Uil «le Srevincie RADIO? Wat n verschil nu ik weer met Radion was... l a/ittöl* Voel eens hoeveel zachter RADION Eric de Noorman - Het land der witte mannen MARKTBERICHTEN wast witter en BURGERLIJKE STAND Gevonden voorwerpen TERNEUZEN. SAS VAN GENT. SCHOONDUKE. Wat brengt de y f SLUISKIL VLISSINGEN. MIST STAGNEERT DE VEERDIENSTEN OVER DE WESTERSCHELDE. De mist, die in de nacht van maandag op dinsdag was komen opzetten, heeft gisteren, zij het in meer of mindere mate, ook de veerdiensten parten gespeeld. TemeuzenHoedekenskerke. De veerdienst Terneuzen—Hoe dekenskerke, welke gewoonlijk, hoewel het langste traject beva rend, tijdens mist het langst de dienst onderhoudt, trof het dit maai al heel slecht, daar de radar installatie op de veerboot „Oos ter schelde" in het ongerede was geraakt. Dit was oorzaak, dat gistermor gen pas te kwart vóór elf de eerste reis vanuit Temeuzen kon worden gemaakt, waarna de boot vanuit Hoedekenskerke te onge veer 1 uur in de haven van Ter- neuzen terugkeerde. Te 3 uur 20 werd voor de tweede maal de reis ■ondernomen en is de „Ooster- .sehelde" te Hoedekenskerke blij ven liggen voor het herstellen van de radarinstallatie, waarna te 10.20 uur de laatste overtocht vanuit Hoedekenskerke werd uit gevoerd. VUsstngepBreskens, De zware mist was gisteren oor zaak, dat de eerste bootdienst pas om 10.35 kon aanvangen, waarna te 12.55 uur de dienst op normale wijze met de veerboot „Koningin Juliana" werd uitge voerd. Teneinde de zowel te Vlissingen als te Breskens aangegroeide file van personenauto's en vrachtwa gens te verwerken, werd in de middaguren de reserveboot „Ko ningin Wilhelmina" ingeschakeld, die vier overtochten vice versa tussendoor maakte tot de „Konin gin Juliana" het vervoer kon ver werken en ook gedurende de avonduren de dienst op normale wijze heeft kunnen onderhouden. KniinlngenPerkpolder. Hier was de mist gister minder dik, zodat de dienst des morgens om 4.20 uur vanuit Kruiningen kon aanvangen met de veerpont „Dordrecht", die tot het middag uur de overtochten alleen onder hield. Daarna kon ook de „Wil- lernsdorp" in de vaart worden «ebracht en heeft de dienst ver der volgens de dienstregeling plaats gevonden. I Uitvoering „Harmonie Ter- neuzen." Gisteravond startte de Harmo nie Temeuzen met de eerste uit voering van haar winterconcert. Een vol Concertgebouw heeft cenoten van de muziek van de I Harmonie en de opvoering van hei kluchtspel „Amor in ue mos terd", opgevoerd dorr het Ttc- r. uzens Dilettanten Toneel. I De Harmonie-band zorgde voor populaire muziek tussen de be drijven, hetgeen ten zeerste werd I gewaardeerd. De uitvoering wordt hedenavond en morgenavond herhaald. Voor de uitvoering van hedenavond is de zaal uitverkocht, doch voor d e van donderdagavond zijn nog een aantal plaatsen verkrijgbaar. Op de uitvoeringen komen we nader terug. Carnavalsoptocht op de film. Door Polygoon zijn zondagmid dag opnamen gemaakt van de carnavalsoptocht te Sas van Gent. Deze reportage wordt van af as. vrijdag 8 maart in alle voorstellingen vertoond in het Olympia-theater. DONDERDAG 7 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 730 Dag opening.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.<tf oym.9.10 Voor de vrouw 9J.5 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram. 1030 Het tweejaarlijks congres van de Partij van de Arbeid; 12.00 Orgel en piano1225 In het spionnetje; 1220 Land- en tuln- bouwmed.1223 Dansmuz.; 1230 Uit het bedrijfsleven; 13.00 Nws; 13.15 Med.; 1320 Lichte muziek; 13.55 Beursberichten; 14.00 Gr.; 1420 Hoorspel; 14.45 Blaaskwin- tet; 15.15 Voor de zieken; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.18.00 Nieuws18.15 Sportproblemen 1825 Lichte muziek; 1835 Ge sproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Jazzmu ziek 19.40 De Peperklip20.00 Nieuws; 20.05 Oratorium; 22.15 ■Journaal2225 Amus. muziek; 2230 Sportact.; 23.00 Nws; 23.15 Beursber. van New York23.16 Onze buitenl. correspondenten melden; 2325 Gram. R. K. Kleuterschool officieel geopend. Maandagnamiddag werd de nieuwgebouwde R.K. Kieuter- £$tlQ9l pffielgel ingebruikgeno- men. Een bijzonderheid hierbij was wel, dat niet de een of an dere autoriteit de openingsplech tigheid verrichtte, maar dat de kinderen zelf door ongedwongen spel gezamenlijk voor de ope ning zorgden. Dit was nadat de officiële ontvangst der gasten door pastoor W. Froger hieraan was voorafgegaan. Pastoor Froger sprak een wel komstwoord, waarin hij niet wil de nalaten enkele gasten met name te noemen. Zo werd de in- spectrice van het kleuteronder wijs, mej. A. van Waesberghe uit Rotterdam welkom geheten, alsmede de directeur van de pro vinciale directie van de Weder opbouw en Volkshuisvesting M. D. A. Glerum, de burgemeester van Schoondijke F. A. van Ro- sevelt en pastoor J. van Meche- len, van Breskens. Pastoor Froger schetste de ge schiedenis, die aan de stichting van dit nieuwe hypermoderne schoolgebouw was voorafgegaan en besloot met de wens uit te spreken, dat de kleuterschool tot goede ontwikkeling zou mogen komen. Hierop zegende de pastoor het gebouw in en zegende enkele kruisfiguren, die in het lokaal en in het kantoortje van de leid ster een plaats zullen vinden. Mej. Van Waesberghe dankte op haar beurt allen, die aan de totstandkoming van de school medewerkten en ging in op de taakstelling van het kleuter onderwijs. Zij wees op het zo noodzakelijke contact tussen de ouders en de school. Tot slot VEEMARKT ROTTERDAM. feliciteerde spreekster 't school bestuur, de kinderen, de ouders en met hen de parochie Schoon dijke met de prachtige aanwinst. De heer Glerum bracht ver band tussen de moderne archi tectuur van de kleuterschool en die van de woningbouw. Spreker ,vas blij, dat het schoolbestuur heeft willen medewerken door deze daad aan de verbetering van de volkshuisvesting. Ook de heer Glerum wenste alle betrok kenen geluk met de nieuwe school De burgemeester van Schoon dijke, de heer F. A. van Rose- velt, sprak woorden van grote blijdschap over de prachtige nieuwe school. Hij feliciteerde de kleuters, de leidsters, de ouders en het schoolbestuur hier van harte mee. De heer P. de Rijk feliciteerde namens de ouders, terwijl da ar chitect op zijn beurt nog alle medev/erkers dankte en de paro chie gelukwenste met zijn prach tige aanwinst. De architect bood de school een practisch geschenk aan, nJ een Zweedse bank, die voor dl 9êfse doeleinden benut zal kun nen worden. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Gram.; 1020 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 1225 Voor de boeren; 1225 Land- en tuin- tuuwmed.1228 Lichte muziek; 1235 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 15,20 Zang en piano13.45 Gram. 14 00 Orkest; 14.45 Voor de viouw; 15.15 Lichte muz.; 1525 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 1&30 Altviool en piano; 17.00 Voor de jeugd; 1720 Gram.; 174fi Beursber.; 17.45 Zigeuner- kwintet; 18.00 Kamertnuz.; 1820 Friese uitz.18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 1920 So ciaal perspectief; 1920 Gram.; 20.00 Radiokrant; 2020 Gevar. progr.21.45 Gram.; 22.00 Perio dieken-parade; 22.10 Orgel; 22.35 Gram.22.45 Avondoverdenking 23.00 Nieuws; 23.15 Zaalsportuit slagen; 2320 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. orkest; 1220 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws.; 13.11 Orgel spel; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 1420 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Schoolradio; 1520 Gram.; 15.45 Duitse les; 16.00 Koersen16.02 Kamerorkest 16.45 Boekbespr.; 17.00 Nieuws; 17.10 Zang; 17.15 Voor de kinde ren; 18.15 Jeugd en muziek; 1820 Voor onze soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 1930 Pol. eaus.; ?0j00 Orkest; 21.10 Gram.; 2125 Orkest; 2230 Nieuws 22.15 Int. Radio-Universiteit22.55- 2300 Nieuws. Op de veemarkt te Rotterdam waren aangevoerd 4802 dieren, djnde: 1856 vette koeien, ossen en gebruiksvee; 334 vette en ^raskalveren; 2022 nuchtere kal veren; 115 varkens; 121 biggen; 36 paarden; 6 veulens; 203 scha pen of lammeren; 32 weidelam meren; 17 bokken of geiten. De notering was als volgt; Vette koeien van ƒ2,72ƒ3,20; Vette kalveren ƒ2,75ƒ3,50; Slachtpaarden 2,202,50, al les per kg. Graskaiveren van 280470; Nuchtere kalveren ƒ38ƒ50; Biggen ƒ44—ƒ60; Schapen 100 150; Lammeren 100135; Melk- en kalfkoeien 750-ƒ1150; Vare koeien 625860; Vaar zen ƒ475—ƒ775; Pinken 340 540 alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aan voer als vorige week, handel sle pend, prijzen als maandag, pri ma's boven notering. Vette kal veren: aanvoer iets minder, han del goed, even hoger in prijs. Graskalverenaanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen or. gewijzigd. Nuchtere kalveren, aanvoer ruim, handel stug, niet geheel prijshoudend. Biggen aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als vorige week. Slachtpaarden: aanvoer iets meer, handel redelijk, ruim prijs houdend. Schapen en lammeren: aanvoer even ruimer, handel kalm, goed prijshoudend. Melk en kalfkoeien: aanvoer even rui mer, handel kalm, prijshoudend. Vare koeien: aanvoer flink, han del redelijk, prijzen stabiel. Vaar zen en pinken: aanvoer ruimer, handel stü, prijzen onveranderd. t arnavakvreugde. In het kader van het carna valsfeest te Sas van Gent bracht Prins Eugène I met zijn raad van 11 een bezoek aan de Sasse zieken in het ziekenhuis te Sluis kil. Bespannen met 2 vurige paarden kwam de prinselijke wagen het plein van het zieken huis op. Nadat de prins het ver plegend personeel had begroet werden de zieken bezocht. Iede re Sasse zieke werd een fruit mand aangeboden, zodat ook zij mee konden genieten in de Sas se camavalsvreugde. Carnavalsavond. In het groot Casino werd door de Gezelügheidsvereniging voor haar leden en introducé's een carnavalsavond georganiseerd. Als gasten van de avond tra den op H. Bordan als conferen cier, Conny Renoir als caba retière, de bekende Notenkra kers en het Philharmonica's trio. Het werd een goede caba retavond. Na dit gedeelte werd het geheel besloten met een bal, waarbij het 'oallroomorkest van L. Sietze uit Vlissingen voor de muziek zorgde. K.A.B. jaarvergadering. Voor de K.A.B.-jaarvergade- ring die in het parochiebuis werd gehouden, bestond zo'n grote belangstelling dat de zaal tot in het uiterste hoekje ge vuld was. Het was dan ook zeer begrij pelijk dat de voorzitter, de heer C. J. Compiet met grote voldoe ning zijn welkomstwoordje sprak. Tijdens de inleiding liet hij summier de voornaamste za- ken in het afgelopen jaar de re vue passeren. Het ledental is plaatselijk nog steeds stijgend. De propaganda-actie werd plaat selijk met een enorm succes ge voerd, zó zelfs, dat men hierdoor een landelijke wimpel heeft ge wonnen. Daarentegen vertoonde de jaar medaille ook een keerzijde. Zo wordt Herwonnen Levenskracht niet voldoende gewaardeerd en blijven de thermometers van het Kanunnik van Schaikfonds wat aan de lage kant. Betreffende de ontwikkeling deelde de voorzitter mede dat een sociale cursus jammer ge noeg plaatselijk niet kon wor den volgeboekt. Zowel het werk in het alge meen als de bij de K-A.B. beho rende instanties werden uitvoe rig door de secretaris belicht, die op een gezond verenigings jaar kon terugzien. Ook de pen ningmeester kon een optimis tisch verslag uitbrengen. De heer Ch. van Ilecke, die zich wegens vergevorde leeftijd niet meer als bestuurslid her kiesbaar stelde werd door de voorzitter van harte dank ge bracht voor het vele werk dat hij sinds tal van jaren voor de K.A.B. had gedaan. Als blijk van waardering werd hem een roker tje aangeboden. Voor de opengekomen bestuurs- vacature werd de heer J. de Blok gekozen. De voorzitter, die aan de beurt van aftreden was, werd bij acclamatie gekozen. De spreekbeurt werd verricht door de districtsbestuurder, de heer J. v. d. Voorde. Het kon bijna niet anders of in deze tijd behandelde hij de veel bespro- TVIatuurlijk heb ik wel eens an-' oere wasmiddelen geprobeerd,1 wie niet Maar ik heb de stralende witheid van Radion-wasgoed een paar keer vergeleken met de witheid van ander wasgoed. En ja, toen wist ik het wel! Uit het dikschuimend^ Radion-sop komt het witste, het allerwitste wasgoed. En niet alleen daarom ben ik weer vlug op Radion overgegaan. Ook omdat het zo veilig is, veilig voor alles! Als je voelt hoe zacht de „greep" van Radion-wasgoed is in vergelijking met andc wasgoed, dan zegt je dat wat. Zelfs de teers;, stoffen lopen in het vette Radion-sop geen risico! En schrale handen Nooit! Radion werkelijk veilig. En., ideaal in de wasmachine. ken bestedingsnota. Zoals de be stedingsnota ter tafel is geko men, betekent dit dat de grote gezinnen de dupe zullen worden. De K.A.B. ziet hier een oplos sing o.a. in de optrekking van de kinderbijslag. Gezien de doelstelling van de K.A.B. zoirdeze te kort schieten wanneer zij alleen de materiële belangen zou behartigen, het gaat in de allereerste plaats om de geestelijke belangen. Na de gebruikelijke rondvraag bracht de heer Compiet de spre ker van de avond dank voor zijn kort maar krachtig betoog, en aan de dames van de K.A.V. die voor een heerlijke verversing hadden gezorgd. Met gebed werd de goed bezochte jaarvergade ring gesloten. Biljarten. In hotel „De Kroon" vond een ontmoeting plaats tussen de al daar gevestigde biljartclub en de biljartclub „Axel". Er werd een mooie en spannende strijd ge speeld, waarin uiteindelijk de gastheren zegevierden met 159 caramboles. Opmerkelijk is dat het hoogste aantal caramboles n.l. 31 werd gestoten door de jeugdige 17- jarige crack W. Froment van Sluiskil. De gedetailleerde uitslag was als volgt: Sluiskil Axel A. Lafort-H. v. Tatenhove 1625 A. v. EsforoekH. Lesage 3939 G. d. FeberJ. Hommes 2929 F. Smolenaers-F. Wieland 3316 R. de Grave-E. Grootlaart 4984 F. MolletG. Groothart 5025 G. SnoeisF. Lindhout 72—46 P. Gelderland C. v. Tatenhove 4646 M. Stokman— F. Groothaert 10250 W. Froment C. Hoogstrate 13148 567- -408 Vervolgers had er een ontmoe ting plaats tussen R. de Graeve uit Sluiskil en R. Dieleman uit Axel. Deze partij werd gespeeld om 300 car. voor R. Dieleman en 200 car. voor R. de Graeve. De uitslag was R. Dieleman 300, R. de Graeve 108. In deze partij zag R Dieleman kans om een serie vól te boeken van niet minder dan 166 car. Jubileum de heer B. J. Schreu der. Maandag herdacht de heer B. J. Schreuder, directeur van het kan toor d« Rotterdamse Bank alhier en districtsdirecteur vcor Zee- land, onder grote belangstelling do dag. dat hij 40 jaar in d;enst was bij de Rotterdamse Bank. Dit jubileum is voor de zaken relaties en vriendenkring aanlei ding geweest om de heer Schreu der" tc huldigen en had zich in verband daarmede een „Comité van vrienden" gevormd. Tijdens de druk bezochte recep tie heeft dit comité de jubilaris jen geschenk aangeboden, dat dcor de heer J- F. de Klerk uit Terneuzen, na een korte speech, werd uitgereikt, zijnde een tele visie-toestel. De heer Schreuder, zichtbaar verrast door dit mooie geschenk cn dc vele ontvangen bloemstuk ken, zeide in zijn dankwoord, dat hij 30 van zijn dienstjaren in Zeeland heeft doorgebracht en daar een voortreffelijke tijd heeft gehad. In 1926 was hij naar Vlis singen overgeplaatst, waarna hij tot directeur van het kantoor der Rotterdamse Bank te Terneuzen werd benoemd. In 19-11 keerde hij naar Vlissingen terug wegens zijn benoeming tot directeur van het kantoor alhier. In de ochtenduren was de heer Schreuder gehuldigd door het personeel van zijn kantoor, waar bij hem een zilveren sigaretten doos werd aangeboden en mevr. Schreuder een bloemenhulde ont ving. Des avond bracht het Vlissing- se muziekcorps „St. Cecilia" de familie Schreuder een serenade. ZAAMSLAG. Geboorten: 3 febr. Jan, z. van Jozias Hubrécht Verhelst en Jo hanna Louisa Dijkstra. 6 febr. Andlies Jacobus, z. van Willem Frederik Kaijser en Catharina Pietemella Zegers. Huwelijksvoltrekkingen: 14 febr. Hermanus Dirk de Regt, 25 j. en Suzanna Janna Dieleman, 23 j. Jacobus Pieter Pijpelink, 33 j. en Johanna Bakker, 31 j. Overleden: 15 febr. Bonna Ma ria Wisse, 62 j„ wed. van Corne lls Snap. 20 febr. Andries Over- dulve, 82 j., wedn. van Anna Jo hanna den Hamer. TERNEUZEN. Aan het bureau van politie zijn als gevonden aangegeven de vol gende voorwerpen, welke terug te bekomen ziis aan de daarach ter vermelde adresen: Groene wollen das, G. Bilder- beek, Azaleastarat 27; beige wan ten, P. Schrier, Kerkhoflaan 3; groene boodschapstas ep 2 snoe ren insteekkralen, Huijssen, Baan- dijk 89; grijze wollen want, Ke gels, Tholensstr. 66; paar heren- glacé's, Fr. van Poelje, Hendrik straat 10; zakdoek (rood met wit), P. Dorrepaal, Scheldekade 28; raamstok, W. van Sluis, Van Steenbergenlaan 21; stalen duim stok. P. C. de Visser, Dr. Buijze- siraat 9; sigarettenaansteker, F J. Mielen, IJsbaanstraat 4; kinderwantje, L. Harms, Axeïse- straat 42; rode portemonnaie mat inhoud, A. van Meurs, Azaleasfr 80; paar bruine herenglacé'ai Eb Vrieze, Café „Du Commerce', ballpointpen, Oppeneer, Keren - bloemstraat 9; paar glacé's hand schoenen, Abbink, AzaJeastr. t' zakcompas, Van Os, Deeuwenlaar 6; waterpas, Bondewél, Tholeca straat 69; spiegeltje, C. Butler Havenstraat 3; paar witte woBe. wanten, I. de Bree, Julianastr. 25 Verder zijn aan het bureau vair politie gedeponeerd: verschillende wanten, giac handschoenen, bijbel, blaenv linker gymschoen, LipssïeaSe. zwart kinderlaarsje, cehstrc... (zwart en goud), rode sjaal, «tóe sjaal, Lipssleutel 3740 en ben zinedop. SLUISKIL. Aan de politiepost zijn aange geven de volgende voorwerper, welke zijn terug te bekomen aa de daarachter vermelde adressec Gebreid kinderduimwantje-, C Smies, Benedenweg 33; pebrti-.' grijze vingerwant, duim want war jaegerwol en zwarte glaoë hand schoen, P. Luijcks, Middenstr. 36. zwarts glacé domeshandaeftoeffi. P. Waelput. Nwe Kerkstr. 16a. zwart gebreide en zwarte glacé handschoen, M. Cortvciendt, Vete straat 1; portemonnaie met in houd, Overdulve, Bos jeswes; paar oliebroekspijpen en wieldop var. auto, J. Walhout, wijk P 176; a2- pinomuts, H. Sutterland, Kanasl- weg 1; een kinderportemoema-ic Breepoel, Middenstraat 5; pa-a: zeemleren lichte clameshniwi - schoenen, R. de Graeve, Vinken- straat 13; geel gebreide walle: das, J. de Feijter, Nietrwe Kerk straat 6. Verder zijn aan de politiepak* gedeponeerd: nikkelen van auto, combinatietang, snwar- te leren damcspoi temonmrie en paar glacé dümeshardscbaeüen. 85. Meteen rent Eric naar buiten, luid roe pend om Cendrach. Hij hoopt, dat de oude man de onleesbare rode schrifttekens op het stuk berkebast kan ontcijferen. Woedend onder vraagt hij de schild wachten, maar de mannen hebben niets gezien. „Toch moet z\j er vandoor zijn," snauwt Eric. Inmiddels zijn Cen drach en Svein op het nachtelijk lawaai ko men aanlopen. En terwijl de scheepsbouwer zich over het schrift op de berkebast buigt, richt aan de rand van de vlakte een tengere gestalte zich hijgend en rillend op. Ze is bangBrigit. Ze weet, dat ze groot gevaar loopt door zich vrijwillig in handen van Mohaka te stellen, maai- het is de enige manier om Eric en zijn dappere mannen te redden. Nog éénmaal kijkt ze om, naar de burcht. En ze hoopt, dat haar vlucht onopgemerkt is gebleven. Dan sluipt ze, onhandig en vrees achtig, in de richting van het zwakke schijnsel van Mohaka's kamp. Twee krijgers spitsen de oren, ze stoten elkaar gelijktijdig aan. „Ziet gij ginds die beweging, mijn broeder?" fluistert de één. „De dwazen pogen ten tweede male uit te breken. Kom!" En met de bogen gereed, sluipen de krijgers geluidloos in de richting, waar Brigit zich met angstig klop pend hart door het struikgewas worstelt. „TIGER-MOTH" MAAKTE NCODLANMNd Maandagavond om cm geve» half zes, heeft een „Tiger-Maö*'"- lesvliegtuig een noodlanding ge maakt in een weiland onder" de gemeente Harmeien. Het vliep»- tuig' werd bestuurd door de 37- jarige T. S. uit Amsterdam, bij de landing een hoofdwond et» een lichte hersenschudding op liep. Het toestel was voor een reels - mevlucht opgestegen van let vliegveld Beek bij Maastrciht ocv weg naar Hollandse RacBng. Maandagavond kwam er ech ter plotseling mist opzetten e» de piloot had op dat ogenblik nog maar voor tien minutenvlie- gen benzine aan boord. Hij zefcCt het toestel dicht bij de spocstijn WoerdenUtrecht in een wei land aan de grond. Het fewam met de neus in een ondiepe stool terecht, maar werd slechts Hctrt beschadigd bij de uitloop. Dinsdagmorgen Is het gede monteerd.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3