Britse premier Eden om gezondheidsredenen afgetreden Resolutie inzake Hongarije in Algemene Vergadering ingediend Frankrijk zal Algerië nooit opgeven HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- e» MAANSTANDEN WORDT BUTLER OPVOLGER Waarheid van Hongaarse drama moei zo spoedig mogelijk vastgesteld worden De verklaring van premier Mollet Spaak over de Europese gemeenschappelijke markt en Euratom DONDERDAG 10 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3967 EERSTE BLAD Eden is als premier afge treden. Hij verklaarde om gezondheidsredenen tot dit besluit te zijn gekomen. Japan en communistisch China Moeilijkheden in de Spaanse regering HET MASSAPROCES TE JOHANNESBURG De Ierse afgevaardigde heeft woensdag in de alge mene vergadering der Ver. Naties namens de Verenig de Staten, Engeland, Frank rijk en nog 21 landen een re solutie ingediend, waarin ge vraagd wordt om oprichting van een commissie die met alle mogelijke middelen een onderzoek moet instellen naar de toestand in Honga rije. Het conflict tussen Groot-Brittannië en Jemen Jemen vraagt V.N.-hulp tegen Engeland ALGERIE Commentaar op Eisenhowers voorstellen Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactieadres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; pei maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 c' Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J- van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p« advertentie 2.25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre« Bureau.van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 u«r Vooi het" Maandagnummer: zaterdags 10 aar De artsen van sir Anthony ver klaarden in een woensdagavond uitgegeven communiqué dat zijn geaondheidstoestand „reden tot ongerustheid" geeft. Eden begaf zich na afloop van een inderhaast bijeengeroepen kabinetsvergadering naar het Buckingham paleis om Koningin Elizabeth zijn ontslag aan te bie den als premier en eerste lord van de schatkist. In een door het paleis uitgegeven verklaring werd gezegd, dat „het de Ko ningin heeft behaagd dit ontslag te aanvaarden". Het plotselinge aftreden van sir Anthony betekende de climax van de controverse over diens po litiek ten aanzien van de Suez- crisis. Koningin Elizabeth was enige uren voordat Eden zijn opwach ting maakte, onverwachts van haar buitenverblijf Sandringham in het graafschap Norfolk, waar de premier haar de vorige dag nog had bezocht, naar Londen teruggekeerd. Eden glimlachte „flauwtjes toen hij zijn ambtswoning in DE HULP AAN DE HONGAREN. Woensdagmorgen waren de standen van de speciale giroreke ningen voor de hulp aan de Hon garen als volgt: 777: '4.452.153,96. 99»: 4.309.396,92. De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken, Kisji, heeft woensdag de pers meegedeeld, dat Japan geen diplomatieke be trekkingen met communistisch China zal aanknopen. De Japanse regering is voor standster van ontwikkeling van handelsbetrekkingen tussen Pe king en Tokio, maar zij is niet van plan diplomatieke voor rechten toe te kennen aan Chi nese vertegenwoordigers. Downingstreet verliet om naar het Buckingham paleis te gaan. Het onderhoud, dat de koningin met hem had, duurde ongeveer veertig minuten. Koningin Elizabeth zal nu een andere staatsman verzoeken, een nieuwe regering te vormen. In dit verband wordt het meest de naam van de 54-jarige R. A. But ler genoemd, die lord grootzegel bewaarder is en leider van de re gering in het Lagerhuis. Men achtte het onwaarschijnlijk dat de koningin woensdagavond nog de opvolger van Eden zou ontbie den. Dit zal vermoedelijk don derdag geschieden. Over de algemene verkiezingen is tot dusver niet gesproken. De huidige conservatieve regering is sinds mei 1955 aan het bewind en haar mandaat eindigt officieel pas over ongeveer drie jaar. Sir Anthony Eden, die 59 jaar is, is premier geweest sinds april 1955, toen hij sir Winston Chur chill opvolgde. Wat Butler betreft, zijn er tij dens de Suez-crisis aanhoudende geruchten geweest, dat hij zich in het kabinet had verzet tegen het Britse gewapende optreden in Egypte, maar in het openbaar heeft hij steeds de politiek van Eden krachtig verdedigd. Na zijn bezoek aan de koningin gaf Eden een persoonlijke ver klaring uit, waarin hij meedeel de om gezondheidsredenen te zijn afgetreden. Tijdens het hoogte punt van de Suez-crisis schreven zijn artsen hem drie weken rust voor, omdat hij overwerkt was. Hij bracht deze vakantie door op Jamaica. In zijn verklaring zei Eden o.m.: „Toen ik een maand ge leden in het land terugkeerde, hoopte ik, dat mijn gezondheid voldoende was hersteld om voor een aanzienlijke tijd mijn taak doeltreffend te kunnen vervul len. Deze hoop is niet verwezenlijkt. Ik ben van oordeel, dat het niet juist zou zijn in functie te blijven als eerste-minister van de ko ningin, wetend dat ik niet vol ledig mijn plicht tegenover mijn vorstin en het land zal kunnen vervullen. Daarom heb ik met zeer veel leedwezen besloten de koningin mijn ontslag aan te bie den". In een bulletin van sir Horace Evans en drie andere artsen, dat onmiddellijk na de mededeling van sir Anthony werci uitgege ven, werd gezegd: „Niettegen staande de verbetering, welke in trad als gevolg van zijn rustkuur vóór Kerstmis, zijn er in de buik ziekteverschijnselen terug gekeerd. Dit geeft ons veel be zorgdheid met het oog op ernsti ge operaties in 1953 en enige koortsaanvallen, die daarop volg den. Naar onze mening zal zijn ge zondheid hem niet langer in staat stellen de zware lasten, die aan het ambt van premier zijn ver bonden, te dragen." Dit medische communiqué was dinsdag gedateerd. Later werd bekend, dat sir An thony, niettegenstaande de be zorgdheid van zijn geneesheren, niet in een ziekenhuis zal worden opgenomen. Het aftreden van Eden kwam volkomen onverwachts. In de ochtendbladen was alleen de mogelijkheid'geopperd, dat er enkele kleine wijzigingen in het kabinet op handen zouden zijn. De toestand veranderde echter plotseling, toen om 5 uur bekend werd, dat de koningin naar Lon den was teruggekeerd. Nadat zijn aftreden officieel be kend was gemaakt, is Eden met zijn echtgenote naar Chequers, het officiële buitenverblijf van de premier in Buckinghamshire, ver trokken. De openbare behandeling van de zaak tegen de 156 Zuidafri- kaanse staatsburgers van ver schillend ras is woensdag te Jo hannesburg voortgezet. De omgeving van het gebouw waar de zitting werd gehouden, was afgezet door vijfhonderd mannen van de politie. Ongeveer 1500 nietlolanken hadden zich voor het gebouw verzameld. Alle negentig .zitplaatsen vodir niet- blanken in het gebouw waren be zet, maar die" voor. de blanken slechts voor de helft. Een advocaat voerde aan, dat niet alleen de gearresteerde in- dividuën terecht staan, maar ook „de ideeën, die zij en duizenden anderen in ons land openlijk heb ben omhelsd en verkondigd". ©e verdediging zal stellen, dat de zaak „een politieke samenzwe ring van een soort ig uit de tijd van de inquisitie en die van het proces van de rijksdagbrand' De politie nam buiten het ge bouw 16 personen ip hechtenis. Een Europese fotograaf van een Afrikaans tijdschrift werd gearresteerd toen hij trachtte te voorko.T.en dat een politieman handgemeen werd met een Afri kaanse persfotograaf. Eerder dan werd verwacht heeft het State Department be kend gemaakt, dat de immigra tion officer in Amerika bereid is Garry Davis, toe te laten. Gisteravond is Davis per K. L.- M.-vliegtuig van Schiphol naar Amerika vertrokken. 9e Hongaarse delegatie, die verleden jaar bij de bespreking door de algemene vergadering van het Hongaarse vraagstuk de vergaderzaal uit protest had ver laten, was ook woensdag niet aanwezig. Uit goedingelichte bron ver luidt, dat Birma, Tunesië, Uru guay en Australië verzocht zul len worden van de commissie deel uit te maken. Volgens de resolutie, die oor- De Franse premier Guy Mol let heeft woensdag te Parijs ver klaard, dat „Frankrijk Algerië nooit zal opgeven". Hij zei dit in zijn lang verwachte verklaring ever de bedoelingen van Frank rijk met Algerië. Mollet deelde voorts mede, dat „Frankrijk nooit zal toe staan dat Algerijnen van Euro pese afkomst van hun huidige economische overwicht mis bruik maken door te trachten de Mohammedanen uit te bui ten". Maar evenmin zal zij ooit toe staan dat de Mohammedanen misbruik maken van hun getal sterkte om de Europese min derheid te veroordelen tot on mondigheid of verdwijning, al dus de Franse premier. Vol gens de laatste cijfers zijn er in Algerië ongeveer een mil joen Europeanen en acht mil joen Mohammedanen. In zijn verklaring merkt Mol- Naar in politieke kringen te Madrid verluidt, is de secretaris generaal van de Falanx-partij, José Luis Arrese, als minister zonder portefeuille afgebeden. Ook doén geruchten de ronde over een op handen zijnde wijzi ging in de leiding van de minis teries van financiën, handel, in dustrie, openbare werken en van landbouw. Deze veranderingen zouden in verband staan met de oppositie, die er in brede krnig bestaat te gen plannen voor de organisatie van het staatsbestel, als Franco als staatshoofd aftreedt. Met na me zouden de strijdkrachten en de Rooms-Katholieke Kerk be zwaren hebben tegen de plannen waarvan de uitvoering volgens politieke kringen als gevolg van deze oppositie waarschijnlijk dp de lange baan zal worden gescho ven. Zoals bekend, aanvaardde het Spaanse parlement in 1947 een wetsontwerp, waarin werd bepaald, dat na het aftreden van Franco de monarchie zal worden hersteld. Anderzijds schijnt de Falanx beweging, die de regeringspartij is, er bezwaar tegen te hebben, dat het wetsontwerp, waarbij een nationale raad van de bewe ging zeer grote bevoegdheden bij de leiding van en het toezicht op de belangrijke staatszaken zou krijgen ,nog steeds niet is vol tooid. De secretaris-generaal van de partij, die reeds enkele malen als minister zijn ontslag heeft aangeboden, zou maandag Fran co nogmaals hebben verzocht hem van deze functie te ontheffen. Ook de economische moeilijk heden, waarmee Spanje te kam pen heeft, zouden een factor vor men bij een eventuële kabinets wijziging. In een Brits communiqué, woensdag uitgegeven te Londen en Aden, wordt gezegd, dat ge regelde en ongeregelde troepen van Jemen in de afgelopen dagen de grenzen van het Britse pro- tectoraetf Aden hebben geschon den en „aanvallen hebben gedaan op dorpen". Het communiqué zegt voorts, dat de hulp van Britse straal jagers is ingeroepen om de plaat selijke veiligheidsstrijdkrachten en leden van de stam der Beiha- ni's te helpen, welke laatsten te lijden hebben van niet uitgelokte aanvallen van de Jemenitische troepen. Volgens het communiqué heb ben de Britse straaljagers de grens tussen Aden en Jemen niet overschreden. De „imperialistische" aanval op Egypte en de „imperialistische ondermijningsactie tegen Honga rije hebben het verminderen van de internationale spanning ver hinderd", aldus het communiqué. De Chinese delegatie schaart zich volledig achter de verkla ring die na de Russisch-Oost duiise besprekingen in Moskou is uitgegeven. De Chinese en Oostduitse dele gatie zijn het erover eens, dat de „militarisatie van West-Duitsland de vrede en veiligheid in Europa bedreigt, evenals de ondermijnen de activiteit van de Navo, onder leiding van het Amerikaanse im perialisme, tegen Oost-Duits- land". De regeringen van de twee lan den zijn zich er voorts van be wust, dat saamhorigheid, vriend schap en samenwerking tussen alle landen van het socialistische kamp, met aan het hoofd de Sowjet-Unie, onontbeerlijk zijn voor de handhaving van de we reldvrede. De betrekkingen tus sen Oost-Duitsland en communis tisch China zullen versterkt wor den, aldus deze verklaring. Jemen heeft gevraagd om hulp van de Verenigde Naties om een halt te roepen aan „Britse agres sie" tegen zijn gebied, zo meldt radio-Cairo. Zesendertig opstandelingen zijn maandag in Algerië bij gevechten met Franse troepen gesneuveld. Voorts wordt melding gemaakt van aanslagen van verzetslieden in Algerijnse steden, waarbij acht mensen het leven verloren en meer dan twintig gewond wer den. let op, dat het drama dat Al gerië verscheurt, een Frans drama is en dat Frankrijk dus voor de ontknoping moet zor gen. Volgens de Franse premier be staat het Algerijnse probleem uit de vraag hoe de vreedzame samenleving tussen de Franse en Mohammedaanse gemeenschap verzekerd kan worden. In geen geval zal het lot van Algerië eenzijdig geregeld wor den, aldus Mollet. De oplossing van het vraagstuk kan slechts bereikt worden door onderhande lingen tussen het Algerijnse en gehele Franse volk. Over buitenlandse inmenging in Algerië merkte Mollet op, dat Frankrijk op dit punt aanklager en zelfs beschuldiger voor de V.N. is. De inbeslagneming van de „Athos" heeft onweerlegbaar de militaire hulp van Egypte aan de Algerijnse opstandelingen aangetoond. „Frankrijk - aldus Mollet veroordeelt deze schending van het internationale recht en van de grondslagen van het handvest van de V.N.". De Franse premier sprak voorts over de „haatcampagnes, die ra dio-Damascus en „De stem van de Arabieren" al jarenlang voe ren". Daarna ontvouwde Mollet nog maals de grote lijnen van he.t re geringsprogramma voor Algerië: 1. Het eerste doel is de vrede te herstellen en een einde aan 't bloedvergieten te maken. 2. Frankrijk blijft bij zijn on voorwaardelijk aanbod om het vuren te staken. 3. Binnen drie maanden na het staken van de strijd zullen in Al gerië vrije verkiezingen worden gehouden. Frankrijk zal niet aar zelen de vrije volkeren te verzoe ken vertegenwoordigers naar Al gerië te zenden om die verkiezin gen te controleren. 4. Waarborgen voor de verkie zingen kunnen opgenomen wor den in de bestandsovereenkomst. Mollet voegde hieraan toe dat nog geen bestand gesloten is, omdat de leiders van de opstan delingen een politieke regeling voorafgaand aan het staakt-het- vuren blijven eisen. Volgens hem willen deze leiders geen bestand met maar een capitulatie van Frankrijk. Mollet gaf vervolgens als grond slagen voor de besprekingen over de definitieve organisatie van Algerië 1. Toekenning van volkomen gelijke rechten aan alle bewo ners van het land ongeacht af komst en godsdienst. 2. Het waarborgen van het vreedzaam naast elkaar bestaan van de gemeenschappen in Alge rië. 3. Het losmaken van de Alge rijnse persoonlijkheid zonder ver breking van de noodzakelijke banden tussen Algerië en het moederland. Mollet zei voorts dat Frankrijk in Algerië een scheidsrechtelijke bevoegdheid moet houden om er voor te waken dat de rechten aan alle Algerijnen toegekend, geëer biedigd worden en dat geen en kele gemeenschap wordt onder drukt door een andere. De Franse premier deed ver volgens een beroep op alle te genstanders van Frankrijk in Al gerië om de wapens neer te leg gen en net Frankrijk samen te werken. Ook verzocht hij de V.N. zich niet te mengen in een vraag stuk dat uitsluitend onder de na tionale bevoegdheid van Frank rijk valt. „Frankrijk aldus Mollet ontzegt elke internationale orga nisatie de bevoegdheid zich te mengen in de Algerijnse kwestie'.' De verklaring van Mollet werd aangehoord door meer dan 200 Franse en buitenlandse journa listen. Mollet bevond zich o.m. in gezelschap van Robert Lacoste, de minister van standplaats Al giers. spronkelijk door de Verenigde Staten is opgesteld, is het doel van de commissie „onderzoek, het organiseren en handhaven van directe waarneming in Hongarije en elders, het op nemen van getuigenissen, ook collectieve en de ontvangst van inlichtingen". De resolutie bevestigt vroegere V.N.-besluiten, waarin terugtrek king van de Sowjet-troepen uit Hongarije, stopzetting van de deportaties en toelating van V.N.-waarnemers werd geëist. Ook vraagt de resolutie de Hongaarse en Sowjet-autoritei- ten met de voorgestelde commis sie samen te werken en de com missieleden in Hongarije vrije lijk te laten reizen. De Ierse afgevaardigde, Fre derick Boland, verklaarde, dat de resolutie uitvoering wil geven aan de suggestie van secretaris generaal Hammarskjoeld in diens verslag over Hongarije aan de algemene vergadering om een speciale commissie het werk te laten overnemen van de drie VIN.-waarnemers die vorig jaar benoemd zijn. De waarheid over het Hon gaarse drama moet zo spoe dig mogelijk vastgesteld wor den, zo zei de Ier. De nieuwe resolutie is van zuiver prak tische aard. „Het vaststellen en publiceren van de naakte feiten zal een vreselijker be schuldiging van de Sowjet- Unie opleveren dan welspre kendheid kan doen". „De les van Hongarije mag niet voor de rest van de we reld verloren gaan. De man nen en vrouwen die zich tot het communisme aangetrok ken voelen moeten duidelijk zien hoe het Sowjet-systeem gehandeld heeft met de vrij heidseis van een volk. grootst mogelijke meerderlwid goed te keuren", aldus Boland. De Amerikaanse afgevaardig de, Henry Cabot Lodge, verklaar de dat de Verenigde Naties haar aandacht aan het Hqngaarse vraagstuk moeten blijven wijden. „De heldhaftige Hongaren moe ten niet denken, dat zij vergeten zijn. Zij móéten weten dat zij, zo lang het mensdom waarde hecht aan vrijheid, in onze herinnering zullen leven. Wij moeten daarom volledig worden ingelicht over de toe stand, welke na de Sowjetrussi- sche aanval op de Hongaren js ontstaan", zei hij. Cabot Lodge verklaarde dat de voorgestelde commissie de be voegdheid moet bezitten waarne mers naar Hongarije en elders te zenden, en bewijsmateriaal te verzamelen, die haar in staat zou stellen een volledig verslag aan de algemene vergadering uit te brengen., De Hongaarse vluchtelingen In de Verenigde Staten leven thans op vijfduizend kilometer van hun geboorteland, omdat zij inwoners waren van een klein land, die in vrede en vrijheid wilden leven, hetgeen hun werd belet door de reusachtige buurstaat aan hun oostelijke grens. De Sowjet-sprekers hebben verklaard, dat deze godvrezende, eenvoudige en arbeidzame men sen fascisten of tegenrevolutio- nairen zijn. Dit is even onjuist en fantastisch als de veronderstel ling, dat de Russische revolutie de laatste opstand was, die op deze aardbodem plaats greep", aldus Cabot Lodge, die besloot: „Wij moeten hopen dat de Sow- jetrussische heersers zullen in zien, dat hetgeen zij in Hongarije hebben gedaan niet slechts mo reel onverdedigbaar is, doch dal. het, ook uitsluitend vanuit het nuchtere standpunt der Sowjtet- strategüe bezien, een totale mis lukking betekent". De Sowjetrussische vertegen woordiger, onder-minister van Buitenlandse Zaken Wazili Koez- netsof, verklaarde dat slechts de normale toestand in Hongarije was hersteld en dat de „samen zwering der tegenrevolutionairen was mislukt". „Veel vrienden van het commu nisme en neutralen hebben zich reeds van de Sowjet-Unie afge wend wegens de feitenverdraai ing door de Sowjet-Unie. De al gemene vergadering kan (leze ontwikekling nog aanmoedigen en (lat moet voor haar voldoende reden zijn om de resolutie met de Britse onderscheiding voor Prins Bernhard H. M. Koningin Elizabeth van Groot-Brittannie heeft haar goedkeuring gehecht aan de be noeming van Z.K. H. Prins Bernhard tot „Associate bailiff grand cross of the order of the hospital of St. John of Jerusa lem". Deze orde is de Britse zusterorganisatie van de Neder landse Orde van St. Jan. IETS KOUDER Het hogedrukgebied dat enkele dagen boven zuid- en midden- Europa heeft gelegen en bij ers een zuidwestelijke stroming nr.,et zachte lucht veroorzaakte is nu sterk in betekenis afgenomen. Een ander hogedrukgebied dat zich op de Atlantische Oceaan bevindt gaat dan ook voor het weer in ons land een belangrijker rol spelen. Dit laatste druksys- teem heeft namelijk koven le Britse eilanden westelijke winden doen opsteken die koudere lucht aanvoeren. De voorste begren zing van deze lucht passeerde woensdag ons land vergezeld van wat regen en motregen. Vandar zullen wij ons dus in'de koudere lucht bevinden. Hierin komen on klaringen voor maar ook enkele verspreide buien, in hoofdzaak in de kuststreken. De Egyptische oud-minister van Staat kol Anwar Sadat, schrijft in zijn blad, „Al Gomhoeria", dat het plan van president Eisenho wer voor het Midden-Oosten be tekent, dat „de staten van dit ge bied hun soevereiniteit moeten opgeven in ruil voor Amerikaan se dollars". Volgens Sadat is Eisenhowers plan ontworpen „om een politiek in te voeren, die nog boosaardi ger is dan alles wat het Britse imperialisme zou kunnen beden ken". Sadat vraagt zich af hoe de Amerikaanse veroordeling van de Brits-Frans-Israëlische agressie te rijmen met de verklaring, dat de Verenigde Staten van plan zijn morgen te doen wat hun bondgenoten gisteren hebben ge daan. Het Belgische blad „La Libre Belgique" meldt omtrent de dins dag door minister Spaak voor de commissie van buitenlandse za ken van de Belgische Kamer ge geven uiteenzetting over de Euro pese gemeenschappelijke markt en de Euratom het volgende. Het compromis omtrent de ge meenschappelijke markt voorziet in een lange overgangsperiode tij dens welke de harmoniëring zou kunnen geschieden. Het compro mis over de opneming van de overzeese gebiedsdelen in de ge meenschappelijke markt is nog niet definitief vastgelegd. Naai de mening van Spaak is men ver verwijderd van hetgeen men aan vankelijk had verwacht, doch er zijn moeilijkheden overwonnen en andere konden worden om zeild Voorts zullen waarschijn lijk de parlementaire vergade ring en het gerechtshof voor de gemeenschappelijke markt de zelfde zijn als de reeds bestaande van de Europese gemeenschap voor kolen en staal. Voorts zou eenbijzonder sta tuut zijn voorzien voor de land bouw. Wat de Euratom betreft zou minister Spaak gewezen heb ben op de moeilijkheden waarop men is gestuit en op de noodzaak te streven naar een compromis, over de aard waarvan hij zich echter volgens het blad niet na- dér heeft uitgelaten. Volgens het blad zou wat Euratom betreft minister Spaak de indruk heb ben gegeven dat het wezenlijke van het ontwerpverdrag voor Euratom er uit zou zijn verdwe nen. Tenslotte zou minister Spaak opnieuw de hoop hebben uitgesproken, dat de beide ver dragen voor einde januari gereed zullen zijn, voor einde februari getekend zullen worden en voor de parlementaire vakanties door de betreffende parlementen kun nen worden behandeld. Minister Spaak zou de leden der bovengenoemde commissie het stilzwijgen hebben opgelegd, doch' „La Libre Belgique" heeft bovenstaande gegevens kunnen verkrijgen. medegedeeld door het K. N.M.I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Iets kouder. Opklaringen, maar ook enkele verspreid optredende buien, voor namelijk in de kustprovincies. Matige tot krachtige noordwes telijke wind. Iets kouder. VRIJDAG 11 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.42 9.17 9.57 10.07 n.m. 9.31 10.06 10.46 10.56 ZON MAAN op onder op onder Jan. 10 8.47 16.52 12.08 2.16 11 8.47 16.54 12.40 3.27 12 8.46 16.55 13.21 4.38 13 8.45 16.57 14.12 5.45 14 8.44 16.58 15.17 6.46 1=; 8 44 17.00 16.33 7.38

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1