Debat over het Midden-Oosten hervat De W.E.U.-conferentie KRE0FLAV0N HET WEER WEERBERICHT HOOGWATEK ZON- en MAANSTANDEN Franse versterkingen naar Mauretanië Veroordelingen in Syrië Resolutie over Cyprus aanvaard WOENSDAG 27 FEBRUARI 1957 12e Jaargang Nr 4000 EERSTE BLAD Een hoge commissaris voor gebied van Gaza het Libanon weigert uitlevering van personen aan Syrië HONGARIJE De „Times" over Mauretanië Harriman veroordeelt Eisenhowers politiek tegen over Israël Protest van Zuidmolukse vertegenwoordi ging tegen commissie van goede diensten in kwestie Ned. Nieuw-Guinea De opneming der overzeese gebiedsdelen in de gemeenschappelijke Europese markt De Westduitse schade vergoeding aan Israël Nehroe's vliegtuig maakte noodlanding De Ministerraad en de benoeming van de 2.m lil Finnkering bij abonnement: ferneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand f 1.92; per week 46 rent. Losse nrs 8 CL Verschijnt dagelijks Uitgeefster N- V. v/'h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs per .nm 15 ct; minimum per advertentie 2.25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,—i Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent m-et Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nar Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft dinsdag haar debat over het Midden-Oos ten hervat. De besprekingen betreffen de vraag, hoe de volkerenorganisa tie moet reageren op de weige ring van Israël om zijn troepen uit bet gebied langs de Golf van Akaba en uit de kuststrook van Gaza terug te trekken, zolang het geen duidelijke garanties heeft tegen nieuwe vijandige ac ties van Egypte. Andoel Mortem Rif ai van Jor danië verklaarde, dat de Arabi sche staten nooit met Israël in overleg zullen treden over een wijziging van de status quo van de kuststrook van Gaza. Hij deed een felle aanval op de Joodse staat en het „internationale Zio- nisne". Rifai drong er bij de algemene vergadering op aan, 'n Aziatisch- - Afrikaanse ontwerp resolutie, waarin wordt verzocht Israël te veroordelen en militaire, econo mische en financiële sancties te gen dat land af te kondigen, te aanvaarden. Dit voorstel is af komstig van Afghanistan, Indo nesië, Irak, Libanon, Pakistan en Soedan. De Jordaanss vertegenwoordi ger verklaarde, dat men nu maat regelen moet nemen om de be ginselen van het handvest hoog te houden, daar anders de volke renorganisatie wellicht uiteen zou vallen. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson, was van oordeel, dat als eerste stap naar een oplos sing van het vraagstuk de Is raëliërs zich van het Egyptische grondgebied moeten terugtrek ken. De algemene vergadering zou echter thans tegelijk doel treffende maatregelen moeten nemen om te verzekeren, dat de strook van Gaza niet gebruikt wordt als basis voor overvallen op Israëlisch gebied. Voorts zou men tot een verklaring moeten komen, dat de scheepvaart in de Straat van Tiran en de Golf van Akaba niet belemmerd mag wor den. Ten aanzien van Gaza stelde Pearson voor, een commissaris van de Ver. Naties voor dit ge bied te benoemen om „zo snel mogelijk het huidige Israëlische burgerlijke bestuur te vervan gen". Op deze wijze zou de terug trekking van de Israëliërs snel en ordelijk kunnen verlopen, waardoor de belangen van zowel de bewoners als van Israël en Egypte zouden worden be schermd. Daarna zou de com missaris van de V. N. de gehele verantwoordelijkheid voor alle acties van de volkerenorganisa tie in dat gebied moeten hebben, met inbegrip van het toezicht op de naleving van de Egyptisch- Israëlische bestandsovereen komst door middel van de inter nationale politiemacht. Hierdoor zou het werk van de commissie van de Ver. Naties voor het toe zicht op de naleving van het be stand in Palestina, wat betreft de overige bestandsovereenkom sten niet worden aangetast. Elke regeling betreffende het bestuur over de kuststrook van Gaza, volgens Pearson „een ge bied dat tot het soevereine grondgebied van geen der aan grenzende landen behoort", zou echter slechts als voorlopig mo gen worden beschouwd, in af wachting van een definitieve overeenkomst hieromtrent. Dit definitieve akkoord valt onder de verantwoordelijkheid van de Ver. Naties, zo meende de Canadese minister. Welis waar zou het burgerlijke bestuur over Gaza volgens de bestands overeenkomst door Egypte moe ten v/orden gevoerd, doch er wa ren belangrijke praktische over wegingen, waardoor deze juridi sche positie werd beïnvloed. „Het is voikomen duidelijk, dat wij de Israëliërs niet eenvoudig moe ten bevelen direct te verdwij nen". Er moeten eerst voorzie ningen worden getroffen, opdat op vreedzame wijze het bestuur van Israël zou kunnen worden vervangen door een niet minder krachtig en doeltreffend be wind, dat tevens meer algemeen aanvaardbaar zou zijn. Dit zou slechts via onderhandelingen kunnen worden bereikt, welke alleen maar door rechtstreekse agenten van de Ver. Naties zou den kunnen worden gevoerd, zo meende de minister. Het was zi. onzin te beweren, dat dit over leg onder de huidige omstandig heden door de Egyptenaren en de Israëliërs alleen kon worden gevoerd. Pearson was van oordeel, dat de algemene vergadering het thans eens moest worden over een aantal regelingen, die na de terugtrekking van de Israëliërs ten uitvoer moeten worden ge legd. Allereerst zouden de rege ringen van Israël en Egypte officieel moeten verklaren, dat zij zich nauwkeurig aan alle be palingen van het bestandsak koord van 1949 zullen houden. Voorts zouden secretaris-gene raal Hammarskjoeld en de be velhebber van de internationale politiemacht met de betrokken regeringen regelingen moeten treffen voor de legering van een heden van de strijdmacht der Ver. Naties langs de bestands lijn, zulks met het oog op het toezicht op de naleving van het bestandsakkoord. Ook zou men moeten komen tot een verzeke ring, dat de scheepvaart in de Straat van Tiran en de Golf van Akaba niet belemmerd mag wor den. Om hierop toezicht uit te oefenen zouden, overeenkomstig het rapport van Hammarskjoeld van 24 januari, eenheden van het internationale politieleger in het gebied van Sjarm el Sjeik moeten worden gelegerd, zodra de Israëlische strijdkrach ten zich hebben teruggetrokken. Tenslotte zou ook een regeling moeten worden getroffen voor de 300.000 Arabische vluchtelin gen, die in het gebied van Gaza wonen. Nadat de Canadese minister zijn rede had beëindigd, werd vernomen, dat de door hem ont vouwde plannen waarschijnlijk niet direct in een ontwerpreso lutie zullen worden neergelegd De Russische vertegenwoordi ger Arkady Sobolef verklaarde, dat Pearson de indruk hod Wil len wekken, dat Egypte de aan valler is geweest en Israël het slachtoffer. Hij deelde mee, dat hij de Aziatisch-Afrikaanse ont werpresolutie voor het nemen van sancties tegen Israël zou steunen. Sobolef zei, dat hij er de voor keur aan zou hebben gegeven, dat de Veiligheidsraad een der gelijk besluit nam, omdat dit bindend voor alle leden van de Ver. Naties zou zijn geweest, ter wijl een uitspraak van de alge mene vergadering slechts een aanbeveling is. Hij herinnerde er echter aan, dat in november j.l. de Veiligheidsraad geen be slissingen had kunnen nemen tengevolge van veto's van Enge land en Frankrijk. Als de algemene vergadering zou ingaan op de eisen van Is raël, zou dat neerkomen op goed keuring van de Israëlische agres sie, zo meende de Russische af gevaardigde. Voorts verklaarde hij, dat Israël nooit zijn actie tegen Egypte zou zijn begonnen als het niet de steun had gehad van de ..heersende kringen in de Ver. Staten" en hen, die belang hebben bij de vestiging van Amerikaanse militaire en econo- KANS OP VERKOUDHEID? y voorkomt en geneest Geen snoep/'e, maarm..'t help 20 tabletten 75 ft mische invloed in het Midden- Oosten. In dit verband herhaal de Sobolef zijn kritiek op de „leer van Eisenhower" voor dit gebied. Ook Farid Zeineddine van Sy rië verweet Pearson, dat hij niet over Israël en Egypte had ge sproken ais over de aanvaller en het slachtoffer, maar als over strijdende partijen met gelijke rechten. Hij sprak over de soli dariteit van Engeland, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland als landen van het gemenebest, „die voordeel trachten te trek ken uit agressie", door te stre ven naar internationalisatie van het Suezkanaal en de Golf van Aksbft Zeineddine deed een beroep op zijn mede-afgevaardigden, de Aziatisch-Afrikaanse ontwerp resolutie te steunen. Hierin werd, volgens hem, niet ge vraagd volledige sancties tegen Israël te nemen of dat land te bestraffen. Er werd op de leden van de Ver. Naties slechts een beroep gedaan geen hulp meer te verlenen aan een aanvaller. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Bren- tano, die op het ogenblik voor de vergadering van de Westeuro- pese Unie te Londen vertoeft, heeft zich tegenover verslagge vers uitgesproken voor uitstel van de beperking der Britse strijdkrachten, welke in de Bondsrepubliek zijn gelegerd. Hij hoopte dat de Britse rege- ring geen uitvoering aan haar plan zal geven voordat de mili taire en strategische gevolgen ervan bestudeerd zijn. Brentano geloofde niet dat de organisatie van de zeven landen voor een dergelijke studie competent is; hij achtte het meer op de weg van de NAVO liggen. De .Manchester Guardian" schreef dinsdag dat het nodig is voor de Westeuropese verde diging tot een nieuwe strategie te komen en dat sterke grond strijdkrachten in Europa niet langer een hoofdrol spelen. De in 1954 voorgenomen sterkte van de strijdkrachten is nooit verwe zenlijkt, vooral door de moeilijk heden die landen van het conti nent hadden om aan hun quota te voldoen, en die sterkte zal nu nimmer meer bereikt worden. Omdat dus de toen voorgeno- Het militair gerechtshof te Damascus heeft dinsdag dertien doodvonnissen uitgesproken in het proces tegen deelnemers aan een samenzwering tegen de rege ring. Zeven van de ter dood veroor deelden zijn voortvluchtig en bij versték veroordeeld. Een achtste, die naar Beiroet (Libanon) ge vlucht was, is daar de vorige week vermoord. De vijf anderen zijn: de parlementsafgevaardig- den Adnan Atassi en Hayel Se- roer, de vroegere minister van Binnenlandse Zaken Sami Dekeb- tiara, de uit militaire dienst ont slagen luitenant-kolonel Hoes sein Hakim en de vroegere com missaris van politie Qoebhi Oma- ri. Generaal Adib Sjisjakli is bij verstek tot levenslange dwang arbeid veroordeeld. Dertien ande re beklaagden zijn veroordeeld lot straffen variërend van vier tot twintig jaar. Een aantal ande re beklaagden kregen lichte straf fen variërend van drie maanden tot 'twee jaar, en vijf 'beklaagden werden vrijgesproken. Generaal Adib Sjisjakly, die bij verstek tot levenslange dwang- artieid werd veroordeeld, is een voormalige president van Syrië. Zijn broer, Salah Sjisjakly, werd by verstek ter dood veroordeeld. Getuigen verklaarden de vori ge maand tijdens het proces, dat volgens de plannen van de be klaagden Britse en Franse strijd krachten in Syrië zouden landen om de samenzweerders te helpen bij liet omverwerpen van de rege ring. Zij zeiden ook, dat Irak had aangeboden de samenzweerders te helpen. Het was de bedoeling Syrië in het kamp van de landen van het verdrag van Bagdad te krijgen, aldus deze getuigen. Libanon heeft Syrië meege deeld, dat het geen personen kan uitleveren die gezocht wor den in verband met een kom- plot tegen de Syrische regering, daar Syrië en Libanon geen overeenkomst hebben die voor ziet in de uitlevering van perso nen op politieke gronden. Dit is dinsdag in Damascus bekendge maakt. Voor een militaire rechtbank in Damascus staan 47 personen terecht op beschuldiging van samenzwering tegen het Syri« sche bewind, onder wie 18 bij verstek. De vorige week werd een van de beschuldigden in Beiroet door een Syriër ver moord. Vrijwel alle 150 Hongaren die maandag na een bezoek aan Wes telijke legaties in Boedapest door de politie aangehouden waren, zijn na een ondervraging weer vrijgelaten, zo is in gewoonlijk betrouwbare Westelijke kringen in Boedapest vernomen. Alleen een jongeman van 18 jaar, die de Britse legatie had be- zocht, en twee bezoekers van de Franse legatie, zouden niet vrij gelaten zijn. De politie trad be leefd en correct op, en probeerde niet de mensen te intimideren, Betoging voor Israël aldus deze kringen. i 6 De Westelijke diplomaten in de Maandagavond is m New York Hongaarse hoofdstad hebben op Madison Square Garden^een dinsdag overleg gepleegd over deze politiecontrole. Een regeringswoordvoerder men bescherming van West-Eu ropa niet kan worden verwezen lijkt, moet een nieuwe strategie worden ontworpen. Er zal oppo sitie ziin van de Nederlanders, want deze zijn door de NAVO genoopt hun strijdkrachten van een op twee divisies te brengen en zij zullen het dus niet recht vaardig vinden dat hun aandeel vergroot wordt en dat van Enge land beperkt, aldus het Britse blad. In conferentiekringen wordt vernomen, dat het Britse stand punt door vertegenwoordigers van alle andere zes regeringen is gekritiseerd. Minister Luns van Nederland heeft volgens deze kringen voor gesteld, dat deze conferentie wordt bc-schouwd als een inlei dende gedachtenwisseling over Britse voorstel, dat daarna ter bestudering aan de Navo moet worden gezonden. De W.E.U. zou dan later de eindbeslissing kun nen nemen. Dit voorstel werd unaniem goedgekeurd. De Franse vertegenwoordiger Gazier zei, dat het nodig is alle soorten wapens te handhaven om aan alle soorten aanvallen het hoofd te kunnen bieden. Ook Von Brentano pleitte voor het behoud van conventionele wapens. Hij vond dat de confe rentie geen overhaaste, besluiten moest nemen. Engeland ver zocht hij zich nog eens op zijn standpunt te beraden in het licht van de financiële bijdrage, die Wesr-Duitsland mogelijk zal verlenen in de kosten van het Britse leger in Duitsland. Lloyd tEngeland) verklaarde zich bereid rekening te houden met de aanbeveling van de Navo-opperbevelhebber, generaal Norstad, om de inkrimping van het leger te vertragen. De Franse legerleiding heeft valschermtroepen gezonden naar het grensgebied tussen Maureta nië, Algerië en Zuid-Marokko, waar tien dagen geleden leden van het onofficiële Marokkaanse „bevrijdingsleger" bij een over val op het woestijnfort Trinquet 23 Frgpse soldaten hebben ge dood en twintig gewond. Naar aanleiding van de Fran se klacht, dat van Marokko uit overvallen worden gedaan op Franse posten ln Mauretanië heeft de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ahmed Balafrej, verklaard dat zijn land niet verantwoordelijk gesteld kan worden voor het optreden van dergelijke groepen, aange zien Frankrijk niet heeft willen instemmen met Marokkaanse voorstellen betreffende de afba kening van de Marokkaanse grens. Alaal el Fassi, de leider van de nationalistische instiqlal-par- tij die in de Marokkaanse rege ring de meerderheid vormt, heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat Mauretanië een deel van Marokko vormt. De chef van de Franse gene rale staf, generaal Paul Ely, heeft in het afgelopen weekeinde te Tindoef. een Algerijnse grens post ten noordoosten van Trin quet, een bijeenkomst van Fran se bevelhebbers in Noord-Afrika geleid. De staatssecretaris voor de strijdkrachten, Max Le jeune, heeft maandagavond Parijs ver laten voor een rondreis door Al gerië. In het weekeinde zijn, volgens Franse militaire kringen, 150 Al gerijnse opstandelingen gesneu veld. Te Algiers zijn zondag 35 verzetsstrijders aangehouden. De Engelse „Times" schrijft, dat als de kolonie Mauretanië voor Frankrijk verloren gaat, dit zou kunnen leiden tot een verdere „ontbinding" van Frans West-Afrika. Het blad is van oordeel, dat de aanspraak van Marokko op Mauretanië merkwaardig is. Ma rokko werd vanuit Mauretanië veroverd en de aanspraak is vol gens de Times een soort kolo nialisme in omgekeerde zin waarbij het onafhankelijke ge bied het moederland wil opslok ken. In het gunstigste geval zou het verlies van Mauretanië een buffer tussen het Middellandse- zeegebied en de negerwereld wegnemen, maar aan de andere kant zou het verloren gaan van Mauretanië leiden tot verdere ontbinding van Frans West-Afri ka. Mauretanië is. volgens de Times een kruitvat. ,De politiek, die de regering- Eisenhower tegenover Isra: volgt, is onrechtvaardig. Zij be tekent tevens een verzwakking van het vermogen der democra tie, om zich in het Midden-Oos ten tegen het binnendringen var het communisme te verzetter aldus heeft Averell Harriman. de democratische gouverneur van de staat New York, in eer, telegram aan een Joodse vereni ging te New York verklaard Harriman voegde hier aan toe „De Ver. Staten zouden onprin cipieel handelen, indien zij zicr wel zouden uitspreken voor sanc ties tegen Israël, maar niet voor het nemen van een dergelijke maatregel tegen Egypte en de Sowjet-Unie". De gevolgmachtlgde vertegen woordiger van de republiek Zuid- Molukken, dr J. P. Nikijuluw, heeft zich telegrafisch gewend tot de voorzitter van de Belgische' delegatie bij de Verenigde Naties te New York met het verzoek, stappen te doen, opdat een Zuid molukse delegatie in de gelegen heid zal worden gesteld, bij de behandeling van het agendapunt over de kwestie inzake Ned. Nieuw Guinea een uiteenzetting te geven. De Zuidmolukse vertegenwoor diging in Nederland acht naar zij in het telegram uiteenzet het ingediende voorstel, dat een commissie van goede diensten zaj worden benoemd voor de op lossing van het geschil tussen Nederland en Indonesië, een in breuk op de taak van de nog steeds bestaande „UNCI" (United Nations Commision for Indone sia), voor welke instelling, vol gens genoemde vertegenwoordi ging, België en Australië mede verantwoordelijkheid dragen. Het voorstel tot instelling ener nieuwe commissie voor goede diensten beoogt een machtsver schuiving naar een te benoemen derde commissielid, aldus de Zuidmolukse vertegenwoordi ging, die de vrees uit, dat er dan een voorstel van Indonesië zal komen tot een benoeming als derde lid van kolonel Nasser, de president van Egypte. Zij grondt deze vrees op de bestaande sa menwerking tussen Indonesië en Egypte tegen Israël en Frankrijk. De Zuidmolukse vertegenwoor diging acht de toekomst van het zelfbeschikkingsrecht en de sa menwerking in federaal verband in Indonesië afhankelijk van de werkzaamheden van de oorspron kelijke Unci en herinnert er aan, dat de kwestie van de Zuidmo- lukken sinds 1950 als een onaf gedane taak voorkomt op de agenda van de algemene verga dering der Verenigde Naties. President Coty van Frankrijk zal in de eerste week van juni op uitnodiging van president Eisen hower een bezoek aan de Ver enigde Staten brengen. heeft dinsdag verklaard, dat de actie een onderdeel was van een gewoon onderzoek naar de iden titeitsbewijzen een veiligheids maatregel die in alle grote steden genomen wordt. De ondervragin gen duurden slechts 10 tot 15 minuten. Het aantal bezoekers van de Amerikaanse, Britse, Franse en Oostenrijkse legatie was dinsdag normaal. Dagelijks bezoeken een honderdtal Hongaren de legaties, voornamelijk om visa aan te vra gen. West-Duitsland zal dit jaar aan Israël schadevergoeding geven ter waarde van 250 miljoen mark waarvan 175 miljoen in goederen en diensten. Ook in 1956 is een vergoeding van gelijke waarde aan Israël gegeven. De lijst van Westduitse goede ren en diensten voor dit jaar is vastgesteld door een Duits-Israë lische commissie, die dinsdag te Bonn haar werkzaamheden heeft beëindigd. betoging gehouden voor Israël waaraan zestienduizend mensen hebben deelgenomen. Sprekers waren o.m. de democratische Senator Paul Douglas en de repu blikeinse Senator Jacob Davits. Er is een resolutie aangenomen waarin gezegd wordt, dat de cri sis in het Midden-Oosten uitge lokt is door „de oorlogszuchtige en expansionistische dictatuur van Nasser". Elke sanctie tegen Israël zou „een vergrijp tegen het recht en de zedelijkheid" zijn. De Engelse regering is van oordeel, dat het onlangs door de zc-s landen van klein-Europa ge nomen besluit de overzeese ge biedsdelen van Frankrijk en Bel gië in de geprojecteerde gemeen schappelijke Europese markt op te nemen in strijd schijnt te zijn met hun internationale ver plichtingen onder de algemene overeenkomst inzake tarieven en handel (G.A.T.T.). Dit werd dinsdag door de En gelse minister van Financiën, Peter Thomeycroft, medegedeeld in antwoord op hem in het La gerhuis gestelde vragen. Een conservatief Lagerhuislid, Edward Legge Bourke, had ge vraagd of de Engelse regering met het oog op dit besluit voor nemens was de Engelse overzee se gebiedsdelen te doen opne men in het vrijhandelsgebied, dat volgens de voorstellen een groter aantal Europese landen zal omvatten. Minister Thomeycroft ver klaarde, dat het in ieder geval noodzakelijk zal zijn de overeen komst van Frankrijk, West- Duitsland, Italië en de Benelux- ianden aan de G.A.T.T. voor te leggen. De andere landen zullen derhalve dan alle gelegenheid hebben hun mening ten aanzien van deze aangelegenheid te doen gelden, zo zeide hij, hieraan toe voegend, dat voor wat Engeland betreft de volgende stap zal zijn de overeengekomen regelingen in bijzonderheden te laten on derzoeken teneinde deze met de betrokken koloniën te kunnen bespreken. Bourke drong er bij minister Thomeycroft op aan erop toe te zien, dat de uitvoer der Engelse koloniën niet volkomen wordt ondermijnd door wat hij noem de de enorme voorrang, die wordt gegeven aan de produk- ten van bijvoorbeeld de Franse unie. Thomeycroft antwoordde hier op, dat hij deze aangelegen heden niet beschouwde als zaken, die eenvoudigweg te Londen of zelfs maar in Europa kunnen worden geregeld. Over deze kwesties moet overleg worden gepleegd met de koloniën en dit is de Engelse regering dan ook van plan, aldus de Engelse mi nister van Financiën. Het particuliere vliegtuig vai; premier Nehroe van India, een Russische „Iljoesjin-14", heeft wegens brand in één der beide motoren bij Raisjoer in de In diase staat Hyderabad een nood landing moeten maken. Geen der inzittenden, onder wie zich de premier zelf bevond, raakte ge wond. Nehroe was voor een ver- kiezingstoumee onderweg va» Mangalore naar Madja Pradesj. Het toestel was een persoon lijk geschenk aan Nehroe van ót Russiche leiders Boelganin en Chroesjtsjef ter gelegenheid vae hun bezoek aan India eind 1955 De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft dins dag de gematigde resolutie inza ke Cyprus aanvaard, die door haar politieke commissie was goedgekeurd. De stemverhouding was 55 tegen nui bij één onthou ding. Veei afgevaardigden waren niet bij de stemming aanwezig. De algemene vergadering spreekt in deze resolutie de wens uit, dat de onderhandelingen her vat zullen worden en dat een „vreedzame, democratische en juiste oplossing voor het geschil in overeenstemming met 't V. N.- handvest, gevonden zal worden". Voor het bereiken van een re geling is een „atmosfeer van vre de en vrijheid van meningsuiting" nodig, aldus de resolutie. De resolutie is de vorige week door de Indiase afgevaardigde, Krisjna Menon, opgesteld, toen na een debat van vier dagen in de politieke commissie weinig animo bleek te bestaan voor vier ontwerp-resoluties die ingediend waren. IETS KOUDER Op het oostelijk gedeelte var. de Noordzee bevindt zich een vlakke depressie, die een noordwestelij ke luchtstroming veroorzaakt op burgemeester van Den Haag de Noordzee. Hierdoor stroomde in de loop van dinsdagmiddag en -avond koudere lucht ons land binnen, waarin buien tot ontwik keling kwamen. Boven de Britse eilanden ontwikkelt zich een ge bied van hoge luchtdruk, dat ook het weer bij ons zal gaan beïn vloeden, zodat naast enkele ver spreide buien ook opklaringes zullen voorkomen. medegedeeld door het K.N M-L te De Bilt, geldig v an woensdag ochtend tot woensdagavond. Iets kouder. Nu en dan opklaringen mé1, hier en daar een bui. In de och tend plaatselijk mist en tempera tuur om het vriespunt. In rif- middag iets lagere temperature o dan dinsdag. Zwakke tert mati wind in hoofdzaak tussen V si en Noord. DONDERDAG 28 FEBRUARI. In antwoord op vragen van het lid van de Eerste Kamer, de heer Algra, over de gang van za ken en de gehouden stemming in de ministerraad betreffende de benoeming van de burgemees ter van 's-Gravenhage en de daaraan verbonden commentaren heeft de minister-president, mi nister van Algemene Zaken, het volgende medegedeeld: Bespre kingen en stemmingen in de mi nisterraad zijn geheim. Medede lingen daaromtrent worden dan ook vanwege het kabinet niet gedaan. Slechts beslissingen wor den bekendgemaakt. In het bij zonder ten aanzien van de gang van zaken bij benoemingen pleegt de minister-president aan te dringen op volstrekste discre tie. Beschouwingen ter zake be rusten dan ook in de regel op speculaties. De omstandigheid, dat de voorgeschiedenis van be noemingen geheim behoort te blijven, weerhoudt de minister president ervan zich te uiten met betrekking tot hetgeen over het speciale geval, waarom het bij de gestelde vragen gaat. is gezegd en geschreven. Verkiezingen in Thailand In Thailand zijn dinsdag ver kiezingen begonnen voor de helft van het aantal parlementszetels. Voor deze 160 zetels zijn 962 kan didaten gesteld. De afgevaardig den voor de andere 160 zetels worden benoemd. Het zijn de eerste verkiezingen van deze aard in Thailand. De oppositie heeft de regering ervan beschuldigd, dat zij 50.000 stembiljetten vervalst heeft. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden •v.m. 1.26 2.41 .251 mr; 1.4 2.2 3.0 3.1' ZON MAAS op onder op onder Febr. 27 7.33 18.18 643 16.21 28 7.31 18.19 6.35 17.3C Maart 1 7.29 18.21 6.56 18..'-' 2 7.27 18.23 .745 19.41

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1