m Algerijnse kwestie is een Franse binnenlandse aangelegenheid De conferentie te Brussel Arrestaties in Boedapest Eisenhowers voorstel voor het Midden-Oosten Soeka HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER rno over gezagscrisis Straaljager van Kon. Luchtmacht boven IJsselmeer verongelukt De toestand op Cyprus DINSDAG 5 FEBRUARI 1957 12e Jaargang Nr 3989 Pineau in de politieke commissie der V. N. ONTPLOFFING IN AMERIKAANSE MIJN 37 mijnwerkers kwamen om het leven Indonesië Piloot wist zich met schietstoel te redden Grote schade door mond en klauwzeer in Frankrijk Gisterochtend om kwart voor twaalf is een Gloster „Meteor"-straaljager van de basis Soesterberg van de Kon. Luchtmacht veronge lukt. De vlieger heeft zich door middel van de schiet stoel uit het toestel kunnen begeven. Goudmijnen zullen de helft van de dam van Assoean financieren Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pe advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,—; Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 our Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uw. „Wij hebben nooit de compe tentie van de Verenigde Naties ten aanzien van het Algerijnse vraagstuk erkend, wij doen dat nu niet en wij zullen dat nooit doen. Krachtens het volkenrecht beschouwen wij dit vraagstuk als van essentieel binnenlandse aard", aldus heeft de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, maandag in de politieke commissie van de alge mene vergadering der V. N. ver klaard. De rede van de minister, die drie uur in beslag nam, bevatte drie delen. In het eerste deel gaf Pineau een overzicht van de ju ridische en diplomatieke aspec ten van de kwestie, waarbij hij met nadruk elke eventuele in menging van de V. N. van de hand wees. In het tweede stuk behandelde hij de vorderingen, welke Algerië sinds de komst Sn een steenkoolmijn te Bishop in de Amerikaanse staat Virginia heeft zich maandag een ontplof fing voorgedaan. Volgens de (fierste berichten zijn ten minste 9 personen om het leven geko men, 27 mijnwerkers worden vermist. Rook en vergiftiging van de lucht vormen het grootste ge vaar. Er deed zich geen instor ting voor. De ontploffing gebeur de op een diepte van acht km. Men heeft hoop, dat er nog een aantal mijnwerkers kan worden gered. Volgens het Franse perbureau AFP zijn er mogelijk meer dan dertig doden. In het middaguur (plaatselijke tijd) maakte de „Pocahontas Fuel Co", de eige naresse van de mijn, bekend dat de hulpploegen alle hoop op het vinden van overlevenden hebben opgegeven. Eerder waren reeds negen lijken geborgen. Het laatstgenoemde dodencij fer is 37. Door de ontploffing bleef een lift vastzitten zodat de reddingsploegen gedwongen wa ren van een andere ingang, vier km verder op, gebruik te maken om te pogen de getroffen verdie ping te bereiken. van de Fransen in 1830 heeft ge maakt, en de hervormingen, die op het ogenblik worden uitge voerd. Tenslotte besprak de minister de klacht, welke Frankrijk heeft ingediend tegen „de buitenland se inmenging" in Algerië, waar bij hij met name Egypte en de Sowjet-Unie noemde. Vervolgens gaf Pineau een overzicht van wat de Fransen in Algerië tot stand hebben ge bracht. Het land, dat in 1830 op politiek, economisch en sociaal gebied een vacuum was, staat nu aan het hoofd van de minder ontwikkelde gebieden. De bevol king is van twee miljoen tot 9 miljoen uitgebreid. Er zijn tach tigduizend kilometers weg en 4500 km spoorweg aangelegd. De ziekenhuizen tellen tezamen der tigduizend bedden, d.w.z. één per 330 inwoners tegen één per dui zend inwoners in Egypte. Van het onderwijs, dat beschikt over 2500 scholen en waarvoor jaar lijks een vijfde van de begroting wordt besteed, profiteren 523.000 kinderen, onder wie 350.000 Mo hammedanen. Openbare func ties staan open voor iedereen en het gemiddelde salaris is vier tot vijf maal hoger dan dat in Egyp te, aldus de Franse minister. Hierna ging Pineau in op de organisatie van de Algerijnse opstandelingen. Volgens hem nemen er drie bewegingen aan het verzet deel: De Algerijnse nationale beweging van Messali Hadj, het nationale bevrijdings front, dat vooral op militair ge bied actief is, en de Algerijnse communistische partij, die voor al het verzet in de steden steunt. De minister voegde hieraan toe, dat deze drie groepen naast el kaar werken en ieder slechts een deel van de openbare me ning vertegenwoordigen. Pineau verklaarde, dat Frank rijk in Algerië strijdt om daar de vrede te herstellen en het leven en de eigendommen van de bevolking te beschermen. Wat de buitenlandse inmen ging in het Algerijnse conflict betreft was liij van mening, dat de opstandelingen ongetwijfeld „de door Frankrijk voorgestelde vreedzame oplossing" zouden hebben aanvaard, als zij geen aanmoedigingen en een aanzien lijke hulp uit het buitenland hadden gekregen. In dit verband somde hij een aantal voorvallen op, waaruit deze buitenlandse inmenging bleek. Hij herinnerde aan de aanhouding van de „Athos" in oktober van het vo rige jaar. Dit vaartuig was met een lading wapens op weg van Egypte naar Algerië. Aan het slot van zijn betoog verklaarde Pineau, dat de Fran se regering „in Algerië een nieu we gemeenschap wil organise ren waarvan de leden in vrij heid en met volkomen gelijke rechten kunnen leven". „Wij hebben Uw recht op inlichtin- een erkend", zo vervolgde de minister tot de leden van de commissie. „Wij verzoeken U thans onze rechten te erkennen, door niet een resolutie te aan vaarden, die een inbreuk zou vormen op het handvest". PRINSES MARIJKE VOOR KLEINE NABEHANDELING OPGENOMEN. H. K. H. Prinses Marijke is gisteren voor enkele dagen opge nomen in het ooglijdersgasthuis te Utrecht voor een kleine nabe handeling. GESTRANDE KUSTVAARDER „MICHEL SWENDEN" IN GEVAARLIJKE POSITIE. De 342 ton metende Nederland se -kustvaarder „Michel Swen- den", die sinds zaterdag bij Abe- ravon (Wales) aan de grond zit, bevindt zich in een gevaarlijke positie. Twee sleepboten hebben vier maal tevergeefs getracht het vaartuig vlot te trekken. Het schip, waarvan het roer en de schroef zijn vernield, zit vijf tien meter van een golfbreker. Er staat een hoge zee. De tien leden van de beman ning hebben besloten aan boord te blijven. Na afloop van de maandagmor- iaan 't systeem van minimumprij aan norinde van vier o gen gehouden besprekingen van de ministers van Duitsland, Frankrijk en Italië en de Bene- luxlanden over de gemeenschap pelijke markt, heeft een lid van de Nederlandse delegatie meege deeld, dat naar aanleiding' van de in Den Haag gevoerde bespre kingen doer de Nederlandse dele gatie twee amendementen wer zen voor een periode van vier of acht jaar, wanneer vast is komen te staan hoe hoog de z.g.n. bui tentarieven zullen worden. De voorzitter van de vergade ring, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, deelde na afloop mede, dat maandagmorgen vooruitgang geboekt is. Wat de landbouwkwesties be treft zeide Soaak, dat het pro- bieem der buitentarieven en dat den ingediend met betrekking tot der minimUmprijzen praktisch is |nnJkn,,..m.nIi;no«v. het landbouwprobleem. De instelling van een systeem van minimumprijzen, zo heet het daarin mag niet tot gevolg heb ben, dat het bestaande handels verkeer achteruit gaat. De Nederlandse delegatie houdt overigens vast aan haar reserve dat zij zich pas kan verbinden President Soekarno heeft zon dag betoogd, dat zijn jonge land „op elk gebied een toenemende gezagscrisis doormaakt". Zich zelf had hij al gevraagd of demo cratie voor het land aanvaard baar zou zijn. „Wij moeten een aan de wetten gehoorzamende staat hebben, doch op het ogen blik is het noodzakelijk dat we een aan de „revolutionaire" wet ten gehoorzamende staat heb ben", aldus de president. Twee weken geleden maakte president Soekarno bekend een plan te hebben om verdere ver slechtering in de toestand te voorkomen, door het instellen van een adviserende raad onder zijn leiding. Zijn jongste verklaring legde de president af tijdens de zeven de herdenking van de Dies Na- talis van de universiteit van In donesië. Radio-Boedapest maakte maan dagochtend weer bekend dat een aantal studenten is gearresteerd wegens contra-revolutionaire ac tiviteit. Bij huiszoekingen heeft de politie een belangrijke hoe veelheid wapens gevonden. De Hongaarse minister voor de plannen, Arpad Kiss, heeft volgens „Nepszabadsag" ver klaard, dat een zeer ernstige in flatie dreigt. Doordat de salaris sen, die op het ogenblik dikwijls 25 tot 30 procent hoger zijn dan voor de gebeurtenissen in okto ber, niet in de juiste verhouding staan tot de prestaties van de ar beiders, kan zelfs met de belang rijke economische hulp die de Sowjet-Unie levert, de nationale economie niet hersteld worden, aldus de minister. De rector van de medische fa culteit van de universiteit in de Hongaarse hoofdstad, Pal Degesi Kie, heeft tegenover het pers bureau M. T. I. verklaard, dat elke dag in de universiteitsge bouwen verborgen wapens wor den gevonden. Hij beloofde dat krachtig opgetreden zal worden tegen hoogleraren en studenten „die niet begrijpen dat de tijd van reactionaire kuiperijen voor goed voorbij is." Uit Wenen wordt gemeld, dat in de nacht van zondag op maan dag 27 Hongaren over de Oosten rijkse grens zijn gevlucht. Het onafhankelijke Weense blad „Neuer Kurier" berichtte maandag dat negen Hongaarse verzetsstrijders, die in een pant serauto waren ontsnapt, zaterdag kort voordat zij Oostenrijk be reikten bij het dorp Lutzmanns- burg door 12 tanks zijn achter haald: Slechts één van hen slaagde erin de grens over te komen. Het blad meldde voorts, dat er steeds meer deserteurs uit het Hongaarse leger naar Oostenrijk vluchten. Volgens het inlichtingenblad van het Franse ministerie van Landbouw heeft het mond- en klauwzeer Frankrijk sedert 1952 meer dan 150 miljard frank ge kost. Ondanks de getroffen be- strijdingsmaatregelelen verbreidt deze ziekte zich nog steeds. Bij dezelfde gelegenheid uitte de president van deze universi teit, professor Bahden Djohan, het dreigement, dat alle „toog- leraren en docenten van Indo nesische nationaliteit, verbon den aan de staatsuniversiteit, al hun functies op het gebied van onderwijs zullen neerleggen", in dien de regering voortgaat met de aangekondigde inlijving van de technische faculteit in een nieuw op te richten staatsuni versiteit. Deze faculteit maakt thans deel uit van de universi teit van Indonesië. DE BANTENGRAAD EN DE COMMUNISTEN. De militaire bantengraad, die in december de macht in Midden- Sumatra heeft overgenomen, heeft een communistisch parle mentslid uitgedaagd een bezoek aan deze provincie te brengen. Radio Padang, dat deze uitnodi ging de lucht inzond, verklaarde, dat de persoonlijke veiligheid van het betrokken parlementslid, An war Kadir van de P. K. I., tij dens een eventuele rondreis door Midden-Sumatra zal wor den gewaarborgd. De zonder bloedvergieten ver lopen staatsgreep van de Ban tengraad werd in het parlement door de communisten en ook door andere linkse leiders sterk veroordeeld. Zij noemden de raad een „fascistisch militair re giem", vooral nadat in Midden- Sumatra een aantal communis ten was gearresteerd. Kolonel Simbolon, de opstan dige territoriaal commandant van Midden- en Noord-Sumatra, zal volgens maandag in Djakarta ontvangen berichten voorlopig in Midden-Sumatra blijven. Het uitgaansverbod voor alle mannelijke Griekse en Turkse Cyprioten van 12 tot 27 jaar, dat dit weekeinde in alle grote ste den van Cyprus was afgekon digd, is maandagochtend opge heven. Enkele uren later werd het echter in Nicosia weer van kracht. De reden hiervoor is niet bekendgemaakt. Het uit gaansverbod volgde op een bom aanslag waarbij zaterdag een Turkse politieman om het leven gekomen is. Het is maandag avond weer ingegaan. Een Griekse Cyprioot, die bij de onlusten van zondag in Fa- magusta gewond was, is maan dagochtend in een ziekenhuis overleden. In verscheidene plaatsen op het eiland zijn de Griekse ar beiders in staking gegaan uit protest tegen het optreden van de Turkse Cyprioten. In de afgelopen nacht van zondag op maandag is bij het dorp Akha, tussen Larnaca en Famagusta, een auto met twee Britse militairen in een hinder laag gevallen. De ene Brit werd gedood en de andere gewond. De ondergrondse Cyprische or ganisatie Peka, die de Eoka leidt, heeft maandag te Famagusta pamfletten verspreid, waarin op geroepen wordt tot een algemene staking tot dinsdag middernacht. Deze staking is bedoeld als pro test tegen aanvallen van Turken op Grieken, die zondag een dode en tien gewonden hebben geëist. Maandagavond waren reeds talrijke winkels gesloten. De ha vens waren verlaten. Er is een uitgaansverbod afge kondigd om eventuele wanorde lijkheden te voorkomen. Naar het ANP van de Lucht machtvoorlichtingsdienst vernam is de bestuurder van de „Meteor", de 23-jarige reserve-sergeant- vlieger J. H. Witman uit 's-Gra- venhage voor een kort onderzoek in het hospitaal, te Soesterberg opgenomen. Het vliegtuig is vermoedelijk ten oosten van Marken in het IJsselmeer terecht gekomen. Het ongeluk is omstreeks kwart voor twaalf gebeurd. Door nog onbekende oorzaak was de vlieger genoodzaakt het toestel, een „Meteor-8" met schietstoel te verlaten. Collega-vliegers zagen de vlie ger aan de parachute naar bene den komen e.n waarschuwden radiotelefonisch de vliegverkeers- leiding op Soesterberg. Deze gaf de melding door aan de opspo- rings- en reddingsdienst van de Koninklijke Marine. Een „Cata- lina" amfibie vliegtuig steeg van Valkenburg op. Toevallig was echter op Soester berg juist een helikopter van de Amerikaanse luchtmacht in Duitsland geland, een S-55 van de opsporings- en reddingsdienst. De bemanning van dit toestel werd verzocht hulp te verlenen, zij vertrok met een Nederlandse gids. Na dertig minuten vliegen werd de drenkeling ontdekt. Weinige ogenblikken later was hij binnen boord gehesen en in wollen dekens gewikkeld. Op Soesterberg werd de gered de begroet door de commandant van de basis, kolonel-vlieger J. C. Vermeulen. Met een zieken auto is vlieger Witman naar het hospitaal vervoerd. Kol.-vlieger Vermeulen hee|ft de bemanning van de helikopter zijn dank betuigd en hulde ge bracht voor de wijze waarop ze de redding heeft verricht. De be manning bestond uit capt. Luns- ford W. Vincon jr, captain Robert H. Preller en airman Williard M. Hughen. De collega-vliegers hebben voortdurend gepoogd de aan- De goudvelden, die onlangs in de woestijn in het oosten van Egypte zijn gevonden, zullen vol gens de Egyptische minister van Nijverheid. Aziz Sidky, voldoende opleveren om ongeveer de helft van de ongeveer 4,9 miljard gul den bedragende kosten van de bouw van de dam van Assoean te financieren. Minister Sidky maakte dit be kend na een bezoek, dat hij aan de Egyptische mijngebieden heeft gebracht. dacht van in de omgeving zijnde vissers te vestigen op de drenke ling, maar deze tekenen zijn door de vissers niet begrepen. De „Catalina" is teruggekeerd toen de helikopter de opdracht had om de vlieger te redden. OP SCHIERMONNIKOOG: SCHOT VAN STRAALJAGER DOOR DAKRAAM Omstreeks half vijf maandag middag is een patroon uit een boordwapen van een straaljager door het dakraam van een huis aan de Lange Streek op Schier monnikoog gevlogen. Het projec tiel heeft zich in de vloer van de zolderkamer geboord. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Vermoed wordt, dat een der straaljagers die schietoefenin gen plegen te houden in een ge bied bij de Nederlandse Wadden eilanden thans naar het eiland toe vliegend heeft geschoten in- plaats van zoals voorgeschreven is, van het eiland af. Naar de Luchtmachtvoorlich- tingsdienst meedeelde is er bij de luchtmachtstaf geen enkele mel ding over het incident ontvan gen. Alleen is op de vliegbasis Leeuwarden een klacht- binnen gekomen. Een commissie stelt er een onderzoek naar in. opgelost. Aanstaande donderdag zullen de onderscheidene landen een lijst moeten indienen van pro- dukten, waarop een bijzondere procedure van toepassing zal zijn met betrekknig tot de gemeen schappelijke markt. De gedele geerden zullen dan in onderling overleg nagaan, welke produkten van deze lijst kunnen worden af gevoerd en voor welke produkten uiteindelijk een uitzonderingsre geling getroffen zal moeten wor den. Spaak zeide, dat nog slechts het transportprobleem en dat van de instellingen zal moeten wor den behandeld en hij verwachtte, dat hiervoor ook een oplossing gevonden zal wotden. Met betrek king tot de kwestie der overzeese gebiedsdelen zeide hij, dat deze nog een diplomatieke gedachten- wisseling noodzakelijk zal maken. Minister Spaak heeft na de ochtendvergadering verklaard, dat de besprekingen goed verlo pen. De landbouwkwesties zijn zo goed als geregeld en ook de kwestie van de buitentarieven staat op het punt geregeld te worden. De ministers gebruikten de lunch op de Nederlandse ambas sade. De Nederlanders blijken op de essentiële punten niet afgeweken te zijn van het reeds verleden week ingenomen standpunt. Wat het landbouwvraagstuk betreft in het bijzonder stelden zij een amendement voor volgens het welk het systeem van minimum prijzen niet tot gevolg mag heb ben dat het bestaande handels verkeer achteruit gaat. De Ne derlandse delegatie houdt verder vast aan haar reserve dat zolang zij niet weet hoe hoog de buiten tarieven zijn, zij zich met betrek king tot de minimumprijzen niet kan binden aan een periode tijdens welke deze minimumprij zen zouden gelden die langer is dan vier jaar. De aan de Europese assemblee deelnemende landen zullen tegen donderdag een lijst moeten indie nen van produkten waarop zij met betrekking tot de tarieven voorlopig een uitzonderings procedure wensen te zien toege- DE .HOLNES' VLOTGESLEEPT Het Duitse schip „Holnes" dat sinds eind vorige week ter hoog te van Schouwen-Duiveland aan de grond heeft gezeten is gister middag omstreeks half vijf vlot- gesleept. Er waren de afgelopen dagen al enige pogingen gedaan het vaartuig vlot te brengen, maar die waren alle mislukt. Hamilton Fish, een voormalig republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft op een ge meenschappelijke bijeenkomst van de commissies voor de strijd krachten en de buitenlandse be trekkingen van de Amerikaanse senaat, belegd ter bespreking van Eisenhowers voorstel om het doordringen van het communis me in het Midden-Oosten tegen te gaan, verklaard, dat de in Sa- csedi-Arabië werkende „Arabian American Oil Company" (Aram- co") aanzienlijke financiële steun aan de Algerijnse opstan delingen heeft verleend. Volgens Fish is dit gebleken uit stukken, welke werden gevonden op de vijf Algerijnse rebellenlei ders, die in oktoher j.l. werden gearresteerd, nadat hun vliegtuig waarmede zij uit Marokko naar Egypte waren vertrokken, door Franse jagers gedwongen was te ialen. Hamilton Fish verklaarde, dat „thans bekend is, dat de Fransen in de Sahara, 640 km ten zuiden van Algiers, een reusachtig veld van oliebronnen hebben ontdekt en het schijnt, dat de Aramco dacht veel betere zaken met de Arabieren dan met de Fransen te kunnen doen". Hamilton Fish, die zich tegen Eisenhowers voorstel uitsprak, deed een dringend beroep op het congres een onderzoek in te stel len naar de „olie- en dollardiplo- matiek van de Aramco". In verband met Eisenhowers verzoek om machtiging om, zo nodig, Amerikaanse strijdkrach ten in het Midden-Oosten te ge bruiken bij het tegengaan van communistische agressie, zei Fish nog dat wijlen president Roosevelt „het nooit gewaagd heeft het congres te verzoeken zijn bevoegdheid tot het verkla ren van oorlog aan hem af te staan". W. C. Daniel, bevelhebber van het „Amerikaanse legioen", een organisatie van oud-strijders, sprak zich vóór Eisenhowers voorstel uit. „Wat wij thans m.i. het meest nodig hebben is een krachtige en ondubbelzinnige verklaring van het Amerikaanse volk, waarin hét zegt bereid te zijn de Sowjet- Unie met gelijke munt te betalen, indien deze haar toevlucht tot geweld zou nemen", verklaarde hij. past. Deze lijst zal donderdag door de delegaties worden bespro ken waarbij dan in onderling overleg zal worden nagegaan welke produkten kunnen worde.p geschrapt. Voor de overblijven de produkten zal dan in het ver drag een uitzonderingsclausule worden opgenomen. De middagvergadering vaa de ministers. De zes ministers hebben hun werkzaamheden maandagmiddag op Hertoginnedal hervat. Zij hebben eerst een afvaardi ging van de Europese assemblee.? ontvangen. Deze delegatie be stond uit de voorzitter van de assemblee van de raad van Euro pa, Dehousse, de voorzitter var- de assemblee der Europese ge meenschap voor kolen en staal. Furler, de waarnemende voorzit ter van de assemblee van de Westeuropese Unie, Bohy, en drie rapporteurs over de vierde as semblee, namelijk Struye, Mon> mer en Motz. De afvaardiging heeft de mi nisters meegedeeld, dat zij ge kant is tegen een vierde Euro pese assemblee en aanbevolen de parlementaire controle van de gemeenschappelijke markt en Euratom toe te vertrouwen aan de algemene vergadering van de Europese gemeenschap voor kolen en staal, die zou worden uitgebreid. De delegatie heeft, daar zii on- overkomenlijke bezwaren tegen haar standpunt voorziet, aange raden de oprichting van een as semblee voor de gemeenschappe lijke markt en Euratom verge zeld te doen gaan van het tref fen van schikKingen die een on middellijke samensmelting van deze assemblee met die van cie E G. K. S. mogelijk maken. Met nadruk Wees ae afvaardiging er op, dat gestreefd moet worden naar een enkele Europese assem blee. I>e zes ministers en de afvaar diging zijn overeengekomen, dal de delegatie heden de voorzitter van de conferentie, de Belgische minister Spaak, een schriftelijke uiteenzetting ter hand zal stellen over haar standpunt over oprich ting van een enkele Europese assemblee. Dehousse en Struye zeiden te vreden te zijn over de wijze waar op de zes ministers hun voorstel len hebben onthaald. De overeenstemming over de landbouw, die men op een Neder lands voorbehoud na heeft kuD- nen bereiken, is gebaseerd op de onderstaande twee grondbeginse len: 1. Gedurende de aanloopiijd van 15 tot 17 jaar zal elke verja ging van douanerechten en op- hefling van invoerbeperkingen gelijkelijk betrekking hebben op industrie- en landbouwprodukteu. 2. Elk land zal het recht heb ben minimumprijzen vast te s.el len voor landbouwprodukteu, maar indien een land .produkten aanbiedt onder het nationaie mi nimum, kunnen de andere landen weer invoerbeperkingen afkondi gen. Aan het eind van de aanloop periode van de gemeenschappelij ke markt zal de raad van minis ters beslissen of het recht van de landen tot het vaststellen van mi nimumprijzen voor landbouwpro- dukten zal voortduren of moet worden gewijzigd. I Li medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot dinsdagavond. Zacht. Zacht weer met overdrijvende wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. WOENSDAG 6 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 5.26 5.50 Terneuzen 6.01 6.25 Hansweert 6.41 7.05 Walsoorden 6.51 7.15 MAAN Na afloop van de conferentie op maandagavond heeft de Beige sche minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, het volgende ver klaard: „Het was een zeer goede dag. Alles is afgewerkt. Het ver voer, de buitentarieven, de land bouw. Enkele zeer kleine pulken, die betrekking hebben op de lijs! van voorbehouden produkten zul len nog opgehelderd moeten wor den". ZON op onder op onder Febr. 5 8.16 17.37 9.49 6 8.14 17.39 10.12 0.03 7 8.13 17.41 10.41 1.11 8 8.11 17.42 11.16 2.19 ZACHT WEER In de algemene circulatie ko men geen grote veranderingen voor. Ook maandag werd de aan voer van zachte, uit de subiro- pen afkomstige lucht bestendigd, daar de druk boven Zuid Oost- Europa hoog en bij IJsland laag bleef. Een nieuwe, actieve de pressie, die maandagavond lang: Schotland trok, deed de zuider storm op het noordelijk deel vai de" Noordzee opnieuw opstekei Maar ook de lucht, die aan de westzijde van de depressie aange voerd werd, was vrij zacht. Het front van de depressie, dat over Engeland naar het oosten be woog, was niet bijzonder neer slagrijk, We verwachten voor he den dus zacht weer met een ma tige tot krachtige zuidwestelijke wind, wat meer bewolking en hier of daar regen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1