Egypte beschuldigt Israël van negering V. N.-besluiten Het «plan» van Soekarno Conservatieven blijven aan het bewind HETWEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Minister Klompé bezocht Hongaarse vluchtelingen te Budel Commissie naar Wenen voor de repatriëring van vluchtelingen Justitie vermoedt fraude in Velsen Boelganin keert zich tegen Eisenhowers plan voor Midden-Oosten VRIJDAG 18 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3974 In de Ver. Naties: Hongarije en Zuid-Slavië Sowjet-vliegtu gen in Syrië Indonesië Verklaring van MacMillan Geen vervroegde verkiezingen De Hongaarse kwestie Westelijke correspondenten in Hongarije uitgewezen Onlusten in Roemenië Kerkelijk huwelijk van prinses Helene en graaf van Limbourg-Stirum Arrestatiesin Djakarta Frankering bij abonnement: Terneuzen Oirecteur-Hooldredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pw advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adra Bureau van dit Blad, 20 cent meer. j-iTpn'iins advertenties tot 's namiddags 2 dm/ Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De Egyptische afgevaardigde, i Mevrouw Golda Meir, de Israë- - llische minister van Buitenlandse Mahamxned iawa, heeft donder- Zakenj ,/ej dat Isr,aëI hoopt de al- «teg in de algemene vergadering gernene vergadering binnenkort van de Verenigde Naties het de- een gedetailleerd plan te over leggen. Volgens dit plan zal er bat geopend over de kwestie van 4e, terugtrekking van de Israëli sche troepen. Hij beschuldigde Israël ervan, dat het op minach tende manier geweigerd heeft de toesluiten van de Verenigde-Na ties, die terugtrekking van de Israëlische troepen achter de be stlandsgrenzen eisten, op te vol gen met het bijzondere doel oorlog voering te voorkomen, op zich zelf geen oplossing is, omdat het nog niet duidelijk is wat de func ties van dit leger zijn en hoelang de bezetting zal duren". Fawzi zei dat Israël in de strook van Gaza en de woestijn van Sinai ontelbare wreedheden tegen individuen heeft begaan en wegen en installaties heeft ver- pieW. Hij verklaarde dat het hoog tijd is, dat „deze arrogantie van Israël" die de vrede en veiligheid in gevaar brengt, duidelijk wordt onderkend, en vertrouwde erop, dat de algemene vergadering alle noodzakelijke stappen zal onder nemen om de vrede en veiligheid te waarborgen Daarna leidde de afgevaardig de van Ceylon de door 24 Aziati sche en Afrikaanse landen ge steunde resolutie in. Deze resolu tie bevestigt de door de assem blee gestelde eis tot terugtrek king van de Israëlische troepen. Höj verklaarde voorts dat het Frankrijk en Groot-Brittannie tot eer strekt, dat zij zich hadden neergelegd bij de beslissingen van de algemene vergadering en was er verder van overtuigd dat Israël beseft, dat er geen bespre kingen begonnen kunnen worden over andere problemen in het omstreden gebied, voordat er een góede sfeer is geschapen. De ge delegeerde van Australië, sir Percy Spender, dat de gebieden van Gaza en de Golf van Akaba, na terugtrekking van de Israëli sche troepen, bezet moeten wor den door het internationale poli- tleleger voor zolang het noodza kelijk is om een regeling van de vraagstukken in deze gebieden te kunnen treffen. Hij achtte de verzekering, dat beide gebieden niet direct of indirect weer door de Egyptische troepen bezet wor den, noodzakelijk. in de strook van Gaza vrede en veiligheid komen en de economi sche toekomst van de bevolking verzekerd worden. Ook zou dit plan de Verenigde Naties, met volle medewerking van Israël, in staat stellen doeltreffende vor deringen te maken voor een op lossing van het vluchtelingen vraagstuk. Zij verklaarde dat „de terug trekking van de Israëlische troe pen uit de strook van Gaza een van de elementen kan zijn in de schikkingen die Israël overweegt te treffen". Over het idee, dat het interna tionale politieleger de strook van Gaza moet bezetten, zei mevr. Meir dat „alleen maar het bin nentrekken van dit leger, zelfs De Hongaarse minister van Fi nanciën heeft op een arbeiders bijeenkomst te Ujpest gezegd, dat het nauwer aanhalen van de betrekkingen met Zuid-Slavië een der voornaamste doelen van de Hongaarse regering is. „Wij ho pen, aldus minister Istvan Kossa, dat onze Zuidslavische kamera den begrijpen, dat wij definitief met de rampzalige politiek van Rakosi en Geroe gebroken heb ben. Wij wijzen de kritiek van on ze Zuidslavische vrienden niet af noch hun raadgevingen, maar wjj menen zelf toch beter de toe stand in Hongarije te kennen dan onze buren. Daarom vragen wij hen onze betrekkingen niet te verstoren door ongegronde kri tiek." Ket Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken be schikt over inlichtingen volgens welke vliegtuigen van Russische makelij in Syrië zijn aangeko men zo heeft een woordvoerder van het ministerie woensdag in Washington bekend gemaakt. De woordvoerder verklaarde dit op vragen van verslaggevers om commentaar op geruchten volgens welke in de afgelopen weken tien Migs aan Syrië ge- lieverd zijn. Hij voegde hier nog aan toe, dat het ministerie nog geen be vestiging van de inlichtingen heeft ontvangen. RIJKSWEG BREDA— ZEVENBERGSE HOEK WEER VRIJ. Woensdagavond is de rijksweg tussen Breda en Zevenbergse Hoek weer opengesteld voor het verkeer. Dinsdagochtend had men dit weggedeelte voor het verkeer gesloten, nadat een uit Antwer pen afkomstige tankauto met propaangas van de ter plaatse hoge berm was gereden, gekan teld en lek gestoten. Woensdag heeft men met hulp van vier hef- bokken achtereenvolgens de aan hanger en de truck weer op de weg gezet, waarna ze naar België zijn gesleept. President Soekarno heeft don- het kabinet opzij zou zetten. 1 l CnolrOWlrt DriTAri derdag verklaard, dat hij een conceptie" heeft om de tegen woordige binnenlandse crisis in Indonesië te boven te komen. Daartoe behoort de instelling van een adviserende raad, wel- nullen bestaan. zelf zal worden antwoordde Soekarno ervan overtuigd te zijn dat met zijn conceptie „er geen conflicte:. meer tussen het parlement, het kabinet en de politieke leiders De nieuwe Britse premier, Harold MacMillan, beeft donder dagavond in ©en radio- en tele visierede verklaard, dat de ge schiedenis het Britse optreden in Egypte zal rechtvaardigen. Over de Britse betrekkingen met de Ver. Staten, die zich te gen het Brits-Franse ingrijpen in Egypte hebben gekeerd, zei Mac Millan, dat „echt deelgenootschap gebaseerd is op respect. Wij zijn niet van plan van de Amerikanen te scheiden en wij1 willen ook Volgens radio-Boedapest is woensdagavond een Hongaarse commissie naar Wenen vertrok ken om met de Oostenriikse autoriteiten te onderhandelen over de repatriëring van een aeker aantal Hongaarse vluch telingen. ,Tk voel mij persoonlijk ver antwoordelijk voor het in Hon garije vergoten bloed en de emi gratie van tienduizenden Hon garen", zo heeft Emoe Urban, een afgevaardigde in de Hon gaarse nationale vergadering, voor de Hongaarse radio ver klaard. Hij zei, dat hij zich npoit verzet had tegen „het af schuwelijke optreden" van de regering-Rakosi. „In het parle ment, waar de afgevaardigden automatisch hun van tevoren door de censuur gecontroleer- gebeurtenissen op 11 januari in Hongaren heeft afgewezen. Twee andere doodvonnissen zijn gewijzigd in levenslange gevan genisstraf. Donderdag zijn twee Westelijke correspondenten uit Hongarije gewezen. Jlet zijn een correspon dent van Keuter en een corres pondent van de Siiddsutsche Zeitung en andere Westduitse bladen. De laatste week zijn er nu in het geheel drie Westelijke cor respondenten uitgewezen. Als reden voor de uitwijzing is opgegeven, deelneming aan de niet hun satellieten zijn. Ik hen er zeker van, dat de Amerikanen dat ook niet wensen. Hoe sterker wij zijn, des te betere deelgeno ten zijn wij". De premier vertrouwde er voorts op, dat in de loop van de tijd Engeland en de Verenigde Staten door wederzijds vertrou wen en respect steeds dichter bij elkaar zouden komen. In materiële zin kan Engeland niet tegen de Ver. Staten of de Sowjet-Unie op, zo vervolgde MacMillan, doch Engeland staat niet alleen. Het heeft partners in het Gemenebest en dan zijn er nog de volken van Europa, in het bijzonder Frankrijk. Met hen moet Engeland meer en meer samenwerken. De totale kracht en rijkdom van deze gemeen schappen, het Gemenebest en Europa, zijn zeker niet minder dan die van Amerika en de Sow jet-Unie. De premier beloofde zijn mil joenen toehoorders in deze eer ste redevoering sedert hij de vori ge week sir Anthony Eden op volgde, dat de conservatieve re gering van plan is de drie jaar, die het land nog van de verkie zingen scheiden, aan het bewind te blijven. Er zullen geen ver vroegde verkiezingen komen. Hij gaf te verstaan dat er op de defensie-uitgaven bezuinigd zal worden. Wij moeten een rechtvaardig aandeel in de de- fensielasten dragen, doch niet meer, zo zei hij. Voorts zal geen geld uitgegeven worden voor dingen die niet nodig zijn en ver plichtingen die niet nagekomen kunnen worden. Er mag geen geld verspild worden. Daarbij mogen geen ge vestigde belangen, hoe sterk ook, Op het indelingsbureau merk te de minister op, dat er in dit eerste transport meer gezinnen waren, dan oorspronkelijk ge dacht was, maar de huisvesting in deze moderne legerplaats kreeg hierdoor geen stagnatie. De eetzaal en de hypermoderne keuken hadden haar volle be langstelling, alsook de recre atiemogelijkheden. Naar het rechtse Weense dag blad ,fNeuer Kurier" meldt, is er een ernstig treffen geweest tussen Bulgaarse en Roemeen ss burgers in de Roemeense provincie Dobroedsja bij de Do- naudelta. Volgens dit onbeves tigde bericht zouden dertig per sonen zijn omgekomen. Het incident zou zijn ontstaan toen burgers van de Bulgaarse minderheid in deze provincie zich hadden opgemaakt Hon gaarse gevangenen uit een con centratiekamp bij Carnavoda te bevrijden en zij slaags raakten met de Roemenen. De onrust zou zich hebben uitgebreid tot de plaatsen Ra mt weert, nuur, sova en MJnr!fRo™( winkels heeft ingericht en waar se politie heeft een streng uit de vluchtelingen op vertoon gaansverbod jifgekondig^d ïn^de van bonnen zich van kleding, ondergoed en schoeisel kunnen voorzien. Dr. M. Klompé, minister van Maatschappelijk Werk. heeft don derdagmorgen een bezoek ge bracht aan de legerplaats Budel, waar, zoals bekend, 500 Hongaar- sche vluchtelingen voorlopig zijn gehuisvest. Ongeveer de helft van dit aantal behoort tot gezinnen. De groep zal naar woonoorden in Nederland worden doorgezon den en vandaar naar Canada reizen. De minister werd in de leger plaats verwelkomd door de com mandant, luitenant-kolonel Ma- ris. Allereerst bezocht zij de zie kenzaal, waar zij belangstel lend informeerde naar de ge zondheidstoestand van dit eer ste transport. De militaire arts luitenant Roodenburg zeide, dat de kinderen het meest onder voed en verzwakt waren. Wat de ouderen betreft, waren de vrouwen nerveuzer dan de man nen. Vervolgens bezocht de minis ter de gezinsbarakken, waar ieder gezin eigen appartementen heeft. In een der grote barak ken is een compleet warenhuis ingericht, waar de middenstand uit Weert, Budel en omgeving drie betrokken steden en meer dan 200 arrestaties verricht, al dus het Oostenrijkse blad. ke door hem voorgezeten. Hij legde er de nadruk op, dat zijn plan in geen enkel opzicht tot een dictatuur zal leiden. Doch hij gaf toe, dat als de democratie in Indonesië haar tegenwoordige koers zou mogen blijven volgen, niet die resul taten zullen kunnen worden be- reikt zowel op politiek als op economisch gebied waarop werd gehoopt. Soekarno zeide, dat Indonesië op dit ogenblik nog niet aan de vereisten voldoet, om de Wes terse parlementaire democratie met succes door te voeren. Deze vereisten zijn een zekere mate van alfabetisme en een zekere graad van voorspoed. Om de democratie te redden, moet ik beslist een uitweg vin den uit het experiment, dat wij in Indonesië elf jaren lang heb ben uitgevoerd. Het zal in geen enkel opzicht een dictatuur zijn. De Indonesiërs hechten meer waarde aan hun individuele vrijheid dan wie ook. Maar aan de andere kant zal het toelaten van een ongereidelde oppositie om een meerderheid van „de helft plus één"" te krijgen, al leen maar ontaarden in een wegwerken zonder meer van po litieke tegenstanders. Met betrekking tot de nlaatse- lijke persberichten, dat hij op het punt zou staan een „revolutio naire raad" in te stellen in zijn streven de huidige politieke moeilijkheden uit de weg te rui men, welke na de grepen naar de macht door het leger op Su matra zijn ontstaan, zeide de president dat de raad, waarover hij denkt, een „adviserende raad" zou zijn. Gevraagd of deze het hoogste gezag in de jonge republiek aan zich zou trekken, en of die raad In een toelichting op de aar- leiding voor het gebeurde op Sumatra, zeide de president, dk tevens opperbevelhebber is, dat hij niet kan goedkeuren dat m- litairen in politieke aangelegen heden met hun geweren spelen. „Ik weet dat er alle reden is om ontevreden te zijn". Een van de- redenen is, aldus Soekarno, d- voortschrijdende emancipatie van de bevolking op Java (die niet alleen uit Javanen be staat), in vergelijking met de bevolking op de andere eilan den. Voor het proces van decen tralisatie en plaatselijke auto nomie zijn tijd en tal van voor bereidingen noodzakelijk. „We hebben van de Hollanders een strikt gecentraliserd bestuur ge ërfd." Met betrekking tot de toeut- mende eisen voor autonomie, welke door de andere eilanden worden gesteld, zeide Soekarno: „Er bestaat voor Indonesië geen andere mogelijkheid dan het sy steem van plaatselijke autono mie voor de verschillende gebe den. „De kracht van Indonesië moet worden gegrondvest op een welvarend en gezond be staan op alle eilanden". de redevoeringen voorlazen, ben ik nooit opgestaan om mij te verzetten tegen de leugens, de oplichterijeh en de wreedheid van het bewind. Ik stel mij nu ten doel, het vertrouwen van mijn kiezers te herwinnen en hen op waardige wijze in het parlement te vertegenwoordi gen," aldus Urban. Mede ais gevolg van zware sneeuwstormen in 't Hopugaars- Oostenrijkse grensgebied zijn in de afgelopen 24 uur slechts 272 Hongaren in Oostenrijk aange komen. Vele uitgewekenen zakten van uitputting ineen, toen zij de grens waren gepasseerd. Een vrouw bleek reeds te zijn over leden, toen Oostenrijkse grens wachten en vrijwilligers te hulp kwamen. Een andere vrouw en een kind Leden aan bevriezing in ernstige graad. Men vreest, dat er nog vluchtelingen in het besneeuwde grensgebied liggen. Radio-Boedapest heeft meege deeld, dat de Hongaarse presi dentiële raad het gratieverzoek van» twee ter dood veroordeelde of tradities, hoe goed dit ook mo gen zijn, belemmerend werken. MacMillan betreurde het aftre den van Eden, die hij „een man van karakter en moed" noemde, als gevolg van „ernstige ziekte". Hij bestreed de opvatting, dat Engeland sedert de oorlog een tweede- of derderangs-mogend- heid is geworden. Dat is nonsens, zo zei hij. Engeland is het land waar de stoommachine werd uit gevonden, het schonk de mens heid de penicilline en ontdekte de radar. Het land, dat de eerste atoomcentrale bouwde, hoeft niet bang te zijn voor tijdelijke moei lijkheden. MacMillan zei, dat hij als jonge man in opstand was gekomen tegen de armoede als gevolg van grootscheepse werkloosheid. Het land heeft nu een verdediging tegen gebrek en ziekte georgani seerd. De premier geloofde even wel niet, dat de Britten „de zoge naamde gelijkheidsstaat" wensen. Zij wensen ruime kansen, geen kleurloze gelijkheid. Niemand mag tot onder een behoorlijk le venspeil afzakken, maar iedereen moet vrij zijn te stijgen voorzo ver zijn gaven zijn wérk en zijn waarde dat toelaten. Csepel. (Vijf arbeiders werden gedood en een aantal gewond toen leden van de Hongaarse communistische militie op de monstrerende arbeiders vuurden, die hogere lonen eisten en pro testeerden tegen de wederaan stelling van „Stalinistische func tionarissen" in de leiding van de staalfabrieken van Csepel, in het zuidelijke deel van Boeda pest). Dinsdag werd de Weense cor respondent van de New York Times, Jack McCromaek het land uitgezet. VUURWATER IN BRANDWEERKAZERNE. Woensdagmiddag hebben amb tenaren van de dienst van in voerrechten en accijnzen te Eind hoven een inval gedaan in de brandweerkazerne en daar beslag gelegd op een hoeveelheid van honderd liter jenever. Hiervan was geen aangifte gedaan voor de accijns-navordering. De jene ver zou het gezamenlijk eigen dom zijn van de brandweerlieden Maarschalk Boelganin, de pre- Iging om een agressieve politiek p-der van de Sowjet-Unie, heeft f£t Nabije en de doctrine van Eisenhower voor het Midden-Oosten gekenschetst als „een plan van economische en politieke expansie in het Ara bische oosten", zo meldt radio- Moskon. Premier Boelganin verklaarde donderdag op een openbare bij eenkomst te Moskou ter gelegen heid van de terugkeer van de Chi nese premier Tsjou En Lai na een bezoek aan Polen en Honga rije, dat de boodschap van presi dent Eisenhower aantoont, dat Amerika de „koude oorlog" niet staakt, De volken van het Mid den-Oosten zouden ten volle be grijpen wat deze zgn. hulp van de Verenigde Staten voor hen be tekende, zo voegde Boelganin er aan toe. In de boodschap van Eisenho wer werd gesproken over het communistische en Russische ge vaar voor de Arabische volken. „Dit is niets anders dan een po- Midden-Oosten te intimideren. De leegheid en het belachelijke van dergelijke beweringen is dui delijk. Het is welbekend, dat in onze betrekkingen met andere landen, we on's strikt houden aan de .beginselen van vreedzame samenleving en niet-inmenging in de zaken van andere landen. De leer Eisenhower is een plan van economische en politieke ex pansie in het Nabije en Midden- Oosten, gegrond op gewapende macht. Het is een uiting van ko lonialisme in een nieuwe vorm, die de Amerikaanse monopolis ten trachten op te leggen naar mate zij erin slagen de imperia listen van Engeland en Frank rijk weg te dringen. Zij trachten de economische moeilijkheden van de Arabische landen uit te buiten en bieden hun hulp aan. Wij hoeven er niet aan te twijfe len, dat de volken van de landen van het Nabije en Midden-Oosten zullen doorzien wat deze zgn. hulp zal brengen". Op last van de justitie heeft de Velsense recherche een uit gebreid onderzoek ingesteld naar de manipulaties van een bedrijf, dat zich vooral bezig hield met het financieren van de aankoop van auto's en dat zijn hoofdkantoor in de ge meente Velsen heeft. Aangeno men wordt, dat de moeilijkhe den zijn ontstaan, doordat de leiding van dit bedrijf probeer de de adspirant-kopers te gerie ven door de bedragen, die gefi nancierd moesten worden, zo hoog mogelijk op te voeren, vaak ver boven de toegestane percen tages. Voorts zouden bovendien dubbele financieringen van een zelfde object een rol hebben ge speeld, samen met vervalsingen van bepaalde financiële muta ties en documenten. Hierbij zijn vele bedrijven in Noord- en Zuid-Holland betrokken, die een deel van hun autopark, vooral vrachtauto's, op deze wijze aan schaffen op grond van de ver lokkende offertes van het Vel sense bedrijf. De recherche heeft inmiddels de administra tie verzegeld, voor zover nodig v/as, en enige arrestaties ver richt buiten het bedrijf, onder meer onder de garagehouders, die verdacht worden van mede plichtigheid. Deze zouden bereid zijn geweest mee te doen aan de indiening van valse nota's en andere aanvechtbare financiële manipulaties. Er bleek o.m., dat er dubbele financieringen voor vielen, waarbij de volle som van de aankoop van vrachtwagens gefinancierd werd, veelal bui ten de wettelijke bepalingen om. De politie vermoedt, dat deze affaire al enige jaren loopt, terwijl men bovendien veronderstelt, dat het ene gat met het andere werd gedicht. Onder de gedupeerden bevin den zich diverse banken en vooral kleine kopers van auto's: de banken verstrekten via het financieringsbedrijf kredieten en de kopers namen vaak geld op zonder te weten, dat hun aankoop dubbel was gefinan cierd. De fraude kwam dan ook uit, doordat verschillende ko pers van twee kanten werden aangesproken voor de afbeta lingen, waardoor zowel bij de banken als bij de klanten arg waan groeide. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat degeen, die de hoofdrol in deze finan ciële tragedie heeft gespeeld, veelal te goeder trouw handel de en zijn relaties wilde helpen. Hij is inmiddels ernstig ziek ge worden, zodat de recherché nog geen verklaring van hem heeft kunnen krijgen. Voor het altaar van de konink lijke kapel te Dreux in Nor- mandië is gistermorgen het ker kelijk huwelijk voltrokken tus sen de 22-jarige dochter van de Graaf van Parijs, prinses Hele ne, en de 28-jarige Graaf Ever- ard van Limbourg-Stirum. Koningin Frederika van Grie kenland, veertig prinsen en 19 andere leden van de Europese aristocratie woonden de plech tigheid in het 18de eeuwse ka pelletje bij. De bruid was ge kleed' in een prachtige witte bruidsjapon van Dior. Het hele gebeuren, met zijn schittering van talrijke juwelen en rijke gewaden, deed denken aan een tafereel aan een achttiende- eeuv/s Europees hof en stond sterk in tegenstelling met de eenvoud van de burgerlijke plechtigheid van woensdag. Bisschop Michon van Char- tres leidde de plechtigheid. Na de huwelijksreis zal het paar op de grafelijke nederzetting in Zuid-Rhodesia gaan wonen. VOORTVLUCHTIGE AANGEHOUDEN. De 22-jarige B. deJ. uit Haar lem, die op nieuwjaarsdag uit de Rekkense inrichtingen wist te ontsnappen en vorige week in Rotterdam er met een auto van een verzekeringsagent van door ging, is in Haarlem aan gehouden en naar Rotterdam overgebracht. Hij was juist be zig de gestolen auto van de hand te doen. Gebleken is nu, dat hij na zijn ontvluchting een bromfiets heeft gestolen, waar mee hij naar Amsterdam is ge reden. In Velzen heeft hij nog een pomphouder opgelicht, want nadat de benzinetank was gevuld ging hij er zonder te be talen van door. In de auto la gen boeken met postzegels en 'tafelbestek ter waarde van ƒ3.000. Deze goederen verkocht hij in Utrecht maar ze konden worden achterhaald. In de nacht van woensdag op donderdag heeft de militaire politie in Djakarta een aanta! arrestaties verricht onder leden van het leger en burgers. Zij werden verricht tijdens razzia's in het zakencentrum van cie hoofdstad en twee andere wij ken, en geschiedden op last var. de militaire commandant var. Djakarta, majoor E. Dachjar. „als eerste stap in de richtir: van regeling van de veiligheids situatie in de hoofdstad". Eel aantal aangehouden personen js niet bekend. Een militaire woordvoerder weigerde donderdag te zeggen, of de arrestaties verband hiel den met de mislukte staats greep van de vroegere waarne mend chef-staf van het legs-i, kolonel Zulkifli Lubis, of met activiteiten van de „Darul Is lam". Evenmin was hij bereid de namen van de gearresteerden noemen. Alleen verklaarde L „dat ongeveer een tiental per sonen is aangehouden". Twee dagen geleden maak de directeur van radio-Djakar i bekend, dat de studio's in Dj karta voor het publiek waren gesloten op last van „de betrc - ken autoriteiten". Als veil heidsmaatregel werden schi •- wachten voor het gebouw ge plaatst. WEINIG WIND Donderdag stond het weer in West Europa onder invloed van een hogedrukgebied met centrum nabü Schotland. Noordelijke win den voerden bij ons over de Noordzee geleidelijk vochtiger lucht aan. Daarin kwamen mist gebieden voor, die zich langzaam naar onze zuidelijke provincies uitbreidden. In het oosten van het land bleef de temperatuur de ge hele dag beneden het vriespunt, elders kwam lichte dooi voor. In tussen nam het eerder genoemde hogedrukgebied verder in beteke nis af onder invloed van oceaan- storingen, die van Amerika over IJsland in de richting van Noord- Europa bewogen. Vandaag blijft het echter bij ons rustig weer met plaatselijke mistgebieden en in 't algemene temperatuurniveau komt weinig verandering. medegedeeld door het K. N. M. L te De Bilt, geldig tot vrijdag avond. Plaatselijk mist Op tal van plaatsen mist, maar overwegend droog weer. Weinig wind. Temperaturen oplopend tot om het vriespunt. ZATERDAG 19 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.47 4.22 5.02 n.m. 4.14 4.49 5.29 5.12 55.39 ZON MAAN op onder op Jan. 18 8.41 19 8.40 onder 17.05 17.06 20.46 22.09 9.2" 9.48

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1