Pr inses Beatrix doopte de „Statendam" 2.75 Eisenhower bespreekt internationaie toestand Vorstelijke baby in Monaco geboren Golf WAKDELNYL0K HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTAND® Israël trekt zich van van niet terug Akaba Nog steeds arrestaties Engeland beschuldigt Jemen Speciale aanbieding DONDERDAG 24 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3979 EERSTE BLAD President streeft naar beter begrip tussen de volkeren Hongaarse militaire zaakgelastigde uit Groot-Brittannië gewezen DE KWESTIE-CYPRUS EN DE RAAD VAN EUROPA 11 Prinses Gracia schenkt het leven aan een dochter Monaco viert vandaag feest In Monaco is woensdag- De heer L. Smit te Goes overleden geboren. Het meisje heet Prinses Caroline Louise Marguerite. Het kind werd om 09.27 uur Ned. tijd geboren. -Prinses Caroline weegt 3.730 gram. Zij heeft blauwe ogen en bruine haren. 'Het eerste kanonschot, dat de geboorte van 'n kind aankondigde, weerklonk om 11.03. In totaal hoorde men 21 schoten. VERKLARING VAN BEN GOERION IN HET PARLEMENT Israëlische voorstellen ingediend bij Hammarskjoeld POLITIEKE MOORD IN PARIJS OVERDRACHT FRANS VLIEGTUIG BOVEN DE PYRENEES NEERGESTORT Franse nationale vergadering keurt gemeenschappelijke markt goed Tankvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht vermist I ^AMDFNBRUFIE FMuikeriag .bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p«r advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uw Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur President Eisenhower heeft Unie haar houding tegenover de waensd&g op zijn wekelijkse pers- nonferentie verklaard, dat hij in de vier komende jaren zal trach ten een be^er begrip tnssen de vrije landen van de wereld te be reiken en tot een betere ver- sfandfcouding met dc Sowjet-Unie te komen. Hij zei dat zijn nieuwe leer voor het Midden-Oosten niet be doeld is om welk land dan ook in dit gebied te overheersen. Zij beoogt de landen in dit gebied, dte weerstand bieden aan de communistische agressie en on dermijning, te helpen. Eisenhower aai dit op de vraag om commen taar op de Chinees-Russische verklaring, die de vorige week is jgepubilceerd, dat Moskou en Pe king het Midden-Oosten zullen beschermen tegen de gevolgen van de leer van Eisenhower. De Amerikaanse president ver klaarde voorts dat hij werkelijk niet kon zeggen, dat de Sowjet- Ver. Staten verscherpt of veran derd heeft. Op de vraag of hij besprekin gen of correspondentie met de Sowjetleiders overwoog met het oog op een vermindering van de spanning, antwoordde hij ont kennend. Hij vond dat dit op het ogenblik geen zin heeft. Eisen hower weigerde te verklaren of hij bevel zal geven tot het ge bruik van tactische atoomwapens als één of ander land in het Mid den-Oosten, dat het slachtoffer is van een gewapende communisti sche agressie, Amerika om hulp vraagt. Wel verwees hij naar zijn eer der afgelegde verklaring dat de Ver. Staten de kleinere tactische atoomwapens nu beschouwen als een normaal onderdeel van hun bewapening. Inzake de politiek van Ameri ka tegenover communistisch Chi na verklaarde Eisenhower dat hij op dit punt geen wijzigingen over weegt zolang de regering van Peking Amerikanen onrechtvaar dig gevangen houdt. Hij zei dat de regering in Pe king deze gevangenen in feite ge bruikt als dwangmiddel om de fen voor het bezoeken van Volgens doorgaans betrouw- Washington door een aantal lei- pare kringen in Straatsburg zou ders van buitenlandse mogend- er woensdag merkbare vooruit heden.- Hij kon echter geen na- j gajlg ^jn geboekt voor het tref- men noemen, omdat de betrok- 1 fen van een minnelijke schikking ken staatslieden hem hadden verzocht hun komende bezoek als een vertrouwelijke zaak te be handelen, totdaj het in alle bij zonderheden geregeld zou zijn. De president verklaarde, dat in De Britse regering heeft gis teren bekendgemaakt, dat de Hongaarse militaire ziakgelas- wer hoofden, regeringsleiders en an dere hoge vertegenwoordigers van buitenlandse regeringen de Ver. Staten hadden bezocht. „Deze bezoeken zijn een onder deel van de grote taak, die ik zo goed mogelijk wil volvoeren, n.l. het doen heersen van vrede in de wereld", aldus Eisenhower, die nog verklaarde dat er drieër lei soorten bezoeken vielen te on derscheiden, n.l. vormleijke- en beleefdheidsbezoeken, bezoeken tot het aankweken van weder zijdse vriendschappelijke gevoe lens en zakelijke bezoeken. Om precies vjjf minuten over vyf raakte de „Statendam", ge manoeuvreerd door enkele sleep boten, los van de Willielmina- Ita-de te Rotterdam en zette lang zaam en statig koers naar zee. Even tevoren, om precies te zijn om vijf minuten voor vijf, ring en drie leden van de sub- wa? K- H- I;rinses Beatrif commissie van de Europese com- 1™,i haar missie voor monselHke recht». inzake 't vraagstuk van de men selijke rechten op Cyprus. Aan de besprekingen van gis teren is een geheim onderhoud voorafgegaan, dat vrijdag plaats vond tussen vertegenwoordigers de afgelopen vier jaar 43 staats- 1 van de Griekse en de Britse rege- .j-__ rirtcr cn drie ledeii van de sub- *ls Deze kringen verklaarden dat 1 Groot-Brittannië misschien spoe dig een verdere verlichting van de noodmaatregelen op Cyprus zal bekendmaken. Een verslag van de besprekingen zal op 31 januari worden overhandigd aan de uit zeven leden bestaande sub commissie, die door de commds- sJe voor menselijke rechten van de Raad van Europa is benoemd om de Griekse klacht te onder- I zoeken. van de Prinses werd gehesen. In de omtrek van de loodsen van de Holland-Amerikalijn had zich 'n grote menigte verzameld, die de Prinses bij haar aankomst hartelijk toejuichte. Gisteravond omstreeks half 8 is de „Statendam" de Noordzee opgevaren. Er was te Hoek van Holland zeer veel belangstelling toen het verlichte schip daar pas seerde en even later buiten de havenhoofden de zee bereikte. Ver. Staten met iets te loten in- stemmen dat zij wil doen en dit ochtend een vorstelijke baby is iets waarmee hij Eisenho- tigde te Londen, kolonel Bela Nagy, aanzegging heeft gekregen Groot-Brittannië binnen 48 uur te verlaten. Vorige week werd de Britse militaire zaakgelastigde te Boe dapest, kolonel Cowley, door de Hongaarse regering -uitgewezen o» beschuldiging van samenwer king met elementen, die tegen de Hongaarse regering optreden. In een dinsdag aan de Hon gaarse regering in Boedapest overhandigde nota ontkent Enge- i£Btd pertinent, dat kolonel Cow ley ooit gehandeld heeft „op een vdgze die onverenigbaar is met de normale taak van een militaire attaché". Aangenomen wordt, dat het voornaamste bezwaar een bezoek van Cowley aan kolonel Pal Maleter, minister van Defensie in de régering-Nagy, is geweest, nadat Russische troepen hun tij delijke terugtocht uit Boedapest waren begonnen. Volgens de Britse nota was Maleter destijds minister van Defensie in de wet tige regering van Hongarije „en is het gewone beleefdheid, dat militaire attaché's dergelijke be zoeken brengen". Een woordvoerder van de Hon gaarse legatie heeft gezegd, dat de Britse maatregel tegen de Hongaarse attaché als niets an ders dan 'n vergeldingsmaatregel kan worden beschouwd. In de ouderdom van 83 jaar is te Goes overleden de heer L. Smit, oud-directeur-eigenaar van de drukkerij Oosterbaan en Le Coin- tre, een van de grootste drukkerij bedrijven in Zeeland. De heer Smit verbond zich in 1903 als bedrijfsleider aan de toen nog maar kleine drukkerij, waar U man werkzaam waren en 3 machines in bedrijf waren. On der de leiding van de heer Smit groeide het personeel uit tot on geveer 100 man en het machine park tot ruim 40 stuks. In 1911 werd hij mede-firmant van de heer P. Oosterbaan en na dens overlijden in 1927 enig eigenaar. In 1938 zette hij het bedrijf om m een familie-N.V. Bekende uit gaven in Prot. Chr. kring kwa men bij de drukkerij van de pers, al. het „Zeeuwsch Dagblad," het weekblad „De Reformatie" en „De School met de Bijbel," als mede de jaarboeken van de Ge- ref. Kerken en de Geref. Kerken, «oderhoudende art. 31. Ook de bibliotheek Reforma- tie-boeken-serie ziet in Goes het finht. De heer Smit was o.a. voorzit ter van de .leerlingencommissie Zeelpnd van de leerlingenrege- fing in de grafische industrie en werkgeverslid van de raad van beroep voor de sociale verzeke ring. Hij diende de Geref. Kerk in zfjn woonplaats als organist, als diaken en als ouderling. Van de Zendingscommissie van de Geref. kerk van Goes was de heer Smit eveneens voorzitter. Van de Generale Synode der Geref. Ker ken was hij deputaat voor de sta tistiek. De teraardebestelling zal a.s. vrijdagmiddag op de algemene begraafplaats te Goes geschie den. niets te maken wil heb ben. 1 Eisenhower zei voorts, dat ver mindering van de strijdkrachten in Oost- en West-Europa slechts kan plaats vinden met weder zijdse goedkeuring van de één of ander middel voor inspectie. Hij verklaarde dat een weder zijds aanvaardbare regeling voor inspectie noodzakelijk is voordat men kan overgaan tot besnoeiin gen in de programma's voor mi litair onderzoek, waaronder dat inzake de ontwikkeling van pro jectielen. Tot de wereld zich veilig kan voelen kon hij zich niets dwa zere voorstellen dan verzwak king van de verdediging. De Amerikaanse president sprak zich verder uit tegen pogingen van congresleden om de voorge stelde resolutie inzake de hulp aan het Midden-Oosten te split sen door de economische hulp apart te behandelen. De dingen, die gedaan moeten worden, kunnen niet alleen met wapens tot stand worden ge bracht, aldus Eisenhower. De Amerikanen moeten, als zij de vrede willen bewaren, begrip to nen voor de menselijke verlan gens in het Midden-Oosten en het voor de mensen in dit gebied mogelijk maken iels speciaals te bereiken. Een plan voor hulp aan het Midden-Oosten, dat slechts zijn voorstellen op militair gebied be vat, zou datgene wat hij in het Midden-Oosten tracht te doen onmogelijk maken. Eisenhower deelde nog mede dat voorbereidingen zijn getrof- Het nieuws van de geboorte werd door Prins Rainier via de radio aan de bewoners van het vorstendom bekendgemaakt. Prinses Gracia was voor de be valling in het paleis gebleven. Prinses Caroline is troonop volgster. Volgens eén in 1918 ge sloten verdrag wordt Monaco een deel van Frankrijk, indien de vorst zonder .opvolger of opvolg ster sterft. De Monegasken zou den dan, in tegenstelling tot nu, belasting moeten betalen en er zou 'dienstplicht worderf inge steld. Indien er een prins wordt geboren zal deze troonopvolger zijn. Prins Rainier zqi via de radio dat" de bevalling goed was ver lopen. Er waren drie artsen bij aanwezig. De Israëlische eerste minister, David Ben Goer ion, heeft woens dag In het parlement andermaal verklaard, «lat Israël zich niet zal terugtrekken van de Egyptische kust van ds Golf van Akaba zo lang de vrijheid van scheepvaart in de golf voor Israël nog niet is verzekerd. Ook eist Israël nog altijd vrije vaart «loor hei Suezkanaal, ahlus Ben Goerion. HONGARIJE. Reizigers, die dinsdag uit Boe dapest in Wenen zijn aangeko men, hebben verklaard dat dage lijks tientallen jonge mannen en studenten in Hongarije worden gearresteerd teneinde alle weer stand tegen het regime-Kadar te breken. De standgerechten zouden vol gens een nieuw decreet nu te rechtstellingen mogen bevelen zonder dat zelfs maar een aan klacht tegen de beklaagde is op gesteld. Volgens een plaatselijke krant in Szeged (Zuid-Hongarije) zal een eenheid van de militie die daar op 8 januari tien mensen arresteerde en mishandelde, hier voor verantwoording moeten af leggen. Naar schatting van deze zegs lieden is het percentage jonge gen van Boedapest, aldus de ra dio. Vier anderen van de groep waarvan zij deel uitmaakten zijn veroordeeld tot gevangenisstraf fen variërend van vijf tot tien jaar. IN HONGARIJE VER MISTE BRITTEN. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft dringende verzoeken om inlichtingen ge zonden aan de Britse diplomatie ke vertegenwoordigers in Boeda pest en Belgrado in verband met de verdwijning van drie Britse jongemannen en een meisje die op 14 januari uit Zuid-Slavië naar Hongarije zijn gegaan, met de bedoeling daar een paar da gen te blijven. Het meisje is de 18-jarige Ju dith Cripps, een kleindochter van mensen, dat in Hongarije is ver- wijlen sir Stafford Cripps, een dwenen, opvallend hoog: zeker vroegere Labourminister van Fi tten procent van de jongeren tus_ sen de 15 en 30 jaar is gedepor teerd, tijdens gevechten omgeko men, gevlucht in de bossen en heuvels of naar hut Westen, dan wel gevangeft genomen. Een militair gerechtshof heeft dinsdag in Boedapest drie man nen ter dood veroordeeld wegens aanmoediging van het gebruik van geweld, zo meldt radio-Boe- dapest. De drie mannen Joszef Var- ga, Laszlo Katonai en Istavan Batonai hadden de bevolking opgeruid zich meester te maken van de radiostations en de brug- nandën die in Oxford studeert. De mannen zijn haar mede-stu denten Roger Copper en Chris topher Lord, beide 21 jaar, en de 25-jarige broer van Christopher, Basil. DE HONGAARSE VLUCH TELINGEN. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn 97 Hongaarse vluchtelingen over de Oosten rijkse grens gekomen. Het Zwitserse Rode Kruis maak te woensdag bekend, dat het zes miljoen frank heeft ingezameld voor hulpverlening aan Honga rije Ben Goerion zei, dat Israëls geloof in de idealen van de Ver enigde Naties niet waren ge schokt, toen Israël op de dag van zijn uitroeping door vijf Arabi sche landen, waarvan vier leden van de Verenigde Naties, werd aangevallen en de algemene ver gadering en de Veiligheidsraad geen vinger uitstaken. Vier Arabische landen die de bestandsovereenkomsten met Is raël hebben getekend, hebben zo wel de beginselen van het be stand als die van het handvest van de Verenigde Naties geschon den. Ben Goerion zei, dat Israël slechts op de volgende voorwaar den zijn strijdkrachten van- de kust van de Golf van Akaba wil terugtrekken: 1. De v'er landen die aan de golf liggen, sluiten een ver drag, waarbij de vrijheid van scheepvaart in de golf wordt gewaarborgd. 2. De algemene vergadering van de Verenigde Naties besluit, dat de politiemacht van de Verenigde Naties wordt gele gerd aan de toegang tot de golf totdat er een definitieve regeling zal zijn getroffen tus sen Israël en Egypte. 3. Er worden bijzondere rege lingen getroffen voor de scheepvaart in de golf die voor Israël aanvaardbaar zijn. Ben Goerion zei, dat zijn land de Verenigde Naties heeft ver zocht om demilitarisering van de strook van Gaza. Israël is bereid zijn strijdkrachten uit deze strook terug te trekken, waar dan een heden van het politieleger moe ten worden gelegerd om het land tegen hernieuwde aanvallen van overvalcommando's te bescher men. Hij zei echter op het standpunt te staan, dat Israël het bestuur over het gebied moet behouden. De premier voerde aan, dat de strook van Gaza nooit Egyptisch grondgebied is geweest. Het gebied was in 1948 door de Egyp- tenaren bezet in strijd met het volkenrecht en diende als spring plank voor agressie tegen Israël. De Israëlische permanente vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties, Abba Éban, heeft woensdag Israëls voorstellen voor 't toekomstige bestuur over de strook van Gaza ingediend bij secretaris-generaal Dag Ham marskjoeld. De geboorte werd verwelkomd door oorverdovende sirenes en fluiten van de in de haven ge meerde schepen en jachten en door het luiden van kerkklok ken. De moeder van Prinses Gracia, mevr. Margaret Kelly, was bij de geboorte aanwezig. Er viel een motregen in het doorgaans zonnige vorstendom in de uren vopr de geboorte. De vader van Prinses Gracia, John Kelly, uitte bij het verne men van het nieuws zijn teleur stelling over het feit, dat zijn kleinkind een meisje is. „Ik had een kleinzoon gewildnu heb ik zes kleindochters". Prins Rainier is 33 en Prinses Gracia 27 jaar. In een door de artsen onder tekend communiqué wordt ge zegd, dat moeder en kind het „zeer goed" maken. De bevalling was zeer vlot verlopen. Enkele minuten nadat het nieuws bekend was geworden, hingen de bewoners de rood-witte vlag van het vorstendom uit. Op de vensterbanken der open bare gebouwen werden rode en witte anjers neergezet. Hotels, restaurants en bars boden alle gasten gratis champagne aan. Vandaag zal een nationale, feestdag zijn. Het kind zal binnen vier tot zes weken worden gedoopt. Vele Monegasken gingen naar het stadhuis om een bijdrage te leveren voor een cadeau voor het kind. Prinses Gracia zal ieder kind, dat op dezelfde dag als haar dochter geboren wordt, een vol ledige baby-uitzet geven. De Prins zal de ouders van deze kinderen een spaarbankboekje aanbieden. Er worden dagelijks gemiddeld twee tot drie kinderen in Monaco geboren. In het casino van Monte Carlo was in een verhouding van zeven op vijf gewed dat het kind een jongen zou zijn. Na afloop van een vergadering van de beweging voor de „Fran se aanwezigheid in Algerië" te Parijs is een lid van deze orga nisatie, de 31-jarige Jean-Pierre Salabelle, op straat doodgescho ten. Hij werd getroffen door een salvo machinegeweervuur vanuit een taxi. Deze auto kon spoedig worden opgespoord. De politie heeft een Noordafrikaan voor on dervraging aangehouden. DE DOOP. Voordat gisteravond in de grote eetzaal van de „Statendam" het gala-diner, waaraan alle (onge veer 380 officiële gasten aan zaten, een aanvang nam, heeft H. K. H. Prinses Beatrix om streeks kwart over acht het schip gedoopt. „Ik doop u „Staten dam" en wens u behouden vaart", zo sprak de Prinses. De Prinses, die gekleed was in een robe van lichtblauwe dupion- satin, werd voor de doopplechtig heid door de hererf W. H. de Monchy, hoofddirecteur van de Holland-Amerika lijn, en C. J. A. van Daalen, directeur van Wil- ton-Fijenoord naar een tegen over de hoofdtafel aangebrachte essenhouten verhoging begeleid, waar de doop geschiedde. Boven deze verhoging hangt aan een davit een in brons gegoten scheepsbel, met er in gegraveerd de woorden: „Statendam 1957". De bel weegt 130 kilogram, heeft een hoogte van 48 centi meter en een middellijn aan de onderzijde van 60 centimeter. De heer Van Daalen verzocht de Prinses tot de doop over te gaan. De Prinses sprak de bo venvermelde woorden en goot daarna champagne uit een bo kaal over de scheepsbel. De aanwezigen riepen driemaal „hoera". De kristallenbokaal was door de adjunct-chef hofmeester D. N. Vennèker met champagne ge vuld. Prinses Beatrix nam na de doopplechtigheid een zilveren bijltje, waarvan het blad de vorm van een scheepsbel heeft die be vestigd is op een steel van coro- mandel, en hakte een koord door tengevolge waarvan de klepel van de bronzen scheepsbel luid teg'en de wand van de bel sloeg. Een heldere klank weerklonk. De heer Van Daalen zeide ver volgens: „Koninklijke Hoogheid. Heb dank voor het schenken van een nieuwe status aan dit schip; de status van een gedoopt schip. Wij allen zullen een aangename herinnering aan deze dag bewa ren en wij hopen dat ook U met genoegen aan deze tocht terug denkt". De heer Van Daalen bood de Prinses namens de werf een broche als souvenir aan. De heer De Monchy bood aan de Prinses de bokaal aan waar mede zij het schip had gedoopt. Deze bokaal is naar een ontwerp van de heer W. Heesen voor de dooD vervaardigd door de Kon. Nederlandse Glasfabriek „Leer dam". De bokaal heeft als rand schrift: „Doop s.s. „Statendam" Noordzee 23-1-1957". De bokaal is o-egraveerd met de initiaal van Hare Koninklijke Hoogheid, met de koninklijke kroon. Vervolgens nam het gala-diner een aanvang. Gisteravond omstreeks tien voor half elf heeft de heer Van Daalen de „Statendam" overge dragen namens de werf aan de heer De Monchy. In Zuid-Frankrijk wordt sed®m dinsdagavond een militaire Da kota met negen mensen aas boord, vermist. Het toestel was opgestegen van de luchtbasis Toulouse en het bevond zich om 19.30 uur in de buurt van Per- pignan, ten noorden van de Py- reneën aan de kust van de Miit- dellandse Zee. Het zoeken naar het vliegtuig werd belemmerd door mist. Het vliegtuig is woensuag te ruggevonden nabij het Spaanse dorp Caralp op de zuidelijke hel ling van de Pyreneeën. Geen van de inzittenden is in leven. Het toestel is totaal vernield. ONGEREGELDHEDEN IN INDISCH DOKP. Veertien mensen, onder wle vijf mannen van de politie, z«p omgekomen bij ongeregeldheden tussen politie en aanhangers ni een Hindoese „heilige" in het dorp Mukueempur nabij Lu«k- now in India, aldus heeft do po litie woensdag bekendgemaaict De ongeregeldheden begonnean toen twee mannen weigeruen de „heilige" hulde te bewijzen, ▼•li- gelingen van de „heuige" mia handelden het tweetaL Drie poöt- tieagenten, die een onderzoek wilden instellen naar het relletje werden gedood. Men zond dinsdag politievw sterking naar het dorp. Een grote menigte dorpsbewoners viel de politie aan en in het daaropvol gende gevecht werden twee po litiemannen en negen volgelingen van de „heilige" gedood. Acht man van de politie liepen zwam verwondingen op. De Franse nationale vergade ring heeft de regeringspolitiek betreffende de gemeenschappelij ke Europese markt gesteund. Zij keurde een motie ten gun ste van het principe van een ge meenschappelijke markt goed met 331 tegen 210 stemmen. Alle amendementen op de betrokken motte werden met 316 tegen 266 stemmen verworpen. Groot-Brittannië heeft woens dag de regering van Jemen ervan beschuldigd, dat zij Jeministische stammen sinds lang aanmoedigt de grens tussen Jemen en het Britse protectoraat Aden te schenden. Deze beschuldiging is vervat in een memorandum, dat de Britse afgevaardigde (bij de Verenigde Naties sir Pierson Dixon aan de Veiligheidsraad heeft gezonden als antwoord op de beschuldiging van de Jemenitische delegatie, op 14 januari aan de Veiligheids raad overhandigd. In het memorandum wordt voorts gezegd, dat de regering van Jemen „de onderdanen van de regeerders der Arabische staatjes, die onder Britse pro tectie staan, heeft bewapend en een rookgordijn heeft gelegd van protesten en propaganda over zogenaamde Britse invallen in Jemenitisch gebied, die alle, na onderzoek, duidelijk en conse quent onwaar zijn gebleken". De Britse regering hoopt dat het voorgestelde onderhoud met ver tegenwoordigers van Jemen zal worden gevoerd en dat de rege ring van Jemen over het grens geschil hierna akkoord zal gaan met de vorming van een gemeen schappelijke Brits-Jemenitische commissie, die de grenzen van de omstreden gebieden aan de huidige grens moet vaststellen, aldus het memorandum. Een viermotorig tankvliegtuig van het type KC97 met zeven inzittenden wordt vermist, aldus heeft een woordvoerder van een Amerikaanse luchtmachtbasis bij Rome in de Amerikaanse staat New York woensdag meegedeeld. Van het aanbreken van de dag af wordt door drie vliegtuigen naar de vermistè KC97 ge zocht. De zon, die woensdag vrijwel de gehele dag heeft geschenen, deed de temperaturen tot Mal boven het vriespunt oplopen. Op de meeste plaatsen werd 'n ther mometerstand van 5 tot 7 graden waargenomen, terwijl in hét aui den zelfs maxima van 8 en 9 gra den voorkwamen. De continentale luchtmassa die de laatste dagen over onze omgt ving hebben gestroomd en waax in boven de Balkan woensdag middag nog 10 graden vorst voor kwam, worden nu langzaam «dl West-Europa verdreven door ooe anische lucht, die vochtiger is ao- dat er iets meer bewolking Is voorkomt. Het opdringen van ze oceanische lucht werd veroor zaakt door enkel depressies die over de Britse eilanden naar hel noorden zijn getrokken. En op het westen van de Noordzr-p stormachtige winden hebben ver oorzaakt. De fronten ervan die vandaag over ons land zulk* trekken, zijn echter niet actief zodat overwegend droog wes- mag worden verwacht. I I S VC I I I t 7 1 een prachtige Axelsestr&at 65 Noordstraati 4» Brouwerij straat 4 Telef. 2546 TERNEUZEN gigifwsmtmtz: medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Dezelfde temperaturen. Wolkenvelden maar overwegend droog weer. Over hét algemeen matige zuidelijke wind. Ongeveer dezelde temperaturen als giste ren. VRIJDAG 25 JANUARL v.m. n.rn. Breskens 9.18 10JL3 Terneuzen 9.53 10.4? Hansweert 10.33 11.28 Walsoorden 10.43 11.38 ZON MAAN op onder OP onder •Tan. 25 8.33 17.17 4.15 12.45 26 8.31 17.18 5.12 13.32 27 8.30 17.20 6.01 14.25 28 8.29 17.22 6.42 1523 I

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1