer naar het gebied van Gaza. Ben Goerion zei verbaasd te zijn ovef een verklaring, die Bunche zou hebben afgelegd en waarin wordt gezegd, dat del politiemacht van de Ver. Naties j roch n0g& boven het normale -jtr J jjggencje temperaturen. Hongaarse rekening mede gehouden, dat de herleving van het militarisme in West-Duitsland een gevaar voormucin gaat, de kruiser voor ge- de vrede betekent". leide projectielen „Canberra is. In de heeft de politie dinsdag weer talrijke personen gearresteerd. Auto's, zelfs die van buitenlan ders, werden aangehouden en nauwkeurig onderzocht. In het hotel Duna, dat vrijwel uitslui tend door buitenlanders wordt bezocht, werd huiszoeking ge daan, waarbij twee jonge Hon gaarse echtparen werden mee genomen. De plechtigheden, waarmee op de scholen en universiteiten de nationale feestdag zal worden hoofdstad herdacht, zullen uiterst sober worden gehouden. Er zal volstaan worden met een korte herden kingsrede aan het eind van het laatste uur door de betrokken onderwijskracht. De technische hogeschool te Boedapest is tot 24 maart geslo ten. Naar verluidt heeft premier Kadar twee dagen geleden een bezoek aan dit instituut gebracht om een rede uit te spreken. Hij kon echter niet aan het woord komen, doordat de studenten niet ophielden met applaudiseren. I met instemming van Egypte inJ het gebied van Gaza is. Volgens Ben Goerion heeft president Nasser niet het recht hierover zijn instemming of afkeuring te uiten. Hij zei, dat de Egyptenaren het gebied in bezit hebben ge kregen door schending van het handvest van de Ver. Naties en van een besluit van de veilig heidsraad en dat zij tijdens de bezetting van het gebied ten na dele van de bewoners zijn opge treden en al hun internationale verplichtingen hebben gene geerd. Ben Goerion zei, dat de rege ring „politieke maatregelen" heeft genomen tegen pogingen van Egypte tot terugkeer naar het gebied van Gaza. Lagere temperaturen. Tijdelijk overdrijvende wolken velden, maar droog weer. Ma ge in de kustprovincies krach: ga wind tussen zuidwest en wes Overdag belangrijk lagere, r.ua: VRIJDAG 15 MAART vun run Breskens 0.55 li Terneuzen 1.30 -t-c. Hansweert 2.10 ~2~' Walsoorden 2.20 ZON MAAK op onder op oodet Maart 11 6.59 18.44 17.02 '5.44 j 15 6.57 1S.46 18.27 6.11 16 6.55 18.4S 19.51 6.37 17 6.53 18.49 21.13 7.03 i! 18 6.50 18.51 22.31 7.32

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1