Uit de Provincie RADIO? 40KAAS Vulpenhouders BOEKHANDEL L1TTOOIJ Ballpoints Eric de Noorman - Het land der witte mannen Gemeenteraad van Oostburg BEURS9VERZICHT TERNEUZEN. Wat brengt de ?-> éér met In principe toi aanleg openlucht zwembad besloten RILLAND-BATH. IJZENDIJKE ZUIDZANDE De Egyptische feministe in hongerstaking 1600 kilogram boter naar België gesmokkeld Zaterdagvoetbal TERN. BOYS 1 NIEUWDORP t Voetbalcompetitie Zaamslag t RILLANDIA 1 Volledige garantie .DE PENNEMAN' Prima ktvatiteii rh- •itv Vergadering Gemeenteraad' In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad waren alle leden aanwezig. Na opening door de voorzitter werd het nieuw benoemde lid van de raad, de heer H. Ribbens, be- edigd. ;De voorzitter richtte hierop em- ge woorden van welkom tot de heer Ribbens, waarop deze ver- bilaarde, dat het niot gemakkelijk zal zijn de plaats in te nemen van wijlen de heer Den Hamer en hij dan ook eerst na rijp beraad heeft gemeend deze benoeming te moe ten aanvaarden. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Tot vertegenwoordiger der ge meente in de N. V. Waterleiding maatschappij „Zeeuwsch-Vlaan- deren" werd in de vacature J. 1 den Hamer benoemd de heer M. 'de Vos. Na ampele bespreking werd z. h. s. besloten tot goedkeuring van de bouw van 30 woningwetwonin gen te Sluiskil door de Woning bouwvereniging „Werkmansbe- i; tang." Achtereenvolgens werd z. h. s. besloten tot verkoop van bouw grond in de Louisapolder te Sluis kil en in de Noordpolder, onbe woonbaar verklaard het pand Javastraat 36, medewerking ver teend ingevolge art. 72 der L. O.- wet voor de Chr. school te Drie wegen, voorschotten verleend ten 1 liehoeve van het kleuteronderwijs •voor 1957 en de verordening hef fing precariorechten gewijzigd. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de ver- gaderihg door de voorzitter werd gesloten. Gemoderniseerde vuilnis ophaaldienst. Van gemeentewege' is een aan vang gemaakt met het uitreiken van uniforme huisvuilemmers, welke gebruikt worden bij de woensdag in dienst gestelde rol- trommelhuisvuilauto Met het uitreiken zal geleide- tijk worden voortgegaan, zodat binnen afzienbare tijd alle wo ningen in het bezit van dergelij ke emmers zullen zijn. Deze roltrommelauto is de eerste van de twee door het ge meentebestuur bestelde ophaal wagens. De tweede auto zal over onge veer twee weken worden afge leverd en in gebruik worden ge nomen. Daardoor is de vuilnis- ZATERDAG 2 MAART. ophaaldienst geheel gemoderni seerd en zijn zowel de inwoners als het personeel van de reini gingsdienst voortaan van stof wolken bevrijd, die aan de tot nu toe gevolgde manier van het ophalen waren verbonden. Burgemeester en wethouders wijzen er op, dat hierdoor de ge zondheid en hygiëne ten sterk ste worden bevorderd. Deze maatregel is in de eerste plaats in het belang van de burgers van Temeuzen getroffen. Er wordt door het gemeentebestuur dan ook een beroep gedaan op aller medewerking tot zo nauw keurig mogelijke opvolging van de voorschriften, vermeld op de bij de emmer uitgereikte kaart. Voor het in gebruiknemen van deze emmers is jaarlijks een be drag verschuldigd van 1,50, welke tegelijk met de Reinigings rechten wordt geïnd. b Ook bij de warme maa/fi/den Publicatie Ned. Zulvelbureau - Den Haag 8 HILVERSUM I; 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Gever, muz.; 11.00 Hoorspel; 11.30 Bariton en piano; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tulnbouwmeded.12.33 Nieuwe gram.; 13.00 Nws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Harmonie-ork. 13.45 Sportpraatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Koorzang; 14.50 Boekbespr.; 15.05 Gram.; 15.35 Caus.; 15.50 Omroepork.; 16.30 Caus.; 16.45 Instr. kwint.; 17.10 Act; 17.40 Instr. kwart.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Ballroom- orkest; 18.45 Gram.; 19.00 Artis tieke staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 Idem; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Soc. comm.; 22.15 Amateursprogr.; 22.45 Hoor spel; 23.15 Nws; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Avondgebed en liturg, kal.; 8DO Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Grom.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12-30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Lichte muz.; 13.50 Gram.; 14.00 Caus.; 14.15 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Boekbe spreking; 14.50 Lichte muz.; 15.10 Kroniek v. letteren en kunsten; 15.45 Pianospel; 16.00 De schoon heid van het Gregoriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.10 Lichte muz.; 17.35 Amus. muz.; 17.55 Lichte muz.; 18.15 Journalistiek week- overz.; 18.25 Gram.; 18.30 Pari. overzicht; 18.40 Gram.; 18.45 Re geringsuitzending 19.00 Nieuws; 19.10 Omroeporkest; 20.10 Caus.; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 29.50 Gevar. progr.; 22.10 Caba ret; 2.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in HsperantQ;. 23.22 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Caus.; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Muzikale kaleidoscoop; 14.30 Radiojoum.; 15.00 Gram.; 15.15 Accord, muz.; 15.30 Gram.; 15.45 Accord, muz.; 16.00 Gram.; 16.15 Idem; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Dag klapper; 17.20 Liturgische gezan gen; 17.30 Gevar. muziek; 18.00 Jazzmuz.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Lied v. d. week; 19.45 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.11 Verzoekprogr.23.00 Nws; 23.05 Gram. Mutatie Rijksbelastingdienst Bij besluit van de minister van Financiën is de heer P. J. van Soest, inspecteur van 's rijks be lastingen, werkzaam ter inspec tie der invoerrechten en accijn zen alhier, op zijn verzoek met ingang van 1 mei a.s. in gelijke functie overgeplaatst naar Ven- lo Chr. reisvereniging „Voor waarts". Woensdagavond werd door de C.R.V. de laatste bijeenkomst in dit winterseizoen gehouden, on der leiding van de voorzitter, de heer C. Leunis. Na verwelkoming der talrijke aanwezigen, liet de muziekclub „Nieuw Leven", directeur de heer H, Lensen, zich horen. Tussen door genoot men van de 11-jari- ge accordeonist Daan Jurrij uit Flosk Daarna trok men naar Zwit serland. Een serie geluidsfilms deed de aanwezigen de schoon heid van dit toeristenland zien, waarbij men een voorproefje kreeg van de 10-daagse reis die men in juni van dit jaar naar dit land hoopt te houden. Na een gezellige pauze debu teerde het N.R.V.-dameskoor. De directeur, de heer Lensen, werd door de dames voor de belange loze arbeid een attentie, in de vorm van een doos sigaren, aan geboden. Ook de heer Priester ontving een passend geschenk. De voorzitter deed verschillen de reismededelingen. Nadat „Nieuw Leven" zich nog eens op verdienstelijke wijze liet horen, hield vicaris Lalleman de dagsluiting. Ook deze laatste winteravond- vergadering had een prettig en geanimeerd verloop, waarop de C.R.V. met genoegen kan terug zien. Thans vraagt het zomert-reis )- seizoen de aandacht van het be stuur. In juni bestaat de C.R.V. 25 jaar. „Het blijft onder ons". Woensdagavond bleek het Concertgebouw veel te klein om alle gegadigden van de revue ,,'t Blijft onder ons" van een plaats te voorzien. Dit was dan ook niet te ver wonderen als men de namen zag van een keur van artiesten, die in deze revue optraden. De sedert jaren door radio en gramofoon bekende Kilima Ha- wailans, die, na een lange afwe zigheid door toumée's in het buitenland optraden, oogsten met hun oude en nieuwe liedjes een overweldigend succes. De twee Wama's eveneens se dert jaren bij de minnaars van het lichte genre welbekend, brachten hun daverende onzin. Willy Alberti zong zijn bekende Nederlandse en Italiaanse schla gers. Vele malen werd hij terug geroepen en het enthousiaste publiek drong net zo lang aan tot hij wel een toegift moest la ten horen. Nelly Wiegel, uit Wim Kan's gezelschap, is een uitstekende artiste. De Corati's oogstten groot succes op hun accordeon, dat later in het programma ver re werd overtroffen door de pa rodieën vooral van de vrouwelij ke partner. Jan Tromp, de be kende kunstfluiter, liet zeer wel luidende aria's horen en dit alles werd gezellig aan elkaar gebabbeld door Roland Wagter, terwijl Dick Harris voor de muzi kale begeleiding zorgde en op het laatst van de avond liet zien welk soort honden men kan ma ken van kinderballonnetjes. Dit gehele programma was in elkaar gezet door de Nederland se Stichting „Nazorg Kinderver lamming", die tot doel heeft, zo als de heer J. Teiwis aan het be gin van de avond meedeelde, kinderen die aan deze ziekte hebben geleden, een vakantie oord te geven. Dit initiatief kost natuurlijk veel geld en daarom was aan deze avond een verloting ver bonden, waarmee men, naast vele kleinere prijzen, een Bico- wasmachine kon winnen. Zeer zeker is deze avond een zéér groot succes geworden, niet alleen voor de artisten, maar ook voor sympathieke doel van het fonds. Ernstig; verkeersongeval Eén dode „Drie is Nabij de onbewaakte overweg te Rilland-Bath had gistermiddag omstreeks 4.30 uur een zeer ern stige aanrijding plaats, waarbij 5 personen zwaar werden gewond. Uit de richting Bergen op Zoom kwam een volkswagen gereden, bestuurd door de heer L. Wou ters en met als mede-passagier de heer L. S., beiden uit Heide- Kalmthout. Deze wilde de onbe waakte overweg passeren. Daar het knipperlichtsein op onveilig stond, wachtte hij aan de rechter zijde van de weg tot het sein op veilig zou komen te staan. Zodra dit het geval was, maakte de heer W. aanstalten om verder te rijden. Op dat ogenblik bemerkte hij een Volkswagen? welke even eens uit de richting Bergen op Zoom kwam aangereden. Hierin was gezeten de Zweedse familie Engholm, wonende te Vlissingen, bestaande uit dé heer en mevr Engholm en hun 3-jarig dochter- tje. De heer Wouters gaf te ken nen, dat deze Volkswagen zijn auto kon voorbijrijden, waarna de heer E. zijn auto „optrok" om voorbij te rijden. Uit de richting Bergen op Zoom was inmiddels een met 7 ton ste nen geladen vrachtauto van de firma Kayen uit Dubbeldam ge naderd. Verondersteld wordt, dat de bestuurder van de vrachtauto heeft gedacht, dat de beide Volks wagens stilstonden. De vracht auto reed met volle vaart op de auto van de familie Engholm in. De gevolgen waren verschrik kelijk. Mevr. Engholm werd uit de Volkswagen geslingerd en bleef hevig bloedend op de weg liggen, terwijl de heer Engholm en het dochtertje eveneens zwaar werden gewond. De kracht van de aanrijding was zó hevig, dat de vrachtauto, na de motor van de Volkswagen compleet te hebben afgerukt, doorreed en daarna in botsing kwam met de Volkswagen van de heer W., waarvan de beide inzit tenden eveneens werden gewond. Na deze botsing kwam de vracht auto 30 m verder tot stilstand. Doktershulp was vrij spoedig aanwezig en twee ambulancewa gens uit Bergen op Zoom hebben de vijf zwaar gewonden naar het burgergasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. In de loop van de avond is de 28-jarige mevr. Engholm aan de bekomen verwondingen overle den. De toestand van het doch tertje van de heer Engholm is zeer zorgwekkend. Toneeluitvoering. De plaatselijke toneelvereni ging „De Leeuwerik" voerde in het Jeugdgebouw voor een volle zaal de dolle klucht op teveel". De voorzitter, de heer J. Cor nells, heette allen ha.telijk welkom en was verheugd over de grote opkomst. Voor het spel der leden hebben wij niets dan lof. Voor het vlotte en onge dwongen spel wat vooral bij de dames tot uitdrukking kwam alle hulde. Bij de herenrollen kon men niemand aanwijzen die uit de toon viel. De hoofdrol van Drie kus was bij Ch. Varin in goede handen. Zelfs aan de bijrollen was de uiterste aandacht be steed. Kortom een uitvoering waar veel goeds van te vertellen viel. Bindingsavond B. B. In hotel „De Zwaan" te Zuid- zande werd dinsdagvaond een bindingsavond gehouden voor de plaatselijke Dienst Bescher ming Bevolking, welke avond door vele B. B.-ers werd bezocht. Burgemeester H. P. Eeverv.ijh sprak in zijn openingswoord een bijzonder goed woord van wel kom tot de heren A. Luteijn en H. Goectegebuur, wethouders van Zuidzande, en tot de heer L. Stoorvogel aiit Hulst, waarne mend kringhoofd der Bescher ming Bevolking In West Zeeuws- Vlaanderen. Spreker wees er op dat de B. B. niet alleen in tijd van oorlog een taaie heeft te ver- j Tijdens de raadsvergadering van woensdagavond besloot de raad in jrincipe tot de aanleg van een openlucht-zwembad. jJe Kosten waarop de raad bedacht moet ztjn belopen een kwart miljoen gulden, aldus de voorzitter. De heren E. Dekker en J. J. Leenhouts meenden, dat het thans de tijd niet was om plannen te ma- Ken, immers het kan wel jaren duren vóórdat een aanvang zou kunnen worden gemaakt, terwijl de Kosten belangrijk stygen. De voorzitter meende, dat men juist nu wèl plannen zou moeten maken, om, wanneer de toestand gunstiger is en de gemeente de benodigde contanten bezit, dan ook onmiddellijk zal kunnen beginnen. Bij de ingekomen stukken oevond zich een schrijven van het raads lid A. M. de Schot, dat hij in ver band met zijn werkzaamheden in het buitenland moet bedanken voor zijn raadslidmaatschap. De voorzitter drukte hierover zijn spijt uit en dankte hem voor de prettige samenwerking en de vele diensten, die hij de gemeen te als raadslid heeft bewezen. - Het verificatiebureau van de ver eniging van Ned. Gemeenten heeft de kas met boeken en de legeskas over het 4e kwartaal 1956 gecon troleerd en in orde bevonden. Over de ontwerp wijziging be zoldiging wethouders van O. S. ontstond een levendige diskussie. De heer J. H. van Kampen meende dat de begroting geen ruimte laat om de voorgenomen te aan de Tragel, voor welk ge deelte zij voorstelde de Tragel te dempen en te verleggen langs de in de toekomst te leggen rondweg. De voorzitter zeide, dat B. W. het hiermede niet eens zijn en stel de in dit verband de raad voor ge zien het advies van de stedenbouw kundige hiertegen in beroep te gaan, waartoe de raad besloot. Op het desbetreffende verzoek werd aan mevr. G. J. Eijkman eer vol ontslag verleend als onderwij zeres aan de gemeentelijke gym nasiale afdeling van het Koningin Wilhelmina Lyceum, ingaande 1 september 1957. Als opvolger van de heer A. M. de Schot als raadslid komt in aan merking de heer P. J. Barra. De geloofsbrieven werden onderzocht cn in orde bevonden. Na een levendige diskussie aan vaardde de raad de nieuwe ge meenschappelijke regeling inzake do verdeling der kosten van de Zeeuwse Muziekschool. De heer J. J. Leenhouts meende, dat door de muziekschool te hoog wordt gegrepen en geen aandacht wordt besteed aan het feit of een kind muzikaal aangelegd is of niet. De raad stelde de voorschotten richten, maar thans ook bij vre- desrampen geroepen kan wor den om hulp te bieden. De heer Stoorvogel, die hierna het woord nam zeide deze bin dingsavond ie willen zien als een gezellige ontspannings avond, waar de B. B.-ers eens met elkaar kunnen praten over allerlei zaken, die de B. B. aan gaan. Tevens werden door de heer Stoorvogel verschillende bezwa ren, die bij velen nog tegen de B. B. bestaan, volledig weetlegd. Vervolgens werden enige films vertoond, waaronder een twee tal prachtige kleurenfilms over Nederland en Europa en de B.B. film „Thomas", welke de aanwe zigen een indruk gaf van het vele en grote materiaal waar over de B. B. beschikt. Burgemeester Everv/ijn sprak aan het eind van deze goed ge slaagde avond een persoonlijk woord van dank tot de heer Stoorvogel. verhoging van G. S. uit te voeren. De heer J. J. Leenhouts vond, mede in verband met de financiële staat der gemeente, verhoging der wethouderswedden ongewenst. De raad op haar beurt heeft destijds verhoging der presentiegelden niet gewenst op grond van de financië le toestand waarin de gemeente nu al jaren verkeert. De voorzitter meende, dat een bedrag van ƒ900,— nog zeer on derbetaald is voor het wethouder schap van Oostburg, als men weet, dat het ambt- te Oostburg soms 2 tot 3 volle dagen van de wethou ders vergt, in elk geval minstens 1 d£TÓt slot kon de raad zich met het ontwerp verenigen. Naar aanleiding van een ver zoek van de algemene bond van ouden van dagen, werd besloten, in gaande het belastingjaar 1958, aan onvermogende ouden van dagen vrijstelling te verlenen, ift,de aan slag voor reinigingsrechten. Voorts zegde de voorzitter naar aanleiding van de wens van de heer J. J. Leenhouts toe te zul len onderzoeken of vrijstelling voor het lopende jaar mogelijk nog uit voerbaar is. G. S. heeft het plan van uitbrei ding der gemeente in onderdelen slechts gedeeltelijk goedgekeurd. Dit college onthield haar goedkeu ring voor wat betreft het gedeel- voor 1957 voor de diverse bijzon dere scholen als volgt vast: K. K. lagere school 6136,28; de Chr. De leidster van de Egyptische feministenliga „De dochters van. de Nijl", Doria Sjafik, is -woens dagavond als presidente tram de- liga afgezet. Mevrouw Sjafik elf dagen in hongerstaking ge weest, „als protest tegen de die tatuur van Nasser". IN EYSDEN GEVONDEN KINDERLIJKJE VOORLOPIG GEÏDENTIFICEERD if Het stoffelijke overschot, dat woensdagmiddag op een weiland langs de Maas onder Eysden ge vonden is, toen het water terug viel, is vrijwel zeker dan van een achtjarig meisje, dochtertje van een schipper, dat ongeveer een maand geleden nabij Luik van het schip van haar vader in de rivier is gevallen. De kle ding en de sieraden, die het meisje droeg, maakten de voor lopige identificatie mogelijk. De definitieve identificatie is donderdagmiddag geschiedt. Het betrof hier de 8-jarige A. Chr. van G. geboren in België. VELE GEWONDEN BIJ VER KEERSONGEVALLEN IN DE VERENIGDE STATEN. Bij twee verkeersongevallen te Los Angeles en San Francisco zijn dinsdag tientallen personen gewond. Eén persoon kwam om het leven. Te Los Angeles is een tram in botsing gekomen met een auto, waarop de ontspoorde tram te gen de voorgevel van een win kel deed. Een vijftigtal gewon den werd naar het ziekenhuis gebracht. Te San Francisco zijn bij een botsing tussen een trolleybus en een tram 26 personen gewond. Eén persoon kwam bij dit onge luk om het leven. Donderdagnacht omstreeks drie uur heeft een Belgische douane-patrouille bij de sluis van Temaaien, even over de Nederlands-Belgische grens, een vrachtauto met 1600 kilogram boter uit Nederland aangehou den. Be gesmokkelde boter werd in beslag genomen. De nog onbekende bestuurder koos het hazenpad. De vracht auto eigendom van een autover huurder te Maastricht, is woens dagavond gehuurd door de Maastrichtse chauffeur J. van de B. De wagen die van tijd tot tijd ook door de N. V. van Ger.d en Loos gehuurd wordt, droeg nog de naam van dit bedrijf. In de vrachtauto, waarmede donderdagnacht 1600 kilo boter uit Nederland naar België werd gesmokkeld, zaten twee perso nen. De bestuurder, Van de B. uit Maastricht, is voortvluchtig. De begeleider werd door de Bel gische douane van Klein Ter- naaien gearresteerd. Zijn iden titeit kon, hangende het onder zoek, nog niet worden medege deeld. Het onderzoek geschiedt door de Belgische douanerecher che te Luik. De vrachtauto, af komstig uit Maastricht is over gebracht naar het douane-ent re pot te Hasselt. Hij zal binnen kort aan de eigenaar worden teruggegeven. lagere school 4538.36 en voor de Ciir. Ulo-school ƒ2996,20. Goedgunstig werd beschijct op het verzoek om financiële mede werking bij de verbetering van de weggezakte fundering van de R. K. bijzondere lagere school. De kosten van het herstel rijn 13.000,—. Medewerking werd verleend aan het schoolbestuur van de Chr. na tionale schoolvereniging „Imma- nuël", de inrichting van de vloe ren in de lagere en de Ulo-school te veranderen, teneinde het ver wijderen van stof op de vloeren te vergemakkelijken. Rondvraag. Bij de rondvraag bracht de heer L. Schippers de slechte toestand van de sloten aan de Noordwal ter sprake. Het is dringend nodig, dat hieraan iets wordt gedaan. De voorzitter zeide, dat de men sen zelf deze toestand hebben ge schapen en nu gaan klagen. De heer P. J. van Hee had wei nig goede woordeh inzake het be leid van wethouder Geuze, die Ms wethouder van sociale zaken de beschiffiende werkplaats onder zijn toeiöfcht heeft. Het kwam spre ker onbegrijpelijk voor, dat de voorman Egeraard, die de helft van de tijd niet aanwezig is en in andere gevallen maar 32 uur hoog stens op de werkplaats vertoeft, nog steeds wordt gehandhaafd. Wethouder Geuze repliceerde zich steeds ten volle te hebben in gezet om de gehandicapten hun le vensvreugde te doen herwinnen, door hen uit hun milieu op te trek ken en weer een doel op de werk plaats te geven. Hij zeide dit te hebben gedaan zonder aanziens des persoons en zonder er een politieke of godsdienstige instelling van te naken. Datgene wat de heer Van Hee en de heer Leenhouts hebben gedaan, is de zaak politiek te ver- zieken De lieer Leenhouts ontkende dit tenstelligste en wees nog op de espannen verhouding tussen de heer Geuze en de bedrijfsleider v an Staveren. Doelende oo het voornemen de winkels één uur langer geopend te doen zijn, zeide de heer Van Kam pen er van overtuigd te zijn na mens de meeste winkeliers te spre ken wanneer hij zegt, dat deze verlenging niet gewenst woi-dt. Spreker stelde dit zó. om de raads leden in de gelegenheid le stellen hierover na te denken en zo no dig inlichtingen in te winnen. De heer Barendregt bracht de verkeerssituatie hoek Ledelplein hoek Markt nogmaals onder de aandacht. De toestand zal er niet op verbeteren nu op genoemde hoek een grote nieuwe winkel ge- opend wordt, terwijl de fnteswa- gen eveneens het uitzicht belem- m<De heer Barendregt gaf in over weging het verkeer, komende van de Nieuwstraat langs de andere zijde van het Ledelplein te lelden. De voorzitter was van oordeel, dat de gevaarlijke situatie dan ver plaatst wordt naar de andere zijde van het Ledelplein Tot slot vroeg de heer Baren dregt waar nu eigenlijk de rond weg gaat komen. Spreker ziet re gelmatig bedrijvigheid, zoals op metingen en grondboringen aan de zuidzijde van Oostburg. De voorzitter zeide nog mets de finitiefs te weten. Maar volgens n oud plan, wanneer dit in grote lij nen gevolgd zou worden, m9e; men er rekening mee houden, dat stellig een groot deel van de Groo- tendam en een deel van de Wil- -enhof zal moeten verdwijnen. UNILEVER FLAUW Donderdag was de hendel te- beurze belangrijk minder dai. de vorige dagen, behalve dazi bij opening in de hoek van Gr,, lever, terwijl er ook voor «e scheepvaartfondsen meer be langstelling bestond dan de laat ste dagen het geval is geweest Unilevers die in enkele damer een flinke rijzing ondergingen- tengevolge van de verwachte verhoging van het dividend als mede een bonusuitkering, moe:» ten donderdag een flink gedeel te van die rijzing prijsgeven op geruchten ter beurze, dat noch van een dividend verhoging noch van een bonusuitkermsr spraken was. Nadat in de mor genuren als hoogste koers 368 ge handeld werd, zette het fonds donderdagmiddag in op 359 of wel 9 punten lager. Het publiek nam een afwachtende houding aan, zodat van drukke zaken te het verdere beursverloop mek kon worden gesproken. Parijr was lichtelijk koper. Door ver dere verkopen in een duim* markt zakte het fons gednren- de de middag tot 355 procent waardoor de woensdag behaalde winst van 14 procent geheel ver loren ging. Kon. Olie werd wat gesteund door Parijse aankopen waadoerr het aandeel 0,50 boven woem dag kwam te liggen bij kalme handel. Philips vrijwel onver anderd 243. A.K.U. iets lager 201 Va". Voor scheepvaarten was de- toon gunstiger met de Holland Amerikalijn als gangmaker, op I68V2. De stocken werden gead viseerd 33.50 voor stukken van ƒ200.uitkomende voor de aan delen cum. Dividend op 187*!* Over de gehele linie lagen scheepvaarten circa 2 puntert hoger dan woensdag. Amster dam Rubber fractioneel lager Staatsfondsen verder in reactie uit angst voor verkrapping van de geldmarkt (callgeld 3Va pro cent 11a 3 procent). Staffei- lening min Va procent op 88 ter wijl de overige leningen even eens lager noteerden. Prolongatie 3 3/4 procent. BEURSnSDK» 26/2 27/2 28/2 Int. concerns 273.72 276.06 274.88 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen Kon. Olie: Philips: 81. Na het tweede uilen geroep horen de voort- kruipende mannen niets meer. Ze naderen de bos rand en bereiken het lage struikgewas, zonder ook maai- iets verdachts bespeurd te hebben. Eensklaps is er 'n licht gerucht achter hen en ze zien enkele vreemde krij gers opduiken. „Hoe is dat mogelijk", denkt de Noorman, stom verwonderd. „We moeten vlak langs die kerels ge komen zijn, zonder iets van hen bemerkt te heb ben". Tegelijkertijd zijn ook reeds de achterste krijgers uit zijn groepje overmeesterd. Aller gaat zo snel en geluidloos in zijn werk, dat Eric er zich amper rekenschap van kan geven. Nu komen ook voor hem krfj- 148.90 148.67 148-47 160.40 16229 1621» 118.96 118.64 I18.4-" 97.05 96.41 9626 199.35 200.44 199.74 NABEURS 168 (1681 245—246 (244 Unilever: 356% ged. b.363 C257 Zo de Here wil, hoopt op- zaterdag 2 maart as. cstze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer PI ETER HAMELINK, zijn 80ste Geboortedog te herdenken. Dat hij nog lang gespaad moge blijven, is de we-as van zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zaamslag, 1 maart 1957. Axelsestraat Heden overleed tot onze droefheid, na een lang durig ziekbed, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, Broeder, Be- nuwdbroeder en Oom PI ETER JANSEN, in de ouderdom van 67 jaar. D. JANSENJANSEN Kinderen, Behuwd-, Klein, en Achterkiem kinderen. Sluiskil 28 februari 196". KL Zevenaarpolder FÏ23 gers opduiken en in een poging, te en ziet kans snel weg te duiken, redden wat nog te redden valt, j Ineens voelt hu dat hi) gewond is. roept Eric zijn overgebleven man-Doch achter hem is wederom ru nen toe: „Verspreiden, vlug I" J moer ontstaan. Zijn krogers ver- Met zijn oude korte, Keltische dedigen zich fel, maar het schijnt zwaard hakt hij wild om zich heen niet veel te baten. Met één sprong werpt de Nóorman zich tussen en kele dichte struiken en laat zich plat op de grond vallen. Hijgend ligt hij een ogenblik roerloos. Maai- hij moet verder, weg zien te komen van deze stille, razendsnelle kerels, die hij overal om zich heen weet. Moeizaam en gehinderd door zijn verwonding schuift Eric verder en verder. Zal het hem lukken, deze wonderlijke bende te verschalken? Terrein West. Bolwerk Comp. Afd. Zeeland ZATERDAG u 32» mmr: Entrée 50 ct. Kinderen-29ct. Inplaats van zoals «4» biljetten vermeld 4 unr. aanvang 3.36 uur. Sportterrein ZAAMSLAG ZATERDAG aa. om 4 on Entrée 35 ct Kind. M ct

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3