Nieuwe Hongaarse regering op bredere basis? Militaire en politieke situatie in Djakarta nog steeds onoverzichtelijk Plan over de toekomst van het Suezkanaal HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- ea MAANSTAND® Nationaal comité stelt opnieuw geld voor Hongaarse vluchtelingen beschikbaar Loos alarm over neergestort vliegtuig De Indonesische delegatie naar de Verenigde Naties WOENSDAG 9 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3966 De Wesierse vertegenwoordiging in Moskou Russen nooit van plan geweest uit Hongarije weg te gaan ALGEMENE VERGADERING BESPREEKT VANDAAG HONGAARSE KWESTIE De algemene vergadering van de Verenigde Naties zal vandaag bijeenkomen om de toestand in Hongarije te bespreken. Boodschap van Eisenhower aan Nehroe Treinongeluk in Engeland «Lemsterkerk» uit Suezkanaal Priesters uit Egypte gewezen Russische delegatie naar Perzië DE TOESTAND IN NOORD-SUMATRA Razzia in de Kasbah van Algiers Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 et. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 ««ar Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 tiw Efc- zjjn besprekingen begon- me» tussen Hongaarse communis- ti&rfio leiders en leden van an dere politieke partijen, om te ko men tot verbreding van de basis der door de Russen gesteunde re gering-Radar. Twee der hoogste leiders van het „vaderlandslievende volks front", de Hongaarse communis- tisdhe organisatie, die nauwe belrrekkingen onderhoudt met de regering-Kadar, hebben dit mee gedeeld in een onderhoud met een vertegenwoordiger van „Nep- karat", het officiële orgaan der Hongaarse vakverenigingen. Er zijn besprekingen geopend met vertegenwoordigers van so cialisten, kleingrondbezitters en boeren, doch volgens welinge lichte kringen zullen slechts de twee laatstgenoemde partijen worden uitgenodigd vertegen woordigers in de regering-Kadar zitting te doen nemen. In de zondag j.l. door de rege ring-Kadar uitgegeven verkla ring is, als gemeld, o.m. gezegd dat leden van andere partijen dan de communistische en poli tiek kleurlozen zullen worden uitgenodigd deel te nemen aan de regering-Kadar, „mits zij bereid zijn de leiding der communisten te aanvaarden." Waarnemers te Boedapest me nen dat de besprekingen waar schijnlijk bedoeld zijn als inlei ding tot rechtstreekse onderhan delingen tussen premier Kadar en niet-communistische leiders. Men gelooft echter niet, dat veel leden van de partij der kleingrondbe zitters of van de boerenpartij er voor zullen gevoelen deel te gaan uitmaken van de huidige commu nistische regering. fn de drie november j.l. ge vormde en vervolgens door de Russen afgezette regering-Nagy hadden vijf vertegenwoordigers van de partij der kleingrondbe zitters en van de boerenpartij zitting. Syoergy Marosan, minister van staat en rechterhand van premier Kadar, heeft dinsdag in een toe spraak verklaard dat er geen sprake kan zijn van sociaal-de mocratische deelneming aan het Hongaarse politieke leven, daar dit tot verdeeldheid onder de ar beiders zou kunnen leiden. „De arbeidersklasse wordt slechts door één partij vertegenwoor digd en dit zal ook zo blijven. Wij zuHen niet toestaan, dat de vij and van democratische instellin gen gebruik maakt, om de volks democratie te bestrijden", aldus Marosan. De door de regering aangestel de raad van vakverenigingen heeft dinsdag medegedeeld dat de toegezegde verkiezingen voor lei dende posten in de vakbeweging zuHen worden uitgesteld. De raad zegt, dat het huidige tijdstip voor Naar thans bekend wordt heeft het Sowjetrussische mini sterie van Buitenlandse Zaken met de jaarwisseling de wester se vertegenwoordigingen te Mos kou 'n schrijven gezonden naar aanleiding van het feit, dat een aantal dezer vertegenwoordigin gen sedert 7 november zich er van onthouden had op officiële ontvangsten op het Kremlin te verschijnen, dit uit protest te gen de gebeurtenissen in Hon garije en Chroesjtsjefs uitlatin gen op vroegere recepties. Volgens het schrijven van het Russische ministerie was het wegblijven der westerse verte genwoordigers in strijd met de elementaire regelen van het pro tocol. De voorstanders van „weg blijven" behielden echter de overhand. Op een vrijdag j.l. op de Bir- maanse ambassade gehouden ontvangst zou minister Sjepilof openhartig met de ambassa deurs van Groot-Brittannië en de Verenigde Staten over deze kwestie gesproken hebben. Het bezoek van de Chinese premier Tsjou en Lai aan Mos kou heeft een nieuwe factor in het geding gebracht. Vertegen woordigers van de staten-leden van de NAVO, die de commu- nistisch-Chinese regering erken nen behalve de Britse ambas sadeur besloten wel naar de ootvangst ter ere van Tsjou en Lai te gaan. Dit betreft met na- Me de ambassadeurs van Neder land, Noorwegen en Denemar ken. deze verkiezingen niet geschikt is, omdat sommige fabrieken geslo ten zijn en andere te kampen hebben met een tekort aan brand stoffen. Ook hebben vele vak bondsleden in de afgelopen we ken geen contributie betaald. Tot permanente afgevaardigde van Hongarije bij de Ver. Naties is benoemd Peter Mod, die na de oorlog in diplomatieke dienst is getreden. Hij werd in 1949 be noemd tot eerste adviseur van de Hongaarse legatie in Parijs. Kor te tijd daarna werd hij in Honga rije tijdens het proces-Rajk ge vangen gezet. Mod werd in 1954 gerehalibiteerd en werd hoofd van de afdeling Midden- en Verre-Oosten van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Radio-Boedapest heeft gemeld, dat graaf Michael Karolyi, pre sident van de eerste Hongaarse republiek 1918—1919 en de oud-gezant van Hongarije in Pa rijs, die ten tijde van het proces- Rajk met het communisme heeft gebroken, postuum in ere her steld is. Volgens radio-Boedapest wil de regering-Kadar aan de eisen van het Hongaarse volk, die gesteld zijn tijdens de opstand van 23 ok tober, tegemoet komen. Na de pu- blikatie van haar programma zal de Hongaarse regering hiermee beginnen. In de regeringsverkla ring heeft de Hongaarse regering een belangrijke plaats ingeruimd voor de adbeidersraden die zeer grote steun van de Hongaarse autoriteiten genieten, aldus radio Boedapest. De regering wil ook economische plannen opstellen waarin in de eerste plaats voor zien wordt in verhoging van het levenspeil der bevolking. Wat de landbouw aangaat zullen de verplichte leveranties aan de staat voorgoed afgeschaft wor den en kunnen de boeren hun produkten vrij verkopen. Generaal Bela Kiraly, voorma lig bevelhebber van het garni zoen van Boedapest en een van de woordvoerders van de in bal lingschap opgerichte Hongaarse revolutionaire raad, heeft dins dag in Straatsburg verklaard, dat hij spoedig een „volledig docu ment" kan overleggen, waarin wordt aangetoond, dat de Russen nooit de bedoeling hebben gehad hun troepen uit Hongarije terug te trekken. Volgens hem heeft de Sowjet-Unie in de afgelopen elf jaar militaire bases in Honga rije aangelegd met het oogmerk eventueel een aanval tegen het Westen te beginnen. Generaal Kiraly verklaarde op een persconferentie te Straats burg dat hij en de andere woord voerders van de Hongaarse revo lutionaire raad t. w. Anna Kethly en de voormalige burge meester van Boedapest Joseph Kovago zichzelf beschouwen als vertegenwoordigers van de Hongaarse regering die door lm- re Nagy op 3 november is ge vormd. Hij noemde deze rege ring „de enige wettige regering van Hongarije". Wij zullen de revolutionaire raad vertegenwoordigen bij de Ver. Naties en andere internatio nale lichamen, aldus generaal Ki raly. De vertegenwoordigers van de Hongaarse revolutionaire raad zijn dinsdag te Straatsburg door de voorzitter van de raadgevende raad; van de Raad van Europa, Femand Dehousse, ontvangen. Deze zei o.m.: „Wij ontvangen u hier als de echte democratische vertegenwoordigers van uw land, want het is werkelijk de wil van het Hongaarse volk die zich in u belichaamt". Dehousse gaf de vertegenwoor digers de verzekering van de mo rele en materiële steun van de Men verwacht, dat op deze eer ste zitting in het nieuwe jaar 'n nieuwe resolutie zal worden be sproken waarin gevraagd wordt om oprichting van eert speciale commissie voor onderzoek naar Sowjet-inmenging in Hongarije en de naleving van vroegere V.N.- resoluties door de Hongaarse en de Sowjet-autoriteiten. In november en december 'heeft de algemene vergadering bij elkaar tien resoluties aange nomen, waarin gevraagd werd om terugtrekking van de Sowjet- troepen uit Hongarije, beöindi- ging van deportaties, toelating van V.N.-waamemers en waarin tenslotte het Sow jet-optreden te gen de Hongaarse opstandelingen veroordeeld werd. Men verwacht dat in de voor gestelde commissie de Verenigde Staten, Denemarken, twee Azia tische en een Latijns-Amerikaans land vertegenwoordigd zullen zijn. De nieuwe resolutie, afkom stig van de Verenigde Staten, zal, naar men verwacht mede inge diend worden door de meeste van de 20 landen die indertijd de resolutie indienden waarin de vorige maand de Sowjet-Unie veroordeeld werd. Dinsdag waren zowel de mili taire, als de politieke situatie in Djakarta nog steeds onoverzich telijk. Uit Medan werd gemeld, dat kolonel Simbolon en de comman dant van het derde regiment, ma joor Samosir, van Tapanuli naar Padang, de hoofdstad van Mid- den-Sumatra, waren vertrokken, waar luitenant-kolonel Ahmad Hussein en zijn militaire raad op 20 december jongstleden' het ge zag in handen hebben genomen. GIRO 777 EN GIRO 999. De stand van giro 777 is heden 4.437.706,12 en die van giro 999 ƒ4.296.723,92. President Eisenhower heeft premier Nehroe van India een boodschap gezonden over het nieuwe Amerikaanse program voor het Midden-Oosten. De in houd van de boodschap zal niet bekendgemaakt worden. Men neemt aan dat Eisenhower in zijn boodschap aan Nehroe del premier van India opnieuw heeft verzekerd, dat hij niet de bedoe ling heeft de Ver. Naties buiten zijn plan voor het Midden-Oosten te houden. Frankrijk en Groot-Brittannië zijn voorstander van een plan tot indirecte onderhandelingen met Egypte over een regeling inzake het Suezkanaal. De tussenper soon bij deze onderhandelingen zou de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Hammarskjoeld, Raad van Europa aan de revolu- moeten ziin tionaire caad. ring het plan besproken om te komen tot oprichting van een middelbare school voor Honga ren in Oostenrijk. Drs. A. Kaan uit Amsterdam bracht verslag uit van de voor bereidingen voor deze school die hij in Oostenrijk had getroffen. Op het ogenblik wordt met de betrokken Oostenrijkse en inter nationale instanties in Wenen nader overleg gepleegd om de exploitatiekosten voor deze school een reeks van jaren te verzekeren. Het nationale comité hulpver lening Hongaarse volk heeft zich op een vergadering omtrent de vluchtelingensituatie in Oos tenrijk laten voorlichten door de vertegenwoordiger van de hoge commissaris der Verenigde Naties voor de vluchtelingen, onze landgenoot dr. V. A. M. Beermann uit Wenen. Tijdens deze vergadering besloot het na tionale comité opnieuw 500.000 Oostenrijkse schillingen ter be schikking te stellen voor het zo genaamde grenswerk. Deze arbeid omvat de eerste noodvoorziening van de vluch telingen die over de grens ko men en naar een aantal centra worden overgebracht die enige kilometers achter de grens strook voor de vluchtelingen zijn ingericht. Een van de medewerksters die reeds geruime tijd met dit werk bezig is, de echtgenote van dr. Beermann, kan met deze mid delen weer enige weken dit grenswerk financieren. Deze noodvoorzieningen om- vitten het verschaffen van b.v. schoenen, sokken en on dergoed voor de vluchtelin gen die bij nacht en ontij over de grens komen, veelal ver kleumd en soms ook drijfnat. Voorts wordt hen voor een nacht onderdak geboden en krij gen deze mensen wat warms te eten en te drinken. In totaal heeft het nationale comité tot nu toe een bedrag van 1,5 mil joen Oostenrijkse schillingen hiervoor beschikbaar gesteld. Voorts is tijdens de vergade ring van het dagelijks bestuur besloten aan de Nederlandse fe deratie voor -vluchtelingenhulp opnieuw 'n bedrag van 100.000 uit te keren. Dit bedrag is be doeld voor de kosten van lege ring, voeding en verzorging der Hongaarse vluchtelingen in ons land, waarvoor de Nederlandse federatie voor vluchtelingen hulp als centrale instantie en aangaande de besteding als ad viserende instantie van het na tionale comité, optreedt. Met in begrip van dit bedrag heeft de Nederlandse federatie tot nu toe 700..000 van het natiSnale co mité ter besteding voor de Hon garen ontvangen Voorts werd op deze vergade- Bij Welwyn Garden City is maandag de sneltrein van Schot land naar Londen ln de mist op een langzaam rijdende boemel- trein gereden. De lijken van twee spoorweglieden zijn ongeveer een kilometer van de plaats des on- heils aangetroffen. Het ongeluk heeft verder nog één dode en 26 gewonden geëist. Meer dan 500 mensen zijn als door een wonder gespaard gebleven. Men had overeenstemming be reikt over deze schikking, omdat president Nasser van Egypte ge weigerd heeft met Britse en Franse diplomaten te onderhan delen voorgesteld om zo spoedig mogelijk tot een oplossing te ko men over het probleem van het beheer van het kanaal. De Amerikaanse regering zal niet deelnemen aan deze onder handelingen, maar is bereid bij beide partijen haar invloed uit te oefenen, aldus werd gezegd. Volgens ambtenaren van de Ver. Naties zal Hammarskjoeld in één kamer de Franse en Britse De „Lemsterkerk" van de V. N. S. heeft dinsdag het Suezka naal kunnen verlaten, waar het schip sedert het begin van de moeilijkheden in Egypte heeft gelegen. De „Lemsterkerk" die op weg was met lading voor havens aan de Perzische Golf vaart thans naar Genua. Daar zal worden be slist of het vaartuig de reis om de Kaap naar de Perzische ha vens zal maken. Destijds is een deel van de be manning van de „Lemsterkerk" naar ons land teruggekeerd; 12 opvarenden bleven achter.' Een aanvullende bemanning voor het schip is zaterdag j.l. uit ons land vertrokken, zij kon zich reeds zondag aan boord begeven. De Haagse politie, de redding boot van Scheveningen, de Ma rineluchtvaartdienst en de Ko ninklijke Luchtmacht zijn maan dagavond in de weer geweest om te onderzoeken of de waarne ming van burgers, die meenden dat bij Scheveningen een vlieg tuig in zee was gestort, juist was. De burgers zagen omstreeks kwart voor zeven een toestel, dat over het Noorderstrand heen naar zee vloog. Het motorgeronk hield plotseling op, boven zee verscheen een vuurgloed en daar na twee rode bollen, zo vertel den de ooggetuigen aan de poli tie. Deze waarschuwde op haar beurt de instanties, die in zo'n geval gewaarschuwd -moeten wor den en omstreeks half acht voer de reddingboot uit. Later op de avond vernam men dat een B 45 van het „Strategie Air Command" van de Ameri kaanse luchtmacht, die om half negen op zijn basis Sculthorpe bij Londen had moeten aankomen, over tijd was. Dit toestel was te gelijk met twee andere uit Duits land vertrokken en achterge raakt. Na deze mededeling ver trok omstreeks kwart over negen van Valkenburg een Neptune van de Marineluchtvaartdienst. Nep tune en reddingboot zochten ech ter vergeefs. De reddingboot was omstreeks half tien in Scheve ningen terug. Om tien over tien hoorde men, dat Engeland contact had gehad met de B 45, zodat die in ieder geval niet kon zijn neergestort. Toen de luchtmacht omstreeks kwart voor elf de zekerheid had gekregen dat er in heel West- Europa geen militair of burger vliegtuig vermist werd, was er voor verder zoeken geen reden meer. diplomaten spreken en hun stand punt meedelen aan Egyptische vertegenwoordigers in een ande re kamer. Uitgangspunt voor de onderhan delingen, die te New York wor den gehouden, zullen de zes be ginselen zijn, waarover op 13 ok tober j.l. overeenstemming werd bereikt. De autoriteiten van Pord Said hebben drie Rooms-Katholieke priestefs verzocht het land te verlaten, aldus meldt een cor respondent van het Belgische persbureau Belga. Het zijn twee Fransen en een Britse onderdaan. Zij worden beschuldigd van sa menwerking met de Frans-Britse troepen. Wanneer de priesters het land moesten verlaten is niet bekendgemaakt. De opperste Sowjet heeft een uitnodiging van het Perzische parlement om 20 januari een de legatie naar Perzië te zenden aanvaard, zo meldt het Russische persbureau „Tass". Uit Bangkalis en de Riouw- archipel is reeds een groep bur gerlijke en militaire gezagheb- benden in Padang aangekomen, die naar werd verklaard de ac tie van Hussein ten volle zou den steunen. Een woordvoerder van de.as delegatie heeft verklaard, dat de bevolking van de Riouw-archi- pel en Bangkalis bereid is de no dige stappen te nemen tot het breken van de blokkade tegen Midden-Sumatra, indien de be sprekingen tussen de militaire raad van overste Hussein en de centrale regering geen vorde ringen mochten worden ge maakt. In dat geval zou de be volking van Riouw gebruik ma ken van de „ervaring, die zij tij dens de onafhankelijkheids strijd heeft opgedaan". Het hoofdbestuur van de Mas- jumi, die een extra-parlemen tair kabinet onder leiding van dr. Mohammed Hatta wenst, kwam maandagavond in verga dering bijeen. Het was niet mo gelijk te weten te komen, of in deze bijeenkomst een datum werd vastgesteld voor het terug trekken van de Masjumi-minis- ters uit het kabinet. Kennelijk tracht de Mas- jumi nog steeds president Soe- karno en Hatta bij elkaar te brengen. De partij koestert de sterke overtuiging, dat al leen een hereniging van deze beide topleiders de weg kan banen naar een oplossing van de huidige crisis. MOCHTAK LUBIS BESCHUL DIGD VAN MEDEPLICHTIG HEID AAN STAATSGREEP. Van legerzijde is dinsdag in Djakarta bekend gemaakt, dat Mochtar Lubis, de hoofdredacteur van het onafhankelijke dagblad „Indonesia Raya", die kortgele den door de militaire politie werd gearresteerd, beschuldigd wordt van medeplichtigheid aan de mis lukte staatsgreep, welke in nov. j.l. door de vroegere waarnemend chef-staf, kolonel Zulkifli Lubis werd ondernomen. Lubis, die drie weken in arrest heeft gezeten, heeft thans huis arrest gekregen. Hij mag echter geen bezoek ontvangen, noch te lefoongesprekken voeren, brie ven schrijven of zijn woning ver laten. De woordvoerder van het leger in Djakarta heeft dinsdag berich ten, als zouden in Noord-Suma- tra burgers zijn bewapend, „over dreven" genoemd. Hij legde deze verklaring af na de berichten in enkele dagbladen in Medan, dat in Siantar een aan tal ondernemingsarbeiders, aan gesloten bij de communistische vakbond „Sarbupri" van wapens zouden zijn voorzien. Volgens deze dagbladen waren deze be richten van officiële zijde in Me dan bevestigd, terwijl men zich met verwondering afvroeg van waar de communisten deze wa pens hadden gekregen. „Mogelijk zal er bij de Indone sische regering op worden aan gedrongen om een extra-sterke delegatie naar de algemene ver gadering van de Verenigde Na ties te zenden, om de debatten te leiden over het geschil met Nederland ten aanzien van Ne derlands Nieuw-Guinea", al dus hebben gezaghebbende par lementaire kringen dinsdag aan de correspondent van het ANP in Djakarta medegedeeld. De kwestie Nieuw-Guinea zal op zijn vroegst aan het einde van deze maand in behandeling komen, na de debatten over Algerië en Cyprus. Volgens bedoelde kringen overwegen de leiders van de parlementsfracties van de grote Islamietische partijen en van 'n aantal kleinere partijen om bij de regering aan te dringen op de benoeming van een delegatie waarvan mede deel zullen uit maken de afgetreden vice-presi dent Mohammed Hatta, de eer ste vi,ce-preinier Mohammed Roem, de Indonesische ambas sadeur in Bonn, dr. Zain, de oud-diplomaat Supomo en de veteraan op politiek gebied, prof. Mohammed Yamin. Zij gaven echter toe, dat het twijfelachtig zal zijn of deze vooraanstaande figuren 't land zullen kunnen verlaten in deze kritieke peraode na de staats grepen op Sumatra. In dat ge val zal de delegatie naar alle waarschijnlijkheid onder leiding komen van de secretaris-gene raal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, dr. Subrandio, omdat het onwaarschijnlijk wordt geacht, dat de minister van Buitenlandse Zaken, Ab- dulgani naar New York zal gaan, gezien de huidige positie van het kabinet en de verkla ring van de procureur-generaal Suprapto, dat er reden 'is om Roeslan Abdulgani te verden ken van overtreding der devie- zenbepalingen. Volgens de zegslieden kan worden verwacht, dat de Indo nesische delegatie een zeer ge matigde resolutie zal indienen. Op het ogenblik worden hier voor drie ontwerpen opgesteld. Naar aanleiding van berich ten uit Washington, dat Indone sië mogelijk een motie zal indie nen, waarin wordt aangedron gen op onderhandelingen tus sen de beide landen over de In donesische aanspraken op Nw.- Guinea, merkten genoemde kringen op, dat het ook moge lijk is, dat Indonesië tevreden zal zijn met het aannemen van een resolutie, waarin beide par tijen worden uitgenodigd geza menlijk te trachten door vreed zame middelen een oplossing voor het geschil te vinden, in overeenstemming met het hand vest van de Verenigde Naties. Het in Djakarta verschijnende Islamietische dagblad „Beman dangan" onthulde dinsdag, dat in Noord-Sumatra wapens zijn ver strekt aan burgers en oud-strij ders, die zich tegen de rebelleren de kolonel Simbolon wilden keren. Volgens „Pemandangan" had een militaire woordvoerder is Medan gezegd, dat deze burgers en oud-strijders thans naar hun woonplaatsen zijn teruggekeerd, „omdat de veiligheid is hersteld'". Het blad voegt er aan toe, dal de regering geen maatregelen had getroffen om te verzekeren, dat de betrokkenen hun wapens aan de autoriteiten zouden terug geven. In verband hiermee be sluit het blad: „Wij zien het lot van ons land met angst en beven tegemoet". Aan zijn verklaring, dat de be richten .overdreven' waren, voeg de de legerwoordvoerder in Dja karta nog toe, dat de chef-staf van het leger, generaal-majoor Nasution de nodige voorzorgs maatregelen had getroffen om een „ongewenste toestand" in Noord-Sumatra te voorkomen Duizenden militairen en politie mannen hebben dinsdag de kas bah (Arabische wijk) van Algiers afgesloten voor een onderzoek. Honderden personen werden in de kasbah aangehouden en naar kampen overgebracht. Overal werden huiszoekingen verricht. Vele deuren moesten worden geforceerd. Een man, die vóór de politie de vlucht nam, werd doodgeschoten. Franse ambtenaren deelden dinsdag mee, dat de politie ervan overtuigd is, dat het merendeel van de verzetslieden te Algiers afkomstig is uit het gebied te oosten van de'stad. De Franse minister met stand plaats Algiers, Robert Lacoste, heeft generaal Jacques Massu be last met de verantwoordelijkheid voor het handhaven van de orde in Algiers en omgeving. Deze functie komt enigszins overeen met die van prefect van politie. In de dinsdag gehouden ai. mene vergadering van aandeel- houders der Nationale Bank N.Y. is de heer mr Arn. J. d'Ailly be noemd tot directeur. AANHOUDEND ZACHT Koudere luchtmassa's stromen momenteel over de Atlantische Oceaan in de richting van de Britse eilanden. Zij zullen ons land echter waarschijnlijk van daag niet kunnen bereiken. De reeks dagen met voor de tijd van het jaar hoge temperatu ren zal dus weer met een worden vermeerderd. De grens tussen de genoemde koudere lucht en de bij ons e n- wezige zachtere lucht die dins dagavond aan de westkust vim Ierland en Schotland was gelegen zal ons land vandaag dicht kun nen naderen. Aan deze grens komt een gebied met régen ?n motregen vóór dat vandaag Ne derland zal bereiken. Dit neer- slaggebied wordt echter vooraf gegaan door enkele opklaringen. De wind zal tamelijk sterk ziin en aan de kust zelfs hard kunnen worden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vvoensdagoclu tend tot woensdagavond. Zacht weer. Overwegend zwaar bewolkt met af en toe' wat lichte regen of mot regen. Krachtige tot harde zuid westelijke wind. DONDERDAG 10 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 7.35 8.14 Terneuzen 8.10 8.49 Hansweert S.50 9.29 Walsoorden 9.00 9.39 ZON op onder op Jan. 10 8.47 16.52 12.08 11 8.47 16.54 12.40 12 8.46 16.55 13.21 13 8.45 16.57 14.12 14 8.44 16.58 15.17 15 S.44 17.00 16 AS MAAN onder 2.16 3.27 4.3S 5.45 6.4!'

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1