De ministeriële conferentie te Brussel geëindigd De stakingsactie onder de Algerijnen Israëlische reactie op Hammarskjoelds rapport Kruidenkracht! Twee Deense schepen nabij Groenland vermist Conservatief wint tussentijdse verkiezing in Parijs HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER De toestand in Jemen ZON- en MAANSTANDEN GRIEP! DINSDAG 29 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3983 AMERIKA EN HET MIDDEN-OOSTEN. Driemogendheden- bssprekingen op Bermuda? I politiemannen door de straten. -m Het vraagstuk van de landbouwprodukten op de voorgestelde Europese gemeenschappelijke markt INDONESIË Zelfs geleidelijk overdracht van Nieuw-Guinea voor Indonesië onaanvaardbaar De situatie in Midden-Sumatra Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5.75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 et Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pe: advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adras Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nitr Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De besprekingen tussen, tie mi- garanties. Een langere periode zou nadelige gevolgen voor de Nederlandse landbouw kunnen nisters van Buitenlandse Zaken van Duitsland, Frankrijk, Italië en de Beneluxlanden over da ont werpverdragen van do Europese gemeenschappelijke markt en Euratom zijn maandagmiddag voorlopig geëindigd. Er werd geen communiqué uitgegeven en tie conferentie zal maandag a.s. te Brussel worden voortgezet. Een Nederlandse woordvoerder verklaarde na afloop der confe rentie dat de hoofden van de de legaties der deskundigen a.s. vrij dag de diverse problemen nog eens onder ogen zullen zien waar bij dan in het bijzonder het land bouwprobleem en dat van de op neming der overzeese gebiedsde len in de gemeenschappelijke markt nader zullen worden be studeerd. De overzeese gebiedsdelen. Maandagmorgen is vooral ge sproken over het vraagstuk der overzeese gebiedsdelen. Hierbij is juist gebleken wat de Neder landse regering vanaf het begin heeft gesteld, n.l. dat het hierL uitermate gecompliceerde pro blemen op economisch en politiek vlak betreft en dat deze niet op knrte termijn kunnen worden op gelost. Zoals bekend wensen de Fransen de grenzen ook van hun. overzeese gebieden op non-discri minatoire basis open te stellen voor de andere landen van de ge meenschappelijke markt op voor waarde dat deze landen een bij drage zullen leveren tot verbete: ring van de infrastructuur van (ie Franse overzeese gebiedsde len, zoals de aanleg van wegen, de sociale en economische ontwik keling enz. Deze bijdrage die de Fransen in principe hadden be paald op 1 miljard dollar per jaar, meenden zij te mogen ver langen op grond van de resulta ten, die de andere partners zou den oogsten als gevolg van de openstelling der grenzen van dree overzeese gebiedsdelen. Deze FVanse stelling wordt evenwel van Nederlandse zijde geenszins onderschreven. Nederland erkent wel het economische belang van de gebieden in Noord-Afrika doch het ziet niet het verband tussen de openstelling van de grenzen oh de daaruit voortvloeiende ver plichtingen voor de andere part ners in de gemeenschappelijke markt. Nederland neemt het stand punt-in dat men de bijdrage van ieder land moet afwegen naar de mate van het voordeel dat het put uit de openstelling van de betreffende gebieden. Wanneer de inboorlingen van een of an der Frans overzees gebied plotse ling smaak krijgen van het Ne derlandse bier betekent dit dan ouk dat Nederland de stuwdam rmet betalen die misschien op zekere dag in een Tivier van dit gebied wordt aangelegd In deze kwestie, zo meent men van Nederlandse zijde, moet de financiële draagkracht beslis send zijn. Ook van Italiaanse en Duitse zijde zijn allerlei reserves gemaakt en besloten is dat een i «u-missie dit gehele probleem nader zal bestuderen aan de hand der opmerkingen, die door de onderscheidene delegaties zijn gemaakt. Uit kringen van de conferentie wordt verder nog vernomen, dat geen enkele beslissing is geno men met betrekking tot de zgn. weging der stemmen in de raad van ministers der Europese markt. Tijdens de besprekingen over het landbouwprobleem is men vooral lang blijven stilstaan bij de zgn. buitentarieven. Wat deze buitentarieven betreft is nog geen enkele overeenstemming bereikt. Naar een Nederlandse gedelegeerde verklaarde, is al leen de kwestie van het reken kundige gemiddelde van de in de zes landen bestaande douaneta rieven ter sprake gebracht en is hierover reeds een eindeloze ver warring ontstaan. De kwestie van de buiten tarieven zal deze week opnieuw door de deskundi gen bestudeerd worden. Dit punt is een uitermate belangrijke aan gelegenheid voor Nederland, dat 4q'n grondstoffen vooral impor teert uit landen die buiten de Huropese gemeenschap staan. Nederland moet dus de zekerheid hébben dat als gevolg van de ta rieven die rondom de nieuwe ge meenschap worden gelegd, de kostprijzen niet aanzienlijk wor den verhoogd. Het systeem van de minimum prijzen zou Nederland kurtnen accepteren op voorwaarde dat dit niet langër dan gedurende periode van vier jaar wordt toe gepast en dan nog met zekere hebben. De deskundigen der zes landen die de afgelopen dagen eveneens voortdurend hebben vergaderd, zijn tot overeenstemming geko men over het verkeer van vrije diensten, de vrije vestiging, de vrijheid van kapitaalverkeer, waarbij van Franse zijde een kleine reserve wordt gemaakt, het vrije verkeer van werkne mers, en een regeling ter voor koming van dumping. Ten aan zien van het vraagstuk der ge meenschappelijke handelspoli tiek moeten enkele punten nog nader worden besproken. De hiervoor opgestelde verdragen zullen thans aan de ministers ter goedkeuring worden voorgelegd. In kringen rond de conferentie wordt opgemerkt, dat het feit dat besloten is aan een vierde assemblee de controle op de ge meenschappelijke markt en Eura tom op te dragen, er niet toe zal bijdragen het begrip voor het Europese probleem bij de publie ke opinie te bevorderen. Het be staan van vier assemblees zal eveneens de doelmatige deelne ming van de parlementsleden der 'onderscheidene landen aan de werkzaamheden dezer assem blees niet ten goede komen, zo meent men. In deze kringen hecht men daarom veel belang aan de plannen, die bestaan tot een hergroepering van de Euro pese assemblees, waarvan op de ministersconferentie sprake is geweest. De commissie van buitenland se zaken van het Amerikaanse huis van afgevaardigden advi seert de regering een gedetail leerd plan voor het Midden-Oos ten op te stellen en dat aan het Congres en de Verenigde Naties voor te leggen. De commissie keurt de politiek van de regering ter bestrijding van communisti sche expansie in het Midden-Oos ten goed. De commissie is van mening, dat een oplossing van het Ara- bisch-Israëlische geschil, de her vestiging van vluchtelingen, de heropening van het Suez-kanaal en waarborgen voor de gebrui kers ervan en andere kwesties van het Midden-Oosten de voort durende aandacht van de rege ring moeten hebben. De Verenigde Staten moeten voorgaan in een stoutmoedig be leid om vrede, veiligheid en eco nomische stabiliteit aan het Mid den-Oosten té geven. Hoewel wordt gezegd, dat „het grootste gevaar van Russische Een van de weinig positieve resultaten van deze conferentie is de goedkeuring van de begro ting voor reseachwerkzaamheden van Euratom welke voor een pe riode van vijf jaar op 215 miljoen dollar werd vastgesteld. De Ne derlandse bijdrage hierin be draagt 6,9, de Belgische 9,9, de Luxemburgse 0,2, de Italiaanse 23, de Duitse 30 en de Franse bij drage eveneens 30 procent. Wat de oprichting betreft van een fabriek ter scheiding van isoto pen voor de bevoorrading van de Europese landen, is de reeds en kele maanden bestaande com- missie-Goldsmith opgedragen, een rapport op te stellen over de wenselijkheid en de mogelijkhe den van een dergelijke fabriek, die ongeveer 11 miljard francs zou kosten. Nederland, Duitsland en ook België blijken er namelijk nog niet geheel van overtuigd te zijn, dat een dergelijke fabriek economisch geheel verantwoord is daar Amerika het verrijkte uranium, dat bedoelde fabriek zou moeten leveren, tegen een redelijke kostprijs ter beschik king kan stellen. De Franse dele gatie legde evenwel sterk de na druk op het belang van zelfstan dige voorziening van de zes lan den en wees in dit verband op de Suez-crisis. Uit gezaghebbende bron te Washington is vernomen, dat Bermuda naar verwachting de plaats zal zijn van de voorgeno men besprekingen in het voor jaar tussen president Eisenhower en de premiers van Engeland en Frankrijk. De Amerikaanse olieverschepingen naar West-Europa In de eerste zeven weken van haar werkzaamheid heeft de noodcommissïe Midden-Oosten M.E.E.C) ongeveer 594.000 va ten (barrels) olie per dag naar West-Europa verscheept. Het oorspronkelijk doel was 500.000 vaten per dag, zo werd vrijdag te Washington bekendgemaakt. De M.E.E.C. begon haar werk zaamheden op 1 december j..J., on geveer een maand nadat het Suezkanaal was geblokkeerd. Zij werd door eeti groep van 15 gro te Amerikaanse olieproduceren de maatschappijen gevormd en staat onder toezicht van de rege ring. Onder de Algerijnse Moham- politietrospen gereed om even- tuele wanordeliikheden te voor- medanen is maandag een alge- uclc J i j komen, mene staking van acht dagen be- Algiers geleek op een beleger- gonnen, die door de nationalisten de stad. Naar schatting patrouil leerden er 15.000 militairen en moeilijkheden te brengen, nu de kruispunten stonden pant- I serwagens opgesteld. Alle win kels van Mohammedanen waren Miinhardt's Gricppoeders. Doos 50 ct. Een woordvoerder van het Is raëlische ministerie van Buiten landse Zaken heeft zondag het jongste rapport van secretaris- ger raai Hammarskjoeld over het Midden-Oosten, „negatief en niet opbouwend" genoemd en ge zegd, dat het alleen „een regime (van de wapenstilstandsover- eenkömst) wil herstellen, dat reeds in een ramp is geëindigd". De woordvoerder zei onder meer, dat geen antwoord wordt gegeven op de „brandende vra gen", of Egypte een einde wil maken aan zijn oorlogsdaden, of de huidige vrijheid van door vaart in de Golf van Akaba moet worden gehandhaafd en of in de strook van Gaza de huidige rust en economische ontwikkeling zal voortduren. In gewoonlijk betrouwbare kringen te Cairo is verklaard, dat de Egyptische regering de Ver. Naties heeft meegedeeld, dat zij bereid is over een meer permanente regeling van de ge schillen met Israël te spreken, wanneer dit land zijn strijdkrach ten uit Egypte heeft teruggetrok ken. Men verklaarde echter, dat het niet waarschijnlijk is, dat Egypte in dit stadium met een officiéél vredesverdrag wil in stemmen. De Egyptenaren hebben zon dag de vier Israëlische krijgsge vangenen, die in hun handen wa ren, vrijgelaten. Deze laatsten beklaagden er zich over, dat zij slecht waren behandeld en dat hun toestand pas beter was ge worden na ingrijpen van het Roode Kruis. Een aardverschuiving heeft de nieuwe tunnel door de bergen in de enige weg van Kasjmir naar India geblokkeerd, waardoor dit gebied thans geheel van India is afgesneden. De aardverschuiving heeft vier personen het leven gekost. Een gedeelte van de weg en de werkplaats van de Duitse inge nieurs die de tunnel hadden ge bouwd, is meegesleurd. is uitgeroepen om de Fransen in te brengen, deze week de Algerijnse kwestie in de algemene vergadering der Verenigde Naties aan de orde komt. Volgens de eerste berichten is de staking in Algiers en Con- stantine min of meer volledig. In Oran West-Algerije) was de toestand normaal. In Frankrijk, waar de 350.000 Algerijnse arbeiders ook zijn uit genodigd het werk neer te leg gen, heeft in het gebied van Pa rijs 'vijf en twintig tot vijftig pro cent van de betrokkenen aan de oproep gehoor gegeven. In de door Mohammedanen bewoonde wijken van Parijs stonden sterke gesloten, maar militairen begon nen direct de eigenaars te dwin gen hun zaken te openen. In de meeste gevallen verwijderden de winkeliers de luiken, zodra een legerpatrouille aanklopte, maar de winkels waren leeg. Alle toegangswegen naar het stad waren door tanks afgezet en rondom de kasjbah, de Mo hammedaanse wijk, waren prik keldraadversperringen aange bracht. Er reden slechts enkele trams, die door Europeanen werden be stuurd en door twee soldaten werden beschermd. Waarnemers zijn van oordeel, dat dit de grootste krachtmeting tussen de Franse autoriteiten en de verzetsbeweging wordt sinds de opstand ruim twee jaar gele den begon. In Algiers was de spanning hoog gestegen na een weekeinde, waarin door aanslagen vijf per sonen het leven verloren en vijf tig werden gewond. Met hefschroefvliegtuigen wa ren in de vroege ochtend vlug schriften boven de stad ver spreid, waarin de Franse com- De ministers van Buitenlandse Zaken zijn tijdens het weekeinde naar de correspondent van Reu ter meldt, tot overeenstemming mandant, generaal Massu, de be- gekomen om alle verlagingen woners had opgeroepen, niet te van de douanetarieven en invoer beperkingen, waarvoor het ont werpverdrag voor de Europese gemeenschappelijke markt voor zieningen bevat, op gelijke wijze toe te passen op industriële en landbouwprodukten, doch gelijk tijdig aan iedere regering toé te staan, om gedurende de eerste 8 a 10 jaar van de ontwikkêling van de gemeenschappelijke markt minimumprijzen voor landbouw produkten vast te stellen. Deze bepaling inzake mini mumprijzen betekent, dat de con currentie van de landen met lage prijzen de eerste 8 a 10 jaar op de gemeenschappelijke markt be perkt zal worden. Wanneer een aangesloten land een bepaald lanöbouwprodukt aan een ander aangesloten land aanbiedt tegen prijzen, die liggen beneden het nationale minimum, dat in het invoerende land werd vastgesteld, kan laatstgenoemd land, evenals dit thans het geval is, de bedoel de invoer verbieden of beperken. Er is sinds enige tijd niets ver in kruiden zit de kracht van de natuur - En de natuur blijft voor mens en dier agressie schuilt in binnenlandse DE bmn van Henezing, Klachten en ondermijning, woidt eraan toege- tv tiaities. zoals moeheid, hoofdpijn, puist- nomen van twee Deense schepen, voegd, dat een formele Amen- ies verst0ppmy, vale teint, enz., zijn het de „Umanak" en de treiler „Ter- kaanse verplichting om hierte- gevojg van onnatuurlijke leefwijze. Br nen" die zich in de wateren ron- gen op te tieden door de meeste |,ouc| |]w gezondheid, zuiver Uw lichaam dom Groenland bevonden. De landen van het Midden-Oosten met heRBESAN. Kruidenthee Verkrijg- „Umanak" heeft 94 passagiers beschouwd zou worden als een hadr bij Uw apotheker of drogist S f 1.79 aan boord en een veertig koppen poging tot inmenging in binnen- groot pa)( voldoende voor maanden sterke bemanning landse aangelegenheden. In Deense scheepvaartkringen meent men, dat het stilzwijgen der beide schepen een gevolg is van uitvallen der radio-installa ties tengevolge van ijsafzetting op de antennes. Voor alle zekerheid is men maandag echter van Deense en Amerikaanse zijde begonnen met het doen van nasporingen in het zeegebied, waarin beide vaartuigen zich zouden moeten bevinden. Aan boord van de „Unanak", een schip, dat eigendom is van de regering, bevonden zich 54 Deense dienstplichtigen, die hun militaire diensttijd in Groenland zouden doorbrengen. De laatste melding van de „Unanak" dateert van zaterdag middag j.l. het schip zegt hierin staken. Hij had beloofd, dat er tegen plundering zou worden ge waakt. Toch bleek uit latere be richten, dat een honderdtal win kels van Mohammedanen, die onder dwang van militairen wa ren heropend, was geplunderd. Verscheidene Europeanen werden in hechtenis genomen. Naar de politie bekendmaakte is een poging van zeventig ter- doodveroordeelde Algerijnen om uit een gevangenis te Algiers fe breken, verijdeld, doordat "men een vluchtgang ontdekte. Te Parijs werden zondagavond twee personen gewond, doordat onbekenden flessen met bran dende benzine in drie Noordafri- kaanse café's wierpen. Een conservatieve aanhanger van de regeringspolitiek in Alge- rië, Julien Tardieu, heeft zon dag de overwinning behaald bij een tussenzijdse verkiezing in een district van Parijs. Deze verkiezing, nodig gewor den door de dood van een der aanhangers van Pierre Mendes- Prance, de leider der radicalen, werd als de belangrijkste pei ling van de openbare mening sedert de algemene verkiezingen beschouwd. Tardieu versloeg met bijna 55 procent der uitgebrachte stemmen zowel de communisti sche kandiaat, die ruim 23 pro cent behaalde, als de uiterst rechtse kandiaat Pierre Pouja- de, de leider van de midden standsbeweging, die het oneens is met de belastingpolitiek van de regering. Deze laatste, die voor het eerst kandidaat stond voor het parlement, kreeg bij de algemene verkiezingen ongeveer het dubbele. Dit was de tweede stemming. Twee weken geleden slaagde Tardieu er niet in de absolute meerderheid te behalen. Thans was een eenvoudige meerder heid voldoende. Politieke waarnemers voor spellen, dat het resultaat der verkiezing een grote weerslag zal hebben op de poujadistische parlementsfractie, die reeds on derling verdeeld is door de poli tiek van Poujade. Deze had on der meer bij de stemming over de Frans-Britse actie in Egypte zijn aanhangers opdracht gege ven tegen de regering te stem men. Poujade was ook tegen de regeringspolitiek ten aanzien van Algerië. De communisten verkregen bij de algemene verkiezingen de meeste- stemmen in dit district aan de linkeroever van de Seine. De socialistische kandidaat verenigde ongeveer veertien pro cent van het aantal stemmen op zich. Atoomproeven in de V. S. De Ver. Staten zullen laat in het voorjaar in Nevada een reeks proeven met kleine kernwapens beginnen, zo is in Washington bekendgemaakt. De bedoeling van de proeven is „nieuwe belangrijke kennis voor de verdediging van de Ver. Staten en de vrije wereld" te ver werven. Bestudering van de uit werking der wapens zal ook wor den voortgezet om de militaire en burgerverdediging tegen aan vallen met kernwapens te verbe teren. Maakte Britse vlieger zijn toestel onklaar Voor een krijgsraad in Nicisia op Cyprus is maandagochtend het proces begonnen tegen de luitenant-vlieger Dennis Kenyon, wie ten laste wordt gelegd dat hij in november zijn „Canberra" straalbommenwerper onklaar heeft gemaakt om geen vlucht naar Egypte behoeven te maken. De raad moet uitmaken of er op zet dan wel nalatigheid in het spel is. Vlak voor het opstijgen is het toestel door zijn landings gestel gezakt. Beklaagde zou kort tevoren te kennen hebben gegeven, dat hij het niet eens was met de Britse actie tegen Egypte. zich tussen IJsland en de zuid- Groenlandse Kaap Farewell in een storm te bevinden, waardoor het moest bijdraaien. In deze radioboodschap wordt ook nog gezegd dat het schip met ijs overdekt is. Daarna heeft men geen contact meer met de „Una nak" kunnen krijgen. Men heeft later 'n radio-bericht van de „Unanak" opgevangen dat „alles wel aanboord" is. Het radiostation Prins Chris- tianssund op Zuid-Groenland ving de boodschap omstreeks half drie Nederlandse tijd op. De positie van het schip is 57 gr. noorderbreedte en 40 gr. wester lengte ten zuiden van Groenland. In de neget wijk van Johannes burg is het zondag tot een bot sing tussen ongeveer duizend mannen en vrouwen van ver schillende stammen gekomen. De politie opende het vuur om een einde aan het gevecht te maken. Dertig negers werden gewond. De botsing deed zich voor na de begrafenis van een neger, die was gewond bij een ander ge vecht de vorige week zondag. Dit is het elfde gevecht tussen de stammen in de afgelopen maand. In kringen van het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft men zaterdag ont kend, dat Indonesië ooit zal kun nen instemmen met een geleide lijke overdracht van de souverei- niteit over Nederlands Nieuw- Guinea aan Indonesië. Zij legden deze verklaring af naar aanlei ding van Nederlandse persbe richten, volgens welke Indonesië niet de onmiddellijke overdracht van de souvereiniteit over dat ge bied zou eisen, doch genoegen nemsn met een geleidelijke over dracht. Zij betoogden, dat alleen een onvoorwaardelijke overdracht voor Indonesië bevredigend zal zijn. Een woordvoerder van de „Bantengraad" van Midden-Su- matra, heeft zaterdag verklaard, dat tijdens de besprekingen, wel ke op het ogenblik worden ge voerd met een door de centrale regering afgevaardigde delegatie, vele moeilijkheden aan de orde zijn gekomen. Hij beschuldigde de regering ervan willekeurige maatregelen te hebben getroffen ten opzichte van Midden-Suma tra, na de machtsovername door de raad. Deze maatregelen kun nen het prestige van de regering alleen maar schade doen, omdat zij toch niet zullen worden uitge voerd. Voordat de delegatie de vol gende week naar Djakarta terug keert, zal maandag nog een bij eenkomst worden gehouden Volgens te Algiers ontvanger berichten hebben opstandelinger in het weekeinde bij een overva; op een konvooi in de bergen na bij Medea, ongeveer 120 km ten zuiden van Algiers, negen per sonen gedood en drie gewond. De groep opstandelingen, die tiif- ongeveer tachtig man bestond, werd door een jachtvliegtuig uit eengejaagd. Franse veiligheidstroepen heb ben ontdekt, dat Algerijnse op standelingen in een dorp nafci; Nedromah twaalf boeren hebben vermoord. Zeven dorpelingen werden met zware verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. Bij operaties in het gebied van Constantine werden veertien op standelingen gedood. Bij een zu, veringsactie bij Boefarik werden twee opstandelingen gedood en zestien verdachte personen aar- gehouden, van wie er vier waren gewapend. In Oran zijn bij een onderzoek naar aanleiding van de arresta tie van Benallah Hadj, die ais plaatsvervangend leider van het verzet wordt beschouwd, 52 ver zetsstrijders aangehouden. Volgens Franse kringen zijn er tekenen die er op wijzen dat de staking van de Mohammeda nen, welke tegelijk met het Al gerijnse debat voor de Verenigde Naties zou beginnen, zal ingaar. VOOR 4000 AAN POSTZEGELS GESTOLEN De politie van 's-Gravenhage heeft onlangs de portier C. H. van der L. gearresteerd, die :n dienst was van een handels maatschappij. De aangehoudene was een specialist in het nama ken van sleutels en had cie sleu tel van de post- en expeditieka mer nagemaakt. Uit deze posfj kamer haalde hij postzegels weg, waarmee de uit den vreemde binnengekomen post was ge frankeerd. De waarde van qc. ontvreemde postzegels wordt óp ƒ4000 geschat. Bovendien had de man de sleutel nagemaakt van de cen trale der controleklokken, waar door hij in deze installatie maar op een paar knoppen had ie drukken om de indruk te wek ken, dat hy 's nachts regelma g zijn ronde had gedaan, terwijl hij in werkelijkheid dan lag t> slapen. ZACHT WEER. Een rug van hoge luchtdr. k breidde zich maandag over oas land uit, waardoor het weer aan vankelijk een vrij zonnig karak ter had. De wind draaide naar het zuidwesten en er werd be trekkelijk zachte lucht aange voerd, zodat maximum-tempera turen van omstreeks 7 graden werden bereikt. De bewolking in de hogere ni veaus die des middags binnen dreef, waren een voorbode van de nadering van frontensystemen, die zich boven Engeland bevin den en zich naar onze omgeving bewegen. Onder invloed hiervan zal ie bewolking toenemen, en kan. plaatselijk wat lichte regen val len. De aanwakkerende w: d transporteerd nog iets zachter lucht naar het continent. medegedeeld door het K.N.MJ. geldig tot dinsdagavond. Zacht weer. Vrij veel bewolking met hier en daar wat lichte regen. Matige tot krachtige en tijdelijk harde wind tussen zuidwest en zuid. Zacht weer. WOENSDAG 30 JANUARI. Volgens een oficieel communi qué, maandag in Aden uitgege ven, zijn er ongeveer dertig Jemenieten gedood bij een aan val op een grenspost nabij Dhala, in het westelijke deel van het protectoraat Aden. Britse vliegtuigen hebben ge durende de aanval patrouille- vluchten boven het gebied uitge voerd, maar hebben niet daad werkelijk aan de strijd deelgeno men. Het communiqué zegt, dat Britse troepen en strijdkrachten van het protectoraat Aden de Jemenieten terugdreven. Hoewel vliegtuigen van de Britse lucht macht voortdurend patrouiile- vluehten maakten aan de Aden- se kant van de grens, vielen zij de Jemenieten niet aan, omdat de regering van Aden de grens niet wenst te schenden en de inval lers met zo weinig mogelijk ver liezen wil terugdrijven, aldus het communiqué. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.44 2.19 2.59 3.09 n.m. 2.01 2.36 3.16 3.26 Tan. ZON op onder MAAN op onde* 30 8.26 17.26 7.44 1729 31 8.24 17.28 8.08 18.34 Febr. 1 8.23 17.29 8.30 19.38 2 8.21 17.31 8.49 20.44 3 8.19 17.33 9.08 2J.49 4 8.18 17.35 9.28 22.55 5 8.16 17.37 9.49 i

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1