Eisenhower - met Saoed - voor Europa? De besprekingen over Algerië Fluistercampagne tegen de regering Kolonel Simbolon over zijn mislukte actie HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- ea MAANSTANDEN Nationaal Comité De Ruyter herdenking 1957 Amerikaans rapport over kernontploffingen ZATERDAG 9 FEBRUARI 1957 12e Jaargang Nr 3993 EERSTE BLAB WEKELIJKSE WERELDSCHOUW MET BELANGSTELLING is in Amerika en Europa gevolgd hei bezoek van de blijkbaar energieke nieuwe Engelse minister van Defensie, Duncan Sandys, Chur chill's schoonzoon, die met een programma met beperkin gen tot ongeveer 2 miljard naar Washington ging. Het is of van de aanvang af de Amerikaanse regering, Dulles in het bijzonder, al het nodige heeft gedaan om Sandys' reis en optreden te vergemakkelijken. In zoverre kan dit niet verbazen, aangezien, op hetzelfde ogenblik, dat de Britse strijdkrachten Suez ontruimden, de Wereld bank kredieten aan Engeland toestond, die grote bedra gen uitmaken. Het thema van deze Engelse bezuinigingen is evenwijdig aan dat van andere landen, ja zelfs van het door admiraal Radford voorgestane plan ter bezuiniging op de Amerikaanse strijdkrachten. De doodstraf in Engeland De beste serie van 1957 Politieke commissie Verenigde Naties De toestand in Hongarije REGERING DE SCHULD VAN DE HUIDIGE SPANNING Leraren van de grote middelbare scholen worden verplicht een college te volgen MIDDEN GROTE SCHEPEN VOOR MAART DOOR HET SUEZKANAAL Omstreeks mei weer alle schepen Generaal Wheeler, die na mens de Verenigde Naties het opruimingswerk in het Suezkanaal leidt, heeft be kendgemaakt, dat 't kanaal vóór maart voor midden- grote schepen zal worden geopend. Dit is eerder dan hij aanvankelijk had ver wacht. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J- van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. i De bedoeling daarvan is om de grondtroepen, die nu eenmaal grote kosten met zich brengen, te vermeerderen, zodat deze op elk gedacht ogenblik op elk punt van de wereld kunnen worden in gezet. Men krijgt de indruk, dat Sandys geslaagd is met zijn be moeiingen, al zal er natuurlijk èn tussen Amerika en. Engeland enerzijds, èn in Engeland zelf anderzijds heel wat zijn te reor ganiseren. Men legt in Londen sterke na druk op het verkregen resultaat, dat inderdaad alleen dan kan zijn bereikt, indien Amerika heeft blijk gegeven door vermeerde ring van de atomische strijd krachten van Engeland tot be zuiniging mede te werken. DE DERDE MACHT MISSCHIEN hangt daarmede samen de gedachte, die in de paar laatste weken in militaire be schouwingen nogal eens op de voorgrond is getreden, die name lijk, welke van West-Europa een derde macht wil maken, die vriendschappelijk Amerikaans gezind is, maar in wezen eigen onzijdigheid voorstaat. De uitla tingen, die generaal Norstad, de bevelhebber van de NATO-troe pen in Europa, tegenover het Congres heeft gedaan, wijzen in een daarmede verband houdende richting. Immers, het zou van Amerikaanse zijde niet verant woord zijn, indien de grondtroe pen aanmerkelijk verzwakt wer den, in elk geval met grote ver traging zouden kunnen ingrijpen. In dat opzicht zou dus een taak van verlangzaming van de vijan delijke aanval op West-Europa liggen. Ziet men het zo, dan begrijpt men, dat er alle aanleiding is om het bezoek van Sandys als voor de Amerikaans-Engelse betrek kingen bijzonder belangrijk te houden. Zelfs zo belangrijk, dat een zekere teleurstelling, die zich van Londen meester maakte toen de Bermuda-conferentie niet bleek door te gaan, ervoor is ge weken. Het heet trouwens op dit ogenblik weer, dat er een nieuwe conferentie der grote vier zal zijn, alsof In 1954 en 1955 niet 'hiidelijk genoeg is bewezen, dat ten opzichte van de Duitse her eniging van Rusland geen mede werking is te verwachten. ■j DOLLARS EN OLÜE INMIDDELS werkt men met grote ijver aan de doctrine voor t Nabije Oosten. Het is nu zo ver, dat het Huis met een grote meer derheid daarin heeft toegestemd, zH het ook met beperkingen, die in de praktijk minder belangrijk zullen blijken dan in de theorie. De ontvangst van koning Saoed in New York en de daar- aen verbonden commentaren heb ben Tito zodanig afgeschrikt, dat hh voorlopig niet zal komen. Eisenhower heeft echter bij de ontvangst van de Arabische heer ser te Washington alle onharte lijkheid van New York goedge maakt, en al is men het er over eens, dat er nog tal van moeilijk heden op te lossen zijn, men krijgt toch de indruk, dat Saoed op wat eigenaardige wijze is op getreden om de bezwaren van Egypte en andere staten tegen de Noordamerikaanse inmenging te onderstrepen. De laatste berichten luiden in deze richting, dat Arabië bereid iS om aan Egypte en de andere Arabische staten de goede wil van de Ver. Staten uiteen te zet ten, al laat hij ten opzichte van de toekomst een groot vraagte ken open. Zodanige medewerking van Arabië zou daarom voor de Noordamerikaanse pogingen reeds een succes betekenen, om dat dan de moeilijke militaire strategie die achter Eisenhower's doctrine staat, beter kan worden opgelost. NIET ALLEEN AFBREKEN WORDT DE STAATKUNDE der Verenigde Staten handig ge leid hetgeen met Dulles aan het stuur niet altijd zeker is dan zou men ook voldoen aan de wensen van de velen, die in Ame rika terecht opmerken, dat het alles mooi en goed is om de Brit se macht in het Nabije Oosten af te breken, maar dat het er voor al op aankomt datgene wat er van overgebleven is met Ameri ka te doen samenwerken Er is inderdaad in de Noordamerikaan se staatkunde zekere verandering merkbaar, die, gelijk dat nu een maal in de Verenigde Staten be hoort, niet al te veel naar de let ter mag worden genomen, maar toch doet zien, dat ook Washing ton begrijpt, 'dat zijn machtige positie bondgenoten vereist. Dit is ook gebleken bij de naar stige pogingen, die in het werk zijn gesteld om het conflict Egyp- te-Israëi tot een voorlopige op lossing te brengen. Egypte wil, dat geheel het door Israël bezet te grondgebied wordt ontruimd, en wil dan pas de Verenigde Na ties doen spreken van garanties, die Israël tegen aanvallen van andere zijde zou krijgen. Israël zelf, door de praktijk geleerd, ziet het daarentegen anders: het wil het gebied van Gaza in han den stellen van troepen der Ver. Naties, maar uitsluitend, indien deze de plaats van de vroegere Egyptische troepen innemen. Men heeft in een bijeenkomsti- ge resolutie wel zeer zware ver antwoordelijkheden op secreta ris-generaal Hammarskjoeld ge legd. Te zwaarder, omdat hij nu eenmaal van Israëlische zijde on der de verdenking staat, dat hij b.v. ten opzichte van de ontrui ming van Egyptisch grondgebied meer aan Egypte heeft toegege ven dan overeenkomstig de mili taire toestand was. Hammar skjoeld loopt het grote gevaar dat alles wat misgaat, op zijn konto wordt geschreven, terwijl de wijsheid van de Ver. Naties zal worden geprezen, wanneer er van de voorbehouden en waar borgen werkelijk iets terecht komt. Er zijn scherpe nota's ge wisseld tussen Israël en de secre taris-generaal, en het is in elk geval een bewijs van vooruitgang, dat b.v. de verzoeningsgedachte, die in Hmarskjoeld's memoran dum lag opgesloten, ook door Israël werd erkend. DE GEHEIMZINNIGE ZIEKE HET SPREEKT VANZELF, dat de aangelegenheden in Mos kou nog steeds de volledige aan dacht trekken. Dit afgescheiden van de sensationele berichten, die in verband met de overkomst van Duitse medische specialisten werden verbonden aan het ver haal. dat Kaganovitsj, de laatste overlevende der vooraanstaande Stalinisten, het slachtoffer van een samenzwering van Chroesjt- sjef e.a. zou zijn geworden. Het bleek tenslotte minister Malysjef te zijn, die ziek lag. Dat er onder de heren van het Kremlin niet bepaald volledige overeenstemming bestaat, heeft de overkomst van Tsjoe En Lai duidelijk gemaakt. In dit ver band vraagt men zich af welk doel een nieuwe conferentie der grote vier zou hebben, en prijst men in tegenstelling de meer verzoeningsgezinde gedachte, die bij het laatste debat over de bui tenlandse politiek in Bonn de beide partijen heeft gekenmerkt. Het eigenaardige is, dat Neh- roe en Tsjoe En Lai bij het be zoek van de laatste aan New Delhi niet bepaald eensgezind zijn gebleken, want Nehroe voelt weinig voor de rigoureuze behan deling van Hongarije. Daartegen over schijnt echter Tsjoe En Lai medewerking te hebben verleend om uit de resten van de Komin- form een soort nieuwe Komin tern of nieuwe Kominform te maken. Men herinnert zich, dat te Boedapest noch Polen, noch Oost-Duitsland, noch Albanië daarbij aanwezig waren, terwijl nu een nieuwe samenkomst heeft plaats gehad van vertegenwoor digers van Rusland en Tsjeche- clio-Slowakije, die uitgesproken de bedoeling had om èn politiek en economisch de banden weer te versterken. In het voorjaar zul len Boelganin en Chroesjtsjef naar Finland reizen, zulks ter be antwoording van het kort gele den plaats gehad hebbende be zoek, wijl Moskou vanzelfspre kend op een goede verstandhou ding met Finland gesteld blijft. NOG GEEN EUROPESE MARKT TENSLOTTE de Euromarkt, die geheel deze week het onder werp van besprekingen binnens kamers is geweest. Spaak is er ,'oor naar Den Haag gekomen en -« iloenvi Knirln Het Britse Lagerhuis heeft woensdag een wetsontwerp goed gekeurd strekkende tot beper king van de doodstraf in Enge land tot moord, die duidelijk een bedreiging is van wet en orde. Een "amendement van de so cialistische oppositie waarin het wetsontwerp wort afgewezen, werd met 217 tegen 131 stemmen verworpen. 20- 22- 31 en 36 cl de onderhandelingen tussen beide staatslieden hebben wel geleid tot een aantal concessies, die aan de Nederlandse bezwaren zijn ge daan. In hoeverre de vorige Europese leden daarmede akkoord gaan, dient natuurlijk te worden afge wacht. Maar men krijgt de in druk dat, mede dank zij de activi teit van Spaak, deze Euromarkt in gang blijft, al zal zij beslist niet binnen afzienbare tijd kun nen worden verwezenlijkt. Ver moedelijk heeft bij de te 's-Gra- venhage gehouden besprekingen het vertoog van een aantal op de voorgrond staande Nederlan ders een woord medegesproken VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden) Wordt de opstand van oktober voortgezet Het Hongaarse communistische blad „Nepszabadsag" heeft vrijdag gewaarschuwd voor pogingen om op 15 maart, bij de herden king van de opstand van 1848, de opstand van oktober 'voort te zet ten. Er zijn mensery aldus het blad, die menen dat er nog niet genoeg doden zijn gevallen, dat er niet genoeg gevochten, en ge slaakt is. Deze „Muk's" (een aanduiding gevormd uit de eerste letters van de Hongaarse woorden „in maart beginnen we weer") voeren een fluistercampagne tegen de rege ring. Zij sturen anonieme oprui ende brieven rond, die door de ontvangers overgeschreven en verder verspreid moeten worden, waardoor een soort ketting-pro- paganda ontstaat, aldus het blad. Het voegt hier aan toe, dat de regering-Kadar ervoor zal zor gen, dat „Muk" niet meer dan 'n woord zal blijven. Egypte heeft vrijdag in de poli tieke commissie van de Ver. Na ties de Franse beschuldigingen tegengesproken dat het militaire hulp verleent aan de Algerijnse opstandelingen. Volgens de Egyptische verte genwoordiger in de politieke commissie Loetfi, is het Algerijn se „nationalistische leger" voor namelijk afhankelijk van buitge- maakte Franse wapens. De ient natuurlijk te worden alge- Franse beschuldigingen noemde 'acht. Maar men krijgt de m- jVO]^omen ongegrond". Egypte is één van de 18 Azia- tsiche en Afrikaanse landen, die een resolutie hebben ingediend, waarin er bij Frankrijk op wordt aangedrongen" gehoor te geven aan de wens van het Algerijnse volk zijn fundamenteel recht op zelfbeschikking uit te oefenen". Naar vrijdag verluidde, heb ben Argentinië, Brazilië en 13 an dere latijns-Amerikaanse landen, aangemoedigd door de Verenigde Staten, ook een resolutie over Algerië opgesteld. In deze reso lutie zou worden voorgesteld de behandeling van de Algerijnse kwestie te staken en de hoop worden uiitgesproken, dat Frank rijk in staat zal zijn een vreed zame regeling voor de kwestie te treffen. Frankrijk zou de landen die de resolutie hebben opgesteld, heb ben meegedeeld, dat het deze re solutie kan aanvaarden. De Egyptische afgevaardigde zei ook nog dat de wapens, die aan boord van de „Athos" het door de Fransen in oktober J.I., ter hoogte van de Algerijnse kust aangehouden en opgebrachte schip waren aangetroffen, „niet noodzakelijkerwijs van Egypte afkomstig behoeven te zijn". Volgens de Egyptenaar zou de „Athos" in de twaalf dagen tus sen het vertrek uit Egypte en de aanhouding door de Franse autoriteiten een andere haven hebben kunnen aandoen, om daar de wapens in te nemen. „De wapens zijn niet in Egypte ver vaardigd en de „Athos" is geen Egyptisch schip", aldus de Egyp tische vertegenwoordiger. (De bemanning van de Athos" heeft indertijd tegenover Franse auto riteiten verklaard, dat de wapens in Alexandrië door militairen van het Egyptische leger waren ingeladen.) De Belgische afgevaardigde, Fadhil Jamali, was van mening dat Frankrijk het Algerijnse volk heeft uitgebuit. „Er worden thans in Algene een half miljoen Franse troepen, voor een groot gedeelte NAVO- strijdkrachten, gebruikt. Dit is nadelig, niet slechts voor Frank rijk, doch voor de gehele NAVO", aldus Jamali. De vertegenwoordigers van Italië en Turkije gaven uiting aan hun ongerustheid over de gang van zaken in Algerië, doch verklaarden tevens dat elke po ging van de Verenigde Naties om de maatregelen voor te schrijven, die h. i. zouden moeten worden genomen om het Algerijnse vraagstuk op te lossen, dit slechts ingewikkelder konden maken. Zij spraken zich om deze reder/ tegen de door 18 Afrikaan-Azia tische landen ingediende resolu tie uit. Hierna werd de bijeenkom.»: der politieke commissie ver daagd. „Nepszabadsag" veroordeelde vrijdag voorts de politiek van Rakosi en Nagy. De huidige re gering van premier Kadar volgt de goede weg om de contra-revo lutie te verslaan en de dictatuur van het proletariaat te handha ven, aldus het blad. Radio-Boedapest meldde vrij da, dat de politie sedert novem ber 3000 kinderen heeft aange-Fernand van Langenhove, onder houden die naar het buitenland steunde het Franse standpunt, wilden vluchten. Zij zijn naar hun ouders teruggezonden. De vroegere territoriaal com mandant van Noord- en Miilden- Sumatra, kolonel Simbolon, die na zijn mislukte actie in Noord- Sumatra de wijk moest nemen en thans in Mldden-Sumatra ver blijft, heeft tijdens een gesprek met persvertegenwoordigers de regering de schuld gegeven van de huidige spanning en verdeeld heid onder het leger in Noord- Sumatra. Hij zeide, dat zijn greep naar de macht bedoeld was als uitvoe ring van „de gezamenlijke be lofte" van officieren van Noord- Sumatra om de bestaande moei lijkheden „op revolutionaire wijze" op te lossen de overhaaste beslissing van de centrale rege ring om hem, Simbolon, van zijn functie te ontheffen en luitenant kolonel Djamin Ginting met het commando te gelasten, zonder te voren ide achtergrond van het gebeurde te onderzoeken, is de oorzaak geweest van de huidige moeilijkheden bij het vinden van een oplossing vor de „Sumatra- affaire", aldus Simbolon. Voorts verklaarde hij, dat de in Palembang gehouden confe rentie van alle troepencomman danten van Sumatra „niet tot het gewenste resultaat heeft geleid". In Djakarta hebben intussen enige officieren van de land macht bekend gemaakt, dat zij besloten hebben het plan van de chef-staf van de landmacht, gene- raal-majoor Nasution, tot instel ling van een zogenaamd „Suma tra-commando", om de legercri- sis in Sumatra op te lossen, te verwerpen. Tot dit commando zou op de conferentie in Palem bang zijn besloten. Aan de andere kant verklaarde echter de derde wnd chef-staf, kolonel Dahlan Djambek vrijdag, het vertrouwen te koesteren, dat een regeling van het militaire aspect van het vraagstuk-Suma- tra niet te lang op zich zal laten wachten. dat de Verenigde Naties de be voegdheid missen zich met het Algerijnse vraagstuk bezig te houden. „In deze zaal is aangevoerd, dat de Verenigde Naties ook ge sproken hebben over Zuid-Afri kaanse vraagstukken, die door Zuid-Afrika als zijnde van bin nenlandse aard werden be- Men heeft alle leraren van een schouwd. De V. N. hebben zich van de grote middelbare scholen toen reeds op een pad, dat zij in Boedapest ertoe verplicht van-niet mogen betreden, begeven, daag een college te volgen, waar- '4"~ een politie-functionaris zal H. M. de Koningin heeft het beschermvrouwschap aanvaard van het Nationaal Comité De Ruyter-herdenking 1957. Z.K. H. Prins Bernhard is bereid gevon den het voorzitterschap van het ere-comité op zich te nemen. De volgende autoriteiten heb ben op uitnodiging van het na tionaal comité zitting genomen in het ere-comité: Dr. W. Drees, minister-presi dentmr. J. M. L. Th. Cals, mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; ir. C. Staf, minister voor Defensie; mr. J. Algera, minister van Verkeer en De generaal deelde mee, dat 154 km van de 162 km, die het kanaal lang is, op twee wrak ken na is vrijgemaakt. Deze twee schepn, de Edgar Bon net" en de „Akka" zullen in de komende dagen worden ge licht. Daarna moeten aan het uiteinde van het kanaal bij Suez nog vijf wrakken worden Waterstaat; mr. dr. R.H. Pos, gevolmachtidge minister van SurinameW, F. M. Lampe, ge volmachtigde minister van de Nederlanse Antillen; vice-admv raal b.d. H. C. W. Moorman, staatssecretaris van Marine; mr. J.A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaalmr. L. G. Kort en- horst, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaa; dr. A. A. L. Rutgers, vice-presi dent Raad van State; mr. ür. J. Donner. president Hoge Raad der Nederlandenvice-admiraal H. H. L. Pröpper, bevelhebber der zeestrijdkrachten; jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Commis saris der Koningin in de provin cie Zeeland; dr. M.J. Prinsen, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland; D.Hu- dig, oud-directeur Koninklijke Nederlandse Stoomboot Mij. AANHOUDEND ZACHT. Na het passeren van een fron tensysteem van een depressie op de oceaan in de loop van vrij dagochtend kwam ons land in een zuidwestelijke stromine. Daarmee werd lucht aangevoerd waarin buien voor kwamen. Een randstroming van de depressie: die vrijdagavond ten noordwes ten van Schotland was aangeko men trok vrijdagavond over En geland naar het oosten. De.:e storing zal de buiigheid tijdens het passeren van ons land in Nederland doen toenemen. Op de oceaan bevinden zich nog en kele lagedrukgebieden. Geza menlijk zorgen deze voor het handhaven van het zachte weer type in West-Europa daar ze de wind in de zuidwesthoek hou den. De windkrachten fluc- oiueJP tueren nogal, hetgeen verband geborgen. Vóór maart hoopt hout met de onstabiele opbouw men met dit werk klaar te zijn. van de aangevoerde lucht. (>P r doceren ,,hoe men het contra-re voutionaire gedrag van leerlin gen moet behandelenaldus te Wenen ontvangen berichten uit de Hongaarse hoofdstad. Een van de te behandelen pun ten zal zijn: „Kinderen, die wei geren Russisch te leren". De Rus sische' taal, die gedurende de op stand van oktober een poos van het lesrooster als verplicht vak geschrapt was, moet thans door alle kinderen tussen de tien en twaalf jaar geleerd worden. Het communistische partijblad „Nepszabadsag" van vrijdag be vatte een artikel, waarin voorge steld wordt kinderen van hun ouders te scheiden. Volgens de schrijver van het artikel is de verhouding tussen kinderen en hun ouders zeer slecht geworden en is het daarom aanbevelens waardig de kinderen weg te ne men en hen in „kindersteden" op te voeden. Daar, aldus de schrij ver, kunnen zij opgroeien in een gezonde denksfeer en daar kan men hun socialistische vader landsliefde bijbrengen en tucht in een overeenkomstige omge ving. dus deze onjuiste daad kan nim mer als een precedent worden gebruikt, om dezelfde fout t. a. v. het Algerijnse vraagstuk te be gaan", verklaarde hij. De afgevaardigde van Irak, Volgens de generaal zal dan 75 procent van de tankschepen het kanaal kunnen passeren. „Als medegedeeld door het K. N. M. L g -•»T-,: oil* geldig tot zaterdag- alles goed gaat, zullen omstreeks midden mei weer schepen van alle tonnages het kanaal kunnen gebruiken", aldus generaal Whee ler. Drie geleerden van de Colum bia universiteit hebben meege deeld dat bij alle atoom- en wa terstofbommen, die tot nu toe tot ontploffing zijn gebracht, energie vrij komt gelijk aan die van 50 miljoen ton dynamiet; en deze hoeveelheid energie is even groot als die van 2.500 bom men van het type dat op Hiro- s.iima in Japan is afgeworpen. Deze mededeling is vervat in een donderdag gepubliceerde verslag, waarin voorts wordt ge zegd dat men bommen met een totale hoeveelheid energie van 35.000 miljoen tonT.N.T. tot ont ploffing moet brengen oordat het „gemiddelde" aan radio-ac tief strontium over de gehele we reld het gevaarlijke niveau in het menselijk lichaam, verricht op 17 verschillende punten in de wereld. Radio-actief strontium, dat be schouwd wordt als potentieel het gevaarlijkste element van alle radio-actieve stoffen die bij kernontploffingen vrijkomen, kan beenderkanker veroorzaken als het in naar verhouding vol doende hoeveelheid voorkomt in het menselijk lichaam. Het kan in 't lichaam komen door het eten van besmette groente of melkproducten. te De Bilt, avond. Enkele buien. Vrij veel bewolking met enkele buien. Matige tot krachtige zuid westelijke wind. Zacht voor de tijd van het jaar. ZONDAG 10 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden v.m. 9.18 9.53 10.33 10.43 n.m. 10.09 10.44 11.24 11.34 MAANDAG 11 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 10.47 11.25 11.22 0.02 12.40 0.12 1250 ZON MAAN op onder op on dei Febi 9 8.09 17.44 12.00 326 10 8.07 17.46 12.56 4.28 11 8.05 17.48 14.04 523 12 8.04 17.50 15.21 6.09

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1