De zaak-Montesi BINNENLANDS NIEUWS RECHTSZAKEN lVat brengt de Radio BEURSOVERZICHT Een halve hooiberg... als ontbijt! Kruideniers ongerust over prij sstabilisatiebeleid Israëlische partij eist spoedzitting van parlement ZONDAGDIENST ARTSEN AGENDA Gemiddeld weekloon in Engeland heeft recordhoogte bereikt Tussentijdse verkiezing in Engeland DE ZACHTE WINTER VAN 1956-1957 In 22 jaar niet meer voorgekomen Italiaanse regering krij gt vertrouwensvotum Amerikaanse kardinaal tegen rock-'n-roll Zuid-Slavisch protest. AANGEHOUDEN. De „Soya Maru" uit het pakijs Anna Maria Caglio, alias „De zwarte zwaan" de voornaam ste getuige in het te Venetië ge voerde proces-Montesi ver klaarde vrijdag voor de recht bank, dat zij om zichzelf te kun nen verdedigen een schermes in haar handtasje meenam als haar minnaar, de zogenaamde markies Ugo Montagna, haar uit genodigd had om de nacht door Het gemiddelde weekloon van Britse handarbeiders van alle leeftijden zowel voor mannen als vrouwen, heeft naar het Britse ministerie van Arbeid mededeelt, het record van 200 shilling en 9 pence bereikt. Deze opgave geldt voor de laatste betaalweek van oktober 1956 en betreft de lonen van 7 miljoen handarbeiders. De ge middelde werkweek voor mannen bedroeg 48,5 uur; voor vrouwen 41,5; voor jeugdigen en jongens 44,9 en voor meisjes 42,5. Bij een tussentijdse verkiezing te Wednesbury in het Engelse graafschap Staffordshire heeft de socialistische partij haar ze tel behouden en een grotere meerderheid gekregen, aldus is m de nacht van donderdag op vrijdag na het tellen van de stemmen gebleken. De socialistische kandidaat, Stonehouse, kreeg 22.235 stem men, zijn conservatieve tegen kandidaat Tapsell 9.999 en de onafhankelijke Wade 3.529. De meerderheid van de socialist was 12.236. Bij de algemene verkiezingen van 1955 hadden de socialisten een meerderheid van 8.944 stem men. Er was toen slechts een, conservatieve, tegenkandidaat. De socialist kreeg toen 26.064 stemmen, de conservatief 17.120. De tussentijdse verkiezing was noodzakelijk door het uittreden van de socialist Evans uit het Lagerhuis. Het KNMI deelt mede: Nu de drie wintermaanden ach ter de rug zijn, is het mogelijk een korte terugblik te werpen over het weer van dat tijdvak, dat gemiddeld genomen zach ter was dan in de laatste 22 jaar meer was voorgekomen. De gemiddelde temperatuur bedroeg in De Bilt 4,7 graden Celsius tegen 4,8 graden in de winter 1934-1935 en tegen 2,2 graden normaal. Van de negen tig dagen, die de drie maan den tellen, waren er 64 aan de warme kant. Op dertig dagen kwam vorst voor tegen op 42 dagen normaal. Tegen een normale hoeveelheid zonneschijn van 175 uren ston den er in De Bilt ditmaal maar 125 waardoor de afgelopen winter op twee na de somberste is van de laatste vijftig jaar. De hoeveelheid neerslag was in Limburg vrij veel boven nor maal, elders is over het alge meen maar weinig meer geval len dan de normale hoeveelheid bedraagt. te brengen in een jachthuis. „Er is echter niets gebeurd", aldus „de zwarte zwaan". Zij zei voorts, dat zij later tegen drie Jezuïten verteld had, dat zij Montagna en Picioni de hoofdverdachten in het pro ces verdacht van medeplich tigheid aan de dood van Wilma Montesi. Ook deelde zij mede, dat Mon tagna haar gezegd had, dat Sa- verio Polito voormalig hoofd commissaris van Rome hem chanteerde. De rechter vroeg hierna aan Montagna en Piccioni of zij Pes- catore de man die volgens Anna Caglio haar namens Mon tagna geld geboden had, opdat zij zou zwijgen kenden. Bei den antwoorden ontkennend. De Jezuiet Rotondi getuigde, dat Anna Maria Caglio voor hem haar hart had uitgestort. Hij had het meisje daarna aan geraden terug te gaan naar haar familie in Milaan. De Jezuiet Alessandro Dallo- lio zei, dat mej. Caglio na no vember 1953 verscheidene malen contact met hem heeft gezocht. „Zij vertelde mij de indruk te hebben, dat zich rondom Mon tagna immorele handelingen af speelden, dat de z.g. markies zich bezighield met de handel in verdovende middelen en dat Pierro Piccioni betrokken was bij de dood van Wilma Montesi. Zij noemde ook namen van poli tieke en kerkelijke figuren." Pater Dallolio zei, dat enkele van Ndeze figuren, die volgens mej. Caglio tot de vrienden van Montagna behoorden, inderdaad met de z.g. markies in verbin ding stonden. Toen de openbare aanklager er op aandrong namen te noe men, zei de Jezuiet: „Onder de namen die zij noemde waren die van Luigi Gedda, voorzitter van de Katholieke actie, minister Spataro. een monseigneur en anderen." Hij voegde daaraan toe, dat mej. Caglio haar bewe ringen nooit met bewijzen heeft gestaafd. Hij had alles gemeld aan de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken Panfani, die een volledig onderzoek be loofde. Vandaag wordt de behande ling voortgezet. Dan zal, behal ve mej. Caglio, de „magiër" Ezio de Sanctis worden gehoord. (Advertentie.) Als het circus ontwaakt, ziet het er allemaal heel anders uit dan s avonds. Maar de bedrijvigheid is er niet minder om! Al vroeg gaat men aan de slag: de bedden der paarden worden gelucht en opgeschud, mest moet geruimd worden en fris stro gespreid. De altijd hongerige olifanten krijgen hun eerste ontbijt, een halve hooiberg, voor zich opgetast, die zij prompt met de slurf uiteen halen en verstrooien, alvorens hem in korte tijd te verzwelgen. Zo neemt de bedrijvigheid toe en spoedig verschijnen de eerste ar tiesten, in haastig aangeschoten truien of een opzichtige lange jas, waarboven tegen tocht en kilte, felkleurige foulards hoog onder de kin zijn geknoopt. Ieder zoekt zijn eigen dieren, een ma- tineuze begroeting met zacht vleiende woordjes, een liefko zend gebaar. Dan gaat het dage lijks repeteren beginnen.... Interessant en gezellig zijn al die kijkjes voor en achter de circus- schermen. U kunt hierover lezen in het grote album „De Bonte Droom van het Circus". Dit prachtige boekwerk is geïllus treerd met talloze leuke pente keningen en werd geschreven door de circuskenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw room- boterleverancier of per brief kaart) bestellen bij het Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden, onder rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt ïi gratis voor rijksboter- merken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. (Natuurlijk ook op koelhuisboter). Neem een pakje extra voor de zondag! BOEKHOUDER PLEEGDE VERDUISTERING Voor de arrondissementsrecht bank te Groningen stond don derdagmorgen de 38-jarige H. S. B., boekhouder bij 't open baar slachthuis te Groningen terecht, op beschuldiging van ver duistering ten bedrage van ƒ4000. Verdachte zou in de ja ren 1955-'56 gelden voor keurin gen en wegingen in eigen zak hebben gestoken, een kasvoor- schot hebben verduisterd en gel den op eigen girorekening heb ben overgeschreven. Het geld was gebruikt ten behoeve van het gezin. Volgens de rapporten stond verdachte zeer gunstig bekend. Hij was echter in financiële nood komen te verkeren, onder andere door ziekte van zijn vrouw. De officier van justitie wilde rekening houding met de houding van verdachte, die zelf de zaak bij de politie had aange geven en het gunstige voorlich tingsrapport en eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan 5 maanden voorwaar delijk (proeftijd 3 jaar). De raadsman mr. Van Vloten schetste de omstandigheden die van doorslaggevende betekenis zijn geweest en bepleitte een nog groter voorwaardelijk ge deelte. Uitspraak over 14 dagen. EEN JAAR EN DRIE MAANDEN GEËIST VOOR VERDUISTERING. De officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Groningen eiste donderdag een jaar en drie maanden gevange nisstraf tegen de 32-jarige J. L. uit Haren, administratief amb tenaar bij de gemeentepolitie te Haren, die beschuldigd was van verduistering van in totaal ƒ2000. Dit geld zou hij in de ja ren 1954, 1955 en 1956 geput heb ben uit opbrengsten van jacht akten, kampeervergunningen en vuurwapenvergunningen, uit verscheidene particuliere kassen van het gezamenlijke politieper soneel en uit de vervalsing van een giro-oveischrijving. Het voorlichtingsrapport noem de verdachte egoïst, arrogant en opschepperig. Hij zou het geld aan allerlei „uitjes" hebben uit gegeven. De raadsman, mr. Van Vloten, bepleitte een gedeelte lijk voorwaardelijke straf. Uit spraak over 14 dagen. VIER JAAR VOOR GERRIT DE STOTTERAAR. De Algemene Nederlandse Kruideniersbond heeft zich in zijn gisteren te Utrecht gehou den vergadering uitgesproken over de gevolgen van het prijs- stabilisatiebeleid voor het zelf standig kruideniersbedrijf en de ze uitspraak ter kennis van de minister van Economische Za ken gebracht. In deze uitspraak wordt geëist, dat op korte termijn aan het kruideniersbedrijf zal worden toegestaan bij noodzakelijke prijsstijgingen de procentuele winstmarge in volle omvang te berekenen. De bruto-winstmarge in dit be drijf, aldus de uitspraak, ligt reeds sedert jaren op een dus danig laag niveau, dat de onder nemingen zich bij voortduring op de grens der rentabiliteit be vinden. Blijkens een recente studie is de verwachting gewet tigd, dat als gevolg van de ver hoging der bedrijfskosten door onvermijdelijke prijsstijgingen in de sector van vracht, tarie ven openbare nutsbedrijven, re paraties, ionen e.d., enerzijds en het niet toestaan van hand having der procentuele marge bij noodzakelijke prijsstijgingen van artikelen anderzijds, het netto inkomen van de zelfstan dige ondernemer met 1 punt (bv. van 6 tot 5%) in 1957 zal worden verlaagd ten opzichte van 1957. Een daling van het netto winstpercentage met 1 punt voor de zelfstandige onderne mer in het kruideniersbedrijf be tekent, dat het netto inkomen, inclusief het" ondernemersloon, gebaseerd op een gemiddelde van 3 tot 5 van de omzet, in wezen neerkomt van zijn inko men met 10 tot 20 procent", zo gaat de uitspraak verder. De bond is van oordeel, dat van de zelfstandige kruideniers niet een bestedingsbeperking mag worden gevraagd van deze grootte, aangezien in het alge meen de bestedingsbeperking wordt gefixeerd op 5 De linkse partij Achdoeth Haa- voda, welke twee ministers in het kabinet van premier Ben- Goerion telt, heeft donderdag een spoedzitting van het parle ment geëist ter bespreking van het verloop der onderhandelin gen, welke een Israëlische terug trekking uit Egypte beogen. De nationale raad van de par tij zal zondag a.s. te Jeruzalem bijeenkomen. Partijfunctionaris sen verklaarden, dat de kwestie van een eventueel uittreden uit de coalitie zal worden besproken. De partij heeft tien afgevaardig den in het parlement, dat in to taal 120 zetels telt. De partij spreekt over „ernsti ge ontwikkelingen in de onder handelingen met de V. S. en de De Italiaanse regering heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in de kamer van afge vaardigden een vertrouwensvo tum gekregen met 285 stemmen voor en 277 tegen en een ont houding. Er werd gestemd aan het einde van de algemene be handeling van een wetsontwerp, dat de verhouding regelt tussen de landeigenaren enerzijds en de pachters en deelbouwers an derzijds. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen te Terneu- zen worden waargenomen door dokter J. J J. v. d. Griek, Tel. 2020. Apotheek geopend; Hamann, Noordstraat 69. V. N. „over de Israëlische ont ruiming van Egyptisch grondge bied. Zij heeft zich onlangs ver zet tegen iedere Israëlische con cessie ten aanzien van de nog door Israël bezet gehouden Egyp tische gebieden. Indien de Achdoeth Haavoda haar minister uit het kabinet te rugroept, zal de regering welis waar nog een meerderheid in het parlement hebben, maar waarnemers geloven, dat het be sluit van de partij de houding van een andere coalitiepartner, de „Mapam", kan beïnvloeden. De Rooms-Katholieke aarts bisschop van Chicago, kardinaal Stritch, heeft in een vastenbrief verklaard, dat de rock-'n'-roll uit Katholieke jeugdcentra geweerd moet worden. Het primitieve, wilde ritme en de daarmee ge paard gaande nieuwe manier van dansen kan niet getolereerd wor den, zo meende hij. Voorts verklaarde de kardinaal dat te grote vertrouwelijkheid tussen een opgroeiend meisje en jongen gevaarlijk en zondig is. „Exclusieve omgang op deze leeftijd is zeker verkeerd", aldus de vastenbrief. De rechtbank te Amsterdam heeft vrijdagmorgen de 37-jarige chauffeur G. C. B. (als in- en uit. breker bekend onder de naam Gerrit de Stotteraar) veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek. In het afgelo pen jaar had B. ongeveer tach tig inbraken gepleegd in Am sterdam-Zuid en Oost, in Bus- sum, Badhoevedorp en Halfweg. Veertien dagen geleden eiste de officier van justitie, mr. W. Tonckens, een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek. Tegen de 23-jarige halfbroer Van B„ de kok C. S., die zijn familielid bij enkele inbraken had geholpen, eiste toen de officier anderhalf jaar gevangenisstraf. Hem ver oordeelde de rechtbank vrijdag tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De president van de rechtbank, mr. J. Knottenbelt, zei dat de rechtbank deze B. met onzet had veroordeeld tot slechts de helft van de straf, die de officier had geëist. „U komt zeker in aan merking voor zulk een zware straf, doch wij willen, gelet op uw leeftijd, u een kans geven." Veertien dagen geleden had de officier van justitie betoogd, dat hij reeds te veel kansen had ge kregen. De officigr achtte toen een zeer lange vrijheidsstraf de enige mogelijkheid om hem tot andere inzichten te brengen. Zuid-Slavië heeft bij Albanië geprotesteerd tegen aanvallen op zijn politiek van de Albanese communistische leider generaal Enver Hodja, zo meldt het Zuid- slavische persbureau Tanjoeg vrijdag. Het protest is gericht tegen gedeelten uit een rede, die Hod ja twee weken geleden heeft uit gesproken, „waarin werd opge hitst tegen de soevereiniteit en territoriale onschendbaarheid van Zuid-Slavië en waarin de betrekkingen tussen Zuid-Slavië en Albanië en de Zuidslavische betrekkingen met enkele andere landen op een verwrongen ma nier werd geschetst". Hodja beschuldigde de Zuid slavische leiders van het ver spreiden van „rotte theorieën" en van inmenging in Hongaarse en Albanese binnenlandse aan gelegenheden. De Albanese lei der zei, dat de kritiek die in 1948 op Zuid-Slavië werd uitge oefend toen het uit de comin- form werd gestoten, gerecht vaardigd was „en dat dit thans wordt bevestigd door de opvat tingen die Zuid-Slavië thans ver kondigt". ZATERDAG 2 MAART. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De man die teveel wist". Concertgebouw, 8 uur: „De zoon van Lassie". Terrein W. Bolwerk, 3.30 uur: Tern. Boys I—Nieuw- dorp I. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Duivels te paard". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Oh, mijn papa". ZAAMSLAG: Sportterrein, 4 uur: Zaamslag IRillandia I. ZONDAG 3 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De man die teveel wist"; 2 uur: „De zoon van Lassie"; 4.30 uur: „De man die teveel wist". Concertgebouw, 8 uur: „De zoon van Lassie". Terrein West Bolwerk, 2.30 uur: Vriendschappelijke wed strijd Terneuzen IClinge I. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Duivels te paard"; 8 uur: „Stalen Jungle". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2.30 uur: „Zet je zor gen op zij"; 5 en 8 uur: „Oh, mijn papa". OPPERMAN VERDACHT VAN INBRAAK TE BUSSUM Twee Bussumse rechercheurs, die donderdagavond in verband met in de laatste tijd in vele Gooise villa's gepleegde inbra ken, op surveillance waren, heb ben de 42-jarige opperman A. D. G. uit Amsterdam aangehouden. Zij troffen deze man bij een bushalte aan; hij kon zich niet legitimeren, doch was wel in het bezit van een scheerapparaat. Hij vertelde dit in Bussum te wil len verkopen. Op hyet politiebureau bleek, dat hij eveneens een aantal sieraden en een flesje parfum bij zich had. Even later werd aangifte ge daan. dat ingebroken was in de woning van de oud-kantonrechter, mr Van C. in het Prins Hendrik kwartier, waarbij de sieraden en het scheerapparaat werden ver mist. G. heeft reeds vele veroorde lingen wegens inbraken achter de rug. ONGEVAL OP ONBEWAAKTE OVERWEG Een 73-jarige man is donder dagavond om halfnegen te Gel drop op een onbewaakte overweg in de spoorlijn Eindhoven-Weert aangereden door de goederen trein, die om 20.17 uit Heeze was vertrokken. Hij was op slag dood. De man, die woonde in het tehuis voor ouden van dagen van het St. Annaziekenhuis te Geldrop, is waarschijnlijk door de duisternis misleid. De spoorlijn kruist ter plaatse de landweg „Het Hout". De trein had 22 minuten ver traging. Ook later op de avond rijdende goederentreinen hadden grote vertraging. De naam van de omgekomen man is J. Mulders. TWEE DODEN BIJ VERKEERSONGEVAL Op de Eindhovenseweg te Weert is gistermiddag het echt paar L. uit Amsterdam om het leven gekomen, toen de door de 26-jarige R. A. L. bestuurde mo tor bij het passeren van een auto met deze auto in aanraking kwam. De motor kwam op de grond terecht; de bestuurder en zijn 29-jarige echtgenote werden door een tegenligger overredeei. MET VUUR GESPEELD. Bij het spelen met vuur vlak bij het huis van zijn ouders in de Josephlaan te Rotterdam, vatten donderdagmiddag de kle ren van de 7-jarige Freddy van de Velden plotseling vlam. Een 28-jarige man, die enige huizen verder woont, schoot toe en trok het ventje de brandende kleren van het lijf. Met brandwonden aan de linkerheup werd het slachtoffertje naar het zieken huis Bergweg vervoerd. ZEVEN HAVENARBEIDERS IN AMSTERDAM GEARRESTEERD. De politie te Amsterdam heeft zeven havenarbeiders gearre steerd, die verdacht worden van diefstal c. q. heling van een aan tal goederen, afkomstig uit een Nederlands zeeschip, dat in de eerste week van februari aan de oostelijke Handelskade te Amsterdam heeft gelegen. De waarde van de ontvreemde artikelen, bestaande uit een aantal reiswekkers, flessen drank en levensmiddelen, wordt geschat op enkele honderden guldens. De arbeiders, allen af komstig uit de kop van Noord- Holland, hebben een volledige bekentenis afgelegd. SCHOONMOEDER IN DE RUG GESTOKEN. De 19-jarige chauffeur H. J. Th. van der V. heeft donderdag middag voor zijn woning in de Tollenstraat zijn 49-jarige schoonmoeder mevr. M. C. F.—J. met een mes in de rug gestoken. De vrouw is naar het zieken huis Coolsingel overgebracht. De chauffeur, die bij zijn aan houding een grote hoeveelheid slaaptabletten had ingenomen, heeft men ter observatie naar het ziekenhuis Bergweg ge bracht. De dader, die ziek te bed lag, hoorde dat zijn vrouw met zijn schoonmoeder op straat voor de deur een ernstige woor denwisseling had. Hij raakte hierover zo opgewonden, dat hij in pyama naar buiten kwam en zijn schoonmoeder met het mes stak. MILITAIRE ARRESTANT BIJ ONTVLUCHTINGSPOGING GETROFFEN Woensdagavond om ongeveer 21.20 uur is de 19-jarige dienst plichtige soldaat A. H. Ruiter, behorende tot de staf en staf compagnie van 1 L. K. verbin dingsbataljon, toen hij als arres houder van onderwijs de afge vaardigden te woord. Hij nam met een ernstig gezicht kennis van de argumenten en verzeker de de delegatie, dat de grieven van de lyceisten in het college van B. en W. besproken zullen worden. Maar, zo voegde hij er gemoedelijk aan toe, stellen jullie je daar nu heus maar niets van voor. RUMOERIG UURTJE ROND ROTTERDAMS STADHUIS. Een uur lang heeft het ver keer op de Coolsingel te Rotter dam vrijdagmiddag hinder on dervonden van honderden scho lieren, die op rumoerige en luid ruchtige wijze uiting hebben ge geven aan hun ongenoegen. Handenvol werk bezorgden zij de politie, die probeerde orde en rust te herstellen en menigmaal tant in de legerplaats «- tenberg" een ontvluchtingspo ging ondernam, door een kogel uit het geweer van de hem bege leidende schildwacht getroffen. Hij is overgebracht naar het Juliana ziekenhuis te Apeldoorn. De toestand van soldaat R. die ongehuwd is, en woonachtig te Amsterdam, is ernstig. Soldaat R., die zich wegens dienstweigering in de legerplaats „De Wittenberg" in voorarrest bevond, zei op een gegeven ogen blik op het kazerneterrein tegen de hem vergezellende schild wacht, dat hij een ontvluchtings poging zou wagen, waarop deze hem erop wees, dat hij dan zijn consignes zou opvolgen en schie ten. Soldaat R. voegde toch de daad bij het woord, zo vernemen wij van de legervoorlichtingsdienst. De schildwacht sommeerde hem tot driemaal toe, te blijven staan, waaraan hij echter geen gevolg gaf. Hierop loste de aan te pas komen om onwilligen te bewegen door te lopen. Leerlingen van middelbare rijksscholen in Rotterdam (in 's-Gravenhage ook van middel bare gemeentescholen) hebben vandaag en maandag vrij, maar hun minder gelukkige collega's Rotterdamse gemeentescholie ren „namen" het niet. Besloten werd een poging te wagen de wethouder van onderwijs te be wegen ook hun twee snipperda gen te geven. Een deputatie werd gekozen, spandoeken ver vaardigd en omstreeks half vijf vertoonden de eerste groepen scholieren zich op de Coolsingel en het Raadhuisplein. Er waren enige agenten op de been en eerst keek men de zaak wat aan. Toen zich echter een stoet be gon te formeren greep de poli tie in, weldra geassisteerd door twee agenten te paard, die char ges uitvoerden. Geloei was het antwoord van de jongens en De koninklijke marechaussee stelt een onderzoek in. LYCEïSTEN DEMONSTREER DEN VOOR VRIJE DAGEN. In het leven van scholieren zijn vrije dagen net zulke be langrijke zaken als loonsverho gingen voor degenen, die de jongenskiel ontgroeid zijn. En daarom „nemen" de leerlingen van het gemeentelijk lycéum in Dordrecht niet, dat zij „ach tergesteld" worden bij de Amsterdamse scholieren en bij de schooljeugd in het zuiden van het land. De eerste bevoor rechten hebben zo maar twee vrije dagen cadeau gehad en de laatste categorie krijgt twee snipperdagen om carnaval te vieren. In optocht zijn de Dordt- se scholieren donderdagmiddag naar 't stadhuis van Dordrecht getrokken om daar te „demon streren". Zij droegen spandoe ken met opschriften als „Why not" en bij het stadhuis geko men stuurden zij een delegatie naar binnen om met de wethou der van onderwijs te spreken. De delegatie werd eerst met zachte hand de hall van het stadhuis uitgezet, maar, omdat ze bleef volharden stond de wet- schildwacht twee schoten, waar- meisjes, die joelend uiteenren- van er een de soldaat R. trof. ?en. Aan sommaties naar huis te gaan, werd geen gevolg gege ven en spoedig verschenen agen ten met motoren-met-zijspan ten tonele en geprobeerd werd trot toirs en vluchtheuvels schoon te vegen. Onder de bedrijven door trachtte de deputatie aan de voorzijde van het stadhuis bin nen te komen, kennelijk om een smeekschrift een grote rol pa pier onder de arm van één der jongelui aan te bieden. Te vergeefs, de deuren waren her metisch gesloten en ook vielen spoedig de ijzeren deuren, die de zij-ingangen kunnen afsluiten, in het slot. Onneembaar bleek het stadhuis. Agenten verzamelden elders spandoeken en weer op andere plaatsen trachtte men eveneens de rust te herstellen. De politie kreeg nogmaals versterking, nu met rechercheurs en nog enige agenten te paard. Er werden hier en daar rake klappen uitge deeld. Langzamerhand keerde de rust weer. Onwilligen gingen in de strafbank, te weten een grolitiebusje, maar de ge zichten maakte aitweinig in druk op de „martnl ui—f De politie ging door de jon gens en meisjes te verspreiden en korte tijd daarna hernam het verkeer zijn rechten. UNILEVER OPNIEUW VAST. Nu het dividend van de Uni lever bekend is, is het in deze hoek veel rustiger geworden. De stemming blijft aan de vaste kant. Terwijl donderdagavond in het telefonische verkeer 361 gedaan werd, haalde het fonds vrijdagmorgen 366 percent op flinke aankopen voor Londense rekening. Aangezien de Unilever slechts een kwart gedeelte van de behaalde ruime winst aan aandeelhouders uitkeert, is men ter beurze de mening toegedaan, dat bij eventuele terugkeer van de herkapitalisatiewet op gun stige voorwaarden, er voor de aandeelhouders van Unilever een goede kans bestaat, t.z.t. in aanmerking te komen voor de bekende „klont uit de pap". Vrij dagmiddag werd onder kalme handel ingezet op 366 doch wat middenkoersaanbod bracht de koers op 364. Kon. Olie houdt zich goed ook nu Parijs verstek laat gaan. De notering 167,60 is vrijwel on veranderd, de omzetten zeer ge ring. Philips trok vrijdag meer belangstelling en was 2 punten hoger. A.KAJ. 202, Amsterdam Rubber 75l/2. Staatsfondsen wat in herstel vooral de staffellening op lichte vraag 881/4 (plus 3/8%), ook de overige leningen fractioneel be ter. Voor scheepvaarten was vrijdag goede belangstelling. Tegenover één flinke verkoper stond ruime vraag van publieke zijde, dat meer vertrouwen be gint te krijgen in de scheep vaartfondsen na de verhogingen van de dividenden der verschei dene maatschappijen (Rotter- damsche Lloyd en Holland-Ame- rikalijn). Scheepvaart Unie 169 (I66V2), Rotterdamse Lloyd 179 (177), Holland-Amerikalijn I66V2 (stocken ƒ33,20). Vrijdag wer den voor het eerst verhandeld de 4 1/4 procent 40-jarige obliga ties 1956 ten laste van de ge meente Rotterdam, advieskoers 96 procent. De N. V. Proost en Brandt werden 2 punten hoger bieden geadviseerd 120 bieden (120) op het verhogen van het dividend (met een half procent tot 8 procent 7V2 procent). Prolongatie 3 3/4 procent. BEURSINDICES. 27/2 28/2 1/3 Int. concerns 276.06 274.89 275.89 Industrie 148.67 148.47 148.32 Scheepvaart 162.29 162.09 163.33 Banken 118.64 118.47 118.30 Ind. fondsen 96.41 95.86 94.59 Algemeen 200.44 199.74 200.13 NABEURS Kon. Olie: 167—169 (167.05) Philips: 249—250 (247%) Unilever: 363—365 363%) De Sowjet-ijsbreker „Ob" (die in 1954 te Vlissingen is gebouwd) is er donderdag in geslaagd vóór een Amerikaans schip, dat uit Melbourne te hulp was gevaren, het Japanse schip „Soya Maru" te bereiken en een weg naar open zee vrij te maken. Het Japanse poolexpeditieschip zat reeds ver scheidene dagen vast gevroren in het pakijs voor de Prins Ha- raldkust in het Zuidpoolgebied, maar was er woensdag in ge slaagd een zeemijl op eigen kracht af te leggwi. ZONDAG 3 MAART. HILVERSUM 18.00 Nieuws 8.18 Weer of geen weer; 9.45 Cau serie; 10.00 Voor de je.ugd; 10.30 Herv. kerkdienst; 11.30 Vragen- beantw.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Sportspiegel12.35 Even afreke nen, heren12.45 Carnaval-lied jes; 13.00 Nws; 13.05 Meded. of gram.13.10 Voor de strijdkrach ten; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Om- roepork.15.15 Hoorspel15.40 Hammondorgel16.00 Dansmu ziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Ge sprekken met luisteraars; 17.15 Het platteland nu; 17.30 Heorsp. v. d. jeugd; 17.50 Nws en sport uitslagen 18.05 Sportjournaal 18.30 Strijkens.; 19.00 Discussie; 19.30 Hoorspel met muz.; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muz.; 20.00 Hoorspel20.50 Smaken verschil len; 21.50 Lichte muziek; 22.05 Spaanse muz.; 22.20 Journaal; 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Met de Franse slag. HILVERSUM II8.00 Nieuws 8.15 Orgelconc.; 8.30 Morgenwij ding; 9.15 Vocaal ens.; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Kamerork.; 12.20 Apologie; 12.40 Instr. trio; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.10 Dansmuziek; 13.45 Boekbespr.; 14.00 Voor de kinderen; 14.30 Instr. kwintet; 15.10 Brabants halfuur; 15.40 Lichte muz.; 16.00 Gram.; 16.15 Sport; 16.30 Ves pers; 17.00 Kerkd. v. d. Evangeli sche Broedergemeente18.05 Caus.18.20 Filmrubr.; 18.28 Mu zikale caus.; 18.33 Overpeinzin gen van een dorpsdominee18.40 Radioschipperscatechisatie 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Gram.19.25 Gesprek19.45 Nws 20.00 Gev. progr. voor de strijd krachten; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 20.50 Cabaret; 21.20 Caus.; 21.30 Hoorspel; 22.15 Promenade ork.; 22.45 Avondge bed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Brabants orkest. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.15 Amus. muz.; 13.00 Nieuws; 14.00, 15.30, 15.40, 16.45 en 17.30 Gram. 17.52 Zang en piano; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkestconc.; 21.00 Chansons; 22.00 Nws; 22.11 en 22.45 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 en 23.30 Gram. MAANDAG 4 MAART. HILVERSUM I r 7.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.20 Gram.8.00Nws 8.15 Gram., 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 11.00 Hersengym.; 11.20 Gram.; 11.30 Schoolradio; 12.00 Prome nade ork.; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.12.33 Voor 't plat teland; 12.43 Promenade orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Voor de vrouw; 14.45 Pianorecital15.15 Voordr. 15.30 Gram.; 17.00 Elektronisch mandoline-ens.17.30 Voor de jeugd; 17.50 Militair com.; 1(1.00 Nieuws; 18.15 Amus. muz.; 111.50 Sopr., mezzo-sopr. en piano; 19.15 Muz. caus.19.30 Orgelspel19.45 Regeringsuitz.20.00 Nws; 20.05 Radioscoop; 22.40 Spaanse en Portugese volksmuz.; 23.00 Nws; 23.15 Beursber. van New York; 23.16 Onze buitenlandse corres pondenten melden; 23.30 Front- loge. HILVERSUM II7.00 Nieuws 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 15.00 Nws; 8.15 Sportuitsl.; 8.25 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Waar voor uw geld; 9.30 Pianosp.; 9.35 Mastklimmen; 10.05 Gram.; li5.30 Theologische causerieën; 11.10 Gram.; 11.20 Lichte muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 1'2.30 Land- en tuinbouwmeded.; 1"2.33 Lichte muz.; 12.50 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Kamermuziek; 13.40 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gr.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Lichte muz.; 15.45 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking16.30 Kamermuz.; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Or gelspel; 18.30 Sport; 18.40 Engel se les; 19.00 Nieuws; 19.10 Volks zang; 19.30 Pari, comm.; 19.45 Beiaardconc.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Instr. septet; 20.40 Hoorsp.; 21.10 Gram.; 21.45 Boekbespr.; 21.55 Lichte muz.; 22.10 Gram.; 22.20 Kamerkoor; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Het Evangelie in Esperanto. BRUSSEL: 12.00 Balletmuz.; 12.20 Gr.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 17.45 Meisjeskoor; 18.00 Franse les; 18.15 Gr.; 18.20 Protestantse caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Kamermuz.20.45 Kunstkalei- doscoop; 21.00 Kamermuz.; 21.30 Amus. muz.; 22.00 Nieuws; ïl.11 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 6