Anna Kethly vraagt tussenkomst Verenigde Naties in Hongarije BINNENLANDS NIEUWS RADIO? Hilary op eigen wieken eri ika en de olieschaarste in Europa TWEEDE BLAD Woensdag 30 januari 1957 12e jaargang no. 3984 Verenigde Naties voor de Hongaarse kwestie aan de Verenigde Naties gevraagd in Hongarije tussenbeide te komen om te bewerkstelli gen dat de Sowjet-troepen zich onmiddellijk terugtrek ken. Hi-i Radar in kleuren van grote betekenis voor de scheepvaart Indonesische ambassade in Wenen heeft huisvestings moeilijkheden De reis van minister Sandys INBREKERS ACTIEF TE ROTTERDAM VERKEERSAGENTEN 'n verse zware VAN NELLE m'n jongen, in dat blauwe pakje van de Weduwe zit voor mij de allerbeste zware shag. Wat brengt de VRIJE ZE Anna Kethlv die vroeger stelling dat de regering-Nagy de Anna Ketmy, cue Voeëe wettige regering van Hon- Hongaars minister is ge- arij6e biyft) >)0mdat volgens de weest, heeft maandag in de Hongaarse'grondwet geen enke- speciale commissie van de ie regering kan worden benoemd Zij vroeg voorts om zending van een internationaal politie- leger van de Verenigde Naties naar Hongarije dat daar dan moet blijven totdat er vrije ver kiezingen kunnen worden gehou den. Zij was ook van mening dat de individuele vrijheid van de le den van de regering-Nagy door de Verenigde Naties gegaran deerd moet worden en dat de huidige Hongaarse delegatie nie* door de Verenigde Naties erkend moet worden. Zij vond dat zij, als enig lid van de wettige Hongaar se regering, dat in een vrij land vertoeft, erkend moet worden als vertegenwoordigster van Hon garije bij de Verenigde Naties. Anna Kethly verkondigde de In de Verenigde Staten is een stelsel van radar in kleuren ont wikkeld, waardoor het voor de bediener van het radar-apparaat gemakkelijker wordt tijdens stormweer een schip op zijn scherm te krijgen, waardoor de veiligheid op zee belangrijk is vergroot. Volgens de uitvinder vid E. Sunstein uit Cynwyd, Pennsylvanië, is het vaak maar al te moeilijk met de gewone ra dar een duidelijk en scherp beeld op het scherm te krijgen, vooral David E. Sunstein uit Cynwyd, zee als het ware in elkaar over gaan. Het heeft geen zin om te trachten in een dergelijk geval het toestel anders in te stellen. Het nieuwe stelsel is echter ge baseerd op de waarneming, dat van een schip teruggekaatste seinen gewoonlijk een grotere amplitude hebben dan die, welke door de zee of door land worden teruggekaatst. Nu laat men de seinen door een kathodestraal- lamp gaan, die voorzien is van een fluorescerend scherm, dat bij een elektronenbombardement licht uitzendt van een vooraf te bepalen kleur. De seinen worden dan op een tweede scherm gepro jecteerd. Door het verschil in kleur kan men nu duidelijk het schip van de omringende zee on derscheiden. De Philco Corpora tion in Philadelphia heeft op het nieuwe systeem octrooi verkre gen. als de voorgaande niet is afge treden". En nu is volgens haar de regering-Nagy nooit afgetre den De premier is zelfs met ge weld ontvoerd. Zij vestigde voorts de aandacht op de toestand waar in de Hongaarse jeugd verkeert. Deze jeugd wordt volgens haar hardnekkig door de Sowjet-troe- pen vervolgd. Anna Kethly zei ook dat de Ver Naties er ook naar moeten streven dat de regering-Nagy le ningen en subsidies krijgt om haar in staat te stellen de schade te herstellen die veroorzaakt is door de communistische dicta tuur en de gewapende buitenland se inmenging. Zij verklaarde dat de Hongaren de Russische be zettingstroepen in 1945 met vreugde als bevrijders hadden aanvaard, totdat zij: beseften dat deze troepen Hongarije „uitslui tend als buit behandelden". Er werd een staatspolitie, de AVO, opgericht en „opvoeders", die gelijktijdig onderwezen en nasporingen verrichten, gingen tot handelen over. Zij verklaarde dat een terreur organisatie van 200.000 man in die mate optrad, dat er in Hon garije bijna geen gezin was dat niet direct of indirect te lijden had van de meedogenloosheid van de AVO. Volgens haar bezaten de leden van deze staatspolitie vele voor rechten. Zij leefden in weelde en zelfs in de jaren toen anderen verbruiksgoederen zeer moeilijk konden bemachtigen, konden zij alles in luxe winkels tegen be lachelijke prijzen krijgen. Hun kinderen gingen naar speciale particuliere scholen. Over de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en Hongarije merkte Anna Kethly op dat de 300 miljoen dollar, die Hongarije volgens de overeenkomst van Potsdam: als herstelbetalingen moest opbrengen, berekend zijn tegen zulke koersen dat het wer kelijk te betalen bedrag meer dan 1 miljoen dollar in goud bedroeg. „Uit naam van de regering- Nagy, die door de vrije wil van het Hongaarse volk aan de macht is gekomen, stel ik voor dat de huidige Hongaarse marionetten regering en de Russische rege ring wordt verzocht alle overeen komsten op economisch terrein tussen beide landen openbaar te maken, aldus Anna Kethly. Over de Russische militaire in menging in Hongarije zei zij dat het verdrag van Warschau een dergelijke inmenging slechts toe staat in geval van een buiten landse aanval. De enige buiten landse aanvaller van Hongarije is echter de Sowjet-Unie zelf ge weest, aldus mevrouw Kethly. Voorts verklaarde zij dat de Russische gewapende interventie omschreven kan worden als „moord op een volk". Zij beschuldigde de regenng- Kadar ervan dat deze niet alleen dient ter camouflage van de Rus sische wraakcampagne, maar ook zelf geweld gebruikt. Tenslotte overhandigde zij de commissie een lijst namen van mensen, die volgens haar nog meer getuigenissen kunnen af leggen over de toestand in Hon garije. Slechts met de hulp van poli tie en deurwaarders is de Indo nesische legatie in Wenen er gis teren in geslaagd haar nieuwe kantoor in Wenen te betrekken. De eigenlijke huurder van het pand had het aan de legatie on derverhuurd, doch de eigenares se heeft hiertegen bezwaren ge maakt, omdat zij meende dat voor de vestiging van een bui tenlandse legatie daarin, de toe stemming van het Oostenrijkse ministerie van buitenlandse za ken is vereist, terwijl bovendien het betrokken pand volgens de bestaande voorschriften slechts als woonhuis, en niet als kan toorgelegenheid mag worden ge bruikt. Om de gezant het betrekken van het pand te verhinderen, had de eigenares de voordeur ge- baaricadeerd. De onderhuurder wendde zich donderdag tot de rechter, die de Indonesische legatie voorlopige toestemming gaf om het pand te betrekken, hetgeen slechts met behulp van politie en deur waarders mogelijk bleek. Mocht de eigenares in het ge lijk worden gesteld, dan zullen er wel kleine diplomatieke ver wikkelingen komen, om de lega tie weer uit het pand te krijgen. De hulp van het Oostenrijkse ministerie van buitenlandse za ken zal daarbij nodig zijn. In gezaghebbende kringen in Washington gelooft men, dat En geland overweegt de produktie van straaljagers te beperken als onderdeel van de bezuiniging op de defensie-uitgaven. Men is tot deze slotsom geko men na bestudering van de voor bereidingen voor de besprekin gen die de Britse minister van. Defensie, Sandys, in de Ver. Sta ten met zijn Amerikaanse colle ga, Wilson, zal voeren. De Britse autoriteiten zouden willen onderzoeken in hoeverre jachtvliegtuigen vervangen kun nen worden door Amerikaanse geleide projectielen. Voorts zou men als onderdeel van het bezui nigingsplan overwegen de garni zoenen van strategische bases overzee b.v. in Singapore, Hong kong en Libië, geleidelijk te ver minderen. Deze beperking van de Britse overzeese defensie zou gecoördineerd moeten worden met een uitbreiding der Ameri kaanse strategie. De „New York Times" ver klaarde zaterdag, dat minister Sandys bij zijn besprekingen in Washington kan rekenen op „sympathieke belangstelling". Engeland is nog steeds een mo- genheid van de eerste rang, in staat om een grote rol in de w*- reldaangelegenheden te spelen. De Britten hebben een voor sprong op de Amerikanen bij het atoomonderzoek, zij staan in de voorhoede op het gebied der vliegtuigproduktie en zij bezitten overzeese bases van zeer groot belang, aldus het blad. Het Amerikaanse plan voor de voorziening van West-Europa met olie stuit bij de uitvoering op moeilijkheden, hoofdzakelijk naar het schijnt door de stille strijd tussen de grote internatio nale oliemaatschappijen en de onafhankelijke Amerikaanse pro ducenten. Het in de herfst van het afge lopen jaar opgestelde Ameri kaanse plan voorzag in de leve ring aan Europa van 500.000 va- en (barrels) olie en olieproduk- ten per dag. Door deze leveran ties zou Europa, tezamen met wat het uit andere bronnen kan ontvangen, voor 75 in zijn ïormale behoeften kunnen voor zien. Deze exportomvang van 50.000 vaten per dag is echter tot ïu toe pas eenmaal bereikt ge durende een periode van 8 dagen. De Europese diplomaten te Washington hebben reeds ver schillende malen de aandacht van de Amerikaanse regering op deze toestand gevestigd, welke wanneer zij voortduurt ernstige economische moeilijk heden in West-Europa dreigt te veroorzaken. De algemene mening is, dat deze toestand hoofdzakelijk moet worden toegeschreven aan de stille strijd tussen de grote maatschappijen, die belangen in de gehele wereld hebben, en de ""onafhankelijke Amerikaanse pro ducenten. Deze laatsten hebben de laatste jaren zonder ophouden getracht een beperking van de olie-invoer in de Verenigde Sta ten door de grote maatschap pijen te bewerken. Zij weigeren op het ogenblik haar produktie sterk te vergroten, Texas, de voornaamste producent, heeft sedert november j.l. zijn oliewin ning met slechts 5 procent ver meerderd omdat, naar zij zeg gen, de grote maatschappijen in de Verenigde Staten olie uit het gebied van de Carabische Zee blijven invoeren. Volgens enkele waarnemers zou deze houding ook de wens van de onafhanke- lijken weerspiegelen, om de ver hoging van 12 van de olieprij zen, die sedert drie maanden in de Verenigde Staten ontstond, te consolideren. De grote maatschappijen mer ken van haar kant op, dat zij verplicht zijn voort te gaan olie in de Verenigde Staten in te voe ren, zolang de onafhankelijken stellen, of de stijging van de prij zen van olieprodukten, die sedert november j.l. in de Verenigde Staten plaatsvond, niet het ge volg is van een in strijd met de antikartelwetgeving zijnde af spraak tussen bepaalde oliepro ducenten. VREEMDE FIETSENDIEVEN. De rijkspolitie te Steenbergen heeft het de laatste tijd druk met het speuren naar lieden, die er een gewoonte van maken fietsen mee te nemen zelfs wanneer zij op slot staan en ergens in een poel of sloot te deponeren. Zo verdween een fiets van een kapelaan die men nog op slot te rug vond in een sloot. Een vrouw, die haar fiets tegen de gevel van huis gezet had om het licht in de gang aan te knip pen, mist hem echter nog steeds. Een meisje, dat op het nieuwe fietsje van haar zuster naar het postkantoor gereden was, moest te voet naar huis. De politie vond het rijwiel later terug in één van de oude vesten van Steenbergen. Zadel, stuur, lamp en achterlicht waren verwijderd en de ketting- kast was ingetrapt. Het afgelopen weekeinde is het gilde van de langvingerigen actief geweest te Rotterdam. Men scheen het wel speciaal op gouden voorwerpen gemunt te hebben. Bij een inbraak te Hilli- gersberg verdwenen een gouden damesarmbandhorloge, een gou den ring met diamanten, een gouden armband en een paar zilverenoorknoppen. Bij de fa milie van D. aan de Hogeban- weg verdwenen behalve een geld kistje (waarin o.m. ƒ500,—), een gouden herenhorloge met ket ting, twee gouden schakelarm banden, een gouden dasspeld en twee gouden theelepeltjès, als mede voor een waarde van 300,aan vreemde postzegels. Tenslotte brachten onbekenden nog een bezoek bij een sigaren winkelier en bij hem werd ƒ200,büit gemaakt. VIER NIEUWE ARRESTATIES INZAKE VELSENSE INBRAKEN De politie van Velsen heeft opnieuw vier arrestaties ver richt n.l. van drie Amsterdam mers en een IJmuidenaar, die er van bedacht worden te zijn expres" in het leven geroepen betrokken bij insluipingen van geul gedreven te zijn, en er is voorlopig nog geen kans op dat de „Brakzand" los komt, want het tij neemt sinds half zeven weer af. Op de boot bevinden zich, naar nu is gebleken, onge veer 80 personen, en op het eiland 60 reizigers, die met de boot weer naar de vaste wal terug wilden keren. Omstreeks half acht is de klei nere boot, die op deze routevaart, de „Ameland", van Oostmahorn vertrokken, om nog te trachten de passagiers van de „Brakzand" op de wal te krijgen, en de nog op Schiermonnikoog verblijvende reizigers mee te nemen naar het vasteland. „WARM" ONTHAALD De Amsterdamse verkeers agenten, die dag in, dag uit in weer en wind ijverig pogen dt verkeerschaos in de hoofdstede lijke binnenstad binnen zeker», perken te houden en die daai door zo'n goede naam hebbel, bij de weggebruikers, zijn van daag „warm" onthaald. Een ondernemende kaashan laar uit de tuinstad-Slotei meer heeft een „warme worst de laatste maanden in Velsen. Samen met de centrale recher che in Amsterdam zijn gevat de 26-jarige vishandelaar S., de 32- jarige W. en de 30-jarige bedrijfs leider Sch. allen uit Amsterdam en de 22-jarige loswerkman van der S. uit IJmulden. Het vier tal is ter beschikking gesteld van de justitie. Deze arrestaties werden mogelijk doordat de Vel- sense recherche onlangs zoals gemeld na een roofoverval te Putten, de hand wist te leggen op de 36-jarige van der E. POSTBOOT NAAR SCHIER MONNIKOOG ZIT VAST. De postboot van Oostmahorn naar Schiermonnikoog, die maan dagavond te half zeven op Schier monnikoog had moeten aanko men, zit op een paar honderd meter van de steiger vermoede lijk aan de grond, want de boot is reeds geruime tijd te zien, doch vordert ogenschijnlijk niet, en heeft reeds drie kwartier vertra ging. De postboot, de „Brakzand blijkt door de sterke wind op gronden oostelijk van de vaar- en voorziet daarmee de verkeers agenten gratis van een warme hap in dit koude jaargetijde. Hi„ put uit een grote emmer in zijn auto, die voorzien is van een complete hooikist. Deze personenauto vermeldt op grote borden, dat de warme worstexpres in aantocht is. Luia getoeter kondigt de aankomst aan. Door het geopende raam pje krijgen de „ooms agenten' de niet te versmaden versnape ring, keurig verpakt in een zak je. Ze laten de lekkernij snel in binnenzak glijden. Als de ver keersstroom het even toelaat, nemen ze tijdens het verwisse len van hun stopborden snel een stevige hap. Deze worstdetaillist is geen onbekende in de Amsterdamse straten en zeker niet voor het trampersoneel, dat al eerder op deze warme hapjes werd getrac- teerd. De voorraad van de „expres" was snel uitgeput, toen enkele bejaarden op het Haarlemmer plein hun gekout over de poli tiek onderbraken en de goede gever staande hielden met de opmerking, dat ze „van Drees a door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 64). (Nadruk verboden). „Een engel in een tweed man tel. We gaan vanavond naar de schouwburg, in de engelenbak. Een stuk van Bernard Shaw." „Wat heerlijk!" zuchtte ik. „Kom ook", nodigde Tony uit. „Neen, dank je ikIk keek naar Juanita. „We gaan niet alleen", zei ze bedaard. „Dorothea ontmoet ons in de „Florence" en dan eten we met elkaar." Nu begreep ik, waarom Tony hun Droduktie niet hebben ver- my uitgendigd had. Drie was een op de twee, die zo ernstig praat ten achter hun programma, ver gat ik mijn kleine zorgen en ver liet innig gelukkig de schouw burg. Bij het afscheid gaf Dorothea mij een wijze raad: „Weiger niet in de spreekkamer te gaan", waarschuwde zij, maar houd vast aan de rose blouse. Je vastbera denheid zal hem ergeren, maar hij zal je waarderen. Hij was blijkbaar erg happig op je, daar hij je onder valse voorwendsels heeft weten aan te nemen. Maar bedelaars kunnen niet kieskeurig zijn, ofschoon ze ten minste wat DIEFSTAL EN INSLUIPINGEN Uit de tas van een bakker, die zich zaterdagavond in een café aan de Parallelweg bevond, is een biljet van 100,— gestolen. De politie heeft een 14-jarig was- meisje en een 15-jarig inpakster- tje aangehouden die de afgelo pen zes weken insluipingen in scholen hebben gepleegd. Zij groot, daar anders volgens haar iastig aantal voor conversatie in schaarste in de Verenigde otaten 00H schouwburg, zou ontstaan. I „We zullen het heerlijk vinden, De positie van de Amerikaan-1 ajs je meegaat en dan kan je te zeggen mogen hebben over de se regering ten opzichte van de ons van de huisknecht vertellen" i lompen, waarin ze zich hullen, olievraagstukken 13 moeilijk. Zij drong hij aan. En sta niet toe, dat hij je be is met in staat aan de oliemaat-1 >>Tony had een buitenkansje klopt." schappijen en de onafhankelijken vandaag", zei Juanita. „Een tan- „Dank je, Dorothea, voor je de wet voor te schrijven, want het plan voor de olievoorziening van Europa berust op een vrij willige basis. Het is echter niet uitgesloten, te is gestorven en heeft hem twee of drieduizend nagelaten. Als we het eerder hadden geweten, zou den we stalles of een loge heb ben genomen." Hij keek mij enigszins smekend dat de Amerikaanse regering over enige tijd zal beschikken aan; en onzelfzuchtig ging ik mee. over een wettig middel om druk En in de nieuwe verrukking van op de olie-industrie uit te oefe- dineren in een restaurant, en „je nen. Dit zal afhangen van het kunt nooit weten", en bij de aan hebben daarbij in totaal 212,25 resultaat van het onderzoek, dat blik van een Shaw publiek, en gestolen. de regering begon om vast te I met zo nu en dan een steelse blik medeleven", antwoordde ik; „en het was onnodig op het laatste te wijzen. Na vanavond zal er geen geklop meer zijn, dat verzeker ik je. Ik zou nog liever geslagen worden. HOOFDSTUK XVI. Voorvallen op Grosvenor Square en een praatje met dr. Westcott. Handelend naar Dorothea's raad bleef ik de rose blouse dragen en maakte ze nog wat frivoler door een strik van dezelfde kleur. Ik was het met haar eens, dat vast beradenheid in het begin de wijste weg was, of ki zou, vóórdat er een maand verlopen was, vloeren schrobben. Tijdens het ontbijt bekende juf frouw Bobbie mij fluisterend, dat rose één van haar geliefde kleu ren was, en dat ik geen zier op een secretaresse leek; dat het verschrikkelijk knap van mij was, er een te zijn, en zij kon zich niet indenken, hoe ik dat klaarspeelde. Zij voegde er aan toe, dat zij nog een andere dame verwachtte, die werkte, een Ierse weduwe, die een hoedenzaak in Conduit Street had, en nog twee heren, beiden Engelsen. Het laat ste woord sprak zij uit met de trots van iemand, die Britse waar de beste in de wereld vindt. Mijnheer De Fonblanque, de Fransman, was laat en zij fluis terde dit langs zijn lege stoel. Zij vervolgde met te zeggen, dat zij zo vrij was geweest, een stuk rundvlees voor mijn lunch in ta pakken, daar de slager zo'n ge weldige bout had gestuurd zij was bang, dat er anders maden in zoudèn komen, eer die op was. Op dit ogenblik kwam mijnheer Fonblanque binnen en ik had al leen nog maar tijd, om haar een dankbare blik toe te werpen. Ik was destijds van mening, en ik heb nooit reden gehad deze mening te veranderen, dat de Schepper bij het maken van de dames Sparrow een bijzonder merk klei had gebruikt, dat aan gewone stervelingen ontzegd waa. Haar kennen was niet alleen haar liefhebben, maar ook haar eer biedigen. Haar faam als pension houdster was reeds doorgedron gen tot het grote leger werkende mannen en vrouwen in Londen, die op zoek waren naar een echt tehuis. En zij werden overladen met aanvragen, tot het huis over vol was. „Wilt u Pidge en mij niet weg sturen?" riep ik op zekere dag. „Ik weet niet, wat hij u betaalt, maar u zou voor onze twee ka mers heel wat meer kunnen krij gen, dat weet ik zeker." En mijn voorstel negerend zei den ze, dat ze geld als water ver dienden; het verschrikte ze bijna. En had ik opgemerkt, hoeveel beter de puistzij bedoelden de uitslag van mijnheer Pidge was? En ze waren zo blij, want het toonde aan, dat zijn voedsel hem goed bekwam. En ik kon al leen maar de hand van juffrouw Susie kussen, en iets onverstaan baars en dwaas mompelen. De volgende twee of drie dagen bij dr. Peignton gingen net een der voorbij als de eerste. Ik schreef brieven, hield de boeken bij, deed boodschappen, lunchte met en trachtte beminnelijk en vriendelijk te zijn, tegen de twee bejaarde heren, luisterde naar Bywater, als hij lucht gaf aan zijn grieven over de hoofdpijnen van zijn vrouw en haar chroni sche vraag naar kopjes thee en schikte de bloemen in de wacht en spreekkamer. (Wordt vervolgd.) trokken en wel trek hadden in worst". De kaashandelaar be toogde daarop, dat ze niet (meer) „van Drees", maar ook van hem trokken, hetgeen de bejaarden (met een worst in de mond, volmondig konden be amen. De emmer in de hooikist was toen leeg. Geen nood, de komen de dagen zal de winkelier op nieuw met zijn expres-auto uit rukken om de verkeersagenten in hun kille taak bij te staan met zijn warme worst. In Bel gië krijgen de agenten kachel tjes, in Italië ieder jaar geschen ken, waarom in Nederland dan geen warme worst? DIT JAAR TWINTIG DIAMANTEN HUWELIJKEN IN APPELDOORN. In Apeldoorn zal dit jaar het diamant figuurlijk twintig maal flonkeren en schitteren. Zestig jaar geleden schreef de ambte naar van de burgerlijke stand na melijk een bijzonder groot aantal mwelijksaangiften in zijn anna len en twintig van die huwelij ken zullen dit jaar mogelijk ge gierd kunnen worden. Op 6 februari a.s. begint de se rie met drie diamanten bruilof ten tegelijk. In de buurtschap „De Beemte" herdenkt het echtpaar Hendrik Jan van der Haar-Aaltje ter Ma ten zijn diamanten huwelijks feest. Het echtpaar woont aan het Kanaal Noord 484 en de man nelijke helft is daar zeer bekend, omdat Van der Haar bakker is geweest. Van zijn twaalfde jaar tot twee jaar geleden. Bruid en bruidegom zijn nu resp. 86 en 87 jaar oud. Vervolgens is er op dezelfde dag een diamanten bruiloft aan de Ordermolenweg 123. Daar woont het echtpaar Aalt Vos - Aaltje Kluin, die beiden de leef tijd van 82 jaar hebben bereikt. Aalt Vos bracht 't van fabrieks arbeider tot makelaar en taxa teur. Het derde diamanten huwelijks feest wordt gevierd door Arend Jan Karman en Hendrikje Al- bers, die aan de Vosselmanstraat 33 wonen. Arend Karman is tal rijke jaren werkzaam geweest als sigarensorteerder, eerst in Oister- wijk en later in Apeldoorn. De bruid is 78 jaar en de bruidegom 85 jaar oud. DONDERDAG 31 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Zang en piano; 11.45 Caus.; 12.00 Orgel en zang; 12.25 In 't spion netje; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Westindisch orkest; 12.50 Caus.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Theater orkest; 13.55 Koersen; 14.00 Hoor spel; 14.45 Jiddische liederen; 15.15 Voor de zieken; 16.00 Gr.; 16.15 Voordracht; 16.30 Gram.; 16.40 Jazzmuziek; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Nws; 18.15 Radiojournaal; 18.25 Lichte muziek; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Piano, gitaar en bas; 19.25 Fanfare orkest; 19.45 Voor de jeugd. Nationaal pro gramma: 20.00 Nws; 20.05 Klank beeld; 20.20 Vraaggesprekken en gram.; 21.00 Gevar. progr.; 22.20 Caus.; 22.30 Studentenork.; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.50 Dagslui ting. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.; 9.40 School radio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Instr. octet; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- en tuinbouwmeded.; 12.38 Lichte muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Piano en bariton; 13.45 Gram.; 14.30 Orkest en klein koor; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Dubbel kwart.; 15.30 Gram.; 16.00 Bijbel overdenking; 16.30 Cello en piano; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Radio- philharm. ork.; 18.45 Leger des Heils-kwartier; 19.00 Nws; 19.10 Gram.; 19.20 Caus.; 19.30 Verzoek programma; 19.55 Toespr. Natio naal programma: 20.0024.00 Zie Hilversum I. BRUSSEL: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Gevar. muz.; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 15.45 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Pianoduo; 16.45 Gr.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Knapenkoor; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Lied van de week; 19.45 Gram.; 19.50 Caus.; 20.00 Gram.; 20.10 Missiemontage; 20.40 Ver- zoekprogr.; 21.30 Jazzmuz.; 22 00 Nws; 22.11 Intern, radio universi teit; 22.30 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1