Uit de Provincie WOONHUIS W. A. NIEUWELINK U MOET KLEUR Z0NDAGD1ENST ARTSEN Gemeente Terneuzen BEÜRSOVERZÏCHT hoeden Provinciale Sioombooidienst in Zeeland Olifanten bestraffen brutale studenten Het Nationaal Comité «Hulpverlening Hongaarse Volk» Communiqué over Amerikaanse hulpverlening aan baoedi-Arabië De secretaris van de hertog van Edinburgh BIJZONDERE KERKDIENST AGENDA koop uw haard KERVINK DEES EEN RIJWIELZAAK D. DEES Winkeljuffrouw ROZENSTRAAT 166 TERNEUZEN. foto's. SLUIS. WESTKAPELLE. ZAAMSLAG. Ouderdomspensioen bij actieve dienst na 65 jaar Om vrouwenkiesrecht in in Zw.tserland WAT REEDS GEDAAN WERD EURATOOM Motie in het Lagerhuis over de Europese samenwerking Evangelisatie- Samenkomst te -Terneuzen VERVORMEN Geachte cliëntèla! Gemeenteraad. In de op donderdag 14 febr. a,s„ des avonds te 7 uur, te hou den openbare vergadering van de gemeenteraad komen de vol gende punten in behandeling: Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding ex-artikel 101 der LO.-wet 1920- Idem tot het vaststellen van bet getal wekelijkse lesuren voor de vakonderwijzer aan de openbare u.l.o.-school in 1956. Idem tot nadere vaststelling van de rekening-courantovereen komst van de Bank voor Neder- landsche Gemeenten. Idem tot verkoop van percelen grond in de Louisapolder. Idem tot wijziging van de be groting van het grondbedrijf en die van de gemeente voor 1957. Bespreking vrije veren. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw-benoemde lid van de raad, de heer H. Ribbens. Film voor bejaarden. Ook deze maal hebben de in woners van Terneuzen getoond dat zij een offertje voor de be iaarden kunnen brengen. Door net „Reis-comlté Ouden van Dagen" werd een filmvoorstel ling georganiseerd. Het Concert gebouw was totaal uitverkocht, jodat de reiskas weer flink ge spekt is. Dat wil niet zeggen, dat men er nu al is. Ieder weet dat reizen steeds duurder wordt en het comité wil ten koste van alles er voor zorgen, dat de be jaarden hun jaarlijkse reis blij ven houden. Maar door deze drukbe zochte filmvoorstelling, waarbij gegierd is om de dolle streken van Fernandei als slaapwande laar, is het comité in zijn over tuiging gesterkt dat de Teineu- zenaren graag voor hun bejaar den blijven offeren. Geslaagd. Voor het gehouden examen Franse Handelscorrespondentie van de Vereniging van Leraren voor Praktijkexamens te 's-G-ra- venhage, slaagde voor schrifte lijk en mondeling de heer An- toine C. C. Goethals te Terneu- zen. Spanje, land der tegen stellingen. In de benedenzaal van hotel „Rotterdajn" werd gisteravond door de heren A. Aantjes en P. H. van Haselen Sr van de reis- club „Iberia" te Amersfoort een causerie gehouden over Spanje en het eiland Mallorca. Nadat de heer Fijn van Draat beide heren had ingeleid, werd eerst het woord gevoerd door de heer Aantjes, die een uitstekend verteller bleek te zijn. Door zijn ervaringen opgedaan gedurende aë georganiseerde reizen naar Spanje slaagde hij er volkomen in de aanwezigen een goede alge mene indruk te geven van dit w>oral aan historie zo rijke land. Volgens spreker is Spanje een land van grote tegenstellingen, zowel in materieel opzicht als m zijn historie. Uit het vrij uitvoerig en goed gedocumenteerd geschied kundig overzicht kon men ook beter de huidige toestanden in dit land begrijpen. Door het vertonen van prachti ge kleurendia's verduidelijkte de heer Aantjes zijn indrukken over de zeden en gewoonten der Span jaarden en niet het minst over de prachtige bouwwerker} uit het rijke verleden van dit land. De heer Van Haselen behandel de in zijn causerie Mallorca. het grootste eiland der Balearen- groep, een door de natuur rijk :*ezegend kind, dat steeds meei cjoor touristen wordt bezocht. Ook deze spreker vertoonde tij dens zijn inleiding vele mooie Aan het slot van de avond werd de beide sprekers door de heer Fijn van Draat dank gebracht voor hun interessante causerie. Gemeentelijke badinrichting. Gedurende de maand januari werd de gemeentelijke badinrich ting bezocht door 3110 personen. Ongeval. Tijdens haar werkzaamheden in het rusthuis „Rozenoord" kwam -.uster S. zodanig te vallen dat Zij een sleutelbeen brak. Nadat liaar geneeskundige hulp was verleend werd mej. S. ter verde re verpleging naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Feestavond openbare school. De leerlingen van de Johan Hen drik van Dale school hadden hun jaarlijkse feestavond in de zaal van hotel ,,Het Zwin." Opgevoerd werden enige korte schetsjes en werd de avond ge vuld met muziek en dans.. Een groepje oud-leerlingen, leden van de muziekvereniging „Apollo', verleende hierbij, onder leiding van de heer Jan van den Bussche, zijn medewerking. De in de pauze gehouden loterij slaagde uit stekend. Aan het slot van de avond sprak burgemeester Van Hootegem na mens het gemeentebestuur enige woorden van waardering en dank tot het onderwijzend personeel en tot de ouders van leerlingen. Bijeenkomst Bejaarden sociëteit. Voor de bejaardensociëteit in Sluis vertoonde de heer R. Gra- hame een groot aantal kleuren- lichtbeelden. Daar de meesten hiervan voor de oudjes bekende plaatsen waren en veel personen uit hun onmiddellijke omgeving op het witte doek werden ver toond, trok deze ontspannings middag grote aandacht. Ambonezen weigeren brood. Donderdagmorgen heeft een aantal Ambonezen uit het woon oord te Westkapelle het brood ge weigerd, dat hun werd verstrekt door het interkerkelijk comité tot hulpverlening. Een reden werd niet opgegeven. Het schijnt, dat zij thans over genoeg geld be schikken om zelf voedsel te ko pen, zodat het hun eer te na komt het voedsel als gift te aanvaar den. Vergadering van de ARJOS De ARJOS vergaderde onder leiding van de voorzitter J. C. Verschelling. Na voorlezing van het Schriftgedeelte Nehemia 2 werd gezongen Ps 150 1. Na het gebed sprak de voorzit ter in zijn openingswoord over Nehemia's oproep om een eind te maken aan de „Jan Salie" geest. Spreker op deze vergadering was de heer C. Balkenende van Biezelinge, die het onderwerp: „De politiek en wij" behandelde. Nadat de spreker had aange toond, dat ieder met politiek te maken heeft, zette hij uiteen, dat het in de politiek gaat om onze toekomst. En om de weg daar heen. De christen heeft te maken met de hele wereld en zijn poli tiek is dus internationaal. Wie Christus uit de politiek wegdoet, bewerkt de chaos. In de christe lijke politiek is het parool: hebt uw naaste lief als uzelf. Vanuit Gods genade moeten we 'n chris telijke politieke partij hebben. De ARJOS bedoelt, dat, waar 't gaat om onze toekomst daar willen we bij zijn en er mee over beslissen. In de bespreking kwamen nog aan de orde: de doorbraak zoals de P.v.d.A. die voorstaat, terwijl een christen weet dat het hoog ste Gods eer is. Ook kwamen ter sprake de statistieken over Co- lij ns beleid, de samenwerking tussen de 5 christelijke partijen; de noodzaak van de studie; de voetbalpool, waarop de christen een duidelijk „neen" laat horen. Op de volgende vergadering zal mej. Corrie Pasman inleiden het onderwerp „De Doorbraak", ter wijl de voorzitter een maandover zicht zal geven in de vorm van politiek mastklimmen. Met samenzang van Gez. 28 en hetgebed door de spreker, werd deze vergadering gesloten. (Advertentie.) ONBEPERKTE GARANTIE E VERING HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Toen Sarrassani de eerste maal door Zuid-Amerika reisde, dreig de een menigte brutale studenten zijn voorstelling tot een fiasco te maken. Zij eisten dat alle reeds verkochte plaatsen voor hen ge reserveerd zouden worden, zón der betaling. De politie kon niet tussenbeide komen, want de studenten van Rio de Janeiro waren toen op permachtig. Terwijl de avond het publiek bin nenstroomde verscheen een joe lende massa van 5 5 6 duizend studenten, die het circus aan alle kanten binnendrongen. Sarrasani stond bijna machteloos. Maar bij de achteringang der stallen stonden de vechtersbazen met hun triomf ge joel plotseling voor een twintigtal olifanten. De dieren, altijd aan rust gewend, begonnen in paniek te trompette ren en met de slurven te slaan. Zij trokken de stangen waaraan zij geketend waren, de grond uit en sto-mden vooruit.... Dit is een van de boeiende ge schiedenissen, welke u kunt lezen in het circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Een rijk en afwisselend verhaal met tal loze pentekeningen, vele prachti ge kleurenplaten en plaatjes; ge schreven door de circuskenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw room- boterleverancier of direct bestel len per brief of briefkaart bij het Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47; Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toe gezonden onder rembours. Ver meld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ont vangt u gratis voor rijksboter- merken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. (Natuurlijk ook op koelhuisboter). Neem een pak. je extra voor de zondag! Het lid van de Tweede Kamer de heer Weiter heeft aan de mi nister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechte lijke Bedrijfsorganisatie de vol gende schriftelijke vragen ge steld. 1. Is het juist, dat landsdiena ren, die op grond van een wette lijke regeling tot na hun 65ste jaar in actieve dienst kunnen blijven, algemeen ouderdomspen sioen wordt uitgekeerd, zonder enige korting op hun activiteits inkomsten? 2. Zo ja, acht de minister dit niet een leemte in de algemene Ouderdomswet, gezien het doel van het ouderdomspensioen en de belangrijke korting, welke wordt toegepast op pensioenen van hen, die op hun 65ste jaar de actieve dienst verlieten? 3. Is de minister bij bevesti gende beantwoording van de voorgaande vraag, bereid ter zake van de daarbedoelde leemte een voorziening te bevorderen-7 De gemeenteraad van Genève heeft met 36 tegen 34 stemmen besloten de regering van het kanton Genève te te verzoeken actief en passief kiesrecht te mo gen toekennen aan vrouwen in gemeentelijke zaken. De gemeenteraad van het dorp Unterbach in het kanton Wallis heeft de vrouwen het recht ge geven deel --fee nemen aan de bondsverkiezingen op 3 maart. Deze raad nam dit besluit, on danks de uitspraak van een bondsrechter, dat de vrouwen slechts kiesrecht kan worden ge geven na wijziging van de Zwit serse grondwet.' Het nationaal comité hulpverlening Hongaarse volk, dat nu drie maanden werkt, heeft een overzicht gegeven van hetgeen met de bestede 2.925.000 gulden werd en wordt gedaan. Via de Nederlandse federatie voor vluchtelingenhulp is twee miljoen gulden uitgekeerd voor de verzorging van de 3000 vluch telingen die in ons land verblij ven, Het comité financieert deze zorg totdat de Hongaren in de Nederlandse samenleving zijn opgenomen. In* overleg met de vertegen woordiger in Oostenrijk van de hoge commissaris der Ver. Na ties voor vluchtelingen, onze landgenoot dr. V. A. M. Beer- mann, is 225.000 gulden beschik baar gesteld voor het z.g. grens- werk bij Güssing in Burgenland. Aan de 200 km lange Oosten rijks-Hongaarse grens wordt het werk over een strook van 30 km gefinancierd met Nederlands geld. Aan deze poort üer vrijheid zijn Oostenrijkse vrijwilligers dag en nacht in de weer om de vluchte lingen, die over de nu besneeuw de en bevroren poesta vaak meer dood dan levend de vrij heid tegemoet strompelen op te vangen en een eerste verzorging te geven. Het comité zo werd medegedeeld zal in samen werking met de daartoe aange wezen internationale organist ties ook aandacht moeten gaan besteden aan de vluchtelingen, die in andere landen, o.a. Joego slavië, hun toevlucht hebben gezocht. Bij een botsing tussen twee vrachtwagens bij Toemodi aan de Ivoorkust zijn 24 personen omge komen en 30 gewond, van wie 12 ernstig. Een 31-jarige onderdaan van de Sowjet-Unie, Olavi Keihaes, is vrij dag beschuldigd van spionage in het Oost-Finse district Koeopio. Hij is 14 september heimelijk in Finland gekomen en zou geheime gegevens verzameld hebben. President Eisenhower en ko ning Saoed van Saoedi-Arabië zeggen in een vrijdag uitgege ven uit zes punten bestaand ge meenschappelijk communiqué, dat zij overeensteming hebben bereikt over Amerikaanse militai re hulpverlening aan Saoedi- ArSibiP 1 Saoedi-Arabië heeft erin toe gestemd de Ver. Staten voor een nieuwe periode van vijf jaar het gebruik van de luchtbasis te Dahran toe te staan. De Ver. Staten zullen Saoedi- Arabië economische hulp verle- TWEE OUDE TORPEDOBOOT- JAGERS VERKOCHT. Vrijdagochtend heeft de in specteur van de domeinen te Alk maar, de heer H. Bakker, in „Het Wapen van Heemskerk" bij in schrijving verkocht de torpedo- bootjagers H. M. „Van Galen" en H.M. „Banckert", twee oudge dienden van de koninklijke ma rine, die in de jaren 1941'42 op de werf van Denny en Bros Ltd. te Dumbarton zijn gebouwd. De schepen hebben beide nog dienst gedaan in de strijd in de wateren rond Korea, maar zijn sinds kort door de koninklijke marine opgelegd. De „Banckert" werd gekocht door de Belgische slopersfirma Jos. de Smedt te Antwerpen voor de prijs van ƒ501.000,en de „Van Galen" werd eigendom van de industriële onderneming N.V. Frank Rijsdijk te Hendrik-Ido- Ambacht voor de prijs van 486.555 gulden en blijft dus in Neder land. Op het ogenblik liggen de sche pen nog in de marinehaven van Den Helder. Het casco van de „Banckert" zal Nederland niet mogen verlaten. Het schroot ech ter wel. De „Banckert" zal dus in Nederland gesloopt moeten worden. Dit zal gebeuren te Rot terdam, waarheen de schepen ook de „Van Galen" zal worden gesloopt onder toezicht van de douane een dezer dagen zullen worden versleept. De schepen zullen de schatkist meer dan een miljoen rijker maken, omdat op de verkoopprijs door de inspectie der domeinen een heffing van 10 procent gelegd zal worden. De 24 biljetten, die als inschrij vingen waren binnengekomen, waren alle afkomstig van slo persfirma's en metaalhandelaren. De heer Caransa, die vorige week in Alkmaar negen mijnen vegers had gekocht, had ook een bod op deze torpedobootjagers gedaan. Hij bleef echter beneden de bovengenoemde aanbiedingen. De heer Caransa deelde nog mee, dat hij inmiddels drie mijnenve gers heeft doorverkocht aan Ne derlandse firma's, die sleepboot diensten op de Rijn in Duitsland onderhouden. De hertog van Edinburgh zal bij het bezoek van koningin Eli zabeth aan Portugal vergezeld worden door majoor Henry Chin- nery inplaats van luitenant ter zee Michaël Parker, die deze week ontslag heeft genomen als privé-secretaris van de hertog, aldus is door Buckingham Pala ce meegedeeld. Chinnery, de ad judant van de hertog, vergezel de hem ook op zijn kortgeleden gemaakte wereldreis van vier maanden met het koninklijk jacht „Brittania" en bevindt zich thans met hem in Gibral- Parker heeft ontslag gevraagd om de koninklijke familie niet in verlegenheid te brengen, daar zijn vrouw scheiding van tafel en bed heeft aangevraagd. Dit ontslag is hem verleend. In de Britse pers vormt deze aangele genheid een onderwerp van felle commentaren. Zo schrijft het socialistische orgaan „Daily He rald" dat, waar echtscheiding door de wet wordt toegestaan, Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen te Terneu zen wordenwaargenomen door dokter A. van Zanten, tel. 2445. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54. OPENBARE RAADSVERGADERING. De burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een openbare vergadering van de raad dier gemeente is be legd tegen donderdag 14 februari 1957, te 19.00 uur. Terneuzen, 9 februari 1957. De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. In een vrijdag uitgegeven ge zamenlijk communiqué van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken, de Amerikaan se commissie voor atoomenergie en de Euratoom-commissie van de „drie wijze mannen", heeft Amerika de leden van Euratoom verzekerd dat hun plan om 15 miljoen kilowatt elektrische energie binnen de komende tien jaar te produceren, „uitvoer baar" is. De bevoorading met kembrandstof zou geen beper kende factor zijn. Volgens het communiqué jui chen de Ver. Staten het initia tief van Euratoom voor een „stoutmoedige en verbeeldings rijke toepassing van kernener gie" toe. De Ver. Staten verwach ten daadwerkelijke samenwer king bij het nastreven van het doel. Tegenover verslaggevers ver klaarden de „drie wijzen" te ge loven dat het Euratoomverdrag nog deze maand of in maart zal worden getekend en in de zo mermaanden zal worden be krachtigd. Onderhandelingen met de Ver. Staten over de levering van kernbrandstof, aankoop van re actors of technische hulp, zou den niet worden gevoerd voor dat het verdrag bekrachtigd is. het hof geen strengere maatstaf behoort aan te leggen. De reis naar Portugal van de koningin, per vliegtuig, is op 18 februari. Het bezoek zal drie da gen duren. Het Britse Lagerhuis heeft vrijdag een motie aangenomen, waarin de belangrijke rol, die de internationale parlementen moe- ten spelen bij de ontwikkeling van 'le Europese samenwerking, wordt erkend. Bevordering van de Europese samenwerking kan het best geschieden in de Raad van Europa, aldus de motie. De minister van Staat voor Buitenlandse Zaken David Orms- bygore zei voorstander te zijn van één grote assemblee in plaats van de vier parlementen van de Raad van Europa, de Westeuro- pese Uie, de Europese gemeen schap voor kolen en staal en ver gadering van de parlementsleden van de NAVO. De conservatief Nicholson stel de voor de Raad van Europa te Amsterdam te vestigen. Een voorstel van een Lagerhuislid om Parijs tot de zetel van de Raad te maken, wees hij van de hand. Parijs is veel te aantrek kelijk zo zei hij. De zetel van de Raad van Europa dient de „saaiheid" van Straatsburg en de toegankelijkheid van Parijs te bezitten. Andere Lagerhuisleden stelden Londen en Wenen als zetel voor. nen „ter bevordering van de ge- meenschappelijkrtooeleinden en belangen der beide lartdën". Deze doeleinden omvatten het op rechtvaardige wijze regelen van de vraagstukken van het Midden-Oosten, zulks met vreed zame en wettelijke middelen, en in overeenstemming met het be paalde in het handvest der Ver. Naties. „Aan elke aanval op de politie ke onafhankelijkheid of de on schendbaarheid van het gebied van enige staat in het Midden- Oosten moet weerstand worden geboden in overeensteming met de beginselen en het streven der internationale organisatie", si- dus de bekendmaking. Koning Saoed heeft verklaard nauw met de Ver. Staten te wil len blijven samenwerken. Hij heeft ook tegenover de Ameri kaanse president uiting gegeven aan de uitdrukkelijke wens der andere Arabische leiders, om hun betrekkingen met Amerika te verbeteren. President Eisenhower heeft verklaard, dat de Ver. Staten bereid zijn te helpen bij de ver sterking der Saoedi-Arabische weermacht. Militaire deskundi gen van beide landen overleg gen thans over de levering van militaire uitrusting aan Saoedi- Arabië, Amerikaanse hulp bij de opleiding van Saoedi-Arabischc militairen en andere vormen van de binnenlandse rust en or de in het koninkrijk. in de NED. HERV. KERK aan de Noordstraat, op ZONDAG 10 FEBRUARI, des avonds om 7.30 uur. Voorganger: Dr. L. J. CAZEMIER, te Schiedam. Onderwerp: „Meer of minder worden". Zitplaatsen vrij. Ieder hartelijk welkom. Voorts is in overleg met dr. Beermann en enkele Hongaarse deskundigen in Oostenrijk beslo ten een gymnasium te stichten. Daartoe is door het comité een bedrag van 650.000 gulden gevo teerd waarmede een eenvoudig hotel in Iselsberg bij Lienz in Karinthië is aangekocht. Op het aangrenzende terrein wordt een houten school ge bouwd. Met de verbouwing van het hotel is reeds een begin ge maakt en over een maand zal het gereed zijn om 200 leerlin gen in internaatsverband op te nemen. De 160 leerlingen van een gymnasium uit Sopron, die tezamen gevlucht zijn, zullen hier ondergebracht worden. Ver wacht wordt dat de school op 15^ april geopend kan worden. De* exploitatie wordt gefinancierd door Oostenrijk en verschillende internationale fondsen. Deze school past in de Oosten rijkse schoolwetgeving, omdat daarbij Hongaarse scholen als bijzondere scholen zijn toegela ten. De exploitatie van dit gym nasium is nu voor vier jaar ge garandeerd. In Oostenrijk is een scholen plan ontworpen voor 3000 Hon gaarse jongeren, die nu nog ver deeld zijn over de verschillende kampen. Duizend daarvan wil men zover als mogelijk is aan de oude vaderlandse cultuur bin den en daarom in Oostenrijk op scholen onderbrengen. Voor diverse kleinere projec ten heeft het comité 50.000 gul len uitgekeerd. Bij de afsluiting van het boekjaar 1956 bedroegen de onkosten 3500 gulden, d.w.z. 0,1 van het in 1956 ingekomen totaal bedrag. Bl-r&y VIJF MILJOEN OP GIROREKENING 999. Alle acties voor Hongaarse vluchtelingen totaal 15 mil joen gulden. Op de girorekening van het nationaal comité hulpverlening Hongaarse volk is tot heden een bedrag van rond 4.800.000 gulden (inclusief. 1.160.000 gld. van de uurloonactie) gestort, waarvan besteed is2.925.000 gld. Totaal is door alle in ons land ge voerde acties ten bate van de Hongaarse vluchtelingen een be drag van circa 15 miljoen gul den bijeengebracht, hetgeen be tekend, dat per hoofd der bevol king één gulden a 1,50 is bij gedragen. Zo heeft de voorzitter van het nationaal comité, de heer E. Kupers, vrijdagmiddag medegedeeld. „Een golf van so lidariteit is door het gehele Ne derlandse volk gevaren en ieder heeft naar zijn financiële kracht bijgedragen. Als wij nagaan wat Nederland in vergelijking met de andere landen heeft gedaan, dan staat ons land aan de spits", aldus de heer Kupers. Het nationaal comité gaat ech ter met zijn actie door, want het heeft nog een aantal projecten in studie en voorbereiding waar aan de verwezenlijking ten min ste twee miljoen gulden zal ver gen. lllllll1lllllllltll!lil!lll:lll!l[lllllinillllllil!l;IIII!lil!lilillMll!imHl S 3 VROUWENHATER. g De politie te Detroit heeft s g een zekere Gary Taylor ge- E g arresteerd, die er sedert B g kerstmis een gewoonte van m maakte om 's avonds van- E uit zijn auto op voorbijgan- g sters te schieten. Donder- g dagavond had hij kans ge- g zien om in minder dan twee g uur op 'n half dozijn vrou- g wen te schieten. Enkelen s van hen werden licht pe il wond. Na zijn arrestatie zei g Taylor. „Ik kan er niets aan g doen, ik moet op vrouioen j schieten." iiilllllll'lllll'lllllllllililllllllllll'lllllllllllllilililll'tl'llillltll BEURS ONDER INVLOED VAN AANKONDIGING HERKAPITALISATIE. Merendeels ontwikkelde zich gistermiddag een vaste beirrs- stemming nadat gisterochtend een aarzelende houding nog de boventoon had gevoerd onderin- vloed van het afbrokkelende ver loop van New York. In het alge meen vastere beursbeeld vormde Philips echter een uitzondering: De aandelen die donderdag nog 251 noteerden, liepen gistermid dag achteruit tot 248 1/2 en be reikten tegen het sluiten van de markt zelfs een niveau van 245 als middenkoers aanbod. Deze teleurstellende houding van het Philipsaandeel bracht men ook in verband met een gisteren i schenen bericht van een missionairsfirma waarin voortduren van de financierings moeilijkheden van Philips wordt verwacht. Hetzelfde bericht ver wacht ten aanzien van Aku dat geen drastische verlaging van het dividend behoeft te worden gevreesd, hoogstens een vermin dering tot het peil van Unilever en Philips n.l. 14 procent. Aku was op deze optimistische klank 3 punten hoger. Vooral werd de beurs echter beinvloed door de aankondiging van een wetsontwerp dat een nieuwe mogelijkheid wil bieden tot herkapitalisatie. Men ging dus gissen welke maatschap pijen hiervoor in aanmerking komen, waardoor voor diverse binnenlandse industrieën een betere stemming ontstond, speei- aal voor hoogovens die 10 pon ten hoger werden geadviseerd. Ook Unilever was beter gestemd maar wist de koerswinst niet volledig te behouden. In het al gemeen was het Damrak dos niet ongunstig, hoewel de affai re beperkt bleef. Scheepvaart- handhaafde zich, van cultures werd Amsterdam rubber hoger afgedaan. Converteerbare oWfi- gaties Philips 112 1(8, de nieow- ste spoorweglening 101 en de claims Amhemsche Scheeps bouw wederom ca 125 gulden. Staatsfondsen waren licht ge steund. Prolongatie 3 3/4 procent. BEURSIN DICES. 62 7/2 8.2 Int. concerns 260.67 262.63 262Ü1 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 146.93 147.05 148 52 160.60 161.01 161.42 12337 123.37 122.S? 99.60 99.60 99.78 193.44 19-1.45 194.!» NABEURSKOERS EN Kon. Olie 15330—155.20 154-85) Philips; 248—249 (247%) Unilever: 341—343 (312% ZATERDAG 9 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De 6e juni". Concertgebouw, 8 u.: „Tar- zan's vlucht". Terrein W. Bolwerk, 3.30 u. Tem. BoysRillandia. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Storm over de Nijl". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Les Diabo- liques". ZAAMSLAG: Sportterrein, 3.30 uur: Zaamslag— Colijns- plaat. ZONDAG 1» FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „De 6e juni"; 2 u.: „Tar- zans vlucht"; 4.30 uur: „De 6e juni". Concertgebouw, 8 u.: „Tar zans vlucht". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Storm over de Nijl". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2.30 uur: „Jungle Jim en de zwarte duivel"; 5 en 8 uur: „Les Diaboliques". dinsdag 12 februari a.s. in lokaal „BETHEL" Spreker: Ds. J. SERVAAS van Gent. Aanvang half acht. by de vakman Firma Verl. v. Steenbergen! 11 Terneuzen DRUKWERKEN N.V. Fa. P. J. van de Sande Uit de hand te koop: WOONHUIS op prima stand, gelegen aan de Nieuwstraat 23. Vrij van huur. Inlichtingen ten kantore van Notaris G. J. VAN CAMPEN te Terneuzen. Wegens sterfgeval uit de hand te koop: Direkt te aanvaarden. Hypotheek beschikbaar en makkelijke voorwaarden. Inlichtingen te bekomen bij A. DE IJ, Noordstraat 17, Hoek. Bij telefoenstoring kantoor Terneuzen aanvragen Dierenarts Zaamslag kunnen zien in Uw spiegel! Let daarbij ook op de fcleui van Uw haar. Mocht U het haar dof vinden of moch ten er reeds grijze haren in komen vraagt U ons dan om een Color-friction. Dat brengt de jeugd terug in Uw haar! Bespreek Uw tijd bij: M AI SON MODERNE. Dames - Herenkapsalons Parfumerie Nieuwstraat 36, Telef. 20W Terneuzen 2,25. Keuze uit diverse modellen. Verl. v. Steenbergenlaan 5, gevraagd, voor direct. Leeftijd rond 18 jaar. MAAS, Noordstraat. In verband met de opheffing van het rijverbod op dagen zullen de op 9 december 1956 uitgevoerde beper kingen in de uitoefening van de dienst op zondegen met ingang van ZONDAG 10 FEBRUARI konten te vervallen Het Metsel-Aannemersbedrijf van W. M. MEUWEJJMC wordt thans uitgevoerd door mijn zoon Boodschappen worden ook aangenomen door W. M. NIEUWELINK, Zandstraat 1.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3