kwatta Binnenlands nieuws. De machtiging aan Eisenhower inzake 't Midden-Oosten t is weer 2 Ottfe *iaa*taC/ tyeéHeata# SAN O STOL Wat brengt de Radio? De terugkeer van de Ambonezen naar Indonesië Uitkomsten landbouwtelling december 1956 Hilary op eigen wieken AGENDA TWEEDE BLAD Vrijdag 15 februari 1957 12e jaargang no. 3990 Langzaam-aan-staking in Engeland Kwatta elke 100 gram De brand in de Jaguar-fabrieken THEE kan iedereen wel zetten, Maar U moet op één ding letten: Als U 't werkelijk goed wilt doen Dan VAN NELLE'S Afternoon VAN NELLE'S THEE VAN NELLE KWALITEIT Brand in huis voor herstellenden in Iowa Duitse moeder van vijftien kinderen ontdekt bedrog Verklaring van Bourges-Maunoury Strenge straffen in Oost-Duitsland DE POSITIE VAN NASSER Raketproeven In Australië VRIJE ZEEUW \?or De commissies van buiten- tenlandse zaken en de strijd krachten van de Ameri kaanse Senaat hebben de „herziene en verbeterde tekst van Eisenhowers reso lutie inzake het Midden- Oosten woensdag goedge keurd. De stemverhouding was 20 tegen 8. Door een amendement van de democratische senatoren Humph- rey en Mansfield is het gedeelte van de resolutie geschrapt waar in gesproken wordt over machti ging aan de president om de Amerikaanse strijdkrachten te gebruiken „als hij het nodig acht voor het verzekeren van de vei ligheid en het beschermen van de territoriale integriteit en politie ke onafhankelijkheid van een land of een groep landen van het Midden-Oosten die hulp vragen tegen een openlijke gewapende aanval van een land dat door het Internationale communisme be heerst wordt". In de goedgekeurde lezing luidt dit gedeelte: „De Verenigde Sta ten achten het handhaven van de onafhankelijkheid en integriteit van de landen van het Midden- Oosten van vitaal belang voor de nationale belangen en de wereld vrede Daarom zijn de Verenigde Staten Ibereid, als de president het nodig acht, gebruik te maken van hun strijdkrachten om elk land of groep van landen te hel- of voor anaere havens van de Verenigde Staten, pen, die hulp vragen tegen een gewapende aanval van een land dat door het internationale com munisme beheerst wordt". Deze hulp moet in overeenstemming zijn met bestaande Amerikaanse verdragsverplichtingen en bin nen de voorzieningen van het V. N.-handvest vallen. President Eisenhower had, toen hij op 5 januari om de machti ging vroeg, aangedrongen op spoed. Door de wijziging van de resolutie door de Senaatscommis sie de resolutie was reeds on gewijzigd goedgekeurd door het Huis van Afgevaardigden zal nu gemeenschappelijk overleg van Huis en Senaat nodig zijn. Een woordvoerder van het Wit te Huis verklaarde woensdag avond, dat president Eisenhower gelooft, dat de resolutie, zoals zij door de commissie is goedge keurd, „bedoeld is om de presi dent de machtiging te geven waarom hij gevraagd heeft Volgens de „New York Times betekent het besluit van de Se naatscommissie 'n weigering om de president onbeperkte macht te geven voor het gebruik van Amerikaanse strijdkrachten te gen communistische agressie m het Midden-Oosten. De machtiging om economi sche hulp tot een bedrag van 200 miljoen dollar aan de landen van het Midden-Oosten te geven, is Eisenhowers resolutie „verzwakt door twijfel te laten bestaan over de bedoeling" van de Verenigde Staten ten aanzien van het Mid den-Oosten. President Eisenhower heelt steeds verklaard, dat machtiging vooraf om indien nodig geweld te gebruiken, onontbeerlijk is. Ongeveer 14.000 technici van de elektriciteitsbedrijven in Enge land, die een sleutelpositie inne men, zijn donderdag een lang zaam-aan-staking begonnen. De stakers, wier lonen varieren van 500 tot 1800 pond sterling per jaar, eisen reeds 18 maanden loonsverhogingen tot 300 pond per jaar toe. De Engelse politie, die een on derzoek instelt naar de oorza ken van de brand in de Jaguar- fabriek te Coventry, acht de mo gelijkheid van brandstichting niet uitgesloten Volgens 't blad „Daily Herald hebben deskundigen uitgemaakt dat de brand begonnen is in een opslagplaats voor banden, welke een betonnen vloer had en waar roken verboden was. Er zou een grote hitte nodig geweest zijn om de banden te doen branden. De woordvoerder van de Indo nesische regering heeft donder dag de door de Nederlandse mi nister voor Maatschappelijk Werk, mej. mr. Klompé, voor de Tweede Kamer afgelegde verkla ring, dat de repatriëring van Am- SSSK» JL. Nederland naar In- senatoren weigeren met de presi- donesië niet vlot verloopt als ge bCiiaioi cn 4 dent een verantwoordelijkheid te delen die volgens hen geheel voor rekening van de president dient te zijn, aldus de „New York Ti mes volg van gebrek aan begrip en medewerking van de zijde der Indonesische regering, „onge grond en niet in overeenstem- es". grond en niet in overeensiei Volgens de „Washington Post met de feiten" genoemd, hebben de Senaatscommissies Bij een brand in een tehuis voor herstellenden te Council Bluffs in de Amerikaanse staat Iowa zijn, naar men woensdag avond vreesde, 14 personen om gekomen. In het houten gebouw van drie étages bevonden zich, naar men aanneemt, dertig personen. Vijl lijken werden reeds geborgen. In het gebouw zouden zich nog meer lijken bevinden. Twee patiënten die uit de vuur zee konden worden gered, zijn in levensgevaarlijke toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Een Duitse moeder van 15 kin deren heeft eerst nu ontdekt, nimmer getrouwd te zijn ge- WGGSt. Zij werd in 1928 door een zeke re Johann Sulzinger, die reeds getrouwd was, zogenaamd naar het stadhuis geleid. Doch in wer kelijkheid was het een cafe, waar van een achterzaaltje voor de ge legenheid in een trouwzaal was getransformeerd. Vrienden van Sulzinger vervulden de rol van burgemeester en ambtenaren. De jonge argeloze bruid kreeg zelfs een „trouwboekje". Kort geleden echter wilde „mevrouw Sulzinger" een dupli caat hebben van haar trouwboek je. Nu weet zij, dat haar 15 kin deren niet wettig zijn en dat zij eigenlijk geen recht heeft op een weduwenpensioen, dat haar reeds vier jaar, na de dood van haar „echtgenoot", is uitgekeerd. Het Centraal bureau voor de statistiek heeft de uitkomsten bekend gemaakt van de land bouwtelling december 195b be treffende de veestapel, de stop pelgewassen en de uitgezaaide winterr assen. VEESTAPEL: Rundvee: De rundveestapel is t.o.z. de cember 1955 met rond "3.500 stuks 3 uitgebreid en om vat thans rond 2.785.400 dieren. Het jongvee, jonger dan l iaar, vertoont een stijging met rond 69.000 stuks 12 waar tegenover een inkrimping staat van het jongvee van 1 jaar en ouder met ruim 46.000 stuks 8 Het aantal melk- en kalfskoeien bleef nagenoeg ongewijzigd en bedraagt thans 1.457.000 stuks. Het mestvee is t.o.v. december 1955 met rond 40.000 dieren 61 uitgebreid. Varkens: De omvang van de varkenssta pel vertoont een uitbreiding met ruim 107.000 stuks 4 en bedraagt thans 2.555.000 dieren. De relatief grootste stijging wordt waargenomen in de pro vincies Drenthe 12 Fries land en Overijssel (beide 9 Alleen in de provincie Zeeland is de varkensstapel ingekrompen 13 Het aantal biggen is met ruim 44.000 stuks 5 uitgebreid. Ook het aantal mestvarkens ver toont een vooruitgang n.l. met 27.800 stuks 2 en omvat thans 1.250.000 stuks. De fokzeugen gaven eveneens een toeneming te zien 10 Hoenders en eenden: De hoenderstapel bedraagt thans ruim 24.600.000 dieren, het geen 3.500.000 (17 meer is dan in december 1955. Het aantal kuikens bestemd voor legdoeleinden, blijkt aan zienlijk lager te zijn dan in 1955, n.l. 52 Het aantal leghennen be draagt thans rond 22.500.000 stuks waarvan 18.000.000 jonge en ruim 4.500.000 oudere leghen nen. De jonge leghennen zijn met rond 4.727.000 stuks 36 uitgebreid, waar een inkrimping tegenover staat van de oudere leghennen met rond 1.140.000 stuks 24 De eendenstapel omvat thans 475.700 eenden, waarvan 363.000 legeenden. Stoppelgewassen, oogst 1956: Geteld werd een oppervlakte van 113.500 ha tegen 117.000 ha in 1955. Wintergewassen Aan wintergranen is ruim 32.400 ha minder ingezaaid dan in 1955- Deze vermindering is re latief het grootst bij de winter-, gerst 28 en de wintertar we 27 Het koolzaad areaal is met ruim 5.000 ha 42 ingekrompen. De op pervlakte karwijzaad bedraagt thans rond 5.900 ha tegen rond 4.800 ha in 1955. Een woordvoerder zeide, dat de repatriëring van de in Nederland verblijvende Ambonezen vlot en zeer ordelijk was verlopen, hoe wel er niet veel tijd voor voorbe reiding was geweest. De eerste groep Ambonezen is reeds in In donesië teruggekeerd. De Indonesische regering, al dus de woordvoerder, heeft een grote mate van begrip in deze kwestie aan de dag gelegd en er bestond een goede samenwerking tussen de betrokken ministeries. Ook van de zijde der Ambonese gemeenschap zelf werd veel sa menwerking ondervonden. De woordvoerder bracht in her innering, dat in maart vorig jaar een interdepartementale commis sie is ingesteld, die -belast was met de oplossing van het repa- triëringsvraagstuk. Hij noemde de financiële steun, die de gerepatrieerde Ambonezen na hun aankomst in de haven van Djakarta van de Nederland se regering ontvingen, onvoldoen de. In verband hiermede had de Indonesische regering een veran dering voorgesteld in de regeling voor de betaling der passagegel den en hulpverlening in die zin dat de passagegelden van Neder land naar 't eiland van herkomst van de betrokkenen ten laste van de Nederlandse regering zouden komen, en dat de financiële steun aan de gerepatrieerden zou wor den verhoogd. VERDUISTEHIN G VAN 4000 GULDEN. De recherche te Nijmegen heeft een 25-jarige jongeman, van be roep vertegenwoordiger, aange houden op verdenking van ver duistering van ruim 4000 ten nadele van zijn patroon. DRIELING VAN STAMBOEKKOE. Op het bedrijf van de heer A. van Erp te Boxtel heeft een stamboekkoe woensdag drie kal veren ter wereld gebracht, twee vaarskalveren en een stierkalf. Een gebeurtenis, die in veehou derskringen te Boxtel en verre omgeving bijzonder de aandcaht trok, temeer omdat moeder en drieling het uitstekend maken. UITSLAANDE BRAND TE GRONINGEN. In de nacht van woensdag op donderdag omstreeks 12 uur werd de Groninger brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in het perceel Meeuwer- derweg 193b, hoek Jacobstraat, Het bleek dat een kleermakers- werkplaats in lichte laaie stond. De bewoners, de familie W. Harings, zouden juist naar bed gaan, toen ze door buurtbewo ners werden gealarmeerd omdat de vlammen uit het dak sloegen. De brandweer was binnen het halve uur de vlammenzee mees ter, maar er kon niet verhinderd worden, dat de werkplaats ge heel werd verwoest, ook de vrij kostbare inventaris ging daarbij verloren. De schade wordt ge raamd op ongeveer 10.000. Men vermoedt dat de brand is ont staan doordat een persijzer is blijven branden. VERDACHTE VAN DOODSLAG IN VRIJHEID GESTELD. Op last van de officier van justitie in 's-Hertogenbosch is de 47-jarige A. S. uit Oss op vrije voeten gesteld. Hij werd zondag avond door de gemeentepolitie opgesloten op verdenking van doodslag op zijn 22-jarige zoon W. met wie hij op die avond in een vechtpartij was gewikkeld. Hij zou de zoon daarbij met een stuk hout enige klappen hebben gegeven. Kort na de vechtpartij werd zijn zoon levenloos op het erf van de boerderij aangetrof fen. Na sectie is gebleken dat de dood niet is ingetreden tenge volge van de toegebrachte ver wondingen. Vermoedelijk is de zoon het slachtoffer geworden van een hartverlamming, veroor zaakt door een shock. De Amerikaanse olie leveranties aan Europa Volgens Russell Brown, advi seur van de Indepedent Petro leum Association, ontvangen de Europese landen 90 procent van hetgeen zij nodig hebben voor de dekking van hun normale oliebehoeften. Naar hij de se naatscommissie, welke het nood- programma voor de Europese olievoorziening onderzoekt, mee deelde, is dit meer dan het aan vankelijke doel van het plan. Mocht de uitvoering van het plan gebreken vertonen, zo zei Brown, dan is dit te wijten aan de van regeringswege ingestelde noodcommissie Midden-Oosten, welke, gelijk bekend is, bestaat uit vertegenwoordigers van vijf tien oliemaatschappijen. Brown stelde voor de grotere hoeveelheden olie, die in de Ver. Staten worden ingevoerd uit Ve nezuela en andere gebieden, rechtstreeks naar Europa te di rigeren. Een Amerikaanse regerings functionaris deelde de senaats commissie mee, dat een onder zoek heeft aangetoond, dat de brandstoffenprijzen sedert okto ber j.l. over het algemeen met 11 procent zijn gestegen. Volgens het Wall Street Jour nal heeft de Amerikaanse rege ring, ondanks het onderzoek, dat thans gaande is, geen plannen voor het instellen van toezicht op de prijzen van de olie-indus trie. De Franse minister van Defen sie, Bourges-Maunoury, is don derdag in Londen aangekomen voor overleg met zijn Britse ambt genoot Duncan Sandys. De Franse minister verklaarde bij zijn aankomst met minister Sandys de mogelijkheid te zullen bespreken van het aanhalen van de banden tussen Engeland en Frankrijk op 't gebied van de de. fensie door de financiële en tech nische middelen van de beide lan den te verenigen. Op deze manier zou een doeltreffender en minder kostbaar verdedigingsstelsel opr gebouwd kunnen worden. Op een vraag of dit betekent, dat Frankrijk zijn Navo-stnjd- krachten wil „omwerken" ant woordde de minister bevestigend. Volgens de woordvoerder werd dit voorstel door de Indonesische diplomatieke vertegenwoordiging in Den Haag met de Nederlandse autoriteiten besproken, doch tot dusver heeft men niets vernomen over enigerlei definitieve beslis sing van de Nederlandse rege ring. Drie jeugdige Duitsers zijn door een rechtbank te Dresden in Oost- Duitsland wegens „het werven van agenten voor de Amerikaan se geheime dienst" tot dwangar beid van vijf tot tien jaar veroor deeld. Woensdagavond heeft de Oost- duitse minister van Staatsveilig heid in een toespraak gezegd, dat de imperialistische geheime diensten" vooral onrust willen stichten onder de studenten, kunstenaars en journalisten. „De contrarevolutionaire groep" van prof. Essor Harich van de Hum boldt-universiteit zou het socia lisme in Duitsland hebben willen uitroeien. (Prof. Wolfgang Ha rich is in november gearres teerd.) Volgens het Amerikaanse *week- blad „Newsweek" hebben koning Saoed van Saoedi-Arabië, prins Abdoel Illah van Irak en de Li banese minister van Buitenland se Zaken, Malik, onlangs tijdens hun besprekingen met president Eisenhower te kennen gegeven, dat president Nasser van Egypte „vrijwel" de gevangene is van een „kliek" van 30 tot 40 pro communisten, die de controle hebben over het leger, de radio en een groot deel van de Egyp tische economie. De drie Arabische leiders zou den hebben verklaard, dat Nas ser door een regering, die nog meer anti-Westelijk is, zou wor den vervangen indien de Ver. Staten, althftns in de komende maanden, druk op de Egyptische president uitoefenen om zijn val te bewerkstelligen. ZATERDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 8.00 Nieuws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gevar. progr.; 11.00 Buitenl. weekoverz.; 11.15 Hoorspel; 11.45 Blokfluittrio; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Harmonie-ork.; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Koorzang; 14.50 Boek- bespr.; 15.05 Gram.; 15.30 Caus.; 15.45 Radiophilh. ork.; 16.35 Cau serie; 16.50 Lichte muz.; 17.15 Radioweekjourn.; 17.45 Hawaiian- muz.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Ballroomork.; 18.45 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Caus.; 19.40 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Ge- var. progr.; 22.00 Socialistisch comm.22.15 Amateursprogr.; De Australische minister van Bevoorrading heeft bekend ge maakt, dat dinsdag bij proefne mingen in Australië met goed ge volg een „Skylark"-raket voor onderzoek van de stratosfeer is afgevuurd. De raket, die een hoogte van 161 km moet kunnen bereiken, kwam tot minder dan 15 km hoogte in een vrij vlakke baan met een lengte van 46 km. Volgens persberichten is de ra ket met verminderde kracht af gevuurd. Men had een beperkte hoeveelheid vaste brandstof aan gebracht, zodat de stijgingsmoge lijkheid beperkt was. door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 78) Nadruk verboden. Neen, het speet haar, maar dat kon zij niet. Zij wist nog maar weinig van Londen. Mis schien een van de heren „Er is het Brits Museum, en een goede wetenschappelijke bi bliotheek in Saint Martins Lane", mengde mijnheer Inglis zich in het gesprek, terwijl hij voorzichtig zijn ogen van zijn bord ophief, mij een snelle blik toewierp en weer haastig dek king zocht, toen hij de mijne ontmoette. Ik bedankte hem en vroeg, hoe laat ze open gingen. „Voor het Brits Museum hebt u "een lezerskaart nodig. Van Saint Martins Lane weet ik het niet, maar waarschijnlijk gelden daar dezelfde regels." „O, maar ik wilde vanmorgen gaan," zei ik teleurgesteld. „Er is een onderwerp, waar ik zo spoedig mogelijk iets van moet weten." „Wat is het?" vroeg hij. „Ik ik kan u misschien wel helpen." „Kanker." Hij wierp mij nogmaals een haastige blik toe en nam toen een jampotje in het vizier. Zijn verlegenheid was begonnen me vrouw Brady te irriteren. Ze zei, dat het te gek was voor een man van zijn leeftijd. „Wat een onaangenaam on derwerpmompelde juffrouw Sparrow. „Een oom van mij stierf er aan", verkondigde mijnheer Pid- ge en veegde handig wat eigeel van zijn vette kin. „Het zat in zijn tong." ,Wat vreselijk!" zei iedereen. „Ja," zei Pidge, verheugd over de aandacht, die hij had verkre gen, „hij leed ontzettend, en is ten laatste van honger gestor V Wij vestigden onze aandacht weer op onze borden en juf frouw Bobbie werd wit. Ik had spijt, dat ik het onderwerp aan geroerd had. Tk zou u voor vandaag mijn kaart kunnen lenen. Ik heb er een voor het Brits Museum", zei mijnheer Inglis. Ik bedankte hem nogmaals en hij verdween, bracht een paar minuten later de kaart in de zit kamer en overhandigde ze mij zwijgend en onhandig. Ik vroeg hem, hoe het er toeging hoe ik de benodigde delen bemach tigen kon. „Er zijn catalogi en u schrijft het nummer en het soort boek, dat u nodig hebt, op een strook je papier en geeft dit aan de bibliothecaris," antwoordde hij. Als een krab schoof hij naar de deur, terwijl hij sprak en met een snelle blik op niets spe ciaals, verdween hij. „Hij is heel aardig, maar erg stom, ofschoon hij knap is. Ik ben maar blij, dat ik niet knap ben, als ik er zo moest uitzien," zei ik tegen de kanarie van juf frouw Bobbie en toen ging ik de trap op om mijn hoed op te zet- ten. Een half uur later bevond ik mij in het Brits Museum en ik bracht een vervelende, neer drukkende ochtend door in het gezelschap van saaie, pathologi sche boekdelen; en tegen de tijd, dat ik mijn onderzoek be ëindigd had, was ik er vast van overtuigd, dat ik in elk orgaan van mijn lichaam kanker aan het krijgen was. Een lunch van een oeuf poché op toast vrolijkte mij een beetje op, ofschoon het ei wat oud scheen te zijn, en het A. B.C.- juffertje, dat mij bediende, erg uit de hoogte en op een afstand deed. Ik kon niet helpen, dat ik geen jonge man was, hoezeer ik dat ook zou mogen wensen; en het was onaardig van haar om mij het ei toe te schuiven op de manier, waarop zij het deed, en toen haar gehele aandacht te wijden aan het verblindende mannelijke personage aan het volgende marmeren tafeltje. Ook was het mijn zaak, als ik het nodig achtte, om een plak rozijncake van een stuiver te be stellen in plaats van een aman del glacé van twee stuiver, en niet de harehaar taak was het om het mij voor te zetten, en niet om zuur te kijken. Ik wandelde het Strand langs, en stelde de redevoering samen, die ik van plan was voor mijn heer Head op te zeggen. Ik zou niet te bloemrijk in mijn woord keus zijn, want, hoewel hij zelf een idealistische dromer was, die trachtte de president van de Verenigde Staten er toe te bren gen, de immigranten-wetten te herzien, of de keizer van Japan om de arme Chinezen met rust te laten, zo zou hij natuurlijk toch practische, verstandige mensen om zich heen verlangen. Ik kwam, naar ik dacht, rad van tong in Arundel Street aan. Mijn toespraak begon zo: „Mijn vriendin, lady Waterson, was zo vriendelijk mij een introduc tie voor u te geven, mijnheer Head, daar zij de buitengewone belangstelling heeft ontdekt, die ik heb in de behandeling van drankzucht en kanker. Ik be grijp „Ja juffrouw?" De kleine jon gen, die ik bij mijn vorig bezoek had gesproken, stond voor mij. ,Is mijnheer Head er?" ,Ja, juffrouw." „Wees zo goed en geef hem dit kaartje en vraag hem of hij mij te woord wil staan." De kleine jongen bracht mij naar de wachtkamer en ver dween. Vijf minuten later geleidde hij mij naar de „verschijning". Ik voel dat ik slechts in dergelijke termen kan spreken over mijn heer Head van The Last Word. Zijn uiterlijk herinnerde mij sterk aan een olympische god: Jupiter of Vulcanus of zo iemand. Het soort god, dat in prachtige, gespierde en onge klede toestand in de vestibules van schilderijen-musea en op openbare pleinen verrijst. Niet, dat ik maar een ogenblik bedoel, dat mijnheer Head ongekleed was, want hij droeg een heel corect colbert, dat in het mid den strak dichtgeknoopt was, een purperen das met lange ein den en een grijze, gestreepte broek met een scherpe vouw. (Wordt vervolgd.) 22.43 Hoorspel; 23.15 Nws; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gew. muz.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Instr. octet; 12.00 Angelus; 12.03 Metropole ork.; 12.30 Land. en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nieuws; 13.20 Amus. muz.; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Engelse les; 14.40 Boekbe spreking; 14.50 Amateursprogr.; 15.10 Kron. v. letteren en kun sten; 15.45 Amateursprogr.; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Voor de jeugd; 17.10 Lichte muz.; 17.35 Idem; 17.55 Gevar. muz.; 18.15 Journ. weekoverz.; 18.25 Gram.; 18.30 Parlementair overz; 18.45 Regeringsuitz.; 19.00 Nws; 19.10 Omroepkoor; en Concertgebouw orkest; 20.10 Caus.; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 20.50 Ge var. progr.;; 22.10 Cabaret; 22.35 Wij luiden de zondag in. Daarna: Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Caus.; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Muzikale kaleidoscoop; 14.30 Radio-journ.; 15.00 Gram.; 15.15 Accordeon-mu- ziek; 15.30 Gram.; 15.45 Accor- deonmuziek; 16.00 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Dag klapper; 17.20 Liturgische gezan gen; 17.30 Gevar. mu.; 18.00 Jazz muziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Gr.; 21.15 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.11 Verzoek- progr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. VRIJDAG 15 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De machinist". Geref. Kerk, 7.30 uur: Chr. Win terlezing. Concertgebouw, 8 u.: „Zon nig Tessino", met medewer king van Canterini del Cere- sio.' SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u.: De twee wezen. ZATERDAG 16 FEBRUARI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De machinist". Concertgebouw, 8 uur: „Congo-Desperado's". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Operatie Dajak". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u.: De twee wezen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5