Eisenhower bezorgd over de toestand in het Midden-Oosten Nieuw beroep van Eisenhower op Israël C. N. V. over de bestedingsnota Duitse geheime wapens uit Wereldoorlog II Onrust in Oost-Duitsland Breien Stomen Stoppen HET WEER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER Documenten over de voorgeschiedenis van de Duitse aanval op Polen Eerste Landbouwindrukken over bestedingsnota DINSDAG 19 FEBRUARI 1957 12e Jaargang Nr 3993 De verjaardag van Prinses Marijke Eisenhower breekt zijn vacantie af President Elsenhower heeft maandag besloten zjjn vakantie af te breken en vandaag naar Washington terug te keren voor besprekingen over de crisis in het Midden-Oosten. Sy.&SMt'l» SSwS hideten Kousenreparatie VANDENBRUELE De actie der Justitie tegen kansspelen. Algemene vergadering wijst Russisch verzoek af. SIGARETTEN EEN DUBBELTJE DUURDER Nasser en de bekendmaking van het Suezkanaal Vliegende schotel vloog 2000 km per TOSCANINI TEN GRAVE GEDRAGEN. DE STRIJD IN ALGERIë. Bericht over Brits koninklijk bezoek aan Ver. Staten tegengesproken uur DE BELGISCHE HARINGVISSERIJ. Het bezoek van het Britse koningspaar aan Portugal 1 Franke rins bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sar.de Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1.92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per .rim T5 ct; minimam p*. advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L—1 Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, af: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent m-*er Inzending advertenties tot 's namiddags «w Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 «ut- De Amerikaanse senaat is be gonnen met het debat over de z Eisenhower-leer voor het Midden-Oosten. Vermoedelijk zal liet debat verscheidene dagen du ren. Verwacht wordt, dat het j«.n van Eisenhower met grote meerderheid Zal worden goedge keurd. Prinses Marijke is gisteren op haar 10e verjaardag gewoon naar school gegaan, waar zoals gebruikelijk, de vlag uithing. Toen zij voor de middagpauze naar huis terugkeerde wachtten haar ten paleize tezamen met haar moeder reeds de officiële gasten, haar peetouders. Me vrouw D. Post-Salomons en de heer A. Wïltens, kwamen haar als telkenjare hun gelukwensen en geschenken aanbieden. Me- Post is de weduwe van De voorzitter van de senaats commissie voor Buitenlandse Za ken, de democraat Theodore Green, heeft het plan opbouwend genoemd. Hiji diende een motie- in, waarin wordt gezegd dat het behoud van onafhankelijkheid en integriteit van de landen in het Midden-Oosten van vitaal belang wordt geacht. Als de president het nodig oordeelt, aldus de mo tie, is Amerika bereid een land of groep landen die bijstand vra gen tegen communistische agres sie, gewapenderhand te helpen. De motie geeft machtiging tot het verstrekken van militaire hulp en van economische steun tot een bedrag van 200 miljoen dollar, zonder restrictie, in het lopende begrotingsjaar. Green zei, dat er geen wijziging in de Amerikaanse troepenopstel ling wordt beoogd. Belangrijke wijzigingen in de militaire hulp die nu al aan het Midden-Oosten wordt verleend, worden niet ver wacht. Amerika is niet van plan, aldus Green, de plaats van de En gelsen en Fransen in het Midden- Oosten te gaan innemen. Landen als Syrië, Egypte en Jemen, die militaire hulp uit aanvaard, behoefden zich over zijn motie niet bezorgd te maken. Zij was integendeel bedoeld om de helpende hand te bieden. De enige waarschuwing die zij bevat te, was gericht tot het internatio nale communisme. Green zei dat de handelwijze van het departement van Buiten landse Zaken bij tijden uiterst foutief was geweest. ,,Het is te hopen, dat het niet meer zal voorkomen, dat een Amerikaanse ambassadeur in het Midden-Oos ten uit de plaatselijke pers ken nis moet nemen van Amerikaan se maatregelen, die in het land waar hij geaccrediteerd is grote bezorgdheid wekkken. vrouw de verzetsstrijder Johannes Pest, tens is voorzitter geweest van de raad van negen van het studen- tenverzet. Mej I. S. Hocftman, stewardesse van de K. L. M., kwam de Prinses een pop aan bieden, die in uniform van K. L. M .-Stewardesse was ge kleed. 10 minuten later arriveer de ook een deputatie van het wapen van de verbindingsdienst onder leiding van luitenant k<> lonel A. K. van der Weg. Zij bood aan de Prinses een houten werktafeltje met stoel aan. On der de talrijke geschenken en gelukwensen die voorts ten pa- r-ize werden bezorgd, was er êen van de vereniging „het vier de Prinsenkind". Gistermorgen om half elf re den met een luid geknal acht motorrijders van de Meppelse motorclub „De knalpiepe" de pa leistuin binnen om een grote taart voor de Prinses ten palei ze te bezorgen. Het waren de zelfde acht motorrijders die in de koude winter van 1947, toen de Prinses geboren werd, on danks ijs en sneeuw dezelfde tocht van Meppel naar Soest- d#k hadden gemaakt om hun gelukwensen aan te bieden. De kantonrechter te Amster dam zal in maart de eerste twee zaken te behandelen krijgen, die het gevolg zijn van de actie der justitie tegen kansspelen in pers organen. De eerste zaak op 6 maart a.s. is die van een te Am- sterdam verschijnend landeiijK dagblad, waarvan een der direc teuren is gedagvaard in verband met c!e prijsvraag-advertentie ..Kruis of munt", die de justitie een overtreding van de loterijwet acht Op 9 maart moet de direc teur'van de Eerste Nederlandse Puzzle-ondememing terecht staan voor de prijsvraag advertentie „Quitte of Dubbel" in een radio weekblad. President Eisenhower heeft zondag opnieuw een beroep op Israël gedaan om zijn troepen uit Egypte terug te trekken en „te vertrouwen op de vastberaden heid van alle vrienden van de rechtvaardigheid". In een verklaring, die hij voor las in zijn vakantieverblijf te Tho- masville, gaf Eisenhower een overzicht van de pogingen, die er zijn gedaan om Israël tebe wegen zijn troepen langs de Golf van Akaba en uit de kuststrook van Gaza terug te trekken. Ook rrjaakte de president de inhoud bekend van een op 11 februari aan Israël gezonden memoran dum, waarin het Amerikaanse plan was ontvouwd. Eisenhower verklaarde, dat Is raël naar de mening van de V. S. „het maximum aan waarborgen heeft gekregen, dat het rede lijkerwijze op dit ogenblik kan verwachten of dat met de billijk heid tegenover anderen kan wor den verenigd". „Israël zou liever de toekom stige status van de Golf van Akaba en de kuststrook van Ga/a definitief en tot zijn genoe gen zien geregeld, voordat' t zijn troepen terugtrekt. Alle leden van de V. N. zijn echter plechtig aan het Handvest gebonden om hun internationale geschillen met vreedzame middelen te rege len en zich in hun internationale betrekkingen te onthouden van het dreigen met of het gebruiken van geweld tegen de territoriale onschendbaarheid van welke staat dan ook. Deze verplichtin gen schijnen het gebruik van het gewelddadig veroveren en bezet ten van andere landen om zijn positie bij onderhandelingen ter regeling van internationale ge- srhiUer te versterken, uit te slui ten", aldus de Amerikaanse pre sident. De Israëlische ambassade in Washington gaf zondagavond een verklaring uit, waarin gezegd werd dat het Israëlische ant woord op de voorstellen van Dul les niet als een weigering uitge legd moet worden. Het Israëli sche antwoord is in grote trek ken een aanvaarding van de Amerikanase beginselen, aldus een woordvoerder van de am bassade. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevr. Golda Meir, \erklaarde zondag voor de Amerikaanse televisie, dat Israël bereid is zijn troej»en uit het ge bied van de Golf van Akaba terug trekken, binnen een uur na dat «ie Ver. Staten garanties voor de vrije vaart gegeven zul ten hebben. De Algemene Vergadering heeft vrijdagavond een Russisch verzoek om een debat te houden over de leer van Eisenhower voo- het Midden-Oosten en an dere Amerikaanse „agressieve acties" afgewezen. De vergade ring bekrachtigde met 52 tegen 13 stemmen, bij 12 onthoudingen, een aanbeveling in deze zin van haar agendacommissie. Niettegenstaande het afwijzend advies van deze commissie ge bruikten de vertegenwoordigers van de Sowjet-IJnie en de andere communistische landen de ge legenheid om een uitgebreid debat te beginnen over „de agres sieve acties en bedoelingen" van de V. S. in het Midden-Oosten en elders. De waarnemende Sowjet-mims- ter van buitenlandse zaken Koeznetsof herhaalde het meren deel van de beschuldigingen, die hij de dag tevoren in de agenda- ommissie had geuit. Hij werd hierbij gesteund door zijn coile ga's uit de Oosteuropese landen. Zij spraken echter voor een vrij wei lege zaal. De Amerikaan James Wads- worth, die zich in de agendacom missie niet verzet had tegen in williging van het Russische ver zoek', deelde in de algemene ver gadering mee. dat hij zich hield aan de beslissing van de commis sie. Hij ging niettemin in op de Russische beschuldigingen, die hij louter propaganda noemde. Voorts hield hij een pleidooi voor de plannen van president Eisen hower, waarmee zijns inziens een versterking van de soeve reine staten in het Midden-Oos ten tegen agressie wordt beoogd. De enige andere Westelijke vertegenwoordiger, die aan het debat deelnam, was de Griekse afgevaardigde, die bezwaar maakte tegen het opnemen van nieuwe punten op de agenda, op een ogenblik dat er nog belang rijke vraagstukken moeten wor den behandeld. In dit verband noemde hij in het bijzonder de kwestie-Cyprus, die deze week in de politieke commissie aan de orde moet komen. Het bestuur van het Christe lijk Nationaal Vakverbond heeft in zijn maandag gehouden verga dering een eerste bespreking ge wijd aan de regeringsnota in zake de bestedingen. Deze bespreking kon, naar het A.N.P. meedeelt, tot slechts zeer voorlopige conclusies leiden, om dat het een zeer ingrijpende aan gelegenheid betreft. Naar het A.N.P. verneemt wor den de sigaretten per 1 maart een dubbeltje per pakje van 20 stuks duurder. Oude voorraden mogen voor de oude prijs worden ver kocht, zodat daarop de prijsver hoging niet zal vallen. Deze stijging van de verkoop prijs is na overleg tussen de mi nister van Economische Zaken, sigarettenfabrikanten en sigaret- tenimporteurs tot stand geko men. De verhoging geldt voor al le prijsklassen. De prijsverhoging bleek een noodzakelijk gevolg van het voortdurend oplopen van de prij zen van ruwe tabak op de wereld markt, met name ook gedurende de laatste maanden. Opgemerkt zij, dat de prijzen van sigaretten sedert 1951 gelijk zijn gebleven. Volgens een correspondent van „Daily Telegraph" te Cairo overweegt president Nasser van Egypte de werkzaamheden tot vrijmaking van het Suezkanaal te onderbreken om de terugtrek king van de Israëlische troepen van Egyptisch grondgebied af te dwingen. De regering zou haar geduld verliezen, omdat zij van oordeel is, dat de Ver. 'Naties te weinig doen tot verdediging van de Egyptische belangen. Wat de inhoud van de nota be treft, vestigt het verbondsbestuur er de aandacht op, dat er ten aanzien van de stijging van de kosten van levensonderhoud met 6 8 procent een aantal vragen rij zen. Zijn in dit cijfer de prijsver hogingen die hebben plaats ge vonden buiten de regeringsmaat regelen om in gecalculeerdvVat stelt de regering zich voor met betrekking tot de strikte hand having van de prijsstabilisatie- politiek zulks mede in verband met het regeringsvoornemen de vennootschapsbelasting met vier punten te verhogen, in P laats van met twee zoals in het S.E.K. advies is voorzien? Voorts rijst-, volgens het C.N.V., de vraag of de voorziene loon- compensatie voor de aanstaande huurverhoging voldoende zal zijn temeer daar nu blijkt, dat de re gering voornemens is de huur verhoging gepaard te doen gaan met een reële verzwaring van de personele belasting. Het verbondsbestuur deelt voorshands niet het optimisme waarvan minister Hofstra in zijn i.l. zaterdag gehouden perscon ferentie blijk gaf, toen hij de mo gelijkheid opperde de beperken de maatregelen reeds in 1958 weer ongedaan te kunnen ma ken. Het verbondsbestuur is van oordeel, dat ook na 1957 de recht vaardigheid in de verdeling van lasten zal moeten worden nage streefd. Het terugnemen van de voorgenomen belastingverhogin gen zal alsdan bij voorkeur ge paard moeten gaan met het tot stand brengen van prijsverlagin gen, zo meent het C.N.V.-ve- bondsbestuur. Indien deze niet verwezenlijkt kunnen worden zullen, naar hes oordeel van het C.N.V., compen serende loonsverhogingen moe ten plaats hebben. Als een be* langrijk nadeel van dit laatste beschouwt het verbondsbestuur het verslechteren van de positie der vergeten groepen. Intussen is het verbondsbe stuur verheugd, dat de voorge nomen maatregelen inzake at landbouw enige verbetering de positie van de landarbeiders mogelijk maken. Het stoffelijk overschot van de dirigent Arturo Toscanini w in de nacht van zondag op maar dag overgebracht van Rome nar Milaan, waar het in de Scala geplaatst. Duizenden Italianen trokken maandagochtend langs de kist om Toscanini de laatste eer te bewijzen. De kist was gedekt door ees krans van Zijn kinderen. Acbt- 'J.tien kransen waren er rondom geplaatst. Het orkest van de Scala speel de de treurmars uit Beethoven® derde symfonie, de Eroica, Diri gent was Toscanini's vriend e.i bewonderaar Victor de Sabata Later werd de kist met tm stoffelijk overschot naar de kathedraal overgebracht. Dui zenden mensen stonden langs de route. Achter de lijkwagen lie pen o.a. de sopranen Maria Me neghini Callas en Toti Dal Moa- te. De uitvaartmis werd gecele breerd door mgr. Montini, aarts bisschop van Milaan. Uit de jongste publikatie van buitgemaakte documenten van het voormalige Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken door de Britse regering blijkt nog ten overvloede het vooropgezette karakter van de Duitse aanval op Polen op een september 1939, waardoor het uitbreken van de tweede wereldoorlog werd ver haast. Blijkens de stukken telegra feerde de speciale vertegenwoor diger van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken te Dan zig op 22 augustus naar Berlijn een uit vijf punten bestaand plan om de invasie in Polen te ver haasten. Volgens dit voorstel moesten de lopende onderhande lingen tussen Polen en het vrije gebied van Danzig over de kwes tie van de douanefunctionarissen volledig worden afgebroken, waarbij men de verantwoordelijk heid voor deze mislukking op Polen moest schuiven. Vervol gens zouden alle Poolse doua niers moeten worden uitgewezen en de douanegrens tussen Dan zig en Oost-Pruisen worden op geheven. Na de te verwachten reacties in Polen moesten „tal rijke Polen in Danzig" worden gearresteerd en wapenvoorraden van het Poolse leger worden „ontdekt". „Het vinden van deze wapendepots is verzekerd zo werd in het telegram gezegd. Als dit nog niet voldoende actie van de zijde van Polen zou veroorza ken zou tenslotte de Westerplatte. in Oost-Polen, moeten worden aangevallen. Toen de Duitsers op de eerste september 1939 Polen binnenvie len gaf het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken een circu laire uit, waarin werd gezegd: „ter verdediging tegen Poolse aanvallen zijn vanochtend bij het aanbreken van de dag Duitse trpepen tegen Polen in actie ge komen. Deze actie moet voor het ogenblik niet een oorlog wor den genoemd, maar alleen een treffen, dat het 'gevolg is van Poolse aanvallen". De stukken, die nu zijn gepu bliceerd, hebben ook betrekking op het sluiten van het niet-aan- valsverdrag tussen Duitsland en de Sowjet-Unie op 23 augustus 1939, waardoor de Duitsers de handen vrijlcregen voor de aan val op Polen. In aJIe organen van de Oost- duitse communistische partij wordt op het ogenblik toegege ven. dat er zowel in als buiten de partij veel verzet is tegen het communistische bewind en dat er sprake is van een „directe anti Russische campagne" üi alle lagen van de bevolking. Er zijn aanwijzingen, dat de oppositie sinds de volksopstand van 17 juni 1953 nog nooit zo sterk is geweest als thans. Var communistische zijde wordt gesproken van „revisionistische en contra-revolutionaire tenden ties". Eenstemmig zijn de com munistische bladen van oordeel, dat een deel van de partijleden tegenover de kritiek en de scher pe aanvallen op de politiek ten aanzien van de industrie en de landbouw geen krachtig „klas sestandpunt" innemen. In het district Chemnitz gelukt het, volgens het plaatselijke partijbe stuur. nauwelijks meer. nieuwe partijleden te werven. De theo rieën betreffende een nationaal communisme vinden in dit ge bied steeds meer aanhangers. Blijkens de „Magdeburger Vloksstimme" hebben zowel in dustrie-arbeiders in de steden als boeren openlijk te kennen ge geven, dat zij genoeg hebben van het communistische stelsel. Op een bijeenkomst van landbou wers in het district Gardelegen, werd geëist, dat de coöperatieve ondernemingen worden ontbon den en het land en het materieel onder .de boeren worden ver deeld. De lijdende partij-organen heb ben hun lezers opgeroepen, „al les wat vijandig tegenover de partij staat te bestrijden" en on middellijk op te treden tegen „re visionistische tendenties". In een boek, getiteld„De Duitse wapens en geheime wa pens van de tweede wereldoorlog en hun ontwikkeling", van Rudolf Lusar, wordt gezegd, dat er on der ds geheime wapens, waar mee Duitsland experimenteerde aan het eind van de laatste we reldoorlog. vliegende schotels waren die een snelheid konden bereiken van 2000 km per uur. Lusar was tijdens de oorlog hoofd van de afdeling technische wapens van het Duitse ministe rie van oorlog. Ook wordt in het boek een beschrijving gegeven van een vliegtuig dat verticaal kon op stijgen. Er stonden er in 1945 tien voor gebruik gereed, maar zij zijn nooit opgestegen. Verder had men een bestuur bare vliegende bom met een „te levisie-oog", met behulp waar van hij naar het doel kon worden Een woordvoerder van Bucking ham Palace heeft maandagoch tend naar aanleiding van het be richt uit Washington, volgens hetwelk koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh in de herfst van dit jaar een officieel bezoek aan de Ver. Staten zou den brengen, verklaard dat er op het ogenblik geen enkel plan voor een dergelijke reis bestaat. Wel gaf hij toe dat een dergelijk bezoek, waarvan reeds vaak sprake is geweest, „natuurlijk geleid vanuit een begeleidend vliegtuig. De eerste vliegende schotel die een diameter had van 45 meter, is volgens het boek op 14 februari 1945 te Praag de lucht ingegaan. Hij bereikte een hoogte van meer dan 12.000 m en een snelheid van 2000 km/u ENKELE BUIEN Maandag bleef boven de Noord zee de luchtdruk relatief laag. Daardoor voerden westelijke wil den lucht naar ons land, die af komstig was uit de Poolstreken, maar die al een vrij grote omv eg over de oceaan gemaakt had. De aanvoer was, aangezien de v in den niet krachtig waren, overi gens gering. Op enkele plaat-en kwamen buien voor, maar alken uit het zuidwesten van hei teO> i een snelheid van zuw mn/u. - - reeenhoevr. Een kanon dat door middel van werden merKhare regennoc XLCI1 rvciitvJii IAC4C I nmetroobe 1 mm I ctp gi ,1 In Algerië ztfn de afgelopen 24 uur ongeveer 150 opstandelingen 1Hk„ i«" gesneuveld, onder wie 45 in ^pHn„plichte krineen ver- s,v,,-h, in het Auresgeherjjle.m ting van president Eisenhower met premier MacMillan op Ber muda een officiële mededeling over dit onderwerp zal worden gedaan. De vissers van Oostende, Zee- brugge en Nieuwpoort hebben besloten dit jaar de haringvisse rij reeds thans te staken, daar de aanvoer onbeduidend en er bo vendien geen uitvoer was. An dere jaren eindigde de haring vangst pas omstreeks het einde van de maand maart. 65 bij botsingen in het westen van het land. Volgens officiële kringen te Al giers zijn er sinds 20 januari 156 opstandelingen en 176 personen die geld inzamelden voor de ver zetsbeweging, aangehouden. Franse veiligheidstroepen heb ben zondag bij Affreville vier Mohammedanen gevonden, die de overval op een Frans konvooi in dit gebied hadden overleefd. Van de overige inzittenden van de voertuigen, die zaterdag in een hinderlaag vielen, is het lot onbekend. Het Franse ministerie van De fensie heeft meegedeeld, dat een nieuw wapen zal worden ge bruikt in de strijd met de opstan delingen in Algerië. Het is een gepantserde helikopter, bewapend met een 57 mm kanon zonder terugloop en drie machinege- In een moeras bij Fleetwood weren. (Lancashire) zijn de lijken ge- De afgelopen 24 uur zijn 68 op- vonden van drie toeristen, die standelingen gesneuveld. Drie- vermoedelijk m plotseling opko- en-twintig werden gevangen ge- mende mist verdwaald en ver nomen. Aan de kant van de dronken zijn. Een vierde toerist ordetroepen vielen 3 gewonden, wordt nog vermist. geluidsgolven mensen tot op een afstand van 60 meter zou moe ten doden, bleek een mislukking. Een luchtkanon, waarmee men cloor middel van samengeperste lucht op 200 meter afstand een houten schutting kon vernielen, stond in 1945 gereed op een Elbe- brug, maar is nooit gebruikt. Een geluidloos elektrisch kanon was aan het eind van de oorlog nog in experimenteel stadium. Men had, steeds volgens het boek, een automatisch geweer waarmee men om een hoek kon schieten. Dg raketten van het type VI en V2 waren voorlopers van de V9. een superraket, waarmee men in 35 minuten een ton springstof naar Amerika had wil len schieten. Deze raket zou door een piloot worden bestuurd, die op het laatste ogenblik met een parachute het toestel zou verlaten. Men werkte aan een bommen werper Heinkel 343, die heen en terug naar Amerika zou moeten kunnen vliegen zonder te tanken. Aan het eind van de oorlog had men er verscheidene klaar. Men uiraACI15 was van plan in mei 1945 de eer-Terneuzen ste luchtaanval op Amerika te Hansweert doen. Volgens Lusar werd door sabo tage en geallieerde bombarde menten verhinderd dat de ge heime wapens tijdig en in vol doende hoeveelheid voor het ge bruik gereed kwamen. Tenslotte stelde het geallieerde „wonder- wapen". de» atoombom, al deze Breskens ,v.m. 5.45 6.20 7.00 7.10 Walsoorden ZON MAAN op onder op onder Febr. 20 7.48 18.05 0.56 10107 21 7.46 18.07 2.04 10.45 22 7.44 18.08 3.05 11.30 11 heden (omstreeks 1 mm) gemout. De temperaturen, die in de na hl van zondag op maandag enkele graden onder het vriespunt da V den, liepen maandag op tot 3 7 graden. In dit weertype komt - vandaag niet veel verandering. Over Engeland bewoog een zv, li ke storing naar het oosten. ID zal vandaag tot een herleven van de buienactiviteit aanleiding ge ven. In het temperatuurveri :i komt weinig verandering. In c v nacht en ochtend kan het hie: i daar tot mistvorriiing komen. medegedeeld door het K. N. M. I„ geldig tot dinsdagavond Onbestendig. Aanvankelijk opklaringen, m- u vooral later plaatselijk ook enke le buien. Zwakke tot matige zuid westelijke wind Weinig verale ring in temperatuur. WOENSDAG 20 FEBRUARI. n.ia. 6.16 651 731 -7 Al Het koninklijke jacht „Britan nia" aan boord waarvan zich de koningin van Groot-Brittannië en haar gemaal, de hertog van Edinburg, bevinden, is gister morgen de Taag opgestoomd naar Lissabon. De Portugese hoofdstad was feestelijk versierd. De mensen stroomden uit huizen en restau rants om zich op te stellen langs de weg, die door de koninklijke bezoekers gevolgd werd. vatte financiële plannen voor de landbouw. Het voornemen echter een deel der thans toegerekende eige- naarslasten te blokkeren is in minder goede, aarde gevallen. Eén der tegen-argumenten is, dat tal van bestaande bedrijfsgebou wen reeds zozeer onder gebrek aan onderhoud hebben geleden, dat iedere beschikbare cent er zo gauw mogelijk aan moet worden besteed. Wel wordt erkend, dat de overheid het recht heeft aan Een zekere voldoening zonder den te verbinden, doch men acht voldaanheid echter heerst in lei- deze voorwaarde wel zeer rigor dende landbouwkringen over de reus. Aangezien dit blokkerirg- bestedingsnota en de daarin ver- plan nog verder moet woide uitgewerkt, waarbij o.m. omvar»; en termijnen ter sprake m<sete komen, wensen velen vooralsrx een afwachtende houding aaa 1 nemen. In kringen van werkgevers e werknemers is men teleurgestei over de verklaring van minister Suurhoff, dat de nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst van mei a.s. niet op werkclassificatie zal berusten, omdat naar de me ning van deze minister de resul taten van de aanvankelijke werk classificatie nog eens onder do subsidies en garanties voorwaar-1 loup moeten worden genomen

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1