Opstand van gevangenen op Sicilië Het proces-Montesi Overstromingen in de V. S. Amoureus avontuur in de Libanon eindigde voor de rechtbank De positie van hetindonesische kabinet Het bedrijfschap Horeca verzoek!: een duidelijke uitspraak inzake het zondagsrijverbod HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 1 FEBRUARI 1957 12e Jaargang Nr 3986 Hongaarse grenswachten schieten op vluchtelingen in Oostenrijk Een goed bedrijfsplan ook voor de Nederlandse boer So w jet-T s jechische verklaring Bijvalsstaking in Egypte ..Egyptiserings"-decreten getekend De verjaardag van Prinses Beatrix Oliebuisleiding van Suez naar Port Said Veroordelingen in Nicaragua De Europese oliepositie Onderzoek naar Amerikaanse politiek in het Midden-Oosten De staking te Dageham Speelclubeigenaar vraagt in beslaggenomene terug Griekenland wijst aanbod van Sowjet-blok af DODELIJK ONGEVAL TE ALMELO Tsjou op Ceylon Toenemende bende-activiteit in Noord-Sumatra Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 cl. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per inm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uw Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. •riehonderd gevangenen, ver blijvend in de Ucciardone-gevan genis van Palermo op Sicilië, heb ben woensdagavond na „oefenin gen te hebben geweigerd naar Inm cellen terug te gaan. Zij over weldigden hun bewakers en klemmen daarna op het dak van de gevangenis. De politie legde spoedig een kordon om de gevan genis en wierp traangasbommen naar het dak. Be gevangenen reageerden hierop met kreten als „weg met de directeur" en „wij willen am nestie". Door een groot aantal andere gevangenen die in de cel len zaten aangemoedigd, gingen de muiters op het dak tekeer. Zij staken kranten in brand om de aandacht te trekken. De gevan genen protesteerden tegen de aanstelling van een nieuwe di recteur, die de disciplinaire maat regelen verscherpt zou hebben. Om de Ucciardone-gevangenis is door honderden met karabij nen en traangasbommen bewa pende Italiaanse politiemannen ■een kordon getrokken. De opstan dige gevangenen hebben de nacht, ondanks de bijtende wind, op het dak van de gevangenis dsergebracht. Zij staken stro en r*atrassen in brand, om zich zo doende te verwarmen. Ook wier pen zij brandende matrassen, dakpannen en eetgerei in de ge vangenistuin. Bij het aanbreken van de dag werden alle naar de gevangenis leRlende wegen door de politie met prikkeldraadversperringen afgezet. Een afdeling politie bestormde in de nacht van woensdag op don derdag de gevangenisdeur. De op standige gevangenen boden weer stand en slaagden erin zich van drie politiemannen meester te maken, die zij in een cel opsloten. Daarop riepen zij naar beneden de drie gijzelaars te zullen vast houden, totdat de gevangenisdi rectie zich bereid verklaard zou hebben een delegatie der oproe- rigen te ontvangen. Hierop ver klaarden de gevangenisautoritei ten donderdag een uit vier ge vangenen bestaande delegatie te zullen ontvangen. Toen de gevangenen allerlei voorwerpen naar beneden gingen werpen, bouwde de politie met planken schuilplaatsen op, van waaruit de oproerigen met traan gasbommen werden bestookt, terwijl ook lichtspoorkogels laag over hun hoofden werden afge vuurd. De politie wist de tweehonderd opstandelingen in een deel der gevangenis samen te drijven. In het overige gedeelte van de ge vangenis werd de bewaking ver zwaard. De politie bracht versterkin gen, waaronder pantserwagens, naar de omgeving van de gevan genis. Zij deelde via luidsprekers mede het vuur te zullen openen, ,,en deze maal met scherp", in dien de gevangenisdirectie geen overeenstemming zou bereiken met de delegatie der in verzet gekomen gevangenen. Het verzet der gevangenen richt zich tegen de nieuwe bepa ling, dat gevangenen slechts een maal in de week bezoek mogen hebben en tegen het ingestelde scherpe toezicht op de verstrek king van bepaalde artikelen bui ten de officiëel vastgestelde hoe veelheid om. Bij het oproer zou een gevan gene gedood zijn. Vier gevange nen werden gewond. Kardinbal Ruffini, aartsbis schop van Palermo, is na de op stand met de gevangenen gaan praten. De drie gijzelaars zijn onge deerd. De gevangenisdirectie heeft de onroerige gevangenen later een ultimatum gesteld, dat de cara binieri te tien uur 's morgens, plaatselijke tijd, het vuur zouden openen, indien zij dan nog zou den weigeren naar hun cellen terug te keren. Doch om tien uur riepen dé gevangenen nog steeds uitdagend „via il derittore!" („ontsla de di recteur!"), waarop tien pantser wagens met machinegeweren het vuur openden. Er werd ge richt op de daklijst aan de voet van de gevangenen, terwijl ook laag over de hoofden van de op roerigen werd geschoten. Hierdp zochten de gevangenen dekking achter schoorsteenpijpen. Een uur, nadat de politie het vuur had geopend, werd vanaf een der gedeelten van het dak, waarop de gevangenen zich be vonden, een stukje wit goed om laag gegooid. Politiemannen be stegen daarop haastig dit dakge- deeite en leidden de zich daarop bevindende gevangenen naar hun cellen terug. De andere groep opstandige gevangenen bleef echter roepen „wij willen een pardon!", het geen de politie beantwoordde met voortzetting van het vuren. De politie slaagde er tenslotte in de nog verzet biedende gevan genen te dwingen het dak te ver laten. Tezelfdertijd stormden an dere carabinieri, met de karabij nen in de hand, de naar het dak voerende trappen op. Er ontstond een handgemeen, dat eindigde met de overgave van alle gevangenen, die door de politie naar hun cellen werden teruggeleid. Hongaarse grenswachters heb ben woensdag Oostenrijks rechts gebied geschonden, aldus is of ficiëel te Wenen bekendgemaakt. In de omgeving van Moschen- dorf en Eisenberg openden Hon gaarse grenswachten het vuur >p twee vluchtelingen op Oosten rijks gebied. Een vluchteling werd licht gewond, de ander werd niet getroffen. Een moderne boer moet te werk gaan volgens een wel door dacht plan, waarbij van te voren aüe mogelijkheden en moeilijk heden dienen te worden overwo gen. Het gehele bedrijf met het gezin, wordt daarbij centraal ge beld. Hoewel deze gedachten oek in ons land beginnen te le ven. wordt het van belang ge- a«ht, dat zij nog meer de aan dacht verkrijgen, met name bij de landbouwvoorlichting. Ook de Nederlandse boer moet meer vol gens een goed bedrijfsplan te werk gaan. •it is een der aanbevelingen, die worden gemaakt in het zo juist verschenen C.O.P.-rapport „het streven naar efficiëncy in hef Amerikaanse landbouwbe drijf" van drie Nederlandse land bouwdeskundigen, t.w. ir K. A. Klarenberg uit Zwolle, ir A. M. van Vliet uit Tilburg en ir A. Moens uit. Driebergen. Zij namen eind 1953 deel aan een in Ameri ka georganiseerde cursus „Farm planning and work simplifica tion" (het opstellen van bedrijfs plannen en werk vereenvoudi ging). Het doel van de cursus, georganiseerd door „U.S. foreign operations administration" en het Amerikaanse departement van Landbouw, was een aantal Europese landbouwdeskundigen een indruk te geven van het stre ven naar efficiëncy in het Ame rikaanse landbouwbedrijf. In het rapport wordt een ver slag gegeven van de Amerikaan se methoden voor het opstellen van bedrijfsplannen met begro tingen en van de werkwijze en resultaten van het streven naar vereenvoudiging van het werk. De eerste secretarissen van de Sowjetrussische en de Tsjechi sche partij, Chroesjtsjef en No- votny, hebben donderdagmiddag in Tiet Kremlin een gemeenschap pelijke verklaring getekend. Bij deze gelegenheid heeft pre sident Zapotocky van Tsjecho- Slowakije een toespraak van zijn Russische collega Worosjilof be antwoord en de Sowjet-Unie dank gebracht voor de geestelijke, mo rele en stoffelijke hulp aan Tsje- cho-Slowakije. Hij verklaarde dat zijn land bereid is handelsbetrek kingen met alk? landen ter we reld aan te knopen. Donderdag hebben de Egypti sche regeringsdiensten, het ver voer en de verbindingen een uur hun werkzaamheden gestaakt om hiermee sympathie te betui gen met „de strijd van het Alge rijnse volk". President Nasser heeft giste ren de decreten betreffende de „Egyptisering" van banken, het toezicht op verzekeringsmaat schappijen en de organisatie van handelsagentschappen getekend. Volgens een verklaring zijn de Britse en Franse banken onder beheer geplaatst van een „econo mische stichting", hetgeen be schreven wordt als „Egyptise ring", geen „naasting'. De stichting heeft o.m. ten doe] de nationale economie te be vorderen. De negentiende verjaardag van Prinses Beatrix verliep op het paleis Soestdijk in alle stil te. De Prinses was gisteren niet ten paleize aanwezig en zij zal, zoals reeds eerder werd aange kondigd, het feest eerst zater dag aanstaande in de familie kring vieren, tezamen rn,et de verjaardag van Prinses Mar griet. Volgens het weekblad „Akher Saa" heeft de Griekse reder Aris- toteles Onassis aangeboden een oliebuisleiding te laten aanleg gen, die van Suez naar Port Said evenwijdig aan het Suezkanaal zal lopen. Volgens het plan zouden tank schepen te Suez kunnen lossen en andere tankschepen te Port Said de olie weer kunnen inne men. Naar schatting zal de buislei ding ruim 400 miljoen gulden kosten en in 10 maanden gereed kunnen zijn. Het blad deelde nog mede, dat de Egyptische regering een be drag zou heffen voor elke ton olie, die door de buisleiding wordt vervoerd. In Managua, de hoofdstad van Nicaragua, is woensdag de voor naamste verdachte van de moord aanslag van vorig jaar op presi dent Somozo veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Drie mede- beklaagden kregen eveneens 15 Drie Egyptische verzekerings- i jaar; tien anderen werden tot 9 maatschappijen zullen Britse en I jaar gevangenisstraf veroordeeld. Franse maatschappijen overne- Alle veroordeelden hebben ver klaard, dat zij beroep zullen aan tekenen en herziening van het nroees zullen vragen. men, waarvan het verzekerde be drag in Egypte meer dan 180 miljoen gulden beloopt. Overstromingen hebben grote j heeft gewaarschuwd voor de mo- gebieden van de Amerikaanse gelijkheid van nieuwe regens. staten Kentucky, Virginia en Tennessee geteisterd. Elf perso nen zijn om het leven gekomen, terwijl duizenden dakloos wer den. De meteorologische dienst Volgens ramingen van de or ganisatie voor Europese economi sche samenwerking zullen de voorraden stookolie in Europa op 10 februari zijn geslonken tot 2,5 miljoen ton van 3.750.000 ton aan het begin van dit jaar. De voorraden zullen op die da tum slechts voldoende zijn voor het dekken van de verbruiksbe- hoeften gedurende twee weken. In de komende maand of twee zal de stookolie-aanvoer in Euro pa dalen tot ongeveer 65 pet van het normale verbruik. Anderzijds is de benzine-aan- voer over het algemeen toerei kend om 80 pet. van de normale behoeften te dekken. die het overstromingsgevaar nog zcuden doen toenemen. In Kentucky zijn acht perso nen om het leven gekomen en in West-Virinia drie. Hefschroef- vliegtuigen van het Amerikaanse leger vervoeren levensmiddelen, kirren en geneesmiddelen naar de ergst getroffen gebieden in Oost-Kentucky. In de aan de rivier de Kentuc ky gelegen plaats Hazard zijn honderden personen gestrand in de dikke modder, die door het overstromingswater is meege voerd. In de straten van Hazard staat het water meer dan een meter hoog. Auto's werden als luciferdoosjes in elkaar gedrukt, en etalageruiten bezweken onder de druk van het water, zodat de tentoongestelde artikelen op het water wegdreven. De stad Williamson, in West- Virginia, slaat grotendeels onder water. Mijnen en scholen zijn ge sloten. Voor de rechtbank te Amster dam heeft gistermorgen terecht gestaan de 34-jarige gedetineer de oudadministrateur van de Na tionale luchtvaartmaatschappij te Beirouth, A. J. B., die zich ver grepen had aan het geld van zijn maatschappij. De man (rekende volledig, dat hij uit de safe 23.600 en van het kasgeld 3.600 Libane se ponden (ƒ31.2801 in juli van het vorig jaar had weggenomen. Zijn misstap was een gevolg van de amoureuze betrekkingen die hij had aangeknoopt met een 29-jarig Libanees dansmeisje uit een bar in Beirouth. Dit meisje was er in geslaagd de man vol komen onder haar invloed te krijgen. Zij ging zelfs zover, dat zij twee passagebiljetten voor een vliegreis naar Rome kocht en met haar vriend de vlucht nam. Toen verdachte met haar wegging nam hij uit de safe de 23.600 pond weg. Dit geld was in verband met de politieke toe stand als een soort ijzeren reser ve in de safe gedeponeerd. Voorts nam hij een deel van het kasgeld mee. Het tweetal vloog van Rome verder naar Afrika, alweer de man besloot de relatie te verbre ken. Zijn vriendin zond hij naar Beirouth terug en reisde zelf naar Europa. Hij stond interna tionaal gesignaleerd en werd ge arresteerd. Een Libanese verzekerings maatschappij heeft de schade vergoed, doch deze niet op ver dachte verhaald. De echtgenote van de man, die van de verhou ding op de hoogte was had zo vertelde zij ter zitting tever geefs gepoogd er een eind aan te maken. Een functionaris van de Ibedrijfsbeveiliging der lucht vaart Mij deelde mede, dat Bei routh „zeer gevaarlijk is". Er is weinig vertier en er zijn veel nachtclubs en bars. De officier van Justitie, mr J. F. Hartsuiker, zeide in zijn re quisitoir de man niet te willen zien als het slachtoffer van een animeermeisje, doch wenste B., die „als man gefaald heeft het- volle pond te geven". Terzake van verduistering in dienstbe trekking eiste hij één jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De raadsvrouwe deelde mede, dat een reisvereniging (de N.R. V). waar de man vroeger ge werkt heeft bereid is hem op nieuw in dienst te nemen. Opdat hij daar, voordat het reisseizoen begint, in functie kan treden ver zocht zij een gecombineerde straf op te leggen. De rechtbank zal op 14 februari a.s. uitspraak doen. De commissie van de Ameri kaanse Senaat voor buitenlandse zaken en die voor de strijdkrach ten hebben dinsdag besloten tot het instellen van een volledig onderzoek naar de Amerikaanse politiek in het Midden-Oosten gedurende de afgelopen elf jaren. De republikeinse leider van de Senaat, senator William Know- land, verklaarde dat president Eisenhower van mening is dat de regering op alle manieren haar medewerking aan het onderzoek moet verlenen. Ook Dulles zou voor het idee voelen. Een voorste] van de democra tische senator Fulbright, om met besluiten over Eisenhowers plan nen door Senaatscommissies te wachten op dit onderzoek, was voor de regering niet aanvaard baar, zo verklaarde Knowland nog. Ruim 5500 arbeiders van Fords autofabriek te Dagenham (ooste lijk van Londen) zijn woensdag naar huis teruggekeerd, omdat de fabriek niet kon werken tenge-' volge van een steking van per soneel in de afdeling motorblok ken van een aangrenzende zus teronderneming. In deze fabriek, Briggs moto- renfabriek, die aan Ford motor blokken levert, is dinsdag een staking van de helft (5000 man) van het personeel uitgebroken uit protest tegen het tijdelijk ont slag van vijf sociale voormannen, functionarissen van vakvereni gingen. In het proces te Venetië, waar men tracht vast te stellen hoe en onder welke omstandigheden Wil- ma M on te si in april 1953 de dood heeft gevonden, is donderdag de verloofde van Wilma, de 36-jari- ge politieman Angelo Giuliani, als getuige gehoord. Hij vertelde, dat hij Wilma in september 1952 in een dansgele genheid te Rome voor het eerst had ontmoet. Enige dagen later had hij kennis gemaakt met haar vader en sindsdien beschouwden Wilma en hij zich als verloofd. Hun verhouding was platonisch geweest. Ongeveer twee maanden, na dat hij Wilma had leren kennen, was hij overgeplaatst van Rome naar Potenza in Zuid-Italië. Des gevraagd verklaarde Giuliani, dat hij nooit had kunnen ontdek ken, waarom hij plotseling een andere standplaats had gekre gen. Saverio Polito, de 78-jarige voormalige hoofdcommissaris van politie te Rome die terecht staat op beschuldiging van me deplichtigheid aan de doodslag op Wilma Montesi, verklaarde in antwoord op een vraag te menen, dat Giuliani was overgeplaatst, „omdat hij naar het oordeel van zijn superieuren een beetje uit zijn evenwicht was". Giuliani, die thans getrouwd is en te Foggia, in Z.-Italië woont, verklaarde, dat hij na de verdwij ning van Wilma direct naar Ro me was gekomen. Met haar fa milie had hij de omgeving van Ostia en Torvajanica afgezocht naar enige kledingstukken, die werden vermist toen men het lijk van Wilma op het strand bij laatstgenoemde plaats had ge vonden. Het onderzoek had ech ter, volgens de president van de rechtbank, tot niets geleid. Vervolgens vroeg de openbare aanklager Giuliani, of hij bij het identificeren van het lijk had ge zegd „Ze hebben haar ver moord". Giuliani bevestigde dit en hij voegde hieraan toe, dat de ze woorden hem onder invloed van zijn verdriet en wanhoop wa ren ontsnapt. Hierna werden de politieman nen gehoord, die het eerste on derzoek naar de dood van Wilma Montesi hadden geleid. Zij ver klaarden, dat dit onderzoek hen tot de theorie had gebracht, dat zij door een ongeluk om het le ven was gekomen. Namens de eigenaarts) van de „woodside" speelclub in Baarle- Nassau heeft mr P. van 't Hoff Stolk, advocaat te Den Haag, een verzoekschrift bij de rechtbank te Breda ingediend, waarin terug gave van de in deze club in be slag genomen gelden en het speelmateriaal wordt gevraagd, op grond van de overweging, dat de officier van Justitie geen recht had op het betwiste gebied op te treden. Dit verzoekschrift berust op art. 103 van het wet boek van strafvordering, dat de indiening van bezwaarschriften tegen inbeslagneming behandelt. Na beschikking van de recht bank kan de in het ongelijk ge stelde in cassatie gaan bij de Hoge Raad der Nederlanden. De toenmalige chef van de post van de carabinieri te Ostia, Luigi de Luca, deelde mede, dat het vroeger wel was gebeurd, dat de lijken van mensen, die bij Ostia waren verdronken, door de zee waren meegevoerd en bij Torva janica aanspoelden. De laatste getuigen van don derdag w%ren twee hoge Romein se politie ambtenaren van de af deling moordzaken, die getuig den dat zij tenslotte bij gebrek aan andere aanvaardbare verkla ringen ook tot de theorie van verdrinking-door-ongeluk waren terug gekomen. Zij hadden ver slag uitgebracht aan het toen malige hoofd van politie, Polito, die er in het geheel niet op gere ageerd had. Daarop werd de zitting ver daagd. POSTRIJTUIG ONTSPOORD Gistermiddag om kwart voor één is tijdens het rangeren bij Beilen een postrijtuig ontspoord. Hierdoor ontstond vertraging in het reizigersverkeer, eerst van een kwartier en geleidelijk van kortere duur. De Griekse regering heeft be sloten, een aanbod van het Sov,- jet-blok om het Griekse stand punt inzake Cyprus in de alge mene vergadering der Ver. Na ties te steunen, van de hand re wijzen, zo heeft een officiële woordvoerder te Athene bekend gemaakt. De communistische landen hadden aan hun aanbod de voor waarde verbonden, datf Grieken land op zijn beurt een Sowjet- motie tegen de Amerikaanse po litiek in het Midden-Oosten zou steunen. De Griekse delegatie bij óp Ver. Naties, heeft instructeurs gekregen om het communisti sche voorstel af te wijzen, aldus de woordvoerder. Op de Bomsestraat te Almelo is woensdagmiddag de 68-jarige mevr. Wienbelt door een auto gegrepen en dodelijk gewond. Zij stak met haar echtgenoot de weg over, maar op het midden van de straat bleef zij staan er, liep terug. Een auto, bestuurd door de 56-jarige J. A. uit Almelo, kon haar niet meer ontwijken. De auto botste na de aanrijdin - tegen een geparkeerde wager. waarbij enige schade ontstond. De kleine Islamietische partij Fsii, die nog deel uitmaakt van het kabinet-Ali Sastroamdijojo, heeft donderdag scherpe kritiek geleverd op dit, door het uittre den van reeds zeven ministers verzwakte kabinet, en zich uitge sproken voor een „integrale ka- binetserganisatie in samenwer king met president Soekarno". In een verklaring van deze partij wordt gezegd, „dat het grootste deel van het Indonesi sche volk van mening is, dat het huidige kabinet zijn gezag heeft verloren", doch dat de politieke situatie zo explosief is, dat een kabinetscrisis niet gerechtvaar digd zou zijn. De Psii heeft zich thans op het zelfde standpunt gesteld als de Islamietische Nahdatul Aulama, 1 die eveneens een grondige reor ganisatie van het kabinet ver langt voorzover betreft de por tefeuilles van Buitenlandse Za ken en Defensie, die thans bezet worden door leden van de natio nalistische partij van de premier. De twee andere partijen, die nog deel uitmaken van de coalitie, de Christelijke en Katholieke par tijen, trachten nog steeds hun coalitiepartners te overtuigen, dat het beter zou zijn het kabinet te ontbinden en door een sterkere regering te vervangen. Inmiddels heeft premier Ali Sastromidjojo uitstel verzocht voor het regeringsantwoord oj) Premier Tsjou En Lai van China en de plaatsvervangende premier Ho Loeng zijn gisteren uit Calcutta op Ceylon aangeko men. Het bezoek duurt tot 5 fe bruari. de algemene beschouwingen in. eerste termijn over de regerings verklaring inzake Sumatra. Oor spronkelijk zou dit anlwaoró mergen worden gegeven. De verbindingen tussen Me- dan en Brastagi zijn gisteren practisch verbroken door de weigering van de buschauffeurs om over dit traject te rijden zo lang geen afdoende maatregelen zijn genomen tot verzekering van hun veiligheid. Volgens hen zijn de bende-activiteiten de laatste dagen toegenomen. En kele transportondernemingen in Medan hebben zelfs dreig brieven van benden ontvangen. Tussen Pantjarbatu en Ke- bandjahe, ten zuiden van Bras tagi, werd maandag jongstleden een autobus door een bende aan gehouden. Alle passagiers wer den van hun bezittingen be roofd, doch hun werd geen let sel toegebracht. Het bestuur van het bedrijf schap Horeca kwam onder lei ding van de voorzitter, de heer J. G. Meijer, in openbare verga dering bijeen. Deze heeft in die vergadering onder meer de aan dacht gevestigd op de directe schade, die de bedrijfstak door het zondagsrijverbod lijdt, een schade, die al te groot is. De in directe schade noemde hij even wel nog groter. In dit verband wees hij op het bezoek van de buitenlandse toeristen in het ko mende seizoen aan ons land. Vele mogelijkheden dreigen ons te ontgaan, nu men weet. dat Ne derland een zondagsrijverbod kent. Afspraken voor een bezoek 'aan ons land en reserveringen van hotels ontgaan ons. of drei gen ons te ontgaan. Men moet wel denken, dat Nederland vrij wel het enige land is, dat een dergelijke maatregel als het zon dagsrijverbod kent. Die maatregel noemde hij der mate desastreus, dat de vraag gesteld werd of de minister van Economische Zaken wel voldoen de op de hoogte is van de kon- sekwenties van de maatregel. Het bestuur besloot de minis ter van Economische Zaken te verzoeken een duidelijke uit spraak te doen ten aanzien van i het tijdstip van opheffing van het verbod. Zulks met betrekking j tot de grote belangen, die er voor het vreemdelingenverkeer en het hotel-restaurant- an cafébe drijf bij handhaving van dit ver bod op het spel staan. De heer Meijer heeft in ziin nieuwjaarsrede ook de aandacht gevestigd op de noodzakelijkheid van uitbreiding der hotel-eapaci- tei.t De ontwerp-heffingsverorde- ning bedrijfschap Horeca 1957 werd vastgesteld. Door middel van een basisheffing en een loonsomheffing, worden bijdra gen van de bij het bedrijfschap betrokken ondernemingen gehe ven. De- beide onderdelen van de heffing zijn volgens dezelfde nor men opgebouwd als in het jaar 1956. Voorts werden goedgekeurd een ontwerp-verordening tot ver hoging van de voor het personeel van het bedrijfschap geldende salarissen met 6 procent en een tot verhoging van deze salarissen met 5,6 procent. AANHOUDEND ZACHT Groot zijn de tegenstellingen met het weer van precies 'n jaar geleden. In de nacht van 31 ja nuari op 1 februari vroor 't toen in ons land tien tot vijftien gra den en op sommige plaatsen zelfs zeventien graden. Op het ogenblik zijn de tempe raturen twintig tot vijfentwintig graden hoger. De lucht, die or.s nu bereikt, heeft dan ook nir-t over een met sreeuw bedekt continent ge stroomd. maar vertoefde een dag geleden nog boven het betrekke- ijjk warme water in de buurt van de Golf van Biscaye. Hst naar het noordoosten stro men van zachte lucht werkt het ontstaan van regenge'oieden in de hand. Vandaag zal er dan ook veel bewolking zijn, waarpit af en toe wat regen kan vall - Er zal vrij veel wind zijn, die de aanvoer van zachte lucht in stand houdt. medegedeeld door het K. N. M. I„ geldig tot vrijdagavond. Zacht. Over het algemeen zwaar be wolkt met af en toe regen. Mati ge tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Weinig veran dering in temperatuur. ZATERDAG 2 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 3.16 3.3S 3.51 4.13 4.31 4.53 4.41 5.03 ION MAAN op onder op onder Febr. 1 823 17.29 8.30 19.39 2 8.21 17.31 8.49 20.44 3 8.19 17.33 9.Q8 21.49 4 8.18 17.35 9.28 22.55 5 8.16 17.37 9.49 6 8.14 17.39 10.12 0.03 7 8.13 17.41 10.41 1.11 8 8.11 17.42 11.16 2.19

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1