Wordt Suezkanaai over 10 dagen geopend Buiten Java toenemend verzet tegen conseptie van Scekarno Trein ontspoord in Birma Weeroverzicht Amerikaanse verontrusting over Europese verdediging Benoeming van Commissaris der Koningin in Gelderland Verhoging wegvervoerstarief met vijf procent en MAANSTANDEN HOOGWATER WOENSDAG 6 MAART 1957 12e Jaargang Nr 4006 Heeft Egypte de neiging om opruimingswerkzaamheden te vertragen R.A.F. TRANSPORT VLIEGTUIG NEERGESTORT DE TERUGTREKKING VAN DE ISRAËLISCHE TROEPEN De kranten in Tel Aviv melden uit welingelichte kringen, dat de ontruiming van Sjarm el Sjeik, aan de Golf van Akaba, door de Israëlische strijdkrachten, in de loop van deze week vol tooid zal zijn. Daarentegen zou de militaire en admini stratieve ontruiming van de strook van Gaza minstens drie weken vergen. Baggermolen in het Suezkanaai gelicht OUDEN VAN DAGEN VRAGEN COMPENSATIE BESTEDINGS BEPERKING Stalen Russische vissers vistuig van schepen in de Oostzee BOELGANIN EN OOST-DUITSLAND Geen macht ter wereld kan in Europa een oorlog ontketenen „Indien het Duitse en Rus sische volk vriendschappe HJke betrekkingen onderhou den zal geen macht ter we reld in Europa een oorlog kunnen ontketenen", aldus een uitlating van Sowjet- premier Böelganin tegenover prol. E. Correns, de voorzit ter van het Oostduitse natio- oale front, die op het ogen- USlk aan het hoofd van een afvaardiging een bezoek aan Moskou brengt. „Wij waarderen de vriend- sefcap met de democratische re- ptfcliek zeer en zullen haar nog verstevigen, maar tegelijkertijd spant de Sowjet-regering zich in goede vriendschappelijke betrek kingen te vestigen met West- Dal tsland, welke op het ogenblik niet alleen abnormaal zijn, maar aelfs vijandig", aldus Böelganin, aangehaald door Oostberlijnse dagbladen. „Wij zijn niet pessi mistisch over Adenauers ant woord. Dat bevat positieve ele menten, zoals de betoonde goede wfl inzake uitbreiding van han delsbetrekkingen en samenwer king op wetenschappelijk en teehnisch terrein, een goede en aelfs vriendschappelijke verhou- dtag zou ook de zaak van de Duitse hereniging dienen", aldus de Sowjet-premier. Aanvaring bij Dungeness BETOGING IN JERUZALEM Tegen terugtrekking uit Gaza en gebied van de Goll van Akaba JONGEREN BELETTEN SOEKARNO OVER ZIJN CONCEPTIE TE SPREKEN Minister Dulles over Indonesië 30 doden en 40 zwaar gewonden .New York Herald Tribune over Indonesië ZAL SOEKARNO ZIJN PLANNEN INGRIJPEND WIJZIGEN Om te voorkomen dat de republiek naar een chaos afdrijft Relletjes in Togoland Regeringspartij in Kasjmier wint bij verkiezingen F*ankerir.g bij abonnement: rerheuzen Directeur-Hoofdredacteur l. van 'ie Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 1 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 et Verschijnt dagelijks Uitgeefster N- V' v/h Firma B1 van de t>ande, ferneuzen Advertentieprijs per -nm 15 ct; minimum pes advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrrj Bureau van dit Blad. 20 cent m-ei Inzending advertenties tot 's namiddags 2 mx Voor liet Maandagnummer: Zaterdags 10 uur De Amerikaanse minister van ButtenJaodse Zaken, John Foster Dalles, heelt dinsdag op zijn we- k^iiPise persconferentie ver< Mtaard dat Egypte een neiging aan de dag; heeft gelegd om de ojpnlmlngswericzaamheden in 't Suezkanaai te vertragen. Hij sprak echter de hoop uit, dat het kanaal thans binnen ongeveer 10 dagen weer voor de scheepvaart zal zijn opengesteld. Dinsdagmorgen Ls bij het vlieg veld Abingdon in Zuid-Engeland een Beverley een van de groot ste transportv Begtui gen van de Royal Air Force bij het landen verongelukt. Volgens de jongste gegevens van het Britse ministerie van Luchtvaart hebben hierbij zeven tien personen het leven verlo- i-on: vijftien inzittende beman ningsleden en passagiers (de overige drie werden uit het toe stel geslingerd en ernstig ge wond) en twee burgers van het hids, dat bij het neerstorten werd vernield. Een derde burger werd gewond. Het toestel, dat van Malta te rugkeerde, raakte bij het landen met een vleugel een boomtop, vernielde in zijn val een huis en beschadigde andere, en vloog tenslotte in brand. Door de hitte kon men da inzittenden niet meer tijdig bereiken. Generaal Burns, de bevelheb ber van de politiemacht der Ver enigde Naties, is dinsdag uit Je ruzalem naar zijn hoofdkwartier te El Baliah vertrokken na zijn besprekingen van maandag met Israëlische functionarissen. Dinsdag is te El Ballali van gewoonlijk betrouwbare zijde vernomen, dat troepen van de Verenigde Naties naar ver wachting de strook van Gaza «ver ongeveer 24 uur zullen binnenrukken. De minister verklaarde dat de Ver. Staten met grote voldoe ning kennis hadden genomen van de beslissing van Israël, om zijn troepen uit de strook van Gaza en het gebied langs de Golf van Akaba terug te trek ken. „De Ver. Staten hebben geen redenen om aan te nemen, dat Egypte discriminerende maatre gelen m.b.t. het varen van Brit se, Franse of Israëlische sche pen door het Suezkanaai zal nemen. De Amerikaanse opvatting is dat de schepen van aile landen het recht van vrije vaart door de Golf van Akaba hebben, ten zij het internationale gerechts hof een -andersluidende uit spraak zou doen", aldus Foster Dulles. In antwoord op vragen ver klaarde Foster Dulles dat de proefneming met een waterstof bom, die de Britten, nabij het Christmasisland in de Stille Oce aan gaan nemen, geen gevaar voor Hawaii kan opleveren. Er bestaat geen gevaar, dat radio-actieve as op deze Ameri kaanse eilandengroep in het midden van de Stille Oceaan zal dalen. Dulles verklaarde dat de Ame rikaanse regering niet van plan was een schip door de Golf van Akaba te laten varen, om zo doende het recht van doorvaart vast te stellen. „Dit is een zaak voor de particuliere scheep vaartmaatschappijen. Ik ver moed echter, dat een of ander schip in elk geval door de Golf van Akaba zal varen, aangezien men in scheepvaartkringen de kranten leest en op de hoogte is van het standpunt der Verenig de Staten", aldus Dulles. Omtrent het Suezkanaai zei Dulles dat er overeenstemming moet komen over de wijze, waar op de kanaalrechten moeten worden betaald. Ook moet worden uitgemaakt op weike wijze de zes beginselen voor een regeling van het ge schil om het Suezkanaai, die in oktober j.l. door de Veiligheids raad zijn aanvaard, in de prak tijk ten uitvoer zullen worden gelegd. De vraag, of de Ver. Staten er iets aan hadden gedaan om een einde te maken aan de Egypti sche vertragingstactiek, werd door Foster Dulles ontkennend beantwoord. „Doch de Ver. Sta ten hebben altijd van hun be- langstelLing voor een spoedige opruiming der wrakken in het Suezkanaai blijk gegeven. Dit is echter in de eerste plaats een zaak voor de secretaris-generaal der Ver. Naties", aldus Dulles. N.a.v. vragen om meer gege vens betreffende zijn verzeke ring, dat Egypte een vertragings tactiek scheen toe te passen bij het uitvoeren der bergingswerk zaamheden in het Suezkanaai, zei Dulles dat de Amerikaanse regering redenen had om te ge loven dat Egypte geen vorderin gen in deze wenste, tenzij het de verzekering zou krijgen dat de Israëlische troepen zouden wor den teruggetrokken. „Men heeft dit van officiële Egyptische zijde niet op deze manier gezegd, doch het kon tussen de regels door gelezen worden", aldus Dulles, die hier aan toevoegde dat zich in het Suezkanaai nog wrakken van twee schepen bevinden, waarin zich, naar wordt aangenomen springstoffen bevinden. „De Egyptische regering heeft ver klaard, dat bij haar de verant woordelijkheid berust voor het doen weghalen van deze spring stoffen. Ze zijn echter niet weg gehaald", aldus de Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken. Vaartuigen van de Verenigde Naties hebben de 2200 ton meten de baggermolen „Louis Perrier", die in een evenwijdig aan het Suezkanaai lopend bijkanaal bij El Baliah tot zinken, was ge bracht, gelicht, aldus is dins dag door ambtenaren van de Verenigde Naties te New York bekendgemaakt. De baggermolen zal voor herstelwerkzaamheden naar Port Foead worden gesleept. Ten zuiden van Port Said lig gen nu nog twee wrakken in het kanaal, namelijk dat van de sleepboot Edgar Bonnet" en dat van het fregat „Aboekir". Vier organisaties van ouden van dagen, verenigd in het cen traal orgaan samenwerkende or ganisaties hebben zich namens de 150.000' bij hen aangesloten le den gewend tot de raad van mi nisters in verband met de stij gende kosten van levensonder houd als gevolg van enige maat- regelèn in het raam van de be stedingsbeperking. Ervan uit gaande, dat de regering aan neemt, dat de kosten voor le vensonderhoud zes tot zeven pun ten zullen stijgen, vraagt het cen traal orgaan een verhoging van de A.O.W.-uitkering van 10%. Daarbij 'moet in aanmerking worden genomen, aldus het cen traal orgaan, dat de A.O.W.-uit kering het beginsel van waarde vastheid heeft. Men ontveinst zich niet, dat ook zij die niet al leen op de algemene uitkering zijn aangewezen van zo'n verho ging zullen profiteren, maar men neemt aan, dat de meeste ouden van dagen geen andere bron van inkomsten hebben. Een speciale commissie van derdaad gebeurt. Indien de bond- EW-- vo„ buitenlandse hulp, heeft dinsdag Amerika voor de verdediging wel teeenover Eisenhower van haar eens kunnen eindigen als in een i S verontrusting gewaagd inzake de voorgenomen beknotting van de Westeuropese veodedigings gelden. Na een studie van vijf maan den over de Amerikaanse pro gramma's voor militaire en eco nomische hulp aan het buiten land, bracht de commissie in een verslag naar voren dat het uit gangspunt bij het verlenen van Amerikaanse militaire bijstand voor elk land de verplichting moet zijn een eerlijk aandeel in de kosten van de gemeenschap pelijke verdediging op zich te ne men. De commissie is er niet van overtuigd dat dit overal ook in- „dure en ondoelmatige militaire coalitie", "aldus de commissie, die voorts aanbeveelt dat de Verenig de Staten doorgaan met hun pro- gramma zolang de huidige kri tieke spanning in de wereld blijft bestaan. Volgens in Stockholm binnen gekomen rapporten zouden Rus sische vissers in de Oostzee, in internationaal water, vistuig heb ben gestolen van Scandinavische vissersschepen. Men meent, dat het er de Rus sen in de eerste plaats om gaat, te weten te komen hoe het vis tuig vervaardigd is. Enige ma len zouden de Russen, toen zij op heterdaad betrapt werden, hun lichten hebben gedoofd en ver dwenen zijn. Ook zouden zij vis tuig van Zweedse vissers hebben stukgevaren. De rapporten zijn o.m. afkom stig van twee vissersschepen uit Gotland, die zelf tot de slachtof fers behoorden. Ook Deense en Finse zalmvissers zouden besto len zijn. Bij Koninklijk Besluit van 5 maart 1957 no. 2 is met ingang van 1 april 1957 benoemd tot Commissaris der Koningin der provincie Gelderland mr. Hugo Willebrord Bloemers, De nieuwbenoemde Commis saris werd 2 mei 1908 te Borculo geboren. Hij doorliep het gym nasium in Arnhem, studeerde aan de universiteit van Utrecht rechtswetenschappen en legde in 1932 het doctoraal-examen af. Nadat hij circa anderhalf jaar advocaat en procureur te Am sterdam was geweest werd hij met ingang van 1 maart 1934 be noemd tot burgemeester der ge meente Roden (provincie Dren the). Vervolgens werd hij met ingang van 15 maart 1941 na het ontslag van mr. Bothenius Loh- man benoemd tot burgemeester van de gemeente Assen. In deze functie werd hij reeds op 30 juni 1942 door de Duitse bezetter ont slagen. Na de bevrijding vervulde mr. Bloemers opnieuw korte tijd het gemeente Roden hij was toen tevens raadsheer in het bijzon der gerechtshof te Leeuwarden waarna hij met ingang van 20 juni 1946 werd benoemd tot burgemeester der gemeente De venter, welke functie hij thans nog vervult. Bovendien treedt hij sinds 1 januari 1956 op als voorzitter van de voorlopige raad volkshuisvesting. De heer Bloe mers, die niet is aangesloten bij een politieke partij, belijdt de Nederl. Herv. godsdienst. De nieuwbenoemde Commis saris is officier in de orde van Oranje-Nassau. Het Britse stoomschip „Ma rietta" (7.059 ton) heeft dinsdag ochtend om hulp verzocht, om dat het na een aanvaring met de Westduitse tankboot Ernst G. Russ" (12.878 ton) nabij Dun geness aan de zuideiijke ingang van het Nauw van Calais in moeilijkheden verkeerde. Er stroomde water in de machine kamer. De Franse sleepboot „Jean Bart" ging op weg naar de ,Mar rietta" en heeft het schip op sleeptouw genomen naar Ant werpen. De „Ernst G. Russ", die geen hulp nodig heeft, is op weg naar Rotterdam. Een menigte van circa 10.000 mensen heeft dinsdag in het centrum van Jeruzalem gepro testeerd tegen de terugtrekking uit Gaza en het gebied van de Golf van Akaba. De bijeenkomst die een ordelijk verloop had, was met toestemming van de politie georganiseerd door de vrijheids beweging. De politie had de straten die naar het parlementsgebouw lei den, afgezet en bij het parle ment hadden zich leden van Ben Goerions arbeiderspartij verzameld om de politie even tueel te helpen. De betogers gin- tren echter rustig uiteen nadat een aantal sprekers het woord had gevoerd. Carnavalvierder zakte door de vloer Een carnavalpartijtje in een huis in Offenbach (West-Duits- land) is maandag vrij abrupt ge ëindigd, toen een der feestvier ders plotseling met stoel en al door de vloer zakte. Zijn vrienden trokken hem snel uit het gat, doch toen begon het huis aan alle kanten te kraken en vluchtten allen hals over kop de straat op. Zij waren nog maar net buiten, toen het hele pand in- I stortte. President Soekarno heeft dins dagmorgen in zijn paleis te Dja karta de vertegenwoordigers van de zogenaamde „splinter partijen" ontvangen, om zich op de hoogte te stellen van hun in zichten over de door hem ont vouwde plannen tot vorming van een nationale raad en een „alle-part ijen-kabinet". Tegen deze plannen, die reeds door de religieuze partijeu uit het parlement werden verwor pen in verband met de voorge stelde deelneming der commu nisten aan een eventuele nieu we regering, rijst steeds meer verzet in de gebieden buiten Java. Maandag werden zij ver worpen door een congres van plaatselijke leiders in Midden- Sumatra, en dinsdag tijdens een bijeenkomst van politieke partijen in de Minahassa, het overwegend christelijke noorde lijke deel van Celebes. Alleen de communisten en de nationalis ten van de Minahassa gaven van hun instemming blijk. Het parlementslid Moham mad Noor zeiae dinsdag, dat „vrees voor communistische overheersing" de achtergrond vormt van de jongste gebeurte nissen in Oost-Indonesiè. Intussen hebben enkele dag bladen in Djakarta, die achter de regering staan, aangedron gen op de onmiddellijke afkon diging van de staat van oorlog en beleg in geheel Indonesië. De invloedrijke „Merdeka", die over het algemeen goed is inge licht over paleiszaken, merkte op dat „de ontbinding thans de toestand van anarchie nabij komt". Gezien de gebeurtenissen in Oost-Indonesië, is de noodtoe stand thans een feit geworden. Ih verband hiermede dringt het blad er bij president Soekarno op aan om over de gehele archi pel de staat van oorlog en beleg af te kondigen, „met of zender conceptie". Ook de nationalistische „Suluh Indonesia", het orgaan van de P. N. I., schreef dat het ogenblik is aangebroken voor de leider Soekarno om krachtig en zon der uitstel op te treden. Naar de correspondent van het A. N. P. van gewoonlijk wel ingelichte kringen heeft verno men, heeft een delegatie van jongeren van buiten Java presi dent Soekarno belet over zijn conceptie te spreken, toen hij zondag in Surabaja het nations le jeugdcongres toesprak. Vol gens plan zou de president een redevoering van een uur hou den, doch hij sprak slechts een kwartier en roerde zijn concep tie niet aan. De delegaties hadden de presi dent medegedeeld, dat zij de zaal zouden verlaten, als hij over „politiek" zou spreken. Foster Dulles verklaarde voorts op zijn persconferentie dat de Ver. Staten wel bezorgd zijn over de ontwikkeling van de toe stand in Indonesië, maar dat de Amerikaanse regering geen zorg koestert over een overheersing van de communisten in Indone sië. Foster Dulles, die vandaag naar Australië zal vertrekken om daar een bijeenkomst bij te wonen van de Zuid-Aziatische verdrags organisatie (SE.A.T.O.) zeide, dat de verwikkelingen die zich in de Indonesische republiek voordoen, totdusver in hoofd zaak een binnenlands karakter dragen en dat zij blijkbaar be trekking hebben op de regerings vorm en de mate van zelfsbe- 'stuur. in de ver uiteenliggende gebieden van de Indonesische Archipel. Bij Pjinmana, tussen Ran goon en Mandalay is maandag een trein ontspoord. Ten minste 30 mensen zijn om het leven ge komen en meer dan 40 zwaar ge wond. Een voorlopig onderzoek heeft - - - J ambt van burgemeester van de aangetoond, dat het ongeluk het gevolg is van sabotage, die wordt toegeschreven aan com munistische opstandelingen. Doordat de rails was stukge maakt, ontspoorden vijftien pas sagiersrijtuigen en goederenwa gons. In de afgelopen week hebben communistische opstandelingen zes bruggen langs de spoorlijn Rangoon-Mandalay vernield. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft een verzoek van de nationale organisatie voor het beroepsgoederenvervoer weg transport tot verhoging van de maximumtarieven voor het goe derenvervoer over de weg inge willigd. Deze tarieven, die zijn vastge steld met de tariefsbeschikking binnenlands goederenvervoer vrachtauto's, worden nu zodanig verhoogd, dat de bestaande toe slag van drieëndertig en een der de procent wordt gebracht op veertig procent, hetgeen prak tisch wil zeggen dat de thans gel dende maximum wegvervoers- tarieven met vijf procent worden verhoogd. Deze verhoging is, aldus de N.O.B. wegtransport, noodzake lijk, daar het beroepsgoederen vervoer over de weg zeer weinig, en in sommige gevallen niet heeft geprofiteerd van de „welvaarts stijging" van de laatste jaren, en daarbij de verhoging van de ben zineprijs nog komt. Het bestuur van de N.O.B. wegtransport was zich, mede ge zien het prijsstabilisatiebeleid van de minister van Economische Zaken, bewust van de economi sche gevolgen van een stijging van de vrachtprijzen, doch ander zijds meende dit bestuur dat het Nederlandse volk in zijn geheel het grootste belang heeft bij een goed functionerend wegvervoers- apparaat. Dit apparaat kan uit sluitend aan de bestaande vraag naar doelmatig en snel vervoer over de weg voldoen, indien de transport bedrijven gezond en rendabel zijn en blijven en niet aan de rand van de afgrond wor den gebracht. Ter voorkoming van misver stand zij medegedeeld, dat de wij ziging van de tariefsbeschikking waartoe de minister heeft beslo ten, is aangevraagd niet alleen door de N.O.B.-wegtransport, maar door de vijf samenwerken de organisaties voor het beroeps goederenvervoer, waartoe mede behoren de R.K. bond voor het beroepsgoederenvervoer „Sint Franciscus", de Prot. Chr. bond, de B. B. N., en de K.N.V.T.O. Nader vernemen wij van de zijde van het ministerie, dat bij dit besluit tot verhoging der ta rieven met vijf procent een al of niet medeprofiteren van de „wel vaartsstijging" der laatste jaren geen roi heeft gespeeld. Niet aangetoond is geworden, dat de componenten, die tot de tarieven van 1948 leidden, betekenende veranderingen hebben ondergaan. De minister heeft de verhoging alleen toegestaan op grond van het feit, dat de benzineprijs, de prijs voor dieselolie alsmede de belasting voor voertuigen die op dieselolie rijden, zijn gestegen. De „New York Herald Tribune schreef dinsdag, dat Indones tot de ontdekking komt, dat liet einde van het Europese koloni* lisme niet automatisch een pf riode van nationale eenheid en rust inleidt. Onafhankelijkheid en nationaal bestaan blijken Ir het geval van Indonesië niet een en het zelfde ding te zijn. Het blad vervolgt: „Niemand eist, dat Indonesië zich star aan het stelsel van de westerse ck- mocratie blijft houden bij het rt gelen van zijn zaken. Het rege ringsstelsel is afhankelijk van r,- plaatselijke toestanden en van 6? wil van het volk. Doch het pn- bleem is niet zozeer de soort re gering, die aan het bewind is, aan wel het werkelijk voorzien in 6e noden der bevolking". Naar de corresponded va» fee) AVP in Djakarta van vveilnge lichte politieke kringen vernare. zal president Soekarno genoopt zijn heel wat water in de wijn ie doen, wat betreft zijn pJanae» om de conminnisten in rijn partijen-kabinet" op te neme», ais bij wil voorkomen, dat de re publiek naar een volkomen ohttos afdrijft. Volgens genoemde kringen heeft de president een brief ge zonden aan Hatta, waarin hij deze uitnodigt voor een ont moeting ter bespreking van he4 „herstel van hun samenwer king". Dit wijst er naar hun mening op, dat het staatshoofd drastische veranderingen iti zijn plannen overweegt. Soekarno zou zijn brief aan Hatta hebben geschreven, nadat hij een onderhoud had gehad met premier Ali Sastroamidjojo en met de chef-staf van de land macht, generaal-majoor Nasuti&is die beiden de wens zouden te ken nen hebben gegeven, dat de „twee-eenheid" Soekarno-Haita zal worden hersteld. Te Kpandoe in Brits-Togoland zijn maandagmiddag 34 personen gearresteerd nadat zij een aanval hadden gedaan op de voornaam ste openbare gebouwen van de stad. Ongeveer 50 mensen, gewa pend met knuppels en stokken, bestormden het postkantoor en het raadhuis van het district. De relletjes zouden zijn uitge lokt door personen, die gekant zijn tegen opneming van Togo land in de nieuwe staat Ghana. De nationale conferentiepart ij van premier Baksji Ghoelam Mohammed, welke eenheid tne: India voorstaat, heeft bij de ver kiezingen in Kasjmier d meer derheid in de wetgevende ver gadering van de staat verkre gen, te weten 38 van de 75 zetels. De verkiezingen voor hot bezei- ten van de overige zetels zullen later in de maand werden ge houden. De regeringspartij behaalde een gemakkelijke overwinning, want de twee voornaamste oppo sitiepartijen, die een volksstem ming over de status van Ka-j- mier wensen, hebben de verkie zingen boycot. De voorste begrenzing van de Ierland gelegen depressie haat koudere lucht, die van uit het invloed naar West-Europa uit noorden ons land was binnenge- breidt en een boven Noord-Duits drongen, kwam boven België tot j land gelegen hogedrukgefoicr. stilstand. naar het oosten wegtrekt, draait Samenhangend hiermede kon de wind wat meer naar zuidoost zich in Brabant en Zeeland plaat-tot zuid en zal de zachtere luëst sol ijk vrij lang mist handhaven,geleidelijk weer terugvloeien, ze- zodat de temperatuur daar niet dat ons enerzijds zachter, maat veel hoger opliep dan tot 6 8 anderzijds ook wat minder zon- graden. 'tig weer te wachten staat, daar Ook de lucht, die met oostelijke tevens weer restanten van winden naar onze noordelijke oceaanfronten nu en dan tot oves provincies werd gev-oerd, washet vasteland zullen doordnn koud. Het kwik kwam er ten- 1 gen. Regen van betekenis brer minste niet hoger dan tot 4 a 6 gen deze fronten de cerstkomen graden. i de 48 uur nog niet. Elders in het land steeg de tem- niPCDDPniniT peratuur, dank zij het zonnige WEERBERICHT weer tot 9 a 10 graden, in Zuid- j Limburg zelfs tot 12 graden. Aan de andere zijde van het koufront evenwel steeg het kwik in België zelfs tot 13 a 15 gra den, en in West-Frankrijk tot 17 k 18 graden. Daar een ten zuidwesten van ZON MA AF ondet op onder op Maart 6 7.18 18.30 8.46 7 7.15 18.32 9.18 8 7.13 18.34 9.58 9 7.11 18.35 10.48 10 7.09 18.37 11.48 medegedeeld door het K. N. M. 1 geldig tot woensdagavond. Zuidoostelijke wind. Overdrijvende wolken en o\.er- wegend droog weer. In de zuide lijke provincies aanvankelijk no: hier en daar mist. Dezelfde mid dag temperaturen als gisteren of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en OosL DONDERDAG 7 MAART. 0.08 Breskens 1.15 - Terneuzen 2.16 j Hansweert 3.12Walsoorden v.m. 5.01 5.36 6.16 6.26 n.m 5.24 5.59 6.39 6.49

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1