DUF0UR Afzonderlijke Eisenhower Mollet en MacMillan besprekingen van met Raad van ministers O.E.E.S. bespreekt Europees vrijhandelsgebied Aardbeving in Engeland Amerika en de Organisatie voor handelssamenwerking Eisenhower wenst toetreding Rapport van Hammarskjoeld Boelganins nota aan Adenauer Bezoek aan Indonesische dorpen in Zuid Nieuw Guinea HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Tekorten in communistisch China De vlucht van Hongaren naar Oostenrijk KASJMIER Frankrijk en de atoombom GRIEP? Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 et Verschijnt dagelijks DINSDAG 12 FEBRUARI 1957 12e Jaargang Nr 3987 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per .nm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,1 Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 rut Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. President Eisenhower zal op 26 en 27 februari te Washington be sprekingen voeren met de Fran se premier Guy Mollet De president zal voorts van 21 tot 24 maart op Bermuda, over leg; plegen met de Britse eerste- minister Harold MacMillan. In een groot gebied van de En gelse Midlands is maandagmid dag een „kleine aardbeving" ge voeld, die op een aantal plaatsen een halve minuut heeft geduurd. Het zou de sterkste aardbeving zijn, die sedert het midden van de achttiende eeuw in Groot-Brit- tannië is gevoeld. De beving is waargenomen aan weerszijden van de lijn Bristol in het zuidwesten tot Grimsby in het noordoosten. Schoorsteenpijpen kwamen neer op daken van fabrieken en woon huizen. In vele steden werd de hulp ingeroepen van brandweer, ziekenauto's en politie. Vele mensen waren licht ge wond door vallende stenen en glasscherven. Een vierjarig jon getje werd door een neerstorten de schoorsteen zwaar gewond. Op enkele plaatsen ging de beving gepaard met onderaards gerommel. Terechtstellingen in Algerië Gistermorgen zijn drie men- sfen in Algiers terechtgesteld, onder wie' de dertigjarige Fran se communist Femand Yveton, die op heterdaad betrapt werd bij het plaatsen van een bom in een gasfabriek te Algiers. De twee andere terechtgestel- den zijn Mohammedanen. Zij werden veroordeeld wegens po ging tot moord. De activiteit van Franse mili tairen en politiemannen is maan dag in Algiers versterkt als ge volg van de bomaanslagen in het weekeinde, waardoor zestien per sonen het leven verloren en meer dan vijftig werden gewond. Twee hefschroefvllegtuigen cirkelden boven de stad. In het weekeinde zijn in Alge rië 261 opstandelingen gesneu veld. Het officiële P^kingse „volks dagblad" heeft maandag ver klaard, dat sommige levensmid delen schaars zijn als gevolg van de sterk gestegen koop kracht der arbeiders. Het blad noemt niet de grote bevolkingsaanwas circa een miljoen zielen per maand als oorzaak van de tekorten. Wel schieten volgens het blad som mige handelsorganisaties te kort. In de straten van Peking zijn commissies aan het werk geto gen om de bevolking over te ha len alleen het hoogst nodige voedsel te kopen en geen voor raden aan te leggen. De com missies waarschuwen dat ham stervoorraden in beslag geno men zullen worden. „Als ieder een beetje kan spar ren, zal dat voldoende zijn om voor een groot deel de proble men te regelen die verband hou den met de economische weder opbouw van het land", aldus het Pekingse „volksdagblad". In de nacht van zondag op maandag zijn 24 Hongaren erin geslaagd over de Oostenrijkse grens te komen. Zondag bedroeg het aantal in Oostenrijk aange komen Hongaarse vluchtelingen slechts 4. Volgens het Indiase persbureau is „ergens in de Kasjmier-val lei" een aantal Pakistanen, onder wie politieofficieren, aangehou den. Hoge politiefunctionarissen te Srinagar, de hoofdstad van het Indiase deel van Kasjmier, ver klaarden, dat Pakistan gepoogd heeft wapens en mensen naar de vallei van Kasjmier te smokke len om onrust en spanning te veroorzaken gedurende de ko mende verkiezingen in deze staat. Dit werd te Thomasville Geor gia) bekendgemaakt door de perschef van het Witte Huis, Ha- gerty. President Eisenhower brengt te Thomasville een vakan tie door op het landgoed van zijn minister van Financiën, George Humphrey. Hagerty deelde mee, dat de pre sident Bermuda had voorgesteld als plaats van samenkomst voor zijn besprekingen met MacMillan. Overigens zei hij, in antwoord op een vraag, dat van beide zijden suggesties voor de twee ontmoe tingen waren gedaan. In een 'bekendmaking van de ambtswoning van premier Mac Millan te Londen is meegedeeld, dat de premier na zijn, besprekin gen met de Amerikaanse presi dent op 25 en 26 maart van ge dachten zal wisselen met zijn Canadese ambtgenoot, St. Lau rent. Dit overleg zal ook op Bermuda plaats vinden. De besprekingen, welke Eisenhower met Mollet en met MacMillan zal voeren, zullen de eerste gedachtenwisselingen op dit niveau zijn sinds de natio nalisatie van de Suezkanaalmaat- schappij door Egypte en de daar uit ontstane crisis in het Midden- Oosten. MacMillan deelde maandagmid dag in het Lagerhuis mee, dat een zeer groot aantal onderwer pen op Bermuda aan de orde zal komen. Het bericht van de ko mende ontmoeting tussen de twee regeringsleiders werd met geestdrift door de afgevaardig den ontvangen. Zowel aanhan gers als tegenstanders van de re gering hadden op een spoedig overleg tussen de twee regerings leiders aangedrongen. In antwoord op vragen van de leider van de labouroppositie, Hygh Gaitskell, die verklaarde ingenomen te zijn met het nieuws, verklaarde MacMillan, dat hij minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lioyd naar Bermu da wilde meenemen. Voorts zei hij, dat de tijd ontbreekt om nog vóór 21 maart een bijeenkomst van premiers van het Britse Gemenebest te beleggen. Met deze landen wordt nauw contact onderhouden, zo zei hij, en hij hoopte, dat er na de besprekin gen op Bermuda een conferentie van het Gemenebest kan worden georganiseerd. Lagerhuisleden verwachten, dat op Bermuda de volgende kwesties zullen worden bespro ken: 1) De positie van het Suez- kanaal. 2) De Britse moeilijkheden op het gebied van de financiën en de olievoorziening. 3) De plannen van Eisenho wer voor het bestrijden van com munistische penetratie in het Midden-Oosten. 4) Een algemene beschou wing van de wereldtoestand, waarbij speciaal aandacht zal worden besteed aan de huidige politiek van de Sowjet-Unie. 5) Een bespreking van het in ternationale ontwapeningsvraag- stuk. Volgens Britse kringen zal er evenwel geen officiële agenda zijn. Hoewel de conferentie zal worden bijgewoond door minister Selwyn Lloyd en minister Dulles, zullen wellicht president Eisen hower en premier MacMillan ook afzonderlijk overleg plegen. Ln diplomatieke kringen te Washington is het bericht over de komende besprekingen van Eisenhower met Mollet en Mac Millan met voldoening en opluch ting ontvangen. Men acht een persoonlijk optreden van de pre sident dringend noodzakelijk om de samenwerking tussen de Ver. Staten enerzijds en Engeland en Franrijk anderzijds te herstellen, nu de Ver. Staten ten aanzien van het Midden-Oosten een onaf hankelijke politiek voeren. Een vrouw van 38 jaar en vier van haar kinderen zijn zon dag te Wallington in Texas le vend verbrand toen de auto waarmee zij reisden, na een bot sing in brand vloog. Haar 38-ja- rige echtgenoot en haar oudste zoon werden door de schok uit de auto geslingerd en vrij ern stig gewond. (Advertentie) De Chinese studenten en de Hongaarse opstand. Volgens een bericht van Ra- dio-Boedapest hebben de gebeur- tenisseh van oktober in Honga rije een zekere beroering gewekt onder de studenten van de Chi nese universiteiten. Onder de jongeren, vooral van de univer siteit van Peking, waren verhit te discussies gevoerd. Zekere groepen hadden een verkeerde uitleg gegeven van de Hongaar se contra-revolutie door te bewe ren, dat dit een nationale op stand tegen het communistische bewind was, aldus Radio-Boeda- pest. „Deze betreurenswaardige dwaling" was door de autoritei ten gecorrigeerd. President Eisenhower heeft maandag aan het Congres zijn eerste jaarlijkse rapport over het Amerikaanse programma voor handelsovereenkomsten doen toe komen en er tevens bij het con gres op aangedrongen, toe te staan, dat de Verenigde Staten lid worden van de Organisatie voor Handelssamenwerking (O.T.C.). Deze organisatie werd opgericht door de organisatie der algemene overeenkomst voor tarieven en handel (G.A.T.T.). "j r* In de boodschap, die het rap port vergezelt, zegt de president dat het van essentieel belang is het Amerikaanse programma voor handelsverdragen doeltref fender te maken, in het belang Frankrijk kan tegen het einde van het volgende jaar zijn eerste atoombom gereed hebben, zo hebben functionarissen van het ministerie van Defensie te Parijs verklaard. Het ministerie heeft tezamen met het commissariaat voor kern energie een program voor het vervaardigen van atoombommen opgesteld. Dit program moet nog door de regering worden goed gekeurd. De Franse regering heeft nog niet bekendgemaakt, of zij met de produktie van atoom bommen zal beginnen. De 11-jarige Lenny Ross uit Tujunga in Californië, het fi nanciële wonderkind dat vorig jaar 100.000 dollar won met het beantwoorden van vragen in een televisieprogramma, heeft zondagavond in een ander pro gramma 64.000 dollar gewonnen. Hij gaf goede antwoorden op vraeen over de effectenbeurs. van de Amerikaanse industie, landbouw en arbeiders. Eisenho wer wijst er op, dat de Verenigde Staten door middel van de GATT met succes werkzaam zijn ge weest voor het bereiken van op heffing of vermindering van con tingenten, die de Amerikaanse export beperken. Verder deelt de president mede, dat in de afgelo pen jaren de Verenigde Staten zich hebben toegelegd op verbe tering van het bestaande stelsel van handelsovereenkomsten, aan gezien „het multilaterale stelsel voor de behandeling van handels vraagstukken goed heeft gewerkt en veel beter was dan het zuivere bilaterale stelsel". In het rapport wordt verder de toelating in september 1955 van Japan tot de GATT een van de belangrijkste der jongste ontwik kelingen op het gebied van de internationale handel genoemd. Hieromtrent wordt in het rapport opgemerkt, dat „de deelneming in de algemene overeenkomst door de grotere handelsmogelijk heden, welke zij Japan biedt, niet alleen het gevaar vermindert van grotere Japanse afhankelijkheid van het onder communistische overheersing staande Aziatische vasteland, maar tevens het aan tal potentiële vrije wereldmark ten, die voor de Japanners open staan, vergroot". Op 12 en 13 februari a.s. zal de ministerraad van de Organisatie voor Europese Economische Sa menwerking (OEES) in Parijs bijeenkomen teneinde het rapport te bestuderen dat een speciale studie commissie heeft opgesteld met betrekking tot de oprichting van een vrijhandelszone ge vormd door het gebied van de 17 bij de OEES aangesloten landen waarvan de geprojecteerde douane-unie van de zes landen Frankrijk, Duitsland, Italië en de Benelux (de gemeenschappelijke markt van het zgn. klein Euro pa) de kern zou vormen. Aan deze onderhandelingen zullen van Nederlandse zijde o.a. deelnemen de minister van Buitenlandse Zaken J. M. Luns, de minister van Economische Zaken J. Zijl stra en de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken drs E. H. v. de Beugel. Deze besprekingen in de raad van ministers der OEES dragen dit keer een bijzonder karakter aangezien in aansluiting daarop, n.l. op 18 februari de ministers van Buitenlandse Zaken en op 19 februari de premiers der zes lan den van de gemeenschappelijke markt eveneens te Parijs bijeen- komèn om zich bezig te houden met de problemen die op de con ferentie in kasteel Hertoginnedal te Brussel niet geheel tot een op lossing gebracht konden worden, zoals het vraagstuk van de bui tentarieven, het verkeerspro bleem, de deelneming der over zeese gebiedsdelen aan de ge meenschappelijke markt van zes en de Euratom. Het lijdt wel geen twijfel dat bij die gelegenheid ook van gedachten zal worden gewis seld over het door de OEES voor gestane vrijhandelsgebied van 17 landen, in de vorm zoals deze in genoemd rapport der deskudigen is weergegeven. Hoewel de OEES op het gebied van de liberalisatie van het inter - Europese handelsverkeer belang rijk werk heeft verricht, is het duidelijk geworden, dat een grens is bereikt in de mogelijkheden van een verdere vrijmaking. In het bijzonder zijn de landen met gematigde tarieven van oordeel dat zij niet verder kunnen gaan met de afschaffing van quota's alvorens een begin is gemaakt met de vermindering van de ta- riefverschillen. In het verleden week door deze commissie bekend gemaakte rap port wordt verklaard dat een der gelijke vrijhandelszone technisch te verwezenlijken is. Teneinde tot zulk een vrijhandelsgebied te geraken, zo heet liet, zal een pro gramma moeten worden opge steld, op grond waarvan de deel nemende landen de verplichting op zich moeten nemen hun tarie ven geleidelijk aan de hand van een tevoren op te stellen tijsche ma voor alle importartikelen af te schaffen. Naar de mening der commissie zal het waarschijnlijk noodzake lijk zijn dat landen, die moeilijk heden ondervinden bij het toe passen van de bepalingen betref fende de afschaffing van tarie ven en andere handelsbelemme ringen, zowel in het vrijhandels gebied als op de gemeenschappe lijke markt, wordt toegestaan onder bepaalde omstandigheden van deze voorschriften af te wij ken. De meeste leden van de com missie zijn van oordeel dat de vrijhandelsmarkt der 17 OEES landen alle categorieën goeder e» dient te omvatten die deze lan den voortbrengen en onder el kaar verhandelen doch zij menen dat voor de handel in landbouw produkten een bijzonder systeena moet gelden. Sommige leden der commis.-ie wezen er op dat de opneming vaa landbouwprodukten in de ver dragen voor een vrijhandelszone, de deelneming van hun lar.d daar aan zeer zou bemoeilijken. In dil verband was reeds bekend dar in, het bijzonder van Engels» zijde herhaaldelijk bedenkinger tot uitdrukking zijn gebracht tea aanzien van het betrekken van de landbouwprodukten bij het vrijhandelsgebied. Engeland past namelijk in zijn handel met het Gemenebest preferentiële tarie ven toe waardoor de invoer vaa landbouwprodukten uit de kolo niën en de dominions in Enge land wordt bevoordeeld. De secretaris-generaal van de V. N., Hammarskjoeld, zegt in 'n verslag aan de algemene verga dering van de V. N„ dat collec tieve maatregelen tegen Israël wegens zijn weigering zich ge heel uit Egypte terug te trekken, mogelijk „nieuwe conflictstof" zullen scheppen. Israël is van gevoelen, dat het niet billijk is op ontruiming van Gaza en Akaba aan te dringen zolang Israël niet weet of Egypte oorlog of vrede wil. Hammarskjoeld zegt dat de V. N. voor de totstandbrenging van vrede in het Midden-Oostën moet kunnen rekenen op de me dewerking van alle partijen, in het bijzonder op die van de twee betrokken staten. Als die mede werking niet komt, is het werk van de V. N. gedoemd te misluk ken. De pogingen om de resoluties van de algemene vergadering uit te voeren, waren belemmerd door het feit, dat Israël geen antwoord had gegeven op de volgende vra gen, die Hammarskjoeld gesteld heeft. 1. Ziet Israël in dat het zijn ad ministratieve en militaire eenhe den uit de strook van Gaza moet terugtrekken? 2. Gaat Isral akkoord met het stationeren van V. N.-troepen aan zijn kant van de demarcatielijn te El Auja? Hammerskjoeld heeft te kennen gegeven, dat hij pas na ontvangst van een antwoord op deze vragen Egypte zou vragen om een ver- De minister-president van de Sowjet-Unie, maarschalk Boelga- nin, zegt in zijn vorige week aan de Westduitse bondskanselier, dr Adenauer, overhandigde nota, dat tie bewapening van de Duitse bondsrepubliek de mogelijkheid van een herstel van de Duitse eenheid aanzienlijk verkleint. Volgens de nota zijn Boelganin en zijn collega's ontevreden over de ontwikkeling van de betrek kingen tussen de bondsrepubliek en de Sowjet-Unie sedert de be trekkingen tussen beide landen werden hervat. Het is van groot belang, dat de betrekkingen van vijandigheid en wantrouwen ver vangen worden door betrekkin gen van vriendschap en vertrou wen. Zekere krachten in het „Daar is mij niets van be kencL", zegt Abdulrachman, met een grote nadruk antwoordend op een vraag over de geruchten, dat tweehonderd Indonesiërs zouden zijn geïnterneerd in de gevangenis te Tahan Merah. Abdulrachman, afkomstig uit midden-Java, is dorpshoofd van het nabij Merauke gelegen Koe- prik, waar ongeveer 400 Indone siërs wonen, voor het merendeel afkomstig van Java. Zijn ant woord wordt bevestigd door en kele andere Indonesiërs, die bij het gesprek tegenwoordig zijn en door de vraag blijkbaar ver-, rast zijn. In de streek aan de zuidkust van Ned. Nieuw Guinea rondom Merauke wonen ongeveer 3000 Indonesiërs, van wie een groot deel in Ned. Nieuw Guinea is ge boren. Voorzover zij afkomstig zijn uit de Molukken, vinden ve len een bestaan in dienst van het gouvernement en als dorps onderwijzer. De Javanen echter zijn in hoofdzaak landbouwers, die daar al vele jaren de moei lijk te bewerken grond beplan ten. Zij zijn er in geslaagd, er zich een redelijk bestaan op te bouwen, vooral door de verbouw van rijst, waarbij niet de trac tor, maar de patjol een grote rol vervult. Koeprik telt van de vier Indo nesische dorpen rondom Merau ke de meeste inwoners en doet ook het sterkst denken aan de desa's op Java. De huizen zijn goed onderhouden, de tuinen be vatten talloze vruchtbomen, bedden met jonge rijstplantjes en zelfs de karbouwen ontbre ken niet. Voorzover zulks uit gesprek ken blijkt, is de politieke belang stelling van deze mensen uiterst gering. Zelf zeggen zij, het te druk te hebben met werken om tijd over te hebben om aan poli tiek te doen. „Wij hebben ons hier een bestaan kunnen op bouwen, we hebben voldoende te eten en zijn tevreden", was niet alleen het antwoord van de dorpshoofden, doch ook van de andere bewoners en hun vrouwen. Zo zij politieke belang stelling hebben en daarvan blijkt naar buiten niets wor den hen daarbij geen hinderpa len in de weg gelegd. Zij luiste ren vrij naar de uitzendingen van Radio Republiek Indonesië, ze kunnen Indonesische kran ten ontvangen, die hun overi gens weinig worden toegezon den en er is geen sprake van enige censuur op de brieven die zij uit Indonesië krijgen. Kenmerkend voor de stem ming onder deze Indonesische gemeenschap is ook dat bij geen van de dorpshoofden tot dusver een verzoek is binnengekomen voor terugkeer naar Indonesië. Degenen, aan wie de vraag werd gesteld of zij naar Indonesië te rug zouden willen, gaven als voornaamste oorzaak van hun wens om in Ned. Nieuw Guinea te blijven op economische om standigheden. Velen hunner zijn tussen 1947 en 1949 vooral voor familiebezoek in Indonesië geweest, maar bijna zonder uit zondering zijn ze vroeger of la ter weer teruggekeerd naar Me rauke, waar zij sedert jaren wa ren gevestigd en waar zij hun eigen sawahs weer konden be werken. Zo ook de landbouwer Sairmin, die sedert 1919 in Nw. Guinea is en in 1947 de reis maakte naar zijn familie in Ke- boemen in midden-Java. Hij is daar drie jaren gebleven, maar de gunstiger economische om standigheden in Ned. Nieuw Guinea deden hem met zijn ge zin met elf kinderen haar Koe- prik terugkeren. Van enige bijzondere maatre gelen in deze streek, in verband met de aanwezigheid van vele Indonesiërs, is niets te merken. Merauke is zelfs een van de wei nige plaatsen zonder een parma- nent kamp van de marine. Uit de Indonesische bevolkings groep komen geen klachten over de behandeling. „Als je rus tig je werk doet en een normaal leven leidt, zijn er geen moeilijk heden," zegt Abdulrachman. Of hij graag zou zien, dat het Nederlandse bestuur zou wor den vervangen door een Indone sisch bestuur? „We weten nu wat we hebben, maar niet wat er zou komen", antwoordt hij diplomatiek. Overigens krijgen de Indone sische landbouwers rondom Me rauke de volledige steun van de Landbouwvoorlichtingsdienst, die hen niet alleen helpt met kunstmest en zaden voor de groententuinen, maar ook het initiatief heeft genomen voor het oprichten van een coöpera tie voor het aanschaffen van een rijstpeltmachine. De op brengst van de rijstbouw alleen is niet voldoende, de neven-in komsten komen voort uit de ver koop van enkele tuinbouwpro ducten, de verkoop van houten, niet te vergeten, van herten vlees. „Senang Betoel" (heus tevre den is de laatste vraag aan een klein groepje Indonesiërs bij het verlaten van het dorp. „Betoel" antwoordden zij la chend, blijkbaar bevreemd, dat deze vraag zo herhaaldelijk en nadrukkelijk wordt gesteld. klaring van non-belligerentie .'in de Golf van Akaba, zoals d -or Israël verzocht. Officiële verklaring wa Israël. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Egyp te beschuldigd van schending van ongeveer 20 artikelen van het handvest van de V. N. en 18 e- soluties van de V. N. In de verklaring van het m;r;s- terie wordt gezegd: „Geen lid van de V. N. mag de territoriale onschendbaarheid van een ander bij de V. N. aar.ge sloten land bedreigen, nóch wei geren om geschillen door vreei zame middelen te slechten er) een eenzijdige afgekondigde staat van oorlog handhaven en even min een totale economische oor log voeren, die gepaard gaa' met een blokkade, guerilla en sa botage tegen een ander bij de V. N. aangesloten land. Dit is echter precie§ datgene wat Egypte doet". Westen spannen zich echter in een dergelijke wijziging te voor komen door Duitsland het pad van de militarisering op te drij ven. De geschiedenis heeft aange toond, dat vriendschap en samen werking tussen beide landen mo gelijk zijn. In het verleden zijn de twee landen vrienden geweest tot voordeel van beide. De economie van beide landen sluit in vele opzichten op elkaar aan. Naüwere betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de bondsrepu bliek zullen met zich meebren gen, dat de Sowjet-Unie belang rijke orders plaatst bij de Duitse industrie. Bovendien zullen der gelijke verbeterde betrekkingen bijdragen tot de zaak van de vre de in Europa en tot het belang rijkste probleem van het Duitse' volk, het herstel van de eenheid. De Sowjet-Unie is bereid mee te werken tot herstel van de een heid van Duitsland, maar er kun nen geen vorderingen in deze richting worden gemaakt, zolang de bondsrepubliek het bestaan van twee Duitse staten niet er kent, aldus Boelganin. In politieke kringen te Bonn is vernomen, dat men met teleur stelling heeft geconstateerd, dat Boelganins nota geen nieuwe vooruitzichten biedt op een spoe dig herstel van de Duitse eenheid. Het blijft kennelijk de bedoe ling van de regering te Moskou, dat de bondsregering onderhan delingen begint met de Oostduit- se regering over een toenadering, zo werd in deze kringen gezegd. Texas zal meer olie gaan produceren. De gouverneur van Texas, Price Daniel, heeft bekend ge maakt dat Texas op verzoek van president Eisenhower de produktie van ruwe olie zal ver hogen om te voorzien in de be hoeften van Europa. De depressie-activiteit op at Atlantische Oceaan duurt on verminderd voort. De depress.» volgen daarbij op het westéiijs deel van de Atlantische Ocea;.ia een tamelijk zuidelijk gelegen baan, terwijl zij in de nabijheid van de Britse eilanden naar het noorden ombuigen. Deze toe stand heeft tot gevolg gehad, dat in West-Europa voortdurend zachte lucht werd aangevoerd. Maandag trok het front van een dezer depressies over ons land en veroorzaakte op de meeste plaatsen langdurige re gen. Op het vliegveld Rotter dam werd als gevolg hiervan maandagavond 7 mm neerslag afgetapt. Het zojuist genoemde front, dat een oostwaartse beweging heeft gehad, zal vermoedelijk niet ver voorbij onze oostgrens tot stilstand komen. De kans is groot dat kleine storingen ra noordoostelijke richting langs het front' zullen gaan trekken en opnieuw plaatselijk regen veroorzaken. De wind blijft zui delijk terwijl de temperatuur niet veel zal veranderen. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct medegedeeld door het K. N. M. L. geldig tot dinsdagavond. Aanhoudend zacht. Aanvankelijk hier en daar regen, later enkele verspreide opklarin gen. - Vrij krachtige tot matig* wind tussen zuid en zuidwest. Aanhoudend zacht. WOENSDAG 13 FEBRUARI. v.m. nun. Breskens 0.20 1151 Terneuzen 0.55 1.20 Hansweert 1.35 2.01 Walsoorden 1.45 2.1' ZON MAAN op onder op onder Febr. 6.09 12 8.04 17.50 15.21 13 8.02 17.52 16.45 6.47 14 8.00 17.54 18.11 7.19 15 7.58 17.55 19.37 7.47 ii!

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1