Uit de Provincie Vlissingen maakt werk van „De Ruyter-herdenking" kou gevat Hilary op eigen wieken r Uitgaansverbod in Nicosia TERNEUZEN. RILLAND-BATH ffol Arrestaties in Italië. SAS VAN GENT. AXEL. IJZENDIJKE ZAAMSLAG. Nieuwe aanslag in Noord-Ierland KOREA Handenen Lippen ruw? PUROL Amerikaanse gevangenen vrijwillig proefkonijn. De mijnwerkersstaking in België „Prijsstijging" aan Hongaars-Oostenrijkse grens Geheime Sowjet-basis Syrië? Bedrogen koopman Egyptische perscommentaren Oe geboorstestad van Michiel Adriaansz de Ruyter, Vlissingen, heeft een uitvoerig programma van gebeurtenissen en feestelijk heden opgesteld ter herdenking en viering van de geboortedag van De Ruyter, 350 jaar geleden. Volgens het „voorlopige pro gramma" zal een plechtige her denking worden gehouden op 22 naart "l957 dejuiste herdem vdngsdatum is 24 maart doch deze valt op een zondag) in een bijeenkomst in de St. Jacctiskerk, waarin naar verwacht wordt, een rede zal worden gehouden dooi een vlootpredikant, een bistor ts en eventueel een derde spre ter en waaraan ook de Marimers- kapel medewerking zal verlenen. Na deze plechtigheid in de kerk volgt een kranslegging met müi taii eerbetoon bij het standbeeld van De Ruyter, eveneens met me- van ue iv de Mannlers- gen in augustus 1956 reeds een krediet van 6500 voor de her denking heeft verleend, stellen zij de raad voor nu nog een aan vullend krediet te verlenen van maximum 43.500,De ten las te van de gemeente komende kos ten zijn dan op maximum 50.000,bepaald. straks hebt U griep helpen direct 777 en 999 De stand van gironummer 777 van het Roode Kruis voor hulp aan Hongarije was dinsdagmor gen 4.494.504,78. De stand van gironummer 999 van het natio naal comité hulpverlening Hon gaarse volk 4.418.764,52. Voor de Griekse wijk van Nico sia is gisterochtend een volledig uitgaansverbod afgekondigd. La ter werden alle Cyprische man nen van veertien tot veertig jaar opgeroepen, zich te melden voor een identiteitsonderzoek. Gisteren was het zeven jaar ge leden, dat de Griekse Cyprioten zich bij een onofficiële, door aartsbisschop Makanos georga niseerde volksstemming met gro te meerderheid voor aansluiting bij Griekenland uitspraken. Ter herdenking van dit feit legden de Cyprische arbeiders in een Brits kamp te Dhekelia het werk neer. eg?»11 wmuiJML uj .laahg"* dewerking - ot fcaoel en 's avonds zalm de bt. iSskerk een cantate worden ongevoerd door schoolkinderen. De feestelijke herdenking zal - aldus het „voorlopige pro gramma"-vahen in het tijdvak van 2 tot en met 7 juli 1957, waaraan de Koninklijke Marine medewerken door het geven van een vlootsctiouw. Vermoedelijk zal op 2 juli 19o< een historische landing ,wor^ gemaakt met medewerking van de Koninklijke Marine, voorts zullen in genoemd tijdvak enige opvoeringen worden gegeven van e^n openluchtspel en zal de ten toonsteling over het leven van Oe Ruyter en het zeewezen m zijn tijd worden geopend. Deze tentoonsteling zal ongeveer 2% maand duren, en wordt voorbe reid door een daartoe opgerichte landelijke stichting en zal m Am sterdam en in Vlissingen worden gehouden. Er wordt overwogen de tentoonstelling te houden de in aanbouw zijnde feestzaal met aangrenzende rmmten van het nieuwe tehuis voor bejaar ^Met de reeds verleende op dracht tot het uitgeven van een boekwerk over De Ruyter, heb ten B en W. van Vlissingen in principe opdracht verleend aan de heer H. G. Stam, directeur der Zeeuwse Muziekschool, tot het -omponeren van een orkestwerk, gewijd aan De Ruyter, waarvan de opvoering hoogstwaarschijn Ujk op 9 mei a.s. zal geschieden m de St. Jacobskerk tydens een te geven concert door het Resi- kest Deze uitvoering zal worden gegeven in samenwer- dentieorkest. Deze uitvoering zal worden gegeven m samenwer king met de Zeeuwse Volksum Ïê£ïs zal door G. F. Callen- öach N.V. te Nijkerk een boek werkje over De Ruyter worden uitgegeven, dat aan de leerlingen der lagere scholen in deze ge meente zal worden verstrekt. Verder vermeldt het program ma een torenfeest, dat door een aantal beiaardiers zal worden uitgevoerd op het carillon va ie St. Jacobstoren en een grote militaire parade, een concert en Zn taptoe door de Mariniers- kapel en duikbootdemonstraties en roeiwedstrijden door de Ko Mnklijke Marine. De Vlissingse middenstand die «en zomers-how zal voorbereiden Tm ditmaal geheel zal worden afgestemd op de De Ruyte^, 4enking. heeft een groot bedrag bijeengebracht om aan de feeste lijkheden luister bij te zetten. De kosten van deze reeks her 4enkingsevenementen worden ioor B. en W. van Vlissingen ge raamd op ƒ67.000,—.-Aan ont vangsten in de vorm van entree gelden en dergelijke wordt een tjedrag geraamd van 850U, m welk bedrag een subsidie van de Stichting Nieuw Walcheren is heeTeoen. Aangezien B. en W. roorts rekenen op subsidie van aet Rijk en de provincie Zeeland de gemeenteraad van Vlissin- Machineschrijven en Stenografie. Voor het Unie-praktijkdiploma machineschrijven slaagden de da mes: J. W. Riemens, Hoek; T. E. Jurriëns, Sluiskil; N. E. Kolijn, K. J. Geensen, C. M. Gazan en L. C. Meestens, allen te Terneuzen; en de heren J. Huisman en J. A. Dixhoorn, beiden te Terneuzen. Voor het vaardigheidsdiploma machineschrijven slaagde de heer L. A. van Dixhoorn te Terneuzen en voor het diploma secretaris stenograaf lie klasse slaagde mej. N. K. Reminsen te Axel. Chr. Reisvereniging „Voorwaarts". Maandag kwam de C.R.V. voor het eerst in dit jaar bijeen.,Dit maal niet om te spreken over verre reizen naar het buitenland, maar werd de aandacht gevraagd voor de glasindustrie te Leerdam. Door de heren Watz en Evers werd een zeer interessante cause rie over het glas gehouden. Ver schillende voorwerpen werden getoond en besproken. Een film na de pauze verduidelijkte nog eens alles. Al met al een zeer boeiende en leerzame avond. De voorzitter der C.R.V.de heer C. Leunis, sprak bij de opening van de bijeenkomst 'n welkomst woord en aan het eind van de causerie heeft hij de heren Watz en Evers hartelijk bedankt voor de geboden gelegenheid iets te zien van een belangrijke nationa le industrie. Na enige huishoudelijke mede delingen werd de bijeenkomst door de voorzitter gesloten. De C.R.V. kan op een zeer ge slaagde avond, de eerste in dit jubileum jaar, terugzien. van dokter Schiltman, terwijl het examen werd afgenomen door dokter Ramselaar. Eerste steenlegging uitgesteld. De eerste steenlegging voor 110 te Rilland-Bath te bouwen woningen, die door de staats secretaris van Oorlog, mr F. J. Kranenburg op donderdag 17 januari zou geschieden, is uitge steld tot vrijdag 25 januari. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot was op 17 jan. verhinderd de plechtigheid bij te wonen. Brand. Autobotsing. Gisternamiddag te half vijf had op het kruispunt BlokkenZand straat een botsing plaats tussen een auto, bestuurd door de heer C. J. van V., uit Terneuzen, ko mende uit de richting Haven straat, en een auto bestuurd door mevr. E. G. M. S.—K, eveneens wonende alhier, komende uit de Zandstraat. De materiële schade aan beide auto's was beperkt. Examen E.H.B.O. Voor het E.H.B.O.-examen van het Roode Krujs slaagden alhier mej. C. M. Scheele en de heren K. J. van Drongelen, J. Quist, M. Raes, J C. Scheele en A. Schuit- vlot, allen te Axel en de heren H. Hamelink en T. van de Velde, beiden te Sluiskil. De cursus stond onder leiding Maandagnacht om 10 over 12 werd brandalarm gegeven voor een uitslaande brand in de verve rij „Spectrum" in de Zandstraat, Reeds om 12.22 uur was de Sas se brandweer ter plaatse (ruim 5 km van Sas van Gent) om met inzet van al het materiaal de felle brand te lijf te gaan. Op de bo venwoning boven het kantoor bleek de brand te zijn ontstaan. Deze bovenwoning werd be woond door de textielarbeider G. Koeslagh. Het gezin kon tijdig de woning verlaten. Spoedig bleek dat de bovenwining en het kantoor een prooi der vlammen zouden worden. Het vuur werd in de vlakke St. Albertpolder flink aangewakkerd door de felle Oosterstormwind. De brandweer heeft dan ook alle mogelijke moeite moeten doen om de aan gebouwde woning, bewoond door de heer J. F. Roeloffzen, direc teur van de ververij, te behou den waarin zij is geslaagd. Tij dens het blussingswerk begon de vorst in te vallen en hinderde enigszins een vlot blussingswerk. Om 3 uur kon de brandweer in rukken, een dakloos gezin en een uitgebrand perceel achterlatend Verzekering dekt de schade. Gevonden voorwerpen. Aan het Bureau van de Rijks politie alhier zijn als gevonden aangegeven de volgende voor werpen, welke zijn terug te be komen aan de daarachter ver melde adressen: Gebreide handschoen, Hoek van de Dijk B 164; muntbiljet van 2,50, Axelsestraat 71. Een politiegebouwtje te Upper- lands in het Noordierse graaf schap Derry is in de nacht van maandag op dinsdag in de lucht gevlogen, kort nadat de twaalf petsonen die zich erin bevonden, het hadden verlaten. Er werd nie mand gewond. Het gebouwtje werd op last van een politieman verlaten, die buiten had horen lopen. De ont- ontploffing wordt toegeschreven aan het optreden van de illegale organisatie het Ierse republikein leger. Het Pekinse „Volksdagblad", orgaan van de Chinese commu nistische partij, heeft zich dins dag uitgesproken voor een con ferentie van alle betrokken lan den ter bespreking van de „terug trekking van alle buitenlandse troepen uit Korea en de vreed zame regeling van de Koreaanse kwestie". De hengelaarsvereniging heeft grote plannen. De hengelaarsvereniging „Lukt het vandaag niet, lukt het mor gen" heeft het voornemen zon dag 14 april een grote interna tionale hengelwedstrijd te houden Hiervoor heeft men zich van de medewerking van V.V.V. verze kerd. Verwacht wordt, dat vele Ne derlandse en Belgische sportvis sers hieraan zullen deelnemen Zestien gevangenen van de staatsgevangenis te Atlanta heb ben zich als vrijwilliger opge- geven voor proeven met midae- len ter bestrijding van schizofre nie. Zij nemen eerst een middel in, waardoor de verschijnselen van deze ziekte worden opge wekt. Daarna krijgen zij de nieu we geneesmiddelen als tegengif. De betrokkenen krijgen drie dollars (ongeveer tien gulden) per dag. terwijl per maand drie dagen op hun straftijd in minde ring wordt gebracht. BEJAARDEN VRAGEN WIJZIGING VAN DE ALGEMENE OUDERDOMSWET Het hoofdbestuur van de Ned. Bond voor Ouden van Dagen heeft in een adres aan.de minis ter van Sociale Zaken en Volks gezondheid verzocht deze wet zo danig te wijzigen of aan te vul len, dat wanneer een vrouw, die de leeftijd van 65 jaar heeft be reikt, pensioen zal worden ver leend, ook al zou zij gehuwd zijn met een man die nog geen 65 jaar is. BE BESCHADIGDE OLIEBUIS LEIDINGEN IN SYRIË. Eén van de drie oliebuisleidin- gen in Syrië, die na de Engels—- Franse interventie in Egypte zijn beschadigd, kan in enkele dagen worden hersteld, zo werd te Da mascus vernomen. Voigens mede delingen van officiële zijde heeft Syrië echter de Iraq Petroleum Company medegedeeld, dat het herstelwerk niet kan worden toe gestaan zolang de troepen van Israël niet zijn teruggetrokken uit de strook van Gaza in over eenstemming met de resoluties van de Verenigde Naties. Te Parijs is gisteren door de voorzitter van de oliecommissie der O. E. E. S., J. A. Bockett, ver klaard, dat binnen 7 dagen, na dat met het herstel van een der buisleidingen door Syrië een aan vang is gemaakt, deze buisleiding reeds 220.000 vaten olie per dag zal kunnen vervoeren. Deze hoe veelheid kan 7 k 8 van de Euro pese verbruiksbehoeften dekken. In Noordoost-Italië, in het aan Zuidslavië grenzend gebied, zijn dertien personen gearresteerd, die beschuldigd worden van spionnage voor een vreemde mo gendheid, zo is door het Italiaan se ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt. De arrestanten hadden bekend, inlichtingen van militaire en poli tieke aard te hebben verstrekt ten eigen voordele. Volgens de Italiaanse pers is de vreemde mogendheid Zuidslavië. BABIES IN BEDJE GESTIKT. Naar de Amsterdamse politie eerst thans bekend is geworden zijn dit weekeinde twee babies door verstikking om het leven gekomen. In een woning aan de Reigerweg aldaar is een 1-jarig jongetje gestikt in een tuigje, dat vermoedelijk om zijn keel is ge snoerd. Een 7 maanden oude baby is in een woning aan de Haarlem merweg als gevolg van verstik king in een kussentje overleden. en PLAN VOOR BEVEILIGING VAN DUITSE WABDENKUST. De februariramp van 1953 in Zuidwest-Nederland is in 1954 aanleiding geweest voor de Duit se bondsstaat Neder-Saksen tot de opstelling van een plan voor kust- beveiligirig, dat gedurende tien jaren jaarlijks 77 miljoen mark voor waterstaatkundige maatre gelen eist. Deze maatregelen Jie bij de monding van de Eems in Oost-Friesland ook Nederland se belangen raken kan men in drie categorieën verdelen: 1. Kustbescherming met aan zienlijke ophoging van oude en aanleg van nieuwe zeedij ken en vloeddammen in het gehele kustgebied tussen Eems en Elbe. 2. Hoofd en binnenwaterke ring, waarbij modernisering en "nieuwbouw van verlaten (kleine schutsluizen) en ge malen. 3. Aanleg van een centraal wa terleidingsysteem ten behoe ve van de drinkwater-arme lage kleilanden (marsen). Aanleg van wegen op grote schaal vergemakkelijkt tegelijker tijd de toegang naar de dijken. Naast deze vergroting van het rijks- en provinciale wegennet niet een evenredige aansluiting op het Noordnederlandse wegen net (hetgeen geschiedt krachtens het. reeds uit 1950 daterende Eemslandplan ter economische ontsluiting van het Nedersaksi- sche Eemsland), is in het bijzon ier nadruk gelegd op de totstand koming van nieuwe Oost-West- verbïndingen per spoor, die het verkeer van Oldenburg en Osna- -rück naar Nederland door het Eemsland moeten intensiveren. door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 52) (Nadruk verboden.) Juffrouw Suzie deed een dap pere poging. „Hoe de dagen weer lengen", merkte zij op te gen de tafel in het algemeen. „Pardon?" zei de Fransman naast mij, zo luid, dat zij met een slag het voorsnijmes liet vallen. „Ik zei alleen, hoe de dagen weer lengen," mompelde zij verontschuldigend. „De dagen leng lengen", herhaalde hij onduidelijk. „Langer worden," verklaarde juffrouw Bobbie. Hij wijdde zich weer aan zijn kip en worstjes en haalde zijn schouders op. Verbeeld je, dat je een man van zijn diner af haalt, om over dergelijke nietig heden te praten! „Ja," zei ik warm, „is het niet- heerlijk?" Ik wilde de dames Sparrow helpenjuffr. Susie moest niet afgesnauwd worden en toch werd ik scharlaken rood, toen iedereen opkeek. „Maart is zo'n hoopvolle maand," vervolgde juffrouw Bobbie en beduidde het meisje, om de saus aan te reiken aan een blpke, gezette jongeling, die tegenover mij zat. „Beestachtige oostenwinden," gromde een zwartgejaste man, die er naar fondsen en aande len uitzag en ongetwijfeld uit Lancashire afkomstig was. „Maar de vogels," zei juffrouw Bobbie, „die beginnen in maart zo mooi te zingen." „Er zijn geen vogels in Lon den, alleen mussen," merkte de bleke jongeling op, en stopte een groot stuk worst in zijn mond; „en ze maken een hels kabaal." Na deze onhandige op merking was er even stilte, en de dames Sparrow veegden hei melijk hun verhitte gezichten af. „Probeer de schouwburg," be duidde juffrouw Bobbie haar zuster, maar juffrouw Susie was uitgeput door het voorsnij den van de kip, en zat zich af te vragen, hoe de pudding zou zijn uitgevallen. Ik zal het proberen, zei ik te gen mezelf. Ze« hebben mij ge nomen voor een pond in de week en ik moet ze helpen. „Wat denkt u v^n pensions in Londen, ik bedoel de pensions, die u kent?" Ik stelde de vraag als toevallig en betrok de hele tafel er in, dus ook de zes heren, die zo in het oog lopend geno ten van hun goed toebereiden maaltijd. Ik had even goed een bom in hun midden kunnen gooien. Vijf van hun legden hun messen en vorken op hun bord neer, of tegen de rand er van, overeenkomstig hun natio naliteit; ieder van hen staarde mij tien volle seconden aan, en toen begonnen ze allemaal tege lijk te praten. De bal der con versatie was met een vaartje aan het rollen gebracht en de dames Sparrow keken mij dank baar aan. Zij, de heren, vertel den mij verschillende dingen van de Bloomsbury en Bayswa- ter pensions; sommige er van wist of vermóedde ik al en som mige kon ik nauwelijks geloven. Ik zal hetgeen zij vertelden met de sluier der vergetelheid bedekken. De ogen der dames Sparrow werden groot en rond en haar lippen gingen vaneen en ik wenste mezelf geluk en dankte de hemel, dat ik naar Nottingham Place geleid was. Vereenigd door hun gezamelij- ke grieven, vergaten de vijf mannen hun hospita's, zij ver gaten de oude dame en mij, en, zich tot elkander wendend, leg den zij hun eigen zielen en de zielen van laatste hospita's bloot. En hoe stond het met de zesde man? Ik zei toch, dat er zes mannelijke pensiongasten waren? Daar waren de Efans- man, de Amerikaan, de man uit Lancashire, de bleke, cljkke jongeling, de kaalhoofdigs, vier guinea-per-week lang van 'tocht man, (tenminste daar zag ik hem voor aan), en waar was de zesde, waarom had hij het niet over de Bloomsbury pension houdsters? Ik keek de tafel rond op zoek naar hem. Daar zat hij naast de oude dame, en toen ik keek, hief hij het hoofd op en glimlachte naar me. En het was zo'n vriendelijke, humo ristische en toch half verlegen glimlach, dat ik hem prompt beantwoordde en mijn stem ming met een sprong steeg. Zij waren niet allemaal plomp, de ze man was belangwekkend en v/elopgevoed. Hij zwaaide niet met een tandenstoker en - plot seling schoot het mij te binnen, dat moeder had gezegd: „Wees nooit vriendelijk tegen een vreemde," en natuurlijk bedoel de zij met vreemde, vreemde man. Mijn ogen zochten mijn bord. „Wees altijd bescheiden, waardig en koel." Ik wachtte, tot het gebak werd weggenomen voor ik weer in zijn richting gluurde. Zijn ogen waren strak gevestigd op zijn Camembert kaas. Mis schien was hij eveneens ge waarschuwd om gereserveerd en op een afstand te blijven je gens meisjes, die hij toevallig ïn pensions ontmoette, en. had hij al spijt van zijn vriendelijk heid. Ik wijdde mijn aandacht aan een mosterdpot. Het was beslist nietszeggend om naar een zilveren mosterdpot te sta ren, maar het was in ieder ge val verkieslijker dan het witte gezicht van de vadsigen jonge ling vlak tegenover me. Ten slotte dacht ik, dat ik het wel kon wagen om nóg eens in de richting van de oude dame te gluren en het hoofd van haar buurman was nog steeds gebo gen. „Saai en zenuwachtig," oor deelde ik, en ik trok mijn han den van hem af. En toen gaf juffrouw Sparrow te kennen, dat de maaltijd afgelopen was door half op te staan, om daar na verschrikt te kijken en weer te gaan zitten, omdat de vadsi ge jongeling een lange teug wa ter nam. Maar juffrouw Bobbie en ik liepen naar de deur, die door de verlegen man voor ons werd opengehouden en juf frouw Sparrow én juffrouw Bobbië'Vielen bijna over elkan der, om de oude dame en mij te laten vóórgaan. (Wordt vervolgd) Het toestuur van de centrale der „Vrije mijnwerkers" in België heeft dinsdag meegedeeld, dat de meerderheid van deze mijnwer kers aan de oproep tot staking, welke van het bestuur was uit gegaan, gehoor heeft gegeven, de mijnwerkers wordt verzocht de staking voort te zetten. De „Vrije mijnwerkers" zijn aangesloten bij het Algemeen Christelijk Vakverbond. De staking werd uitgeroepen uit protest tegen de arbeidspen- sioen- en veiligheidsvoorwaarden in de Belgische mijnen. Zij begon maandag. Volgens het bestuur van de centrale der vrije mijnwerkers staken in het geheel 42.000 mijn werkers. De zgn. grensgidsen, die Hon gaarse vluchtelingen de Oosten rijkse grens helpen bereiken, hebben dezer dagen het honora rium voor hun diensten ver hoogd, zo werd dinsdag in We nen vernomen. Deze mensen vragen nu tot 13.000 forint (ongeveer 4000 gul den» of voor eenzelfde waarde in natura aan goederen, of voed sel dat de vluchtelingen bij zich hebben. De laatste dagen hebben Oos tenrijkse overheidsdienaren ver scheidene van deze gidsen gear resteerd, die daarop tot twee we ken gevangenisstraf kregen we gens „illegale grensoverschrij ding". Volgens het Britse blad „Daily Mail" is een verlaten Romeinse stad in de Syrische woestijn ge maakt tot een geheime Sowjet basis- Het gaat om Resafa, een plaats ongeveer 200 km van Aleppo. In de enorme kelders van de ruïnes ligt oorlogstuig, dat via de ha venstad Latakia uit het commu nistische blok is aangevoerd. In de basis bevindt zich voorts een sterke Russische zender, aldus de „Daily Mail". Het blad weet verder te mel den, dat er afgelopen zes we ken vier schepen met wapens zijn aangekomen. Aan boord van het laatste schip, dat op 6 januari arriveerde, bevonden-zich twaalf straaljagers van het type Mig-17 en kanonnen. Voorstel van Lester Pearson inzake Palestina De Canadese minister van Bui tenlandse Zaken, Lester Pearson, heeft in een rede in het Lager huis te Ottawa voorgesteld, dat Canada en andere leden van de Verenigde Naties een gedeelte van hun strijdkrachten beschik baar houden voor dienst in het internationale politieleger. De minister opperde de moge lijkheid om de politie-eenheden in Egypte te handhaven, zolang er geen regeling is getroffen voor de geschillen in het Midden-Oos ten. Het internationale politiële ger zou zijn werk moeten uit breiden door langs alle Israëlisch- Arabische grenzen patrouilledien sten uit te voeren, zulks met toe stemming van de betrokken lan den. Twee vreemdelingen, die zich uitgaven voor Hongaarse offi cieren, traden maandag de kle dingzaak van een Poolse koop man te Anderlecht binnen. Ter betaling van hun aankopen bo den zij twee goudstukken, een Oostenrijks en een Russisch, als mede enkele gouden schijven aan. De handelaar deed de stukken controleren, en sloot de koop. Daarna stelden de vreemdelin gen hem voor hem 15 kg gouden schijven, ter waarde van 800.000 fr voor 300.000 fr te verkopen. Na lang bieden werd de koop voor 150.000 fr gesloten. De koop man overhandigde de twee man nen 107.000 fr in bankbiljetten en een partij juwelen, geschat op 40.000 fr. Toen de vreemdelingen weg waren stelde de koopman vast dat de gouden schijven in werke lijkheid van koper waren. Noodtoestand in Zuid-Afhanistan Volgens te Pesjawar (Noord Pakistan) ontvangen berichten zijn eenheden van Afghaanse le ger met spoed naar het zuiden van het land gezonden om de be volking van deze provincies te hulp te komen, die geteisterd zijn door slagregens en sneeuwstor men. Radio-Kaboel meldde, dat men vreest, dat het aantal slachtof fers groot is. De schade zou zeer aanzienlijk zijn. In het noorden en noord-oos ten van Afghanistan is het ver keer tengevolge van zware sneeuwval geheel ontwricht. De verklaringen van Dulles en Gaitskell over de noodzaak het internationale politieleger te handhaven zijn in de Egyptische pers, aangehaald door radio Cairo, bitter gekritiseerd. Zo schreef „Al Chaab": „Elke dag opnieuw blijkt dat er in de Britse buitenlandse politiek geen verschil is tussen de conserva tieve partij en labour. Wat Dul les aangaat: Deze wil tot elke prijs de wereld van de noodzaak overtuigen de Arabieren en Israë liërs op voet van gelijkheid te plaatsen. Dat is een grote sa menzwering in het belang van Israël en het Zionisme tegen het Arabisch nationalisme. De Ara bieren moeten hun vrienden van hun vijanden weten te onderschei den en bovenal slechts.op zichzelf vertrouwen om af je rekenen met dit internationale Zionisti sche complot". „Al Akhbar" van zijn kant vraagt zich af waarom alleen Egypte alle ongemakken van de anti-communistische, politiek in het Midden-Oosten draagt en, in dien het dein beslist nodig is het politieleger in dit gebied te hand haven, waarom dan zulks niet in Israël. DODELIJK ARBEIDSONGEVAL Op de werf West van de Ned. Dok- en Scheepsbouw Maatschap pij te Amsterdam is dinsdagmor gen een arbeidsongeval gebeurd, dat een 47-jarige classificeerder het leven heeft gekost. Met een zevental arbeiders had de classi ficeerder plaats genomen op een z.g. werkbak, teneinde door mid del van een kraan aan boord van het voor de wal liggende m.s. „Greta" te worden gehesen. Door de wind stootte de werkbak tegen de scheepswand. Doordat de bak scheef kwam te hangen verloor de classificeerder zijn evenwicht en kwam van een hoogte van 2 meter te vallen op het moment dat de bak tegen de scheepswand zwaaide. De man kreeg de bak. die een gewicht had van 1200 kg. tegen het hoofd en viel bewuste loos te water. Toen hij was op gehaald. waren de levensgeesten geweken.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2