Machtiging van Ben Mosje Dayan met generaal voor Burns Goerion aan besprekingen De machtsovername in Indonesië De gemeenschappelijke markt De buitenlandse politiek van Rusland na Stalins dood Kanen vijf jaar een raket naar de maan? De eisen van Oost-Indonesië. Opstand een beweging tegen het binnenlands bewind HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 5 MAART 1957 12e Jaargang Nr 4005 Zonder toestemming van ministerraad Premier Ben Goerion van Israël beeft de opperbevel hebber van de Israëlische strijdkrachten, gen. Mosje Dayan, gemachtigd, maan dag met generaal Burns, de bevelhebber van het politie- leger der Verenigde Naties, besprekingen te voeren over de terugtrekking van Israë lische troepen uit de strook van Gaza en de zone aan de Golf van Akaba. ONTVOERDE BABY IN ENGELAND TERUGGEVONDEN Jong echtpaar had zich over de baby ontfermd De stryd in Algerië Incident tussen Aden en Jemen OVEREENSTEMMING OVER ISRAËLISCHE TERUGTOCHT De bevelhebber van de internationale poli tiemacht van de Ver enigde Naties, generaal Burns, heeft maandag bekendgemaakt, dat hij met de stafchef van het Israëlische leger, gen.- majoor Mosje Dajan, overeenstemming heeft bereikt over de metbode en het tijdschema voor de terugtrekking van de Israëlische troepen uit de kuststrook van Gaza en het gebied langs de Golf van Akaba. Betogingen in Israël INCIDENTEN AAN ISRAELS GRENZEN Nieuw probleem bij de onderhandelingen RUSSISCHE VOLK EN REGERING VREZEN EEN NIEUWE WERELDOORLOG DE ONVEILIGHEID IN WEST-JAVA. „ROCK 'N ROLL" EIST SLACHTOFFERS. F^ankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand f 1.92; per week 46 cent. Losse nrs 8 et. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs per .nm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1 1,—; Iedere regel meei 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adraa Bureau van dit Blad. 20 cent mjer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 bot Voor hef Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Een woordvoerder van Ben Goerion heeft verklaard, dat Is raël verder gaat met de ontrui mingsplannen voor Gaza. Hij zei dat Ben Goerion hiertoe besloten had op grond van uit Washington ontvangen „verduidelijkingen",, Jane Harcastle, de baby van twee weken die zaterdag uit een kinderwagen voor een warenhuis te Halifax (Yorkshire) was weg genomen, is ongedeerd terugge vonden. Het blijkt, dat het kind was meegenomen door een echtpaar, dat de hoop om zelf een kind te hebben had opgegeven. Deze mensen, de dertigjarige John Harris en zijn 23-jarige vrouw Doreen, waren er zaterdag op uit getrokken om „een dochtertje te zoeken". Bij de ingang van een waren huis vonden zij Jane Harcastle, die daar in een kinderwagen was achtergelaten door de ouders die inkopen deden. Het echtpaar nam de baby mee naar huis, waar zij er uitstekend voor zorg den. Zondagavond kwamen twee agenten die op grond van talrijke ondervragingen het spoor had den gevonden liet kind terugha len. Het echtpaar is in hechtenis genomen. Franse veiligheidstroepen heb ben in het afgelopen weekeinde in Algerië 267 opstandelingen gedood en 478 gevangen geno men. De prefect in het gebied van Algiers heeft zondag een bevel getekend om burgers op te roe pen ter bescherming van de vei ligheid in de steden. Stamleden uit het sultanaat Audhaii, dat een onderdeel vormt van het Britse protectoraat Aden', hebben maandag een groep Jeme- nieten, die de dag tevoren waren binnengevallen, teruggedreven, aldus is meegedeeld in een te Aden uitgegeven communiqué. De actie van de Jeme.nleten be tékende een schending van het bestand dat vier maanden gele den tussen de stammen van Aud haii en Jemen was gesloten. (Een .^emeniet werd gedood en minstens een gewond. Aan de andere zijde viel een gewonde. >Het Jeministische gezantschap te Londen heeft Engeland maan dag beschuldigd van nieuwe „aanvalsdaden", die onverenig baar worden genoemd met de pogingen om te komen tot onder handelingen over een wapenstil stand. Het hoofd van de dienst voor wetenschappelijk speurwerk van de Amerikaanse luchtmacht, bri gade-generaal Gregory, heeft za terdag te Washington verklaard, dat de Amerikaanse luchtmacht misschien binnen vijf jaar een raket rondom de maan zal zen den. Gregory bevestigde zaterdag 'n artikel in een tijdschrift over raketten, volgens hetwelk hij ge zegd zou hebben, dat er verschil lende plannen voor een raket nqar de maan bestaan en dat het noodzakelijk is deze plannen uit té voeren om de Russen voor te hlijven. die hem hadden gerustgesteld t.a.v. de bedoelingen der Verenig de Staten aangaande de toe komst van Gaza. De vergadering van het Israë lische kabinet die maandagmid dag gehouden zou worden is uit gesteld. Ben Goerion zal heden middag het parlement toespre ken. De machtiging van Ben Goe rion aan Dayan is zonder toe stemming van de ministerraad gegeven en dit zou naar men bi Jeruzalem meent tot gevolg kunnen hebben, dat de linksge oriënteerde partijen zich uit de regeringscoalitie terugtrekken. In officiële kringen te Jeruza lem is verklaard, dat Ben Goe rion zekere leden van de regering zou hebben toevertrouwd, 'dat de „verduidelijkingen van Washing- ton" voldoende waarborgen be vatten tegen de terugkeer van de Egyptenaren in de strook van Gaza. Inmiddels zijn in het gehele land betogingen aangekondigd tegen de ontruiming van Gaza. De verontwaardiging die gewekt is door „het voldongen feit" waarvoor Ben Goerion het land gesteld heeft, is vooral hevig on der de nationalisten en de stu denten, aldus AFP. Het akkoord werd bereikt ge durende een onderhoud op het vliegveld van Lydda, dat een uur en een kwartier duurde. Toen Dajans uitnodiging voor de besprekingen te Cairo, waar het hoofdkwartier van het inter nationale leger is gevestigd, werd ontvangen, was Burns per auto op weg van El Arisj naar de zone van het Suezkanaal. Een verken ningsvliegtuig van de Verenigde Naties werd uitgezonden om hem op te vangen. Dit toestel slaagde er in met Burns contact te krij gen, waarop deze naar El Arisj terugkeerde en zich gisteren per vliegtuig naar Lydda begaf. Na het onderhoud met gene raal Dajan begaf generaal Burns zich naar zijn voormalige hoofd kwartier in het „niemandsland" van Jeruzalem. Vandaag keert hij terug naar het gebied van Sinai. Na de bespreking verklaarde generaal Burns tegenover de pers, dat generaal Dajan en hij gesproken hebben over „alge mene kwesties met betrekking tot de (Israëlische) terugtocht uit het gebied van Gaza en Sjarm el Sjeik'). „Wij kwamen tot een overeen komst over de kwestie. Ik kan verder niets zeggen over het tijdschema en de wijze van terug trekking", zo voegde hij hieraan toe. Generaal Burns zal aan secre taris-generaal Hammarskjoeld verslag over zijn bespreking met generaal Dajan uitbrengen. Hij wilde niet zeggen, of Egyptische bestuursambtenaren in het spoor van de V. N.-troepen naar Gaza zullen terugkeren. Waarnemers geloven, dat de grootste moeilijkheid het voor komen van een bestuursvacuum in de dichtbevolkte kuststrook van Gaza is. Gezien de korte duur van de bespreking van maandag gelooft men, dat het plan voor de Israë lische terugtocht slechts in grote trekken besproken is. Steeds grotere aantallen vrijwil ligers melden zich in Tokio aan om een vloot vaartuigen te beman nen, die men bij het Christmas- eiland in de Stille Oceaan wil sta tioneren om door haar aanwezig heid te verhinderen, dat de Britse proefneming met de waterstofbom doorgaat. Ook vijf Australiërs en Britten zouden zich hebben aan gemeld. In Jeruzalem hebben maandag enige honderden studenten ge protesteerd tegen het terugtrek ken van de Israëlische troepen uit het gebied van Gaza en de Golf van Akaba. Er ontstonden vechtpartijen met de politie, toen 400 studenten in optocht naar het parlementsgebouw wil den trekken. Tien studenten wer den gewond. Een vijftigtal beto gers is aangehouden. Israëlische troepen hebben zondagavond in het gebied van Haloetza, in het zuidwesten van de Negeb, een karavaan Arabi sche wapensmokkelaars aange houden, zo heeft een Israëlische militaire woordvoerder meege deeld. Bij een vuurgevecht wer den een Arabier en drie kame len doodgeschoten. De kamelen waren beladen met wapens en munitie. De rest van de kara vaan wist te ontkomen. Van Syrische stellingen uit is maandag het vuur geopend up een Israëlische politiepost te Misjar Hajarden in Noord-Gali- lea. Het schieten hield een half uur aan, maar er vielen geen slachtoffers. Van Jordaanse zijde is bekend gemaakt, dat zondagnacht een Israëlische patrouille op Jor daans gebied is doorgedrongen Na een vuurgevecht trokken de Israëliërs zich terug'. Aan Jor daanse zijde werd niemand ge troffen. Jordanië heeft bij de be- standscommissie een klacht in gediend. Het hoofdkwartier van de land macht in Djakarta heeft het maandag nog te vroeg genoemd om commentaar te leveren op de machtsovername in Oost-Indone- sië, daar nog geen officieel ver slag over het gebeurde van luite nant-kolonel Sumual is ontvan gen. Zondagavond berichtte radio- Makassar, dat overste Sumual „ter bespoediging van een rege ling van de veiligheidsvraagstuk ken in Zuid- en Zuid-Oost Cele bes" een commando voor dit ge bied heeft ingesteld. Maandag werd in Makassar 'n avondklok ingesteld. Op last van luitenant-kolonel Andi Matala moet de bevolking tussen twaalf uur 's nachts en vijf uur 's mor gens binnen blijven. Tot dusver werden in Djakar ta nog geen berichten ontvangen over de toestand van de Euro pese gemeenschap in Makassar, die uit enige honderden perso nen bestaat, doch men neemt aan dat zij geen hinder van de jong ste ontwikkelingen zullen onder vinden. Ook tijdens de gebeurte nissen in Padang en Medan in december vorig jaar, werden de buitenlanders ongemoeid gela ten. De chef-staf van de landmacht heeft maandag aan president Soekarno verslag uitgebracht over de actie van luitenant-kolo nel Sumual. Volgens de woordvoerder van het leger is het nog te vroeg om het optreden van Sumual „te ver oordelen of te rechtvaardigen". Sumual heeft zich bereid ver klaard naar Djakarta te komen, om tegenover de chef staf ver antwoording af te leggen, „zo dra de tijd dit toelaat". Gevraagd of Sumual door het afkondigen van de staat van oor log in zijn gebied de voorlopige grondwet heeft geschonden, daar alleen het staatshoofd zulks kan doen, zeide de woordvoerder, dat van juridische kant bekeken „Su- mual's actie niet te rechtvaardi gen is". Enkele nationalistische dagbla den in Djakarta, waaronder de „Suluh Indonesia", het orgaan van de P.N.I., schreven maandag, dat Sumual's eigenmachtig op treden de weg baant voor de doorvoering van Soekarno's con cepties. Doch in berichten uit Ma kassar wordt evenwel gezegd, dat de nieuwe gezaghebbers in Celebes de wederinstelling van de twee eenheid Soekarno-Hatta wensen en dat Soekarno en Hatta tezamen de leiding moeten heb ben over het nieuwe kabinet en de nationale raad, die naast dit kabinet zou worden ingesteld. Ook eisen zij dat zeventig pro cent van de leden van deze raad worden gekozen uit leiders van de religieuze portijen. Islamietische dagbladen in Dja karta uitten de veronderstelling, dat het gebeurde in het overheer sende godsdienstige Oost-Indo- nesië is veroorzaakt door het ver zet van de bevolking tegen opne ming van de communisten in een nieuw kabinet. De etsen, welke Oost-Indonesië na de machtsovername door lui tenant-kolonel Sumual heeft ge steld, omvatten: 1. afschaffing van het cen trale regeringsstelsel, dat door de leiders in Oost-Indonesië ver antwoordelijk wordt geacht voor de bureaucratie, de corruptie en De Frankfurter AUgemeine Zeitung merkt op, dat de beraad slagingen over de definitieve vorm van het verdrag inzake de gemeenschappelijke markt tel kens op nieuwe vraagstukken stuiten. Een daarvan is de behan deling van het goederen-verkeer tussen Oost- en West-Duitsland. Volgens het blad is dit een prin cipiële kwestie, die niet alleen van economische, maar ook van dc grootste politieke betekenis is. Tot dusverre vyordt zowel door de bondsrepubliek als door Oost- Du itsland de handel tussen de beide delen van Duitsland be schouwd als Duitse binnenlandse handel, met dien verstande, dat deze handel vrij van douanerech ten is. Aan deze tolvrijheid dient volgens de Duitse opvatting ook de stagnatie bij de ontwikkelin_ van het gebied; 2. uitgebreide autonomie aan de verschillende gebieden in u gehele archipel; 3. een vijf-jarenplan voor elke provincie 4. verdeling van de beschik bare buitenlandse valuta (mei inbegrip van de herstelbetalingen door Japan) in overeenstemming met de oppervlakte van de ve schillende gebieden en niet >p basis van hun bevolking; 5. de door president Soekarno ontworpen nationale raad moe! worden gewijzigd in een senaat. 6. zeventig procent van de leden daarvan moet afkomstig .zijn van de buitengewesten; 7. het „Gotong Rojong"-kabi- net, waarin het plan van Soeka: na voorziet, moet zijn een pres. dentieel kabinet en bestaan uit kundige en achtenswaardige na tionale leiders; 8. het kabinet moet door het parlement gemachtigd worden om ten minste vijf jaren aan te blijven 9. zowel de nationale raad als liet kabinet moeten onder leiding staan van de twee-éénheid Soe karnoHatta, die tezamen het symbool van de Indonesische één heid vormen. Deze eisen waren vervat m „proklamatie", welke door rad Makassar werd omgeroepen. De plaatselijke afdeling van >- Masjumi en van de Oost-Inde re sische „Federale partij" hebber reeds van hun instemming doen blijken met de inhoud van ck.r? proclamatie. „NEW YORk TIMES" OVER GEBEURTENISSEN OP CELEBES De Amerikaan David J. Dallin, van geboorte Rus, die talrijke publikaties over de Sowjet-Unie heeft geschreven, heeft maandag in een lezing voor het Nederlands Genootschap voor Internationale Zaken te Den Haag gezegd, dat de huidige Sowjet-lelders de idee hebben aanvaard, dat oorlog niet onvermijdelijk is. De heer Dallin, die in het In stitute of Social Studies te Den Haag over „de buitenlandse po litiek van de Sowjet-Unie na Stalins dood" sprak, zei dat er veel veranderd is in Moskou. De stabiliteit van het Stalinistische regime bestaat niet. Volk en regering vrezen een nieuwe wereldoorlog. De heer Dallin wees erop, dat de Sowjet-Unie het zwaarst heeft geleden in de afgelopen oorlog. Volgens de oude theorie was een oorlog met de kapi talistische wereld onvermij delijk. Stalin leerde, dat een derde oorlog wereldheer schappij zou brengen. Het huidige plan voor de com munistische wereldrevolutie gaat ervan uit, dat er vijf landen of landengroepen zijn, namelijk de Sowjet-Unie, de volksdemocra tieën. de neutralen, de bondge noten van de Verenigde Staten met inbegrip van de landen van het pact van Bagdad en de Ver enigde Staten De grote aan dacht van de Sowjet-leiders richt zich thans op de groep neutrale landen. Voor Stalin bestonden er geen neutrale landen: wie niet voor ons is, is tegen ons. De Russische leiders trachten thans bondgenoten van de Ver enigde Staten ertoe te brengen neutraal te worden en de neutra len tot volksdemocratieën te ma ken. Zo heeft Chroesjtsjef de West- duitse bondskanselier, Adenauer, en de Franse premier Mollet bij hun bezoeken aan Moskou op al lerlei wijzen getracht duidelijk te maken, dat een neutrale hou ding in hun voordeel is. Thans doet het Kremlin beloften aan Iran, lid van het pact van Bag dad, Afghanistan is al min of meer afhankelijk, aldus Dallin. Stalin ging er vanuit, dat de „satellieten" ook „satellieten" moesten zijn. Stalin, de genera lissimus, zag de strijd voor het communisme als een oorlog, waaraan de volksdemocratieën als eenheden deelnamen. En mili taire eenheden kiezen nu een maal niet hun generaal. De crisis in de volksdemocra tieën, die vorig jaar tot uitbar sting kwam in Hongarije en Po len, is reeds in Stalins tijd begon nen, namelijk toen de Zuidslavi- sche communistische leider, Tito, tegenover de Kominform kwam te staan. De huidige Sowjet-leiders plei ten voor een vreedzaam naast el kaar bestaan met de kapitalisti sche landen. Maar een vreedzaam naast elkaar bestaan met een volksdemocratie, die zich zou vrij maken, aanvaarden zij niet, aldus Dallin. Hij zei, dat de Russen, on danks zij Polen openlijk vrien delijk bejegenen, er op uit zijn het land te worgen. Zogenaamd om de praatjes over Russische uitbuiting van Polen uit de we reld te helpen, leveren zij geen katoen meer aan de Poolse tex tielindustrie en weigeren zij bij Poolse werven nog schepen te bestellen. Tevoren leverden zij katoen tegen een te hoge prijs en kochten zij schepen voor een te lage prijs. Het doel is nu ech ter door de handel stop te zet ten werkloosheid in Polen te veroorzaken en op deze wijze Gomulka onpopulair te ma ken. Enkele weken geleden, aldus Dallin, hebben de Sowjet-leiders de communistische partijen in andere landen gepolst over een heroprichting van een commu nistische internationale. De Pool se, Italiaanse en Chinese partijen antwoordden, dat zij voor dit voornemen niets voelen. De heer DaUin zei van oordeel te rijn, dat het gebeurde in Hon garije niet het einde is. Een her stel van het vanuit Moskou gedi rigeerde en het nationale commu nisme tot een monolithisch l>ouw- sel is niet meer mogelijk. De Sow jet-Unie als nationale staat is al tijd nog zeer sterk, maar de com munistische wereld rondom haar Is aan het verzwakken, aldus de heer Dallin. na de opneming van de bonds republiek in de gemeenschappe lijke markt niets te worden ver anderd. Het gemeenschappelijke buitentarief zou volgens Duitse opvatting alleen moeten gelden voor leveranties uit Oost-Duits- land aan een der andere vijf lan den van de gemeenschappelijke markt, bijv. bij een rechtstreekse invoer van Nederland uit Oost- Duits land. Tot dusverre, aldus de Frank furter Allgemeine Zeitung, had men de indruk, dat het Duitse standpunt aanvaard werd dooi de andere landen van de gemeen schappelijke markt. De laatste dagen is echter bij de onderhan delingen te Brussel van de zijde der andere landen het voorstel gedaan het gemeenschappelijke buitentarief van de gemeenschap pelijke markt ook te doen gelden voor de handel tussen Oost- en West Duitsland, hetgeen volgens 't blad zou betekenen, dat er tus sen de beide delen van Duitsland een tolgrens zou worden geves tigd. Hiermede zou de handel tussen Oost- en West-Duitsland het karakter van binnenlandse Duitse handel worden ontnomen. Deze handel zou een echte buiten landse handel worden. Het Rus sische en Oost Duitse staten vor men, zou op deze wijze in het ver drag inzake de gemeenschappe lijke markt worden bevestigd. Volgens het blad behoeft het geen betoog, dat geen enkele Duitse politicus zijn toestem ming zou kunnen geven voor een dergelijke regeling. Indien de andere landen der gemeen schappelijke markt aan hun voorstel vast zouden houden, zou de bondsrepubliek zich ge steld zien voor de vraag, of zij niet van deelneming aan de ge meenschappelijke markt zal moeten afzien, aldus de Frank furter Allggpieine Zeitung. Een delegatie van de provin ciale raad van West-Java heeft maandag aan premier Ali- Sastroamidjojo een nota over handigd over de veiligheidssitu atie in West-Java. Verschillende delen van deze provincie wor den reeds jaren lang geterrori seerd door benden van de Darul- Islam, onder leiding van Karto- suwirxjo, die zeven jaar geleden zijn Islamietische staat prokla- meerde. In het afgelopen jaar werden honderden desabewoners, twaalf leden van de politie, 57 militai- ren en 56 desawachters door de benden gedood. De „New York Times" schreef maandag in een hoofdartikel, dat de opstand van de vier provincies van Oost Indonesië tegen de cen trale regering van president Soe karno in wezen een beweging te gen het binnenlandse bewind is. In dat opzicht komt hij overeen met de gebeurtenissen op Suma tra. De basis voor deze stroming ligt ten dele op het economische vlak. De „opstandelingen" in Oost-Indonesië, evenals die in Sumatra, eisen in de eerste plaats, dat het grootste deel van de deviezenopbrengst van hun exportprodukten aan de produk- tiegebieden wordt teruggegeven en niet door de Javanen in Dja karta wordt behouden. Met name eisen zij teruggave van zeventig procent daarvan, en voor de nog in nood verkerende gebieden honderd procent. Zij betogen, dat in het verleden niet minder dan negentig procent van de opbrengst van hun export voornamelijk kopra door de centrale regering werd achter gehouden. De klacht van Sumatra komt op hetzelfde neer, en beweerd wordt, dat een vonk van de op stand op Sumatra de beweging in het oosten heeft aangewak kerd. De „New York Times" merkt op, dat de veronderstelling is ge uit, dat president Soekarno's nieuwe actie voor een „geleide democratie", met hulp van de communisten, de aanleiding was voor de ontevredenheid ónder de sterk anti-communistische chris- telijken en Islamieten in het oos ten. Doch dit, aldus het blad, kan hoogstens een van de factoren zijn en het zou een vergissing zijn daarop te veel de nadruk te leggen. Opnieuw is aangetoond, dat 'n star eenheidsbewind, gecentrali seerd fn de Javanen, niet het juiste en afdoende antwoord is op het complex van politieke en sociale problemen van een hete rogeen eilandenrijk als Indone sië. Een behoorlijke Indonesische regering moet soep>el zijn, geva rieerd en zelfs los in haar struc tuur, met de grootst mogelijke mate van plaatselijke autonomie. En waar president Soekarno zien eerder van dit doel verwijdert dan daar naar toe werkt, schept hij met zijn plannen een nieuw probleem. De vraag waar het om gaat omvat meer dan één man of één regiem. De oplossing ervan ver eist ervaring en verbeeldings kracht en geen machtsvertoon of het uitschreeuwen van leuzen. Een kleine depressie trok oost waarts over Scandinavië naar Finland. Achter deze depressie om is koude en droge lucht, a? komstig uit de Poolstreken via de Noordzee naar het zuiden ge stroomd. Tegelijkertijd is een boven Duitsland gelegen hogedrukgt bied sterk in betekenis afgèno- men, en naar de Middelland Zee getrokken. Hierdoor kon óe koudere lucht tot over ons land doordringen. Het binnenstromen ging niet alleen met een flinke temperatuurdaling gepraard, die vooral in het midden en zuide merkbaar was, maar ook met mistvelden, die vooral in Zuid Holland en Zeeland plaatselijk zeer dicht waren. Het laat zich aanzien dat vrij ons de komende 24 uur overwe gend in de koudere lucht zullen bevinden. Hoewel het front dat deze lucht scheidt van zachtere lucht boven Engeland en Frank rijk, eenmaal boven België aange komen, weinig van plaats mee; zal veranderen. Vooral in her midden en zuiden van ons land zullen de middagtemperaturer belangrijk lager zijn dan maan dag toen 12 tot 14 gr. werd be reikt. medegedeeld door het K. N. M. 1.. geldig tot dinsdagavond. Vrij koud. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden en van het noor den uit brekende bewolking. Matige wind tussen Noord en Oost. Vrij koud. WOENSDAG 6 MAART. Bij de voorbereiding voor het nationale „rock 'n roll" kam pioenschap in Zweden zijn zon dag twee slachtoffers gevallen. Een der favorieten moest met een gebroken been en een ande re met een hersenschudding in 'n ziekenhuis worden opgenomen De organisatoren beginnen zich ongerust te maken, en vrezen, dat het kampioenschap niet zal kunnen doorgaan door het grote aantal ongelukken. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.25 5.00 5.40 5.50 n.m. 4.44 5.19 5.59 6.09 MAAK ZON op onder op ocdet Maart 5 7.20 18.28 8.19 23.01 6 7.18 18.30 8.46 7 7.15 18.32 9.18 0.0» 8 7.13 18.34 9.58 1.15 9 7.11 18.35 10.48 2.16 10 7.09 18.37 11.48 3.12 11 7.06 18.39 12.58 4.00

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1