c. n. v. wat moet ifiji m óók Zaterdag begint onze BALANS-OPRUIMING FJ|# U kunt altijd bouwen op de kwaliteit van Castella - van wasmiddel tot schoonheidszeep - van babypoeder tot vaatwas - van tandpasta tot shampoo! Vrijdag wegens noodzakelijke voorbereidingen de gehele dag GESLOTEN BEURSOVERZICHT Gemeente Sas van Gent Tijdens onze Balans-Opruiming is onze afdeling SPEELGOEDEREN wegens reorganisatie GESLOTEN. A. H. v. d. LEE P. NiJSTEN 1 m Hiiï NOORD-AFRIKA STAKING IN LONDENSE HAVEN COMPLOT IN NOORD-RHODESIA Britse gouverneur ontvangt dreigbrieven Verkorting van de diensttijd in Polen Willem de Zwijgerlaan 17 'm - Spaar Castella-kopjes STAATSFONDSEN WEER ZWAKKER voornaamste onderwerp verdeelde stemming in New York althans voor de internationale fondsen, en waren over de gehele linie aan de vaste kant. Kon. Olie die in Wallstreet onveranderd bleef, was hier twee gulden be ter hetgeen in verband werd ge bracht met de voordracht die de president-directeur van de Ko ninklijke dinsdag in New York heeft gehouden en waarin hij de nadruk legde op de verminderd kwestbare positie van de Konink lijke Shellgroep wegens de nog steeds voortgaande spreiding van haar belangen. Opmerkelijk was de stijging voor Philips die zich in de richting bewegen van de conversiekoers. Unilever verbe- terde tot 352 en ook AKU dood het niet slecht. Overigens had de markt wei nig te betekenen. Scheepvaart aandelen handhaafden zich met uitzondering van H. A. L. Voor Cultuurfondsen was de animo volkomen zoek speciaal voor Ver. Deli die dinsdag 109 laten deden en gisteren tot 105% inzakten. De markt gaf een stil verloop zonder belangrijke schommelin gen te zien. Prolongatie 3% procent. NABEURS (166.40) Het H vs.m gesprek ter beurze was gis te'middag de ontwikkeling van de oibligatiemarkt in verband ir.et de verschillende uitgiften van obligatieleningen tegen een rente die boven het gemid delde rendement van de staats leningen ligt. Op de uitgifte van de conver teerbare obligatielening van Phi lips is gevolgd de 5 lening van dê Nederlandsche Spoorwegen alsmede de 5 converteerbare obligatielening van de Verenigde Machinefabrieken. Al deze uitgif te: hebben een drukkende wer king op de staatsfondsenmarkt. Zo kon dan ook gisteren weder om een zwakkere stemming voor de voornaamste guldensleningen worden waargenomen en ter beurze overheerst de indruk dat aan deze tendentie nog geen eind is gekomen, gezien de huidige verhoudingen op de kapitaal markt. Wat de aandelen betreft, deze trekken zich weinig aan van de De Tunesische premier, Habib Bourguiba, heeft bij het verzoek van zijn Libische collega Deaer Dagen als zijn mening te kennen gegeven, dat Libië zich moet aan sluiten bij een statenbond van Marokko, Tunesië en Algerië, zo meldt de „Neue Zuercher Zei- tung" de premiers hebben afge lopen weekeinde een vriend schapsverdrag tussen hun beider landen ondertekend. Bourguiba eiste bij deze gelegenheid soeve reiniteit en onafhankelijkheid voor Algerië op en instemming van Frankrijk met het stichten van een Noordafrikaanse fede ratie. De Franse "taatssecretaris Mau rice Faure, die maandag naar Tu nesië gegaan zou zijn voor be sprekingen, heeft zijn reis inmid- |dels uitgesteld. •k Een 37-jarige Oostenrijker, An ton Mair, is door de Duitse poli tie gearresteerd omdat hij in de nacht van zondag op maandag j.l. een aanslag zou hebben ge pleegd op de Sowj et-ambassade te Rolandseck, dicht bij Bonn, om zich „te wreken op de onder drukking van Oostenrijk tijdens de Russische bezetting". •ft Per 1 januari j.l. is in Bekk een wet van kracht geworden opr verplichte verasekering tegen wes telijke aansprakelijkheid vwo automobilisten en motorrijders. De verplichting geldt ook voor buitenlanders, die voortaan Be: gfië slechts in mogen rijden op vertoon van de zgn. groene ver zekeringskaart. Honderddertig havencontro leurs hebben woensdagochtend in de havens van Tilbury in het oostelijk deel van Londen het werk neergelegd, waardoor de werkzaamheden op twintig sche pen tot stilstand zijn gekomen. De controleurs, die een be langrijke rol spelen bij het la den en lossen van schepen, sta ken uit protest tegen tewerkstel ling van niet-ingeschreven man nen bij de controle. Men verwacht, dat door deze hun werk niet zullen kunnen doen. De nationale raad voor haven arbeid heeft later meegedeeld, dat 800 havenarbeiders niet wer ken en dat er op dertien sche per. niet wordt gewerkt. o Sir Arthur Benson, de Britse gc verneur van Noord-Rhodesia, heeft dinsdag meegedeeld dat hij een anonieme dreigbrief heeft ontvangen. Hij ontkende echter het bestaan van samenzwering met het doel geweld tegen hem te gebruiken. Volgens een verklaring van de regering heeft de politie een Af rikaan gearresteerd. I" deze verklaring wordt voorts gezegd, dat „dit de achtste keer is dat de gouverneur een dreig brief heeft gekregen. Kon. Olie: 166.50—163.90 Philips: 233—228 Unilever: 352 y2—347 (232) (352%) BEURSINDICES 7/1 8/1 9/1 Int. conc. 272.92 269.75 272.59 Industrie 150.99 150.94 140.85 Scheepvaart 166.51 165.29 165.09 Banken 128.92 128.59 126.64 Ind. fondsen 105.97 105.33 104.88 Algemeen 201.92 200.21 201.05 De militaire diensttijd in Po len zal korter worden, aldus heeft de Poolse minister van De fensie, generaal Spychalski, maandag op een verkiezingsbij eenkomst te Poznan meegedeeld. Verder deelde minister Spy chalski mee, dat het aantal ar beidersbataljons tot de helft zal worden teruggebracht. Totale af schaffing van deze bataljons wordt overwogen. Deze batal jons bestaan uit militair perso neel, dat gebruikt wordt voor werkzaamheden voor het alge meen belang. De moeilijkheid bij het afschaffen van deze eenheden is, aldus minister Spychalski, dat Polen te weinig werkkrachten heeft in de mijnen en de bouw nijverheid. TANDARTS Weststraat 2 - AXEL Donderdag 10 en vrijdag 11 januari AFWEZIG. L. S. Ingaande 12 januari a.s. ben ik gevestigd aan de alhier. Telefoonnummer en spreek uren als voorheen. ARTS. Maandag 14 jan. a~s. Cause rie over glas, gevolgd dooi de bedrijfsfilm van de N.V. Koninkl. Ned. Glasfabriek - Leerdam, door Mevr. Ir. T. de Boer—v. d. Hoek te 's-Gravenhage. Aanvang 19.30 u. in „Bethel", 2de Verbindingstraat 1. T/m zaterdag voor belang stellenden een beperkt aan tal toegangskaarten a 0,50 verkrijgbaar: Stationsweg 5; Chrysantstf. 22, Tram straat 20 en Axelsestr. 85. HET BESTUUR. Burgemeester en Wethouders van voormelde gemeente brengen ter algemene kennis, dat zij het voornemen heb ben over te gaan tot de uitgifte van: NOMINAAL ƒ500.000,— 4% pet. 30-jarige OBLIGATIËN in stukken groot nominaal 250,500,en 1000, aan toonder tot de koers van 100 procent. De lening is a pari aflosbaar in c\e jaren 1958 tot en met 1987, telken jare op 2 januari en wel in 30 jaarlijkse ter mijnen, elk groot 16.500, Coupons 2 jan. en 1 juli. Belangstellenden gelieven hun inschrijving uiterlijk 22 januari 1957 te richten aan de Burgemeester van Sas van Gent. Sas van Gent, 5 januari 1957. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. A. J. DEN BOER, Burgemeester. G. A. VAN DEN HEMEL, Secretaris. Castella Parels, per pak 42 cent of Castella Actief Wit, per pak 42 cent (dubbel pak 81 cent) Castella Tandpasta, per tube 47 cent per grote tube 75. cent Castella Shampoo, per zakje 25 cent f/- Castella Schoonheidszeep, 32 cent of Castella Spécial, 32 cent^ (badformaat 55 cent) W -.vC" Castella Wolwas, per pak 41 cent v'-fv Met hoeveel plezier ziet u een fris gezin, een huis waar alles en iedereen u van helderheid tegenstraalt! In zo'n gezin komt u telkens weer de naam Castella tegen. Castella Actief Wit of Castella Parels zorgen voor de helderste was ter wereldCastella zepen, zö milddadig voor de huid, verrassen u met rijk en geurig schuim... de afwas, eens uw schrik, is nu zó aan kant met Castella Vaatwas! Daarbij, mevrouw, kunt u uw echtgenoot nau welijks een groter genoegen doen, dan te zorgen voor Castella Scheerzeep, per tube of per staaf, maar altijd verrijkt met het baardwekende Recinit En nog steeds wint het gebruik van Castella Tandpasta veld... de tandpasta, die door middel van een z.g. „anti-enzym" na iedere keer poetsen uw gebit nog 12 uur lang beschermt! De rij der Castella-producten is groot... er is nog shampoo, er zijn fantastische goede babyarti kelen... en er is, om dat alles te bekronen, de Castella-spaarkaart, die u op een gemakkelijke manier uw linnenkast laat vullen met het allerfijnste textiel... of u in het bezit brengt van kwaliteitsnylons. De Castella-spaarkaart is belangrijk uitgebreid! Iedere spaarkaart geeft u recht op een postwissel van f 2.50 of Castella stuurt het geld voor u op aan een textiel-verzendhuis. Dat verzend huis geeft u ruime keus voor uw geld: schitterend textiel of kwaliteitsnylons. Vraag een kaart bij uw winkelier of bij de Castella-fabrieken te Nijmegen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3