Horthy overleden n De V.N. over Algerië Het congres van de Italiaanse socialistische partij sn Interpellatie Opperste Sowjet 1956 68.284 woningen voltooid Verklaringen van Zjoekof Critiek op behandeling van Zuidslaven in Oost-Berlijn HET WEER Voorstel van Socialisten tot Europese beveiliging ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER MAANDAG 11 FEBRUARI 1957 12e Jaargang Nr 3986 DEMONSTRATIES IN ISRAEL Aftreden van Hammar- skjoeld geëist salone j*abert - CYPRUS. Adens dorp wordt vernietigd DE ZAAK-MONTESI HONGARIJE. ONRUST IN SYRIË De benzine-rantsoenering in Frankrijk Einde van langdurige Duitse staking in zicht? Koning Saoed in Madrid Een verkeerstunnel onder de Grote St Bernhard Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5357 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,-75 per kwartaal; per maand 1.92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 crt; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 ttfflr Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uor. Sn Israël, Haifa, Tel Aviv en andere Israëlische steden zijn za terdag massabetogingen gehou- «Jen tegen, wat men noemde, de ,,vw>rgingspo!itiek" van de Ver. Naties. Sprekers op een bijeenkomst in Tel Aviv, die door bijna 100.000 mensen werd bijgewoond, eisten het aftreden van secretarisgene raal Hammarskjoeld. Zodra de naam van de secretaris-generaal werd genoemd, joelde de menig te. De demonstraties waren door de Israëlische politieke partijen georganiseerd ter ondersteuning van de regeringspolitiek, die als voorwaarde voor de ontruiming van het gebied van Gaza en de Golf van Akaba door de Israëli sche troepen garanties wenst voor de Israëlische veiligheid. Boven de vergaderplaatsen hingen spandoeken met leuzen als „Vrede in het Midden-Oos ten", ,,De moordenaarsbenden mogen niet naar Gaza terugke ren" en „Vrijheid van scheep vaart door het Suezkanaal". Op de betoging in Tel Aviv, die ordelijk verliep, werd een resolu Admiraal Horthy, de vroegere regent van Hongarije, is zater dag jj. in zijn woning te Estoril (Portugal) overleden. Hij overleed als gevolg van trombose. Horthy is twee weken ziek ge weest. Hij zal in Portugal wor den begraven. Zijn vrouw, Madalaine de Purgly, zijn zoon Nikolaus en zijn schoondochter waren aan zijn sterfbed. -Horthy was 88 jaar. De eerste jaren na de oorlog heeft hij in de Amerikaanse zone van Duitsland gewoond. In 1949 vestigde hij zich in Estoril, een voorstad van Lissabon. Nikolaus Horthy von Nagyba- nya werd op 18 juni 1868 te Ken- deres in het gebied van de rivier de Theiss geboren als telg uit een adellijk geslacht. In de eerste wereldoorlog maakte hij naam als officier van de Oostenrijks-Hongaarse vloot. Na de ineenstorting van het Oostenrijks-Hongaarse keizerrijk, tijdens het communistische be wind van Bela Kun, ging hij naar Szegedin, dat door de Fransen was bezet. Daar werd hij minis ter van Oorlog in de contra-revo- graaf De Duitsers waren echter maar matig tevreden over Horthy en in 1944 besloot Hitier Hongarije te annexeren. In oktober van dat jaar pro beerde de regent nog zijn land te bevrijden. Zijn eigen garde bond in Boedapest de strijd aan met de Duitsers, terwijl hij de oprukken de Russen om bestandsvoorwaar- den vroeg. De Duitsers onder drukten de opstand echter snel en brachten Horthy over naar 'n kasteel in Beieren, waar hij in mei 1945 werd bevrijd door de Amerikanen. Na de oorlog werd hij 7 maan den in voorarrest gehouden, om dat hij mogelijk zou kunnen ge tuigen bij processen tegen oor logsmisdadigers. Later werd hij echter vrijgelaten. Een verzoek van president Tito om Horthy aan Zuid-Slavië uit te leveren, waar men hem als oorlogsmisda diger berechten wilde, wezen de Amerikanen van de hand. Nadat hij zich met zijn vrouw, zijn schoondochter en zijn klein zoon in Estoril gevestigd had, schreef Horthy zijn mémoires, die de vorige maand in Londen ge publiceerd zijn. Hierin zet hij zijn bondgenootschap met Hitier uit een. Hij verklaarde, dat als ge- éi kapp*ra«( bet opflfte cacbet inaAf 16 breuwtrijsh'oaf 9 feroeuzer: nat. en internationaal jurylid .vij leveren met succes alle voor komende haarwerken de betere toiletartikelen De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Christian Pi- neau, verklaarde zaterdag bij de voortzetting in de politieke com missie van" de Verenigde Naties van het debat over Algerië: „Frankrijk gelooft niet, dat het Algerijnse vraagstuk door mili taire middelen tot oplossing kan worden gebracht en wij zouden willen, dat het Algerijnse volk dit begreep". kens hadden tevoren een bom aanval op Hongarije „opge voerd" lutionaire regering tie aangenomen, waarin gepro- I j^r-olyi. Hij organiseerde een le-1 volg van intriges tegen hem Hon testeerd werd „tegen de pogingen waarmee hij naar het gebied j garije in 1941 aan de Sowjet-Unie in de algemene vergadering derte westen van de Donau trok, de oorlog verklaarde. Duitse Ver. Naties en andere V. N.-orga-j f)at veel van twee omwentelingen vliegtuigen met Russische kente- nen om een slag toe te brengen en bezetting door Roemeense sol- aan de veiligheid van Israël". fjaten te lijden had gehad. Nadat De resolutie steunde de rege- j de Roemeense troepen vertrok- ringspolitiek en verklaarde datken waren rukte hij op naar de het Israëlische volk „zich onver- hoofdstad Boedapest, die hij op zwakt blijft verzetten" tegen te- fg november 1919 bezette, rugkeer van de Egyptenaren [n f920 werd hij door een be- nadr de,strook van Gaza en de noemd parlement gekozen tot re- gent van Hongarije, dat geen ko ning had. Horthy stond 25 jaar aan het hoofd van een fascistisch getint bestuur. Hij voelde weinig sym pathie voor Hitier, doch hij sloot vriendschap met Mussolini. Aanvankelijk probeerde Hor thy zijn land buiten de tweede wereldoorlog te houden, doch hij moest zwichten voor Hitiers eisen en op de duur het Hongaar se leger naar het front in de Sow jet-Unie zenden. Golf van Akaba. Weer spionagegeval in Finland ®e Finse veiligheidspolitie heeft zaterdag weer een spiona gegeval bekendgemaakt. Het be treft hier een Finse schoenma ker, die onlangs uit de Sowjet- Unie naar Finland is gekomen om spionage te plegen. De schoenmaker, een zekere Jalmar Lehtonen, viel in 1944 bij Petsamo in Russische handen. Hjj heeft bekend, dat hij tijdens zijn verblijf in de Sowjet-Unie door de Russen is opgeleid voor spionage. Bij een bomaanslag op een Britse militaire auto in Nicosia is zaterdagmiddag een Cyprio tisch kind om het leven geko men. Een tweede kind werd ge wond. Behalve voor personen tussen 12 en 27 jaar is het uitgaansver bod in Limassol sedert zaterdag morgen niet meer van kracht. Elf personen zijn gearresteerd in verband met de ontdekking van wapens en ontplofbare stof fen in verscheidene delen van Cyprus, zo is zondag bekend ge maakt. De politieke afdeling van de Eeka heeft in vlugschriften alle Griekse Cyprioten opgeroepen tot een staking van 24 uur, die heden moet beginnen. De bevolking van het dorp Da- noeba in het westen van het Britse protectoraat Aden is zater dag gewaarschuwd, dat het dorp door vliegtuigen vernietigd zal worden, zo is in Aden officieel bekendgemaakt. De inwoners van dit dorp, dat 15 huizen telt, hebben volgens de autoriteiten Jemenitische inval lers gesteund die verleden week een aanval deden op een rege ringspatrouille. Bij die aanval zgn twee militairen om het leven gèkomen en zes gewond. De Italiaanse linkse socialisti sche partij heeft zich zondag te Venetië met overweldigende meerderheid uitgesproken tegen een politiek bondgenootschap over de gehele linie met de com munisten. De nationale raad van de partij keurde een resolutie goed, die de belangrijkste punten omvat van het beleid dat de lei der der partij, Nenni, vijf dagen eerder had geschetst. De stemming geschiedde bij handopsteken. Naar schatting stemden ruim 500 van de 700 af gevaardigden vóór de resolutie. Nenni heeft aan het einde van de debatten verklaard, dat de Italiaanse socialisten vastbeslo ten zijn te voorkomen, dat Italië Voor <le eerste maal sedert het tijdperk van Lenin heeft een groep afgevaardigden van de op perste sowjet de regering geïn terpelleerd over een kwestie die nipt op de agenda stond. Terechtstelling in Jordanië. Vijf Jordaniërs zullen de vol gende week in het openbaar in Amman worden opgehangen. Zij Zijn schuldig bevonden aan spio nage en samenwerking met Is raël. Zij zouden dit land militai re inlichtingen over Arabische legers hebben verstrekt. Een aantal afgevaardigden, lid van het Sowjet-comité voor ver dediging van de vrede, heeft de regering zaterdag gewezen op de „ongerustheid in binnen- en buitenland" over het „slechter worden van de internationale toestand en bepaalde maatrege len van het Westen om de ont- kingen tussen West en Oost af te remmen". De afgevaardigden vroegen de regering wat zij van plan is te doen om de culturele betrekkin gen met alle landen verder uit te breiden. Beide Kamers van de opperste sowjet namen een door vooraan- In het jaar 1956 zijn 68.284 wo ningen gereed gekomen. Dat zijn er 7.465 meer dan in 1955, toen 60.819 woningen werden voltooid. Het cijfer van 1956 benadert dicht het recordcijfer van 1954, toen 668.487 woningen gereed kwamen, zo deelt het ministerie van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid mee. Dat het record van 1954 niet kon worden gebroken is een ge volg van de strenge vorstperiode in februari 1956, waardoor in die maand slechts 1.719 woningen konden worden opgeleverd. In alle overige maanden van 1956 kwamen meer woningen gereed dan in de overeenkomstige maanden van 1955, Aan het einde van 1956 waren sinds de bevrijding in totaal 508.161 nieuwe woningen ge- „Eisenhowers programma voor het Midden-Oosten betekent on- getwijfeld een stap in de richting van oorlog", aldus heeft de Sow jetrussische minister van I^auds- veitlediglng, maarschalk Georgi Zjodkof, zaterdagavond te New Delhi, aan de vooravond van zijn vertrek naar Birma verklaard. Zjoekof zei dit op een door hem te Nieuw Delhi gegeven ont vangst en in antwoord op hem gestelde vragen. Hij verklaarde nog: „De Eisenhower-leer voor 't Midden-Oosten heeft ten doel het de Verenigde Staten mogelijk te maken zich in te laten met de mi litaire en economische aangele genheden van de landen van het Nabije en Midden-Oosten. Daar om leidt deze leer niet naar vre de, doch naar oorlog-". Hij voegde hieraan toe: „Dit is een nieuwe vorm van koloniale politiek en wij zijn er dan ook van overtuigd, dat zij door de Arabie ren zal worden verworpen. De Arabische volken zullen er ach ter komen, wie hun ware vrien- staande Russische schrijvers en andere kunstenaars ondertekende motie aan, waarin aangedrongen wordt op meer cultureel contact met het Westen. Een vooraanstaand letterkun dig tijdschrift heeft zaterdag op opvallende wijze een artikel van een der ondertekenaars van de motie, Ilya Ehrenburg, afge drukt. Deze vraagt zich af, waar om de kwestie van culturele con tacten met het Westen niet ge heel afgescheiden van ideologi sche en diplomatieke kwesties kan worden gezien. „De ideologi sche strijd kan ons niet verhin deren te streven naar culturele contacten met alle landen. De ideologische strijd is voor ons niet iets defensiefs, maar een geestelijk offensief". den en wie hun vermomde vijan den zijn". Toen hem gevraagd werd waarom hij zijn inzichten niet aan president Eisenhower zelf, die toch een oude vriend van hem was uit de afgelopen oorlog, ken baar maakte, antwoordde Zjoe kof: „Ik weet niet, of dit nog de zelfde Eisenhower is, die ik in de oorlog als militair heb gekend". In antwoord op een vraag, of hij meende, dat het 'bestaan van atoomwapens het uitbreken van een oorlog onmogelijk maakt, antwoordde de Russische maar schalk: „Het lijkt mij toe, dat deze wapens slechts tot het uit breken van een oorlog kunnen bijdragen. Met atoomwapens kan men geen vrede waarborgen. Wij be treuren het zeer. dat sommige kringen in bepaalde landen ont wapening en een verbod op ver vaardiging en gebruik van atoomwapens verhinderen", al dus de Sowjetrussische minister van Landsverdediging, maar schalk Zjoekof. bouwd. In de laatste tien jaren dus van 1947 tot en met 1956, kwamen gemiddeld 50.618 wonin gen per jaar gereed, tegen 43.016 in de tien jaren van 1930 tot en met 1939. In de maand december 1956 werden 7.548 woningen opgele verd en werd met de bouw van 7.478 woningen begonnen. In het gehele jaar 1956 werd met de bouw van 86.437 woningen een begin gemaakt. Aan het eind van het jaar waren 94.000 woningen in aanbouw, tegen 76.122 aan het eind van 1955. In 1956 kwamen 2.811 systeem woningen tot stand, waarvan 172 in de maand december. De in december 19566 gereed gekomen woningen zijn als volgt over de provinciën en de drie grote steden verdeeld (tussen haakjes het aantal in het gehele jaar 1956 voltooide woningen): Groningen 211 (2.268); Friesland 392 t 2.490); Drente 214 (2.355); Overijssel 485 (4.718); Gelder land 821 (7,951); - Utrecht 701 (4.526); Noord-Holland (excl. Amsterdam) 702 6.809); Zuid- Holland (excl. Den Haag en Rot terdam 979 9.998)Zeeland 212 (2.090); Noord-Brabant 1.066 (9.464); Limburg 788 6.086); Amsterdam 411 (3.427); 's-Gra- venhage 283 3.002); Rotterdam 260 2.456); N.O.Polder 23 644); Nederland 7.548 68.284). De vooraanstaande Italiaanse patholoog prof. Canuto heeft za terdag voor het gerecht in Vene tië, dat de zaak-Wilma Montesi behandelt, verklaard, dat Wilma mogelijk zelfmoord heeft ge pleegd. Dat zou een „eenvoudige ver klaring" geven van het feit, dat haar lijk niet geheel gekleed te ruggevonden is, zo zei hij, want het is bekend dat veel mensen die zich willen verdrinken eerst schoenen, kousen en andere kle dingstukken uittrekken vóór zij zich in het water storten. Nadat de begroting voor 1957 met algemene stemmen was goedgekeurd, begonnen de Ka mers met de bespreking van een ontwerp-amendement op de Sow- jet-Russische grondwet, waarin wordt bepaald dat de 15 Sowjet- republieken zélf verschillends wetten kunnen uitvaardigen, na dat deze door hun parlementen zijn goedgekeurd. Franse maatregelen i.v.m. mond- en klauwzeer Frankrijk heeft de invoer van levende runderen en varkens uit West Duitsland, België en Italië stopgezet in verband met het uit breken van mond- en klauwzeer in die landen, zo werd in de Fran se Staatscourant bekendge maakt. Deze maatregel werd genomen als onderdeel van de pogingen van de regering, om de uitbrei ding van de ziekte in Frankrijk- zelf tot staan te brengen. Er gel den in Frankrijk strenge bepalin gen, volgens welke het bijeen brengen en vervoeren van dieren in besmette gebieden verboden is. In april '56 waren er in Frank rijk ongeveer 290 besmette gebie den. Dit aantal steeg tot 1.908 in september 1956 en bedroeg op 20 januari van dit jaar 3.386. beproevingen moet ondergaan als Polen en Hongarije. In de resolutie wordt gezegd, dat de partij „zonder voorbehoud het democratische beginsel van de grondwet aanvaardt, onver schillig of zij in de meerderheid of in de minderheid is". „Ervaringen uit het jongste verleden hebben aangetoond, dat socialisme dat wordt opgebouwd buiten het democratische stelsel, leidt tot grote tegenstrijdigheden tussen de nieuwe economische instellingen en de hogere politie ke instellingen, die de vrije uit wisseling van ideeën en het vrije spel van de democratie verstik ken", aldus de resolutie. Over de betrekkingen met de communisten wordt gezegd, dat „in het kader van de klassesolida- riteit en in het bewustzijn van de verantwoordelijkheid van bei de (partijen) voor de arbeiders, worden de betrekkingen tussen de socialisten en de communisten geplaatst op hun natuurlijk peil, zonder verdragen tot verenigde actie of onderlinge raadpleging en zonder vooraf opgevatte vijandschap". Ideologische en politieke me ningsverschillen mogen niet ver hinderen, „dat de arbeiders ver enigd zijn bij de verdediging van hun belangen in vakverenigin gen, de coöperatieve beweging, plaatselijke raden en massa-orga nisaties". Te Miskolc zijn 14 arrestaties verricht. Op 26 en 27 oktober had de bevolking de bureaus van de geheime politie aangeval len; twaalf personen werden ge dood, onder wie de commandant van de geheime politie. In de Hongaarse pers wordt naar aanleiding van de arresta ties gezegd, dat „bijna alle sadis tische moordenaars van Miskolc zijn ontmaskerd". Radio-Boedapest heeft zaterdag meegedeeld, dat sedert 5 novem ber 1956 3.000 Hongaarse kinde ren die naar Oostenrijk wilden vluchten, door Hongaarse solda ten zijn gearresteerd. Volgens radio-Boedapest is het grootste deel van deze kinderen aan hun ouders teruggegeven. Hij herinnerde eraan, dat Frankrijk de Algerijnse rebellen verleden jaar heeft voorgesteld de vijandelijkheden te staken. De Syrische vertegenwoordiger Salah Eddine Tarazi steunde de Algerijnse opstandelingen. De afgevaardigde van Japan, Toshikazu Kase, deed een be roep op Frankrijk en de Algerijn se verzetslieden het vuren onmid dellijk te staken en onverwijld onderhandelingen te openen om tot een vreedzame regeling van het conflict te komen. Hij voegde hieraan toe: Wij moeten vertrouwen hebben in de wijsheid van Frankrijk, terwijl wij van het Algerijnse volk ge duld vragen. Ook dringen wij er bij beide partijen op aan verzoe ningsgezindheid te betonen. De Sowjetrussische vertegen woordiger Sobolef verklaarde dat, ook al bezaten de Algerijnen het Franse burgerrecht, zij toch „onderworpen waren aan het ko loniale juk". Hij merkte n.a.v. het Franse argument, dat Algerië een Fran se binnenlandse aangelegenheid was op dat dit in het begin in derdaad het geval was geweest en dat slechts de ontwikkeling die had geleid tot een strijd met de wapens, er de oorzaak van was, dat het Algerijnse vraag stuk onder de aandacht der V. N. was gebracht. Hierna werd de vergadering verdaagd tot hedenmiddag. Het Syrische leger heeft het bestuur over het gebied van Aleppo en Homs overgenomen, nadat zich daar ernstige onlus ten hadden voorgedaan, zo wordt in diplomatieke kringen in Bag dad vernomen. De bevolking van Aleppo zou in het begin van de vorige week de gouverneur verdreven hebben. Er zouden bomaanslagen zijn ge pleegd op het paleis van de gou verneur en het gebouw van de linkse partij „Baath". In pam fletten die verspreid zouden zijn werd de regering opgeroepen plaats te maken voor een natio naal bewind, zonder linkse extre misten. De Franse staatssecretaris voor handel en industrie, Maurice Le- maire, heeft in een interview met „France-Soir" medegedeeld, dat naar zijn mening de benzine rantsoenering in Frankrijk in de loop van de zomer zal kunnen eindigen. In antwoord op vragen deelde hij mede, dat om de benzine weer vrij te maken slechts aan één van de drie volgende voorwaarden voldaan behoeft te zijn: 1.) Het vrijkomen van de olieleidingen uit Irak; 2.) Heropening van het Suez-kanaal of 3.) Grotere leve ring van Amerikaanse olie uit Texas. Vertegenwoordigers van werk gevers en werknemers van scheepswerven en technische be drijven in Sleeswijk-Holstein (V. Duitsland) hebben door een be- middelingsraad gedane voorstëi len, om e«w einde te maken aar een staking van 34.000 arbeiders die reeds vanaf 24 oktober j.'i duurt, aanvaard. Wanneer de voorstellen woens dag a.s. ook door de vereniging van werkgevers en door de sta kers in een geheime stem ming zullen worden goedge keurd, zal het werk vijftien dezer worden hervat. De eisen der stakers, die een betere regeling van de uitkering bij ziekte en langere vakantie wensen, zijn grotendeels ingewü ligd. De staking heeft West-Duits- land tot nu toe naar schatting vijftienhonderd miljoen mark ge kost. Koning Saoed van Saoedi-Ara- bië is zondag uit de Verenigde Staten in Madrid aangekomen voor het voeren van besprekin gen met generaal Franco, het Spaanse staatshoofd, en de sul- tan van Marokko. Hij werd op het vliegveld van Madrid door Franco en het gehe le Spaanse kabinet begroet. De koning en Franco reden in een open auto door de stad, toe gejuicht door de niet erg dichte menigte langs de route. Tijdens zijn verblijf in Spanje, dat vijf dagen zal duren, voer! koning Saoed besprekingen met sultan Sidi Mohammed Ben Yoessef van Marokko. Deze zul len onder meer betrekking heb ben op de Amerikaanse plannen voor 'n Arabisch anti-communis tisch blok en op de kwestie-Alge- rië. De sultan is zaterdag in de Spaanse hoofdstad aangekomen. De Italiaanse regering heeft verklaard bereid te zijn om met Zwitserland van gedachten te wisselen om onder de Grote Sint Bernhard een verkeerstunnel aan te leggen, zo heeft het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Za ken in Bern zaterdag bekendge maakt. De Franse nationale vergade ring heeft op 24 januari een plan goedgekeurd voor de aan leg van een tunnel onder de Mont Blanc. Het moet nog wor den goedgekeurd door de Franse senaat. Vele deskundigen te Bern vra gen zich af of het wel praktisch is op zo'n korte afstand van el kaar twee tunnels voor wegver keer aan te leggen. De perschef van het Zuidsla- vische ministerie van Buiten landse Zaken, Draskovic, heeft vrijdag kritiek geoefend op de behandeling van een Zuidslavi- sche handelsdelegatie in Oost- Berlijn. Volgens Draskovic werd leden van de delegatie woens dagavond door de Oostduitse po litie bevolen hun slaapwagens op een Oostberlijns station te verlaten, omdat hun visa niet in orde zouden zijn geweest. De Zuidslaven waren in een politie auto weggevoerd. De delegatie was op de terug reis nadat besprekingen over een handelsverdrag voor 1957 De voorzitter van de West- duit&e sociaal-democratische par tij, Ollenhauer, heeft donderdag een voorstel van zijn partij voor een beveiligingsstelsel in Europa bekendgemaakt dat de plaats van de NAVO en het Pact van War schau zou moeten innemen. Het voorstel, dat door de radio is uitgezonden, omvat vijf pun ten: 1. een wederzijdse waarborg tegen een aanval; 2. arbitrage voor vreedzame regeling van geschillen; 3. beperkte bewapening en controle op de bewapening; 4. een waarborg tot weder zijdse steun tegen een aanvaller zonder vetorecht; met de Oostduitse Kamer van Buitenlandse Zaken waren afge broken. Volgens de Zuidslaven had de Kamer plotseling op het stand punt gestaan, dat een handels akkoord met de Oostduitse rege ring moest worden gesloten. Zuid-Slavië heeft de Oostduit se regering niet erkend. De afvaardiging, die onder lei ding stond van de voorzitter van de Zuidslavische Kamer voor Buitenlandse Handel, Bar- balic, is later per vliegtuig via West-Berlijn naar Zuid-Slavië teruggekeerd. Brief van Boelganin aan MacWillan. De Sowjet-premier, maarschalk Boelganin, heeft geantwoord op de brief van de Britse premier, Harold MacMillan, waarin deze verklaarde dat hij dit voorjaar geen bezoek aan de Sowjet-Unie kan brengen, zo heeft het Sow jet persbureau „Tas" zaterdag 5. een waarborg van de Ver enigde Staten en de Sowjet-Unie. Volgens Ollenhauer dient dit j stelsel een verenigd Duitsland en bekend gemaakt zijn buurlanden te omvatten. HetBoelganin verklaart in zijn an - voorstel kan alleen maar worden verwezenlijkt, indien de Verenig de Staten en de Sowjet-Unie er mee instemmen, dat dit stelsel in de plaats komt van de huidige bondgenootschappen van Oost en West. woord, dat de uitnodiging van de Sowjet-regering nog van kracht is. Wij twijfelen er niet aan, aldus de Sowjet-premier, dat een be zoek van u aan Moskou een gele genheid zou bieden voor een vruchtbare gedachtenwisseling over kwesties die direct verband houden met de Brits-Russische betrekkingen en andere vraag stukken die voor onze landen van Op een overweg b(j Fort Gay West in de Amerikaanse staat Virginia heeft een sneltrein vorigebelang zijn. week vrijdag een personenauto ge- Volgens A.F.P. verzoekt Boel- ramd tengevolge waarvan vier kin- ganin MacMillan een „gunstiger deren en een vrouw om het leven datum" voor 'n bezoek aan Mos- kwamen. kou voor te stellen. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.26 0.01 0.41 0.51 ZON MAAN MEER WIND. De buien, die in het weekeinde in Nederland vielen, hingen sa men met een lagedrukgebied, dat zaterdagmiddag zich van het zee gebied ten zuidwesten van de Britse eilanden naar Denemar ken verplaatste. Na het passeren klaarde het in ons land kortstondig op en draai de de wind naar west tot noord west. Over Engeland naderde toen een rug van hoge druk, die gevolgd werd door een front van 'n diepe depressie op de Ocea n. Dit front kan heden in de lrop van de dag ons land vanuit het westen bereiken. De bewolking neemt, na opklaringen in de nacht, dan weer tos en later kan wat regen vallen. De wind krimpt daarbij naar zuidwest tot zuid en wakkert tot vrij krachtig aan. In het temperatuurverloop komt met dit al maar weinig verandering. Het blijft dus vrij zacht voor de tijd van het jaar. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Later wat regen. Geleidelijk weer toenemende bewolking, later gevolgd door wat regen. Matige tot vrij krach tige naar zuidwest of zuid krim pende wind. Over het algemeen weinig verandering in tempera tuur. DINSDAG 12 FEBRUARI. n.m. 11.59 12.34 1.14 1.24 op onder op onder Febr. 11 8.05 17.48 14.04 5.23 12 8.04 17.50 15.21 6.0° 13 8.02 17.52 16.45 6.47

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1