De Bagdad-landert plan-Eisenhower steunen het Tweede secretaris van de Russische ambassade Persona non grata President beëdigd Eisenhower Incident in Marokko Gebeurtenissen op Sumatra bespoedigen Indonesië's ontwikkelingsplan Ontwerp-resolutie voor inschrijving van kernproeven bij de Verenigde Naties Weeroverzicht ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER f#WIs3P!Sf8 GRIEP? DINSDAG 22 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3977 VERTROUWEN IN DE VERENIGDE NATIES IS GESCHOKT DE VERKIEZINGEN IN POLEN ENGELANDS LUCHTVERDEDIGIN G BESTE MIDDEL OM DE VREDE IN HET MIDDEN-OOSTEN TE BEWAREN Ondermijnende activiteiten in dit gebied breiden zich uit De vier Islamietische lan den, die lid zijn van het Ver drag van Bagdad, stemmen in met het plan van presi dent Eisenhower voor het Midden-Oosten. Zy beschouwen dit als het Oostenrijks voorstel over de Hongaarse kwestie beste middel om de vrede in dit gebied te bewaren en de economische toestand daar te verbeteren. Ontploffing op Formosa eist slachtoffers DE BENZINESITUATIE Boycot van openbare vermakelijkheden in Barcelona POGING TOT OMKOPING VAN EEN /AMBTEN AAR IN FUNCTIE Met het doel geheime gegevens te bemachtigen y i Toenemende radio activiteit in de lucht NIEUW PLEIDOOI VOOR WEDERINVOERING NEDERLANDS Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pe advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels l,-1-', Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres. Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Bar Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur „Het vertrouwen in de Ver. Naties is geschokt door het grote verschil in reactie der volkeren organisatie op de agressie in het Midden-Oosten en de Sowjetrua- sische aanval op Hongarije", al dus heeft de voorzitter van de ondercommissie voor de binnen landse veiligheid van de Ameri kaanse senaat, senator James Bastland, zondag te Washington verklaard. De senator heeft de permanen te Amerikaanse vertegenwoordi ger bij de Ver. Naties, Henry Cabot Lodge, een brief geschre ven, waarin hij zegt dat de ver klaringen, die Hongaarse vluch telingen verleden week voor de ondercommissie hebben afgelegd, enkele zo schokkend en beest achtige bijzonderheden bevatten, dal wij ze zelfs niet in het offi ciële verslag hebben kunnen op nemen". Bastland vraagt Ca bot Lodge „nauwkeurig te willen omschrij ven welke stappen de Ver. Staten zullen nemen, om te verzekeren dat de Ver. Naties zich met het Hongaarse vraagstuk zullen blij ven bezig houden." Volgons een mededeling vajn niet-offïciële zijde heeft de leider vu de communistische partij in Polen, Goanulka, in een der kies districten van de hoofdstad 99,5 procent van de uitgebrachte stenamen behaald. 95,25 procent va» de kiesgerechtigden had hier gestemd. Verder is de verkiezing bekend gemaakt van de niet tot een par ty behorende architect Jerzy Hryniewiecki met 98,4 procent van de stemmen, de eveneens niet bij een partij aangesloten R.K schrijver Jerzij Zawieijski met 98,3 procent, de communist Gajewski met 97,5, de communist Ruzinskl met 96,5 en de commu nist Pechcin met 96,2 procent Uit de gedeeltelijke uitslag van Lublin blijkt, dat de kandidaten van het nationale front een be slissende overwinning hebben be haald. In districten van Poznan in het westen ging het grootste aantal stemmen naar de kandidaten bo ven aan de lijst. 95 procent heeft daar gestemd, evenals in de tex tielstad Lodz in het midden van het land. De voornaamste leiders van de Pnolse communistische verenig de arbeiderspartij, de verenigde boerenpartij en de democratische partfj zijn met overweldigende meerderheid gekozen tot lid van de Sejm, het poolse parlement, aldus is maandag onofficieel van verkiezingscommissies te War schau vernomen. Volgens het Britse dagblad „Daily Mail" heeft de Royal Air Force besloten het aantal esca drilles jachtvliegtuigen met de helft te verminderen en deze te vervangen door eenheden geleide projectielen. Volgens de „News Cronlcle" zal de Britse minister van Verde diging Sanoys, op de komende Brits-Amerikaanse besprekingen een plan voor geleide projectielen voorleggen waaraan beide landen ziften deelnemen. De „Daily He rald" vermoedt dat Sanoys „de jongste Amerikaanse geleide pro jectielen zullen worden aangebo den op zulk een schaal dat het misschien kan komen tot uitstel van het kostbare Britse program ma voor geleide wapens". Kanselier Julius Raab van Oostenrijk heeft zondag voorge steld, vier mogendheden-bespre- kingen te houden over de Hon gaarse kwestie. Zijns inziens moest men voorstellen om Hon-, garije een neutrale status te geven in overweging nemen. In een radiorede verklaarde Raab, dat het Hongaarse volk. .zeker graag akkoord zal gaan met neutraliteit in een of am dere vorm". Hij ontkende, dat Oostenrijk zich tracht te mengen in de bin nenlandse aangelegenheden van Hongarije, „maar het is voor ons een zaak van het hart om die mensen te steunen, die bij ons hun toevlucht zoeken". Raab zei, dat Oostenrijk de vluchtelingen, die naar huis willen terugkeren, niet tegen houdt. Tot dusver hadden ech ter slechts 1773 Hongaren om repatriëring verzocht. Dit wordt gezegd in een com muniqué, dat maandag is uitge geven na afloop van de confe rentie der vier landen welke 19 en 20 januari te Ankara is ge houden. Engeland, het vijfde lid van het Verdrag, was niet verte genwoordigd, maar men ver wacht, dat het zal worden uit genodigd voor een volgende bij eenkomst. Aan de conferentie werd deelgenomen door de rege ringsleiders van Turkije, Irak, Perzië en Pakistan. Over het plan-Eisenhower wordt in het communiqué ge zegd, dat het niet tot doel heeft invloedssferen te scheppen en de volkeren van het Midden-Oosten in slavernij te brengen. Er wordt voorts een spoedige regeling van het Palestijnse vraagstuk door de Verenigde Na ties geëist, waarbij rekening wordt gehouden met de rechten der Arabieren. De Verenigde Na ties moeten verantwoordelijk blij ven voor het behoud van de vrede. De vrijheid van scheepvaart in het Suezkanaal moet gewaar borgd worden in overeenstem ming met de Egyptische soeve reiniteit en de conventie van 1888 welke betrekking heeft op de vrije doorvaart. Het kanaal mag geen instrument zijn van de na tionale politiek van welk land ook. IV' vjer mogendheden hebben geconstateerd, dat ondermijnen de activiteit zich in het gehele Midden-Oosten uitbreidt en zij spreken zich uit voor krachtige maatregelen tegen valse en on dermijnende propaganda. In het communiqué wordt ver der gezegd, dat de eerste minis ters de vernieling van de pijp leidingen in Syrië betreuren, waardoor de economie van de betrokken landen is benadeeld. Er wordt aangedrongen op spoed bij het herstel van de leidingen. Door het ontploffen van een granaat zijn zondag in Midden- Formosa 28 mensen om het leven gekomen en 19 zwaar gewond. De ontploffing ontstond toen van een aantal granaten die sol daten na een schietoefening weg brachten, er één op de grond viel. Er vielen ook slachtoffers onder een menigte burgers die in de buurt naar schroot zocht. De minister van Economische Zaken zal hedenavond om 8 uur over beide radiozenders spreken over de benzinesituatie. De inwoners van Barcelona passen thans nieuwe vormen van boycot toe, om uiting te geven aan hun ontevredenheid over de economische toestand. Nadat zij eerst weigerden ge bruik te maken van de open bare vervoermiddelen, zijn zij er thans toe overgegaan open bare vermakelijkheden, als op voeringen in schouwburgen, films en zelfs voetbalwedstrij den, te negeren. Het ministerie van Buitenland se Zaken deelt mede: Op vrijdag 18 januari werd de Russische ambassadeur te 's-Gra- vsnhage medegedeeld, dat de President Eisenhower is giste ren op het Witte Huis beëdigd voor zijn tweede ambtstermijn van vier jaar als president. In zijn installatierede zei hij, dat er in veel gebieden op het ogenblik gebrek, tweedracht en gevaar heersen. Geen land, hoe oud of groot ook, ontsnapt aan deze storm van verandering of beroering. De beslissende kracht is het internationale communisme en de macht waarover dit beschikt. De bedoelingen van die macht, duister in theorie, zijn in de prak tijk duidelijk. Toch is de wereld van het internationale commu nisme zelf door een trotse en machtige stroming geschokt: de bereidheid van vrijheidslievende mensen hun leven voor die vrij heid te geven. Boedapest is niet langer alleen de naam van een stad het is een schitterend symbool geworden van het men selijk verlangen naar vrijhed, al dus de president. Het is moeilijk, aldus presi dent Eisenhower, om een vrede te dienen, gegrondvest op recht vaardigheid. Wij moeten bereid zijn er de volle prijs voor te be talen. Als men een verantwoorde lijke rol speelt in de internatio nale conflicten, zoals het Suez kanaal, kan men de aspiraties en de culturen van anderen eerbie digen. De Indonesische minister-pre sident. Ali Sastroamidjojo, heeft maandagavond voor het Indone sische parlement een regerings verklaring afgelegd over de op standige bewegingen op Sumatra. Hij stelde lueroij in het licht, dat de gedragslijn, die zijn rege ring volgt om „de gebeurtenis sen op Sumatra" weer in het rechte spoor te brengen, haar uitgangspunt vindt in de over tuiging, dat de uitvoering van het huidige regeringsprogramma voortgang moet vinden, omdat dit zal leiden tot een verbetering van de situatie, waarin het land thans verkeert en tot verbetering van de levensomstandigheden der bevolking. Als oorzaak van de gebeurte nissen op Sumatra noemde Ali Sastroamidjojo de in diverse groepen der bevolking op Suma tra bestaande ontevreuenneid met betrekking tot verschillende han delingen van de centrale rege ring, zowel van de huidige rege ring als van haar voorgangsters. Dit gevoel van ontevredenheid heeft de regering er toe gebracht, te streven naar een versnelling in de uitvoering van het bestaan- Wij gevoelen vriendschap voor alle landen die vrij zijn of vrij willen zijn, aldus de president. Wij eerbiedigen evenzeer hun on-1 de ontwikkelingsplan voor Indo afhankelijkheid. Als zij in tijden j nesië. van gebrek of gevaar onze hulp j Het doet aldus premier Ali vragen, kunnen zij die met ere ontvangen, want evenmin als wij onze eigen soevereiniteit willen verkopen, trachten wij de hunne te kopen. Onder vrije mensen is De minister-president onthulde dat de opstandige kolonel Malu- din Simbolon, die zijn militair ge- zagsgebied in Noord- en Midden- Sumatra van de centrale regering heeft losgemaakt, boodschappers had gezonden naar de territoriale commandanten van Zuid-Suma- tra en van Borneo „met het oog merk, van die zijde steun te ver krijgen, of in hun gebied soort gelijke bewegingen te onder nemen". Ali Sastroadmidjojo deelde voorts mede, dat de officieren in Simbolon's gebied in een verga dering op 4 december hadden toe-1 gestemd in het aannemen van „een radicale en revolutionaire" i houding in verband met de alge-1 mene ontevredenheid. Simbolon 1 zou hen hebben beloofd deze re volutionaire denkbeelden in de praktijk te brengen. Ook hier onthield de premier zich van de tails en deelde mede, dat op deze bijeenkomst van officieren de mogelijkheid onder het oog was gezien van een ontbinding van het kabinet fen van het parle ment. Een van de dingen waar men het over eens was was dat minstens vier provincies het denkbeeld zouden moeten steu nen. De allerfijnste kwaliteit Noorse Medicinale Levertraan, geijkt door het Rijksinstituut voor de volks gezondheid te Utrecht, met gega randeerd vitamine A en D3 gehalte Handelsver. A. J. ten Doesschate - Zwolle Nederlandse regering zich ge noodzaakt heeft gezien de tweede secretaris aan de Russische am bassade, de heer V. D. Drankot. tot persona non grata te verkla- ren. De heer Drankov heeft, overeenkomstig de door de Ne derlandse regering gestelde eii. binnen 48 uur na deze mededeling aan de Russische ambassadeur Nederland verlaten. Naar het ANP in aansluiting op de mededeling van het mini sterie van Buitenlandse Zaken verneemt is de maatregel te gen de heer Drankov gen ome- Wegens handelingen die bi strijd zijn met de positie van een diplomatieke ambtenaa; van een vreemde mogendheid. Hij heeft getracht eeö ambte naar in functie om te kopen mei het doel geheime gegevens te machtigen, daardoor de veilig heid van de Nederlandse staal in gevaar brengend. De heer Drankov was sedert I augustus 1954 aan de ambas sade der Sowjet-Unie in Dén Haag werkzaam. Hij vervulde daar de taak van persattaché In 1953 heeft de Nederlandse regering de toenmalige corrt- pondent van het Russische per- bureau „Tass", Pisarev uit Ne derland uitgewezen wegens on geoorloofde politieke activiteit als vreemdeling. Er bestaat naar wij vernemen evenwel geen ver band tussen deze uitwijzing en de thans tegen de Russische di plomaat genomen maatregel. DE POLITIEKE COMMISSIE VAN DE VERENIGDE NATIES Sastroamidjojo verder de re gering leed te moetep constate ren, dat in het boek van Indone sië's geschiedenis, het hoofdstuk 1956 wordt afgesloten met een soevereiniteit geen handelsobject. „zwarte bladzijde". Wij eerbiedigen de aspiraties j ln zijn 36 bladzijden tellende van de landen die, thans gevan- verklaring gaf de premier een gen, naar vrijheid verlangen. Wij gedetailleerd overzicht van de vragen noch hun militair bond- j zonder bloedvergieten verlopen genootschap noch een kunst-1 staatsgreep in Midden- en de matige nabootsing van onze kortstondige opstand in Noord maatschappij. Wij eren, zowel in Sumatra, alsmede van de vreed- deze verdeelde wereld als in min-zame „financiële opstand" in der roerige tijden, het volk van Zuid-Sumatra, alwaar het provin- Rusland. Wij vrezen zijn voort- ciale bestuur weigerde, gelden In Rabat is officiéél bekend gemaakt, dat kroonprins Moe ial Hassan (de sultan vertoeft op het ogenblik in het buiten huid) de gouverneur van de provincie Tafilalet, Addi Oe Bi- hi, heeft ontslagen. De direc teur van het militaire kabinet van de sultan, Ben Larbi, is tot opvolger benoemd. De afgezette gouverneur ver klaarde zondag, dat hij, hoewel Wj het gezag van de sultan en de kroonprins erkent, niet wil de toegeven aan de invloed van de nationalistische partij, de „Istiklal", die volgens hem „de huidige regering overheerst en ons functionarissen en rechters zendt die niet voor hun taak berekend zijn". Uit goedingelichte bron is vernomen, dat de gouverneur sedert vrijdag vrijwel in op stand tegen dë regering in Ra bat is en dat hij eenheden van het Marokkaanse leger, die zar terdag naar zijn provincie ge zonden werden, niet wilde toe laten. Addi Oe Bihi is herhaaldelijk door de pers van de „Istiklal" aangevallen, die hem beschul digde van feodalistische neigin gen en van pogingen om de Berberse mythe in stand te houden. Naar schatting beschikt de afgezette gouverneur over 4.000 krijgers. gang op het gebied van weten schap en industrie niet, maar juiehen die toe, want des te zekerder komt de dag dat onze volken elkaar vrij in vriendschap kunnen ontmoeten. Om de vrede te bewaren zal Amerika zich volgens de presi dent door drie algemene begin selen laten leiden: 1. als tegenwicht tegen hen die met geweld willen regeren, moet het de kosten van zijn eigen militaire apparaat betalen en hel pen de beveiliging van anderen op te bouwen. 2. Het moet zijn kennis en vaardigheid en bij tijden zijn mid delen gebruiken om anderen te helpen uit de ellende te komen, hoe ver ook de plaats van dat lijden van Amerika verwijderd is. 3. Het erkent dat het betrok ken is bij de toekomst van men sen overal ter wereld. Het gezag van de Verenigde Naties moet geëerbiedigd en versterkt wor den. Daardoor, aldus de presi dent, kan .de wet op grond waar van alle landen in Waardigheid kunnen leven, het best tot zijn recht komen. Naar gemeld de krijgers van eenheden van het Marokkaan se leger belet de stad Midelt in het Atlasgebergte binnen te trekken. Er zouden Franse troe pen naar deze stad onderweg zijn om de Franse staatsburgers te beschermen. De republikeinen hebben Eisen howers installatie maandag ge vierd met een parade van negen kilometer lengte. Het voorbij trekken van de stoet duurde twee-en-een-half uur. De parade werd door 61.000 personen op tribunes gadegeslagen en volgens een schatting van de politie stonden langs de route 700.000 mensen. Aan de parade werd deelgeno men door 12.000 soldaten met tanks en bestuurbare projectie- wordt hebben Ilen' 5000 burgers- kleurige praal- Artrti nP whi wagens en, als symbool van de republikeinse partij, een olifant. Mevrouw Santa Giura, de 32-jarige vrouw van een kapper te Tarente (Zuid-Italië), heeft voor de vierde maal een twee ling gekregen naar Djakarta over te maken. Ali Sastroamidjojo laakte „bui ten parlementaire kringen", die, het oneens zijnde met het poli tieke programma der regering en met de wijze waarop het ten uitvoer werd gelegd, een eigen politieke actie gingen voeren bui ten het parlement, toen hun idea len niet in vervulling konden gaan door democratische en par lementaire middelen. Hij ging hierop niet uitvoerig in, doch wees in dit verband wel op de mislukte staatsgrepen door leden van de strijdkrachten in augus tus en november 1956. Noorwegen heeft maandag in de politieke commissie van de Verenigde Naties een, ontwerp resolutie, gesteund door Japan en Canada ingediend waarin 'n beroep op de mogendheden wordt gedaan om een systeem in het jleven te roepen waardoor alle kernproeven die in de toekomst worden genomen, bij de Verenig de Naties zullen worden inge schreven. In deze ontwerp-resolutie wordt aan Dag Hammarskjoeld, de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, en de wetenschap pelijke commissie van de Ver enigde Naties die zich bezig houdt met de gevolgen van atoomstraling, verzocht samen te werken met de staten die betrok ken zijn bij de uitvoering van De Noorse afgevaardigde, Brijn, verklaarde dat zijn rege ring zich ongerust maakt over het toenemen van de hoeveel heid radio-activiteit in de lucht, die zowel boven Noorwegen, als elders ter wereld is waargeno men. „Wij menen, dat het op korte termijn tot stand komen van een stelsel, waarbij de betrokken mo gendheden de Verenigde Naties tevoren op de hoogte stellen van de te nemen proeven met kern wapens, het mensdom ten voor deel zal zijn. Wij kunnen ons niet indenken dat, indien eenmaal de gevolgen der radio-actieve straling zijn vastgesteld, er onder de betrok ken staten nog zullen zijn, die kernenergieproefnemingen zou den willen doen, waarbij de vei- ligheidsgrenzen zouden worden een dergelijk systfm gnet het rinel de te verwachten atoomstra- I r Professor dr. Purbotjaroko, van de universiteit Indonesia, heeft maandag aangedrongen op het weder invoeren van de Ne derlandse taal op de scholen in Indonesië. Hij zeide, dat het onderwijs in Indonesië dertig jaren werd ach teruit gezet door het afschaffen van het Nederlands op de scho len. Studenten, die het Nederlands niet meester zijn, ondervinden vele moeilijkheden, daar de mees te wetenschappelijke werken, die in het Nederlands zijn geschre ven, nog niet in het Indonesisch zijn vertaald. Met zijn betoog, dat in de ont wikkeling van de Indonesische taal geen vooruitgang is ge boekt, en dat er in plaats van vooruitgang in feite een chaos is ontstaan, schaarde professor Pur botjaroko zich achter professor Sudiman Kartohadiprodjo, die kortgeleden als zijn mening uitte, dat de Nederlandse taal nog steeds noodzakelijk is voor het geven van colleges aan de Indo nesische universiteiten. doel de te verwachten atoomstra ling in de wereld onder voortdu rend toezicht te houden". Deze wetenschappelijke com missie, waarin vertegenwoordi gers van 15 landen zitting heb ben, is in 1955 opgericht met het doel de gevolgen van atoomstra ling te bestuderen en hierover in 1958 aan de algemene verga dering verslag uit te brengen. De Noorse algevaardigde vroeg steun voor het voorstel, zelfs van die landen die van me ning zijn dat het niet ver genoeg gaat. Dé oorspronkelijke bedoeling van de ondersteuners van het plan is het voorstel tot inschrij ving geweest van alleen die ont ploffingen van kernwapens die meetbare radio-actieve straling buiten het desbetreffende land veroorzaken. Volgens de Noorse afgevaar digde is het echter beter als de rechtstreeks bij de proeven be trokken mogendheden de ver- (De Noorse algevaardigde sprak verder de hoop uit, dat de Sow jet-Unie het Amerikaanse voor stel zou aanvaarden, dat inhoudt dat het in het leven roepen van een stelsel van toezicht op bet aanwenden van toekomstige pre duktie van kernenergie voor vreedzame doeleinden voorrang moet hebben boven elk voorste», o.rm de bestaande voorraden atoomwapens te verminderen. Brijn zei ook, dat Noorwege hoopte dat de (grote) mogeri- heden overeenstemming zouden kunnen bereiken over de bijzt derheden van een stelsel vap t< - zicht op de eerste fase ener i ternationale ontwapening, en da; zij niet onenigheden en onzeker heid over latere ontwapeningss ia- dia als een belemmering zouden beschouwen, om althans het eer-I ste stadium uit te voeren.. „Wij manen, dat het in het le ven roepen en doen functioneren van een ontwapeningstelsel reeds in zichzelf een belangrijke factor zal vormen voor het doen ont staan van het wederzijdsé ver trouwen, dat onontbeerlijk is om een voorgenomen internatior. ontwapening te doen verlopen', aldus de Noorse afgevaardigde Bryn. Grote delen van het continent aan de kust tijdelijk hard zalzijn, zijn thans bedekt met een dunne terwijl het frontensysteem ervan koude luchtlaag, waarin het des voornamelijk in de noordwestelij- nachts flink vriest en waarin maandagmiddag >de temperatu ren in Zuid-Duitsland niet veel hoger werden dan 5 graden on' der nul. Het ontstaan van deze koude luchtlaag hangt samen met de aanwezigheid van een hogedruk- gebied dat grote delen van zuid oost en midden Europa bedekt. Op de Atlantische Oceaan daar entegen komt een flinke depres sie-activiteit voor. Maandagavond naderde een zich plichting op zich zouden willen ontwikkelende depressie Ierland. nemen om van de proeven te vo ren en onvoorwaardelijk te laten registreren bij de Verenigde Na ties. Hij zei dat inschrijving tenmin ste de volgende gegevens zal op leveren: 1. De uiterste grens van de to tale hoeveelheden splijtbare produkten, die de proeven naar men verwacht zullen op leveren. 2. Een ruwe opgave van de pe riode van maximale radio-ac tieve uitstraling. 3. Een ruwe opgave van 't geo grafische gebied, dat ver wacht wordt het meest aan de straling te zijn blootgesteld. Deze depressie zal heden bij ons tamelijk wind veroorzaken, die Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. ZON MAAN ke helft van het land regen of motregen zal brengen. Er is-daar bij een kans, dat de neerslag zich tijdelijk in de vorm van ijzel zal afzetten. In de temperaturen komt niet veel verandering. medegedeeld door het K.N.M.l. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond: Dezelfde temperaturen. Zwaar bewolkt met vecspreide opklaringen en in de kustprovin cies tijdelijk regen of motregen en mogelijk ijzel. Matige tot krachtige en langs de kust tijd" lijk harde wind tussen zuid en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. op onder OP onder WOENSDAG 23 JANUARI. j Jan. v.m. n.nn. 22 8.38 17.11 0.46 11.03 Breskens 7.00 7.34 23 8.35 17.13 2.00 11.31 Terneuzen 7.35 8.09 1 24 8.34 17.15 3.11 12.05 Hansweert 8.15 8.491 25 8.33 17.17 4.15 12.45 Walsoorden 8.25 8.5:. 1

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1