Ben Goerion verdedigt zijn besluit tot terugtrekking troepen Aanval van Indisch blad op Koningin Elizabeth Ghana onafhankelijk Von Brentano verwerpt neutraliteit Weeroverzicht HOUTVESTER Bedrijfsleven ernstig ontstemd over de Telefonie Bespreking tussen Dulles en Von Brentano Regering voor gebeurtenissen op Celebes gewaarschuwd WEERBERICHT HOOGWATER 't éêtfe IKUb m- en M DONDERDAG 7 MAART 1957 12 e Jaargang Nr 4007 Nog geen vrede bereikt WEG DIE VOOR ONS LIGT LANG EN MOEILIJK De Israëlische premier, David Ben Goerion heeft dinsdag in het parlement in Jeruzalem zijn besluit om de Israëlische troepen uit het gebied van Gaza en Sjarm el Sjeik terug te trekken, verdedigd. Afgevaardigden van dc nationalistische Heroeth- partij vielen hem herhaal delijk in de rede cn de voor zitter riep een der Heroeth afgevaardigden tot de orde toen deze riep: „Waarom hebben wij de Egyptenaren verslagen?" manchester Syrische doodvonnissen verzacht NIEUWE BIJEENKOMST NODIG VOOR DE ONTRUIMING VAN STROOK VAN GAZA Op het laatste ogenblik nog moeilijkheden BEN GOERION GELAST ONTRUIMING VAN GAZA De Israëlische premier. Ben Goerion, heeft het Is raëlische leger opgedragen voort te gaan met de ontrui ming van Gaza, aldus is woensdag te Jeruzalem van gezaghebbende zijde verno men. BEZETTING VAN GAZA DOOR V. N.- TROEPEN HEEFT EEN AANVANG GENOMEN De troepen van de Ver enigde Naties zijn woens dagavond om 7 uur plaatse lijke tijd begonnen met de bezetting van 't gebied van Gaza, zo heeft een woord voerder van de Israëlische regering in Tel Aviv be kendgemaakt. KNESSETH VOLGT BEN GOERION Moties van wantrouwen verworpen De Israëlische volksver tegenwoordiging, de Knes- seth, heeft de moties van wantrouwen, die tegen de regering Ben Goerion waren ingediend, verworpen. HONGARIJE Militie deed overval op studentenhuis De Sowjet-burgers in West-Duitsland Nieuw incident aan de grens tussen Jemen en Ader Selwyn Lloyd over de driemogendhedenverklarini van 1950 Hongaarse vluchtelingen uit Zuid-Slavië naar Hongarije teruggekeerd INDONESIË Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster s'-V. v/h Firma P. J, van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per .nm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L Iedere regel meei 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrê» Bureau van dit Biad. 20 cent meet Inzending advertenties tot 's namiddags 3 «rat* Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur De premier verklaarde, dat de campagne in de Sinai juist en de moeite waard was geweest. Hij zei, dat de verklaring over de Israëlische terugtrekking die minister Meir vrijdag in de alge mene vergadering van de Ver enigde Naties aflegde, - door de regering goedgekeurd was. Daar na gaf Ben Goerion een over zicht van de Israëlische campag ne. De plannen voor de operatie in de Sinai werden pas een dag voer de aanval begon aan de re gering voorgelegd, zo verklaarde hij. Het was geen veroverings maar een verlossingscampagne. Het besluit van de regering om de troepen terug te trekken is niet gemakkelijk geweest en niet eenstemmig genomen. Maar alle ministers van de regeringscoali tie zullen rich moeten houden aan de collectieve verantwoorde lijkheid. Op TBI punt riep een lid van de Heroethpartij„Waarom vraagt u niet de mening van het volk". Toen Ben Goerion rijn rede, die anderhalf uur duurde, besloot maakten de Heroethafgevaardig- den een geweldig lawaai. „Er bestaat geen absolute zekerheid, dat de Egyptenaren niet naar de strook van Gaza zullen terugkeren", zo zei de premier. Hij voegde, hier ech ter aan toe, dat het gebied zelfs onder Israëlisch bewind een gevaar voor de Israëlische grens betekende, zolang de daar wonende vluchtelingen niet naar elders zouden rijn overgdbracht. Ben Goerion gaf een optimis tisch beeld van de kwestie betref fende de Golf van Akaba. Naar hW zei, hebben de grote mogend heden „die niet aan de grillen van dè Egyptische dictator willen zijn overgeleverd", verklaard, dat zij de vrijheid van scheepvaart in dit zeegebied zullen hand haven. De premier deelde "mee, dat er een vooruitricht is op de aanleg van een grote pijpleiding van EÜath aan de Golf van Akaba r de Middellandse Zee, waar Israël voordeel uit kan trekken. Voorts verklaarde hij, dat de verklaring, die de leider van de Amerikaanse delegatie naar de V, N„ Cabot Lodge, vrijdag in de algemene vergadering heeft af gelegd, ongerustheid had ver oorzaakt, welke niet geheel is weggenomen door de brief, die president Eisenhower de volgen de dag aan hem (Ben Goerion) had gezonden. Ben Goerion deed een beroep op het parlement, rijn politiek op basis van de verklaring van de Israëlische minister van Buiten landse Zaken, mevrouw Meir, in de algemene vergadering, goed te keuren. Hij besloot rijn rede als volgt: „Wij streden tegen de dubbele maatstaf, die door de V. N. is aangenomen en de strjjd was niet vergeefs. De president van de Verenigde Staten heeft een mo rele verantwoordelijkheid jegens Israël op zich genomen. Vele an dere staten hebben verklaringen afgelegd, die morele verplichtin gen inhouden. WU moeten een dergelijke verbintenis op de juiste waarde schatten. Wij hebben nog geen, vrede en rust bereikt en wfl zullen dat ook niet gemakkelijk bereiken. De weg, die voor ons ligt, Is nog lang en moeilijk", aldus de Israëlische premier. De ontruimingsoperatie was tijdelijk stop gezet, toen verno men was dat Egyptische be stuursambtenaren, achter de troepen der Verenigde Naties, 't gebied van Gaza zouden binnen komen. Uit gewoonlijk betrouwbare bron is vernomen, dat de Is raëliërs begonnen zijn met het wegvoeren van uitrusting uit Sjarm el Sjeik aan de Golf van Akaba. Men ver wacht, dat de ontruiming van dit gebied meer tijd zal ver gen dan het terugtrekken uit Gaza. De Israëliërs beschik ken in Sjarm el Sjeik over veel uitrusting, waaronder ar tillerie. Volgens onbevestigde berich ten die in Tel Aviv ontvangen zijn, is een aantal verbindings officieren van het V. N.-leger in n SCHUTTERSVELD PRODUCT Het doodvonnis, dat onlangs te Damascus tegen vijf personen is uitgesproken, is door de Syrische minister van Defensie gewijzigd in levenslange dwangarbeid. De vijf mannen haddén deelgenomen aan een complot ter omverwer- oixicieren va.u ping van de Syrische regering het gebied van Gaza aangeko- en waren deswege ter dood ver men. Volgens te Tel Aviv uit Gaza ontvangen berichten is er een .nieuwe bijeenkomst tussen ge neraal Burns, de opperbevelheb ber der internationale politie macht, en generaal Mosje Dayan, de Israëlische stafchef, nodig voor het opstellen van een nieuw tijdschema voor de terugtrekking der Israëliërs uit de strook van Gaza. De terugtrekking zou op het laatste ogenblik door moei lijkheden rijn vertraagd. De Israëlische radio meldt, dat er woensdag een uitgaansverbdd in de strook van Gaza is afgekon digd na ongeregeldheden, waar bij een Israëlische soldaat werd gedood en twee soldaten werden gewond. De radio haalde een Israëli sche woordvoerder aan, die ver klaarde, dat er in de nacht drie maal was geschoten op Israëli sche militaire en politievoertui gen in de strook van Gaza. Er was ook een trein beschoten en er werd een handgranaat gegooid naar het huis van een plaatselijke functionaris. Er werd lichte scha de aangericht. In onofficiële kringen te Tel Aviv verluidt, dat het ontrui- mingssehema moet worden ge wijzigd wegens moeilijkheden over de vraag, hoe ongeregeld heden en plundering in Gaza kun nen worden voorkomen. Gemeld wordt, dat de Israëlische autori teiten hebben aangedrongen op een terugtrekkinng in etappen. De troepen der Verenigde Naties zouden dienovereenkomstig de plaats der Israëliërs moeten inne men. Generaal Burns zou voor stander zijn van een directe snel le operatie. Een woordveorder der Verenig de Naties heeft later medege deeld dat een Indisch bataljon der V. N.-troepen uit El Arisj naar Gaza is vertrokken. Hij voegde hieraan toe, dat de overdracht van het bestuur over het gebied aan het V. N.-leger in 24 uur voltooid zal rijn- Morgen zal het gebied van Sjarm el Sjeik aan de V. N.-troe pen overgedragen worden. oordeeld. De andere beschuldigden heb ben straffen gekregen variërend van 4 tot 20 jaar dwangarbeid. Uit betrouwbare bron is te Wenen vernomen, dat door de militie een overval is gedaan op het studentenhuis in Var, een voorstad van Boedapest. De ac tie duurde verscheidene uren. De 25 studenten die zich in het ge bouw bevonden werden met nieuw aangekomenen gevanke lijk weggevoerd. Er zouden wa pens rijn gevonden, maar studen ten in Boedapest zeiden dat de militie deze er zelf had neerge legd om de actie te rechtvaardi- g6In Boedapest zouden overval len zijn gedaan op restaurants, andere openbare lokaliteiten en fabrieken. Het ging vooral om vroegere leden v&n de srbeiders- raden en revolutionaire comité's alsmede om studenten. In Miskolc zouden na een de monstratie, waarbij studenten zich met rode verf en in rode kle ren toegetakeld hadden, zeventig van hen gearresteerd zijn. Volgens gewoonlijk betrouw bare zegslieden zijn de laatste weken een of twee militie leden per nacht om het leven gebracht. Het officiële orgaan van Indi ase congrespartij heeft in zijn economisch overzicht een aan val gedaan op koningin Eliza beth van Groot-Brittannië, het geen in de Britse dagbladpers van woensdag nogal wat stof heeft doen opwaaien. De hertogin van Kent heeft woensdag als vertegenwoordig ster van koningin Elizabeth de eerste zitting van het parlement van Ghana geopend. Dinsdag te middernacht is Ghana een onaf hankelijke staat geworden, die deel uitmaakt van het Britse ge menebest. In de door de hertogin van Kent voorgelezen troonrede spreekt de koningin er haar die- pe tevredenheid over uit, dat de nieuwe staat op grondwettelijke en vreedzame wijze vrij is ge worden. Verder wordt in de rede ge zegd, dat de regering van pre mier Nkroemah zeer veel belang hecht aan het vestigen en onder houden van vriendschappelijke betrekkingen met alle landen van Afrika. Ook zegt de koningin in haai rede, dat haar regering in Ghana zo spoedig mogelijk om toelating van Ghana tot de Ver. Naties zal verzoeken. Dinsdag te middernacht werd te Accra de Britse vlag gestreken en de nieuwe vlag van Ghana gehesen. Juichende leden van de wet gevende vergadering van de Goudkust, nu het parlement van Ghana, namen premier Nkroe mah op de slotvergadering op hun schouders. Voor twaalf uur gaf de menig te op straat reeds op luidruchtige wijze uiting aan haar vreugde over de onafhankelijkheid van Ghana. Er werd vuurwerk afge schoten en stamleden roerden ritmisch de trom. In het artikel, waarin in ver band met koningin Elizabeth's bezoek aan Portugal het Britse en Portugese imperialisme werd gehekeld, stond: „Het be zoek is van belang in zoverre al deze „beschavers" aan de voor avond staan van hun uiteinde lijke verdwijning. Deze vogels van eenzelfde pluimage zijn vlak voor hun ondergang sa mengehokt, maar wat ze ook mogen doen, hun einde is nabij. Dat is het oordeel van de ge schiedenis". Volgens de .Daily Mailzal Selwyn Llod, de minister van Buitenlandse Zaken, een krach tig protest indienen bij de Indi ase hoge commissaris, mevrouw Laksjmi Pandit terzake waar», van het ministerie geen bevesr tiging kon geven. De plaatsvervangende Britse hoge commissaris in" Nieuw Del hi heeft het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken op het artikel gewezen. Britse regeringsfunctionarissen wijzen erop dat de aanval is ge baseerd op een redevoering in Portugal, welke het blad abusie velijk aan koningin Elizabeth toeschreef. Zo stond in het arti kel. In een redevoering in Por tugal zei de koningin dat de we reld thans zorgwekkender dagen beleeft dan een halve eeuw ge leden. en dat het beschavings werk dat wij voortzetten niet al tijd dat begrip ontmoette, dat gezien de bereikte resultaten te recht verwacht had mogen w r-u den. Deze woorden waren in wei-1 kelijkheid afkomstig van de Por-j; tugese president Lopes tijdens een staatsiebanket in februar. ter ere van de koningin. Premier Nehroe verklaarcé woensdag, dat hei; artikel van „bijzonder slechte smaak" ge tuigt. De Kamer van Koophandel van heeft de Kamer van Koophandel DC jvcunei vain v vernomen dat de regering voor- Gooiland heeit in een request nemens is >n sterke investerings- aan de minister van Verkeer en j beperking, ook voor het P. T. T.- Waterstaat, melding gemaakt telefoniebedrijf toe te passen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, en zijn Westduitse collega Von Brentao hebben in een ge publiceerde gemeenschappelijke verklaring gezegd, dat hereniging van de beide delen van Duits land „een fundamenteel doel" i8 van de politiek van hun res pectieve regeringen. Zij verklaar, den, dat de recente ontwikkelin gen in Oost-Europa ertoe bijge dragen hebben de nadruk te leg gen op de dringende nodzaak het vraagstuk van de Duitse hereni- glag op te lossen. Dulles en Von Brentano zijn het er ook over eens, dat de kracht van de Navo-strijdkraoh- ten in verband met de recente ontwikkelingen in de Sowjet- Unie en Oost-Europa niet ver zwakt moeten worden. Irt de verklaring wordt voorts gezegd, dat Von Brentano de na druk heeft gelegd op het vaste besluit van de Duitse bondsrepu bliek om zo vlug mogelijk haar eigen militaire apparaat op te bouwen, teneinde de overeenge komen bijdrage aan het weste lijke systeem van collectieve vei ligheid te kunnen leveren. Beide staatslieden zijn het vol gens de verklaring er verder over eens, dat een vreedzame oplossing van de vraagstukken inzake het Midden-Oosten, in overeenstemming met de grond slagen van de rechtvaardigheid en het internationaal recht, drin gend nodig is Naar de mening van de beide ministers zullen gemeenschappe lijke markt en de Euratoom in West-Europa een grote steun zijn voor de versterking van de band tussen Europa en de Ver. Staten. van ernstige ongerustheid enont stemming die in kringen van het bedrijfsleven over de stand van zaken in het telefoniebedrijf van het staatsbedrijf der P. T. T. Deze ontstemming heeft betrekking op het in onvol doende mate verkrijgen van nieuw aangevraagde telefoon aansluitingen en op de onmo gelijkheid om bepaalde mo menten van de dag automa tisch locale of internationale verbindingen tot stand te brengen. Het request is gezonden mede namens o.m. de Kamers van Middelburg en Terneuzen. De klaarblijkelijke overbelas ting van de bestaande lijnen en apparatuur en de onvoldoende capaciteit der centrales maken, dat het telefoneren in tal van gevallen in Nederland niet meer aan de te stellen eisen voldoet, aldus wordt opgemerkt. Het is naar de mening dei- Kamer ontoelaatbaar, dat de uit rusting van het Nederlandse be drijfsleven met zijn langjarige traditie als handelstand in ver gelijking met het buitenland ach ter zal blijven, gezien de zeer bijzondere positie, die Nederland inneemt op het kruispunt van wegen tussen Oost-West en Noord-Zuid-Europa. Het is gedurende het grootste gedeelte van de dag reeds thans in vele delen van het land niet goed mogelijk op korte termijn interloeale verbindingen te ver krijgen. Spoedeisende zaken kunnen niet met de vereiste snelheid worden afgedaan. Daarnaast blij ven reeds tal van nieuwe wonin gen, zelfs gehele wijken, versto ken van telefoonaansluiting, zo dat men ook niet meer in staat is in de avonduren de nodige con tacten te leggen, die overdag door het bezet rijn van de inter loeale lijnen niet tot stand ge bracht kunnen worden. Met zeer grote bezorgdheid Blijkens officiële gegevens be droeg per 1 januari 1955 de tele foondichtheid in Nederland per honderd inwoners 9.56. Dit aantal steekt ongunstig af bij dat van andere landen, slechts België en West-Dultsland liggen ongeveer gelijk of iets lager niveau. Zwe den per honderd inwoners 28.99. Zwitserland 23.C|f>, Denemarken 19 46, Noorwegen 13.44, Engeland 12.74. Finland 10.27 en Luxem burg 9.82. De Kamer hoopt dat alles in het werk gesteld wordt om de uitbreiding van het telefoonnet in Nederland met groter kracht dan tot dusverre te doen geschie den. Dr. Heinrich von Brentano, de Westduitse minister van Buiten landse Zaken, die op het ogen blik een bezoek aan de Ver. Sta ten brengt, heeft woensdag op een lunch van de Amerikaanse nationale persclub verklaard, dat voorstanders van een neu traal Duitsland blijk geven van een „ontstellend gebrek aan po litiek gezond verstand". De vorige week heeft de lei der van de Westduitse socialis tische partij, Erich Ollenhauer, aan het eind van een bezoek aan Amerika op een lunch voor de zelfde persclub een uiteenzet ting gegeven van de opvating van zijn partij van een verenigd Duitsland buiten de Navo en binnen een veiligheidsstelsel dat Oost en West omvat. De Duitse minister betoogde, dat een neutraal Duitsland een pion in de wereldpolitiek zou worden. Zeventig miljoen men sen zouden dan politiek dakloos ziin. Duitsland kan niet geïso leerd bestaan en zou vrienden moeten zoeken, doch elk samen gaan met een ander land zou wantrouwen opwekken bij de andere buurlanden, zo meende hij. Een neutraal Duitsland zou slechts kunnen bestaan als het een opportunïteit-spolitiek voer de. In ieder geval zou hetva cuum vroeg of laat opgevuld worden door een mogendheid die er op uit is het machtseven wicht te verstoren, zo voegde Von Brentano hieraan toe. Alle Duitsers weten, zo besloot hij, dat zij een integrerend deel zijn van de vrije wereld en zij zullen zich nooit van de vrije wereld laten scheiden. Alle Sowjet-burgers in West- Duitsland zullen opnieuw mogen beslissen of zij al dan niet naar hun moederland zullen terugke ren, aldus een uitlating van dr. Weitz, voorzitter van het West duitse Rode Kruis, bij rijn terug keer van een bezoek aan Mos kou. De Sowjet-overheid had aan West-Duitsland lijsten met de na men van 15.000 Sowjet-burgers doen toekomen, die in de bonds republiek zouden verblijven. Ln een communiqué van hetlM bestuur van Aden wordt gezegd, dat ruim 200 Jemenitische soi daten en stamleden woensdag he: protectoraat Aden zijn binnenge trokken en een stelling bij Sana.1;. 95 kilometer ten noordwesten van de stad Aden hebben aange i vallen. De bezetting van het fort boc>: l| weerstand aan de aanval, totdal er versterking kwam, die de Jej menieten terugdreef. Aan de zijde van de strijdkrach 1 ten van het protectoraat rijn geer t doden of gewonden. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd heeft woensdag in het Lagerhuis in antwoord op een vraag va: j: Aneurin Bevan, de leider van r linkervleugel der socialistisch. 1 oppositie, verklaard dat de Brits I regering de Brits Frans-Amer; kaanse verklaring van 195C waarin de toenmalige grenzei j van Israël en rijn AratoischTj buurstaten werden gewaarborgd nog steeds als van kracht bc j schouwt, zodat rij ook in het gel val van een aanval op Israëli dient te worden toegepast. Woensdag zijn 434 Hongare: die na de Hongaarse opstan naar Zuid-Slavië waren uitgeui ken, naar hun land teruggekee: onder toezicht van amfotenare van de Verenigde Naties en d Zuidslavische regering. De vluchtelingen, die vrijwüii te kennen hadden gegeven nas I hun land te willen terugkere; I werden te Horgos aan de Zuidsï j visch-Hongaarse grens toeve. trouwd aan Hongaarse ambt naren, aldus is van Zuidslavisc: I rijde vernomen. VacoRi Het socialistische dagblad Pedoman" berichtte woensdag, dat de gouverneur van Celebes, Andi Pangeran, tien dagen ge leden de regering in Djakarta had gewaarschuwd, dat er in Oost-Indonesië iets zou gebeu ren, als de regering geen aan dacht schonk aan de wensen van de bevolking. De regering negeerde deze waarschuwing echter. Het blad betoogt verder, dat Oost-Indonesië in geen enkel opzicht autonome rechten genoot. De gebieden, waar ben den opereerden, kregen grote bedragen door de centrale rege ring toegewezen, doch de gebie den, die aan Djakarta trouw waren gebleven, werden ver waarloosd en schenen te wor den „vergeten". Perscensuur ingesteld. Volgens berichten die uit Dja karta in Singapore rijn ontvan gen, worden artikelen en berich ten van buitenlandse correspon denten in Indonesië aan censuur Een niet actieve depressie, die over de oceaan naar Ierland trok veroorzaakte in de Golf van Bis- kaye en in Frankrijk zuidweste lijke winden. Daarmee werd zach te en tamelijk vochtige lucht in de loop van de dag via België naar ons land gevoerd. In de avond drong deze lucht vergezeld van veel bewolking en een regen- zóne van een paar honderd kilo meter breedte, Nederland binnen. In de voorafgaande middag was de temperatuur in deze lucht in Frankrijk gestegen tot om streeks 15 graden. onderworpen. In Indonesië be staat officieel geen censuur op de pers, maar volgens de berichten wordt rij niettemin toegepast se dert de opstandige bewegingen die vorig jaar december in Su matra begonnen zijn. De corres pondenten te Djakarta moeten hun telegrammen op het post kantoor deponeren, waar deze verder worden doorgegeven aan de telegraafdienst. Naar de ver klaringen vermelden, worden de telegrammen behandeld door In donesische censors. Sommige te legrammen worden meer dan vier en twintig uur vertraagd, andere worden pas doorgeseind nadat er zinsneden uit zijn weg geknipt. Volgens het West-Berlijnse blad „Der Abend" zijn vorige week door hét Omslaan van een pont over de Elbe nabii Dessau in Oost-Duits land 28 Russische militairen omge komen. Acht soldaten zouden nog worden vermist. EERSTE BRITSE ATOOM DUIKBOOT. Koningin Elizabeth heeft er haar goedkeuring aan gehecht, dat de eerste Britse atoomduik boot de naam „Dreadnought" krijgt, zo heeft de financiële secretaris van de admiraliteit, Christopher Soames, dinsdag in het Lagerhuis meegedeeld. Soames maakte bekend, dat bij Vickers Amstrong een order is geplaatst voor de bouw van het prototype. De Britse vloot heeft in haar geschiedenis zeven schepen met de naam Dreadnought gehad. De eerste was een in 1587 gebouwd vaartuig van 450 ton, dat met 41 kanonnen was uitgerust en in de strijd tegen de Spaanse Armada heeft dienst gedaan. De laatste „Dreadnought" was het in ^1906 gebouwde slagschip van 17.900 ton, dat zowel door zijn snelheid als zijn vuurkracht is die dagen een revolutie betekende. Naast opklaringen kwamen echter ook stapelwolken in vex I die hier en daar tot buien aan) ding gaven. Daar op de oceaan ten west van de Britse eilanden de luc druk laag blijft, handhaafd zi in West-Europa een zuidweste ke luchtstroming, zódat het za< te weer aanhoudt. medegedeeld door het K.N.M.I. De Bilt, geldig van dondert!; ochtend tot donderdagavond. Wisselend bewolkt Wisselende bewolking en sleci hier en daar een bui. A an vair lijk nog plaatselijk mist of la hangende bewolking. Over gend matige wind tussen zuid zuidwest. VRIJDAG 8 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden vm. 5.38 6.13 6.53 7.03 i n 6 6 7 op Maart 6 7.18 7 7.15 8 7.13 9 7.11 10 7.09 ZON onder MAAN 18.30 18.32 18.34 18.35 18.37 op 9.18 9.58 10.48 11.48 on

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1