De wereld wij lelt, wikt en weegt.... Israël zal Gaza en Sjarm el Sjeik ontruimen De Sowjet-invloed in Syne De besprekingen van minister Luns te Bonn J WEKELIJKSE WERELDSCHOVW AMSTEL INDONESIË Commentaar op beslissing van V. N. inzake Ned. Nieuw-Guinea HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN imimmiim Nog steeds weten wij niet wat de uitkomst zal zijn voor Israël. Eisenhower heeft, naar aanleiding van de vastbesloten houding van Israël wel, met ietwat boosheid in zijn stem, duidelijk gemaakt, dat aan de Verenigde Naties geen andere keus meer staat dan druk op Israël uit te oefenen, d.w.z. sancties, hierbij vergetend, dat over zodanige sancties in andere, soortgelijke zeker niet mindere gevallen, niet is gedacht. /y/WL- Aulf />W- De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevr. Meir, heeft vrijdag in de algemene vergadering van de Verenigde Naties bekendgemaakt, dat Israël bereid is zijn troepen uit het gebied van de Golf van Akaba en de strook van Gaza terug te trekken. Zij stelde een onmiddellijke bijeenkomst voor van de stafchef van het Israëlische leger en de bevelhebber van de V. N.-troepen om maatregelen te treffen voor het over nemen van deze gebieden door de V. N.-troepen. o Russische generaal en 60 militaire deskundigen werken in de Syrische strijdkrachten Minister Abduigani voor het hooggerechtshof te Djakarta Belgische verkiezingen De PTT-staking in Italië Het nummer van heden telt 10 pagina's ZONDAG 3 MAART. v.m. n.m. 2.53 3.12 3.28 3.47 4.08 4.27 4.18 4.37 MAART. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Temeuzen Telefoon 2073 en 2510 NS. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 192; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct ZATERDAG 2 MAART 1957 12e Jaargang Nr 4003 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum par advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels X Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Eisenhower, die van vakantie terugkeerde en daarna voor en kele dagen wegens hoestbuien in het ziekenhuis moest worden op genomen, heeft later in zijn ra dio-rede die sancties tot morele sancties teruggebracht. Dit wel licht onder de invloed enerzijds van Amerikaanse stemmen; an derzijds van het buitenland, waar weliswaar Engeland, Frankrijk en de Scandinavische landen zich niet tegenover Amerika willen stellen, maar buitengewoon wei- nie waardering voor het begrip der sancties tonen. Wat zonder ling heeft de uitlating aangedaan van Eisenhower, dat het hem smartelijk zou vallen tegenover Israël op gelijke wijze op te tre den als tegenover Rusland, dat Hongarije steeds erger wurgt; het is waarlijk, alsof op instigatie van Rusland iets anders dan woorden tegenover deze wurging is gedaan Israël stelt zijn eisen zodanig, dat het zegt alleen dan met ont- ruiming van het gebied bij de Golf van Akaba te kunnen in stemmen, indien sancties van de zeevarende landen in het alge meen worden gegeven; het wil Gaza wel ontruimen, mits daar troepen van de U.N.O. worden gelegerd. Dulles vindt het wat veel gevergd van Israël, die even als Eisenhower vergeet, dat Hammarskjoeld door de blanco volmacht, die hij van Amerika jegens Nasser kreeg, tegenover Egypte heel wat meer heeft toe gegeven. WAT KAN MEN DOEN? De vraag blijft open of, gezien ook het precedent van Korea, de assemblee iets meer kan doen dan sancties aanbevelen; krach tens het pact is het nog altijd de Veiligheidsraad, die dit beslist. Maar, gezien de onduidelijke en steeds weifelende houding, die Eisenhower aanneemt, weet men geenszins, waartoe Amerika op een ogenblik in de algemene ver gadering bereid zal zijn. Inmiddels zet de senaat lang zaam de debatten over de doc trine van Eisenhower voor het Nabije-Oosten voort. De lange duur dier beraadslagingen ver hoogt uiteraard het prestige van Amerika niet. Zo nu en dan hoort men uit Egyptische berich ten, dat er storm op komst is van het leger jegens Nasser; van andere zijde dat de dictator naar Amerika zal worden genodigd. Men vergete niet, dat nog altijd een regeling over het Suezkanaal dient te worden getroffen; ook ten aanzien van de betaling van de kanaalgelden, die dan voor 50 aan Egypte zelf, voor de overige 50 via de Internatio nale Bank zouden worden vol daan. Te Cairo zijn nu Nasser, ko ning Saoed en de president van Syrië bijeen geweest; Saoed doet nog wel erg pro-Arabisch, maar hij weet ook, dat hij de verdere buit niet binnen krijgt als hij Eisenhower's doctrine niet aanbeveelt. In de Islamie- tische wereld is het eigenlijk zo gelegen, dat Marokko, Tunis, Ly; bië, Libanon, Perzië en Jordanië met Irak en Pakistan weinig ge negen zijn de leiding van Nasser verder te volgen. Deze landen zijn verstandiger blijkbaar dan Ame rika, dat een nieuwe Hitler over geheel het Islamietische gebied, ten nadele van Europa en Ame rika en het verder Afrika wil helpen vestigen. Irak denkt er blijkbaar met meer over om gelden uit te geven voor herstel van de pijpleidingen via Syrië, het gaat zich nu rich ten tot Perzië. NIEUWE ALLIANTIE? gen wil, dat annexatie van dit eiland aan Griekenland zou wor den erkend. Dit komt Engeland ten goede, dat er meer dan ooit op uit is om zijn positie in het Nabije Oosten te versterken. Rusland, dat plotselinge ver bolgenheid toont tegen Oosten rijk, in verband ook met de hulp aan de Hongaarse vluchtelingen, toont nu de volledige heerschap pij over Hongarije uit te oefenen, die buitengewoon streng is. Om de satellietenkring te versterken, zijn nieuwe beschikkingen tus sen Rusland en Boelgarije getrof fen, wat niet wegneemt, dat in Oost-Duitsland de mogelijkheid van een oproerige beweging openlijk wordt erkend. Het af treden van Sjepilov, die minister van buitenlandse zaken was en zijn vervanging door de typische bureaucraat Gromiko, wordt in verschillende kringen geenszins opgevat als een verzwakking van de positie van Chroesjtsjef. In tegendeel, men meent dat de dagen van Molotof voorbij zijn, voorgoed, niettegenstaande Chroesjtsjef nu in die richting gaat om ieder duidelijk te maken welke grote verdiensten Stalin tijdens Wereldoorlog II heeft gehad. Er zijn verschillende verande ringen van betekenis aangebracht in het regeringsapparaat'; de on derminister, die door de Duitse specialisten werd behandeld, is overleden; de wijzigingen van het apparaat zijn niet duidelijk. Dat Boelganin met zijn brieven aan Adenauer en Engeland niet veel resultaat heeft bereikt, komt langzamerhand wel vast te staan. Zelfs MacMillan heeft geen ant woord gegeven op de herhaalde uitnodiging om toch naar Mos kou te komen, dan dat hij komt, zodra hij kan. Rekbaarder ant woord in diplomatieke zin is moeilijk denkbaar. CRISIS IN FRANKRIJK Ondanks de Franse overwin ning inzake Algiers in de assem blee der Verenigde Naties, wordt de positie van Mollet, die juist een jaar de regering in handen heeft, moeilijker. In de Radicale partij dreigt een crisis, die ove- ringens weinig betekenis heeft, omdat Mendès-France zijn gezag grotendeels verloren heeft. De Franse posterijen zijn in staking gegaan; .de gesocialiseerde be drijven vertonen gelijke ontevre denheid. Mollet's bezoek aan Eisenhower is natuurlijk een punt, dat sterk in zijn voordeel spreekt. Daartegenover staat voor Frankrijk de moeilijkheid om het mes zeer scherp in de begrotings uitgaven te zetten, maar men kan dit op het defensieterrein te moeilijker doen, omdat Frank rijk, evenals Amerika, de scherpe afkeuring deelt van generaal Norstad tegen de vermindering der Engelse bezetting op Duits gebied. Het zal in de West-Euro- pese Unie, die bezig is bijeen te komen, scherp toegaan en Enge land spreekt daarom reeds van een geleidelijk terugtrekken. En- geland's prestige is door het geestdr'ftig bezoek van koningin en prins aan Portugal ongetwij feld weer gestegen. Weet Mac Millan resultaten in Amerika te bereiken, dan zal dat hem zeker in velerlei opzicht ten goede komen. De ministerconferentie der zes landen van de Kolen- en Staalge meenschap heeft in de afgelopen week zodanige overeenstemming bereikt, dat de voorlopige over eenkomsten door de deskundigen kunnen worden uitgewerkt. Een nieuwe zitting in Rome zal nodig zijn ter parafering. Minister Luns, die inderdaad aan vele be zwaren in Nederland is kunnen tegemoet komen, rekende zelfs op ratificatie vóór 31 juli. Er zijn slechts tijdelijke regelingen voor vijf jaren getroffen, ook ten opzichte van de samenwerking inzake Euratom. Velen zien de Europese markt als zwak, maar men vergete niet, dat het met de Kolen- en Staalgemeenschap ins- gelijk ging en deze toch tot een vast bestaan is gekomen. De Verenigde Naties naderen het einde van hun bewogen zit ting. Terzake van Algiers is het neo-kolonialisme naarvoren ge bracht; terzake van Nieuw-Gui- nea heeft ook Australië een com missie van bemiddeling vast ge weigerd. Terzake van Hongarije is tenminste een voorlopig rap port verschenen over de hande lingen der Russen. Maar Rus land heeft weer 'n stukje vriend schap gekocht van India door een nadere oplossing van de Kashmirkwestie in de Veilig heidsraad met zijn veto te treffen. Comlan, de moordenaar van de Nederlandse onderwijzeres, mej. Van Steyn, is wegens een zenuw crisis naar een gevangeniszieken huis bij Parijs overgebracht. Israël vertrouwt er op, zo ver klaarde zij, dat de vrije vaart, ook voor Israëlische schepen,, door de Golf van Akaba en de Straat van Tiran verzekerd zal zijn. Het gebied van Gaza zal snel en algeheel ontruimd worden, op voorwaarde dat de V. N.-troepen dit gebied zullen bezetten en dat de Verenigde Naties de verant- Onder aanhaling van betrouw bare diplomatieke bronnen ver klaart het Canadese persbureau, dat een Sowjet-generaal en zestig andere Russische militaire des kundigen als instructeurs en ad viseurs in de Syrische strijd krachten werken. In de komende weken zouden nog 200 Sowjet deskundigen naar Syrië worden gezonden en som mige van hen zouden tijdens de opleidngsperiode het feitelijke bevel over een aantal eenheden van de Syrische marine, de lucht VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) macht en het leger overnemen. Volgens genoemde bronnen blijkt uit deze cijfers, die door deskundigen van de geheime dienst zijn verzameld, voor het eerst de juiste omvang van de Sowjet-penetratie in het Midden Oosten, afgezien van Egypte over welk land reeds meer be kend was geworden. Men wist dat de Sowjet-Unie technici en wapens naar Egypte zond. Voorts wordt gezegd, dat de Sowjet-Unie langs indirecte weg Jordanië van wapens zal voor zien. Dezelfde zegslieden verklaar den, dat Syrië en de Sowjet-Unie hebben besloten samenwerking tot stand te brengen tussen hun geheime diensten, om zich op de hoogte te stellen van de positie der westelijke strijdkrachten in het Midden-Oosten. woordelijkheid op zich nemen voor de politie, het verzekeren van een deugdelijk burgerlijk be stuur, de hulp aan de vluchtelin gen en de economische ontwikke ling van het gebied. Israël behoudt zich evenwel de vrijheid voor om zijn rechten te verdedigen als de toestand in de strook van Gaza weer wordt zo als hij vóór de Israëlische bezet ting was. Ook acht Israël zich gerechtigd gebruik te maken van zijn recht op zelfverdediging, volgens het V.N.-handvest, als de vaart van Israëlische schepen door de Golf van Akaba en de straat van Tiran wordt belemmerd, aldus mevrouw Meir. De Verenigde Staten hopen, al dus verklaarde de Amerikaanse afgevaardigde, Cabot Lodge, hier na, dat deze verklaring van mevr. Meir betekent, dat de Israëlische troepen zich onmiddellijk zullen terugtrekken. De Verenigde Naties en de V.N.-organen kunnen nu verder nuttig werk doen tot een uitein delijke regeling voor Gaza en een algemene regeling van de ge schillen van de partijen is bereikt. Lodge verklaarde, dat voor de Verenigde Staten de Golf van Akaba internationaal vaarwater is en dat geen enkel land het recht heeft de vreedzame vaart door deze golf te belemmeren. Lodge wees nog eens op de noodzaak, dat belde partijen de bestandsovereenkomst nakomen. Indien na de Israëlische terug tocht de vijandelijkheden worden hervat, zullen de Ver. Staten met andere leden van de Verenigde Naties overleggen over maatre gelen tot herstel van de vrede. Lodge verzocht tenslotte Egyp te „door te blijven gaan met het oefenen van geduld, zoals het had gedaan in de weken van beproe ving die het achter de rug heeft". Verder drong hij er bij de rege ring te Cairo op aan met de se cretaris-generaal van de Verenig de Naties samen te werken bij 't nemen van maatregelen ter ver zekering van de vrede na het ver trek van de Israëliërs. DE VERKLARING VAN MEVROUW MEIR Mevrouw Meir verklaarde: De regering van Israël maakt be kend, dat zij de strook van Gaza geheel zal ontruimen in overeen stemming met de resolutie van de algemene vergadering van 2 februari. De Israëlische regering gaat uit van de veronderstelling dat alleen de V.N.-troepen het mi litaire en burgerlijke bestuur van Israël zullen overnemen, en dat de Verenigde Naties de functies vervullen die secretaris-generaal Hammarskjoeld heeft opgesomd, n.l. het verzekeren van leven en eigendommen in het gebied door het verschaffen van doelmatige politiebescherming, een goed bur gerlijk bestuur, een maximum aan hulp voor de vluchtelingen en ondersteuning van de econo mische ontwikkeling van het ge bied van Gaza en zijn bevolking. Voorts verwacht Israël, dat de Verenigde Naties de verantwoor delijkheid voor het bovengenoem de zullen behouden tot een vre desregeling, die zo snel mogelijk gevonden moet worden, of een definitieve overeenkomst over 't gebied van Gaza is bereikt. Tijdens het bezoek van sultan Mohammed V in Madrid, waar Franco nu een belangrijke wijzi ging in zijn regering heeft ge bracht, is wel gebleken, dat er wel eens een alliantie voor het westelijk deel van de Middelland se Zee zou kunnen komen. Merk waardig is het zeker, dat de aan voerder van de Aziatisch-Afri- kaanse landen in de Ver. Naties, Menon, die bij die gelegenheid een flauwte kreeg, inzake Cyprus een resolutie heeft voorgestaan, waarbij Griekenland duidelijk wordt gewaarschuwd, dat zelfbe- Mevrouw Supeni Pudjobonto- ro, plaatsvervangend voorzitster van de sectie buitenlandse za ken van het Indonesische parle ment, heeft met betrekking tot de uitslag van de stemming in de algemene vergadering der Verenigde Naties over de reso lutie inzake Nieuw-Guinea ge zegd, dat de nederlaag van In donesië in de Verenigde Naties heeft bewezen, dat de Ver. Na ties niet in staat zijn deze aan gelegenheid op vreedzame wijze op te lossen in overeenstemming met de doelstellingen van de Ver. Naties. Kennelijk doelend op de hou ding van de Verenigde Staten, zeide zij het te betreuren, dat „een groot land, dat zichzelf ge woonlijk de kampioen van vrede en vrijheid noemt" zich van stemming heeft onthouden. Het betrokken land had een „gebrek aan moed getoond" om het ko lonialisme in West-Irian open lijk te veroordelen, ondanks het feit dat het in wezen de aan spraken van Indonesië gerecht vaardigd acht. de juistheid van het standpunt van Indonesië erkent. Dit, aldus de woordvoerder, is een goede reden tot optimisme „voor het volgende jaar". De verwerping van de resolu tie der dertien landen over West- Nieuw-Guinea heeft in Indone sië verrassing verwekt, aldus een zegsman van het Indonesische Zaken vrijdag te Djakarta. De uitslag is echter, aldus de ze zegsman, een bewijs van de stevige solidariteit die er be staat onder de Afrikaanse-Azia- tische landen, en heeft tevens aangetoond, dat men in het De behandeling van de zaak tegen de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Rus- lan Abduigani, is vrijdag begon nen voor het hooggerechtshof te Djakarta. De minister wordt be schuldigd van overtreding der deviezenbepalingen. Voor het hof verklaarde hij, niet schuldig te zijn aan het ten laste gelegde. Het gerechtsgebouw werd zwaar bewaakt door een gewapende afdeling van de mobiele brigade. Alleen degenen, die in het bezit waren van een speciale vergun ning mochten het gebouw bin nengaan. Onder de aanwezigen was de voorzitter van de P. N-1-, mr. Suwirjo en de vice-voorzitter mr. S. Mangunsarkoro. De beschuldiging tegen minis ter Abduigani luidt, dat hij waardepapieren, geld en een cheque met een totale waarde van 11.000 dollar heeft meegeno men naar de Verenigde Staten, toen hij in het gevolg was van president Soekarno tijdens diens bezoek verleden jaar aan de Verenigde Staten. De behandeling van de zaak voortgezet. Mr. A. H. C. GIEREN SECRETARIS-GENERAAL VAN VERKEER EN WATERSTAAT. Het ingang van 1 mei 1957 is benoemd tot secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat mr. A. H. O. Gie- ben, geboren 8 juni 1898 te Me- demblik. Mr. Gieben bezocht het gym- nasum te Middelburg en studeer de aan de rijksuniversiteit te Leiden in de rechtswetenschap pen. In het voormalige Neder- landsch Indië heeft hij van 1923 tot 1941 verschillende rechter lijke functies vervuld. Na ver blijf in Japanse kampen werd mr. Gieben in 1946 benoemd tot directeur van justitie, welke functie hij in 1948 verwisselde voor die van adviseur-generaal van justitie. Na de souvereiniteitsover- dracht werd hij plv. hoge com missaris te Djakarta. In het jaar 1951 was hij vertegenwoordiger bij de U.N.C.U.R.K. (United nations commission for the unification and rehabilitation of Korea) met de titel van buitengewoon gevolmachtigd ambassadeur. Na terugkeer uit Korea trad mr. Gieben op als chef van de afdeling politie van het directo raat-generaal van openbare or de en veiligheid bij het ministe rie van Binnenlandse Zaken. Mr. Gieben is ridder in de or de van de Nederlandse Leeuw, commandeur in de orde van Oranje Nassau en commandeur in de orde van de Zwarte Ster van Frankrijk. De Nederlandse en Duitse mi nisters van Buitenlandse Zaken zijn vrijdag in Bonn hun confe rentie over de tussen beide lan den bestaande problemen begon nen met een algemene gedach- tenwisseling, die hedenochtend zal worden voortgezet. De Belgische minister van openbare werken Vanaudenho- ve heeft op een liberale verga dering te Tienen verklaard dat de parlementsverkiezingen in april 1958 gehouden zullen wor den. In Italië staken thans 100.000 man personeel van de PTT. Zij eisen hogere lonen en herclassi ficatie van functies. De staking is donderdagnacht begonnen en zou 48 uur duren. De telefoondiensten zijn niet door de staking getroffen. Ook een telegraafmaatschappij blijft door werken. Naar minister Luns ons zei, heeft het eerste contact reeds de indruk achtergelaten, dat de mi nisters het over de agenda der komende onderhandelingen en over de procedure zonder veel moeilijkheden eens zullen wor den. Bij de besprekingen van vrijdag en vandaag beperkt men zich tot het zeer algemeen stel len van de wederzijdse stand punten zonder op de details in te gaan. Het ligt in de bedoe ling, dat deze zo spoedig moge lijk zullen worden behandeld door van beide zijden te benoe men delegaties. Hoewel deze nog niet benoemd zijn, schijnt wel reeds vast te staan, dat de Duit se delegatie onder leiding zal staan van de juridische advi seur van het ministerie van Buitenlandse Zaken, prof. Kauf- mann, die zelf Nederland zeer goed kent en ook Nederlands spreekt. Wat de punten betreft, die op 'dë agenda der conferentie zul len komen, kan wel al worden aangenomen, dat deze het ge hele complex der door beide par tijen als bilateraal erkende kwesties zal omvatten. Minister Luns heeft er bijzon dere nadruk op gelegd, dat hij een globale regeling voor al deze problemen wenst en van Duitse kant viel te beluisteren, dat zulk een globale regeling de oplos sing ook gemakkelijker zou ma ken, aangezien daardoor de mo gelijkheid van „geven en nemen" zal bestaan. Tijdens de persconferentie werd minister Luns nog voor de vraag gesteld of Nederland Euratoom en Euromarkt zal aanvaarden. De minister zeide: „Ik hoop, dat beide verdragen zo snel mo gelijk zullen worden geratifi ceerd. Ik heb goede hoop, dat wanneer de Nederlandse rege ring de verdragen zal onderteke nen, wat zij naar ik geloof zeker zal doen, het parlement ook tot ratificatie bereid zal zijn. Wij hebben in deze geen slechte reputatie. Wij denken zeer Euro pees en wanneer er bij ons h' zwaren tegen de verdragen zi' ingebracht, dan was dat omdr wij deze niet Europees genoe achtten. Het was ook deze Eurr pese zin die Nederland erto bracht naar een oplossing de- problemen met Duitsland te streven," zo voegde minister Luns daaraan toe. „Het is onlc gisch dat men Europese oplos singen nastreeft en tegelijk de in het bilaterale verkeer nog be staande strubbelingen zou later voortbestaan, inplaats van ook deze in Europese zin aan te pak ken," zo zeide hij. Minister Luns heeft erop ge wezen, dat ook het vraagstuk van de schadevergoeding aan slachtoffers van het nazi-regiem in Nederland, de z.g. „Wieder- gutmachung", tot de agenda punten zal behoren. Hij heeft er nog eens de na druk op gelegd, dat Nederland zich niet kan neerleggen bij het afwijzende antwoord, dat de bondsregéring onlangs heeft ge geven op de over deze „Wieder- gutmachung" door de westelijke regeringen gezamenlijk opgestel de nota. Wat het vraagstuk der grens correcties betreft, heeft minister Luns er voor de Duitse pers op gewezen, dat dit vraagstuk in Nederland gecompliceerder ligt dan in andere landen, aange zien een wijziging van de be staande toestand door de wetge vende organen zal moeten wor den gesanctioneerd. Toen hem in de persconferentie gevraagd werd, wat hij dacht van een volksstemming in de correctiege- bieden, antwoordde minister Luns„Een volksstemming is in een democratie een populair middel, doch dat wil niet zeg gen dat wij er al toe besloten zouden hebben deze kwestie door een volksstemming op te lossen. Er is namelijk ook zo iets als een overdreven toepassing van het zelfbeschikkingsrecht." Waar het om slechts enkele duizenden mensen gaat, zou men ook tot de slotsom kunnen komen, dat een volksstemming overbodig is. VRIJ ZONNIG Een krachtig hogedrukgebied, waarvan het centrum vrijdag bo ven Duitsland was gelegen, be zorgde ons zonnig weer. De zuid oostelijke wind was in de middag vrij krachtig. De maximumtempe raturen werden in de noordelijke provincies 6 a 7 gaden, in Bra bant en Limburg 8 tot 11- Ook vandaag zal dit hogedrukgebied zich handhaven, zodat er bij ons niet veel verandering te verwach ten is. Een depressie, die vrijdag tussen Schotland en IJsland naar het noordoosten trok, deed de wind op het noordelijk deel van de Noordzee toenemen en deed de hemel boven een groot deel van het Noordzeege bied betrekken. Bij ons blijft de wind waaien tussen zuid en zuid oost en ook vandaag wordt de wind tijdelijk vrij krachtig. De temperaturen kunnen vandaag nor +ot iets hogere waarden op lopen. ONBEPERKTE GAfiANXfl OP OE VERING. HAZET FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Weinig verandering Droog en vrij zonnig weer. Tij delijk vrij krachtige wind tussen zuid en zuidoost. Dezelfde tem peraturen als vrijdag of iets ho gere. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 4 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.21 3.56 4.36 4.46 n.m. 3.42 4.17 4.57 5.07 ZON MAAIT op onder op onder Maart 2 7.27 18.23 7.15 19.40 3 7.24 18.25 7.35 20.47 4 7.22 18.27 7.56 21.53 5 7.20 18.28 8.19 23.01 6 7.18 18.30 8.46

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1