Zondagrijverbod voorlopig buiten werking HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Waakzaamheid in de oliesituatie blijft nog geboden Staking in Algerië geëindigd Ontevredenheid in vele gebieden van Indonesië Zware storm over Ierland en Zuid-Schotland weg die pijn akkertjes Verklaring van generaal Norstad Verklaring van Ulbricht De plannen inzake een Europees vrijhandelsgebied WOENSDAG 6 FEBRUARI 1957 12e Jaargang Nr 3990 Minister Zijlstra is voor nemens het zondagsrijver bod in aansluiting op de reeds toegepaste verzach ting thans voorlopig buiten werking te stellen. De si tuatie verplicht echter nog tot waakzaamheid. Daarom behoudt de minister zich voor, op de voorlopige bui ten-werking-stelling terug te komen indien de ontwikke ling van de voorraadsituatie daartoe ernstige aanleiding zou geven. Waakzaamheid blijft echter nog geboden Regering antwoord op algemene beschouwingen inzake Sumatra Land- en zeeverkeer ondervond grote moeilijkheden Ierland en Zuid-Schotland zijn in de nacht van maan dag op dinsdag getroffen door een zware storm, waar in windstoten van 160 km per uur voorkwamen. In Ierland kwamen twee personen om het leven. Een opvarende van een schip op de rivier de Liffey in Dublin sloeg overboord en ver dronk. Het andere slacht offer werd nabij Cork door een ijzeren plaat getroffen, die van een dak was ge waaid. en In 10 minuten helpen direct De studenten in Bulgarije OPPERSTE SOWJET BIJEEN Bijeenkomst ministers der Westeuropese Unie INPONESSÊ De zaak-De Braai Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Dit heeft de minister meege deeld in antwoord op de vraag van het Tweede Kamerlid mr. Burger of de minister bereid was het zondagsrijverbod in te trek ken nu de benzineschaarste, al dus de vragensteller, zo weinig nijpend blijkt te zijn dat de toch al beperkte besparing, welke een gevolg is van dat verbod, nog willekeurige uitzonderingszonda gen toelaat. In zijn antwoord zet de minis ter de gang van zaken zoals die tof nu toe is geweest nader uit een. Zoals bekend is noopte de slui ting van het Suezkanaal en de vernieling van enige pijpleidin gen in Syrië tegen het eind van november tot een vermindering van het verbruik van aardolie- produkten. Hoewel het zeer moei lijk bleek betrouwbare gegevens over de te verwachten aanvoe ren te verkrijgen, werd in het West-Europese overleg te Parijs de vermindering voor december gezien de nog zeilende aanvoer op 10 procent geschat. Voor januari waren de verwachtingen echter somberder. Daarvoor wer den cijfers genoemd van 20 a 25 Met het oog op de onzekere politieke situatie stelde de rege ring zich op het standpunt, dat de binnenlandse voorraden zoveel mogelijk moesten worden ge handhaafd. Daarom werden alle voorbereidingen voor een distri butie van olieprodukten getrof fen. Voorshands werd volstaan met een globale verbruiksbeper- king tot 90 Voorlopig werd de toewijzing van gasolie voor het openbare en het vitale deel van het binnenlandse vrachtvervoer op 100 gehandhaafd, teneinde dit zo goed en zo lang mogelijk gaande houden. In verband hier mede werd de toewijzing van gas olie voor huishoudelijk verbruik op 80 gesteld en voor benzine op 85 De toewijzing van stook olie werd beperkt tot 90 De minister was van oordeel dat een formele benzinedistri- butie zo lang mogelijk moest worden uitgesteld. Hij liet zich daarbij leiden door de overwe ging, dat een dergelijke distri butie niet slechts hoge kosten zou veroorzaken, doch tevens vele ingewikkelde toewijzings problemen met zich zou bren gen, waardoor aan het bedrijfs leven ernstige schade zou wor den toegebracht, hetgeen zijn consequenties tot in alie on derdelen daarvan zou doen ge voelen. De regering besloot derhalve tot de tijdelijke invoering van een zondagsrijverbod over te gaan, waardoor het verbruik op werk dagen voorshands op een welis waar lager, maar toch nog rede lijk peil zou kunnen worden ge handhaafd. De minister besefte daarbij zeer wel, dat bepaalde on dernemingen, met name in het café- en restaurant- en het auto verhuurbedrijf, daardoor zouden worden getroffen. Hij liet zich echter leiden door de overweging, dat deze bedrij ven, gegeven de nu eenmaal nood zakelijke beperking van het ben zineverbruik, door tekorten bij de pompen en door een formele rantsoenering, die gezien de vele voor zakelijke doeleinden nood zakelijke prioriteiten, voor an dere riffen 'zeer drastisch" zou zijn geweest, eveneens zouden zijn getroffen. Bovendien verkeerden wij wat het rijden op zondag be treft in de betrekkelijk stille win terperiode. Met het oog op de sombere verwachtingen voor januari werd intussen de benzine distributie tot in alle onder delen. voorbereid, teneinde zo nodig aanstonds jn werking te kunnen worden gesteld. De aanvoer van benzine in janu ari bleef echter ongeveer op het peil van december. Dit bleek mogelijk door de olie uit de intakt gebleven Ameri kaanse pijpleiding in het Mid den-Oosten in sterker mate naar Europa te leiden, ter wijl bovendien nog extra- aanvoer uit Venezuela en de Verenigde Staten werd ver kregen. Het ook door de win ter beperkte verbruik maak te het daardoor mogelijk de binnenlandse voorraden te handhaven en zelfs iets te vergroten. Voor de tweede helft van het lopende kwartaal ziet de West- Europese benünesituatie er in tussen volgens mededelingen uit Parijs minder gunstig uit, als ge volg van een kleinere aanvoer van Amerikaanse benzine dan aanvankelijk werd verwacht en een in de komende maanden stij gende behoefte. De organisatie voor Europese economische sa menwerking (O. E. E. S.) heeft in verband hiermede een alloca tiesysteem in overweging in het kader waarvan de gezamenlijke olie, uit het Midden-Oosten en uit Amerika voor West-Europa beschikbaar, naar de behoeften der landen zal worden verdeeld. Deze verdeling zou voor ons land een kleinere toewijzing van ben zine met zich brengen dan in de afgelopen twee maanden voor binnenlands gebruik ter beschik king kwam. Formele beslissin gen zijn te dien aanzien nog niet genomen. Ifc> minister wijst er in dit ver band volledigheidshalve op, dat de positie voor gas- en vooral stookolie belangrijk ongunstiger is. Ter vermijding van ernstige storingen in de produktie worden dan ook in sterke mate de pogin gen erop geconcentreerd om met Amerikaanse hulp in deze moei lijkheden te voorzien. Hoewel de situatie dus nog tot waakzaamheid verplicht, is (tb minister, gezien de momentele voorraadposltie, voornemens het zondagsrijverbod in aansluiting op de reeds toegepaste verzach ting thans voorlopig buiten wer king te stellen. Hij behoudt zich voor hierop terug te komen, in dien de ontwikkeling van de voorraadsituatie daartoe ernstige aanleiding zou geven. De minister beseft, dat deze voorlopige buitenWerkingsteliing nog het bezwaar in zich sluit van onzekerheid voor de toekomst, 't- geen in het bijzonder in verband met het toeristenverkeer in het voorjaar en de zomer van belang is. Deze onzekerheid kan de mi nister echter niet wegnemen. Zij wordt niet door hem veroorzaakt doch door de crisis in het Mid den-Oosten. Hoewei de herope ning van het Suezkanaal over enige maanden niet onwaarschijn lijk kan worden geacht, blijft de toestand in het Midden-Oosten vooralsnog zeer labiel. Zorg voor de binnenlandse voorraden blijft dus vooral ook met 't oog op het grote zomerverbruik en de daar mee voor tal van bedrijven ver bonden belangen geboden. De minister is wel bereid met het oog op de voorraadposities be perkte risico's te nemen, doch hij heeft er bezwaar tegen, zich bij voorbaat vast te leggen. Hij stelt zich voor omstreeks het begin van maart aan de hand van de dan beschikbare gegevens in overleg met de verschillende or ganisaties van het bedrijfsleven de toestand nader onder ogen te zien. Die Indonesische premier' Ali Sastroamidjojo heeft dinsdag na mens de regering geantwoord op de algemene beschouwingen in eerste termijn van het parlement over de regeringsverklaring in zake de gebeurfienissen op (Su matra, welke de premier op 21 januari j.l. heeft afgelegd. Ali Sastroamidjojo gaf in zijn antwoord toe, dat er in vele gebieden van Indonesië een gevoel van ontevredenheid heerst. Ook onder de strijd krachten valt het waar te ne men. Doch, zo vervolgde hij, ook tijdens de koloniale pe riode was er ontevredenheid en deze kon, nadat zeven jaar ge leden Indonesië's onafhanke lijkheid door de wereld was er kend, niet verdwijnen, „omdat er nog steeds banden waren, die het Indonesische volk met de vroegere koloniale overheer sers bonden". Dat de regering zich, nu deze banden zijn verbroken en de R. T. C.-overeenkomsten zijn op geheven, thans ziet gesteld voor problemen, die haar in haar ac tiviteit belemmeren, heeft haar verbaasd. •e regering is er van overtuigd dat het programma, dat zij uit voert, een progressief program ma is, dat de belangen van het gehele Indonesische volk verze kert. Wat betreft de ontwikkelingen op Sumatra, gaf de premier een overzicht van het verloop van de besprekingen, welke de rege ringsdelegatie onder leiding van minister Eni Karim kortgeleden in Padang met de Bantengraad heeft gevoerd. Over de conferentie van alle troepencommandanten van Su matra, welke de vorige week on der leiding van de chef-staf van de landmacht, generaal-majoor Nasution in Palembang is gehou den, deelde de premier mede, dat de conferentie besloten heeft Su matra te verdelen in vier „defen siegebieden", in plaats van twee, zoals thans het geval is. De nieu we gebieden zijn Atjeh, Midden- Sumatra. Zuid-Sumatra en Tapa- nuli, en Oost-Sumatra. De kwestie-Simbolon zal wor den overgedragen aan de chef staf, generaal-majoor Nasution, en de opperbevelhebber, presi dent Soekarno. P Een verhuizer in San Diego in Californië heeft een boete ge kregen voor het „zonder vergun ning overbrengen" van een villa van twee verdiepingen naar het midden van de rijweg. De staking van acht dagen, die door de MGhammedaan.se natio- rtalw-fcer» in Algerië--is uitgeroe pen om het- debat in de Verenig de Naties over het Algerijnse vraagstuk te beïnvloeden, is dins dag geëindigd. Niet alle Mohammedaanse ar beiders zijn weer aan het werk gegaan. Naar verluidt zouden enige werkgevers dinsdagmorgen geweigerd hebben de stakers weer in dienst te nemen. Als straf voor het sluiten van hun winkels tijdens de staking moeten een aantal Mohamme daanse winkeliers op bevel van de Franse autoriteiten hun zaken gesloten houden. In Parijs en omgeving zouden de meeste Mohammedaanse sta kers dinsdag het werk hervat hetben. In Audin-le-Tiche in Oost- Frankrijk heeft een mijnonderne ming 160 Mohammedanen, die gestaakt hebben, ontslagen. Franse ambtenaren schatten, dat op het hoogtepunt van de staking 80.000 van de 100.000 Noordafrikanen te Parijs gehoor hebben gegeven aan de oproep. In andere delen van Frankrijk en in Algerië staakte over het algemeen dertig procent van de arbeiders. Op verschillende plaatsen zijn stakers ontslagen. Een fabriek te Metz ontsloeg er 10. Te Al giers werden 205 leden van het personeel van een vliegveld bij Algiers naar huis gezonden. Ha venarbeiders te Algiers vonden hun plaats ingenomen door an deren. Stakers, die terugkeerden naar de tramremises te Algiers, kregen te horen, dat zij ontsla gen waren. Franse ambtenaren hebben in Algiers de woorden „gesloten tot nader aankondiging" aange bracht op een aantal winkels, die tijdens de staking gesloten waren. Van Franse zijde is dinsdag vernomen, dat in de voorgaande 24 uur opstandelingen acht Mo hammedanen hebben gedood en tien gewond. Bij gevechten kwa men in totaal dertig opstande- ÜJtgea^qrau... twintig werden ge» vangengenomen. Een groep opstandelingen heeft tachtig huizen van Alge rijnen verwoest in het korte tijd geleden gebouwde dorp Fodj Moessa in het departement Con- stantine. Honderden bomen werden ontworteld, waardoor wegen werden versperd en het auto bus- en spoorwegverkeer werd ontwricht. De locomotief van een personentrein, die op weg was van Belfast naar Londen- Derry, werd beschadigd door een vallende boom. Verscheidene schepen kwamen door de storm in moeilijkheden te verkeren, zoals het 969 ton metende Britse s.s. „Holdernore" dat zich bij Skerry Vore, vijftig mijl ten westen van de Schotse noordkust, bevond. Nabij Ardmore, eveneens noord west-Schotland, liep de Britse treilér „Robert Limbrick" aan de grond. Dit vaartuig meet 273 ton. De bemanning ging in de boten. Bij de zuidelijke Hebriden strandde de treiler „Mayspring" aan de ingang van de Castlefoaen. De Britse vissersboot „War wick Deeping" geraakte vijftig mijl ten zuiden van Dennis Head (Orkadenj in moeilijkheden, door dat enige spanten in de bunker ruimte het begaven. Meer dan 1500 studenten van de universiteit van Sofia zijn weggezonden omdat zij sympa thiseerden met de Hongaarse re volutionairen, aldus wordt in be richten, die in Wenen zijn ont vangen, gemeld. Tweehonderd studenten zouden in de laatste twee maanden naar concentra tiekampen gestuurd zijn. De opstand in Boedapest zou op Bulgaarse universiteiten en middelbare scholen sterke anti- Russische gevoelens gewekt heb ben. De orde is volgens de be richten hersteld. De oppei bevelhebber van de NAVO, generaal Norstad, heeft dinsdag te Parijs verklaard, dat zijn hoofdkwartier verwacht te gen december van dit jaar te kun nen beschikken over een West- duitse bijdrage bestaande uit drie gemotoriseerde infanterie-divi- sies, twee pantserdivisies, de kern van een luchtlandings-divisie en een divisie bergtroepen. De bijdrage voor de zeestrijd- krachten van de NAVO zou tegen die tijd bestaan uit "twee of drie mijnenvegers en waarschijnlijk een torpedobootjager. De West- duitse regering heeft beloofd tenminste twee squadrons trans portvliegtuigen voor de lucht strijdkrachten ter beschikking te hebben. Generaal Norstad zei nog maals, dat zijn opperbevel streeft naar verdediging van het gehele gebied van de NAVO. Hij zei zeer veel vertrouwen te hebben in de geallieerde strijdkrachten, maar niemand kan in het geval een Walter Ulbricht, de leider van de Oostduitse communistische partij, heeft onlangs in een re devoering verklaard, dat in Oost- Duitsland plannen hadden be staan voor een „contra-revolu tie", die op 2 november j.l„ twee dagen voor de Russen de Hon gaarse opstand neersloegen, in Oost-Berlijn had moeten begin nen. De leider van de voorgenomen opstand was dr. Wolfgang Ha- rich, een jonge universiteitslec tor. Harich is op 29 november met drie van zijn vrienden ge arresteerd wegens het onderhou den van betrekking met anti communistische Hongaarse in tellectuelen. Hij zal terecht moe ten staan wegens pogingen om het kapitalisme in Oost-Duits- land te herstellen aldus deze verklaring van Ulbricht, die gis teren is gepubliceerd. Harich zette zijn plannen op onder invloed van de Hongaarse Petoefikring groepering intel lectuelen), „bepaalde bekende personen uit Warschau" en the orieën over de „bijzondere Zuid Slavische weg" (naar het socia lisme). Gesteund door Westduit- se sociaal-democraten en „ver schillende agentschappen" eis ten de organisatoren de verwij dering van communisten uit de leiding van de staat en verbre king van de betrekkingen met de Sowjet-Unie. De strijd had onder de leuze „tegen het Stali nisme" gestreden moeten wor den, aldus Ulbricht. oorlog uitbreekt, waarborgen, dat het mogelijk zal zijn al de gebieden in de eerste kritieke dagen te verdedigen. Op een vraag over het gevolg van de aangekondigde besnoeiing van de Britse defensie-uitgaven op de gevechtskracht van zijn strijdkrachten, zei generaal Nor stad, dat voor de verdediging van de centrale sector van Euro pa tenminste dertig divisies no dig zijn. In 1954 en 1955 dacht men zes tig tot negentig divisies nodig te hebben voor dit doel. Thans ech ter zijn de plannen gewijzigd met het oog op het gebruik van atoomwapens. Het is duidelijk, dat indien de Britse besnoeiing beperking van het noodzakelijk geachte mini mum van dertig divisies met zich mee zal brengen, het hoofdkwar tier het huidige strategische plan zal moeten herzien, aldus gene raal Norstad. In het Kremlin is gisterochtend de Opperste Sowjet, de Sowjet- russische volksvertegenwoordi ging bestaande uit de raad van nationaliteiten en de raad van de unie, bijeengekomen. Het is de eerste zitting sinds de opstand in Hongarije De zit ting begon met een korte bijeen komst van de raad van nationali teiten. De afgevaardigden keur den een uit acht punten bestaan de agenda goed. De agenda om vat o.m. een verklaring over de buitenlandse politiek, bespreking en goedkeuring van de begroting en het staatsplan voor 1957, ver kiezing van leden van het hoog gerechtshof, de organisatie van de economische commissie van de raad van nationaliteiten, be krachtiging van de decreten van de Opperste Sowjet en verschei dene andere kwesties betreffende organisatie en bestuur. Bij het lichtschip „Morecambe Bay", aan de kust van Lancashire verzocht de Britse treiler „Alc- maria" om hulp, daar het ma- chineschade had. De Britse trei ler „Red Sabre", die evenals de reddingboot van Barrow assisten tie verleende, kwam zelf in een moeilijke positie te verkeren, doordat er een tros in de schroef raakte. De „Alcmaria" is later door de Britse treiler „Dean Swilt" op sleeptouw genomen. De „Red Sabre" is voor anker gegaan. Tengevolge van de storm kon den aan de noord- en westkust van Frankrijk schepen niet uit varen. Vissersboten, die op zee waren, moesten hun toevlucht in een haven zoeken. Aan het voorjaarsachtige weer in Frankrijk is dinsdag een einde gekomen. Weerkundigen ver wachten vandaag in de meeste delen van het land regen. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft dinsdag ver klaard dat de Franse regering in beginsel een Brits voorstel voor een bijeenkomst van de rm- nisters der Westeuropese Unit heeft aanvaard. De bijeenkomst zou op 26 februari te Londen worden gehouden, De Franse re-, gering wil de keuze van een de-* finitieve datum in verband met de vergaderingen voor de Euro pese gemeenschappelijke mam (van 1719 februari in Parijst nog aan zich houden. ten. Niet alleen was de meerder heid tegen het beginsel de land bouw uit te sluiten, doch boven dien was zij van mening dat dit in strijd zou zijn met de voor schriften van de algemene over eenkomst inzake tarieven en handel (Gatt). Volgens het blad zal het land bouwvraagstuk mogelijk de voor naamste hinderpaal blijken voor het bereiken van overeenstem ming op de bijeenkomst van de raad van ministers der O.E.EB. welke 12 februari a.s. te Parijs zal worden gehouden, daar De nemarken, Italië en Nederland naar verwacht wordt ersntige be zwaren tegen het Britse stand punt hebben. In goedingelichte kringen te Londen meent men te weten, dat Engeland zich in de bijeenkomst van de Raad van Ministers der organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking, die van 12 tot 14 februari te Parijs zal worden gehouden, zal uitspre ken voor onmiddellijke opening van onderhandelingen over het sluiten van een verdrag tot in stelling van een Europees vrij handelsgebied. Men hoopt, dat het verdrag aan het einde van dit jaar of aan het begin van het volgend jaar ter goedkeuring aan het Lager huis zal kunnen worden voorge legd. Uit goedingelichte bron wordt voorts vernomen, dat de Engelse regering maandag a.s. een wit boek zal uitgeven over het En gelse standpunt tegenover een Europees vrijhandelsgebied. Dit witboek zal dienen ter voorbe reiding van de a.s. bijeenkomst van de Raad van Ministers der O. E. E. S„ waarin de kwestie van de associatie van Engeland en andere landen door middel van een vrijhandelsgebied met de zes landen van de gemeenschappe lijke markt zal worden bespro ken. Men gelooft te Londen, dat de besprekingen langer zullen duren dan de drie dagen die zijn voorzien. Minister Thorneycrott zal op 11 februari naar Parijs vertrekken, waar hij vóór de aanvang van de conferentie voor bereidende besprekingen zal voeren. Nahr D.P.A. meldt, juicht de Duitse regering de instelling van Europees vrijhandelsgebied, zo als dit door de O. E. E. S. is voor gesteld, toe. In de bijeenkomst van de Raad van Ministers der O. E. E. S„ waarin Duitsland ver tegenwoordigd zal zijn door vice- kanselier Bluecher en de minis ter van Economische Zaken, prof. dr. L. Erhard, zal dit positieve standpunt kenbaar worden ge maakt. Het O. E. E. S.-rapport over de mogelijkheden. Volgens de „Fin. Times" heeft de meerderheid van de deskun digen van de organisatie voor Europese economische samen werking, die de voorstellen voor een Europees vrijhandelsgebied hebben bestudeerd en daarover inmiddels een rapport hebben gepubliceerd, zich uitgesproken tegen het Britse plan om de han del in landbouwprodukten van het nieuwe systeem uit te slui- Het landgerecht in Madjaleng- ka, West-Java, heeft dinsdagmor gen de behandeling voortgezet van de zaak tegen de Nederland se beklaagde, H. de Braai, aan wie ondergrondse activiteit tegen de Indonesische staat ten laste is gelegd. Tijdens deze zitting, welke werd bijgewoond door de Belgische zaakgelastigde in Djakarta, Jacques Vermer, werden de eer ste getuigen a décharge gehoord- Volgens de verklaringen van deze getuigen hebben zij de be klaagde in Bandung ontmoet in de laatste maanden van 1952, toen hij volgens beweringen van getuigen a charge zich bij een bende in de bergen zou hebben opgehouden. Getuige Albert Tempelers, .een 35-jarige Belgische onderdaan, vertelde de rechter, dat De Braai bijna dagelijks bij hem thuis kwam, nadat De Braai in okto ber 1952 als vrachtautobestuur der was ontslagen. Volgens hem is De Braai, die hij reeds van jongs af aan heeft gekend, nooit betrokken geweest bij subver sieve acties. Mevrouw Tempelers, de echt genote van de eerste getuig*, biechtte de réchter op, dat de da gelijkse bezoeken van De Brail haar in hoge mate hadden ver veeld. De derde getuige, een Indone sische vrachtautobestuurder, re- tuigde dat hij in de bewuste pe riode De Braai tweemaal per week had gezien. De volgende zitting werd hier na vastgesteld op 18 fehruari. ZUIDELIJKE WIND Ook dinsdag bleef ons land zich in zachte lucht bevinden. In het zuidoosten en midden van ons land bleef de zon meestentijds schijnen, maar in het westen en noorden van ons land was het geruime tijd zwaar bewolkt met regen. Daar werden ook regen- hoeveelheden tot 6 a 7 mm geme ten. Dit was te wijten aan het feit, dat de voorbijtrekkende oceaandepressies hun invloed ge leidelijk wat meer naar het oos ten wisten uit te breiden. Dins dag kwam daarbij een oceaan front juist tot aan het westen van het land. maar zwenkte te gen de avond naar het noorden weg. Boven zuid Engeland be woog toen een secundaire storing naar het noorden. Deze storing brengt de grens tussen zachte en iets minder zachte lucht vandaag opnieuw dichtbij of over ons land, waarbij dus de neerslagkan sen opnieuw aanwezig zijn; de wind, die geleidelijk uit het zui den toenam, wordt vandaag tij delijk zuidwestelijk. In het tem- peratuurverloop komt weinig verandering. medegedeeld door het K. N. M. geldig tot woensdagavond. Aanhoudend zacht. Veranderlijke bewolking en op vele plaatsen droog weer. Matige tot krachtige zuidelijke wind. Aanhoudend zacht. DONDERDAG .7 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. K.m. 6.05 634 6.40 7J» 7.20 7.49 7.30 739 ZON MAAN op onder op ondet Febr. 6 8.14 17.39 10.12 0.03 7 8.13 17.41 10.41 1.11 8.11 17.42 11.16 *2.19 9 8.09 17.44 12.00 3 2S> 10 8.07 17.46 12.56 42» 11 S.05 17.48 14.04 52" 12 8.04 17.50 15.21 6.09

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1