Aden Engelse ministerportefeuilles opnieuw verdeeld Schepen in nood Verklaring van Dulles De toestand in Hongarije De incidenten Jemen en aan de grens tussen is ^"sülrns safari" HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- £D MAANSTANDEN Selwyn Lloyd blijft Israël Geen verdere terugtrekking van troepen uit Sinai zonder waarborgen Burgers op Sumatra moeten hun wapens weer inleveren Verzetsgroepen in Bulgarije MAANDAG 14 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3970 De keuze van MacMillan Het Suezkanaal &jgL^d.ko «w Tunesië en het plan-Eisenhower Verzoek van Neger leiders aan Eisenhower en Nixon Staking van mijnwerkers in België afgekondigd De breuk bij de Poujadisten 3 51 n I Erankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073. en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J- van de Sande, Terneuzen mm 15 ct; minimum por 5 regels L Advertentieprijs per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 wat- Voor het" Maandagnummer: zaterdags 19 nor Zondagavond is te Londen be kend gemaakt, dat Selwyn Lloyd ooh in het nieuwe Britse kabinet vat» Buitenlandse Zaken zal zajn. R. A. Butler, MacMillans rivaal voos* het premierschap, krijgt de portefeuille van Binnenlandse Zaken. Daarnaast blijft hij lord geheimizegelbe waarder. Pieter Thorneycroft, minister van Handel in het afgetreden ka binet-Eden, wordt onder MacMii- lan minister van Financiën. De 53-jarige graaf van Home blijft minister voor gemenefoest- betrekkingen, terwijl Alan Len- nox-Boyd de portefeuille van Ko loniën behoudt. De 48-jarige Duncan Sandys oen schoonzoon van oud-premie: Winston Churchill, is tot minis ter van Landsverdediging be noemd. Zijn voorganger, Antho ny, maakt geen deel uit van het nieuwe kabinet. De 52-jarige sir David Eccles, die onder Eden minister van On derwijs was, wordt minister van Handel. Tot minister van Onderwijs is de 49-jarige graaf Hailsham, te voren minister van Marine, be noemd. 9e 63-jarige markies van Salis bury blijft voorzitter van de kroonraad. De 67-jarige industrieel en po ütieke buitenstaander sir Percy Mills wordt minister voor Ener gie-opwekking een belangrijke post, gezien in het licht van het Britse kernenergieprogramina. De 56-jarige graaf Kiimuir is tot lordJtanselier benoemd, ter wijl de 51-jarige John MacLay minister voor Schotse aangele genheden is geworden. De 57-jarige Derick Heathcoat Atrnory zal de portefeuille van Landbouw beheren, terwijl de 43-jarige Iain MacLeod minister van Arbeid wordt. De 53-jarige Henry Brooke is de nieuwe minister voor Woning bouw, Plaatselijkbestuur en za ken Wales betreffende, terwijl de 46-jarige Harold Watkinson als minister van Verkeer en bur gerluchtvaart zal optreden. Tenslotte is de 52-jarige Char les Hill tot kanselier van het hertogdom Lancaster benoemd. De beslissing van de nieuwe premier, Harold MacMillan, om Selwyn Lloyd als minister van Buitenlandse Zaken te hand haven, wordt door diplomatieke waarnemers te Londen be schouwd als een aanwijzing, dat ook het nieuwe kabinet de bui tenlandse politiek van de afge treden regering-Eden tenvolle onderschrijft. Selwyn Lloyd was immers, tezamen met de afgetre den premier, in hoofdzaak ver antwoordelijk voor de Britse Suezpolitiek. De meesten dezer waarnemers waren verrast door het handha ven van Selwyn Lloyd. Men had over het algemeen zijn vervan ging verwacht, opdat een nieuwe figuur de voornaamste vraag stukken van de periode-na-de- actie-tegen-Egypte, namelijk het herstellen van het Brits-Ameri kaanse vertrouwen en de onder handelingen met Egypte over een regeling van het geschil om het Suezkanaal, had kunnen behan delen. Labourleiders, die in een spe ciale zitting van hun „schaduw kabinet" (parlementaire commis sie) te Londen bijeenkwamen heb ben verklaard bevreesd te zijn dat de Kroon „op ongewenste ma nier" in de partijpolitiek is ge mengd door het feit, dat koningin Elizabeth gedwongen werd te kiezen tussen MacMillan en But ler als premier. Zij betogen dat men de koningin een delicate taak, die men niet van haar had moeten vergen, had opgelegd aan gezien de leden van de conserva tieve partij nog geen nieuwe lei der hadden gekozen, zodat de ko ningin in overeestemming met de grondwet heeft gehandeld. Ter vergadering is betoogd, dat conservatieven, die bezwaar ma ken tegen de keuze van MacMil lan thans in de positie verkeren om de keuze van de koningin te moeten aanvechten. In een na de vergadering van het „schaduwkabinet" van labour uitgegeven verklaring wordt mee gedeeld, dat de kwestie verder on derzocht zal worden. Later heeft de plaatsvervan gende leider van labour, Griffiths, voor de radio gezegd, dat de con-/ servatieven de kroon „in een zeer moeilijke en delicate positie" heb ben gebracht. Reuter merkt op, dat het bij de labourpartij gewoonte is om bij de aanvang van elke parlementai re zittingsperiode een leider en een plaatsvervangende leider te kiezen. De conservatieven hadden volgens hun tradities geen plaats vervanger voor Eden gekozen. MacMillan spoedig naar Washington. President Eisenhower treft voorbereidingen om de nieuwe Britse premier, Harold MacMil lan, uit te nodigen spoedig naar Washington te komen voor be sprekingen over wereldaangele genheden, aldus is uit gezagheb bende bron te Washington verno men. Een bijeenkomst zou wat Eisen hower aangaat binnen zes weken kunnen worden gehouden, maar de president héett besloten geen officiële stap te doen, vóórdat in Londen bepaalde zaken zijn afge handeld, zoals de voltooiing van de verwachte kabinetswijziging door MacMillan en de parlemen taire goedkeuring van diens rege ring. Van welingelichte zijde ver luidt. dat in Washington in begin sel is besloten tot een uitnodiging aan de Franse premier, Mollet, voor een bezoek aan de Verenig de Staten. Maar over de datum van het bezoek is nog geen defi nitieve beslissing genomen. In de technische en scheep vaartkringen in Port Said is men van oordeel dat het bergingswerk in het Suezkanaal veel eerder klaar kan zijn dan de door gene raal Wheeler, de V. N.-vertegen- woordiger die met dit werk is be last, genoemde data. Eind decem ber zei de generaal dat het kanaal begin maart weer zou kunnen worden opengesteld voor sche pen van minder dan 25 voet diep gang en voor alle schepen in de loop van mei. In genoemde kringen meent men, dat generaal Wheeler met de middelen, waarover hij be schikt in drie weken een vaar geul kan vrijmaken voor sche pen tot 10.000 ton, maar dat het schijnbaar om louter politieke redenen niet wenselijk wordt ge acht het te bespoedigen. Hoewel het aantal wrakken in het kanaal 51 indrukwekkend is, zouden slechts twee of drie daarvan wer kelijk grote moeilijkheden veroor zaken. 777 EN 999 De stand van de tot zaterdag op girorekening 777 van het Ne derlandse Rode Kruis gestorte gelden voor hulp aan Hongaarse vluchtelingen is 4.483.582,33 en van girorekening 999 van het na- tinale comité hulpverlening Hon gaarse volk 4.401.564,13. Het gehele Israëlische kabinet heeft zich achter de politiek van premier Ben Goerion geschaard om de Israëlische troepen niet verder uit het schiereiland Smai terug te trekken, vóórdat afdoen de waarborgen zijn ontvangen voor de vrijheid van scheepvaart in de Golf van Akaba. De Israëlische regering zal ook niet wijken, indien de Ameri kaanse regering economische sancties tegen Israël wil toepas sen, om het te dwingen tot een onvoorwaardelijke terugtrek king zijner strijdkrachten. Van welingelichte zijde wordt te Tel Aviv vernomen dat de Ameri kaanse regering reeds druk op Ben Goerion c.s. heeft uitge oefend. De diplomatieke vertegenwoor digers van Israël in het buiten land en bij de Verenigde Naties pogen thans meer dan een der de gedeelte van de afgevaardig den naar de volkerenorganisa tie op hun hand te krijgen (voor het afkondigen door de V. N. van economische sancties tegen Israël is een twee derde meer derheid nodig). WfaporfïcocW iwfcf 16 k-vviKtrgsh-oaf 9 ttnxuzcn nat. en internationaal jurylid wij leveren met succes alle vo::- komende haarwerken de betere toiletartikelen Be Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft vorige week in de commissie voor buitenlandse zaken van het Ame rikaanse Huis van Afgeevaardig den verklaard, dat indien de Kus- se» het Midden-Oosten in hun macht krijgen, dit de grootste «overwinning zou zijn die zij ooit kunnen behalen. Zij zouden dan Europa zonder oorlog in hun macht hebben gekregen. De tekst van de verklaring van DuBes is zaterdag geepubliceerd. HM drong er bij ae commissie op aan het plan van Eisenhower in zake het Midden-Oosten te aan vaarden. De Sowjets vergroten hun ac tiviteit in het gebied zeer snel en de tijd waarbinnen wij doelmatig kimnne handelen, is met van heel lange duur", aldus Dulles. „Egypte verkeert in een bijzon der moeilijke economische positie en zijn toekomstige rol zal ge deeltelijk afhangen van iemands néreidheid Egypte te helpen, uit gaande van de veronderstelling, ,jat Egypte zich in de internatio nale politiek zodanig *zal gedra gen, nat deze hulp gerechtvaar digd is Dulles zei hiermee niet te willen zeggen, dat de Verenigde Staten op het ogenblik reeds van plan zijn Egypte economische hulp te geven, maar „het gedrag van Egypte is niet helemaal zo slecht als het schijnt te worden geschilderd". Premier Habib Bourguiba van Tunesië heeft het plan-Eisenho wer voor het Midden-Oosten „een belangrijke en beslissende bij drage tot de vrede" genoemd. Hij hoopt dat Amerka zijn in vloed zal gebruiken om de Alge rijnse kwestie tot oplossing te brengen. Zestig Negersleiders hebben president Eisenhouwer en vice- president Nixon verzocht, een be zoek aan het zuiden van de Ver enigde Staten te brengen om de bestrijding van de rassenschei ding te steunen. President Eisenhower zou in 'n rede in een zuidelijke stad moeten aandringen op naleving van het besluit van de hoge raad t.a.v. de rassenscheiding. Nixon zou zich in het zuiden van de toestand op de hoogte moeten stellen, evenals hij dat in Oostenrijk ten behoeve van de Hongaarse vluchtelingen heeft gedaan. De Negerleiders willen ook zo spoedig mogelijk een gesprek met Herbert Brownell, de Amerikaan se procureur-generaal. De doodstraf hangt boven het hoofd van die burgers in Noord- Sumatra, die wapens in him be zit hebben en deze niet binnen 2 weken „teruggeven" aan het leger of bij een politiepost. Dit werd bekend gemaakt door luite nant-kolonel Sugiarto, van het plaatselijk militair commando van Medan. De vorige week meldden Me- danse dagbladen, dat in Pema- tang Siantar wapens waren uitge reikt aan leden van de communis tische vakbond van onderne mingsarbeiders „Sarbupri'Deze berichten werden later door een woordvoerder van het leger m Medan tegengesproken. Doch 't in Medan verschijnende, rege ringsgezinde dagblad „Waspa- ria" meldde, dat de militaire au toriteiten hadden bevestigd, dat aan burgers wapens waren ver strekt „teneinde aan een moge lijk optreden van volgelingen van de afgezette kolonel Simbo Ion het hoofd te kunnen bieden" De militaire autoriteiten, van wie het blad zijn inlichtingen kreeg, ontkenden dat uitsluitend aan leden van de communistische vakbond wapens zouden zijn uit gereikt, doch zij gaven toe dat mogelijk wel enige leden van de „Sarbupri" wapens hadden ge kregen. Simbolon weigert nog zich bij Soekamo te melden. Volgens het dagblad „Haluan in Padang, is kolonel Simbolon alleen bereid naar Djakarta te komen om zich bij president Soe- karno te melden, als de huidige regering wordt vervangen door een kabinet onder leiding van de vroegere vice-president Moham med Hatta. Tobing, een lid van Simbolons revolutionaire raad verklaarde, dat Simbolon over een „krachtige aanhang" beschikt, doch dat hij zijn mannen opdracht had gege ven om bloedvergieten te vermij den. Enkele dagen geleden werd ge meld, dat president Soekarno, die tevens opperbevelhebber van het leger is, zou hebben verklaard zijn plannen voor oplossing van de legercrisis niet eerder te zul len bekend maken dan nadat Simbolon zich bij hem zou heb ben gemeld. Terwijl de IJmuider zeesleper „Titan" van het bureau Wijsmul ler ondefweg was naar een ge strand schip aan de zuidkust van Engeland, kwam er bericht dat dit schip op eigen kracht vlot was gekomen. Inmiddels echter bleek in de monding van de ri vier de Humber de 488 ton groot te kustvaarder „Tiny" te zijn vastgelopen, en de „Titanver legde zijn koers noordwaarts. De „Tiny" was op weg van Huil naar Zweden met stukgoed. Het schip is bevracht bij' het scheepsbe- vrachtings- en cargadoorsbedrijf „Carebeka" N.V. te Goningen. De reder is de heer J. de Vries te Groningen. Het Liberiaanse schip „Cormo rant" (7247 ton) is zondagoch tend 3 mijl ten zuidwesten van het lichtschip Shipwash ten oos ten van Harwich) aan de grond gelopen Later op de dag is het schip échter op eigen kracht weer vlot gekomen. Het Britse schip „Sound Fis her" meldde zondagochtend vroeg, dat het 8 mijl ten oosten, van NossHead (bij Wick in het noorden van Schotland) grote slagzij over bakboord maakte en gevaar liep om te slaan. De trei- ler „Dulcie Belle" slaagde er in alle bemanningsleden: van het be dreigde schip aan boord te ne men. De weerstomstandigheden waren slecht. Men heeft het lichtschip „Kiel' dat begin januari na een botsing met het Finse stoomschip „Satu" aan het strand was gezet, zondag weer vlot gekregen. Het schip zal vandaag naar één van de dok ken in Kiel worden, gebracht. Het Panamese vrachtschip malegra" metende 5.660 b.r.L heeft dringend om hulp ge vraagd. De positie is 53.36 not» derlengte en 06.28 oosterlengte, dit is ongeveer 70 mijl ten noord oosten van Schiermonnikoog. De reddingboot „Insulinde" uit Bw kum is ter assistentie uitgevaren. Het bestuur van het centrale bureau van de vakbonden van mijnwerkers in België heeft za terdag een staking van de mijn werkers in het gehele land afge kondigd uit protest tegen de ar- beidspensioen- en veiligheids voorwaarden in de mijnen. De staking zal heden beginnen. Het bestuur besloot tot deze maatregel nadat het de resulta ten van het werk van de nationale commissie voor de mijnen had be studeerd. In een communiqué wordt ge zegd, dat het bestuur „met bitter heid" had opgemerkt, dat „er niets was gedaan om de pensioe nen onmiddellijk te verhogen, dat aanspraken op hulp voor wedu wen onder de 45 jaar en de kwes ties van de veiligheid in de mij nen en betere arbeidsvoorwaar den in het stadium van bestude ring waren gebleven". Het presidium van de Hongaar se volksrepubliek heeft zaterdag een decreet goedgekeurd, dat snelle berechting mogelijk maakt wegens contra-revolutionaire acti viteit. De maximumstraf is de doodstraf. Het decreet is van toe passing op mensen die schuldig zijn aan moord, aan misdaden ge richt op het omverwerpen van de staat of de sociale orde en sabo tage of aanstichting daartoe in fabrieken waar meer dan hon derd man werkt, aldus meldt het Hongaarse persbureau M.T.I. De commissaris van Justitie, Ferenc Nezval, heeft verklaard, dat het decreet nodig is omdat „een recente herleving van on dermijnende activiteit" Hongarije met werkloosheid en inflatie be dreigt. Hongaarse grenswachten heb ben zaterdag aan de Oostenrijkse grens bij Andau twee vrijwillige medewerkers van het Rode Kruis, een 26-jarige Amerikaan en een 25-jarige Noor, gearresteerd, die bij vergissirfg over de grens op Het hoofdkwartier vi Britse strijdkrachten in het Mid den-Oosten heeft zaterdag te Ni cosia een bekendmaking uitgege ven, waarin wordt gezegd, dat de berichten over grote operar lies aan de grens tussen Jemen en het protectoraat Aden onjuist zijn. Volgens deze bekendmaking is de activiteit van Jemenitische stamleden in het protectoraat Aden in de laatste tijd groter geworden en voor het eerst se dert 1954 worden de stamleden bij hun overvallen in Aden ge steund door Jemenitische gere gelde troepen. De Jemenitische regering voor ziet sedert lange tijd opstande lingen in het westen van het protectoraat van wapens en le vensmiddelen en zij herbergt vluchtelingen die locale heer sers onder Britse bescherming vijandiggezind zijn. „Wij zou den in onze plicht tekortschieten indien wij deze heersers niet bij staan bij het handhaven van or de en rust", aldus de bekendma king. de i De meeste incidenten zijn het gevolg van overvallen door groe pen Jemenistische stamleden op stellingen van de regering, dorpen en konvooien. Er wordt bij de incidenten veel gescho ten maar het aantal slachtof fers is doorgaans heel gering. Van tijd tot tijd is het nodig vliegtuigen te gebruiken tegen de overvallers. Deze luchtactivi- teit is echter beperkt tot het ge hele gebied van Aden, aldus het Britse hoofdkwartier. De landstrijdkrachten bestaan hoofdzakelijk uit Arabische sol daten uit het gebied van Aden onder bevel van Britse officie ren. Afdelingen van deze troe pen liggen op verschillende plaatsen in het westen van het protectoraat, ook in Beihan en Dhala, waar de meeste inciden ten zich afspelen. Alleen op 26 26 december van vorig jaar zijn uit Groot-Brittannië afkomstige militairen gebruikt tegen uit Je men gekomen aanvallers. Laatstgenoemden vielen een mi litaire stelling in het gebied van Dhala aan. De Britten verdre ven de aanvallers in de richting van Tkataba. Berichten over 't gebruik van tanks zijn onjuist, Hongaars gebied gekomen waren. De twee gearresteerden werkten in een der vele opvangposten voor vluchtelingen. STAKING IN CSEPEL Het Hongaarse persbureau meldde zaterdagavond, dat de ar beiders van de grote fabrieken van Csepel zaterdagochtend het werk hebben neergelegd uit pro test tegen de arrestatie van vier arbeiders die aan de betogingen van vrijdag hadden deelgenomen. „Nepszabadsag" maakte zater dag voorts melding van razzia s in treinen in de richting van de Hongaarse grens rijden. Op 8 ja nuari heeft de politie in een enke le trein 180 „aspirant-emigranten' aangehouden. GENERAAL HASSELMAN VOORZITTER VAN HET MILITAIRE COMITÉ VAN DE NAVO. Zoals reeds eerder werd mede gedeeld, is generaal B. P. F. Has- selman met ingang van 1 janua ri 1957 opgetreden als voorzitter van het militaire comité van de Navo. Het ligt in de bedoeling gene raal Hasselman, die op verzoek van de regering bereid werd ge vonden nog na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in militaire dienst te blijven, op 1 növember a.s. te ontheffen ui! zijn functie van chef van de ge nerale staf, tevens bevelhebbe/ der landstrijdkrachten, en op 35 december a.s. uit die van voorzit ter van het comité verenigde chef van staven. Teneinde tegemoet te komen aan het bezwaar, dat generaal Hasselman door zijn werk in in ternationaal verband meer dan tot dusverre in beslag kan wél den genomen, zal generaal ma joor G. J. Lefévre de Montigny onder gelijktijdige benoeming tot luitenant-generaal, op 1 apri! a.s. worden benoemd tot plaats vervangend chef van de genera le staf, bevelhebber der land strijdkrachten. Het ligt in het voornemen, ge- neraal-majoor Lefévre de Mon tigny per 1 november a.s. te be noemen tot chef van de generale staf, bevelhebber der landstriui- krachten. aldus het Britse hoofdkwartier te Nicosia. Het bestuur van Aden heeft zaterdag bekendgemaakt, dat de overvallers uit Jemen vrijdag in het gebied van Beihan zijn voortgezet. De aanvallers wer den teruggeslagen. De Jemenistische zaakgelastig de in Libanon, dr Adnan Tasisi, heeft zaterdag meegedeeld, dat Britse straalvliegtuigen de stad Kataba hebben beschoten, aldus meldde radio-Damascus zater dag. De beschieting duurde an derhalf uur. Deze berichten en die van vrijdag, waarin gesproken werd van artillerievuur op Kataba, werden te Aden tegengespro ken. PARTICULIERE ZENDER MET WAPENDEPOT. In samenwerking met de opspo ringsdienst van de P. T. T. heeft de recherche van Venlo een clan destiene zender bij een inwoner van Venlo opgespoord en in be slag genomen. De zender was nog maar zelden in bedrijf geweest. In dezelfde woning werden een karabijn en een mitrailleur met munitie in beslag genomen. Griekse militaire waarnemers in het Grieks-Bulgaarse grensge bied hebben vernomen dat ver zetsgroepen, die worden geleid door een honderdtal officieren van het Bulgaarse leger, in het gebied van Stara planüna in N. W.-Bulgarije, opereren. De groe pen zouden worden geleid door een verzetsbeweging, in het leven geroepen door leden van de vroe gere Bulgaarse boerenpartij. De Bulgaarse grenswachten zouden zijn versterkt om het uitwijken van vluchtelingen naar Turkije te voorkomen. Van dezelfde zijde wordt ver nomen dat ook de arbeiders van Dimintrovgrad, in zuid- oost-Bulgarije, tussen twee en vijf dezer in verzet zijn geko men tegen de Bulgaarse com munistische autoriteiten, waar bij zich botsingen met de politie hebben voorgedaan. Hierbij wer den drie arbeiders gedood en 20 gewond. De breuk in de parlementsfrac- tie van de Poujadisten schijnt minder ernstig te zijn dan ver wacht werd na de mededeling van een Poujadistisch lid van de nationale vergadering, Jean De- marquet. Deze zei vrijdagoch tend, dat 33 van de 42 Poujadis- tische parlementsleden een nieu we fractie zouden vormen. Zes-en-dertig Poujadistische parlementsleden deelden later echter mee, dat zij Demarquet niet zullen volgen. Demarquet had o.m. gezegd, dat het partijbureau zijns inziens „veel meer bezig is met het ge bruiken van een waanzinnige de magogie ter nastreving van hope loze ambities dan met de verde diging van de belangen van de 2.600.000 kiezers, die vorig jaar op de beweging van Poujade heb ben gestemd". Hij oefende voor namelijk kritiek op het feit, dat de fractie in oktober tegen een motie, waarin de Frans-Britse in terventie in Egypte werd goedge keurd, had moeten stemmen. In de nacht van vrijdag op za- terdag is een bom geworpen naar een gebouw van de Poujadisti- sche beweging in Parijs. De da ders zijn gearresteerd. Hoewel er geen slachtoffers zijn te betreuren, is de materiële schade groot. Een depressie die over De. marken naar het zuiden koerste heeft ons land 't afgelopen week einde noordelijke winden bezorgd die lucht aanvoerden waarin t 1 rijke buien voorkwamen. Inmiddels ontwikkelde zich bo ven Scandinavië een hogedruk- gebied. Tussen dit hogedrukgs- bied en het lagedrukgebied dat zondagav ond /oven Zuid-Du its- land was aangekomen voeren noordoostelijke winden kqudere lucht naar onze omgeving. Déze lucht bereikt ons land ja de loop van heden. De tempera tuur daalt dan tot omstreeks nu! graden en er komen aanvankei:u nog buien in voor die plaatse lijx sneeuw kunnen brengen. I>? wind is aanvankelijk vooral lar .rs de Waddenkust nog stormachtig, elders hard tot krachtig en gu t. MAANDAG 14 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.48 0.23 1.03 1.13 ZON MAAN i L i medegedeeld door het K. N. M. I- te De Bilt, geldig tot maandag-, avond- Temperatuur omstreeks nul. Veel bewolking met plaat se! fik regen of sneeuw. Matige tot krachtige en langs de kust nog tijdelijk harde tot stormachtige noordoostel. wind. Temperaturen omstreeks het vriespunt. op onder op onder Jan. 14 8.44 16.58 15.17 6.46 15 8.44 17.00 16.33 7.38 16 8.43 17.01 17.55 8.19 17 8.42 17.03 19.21 854 18 8.41 17.05 20.46 9.23 r i rum. 12.11 12.46 1.26 1.36

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1