Amerikaanse reactie op Russische beschuldiging De toestand in Hongarije nog steeds verward Worden nachtelijke automobilisten ri gechanteerd? Feest in Monaco Streeklaboratorium Zeeland krijgt geen subsidie in De stichting C.L.O.-controle over de positie van de boerenstand Produktschap voor veeen vlees en de invoer van koeien uit Hongarije HET WEER Wij stomen WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VANDENBRUELE EERSTE BLAD VRIJDAG 25 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3980 RUSSISCHE VERKENNINGS VLUCHTEN BOVEN NOORD-CANADA Willen zy het keten van radarstations fotograferen? NASSER NAAR CHINA In de komende zomer Blinden steunen hulpverlening Hongaarse volk overleg over Arabisch Israëlische „uitdaging DE AMERIKAANSE ZESDE VLOOT s.s. „STATENDAM" IN ROTTERDAM TERUG Prinses Beatrix nam nog even het stuurwiel in handen CYPRISCHE VERZETSLIEDEN GEVANGEN GENOMEN Op hun hoofd stond een beloning van 50.000 gulden Dependance in Sluiskil beslist noodzakelijk Bij de Amsterdamse poli- tie-instanties, die dagelijks te maken hebben met de gang van zaken in de buurt van het Rembrandtplein, heerst de vaste overtuiging dat stelselmatig automobi listen die in de nachtelijke uren het hoofdstedelijk ver- maakcentrum verlaten, door duistere figuren worden ge chanteerd. De beer Dedden: Boeren De moorden in Chicago Gouverneur-generaal van Rhodesia overleden Proeven niet opvouwbare schepen V Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres r Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pee advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adr.s Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 wtr Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 u«r. Het vermoeden bestaat dat Jftnssische vliegtuigen op grote hoogte verkenningsvluchten bo ven Noord-Canada en Alaska heb ben gemaakt voor het fotografe ren van de streek langs de 70e breedtegraad, waar een keten van radarstations wordt ge bouwd, zo is volgens het Cana dese persbureau uit „bevoegde bron" vernamen. Er zijn n.l. boven dit gebied candensstrepen waargenomen op ogenblikken dat geen Canadese 61 Amerikaanse vliegtuigen in dit gebied vlogen. President Nasser van Egypte heeft in interview met het Chi nese persbureau .Nieuw China" gezegd, dat hij de komende zo mer een 'bezoek aan China zal nre»i gen. Nasser wilde geen commentaar geven op het plan-Eisenhower voor het Midden-Oosten voordat nadere inlichtingen daarover uit Amerikaanse bron had ont vangen. Hij deelde mee, dat 'Egyp te een vijfjarenplan aan het voor bereiden is. Voor de uitvoering van dat plan zou een beroep op baitenlandse deskundigen wor den gedaan, voornamelijk uit In dia, Frankrijk en West-Duitsland. Zoals men zich zal herinneren, heeft de stichting „Het Neder landse Blindenwezen" de op brengst van twee door haar ge organiseerde weldadigheidsvoor stellingen, die aanvankelijk be stemd zou zijn voor een revalida- tie-centrum voor volwassen blin den, afgestaan aan het nationaal comité hulpverlening Hongaarse volk. Na aftrek van alle kosten kon on de postrekening van het co mité een bedrag van 482,12 wor den overgemaakt. .99 De premier van Syrië. Sabri el Assali, heeft donderdag in Damascus verklaard, dat Syrië en andere Arabische staten overleg plegen over „uniforme Arabische maatregelen" tegen cfe „Israëlische uitdaging bin nen en buiten de Ver. Naties". Het overleg houdt verband met „de weigering van Israël om de Ver. Naties-resoluties na te leven waarin terugtrekking der Israëlische troepen uit de Sinaï en de strook van Gaza wordt geëist", aldus de premier. In politieke kringen in Da mascus verklaarde men don derdag, dat de Israëlische wei gering de spanning in het Mid den-Oosten vergroot en tot on voorspelbare gevolgen kan lei den. Ambtenaren van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken hebben gisteren verklaard, dat de Sowjet-Unie een nieuw diplomatiek offensief schijnt te beginnen met het doel Washington te scheiden van Ja pan en Amerika's bondgenoten in Europa en het Midden-Oosten. Deze verklaring was de uitleg die het .ministerie gaf aan de be schuldiging van Tass, dat de Ver. Staten voorstellen doen voor het gebruik van buitenlandse bases met het doel een atoom oorlog voof te bereiden. Tass waarschuwde in dit ver band Japan, Turkije en Perzië. Genoemde ambtenaren be schouwden deze beschuldiging ook als een rechtstreekse aanval op Eisenhowers voorstel, de vo rige week in de begrotingsbood- sohap aan het Congres bekend gemaakt, om zes met atoom wapens uitgeruste commando's in het leven te roepen, die steun moeten verlenen aan de verdedi ging van andere landen in de niet-communistische wereld. Volgens welingelichte kringen op het ministerie van Defensie zullen deze commando-bases waarschijnlijk in Japan, Okina wa, Turkije, Perzië en West- Europa worden ingericht. Zij zullen elk een bezetting krijgen van ongeveer 6000 man. Volgens het Britse blad „Daily Mail" zullen straalvliegtuigen, die van de Middellandse Zee uit atoombombardementen op Mos kou zouden kunnen uitvoeren, zich in de komende dagen voe gen bij de vliegdekschepen van de Amerkiaanse zesde vloot in de Middelandse Zee. Een correspon dent van het.blad schrijft dit na een interview met- vice-admiraal •Charles Randall Brown, de be velhebber der zesde vloot. De vliegtuigen, tweemotorige „Sky Warriors" kunnen bijna duizend km per uur vliegen. Zij zullen deel uitmaken van een eenheid van vijftig schepen, tweehonderd vliegtuigen en 25.000 man, die zeer bewegelijk is. Genoemde ambtenaren ver klaarden dat zij niet verontrust zijn door de nieuwe bedreiging van de Sowjet-Unie, die zij heb ben verwacht en die zij beschou wen als een onderdeel van de Russische propaganda-campagne op lange termijn, tegen de Ver. Staten gericht. Gistermorgen om tien uur is het s.s. „Statendam" van de Hol- land-Amerika Lijn aan de Wil- helminakade te Rotterdam terug gekeerd. Prinses Beatrix, die het schip woensdagavond tijdens de offi ciële proeftocht heeft gedoopt, heeft met haar gevolg het schip circa tien minuten later verlaten. Omstreeks half tien had zij in de hut van de gezagvoerder via de scheepsradio een telefoonge sprek van vier minuten met haar moeder, Koningin Juliana, die zich op het ogenblik met vakan tie in Arosa bevindt. Vervolgens bracht de Prinses een bezoek aan de brug. waarbij kapitein C. Haagmans, de eerste officier, de purser, de scheeps arts, de hoofdwerktuigkundige, de loods en de officieren van de wacht aan haar voorstelde. Ook heeft zijzelf nog even het stuurwiel ter hand genomen, waarbij, terwijl commando's over en weer gingen, de gezagvoerder "haar behulpzaam was. Een driewerf „Leve de Prin ses" van de in de hal van het schip verzamelde passagiers weer 'klonk, toen de Prinses het schip verliet, uitgeleide gedaan door directeuren van de H. A. L. en Wilton-Feijenoord. De echtgenote van de pachter van de winkel in de hal, mevrouw G. H. Voorhorst, overhandigde de Prinses nog vier zg. bedeltjes, voorstellend de „KteteuHam" in goud, bestemd voor haar en haar zusters. Drie leiders van de Cyprische verzetsorganisatie EOKA, op wier hoofd een beloning van 50.000 gulden stond, zijn bij een Britse operatie in de bergen van Zuidwest-Cyprus gevangen geno men. Dit is officieel in Nicosia bekendgemaakt. Bovendien zijn nog vijftien an dere hardnekkige verzetslieden gevangen genomen. Tevens werd beslag gelegd op munitie en wa pens. De operatie, die nog voort duurt, wordt door ongeveer 3000 Britse soldaten uitgevoerd. Voorts wordt meegedeeld dat bijna de helft der meest onver zettelijke verzetslieden tijdens de operatie is gedood of gevangen genomen. De internationale organisatie van dichters, essayisten en ro manschrijvers PJ2.N., heeft woensdagavond van Londen uit een telegram gestuurd aan pre mier Kadar van Hongarije, waarin zij haar „ernstige be zorgdheid" uitspreekt over de gemelde arrestatie van Hon gaarse auteurs. Parijs volgens radio-Boedapest is een „aanzienlijk aantal Hon gaarse burgers aangehouden, dat de Oostenrijkse grens op on wettige wijze wilde overschrij den". De politie zou voorts „ver scheidene duizenden zware mis dadigers zoeken, die tijdens de opstand uit gevangenissen zijn ontsnapt". De assemblee van de Ver. Na ties heeft woensdag een resolu- De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft mede gedeeld, dat het treffen van een aanvullende regeling tot subsi diëring van het Streeklaborato rium Zeeland niet mogelijk is. Dit blijkt uit het algemeen ver slag dér provinciale staten over* het voorstel tot subsidiëring van dit laboratorium. Aangezien be doeld voorstel was gekoppeld aan de bijdrage van 'het rijk, zou het dus moeten vervallen, maar toch adviseren ged. staten dringend het te aanvaarden, omdat zij niet a priori elke verwachting, dat het rijk alsnog tot subsidiëring be reid zal zijn, uitgesloten achten en opdat zij verdere stappen tot verwezenlijking van het beoogde- doel kunnen ondernemen. Eenstemmigheid was er onder de statenleden omtrent 't belang dat Zeeland heeft bij de stichting van een streeklaboratorium. Na ontvangst van de bewuste mi- nistriële brief hebben ged. staten een bespreking gehad met de ge- zover zal komen, dat het bestuur dat de veran twoordel ij kheid stand in Nederland wordt draagt voor de geldmiddelen der i» langzamerhand „de grote koeliegemeenschap" Naar het gevoelen van de voor zitter van de stichting C. L. O.- eentröle, de heer H. L. Dedden uit Wolvega, is het eultuur-stel- sel in Nederland nu wel zo ver gevorderd, dat de boerenstand in zijn geheel zo langzamerhand „ie grote koeliegemeenschap" in Nederland wordt. Hij zèi dit in de gisteren in Utrecht onder zijn presidium1 ge- hopden jaarvergadering van de stichting, waarbij 413 coöpera tieve landbouwverenigingen zijn aangesloten. De zeer druk be zochte vergadering werd bijge woond door vertegenwoordigers van het departement van Land bouw en door de voorzitter van het Landbouwschap de heer H. D. Louwes. De heer Dedden noemde de fi nanciële positie van de boeren stand slecht. De debiteurensaldi van de leden der stichting begin nen renstige vormen aan te ne men. Hij vroeg zich af. of het verenigingen het ontleed mes moet zetten in de bedrijven die geen kredietwaardigheid meer bezitten. Naar zijn mening is dit alles een gevolg van een veel te schriel landbouwbeleid der re gering. Allerlei belangen moeten tegen elkaar worden afgewogen, maar het boerenbelang schijnt te licht te wegen, aldus de heer Dedden. Ook de bedrijfsgebouwen zijn z.i. door deze landbouwpolitiek zeer achterop geraakt, in onder houd, maar ook in doelmatig heid. Hij vroeg of hier niet dezelfde afschrijvingspolitiek op mag wor den toegepast als op industriege bouwen en -hallen. De uitkom sten van het landbouwbedrijf zijn zodanig, dat dit niet kan, laat staan vervroegde afschrijvingen, zoals veelal in de industrie ge beurt. Maar tegen de goede uit komsten van de andere bedrijfs takken horen we de critici op de landbouw niet fulmineren. Of durft men van deze bedrijven niet vragen of eisen hun voort brengselen ook beneden kostprijs aan de consument te leveren, aldus de heer Dedden. Op een stil punt in of buiten de stad zouden sommige auto mobilisten „gesneden" en tot stoppen gedwongen worden door een onbekende wagen. De chauffeur daarvan zou hen dan .mededelen dat zij een on geluk hadden veroorzaakt, en hen ^et voorstel doen de zaak financieel ter plaatse te rege len. Het alternatief luidt in zulke gevallen: „Anders ma ken we er 'n politie-zaak van". De politie veronderstelt dat deze praktijken worden toege past op automobilisten, waarvan de chanteur(s) zeker weet (we ten) dat zij zich aan alcohol heb ben tegoed gedaan. Daaruit ver klaart men ook het feit dat nim mer aangifte van een dergelijk chantage-geval is gedaan. Een automobilist die gedronken heeft schuwt openhartigheid tegenover de politie. Juist gisteren heeft de politie- Stadhouderskade het onderzoek afgesloten in een zaak, waarvan de hoofdpersoon, de 47-jarige H. A. van K. uit Amsterdam, meent dat hij het slachtoffer is geworden van de bovenbeschre ven praktijk. Hij heeft dat tegen over de met het onderzoek be laste rechercheur verklaard. In de vroege morgenuren van 3 januari j.l. keerde de heer Van K. uit Utrecht naar Amsterdam terug. In Utrecht had hij copieus „Pietje", in zijn wagen achter de heer Van K. De caféhouder riep hem toe: „Hou die vent eens aan. Hij heeft me aangereden". De snorderzette de achtervol ging in. en wist de heer Van K. op het Frcderiksplein de weg te blokkeren. Daar, zo verklaarde de heer Van K. tegenover de po litie, vertelde „Pietje" hem wat er was gebeurd en deed hij het voorstel om de zaak financieel te regelen. De heer Van K. had maar te kiezen of te delen. „An ders wachten we tot de politie komt". De heer Van K. wist echter zijn auto snel achteruit te manoeuvre ren en reed in een grote bocht om de auto van de snorder heen. Hierbij reed hij een auto van Van Gend en Loos aan. Op het West einde haalde P. B. hem opnieuw in, en blokkeerde hem wederom. De heer Van K. stapte uit zijn auto. Er ontstond een woorden wisseling. Op een gegeven ogen blik sloeg de snorder de heer Van K. met een kaakslag neer. Inmiddels was de politie ten .tonele verschenen. De agenten constateerden bij de heer Van K. een sterke dranklucht. Bovendien stond hij weinig vast op zijn benen. Later bleek, dat hij bij zijn val een hersenschud- dings benevens een schouderfrac tuur had opgelopen. Tijdens het onderzoek in deze zaak waarbij proces-verbaal tegen Van K. werd opgemaakt wegens het besturen van een auto onder invlfted, en tegen P. B. wegens mishandeling zegt de politie, dat niets is gebleken van een chantagecomplot. De heer Van K. blijft er echter van gedineerd en daarbij enkele gla-overtuigd, dat hij het slachtoffer zen cognac genuttigd. Op de weg van zulk een complot is gewor- naar Amsterdam nam hij een lif- den. ter mee, die hij op diens verzoek op het Rembrandtsplein afzette. Terugkerend door de Utrechtse straat schampte hij met de por- tierkruk van zijn auto langs het zitvlak van de caféhouder G. L„ die midden op straat met een in een andere auto gezeten kennis stond te praten. De broek van de caféhouder scheurde, en hij be kwam een klein wondje. Op dat ogenblik reed de 29-jarige P. B„ een snorder zonder vaste woon- of verblijfplaats, bekend als Het Amerikaanse federale bu reau van onderzoek heeft woens dag medegedeeld, dat mevrouw Loretta Grimes, de moeder van de twee vermoorde zusjes van 13 en 15 jaar, Patricia en Barbara, in negen dagen tijds acht aan-. maningen had ontvangen, om duizend dollar losgeld voor de kinderen te betalen. neeskundig inspecteur van de volksgezondheid, dokter Van der Borgh, tijdens hetwelk de vraag werd besproken, of een sublatoo- ratoriumi (zoals bekend komt het eigenlijke laboratorium te Goes, waar het al werkt) in Sluiskil zou kunnen worden gemist. Op grond van de resultaten van dit onderhoud is het college van oordeel, dat zowel aan het insti tuut van het streeklaboratorium en aan Zeeuws-Vlaanderen, in het bijzonder het oostelijk deel, wordt tekort gedaan, wanneer van dit sub-laboratorium zou worden af gezien. Hierbij mag niet worden verge ten, dat dit deel der provincie op dit terrein tot dusver sterk is ge oriënteerd op Noord-Braibant en voor het leggen van een band met het nieuwe Zeeuwse instituut het persoonlijk contact van de leider en zijn werk, vooral met de huis artsen, een punt van vestiging in de streek zelf onontbeerlijk is. Ziet men daarvan af, dan is er geen reden om te verwachten, dat belangstelling voor het Zeeuwse laboratorium in de eerste jaren in voldoende mate floreert, aldus ged. staten, die als gevolg daar van zien beperking van het draag vlak der nieuwe organisatie. Wat betreft het tekort voor 1956, dat geraamd wordt op 31.216,57 delen ged. staten mede, dat dit naar verwacht wordt, lager zal zijn, aangezien zeer waarschijn- de voor de rijksonderzoekingen geldende tarieven met terugwer- de kracht tot 1 januari 1956 zul len worden verhoogd. Het staat verder wel vast, dat de ziekenhuizen zonder financi ële steun van de overheid niet in staat zullen zijn de tekorten te dekken. Het laboratorium staat of valt dus met het al dan niet verlenen van rijks- en provinciale subsidie. tie aangenomen, waarin men de Oostenrijkse regering prijst om het aandeel dat zij in de hulp aan de Honeaarse vluchtelingen heeft. In de resolutie die met meerderheid van stemmen (de communisten stemden tegen aanvaard werd, verzoekt men aan de hoge commissaris voor de vluchtelingen zich met de secretaris-generaal van de Ver. Naties te verstaan en de betrok ken regeringen om een alge meen plan voor hulp aan de Hongaarse vluchtelingen op te stellen. Volgens te Wenen ontvangen berichten hebben Hongaarse verzetslieden vier officieren van de geheime politie, onder wie de commandant van de kazerne te Miskolc gedood. Een aantal sol daten zou zich bij de verzetslie den hebben aangesloten, maar een opstand in het gebied was onderdrukt en de leider der sol daten, kapitein Karl Dekany, was gearresteerd. Volgens andere berichten, die in vluchtelingenkringen ont vangen zijn, krijgen de Hon gaarse grenswachten een belo ning van 300 forint (ongeveer 90 gulden volgens de officiële koers) voor iedere vluchteling, die zij dood of levend in handen krijgen. Als gevolg hiervan vra gen de grenswachten een ho gere losprijs van gevangen vluchtelingen. Volgens een te Miskolc ver schijnend dagblad, dat in We nen ontvangen is, heeft de str%-: met de „contra-revolutionairen" zich van de fabriek naar het ge bied van de landbouw ver plaatst. „De contra-revolutio nairen concentreren hun aan vallen thans op de collectieve landbouworganisaties. In he; gebied van Borsod is 75 procem der landbouwcoöperaties os' bonden." Radio-Boedapest heeft woens dagavond meegedeeld, dat in ce afgelopen dagen 150 gevaller. van gasvergiftiging in de hoofd stad werden gemeld. De oorzaak hiervan is de slechte kwaliteit van het gas eri het feit, dat vele mensen illegaal gas aftappen, aldus de radio. Woensdagnacht zijn 28 Hon gaarse vluchtelingen over óq Oostenrijkse grens gekomen De gouverneur van de ieder;, tie van Rhodesia en Nyassalanó lord Llewellin, is donderdagodr tend te Salisbury overleden, vc rige week was hij door een ern stige hartaanval getroffen. In de tweede wereldoord- maakte hij deel uit van het Bri* se kalbinet. Hij was o.a. minister van Handel en minister voor »1e vliegtuigproduktie. Prins Rainier van Monaco heeft bepaald, dat gisteren iedereen in het prinsendom vrij af heeft gekregen om de ge boorte van prinses Caroline 'te vieren. De schoolkinderen, die al elke donderdag vrij hebben, krijgen ook vandaag een vrije dag. Pater Francis Tucker, de biechtvader van prins Rainier, heeft meegedeeld, dat de jong geborene „goed bij stem is en het evenbeeld is van haar va der". Prinses Caroline zal recht hebben op een aantal privileges. Zo zullen de zeventig leden van het Monegaskische leger, als zij in de kinderwagen passeert, voor haar in de houding moeten springen en het geweer presen terend Ook heeft zij direct al recht op de aanspreektitel .ma dame". Voorts heeft zij o.a. vrij toegang tot de bioscopen en de perrons van de twee stations in het prinsdom. Het Parijse blad „L'Aurore" heeft een „foto"' van de prinses gepubliceerd, die geconstrueerd is op grond van jeugdportretten van haar ouders en de weinige gegevens, die over haar uiterlijk bekend zijn gemaakt. Geen baby-uitzetten en spaarba nkboek j es. De door prinses Gracia van Monaco beloofde baby-uitzetten zullen evenmin als de door haar echtgenoot prins Rainier toege- De voorzitter van het Produkt schap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, heeft tijdens een woensdagmorgen te Utrecht ge- honden vergadering van het Pro duktschap medegedeeld, dat de Import van koeien uit Hongarije niet zonder meer ongedaan kan worden gemaakt. Het betreft liier een lopende overeenkomst, aldus de heer De Veer. waarbij Nederland koeien uit Hongarije importeert en reuze! naar dit land exporteert. Het Produktschap zal evenwel met de grootste voorzichtigheid en behoedzaamheid deze over eenkomst behandelen. De heer De Veer deelde voorts mede, dat het Produktschap tij dens een spoedeisende vergade ring heeft moeten besluiten maatregelen te treffen voor de baconexport naar Engeland. De aanvoer was namelijk zo groot, dat de markt ernstig verstoord dreigde te geraken. Besloten werd de baconprijs met vijf cent per kilogram te verlagen, terwijl eveneens een verlaging van de gewichtsgrenzen werd toegepast. De gewichtsgrenzen zijn thans vastgesteld op 64—70 kg. De re sultaten van deze maatregelen zfjn niet uitgebleven. Men heeft thans een standvastige markt. Met betrekking tot de in Euro pa heersende mond- en Klauw zeer, zeide de heer De Veer. dat inenten strikt noodzakelijk is, wil Nederland zijn voorsprong op andere landen behouden. De" rundermarkt, zo werd tijdens de bespreking van de marktsituatie medegedeeld, vertoont een vrij rustig beeld. Bij de tweede en erde sporten zijn de prijzen iet wat flauw, doch dit wordt toege schreven aan de niet onbelang rijke import' van koeien. In de eerste veertien' dagen van het jaar werden uit Ierland en En geland 2500 runderen ingevoerd. zegde spaarbankboekjes worde; uitgereikt. Deze waren als ge schenk beloofd voor andere bt- by's die ook woensdag in Mor. co Zouden worden gebote:. Maar de burgerlijke stand va» Monaco heeft geen geboor: aangiften meer ontvangen --.vjrt rssjr.tfiuapia? VERSPREIDE RITEN De invloed van Oceaandepre - sies op het weer in West-Europ is nu belangrijk toegenomen. Donderdag passeerde reeds een oud front, dat tijdelijk veel be wolking bracht, waaruit echter geen neerslag van betekenis is gevallen. Een volgende storing die donderdagavond boven d: Brij.se eilanden lag, heeft een iets grotere neerslagactivite: zodat vrijdag plaatselijk een en kele bui moet worden verwachu De lucht, die met deze storingen naar onze streken wordt ge voerd, is niet veel warmer c die de laatste dagen over cv. land is gestroomd. Veel zachte lucht, die zich thans op r-t midden van de Atlantische Oceaan bevindt, wordt door een zeer actieve depressie ten zui den van IJsland in de richting van de Britse eilanden getrav. porteerd. Vóór vrijdagavond zal echter de invloed van deze laatstgenoemde storingen :n ons land nog niet merkhu.r zijn. RET TI- en KREUKLOOS Axelsestraai 65 Noordstraat 15 Twee deskundigen van de uni versiteit van Cambridge prof. William Hawthorne en John Shaw, hebben plannen ontwor pen voor opvouwbare nylon sleepschepen voor het vervoer van plie om Kaap de Goede Hoop. Zij nemen nu met een klein model in #en tank proe ven om te zien hoe hun uitvin ding zich houdt in hoge golf slag. medegedeeld door het K-N.MVI. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Verspreide buien. Wisselend bewolkt met hier daar een bui en in de ochtend plaatselijk mist. Matige, aan de' kust af en the vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Ongeveer dezelfde temperaturen al9 gisteren. ZATERDAG 26 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.40 11.15 11.55 0.05 n.m. UJ25 12^40 12.50 ZON MAAN op Jan. 27 8.30 28 8 29 29 8.27 onder 17.20 17 22 17.24 op 6.01 642 7.10 onder 14:25 -15.23 16.25

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1