Dulles vraagt steun voor Eisenhowers hulpprogramma Nederlandse preparaat arts ontwikkelde tegen kanker Reacties op verklaring van Eisenhower Straaljager verongelukt Indonesische regering bereid tot concessies inzake autonomie HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 8 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3965 H. M. de Koningin teruggekeerd Eisenhower benoemt opnieuw democratisch medewerker Prinses Marijke teruggekeerd van vakantie Giro 777 en Giro 999: samen bijna negen miljoen De collectieve landbouw Polen Mr. Kolfschoten benoemd tot burgemeester van 's-Gravenhage De toestand op Sumatra Pineau over kwestie-Algerië in de V. N. Molukken gesloten voor buitenlandse vliegtuigen Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 t Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 c. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J- van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels f L— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 am: Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 aar Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken, heeft maandag aan de com missie voor buitenlandse Zaken van het Huis van Afgevaardig den steun gevraagd voor Eisen howers hulpprogramma voor het Midden-Oosten. Dulles zei, dat een communisti sche doorbraak in het Midden- Oosten de Sowjet-leiders zal aan_ moedigen overal een agressieve politiek te voeren. Hij verklaarde dat alleen het congres snel een einde maakt aan de twijfel en een afgerond pro gramma voor economische en militaire hulp aan het Midden- Oosten goedkeurt, het alles wat in zijn macht ligt gedaan zal heb ben oan de vrede en de vrijheid te bewaren. ,,Het doel van de voorgestelde resolutie aldus Dulles vrede en niet oorlog". Pulles zei. dat als het Midden ©asten in de greep van het inter H. M de Koningin is maandag morgen met de Prinsessen Irene en Margriet van de wintersport vakantie in Sankt Anton in Ne derland teruggekeerd. H. M. de Koningin werd o.a. be groet door dr ir. Den Hollander, president van de Nederlandse Spoorwegen en enige andere spoorwegautoriteiten. Koningin Juliana gaf tegenover dr. Den Hollander haar grote voldoening te kennen over het prachtige ma teriaal waarmee de reis gemaakt was. De tocht werd gemaakt met een trein die bestond uit drie rij tuigen die werden getrokken door een elektrische locomotief. In de trein liep mee een nieuw konink lijk rijtuig dat bij het vertrek uit ons land op 27 december aan het Koninklijk Paar is aangeboden. f>c heer Schöttelendreier. de vaste begeleider van H. M. de Ko ningin op haar treinreizen, is door haar en de Prinsessen harte lijk dank gezegd voor zijn uitste kende geleide. Prinses Beatrix was niet meegekomen. Zij blijft nog enige dagen in Sankt Anton. Het koninklijk gezelschap ver toefde enkele minuten in de koninklijke wachtkamer. De sta tionschef was gestoken in een nieuw gala-uniform. Toen de Koningin reeds in haar auto gezeten was trachtte een on geveer 45-jarige dame uit het pu bliek haar een brief te overhan digen. Een particuliere recher cheur, die er niet direct in slaag de haar van dit voornemen af te brengen, kreeg assistentie van een Baarnse inspecteur van poli tie die de dame meenam naar het politiebureau. nationale communisme zou ko men, dit voor de landen van dit gebied zowel een politieke als een economische en religieuze ramp zou betekenen. Een politieke omdat die landen dan evenals de Europese satel lietstaten hun nationale onaf hankelijkheid, die zij zo vurig be geren en die zij nu volledig be ginnen te ontplooien, zullen ver liezen. Een economische, „omdat pe troleum het voornaamste econo mische goed van het gebied is en alleen de vrije landen een vol doende afzetgebied hiervoor bie den". En tenslotte een religieuze, in dien de volkeren van het Midden- Oosten het lot van de andere reli gieuze volkeren, die aan de heer schap-pij van het atheïstische en materialistische communisme ten prooi zijn gevallen, moeten delen. Dulles voegde hieraan toe, dat „de economie van vele landen van de vrije wereld direct afhan gen van het Midden-Oosten, ter wijl de economie van de gehele vrije wereld hierbij indirect be trokken is". „West-Europa, aldus Dulles, is in het bijzonder afhankelijk van het Midden-Oosten. De grote of fers die de Ver. Staten hebben ge bracht voor het economische her stel en de militaire verdediging van Europa zullen in feite tever geefs zijn geweest indien het Mid den-Oosten onder het beheer van het internationale communisme komt". Dulles merkte voorts op, „dat een communistische doorbraak in het Midden-Oosten de druk in de Sowjet-wereld voor een meer libe rale politiek aanzienlijk zou ver minderen". Volgens de Amerikaanse minis ter zal dit een ernstige slag zijn voor het Hongaarse en Poolse volk die zo moedig streven naar meer onafhankelijkheid. Dulles verklaarde tegenover de commissie, dat Eisenhower een grotere soepelheid in het ver strekken van gelden voor buiten landse hulp wenst. Er is voorge steld, dat van reeds door het con gres toegewezen gelden een be drag tot 200 miljoen dollar naar goedvinden van Eisenhower, voor het Midden-Oosten kan worden gebruikt. Deze machtiging houdt echter niet de toewijzing van meer geld in. Dulles merkte tenslotte op, dat het doel van Eisenhowers voor stel Js „een derde wereldoorlog te beëindigen vóórdat hij begonnen De republikeinse afgevaardigde James Fulton vroeg welke ver klaring de Verenigde Staten te genover hun „goede vrienden" En geland en Frankrijk, zouden ge ven voor het feit, dat zij zich thans gingen inlaten met de toe stand in het Midden-Oosten, ter' wijl Amerika tevoren kritiek had gehad op de Brits-Franse actie in dit gebied. Foster Dulles antwoordde met stemverheffing: „Er is een reus achtig verschil, ja, een verschil van dag en nacht tussen een ge welddadige aanval op een land, die met bombardementen gepaard gaat, en het te hulp snellen van een staat die vraagt geholpen te worden, om niet te worden ge- bombardeerd." Daarop vroeg Fulton of de Ver enigde Staten thans niet konden worden beschuldigd van „eenzij dig politiek handelen." Dulles antwoordde: „Ik zie niet in, dat er sprake kan zijn van unilateraal optreden, wanneer wij een land, dat erom vraagt, hel pen. Ik verzeker U, dat de bom menwerpers, die hun projectielen boven Cairo uitwierpen, tevoren niet hebben gevraagd of dit wel toegestaan was." In antwocrd op een vraag van een commissielid, of het de Ame rikaanse regering bekend was dat enig land in het Midden-Oosten in gevaar verkeerde, antwoordde de minister: „Het gevaar is vooral toegenomen voor die landen, die tevoren (voor de Brits-Frans-Is- raëlische actie tegen Egyptehun toeverlaat in sterke mate bij het Verenigd Koninkrijk zochten". President Eisenhower heeft •fa- mes Richards, de voormalige de mocratische voorzitter van de commissie voor buitenlandse aangelegenheden van het Huis van Afgevaardigden, tot zijn spe ciale medewerker voor zaken be treffende het Midden-Oosten be noemd. Richards zal aan het hoofd staan van een Amerikaanse dele gatie naar dit gebied. Hij zal, aldus een mededeling van het Witte Huis, de ambassadeurs rang bekleden. Richards is verleden week af getreden als voorzitter van de commissie voor buitenlandse aan gelegenheden. Dit is de tweede maal, dat Eisen hower een vooraanstaand de mocratisch congreslid tot zijn speciale medewerker voor buiten landse aangelegenheden benoemt Dg eerste benoeming was de aanstelling van de voormalige de mocratische voorzitter van de se naatscommissie voor Buitenland se Zaken, Walter George, tot Amerikaans vertegenwoordiger in de NAVO. Dr. W. A. G. die verbonden van Everdingen, is als arts specia list aan de gemeentelijke genees kundige en gezondheidsdienst te Utrecht, heeft in de afgelopen jaren een kankertherapie ontwik Ueld, waarover thans door de me dische universiteitskliniek te Keu len wetenschappelijk is gepubli ceerd. Sinds Aiige jaren houdt een werkgroep van deze kliniek zich bezig met de chemo therapie bij kanker en naar aanleiding van, door dr. Van Everdingen ontwik kelde, enzympreparaten en de re sultaten van de eerste behande- Singsproeven in Nederland, wordt sinds juli 1955 de therapie van dr. Van Everdingen ook in de Keulse kliniek toegepast. In het onlangs verschenen medisch-wetenschappelijke tijd schrift „Mediziniche Klinik", wor den door de werkgroep van de Keulse kliniek mededelingen ge- ol. klinische resultaten, daarenboven gedurende langer» bereikt met de enzympreparaten i tijd ambulant en zonder klachten -- de therapie van kanker. te houden, betekent, volgens de bij De Indonesische regering heeft maandag bekend gemaakt bereid te zijn zeer ver te gaan in het te gemoetkomen aan de eisen van de provincies buiten Java tot autonomie in bestuurs- en finan ciële aangelegenheden. De minister van Financiën, Ju- suf Wibisono, heeft medegedeeld, dat een bedrag van 20 miljoCTi rupiah naar Midden-Sumatra is overgemaakt en dat Zuid-Suma- tra voorlopig zijn inkomsten uit belastingen en douanerechten mag gebruiken voor de uitvoe ring van wederopbouw- en ont wikkelingsplannen. De bereidwilligheid van de cen trale regering ten opzichte van de eisen van de provincies kwam ook tot uiting in een mededeling van de minister van Binnenland se Zaken, Sunarjo, dat hij bij het parlement een wetsontwerp zal indienen tot het verlenen van provinciale autonomie aan de re sidentie Djambi. H. K. H. Prinses Marijke is van haar vakantie, die zij heeft doorgebracht in een kinderhuis in Zwitserland, zondagavond om acht uur per K. L. M. op Schip hol teruggekeerd, waar zij door haar vader werd afgehaald. De „Chicago Tribune", een blad van de republikeinse rech tervleugel noemt Eisenhowers verklaring zowel onlogisch als in strijd met al hetgeen hij vo rig jaar in de campagne vóór de presidentsverkiezingen heeft verklaard. „Toen waren zijn the ma's vrede en welvaart en hij vroeg zich af, waarom enige politici riepen, dat er geen vrede was, nu is het echter Eisenho wer, dié roept dat er geen vrede is en die van het Congres even tueel machtiging vraagt in ge val van oorlog". Ook de „Washington Star"., die gewoonlijk de politiek van de regering-Eisenhower krach tig steunt, is kritisch gestemd. Het blad merkt op, dat het dui delijk is, dat er in 't M.-Oosten een zeker vacuum is ontstaan en dat de Sowjet-Unie ongetwij feld dit gebied graag wil over heersen, maar het blad ziet niet in, waaruit de dreiging van een openlijke gewapende aanval door enige communistisch gere geerd land zou blijken. achtte het voorstel tot militaire verdediging van het Midden- Oosten gelijk te stellen met een oorlogsverklaring hij voorbaat. Constitutioneel berustte het recht tot oorlogsverklaring bij het Congres. Senator Bridges was evenwel van oordeel dat de president de macht moet hebben om onmid dellijk te handelen. Een oorlog zou afgelopen kunnen zijn voor dat de president een beroep op het Congres kon doen. Senator Kefauwér vond de voorstellen van de president „geladen met dynamiet". Hij dacht, dat er een kans bestaat, dat 't Congres ze verwert.. Ke- fauver was de democratische kandidaat voor het vice-presi- dentschap tn 1956. De republi keinse senator Saltonstall ver klaarde, dat de voorstellen van Eisenhower ten doel hebben een derde wereldoorlog te voorko- inen. m Premier Menderes van Turkije heeft Eisenhowers voorstellen toegejuicht. Op giro 777 van het Nederland* se Rode Kruis is tot heden 4.426.4442,20 binnengekomen en op 999 van het nationale comité hulpverlening Hongaarse volk 4.283.760,66. in Het stelsel van collectieve boer derijen naar Sowjet-model in Polen staat voor zijn algehele ondergang, aldus berichten in de Poolse pers. Volgens het Rooms-Katholie- ke weekblad „Slowo Powszech- ne" wordt door het stelsel de landbouw geruïneerd. Het jeugdblad „Szantdar Mlodych" is van oordeel, dat 't stelsel van de collectieve boer derijen „een economische, po litieke en ideologische neder laag" heeft geleden. Het communistische blad „Ga- zeta Zielonogorska" schrijft, dat tegen december 8.000 van de 10.000 collectieve boerenbedrijven in het district Grünberg waren ontbonden. Twee Amerikaanse democrati sche senatoren hebben kritiek ge leverd op de „leer van Eisenho wer". Daarentegen hebben twee republikeinse senatoren deze ver dedigd in een debat voor de tele visie. Senator Sparkman, de demo cratische kandidaat voor het vice-presidentschap in 1952, DJAMBI MAAKT ZICH LOS VAN MIDDEN- SUMATRA. Het volkscongres van Djambi, dat wat burgerlijk bestuur betreft tot de provincie Midden-Sumatra beheert, doch in militair opzicht onder het militaire commando van Zuid-Sumatra valt, heeft zon dag besloten „de residentie van Midden-Sumatra af te scheiden' Twee vertegenwoordigers van het volkscongres van Djambi, die zondag in Djakarta aankwamen, deelden mede, dat Djambi met Midden-Sumatra heeft gebroken, omdat de residentie al zo lang heeft gewacht op een besluit van de centrale regering, waarbij de status van provincie aan de resi dence wordt toegekend, en dat de plaatselijke leiders in verband met de tegenwoordige verwarde situatie het nodig hadden geoor deeld zelf maatregelen te nemen. Djambi zal voorstellen, dat de tegenwoordige resident Djamin Gelun Datuk tot gouverneur wordt benoemd. Minister Sunarjo-zeide maan dag dat de voorbereidingen voor de instelling; van de provincie Djambi reeds enige tijd geleden waren getroffen. Niet alleen Djambi, aldus de minister, maar ook de Riouw-archipel tufesen Su matra en Singapore, zal een auto nome proyincie worden. Sumatra zal dan uit 6 provincies bestaan: Zuid-Sumatra, Midden-Sumatra, Djambi, Riouw, Noord-Sumatra en Atjeh. Doch ook in het Oostelijk deel van Noord-Sumatra is een comité opgericht, dat autonomie eist voor het gebied rondom Medan, Dit comité verklaarde, dat de re volte in Sumatra te wijten was aan het feit, dat de regering in gebreke is gebleven tegemoet te kernen aan de eisen van de bevol king in de provincies, en het heeft er bij de regering op aan gedrongen om aan deze eisen be hoorlijke aandacht te schenken, cm een volslagen catastrofe in het gehele land te voorkomen. Voorts werd maandag in Dja karta bekend gemaakt, dat de gouverneur van Borneo, Milono, zijn bevoegdheden zal overdragen aan drie waarnemend gouver neurs van de drie nieuwe provin cies West-, Zuid- en Oost-Borneo. Voor de, nog in te stellen, pro vincie Midden-Borneo zal ook nog een. gouverneur wo»den benoemd. Leden van een delegatie van Zuid-Sumatra, die in Djakarta besprekingen hebben gevoerd en thans weer naar Palembang zijn teruggekeerd, verklaarden dat hun reis een succes is geweest Van de 62 in vijftien maanden behandelde patiënten vertoonden 9 een objectieve verbetering met teruggang van de klinische symptomen, terwijl bij 80 procent van de meestal in het ergste sta dium van kanker verkerende pa tiënten een duidelijke verbetering van de algemene toestand werd waargenomen, gedeeltelijk met gewichtstoename en verminde ring van de subjectieve bezwaren. De door dr. Van Everdingen ontwikkelde preparaten zijn een injectie vloeistof van leverextract- dialysaten en een concentraat van* enzymsystemen, waardoor het tot zich nemen van grote hoe veelheden rauwkost door de pa tiënt overbodig wordt. In Keulen werd allereerst de nieuwe therapie toegepast bij pa tiënten bij wie een chirurgische of stralentherapeutische behan- deling geen zin meer had. De opvallende beïnvloeding van het ziekteverloop met een duidelijke verbetering van de algemene toe stand die werd waargenomen, in sommige gevallen met objectieve verschijnselen van teruggaan van het gezwel, was voor de werk groep aanleiding om de behande ling uit te breiden tot patiënten die bij het klinische vooronder zoek nog voor operatie in aan merking schenen te komen. In het Duitse medisch-weten schappelijke tijdschrift wordt een aantal gevallen nader besproken. Als totaal indruk geeft de werk groep als haar mening te kennen dat bij de behandelde patiënten het ongewoon lang aanhouden van de goede algemene toestand opvalt. Zo bleken vele patiënten on danks uitgebreide processen tot wandelingen in staat. Deze gun stige indruk werd versterkt door stijging van de eetlust, gedeelte lijk met toeneming van het ge wicht en het verdwijnen van pij nen evenals van de overige lokale en algemene bezwaren. Geen en kele ongunstige beïnvloeding vaa het bloedbeeld werd waargeno men in tegenstelling met de be handeling van cytostatica of stra len. In het tijdschrift wordt voorts een aantal casuïstische mede delingen gedaan over de onver wachte gunstige beïnvloeding van desolate gevallen, waarna de werkgroep erop wijst, dat bij het grootste deel der voor beoorde ling in aanmerking komende pa tiënten, ongeveer bij 80 procent, een subjectieve verbetering op trad met een sterke verbetering van de algemene toestand. Met 't toepassen van enzymen bij de behandeling van kanker patiënten wordt, aldus de werk groep, een geheel nieuwe weg in geslagen. De theoretische basis van deze therapie zal verder moe ten worden uitgewerkt, maar, al dus het medisch-wetenschappe lijke tijdschrift, wanneer het lukt bij 9 van de 62 patiënten, waar van het grootste gedeelte pas in het allerlaatste stadium de ziek te onder behandeling kwam, een gunstige therapeutische beïnvloe ding te verkrijgen en bijna alle zieken gedurende lange tijd een werkgroep, een belangrijke s-tap vooruit, die verplicht tot ee» diepgaand verder klinisch en t n- zymchemisch onderzoek. Bij koninklijk besluit van 7 jann- arj 1957 is de burgemeester va* Eindhoven, mr. H. A. M. T. Kolf schoten met ingang van 10 febru ari benoemd tot burgemeester van 's-Gravenhage. Kolonel Maludin SLmbolon, de afgezette opstandige territoriale commandant van Noord- en Mid den-Sumatra, heeft zondag ge zegd geen bevel tot een aanval, op wie ook, te zullen geven. Tegenover een correspondent goe(je algemene toestand behou- van het in Padang verschijnende jjen, jan js aanbeveling ge- dagblad Haluan" zeide Simbolon, rechtvaardigd bij de actualiteit dat de troepen,^die hem trouw ge- Van het probleem en de machte- bleven zijn, goed geoefend zijn. loosheid van de geneeskunde, ten De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Christian Pi neau, heeft zondag te Parijs ver klaard, dat de Franse delegatie de algemene vergadering der V.N.zal verlaten, als dit orgaan er op staat de Franse politiek in Algerië te bespreken. De mi nister zei dit vóór zijn vertrek naar New York, waar hij het Franse standpunt in de V.N. zal uiteenzetten. In zijn gezelschap bevond zich Jacques Soustelle, een voormalige gouverneur-gene raal van Algerië Pineau verklaarde, dat hij de algemene vergadering zal mee delen, dat zij in de kwestie-Al gerië niet competent is, aange zien deze kwestie een zuiver bin nenlandse aangelegenheid van Frankrijk is. PILOOT ONGEDEERD. Maandagmiddag omstreeks drie uur is op de spoorlijn tussen sta tion Barneveld-dorp en station Bameveld-Voorthuizen in de lijn Arru- rsfoort- Ede - Wageningcn een straaljager neergekomen. Het vliegtuig was afkomstig van de vliegbasis Leeuwarden van de koninklijke luchtmacht. De bestuurder heeft een nood landing gemaakt en is op de grond uit het vliegtuig geklom men. Bij de uitloop van de lan ding is het toestel tegen de spoor lijn tot stilstand gekomen. De piloot heeft tijdens de vlucht moeilijkheden met zijn navigatie gekregen. Hij kon met de nog resterende brandstof geen enkele vliegbasis meer bereiken en be sloot daarom tot een noodlan ding. Hij stond voor de keus temid den van de weilanden, welke daar bezaaid zijn met boerderijen, een noodlanding te maken terwijl het zicht slecht was. Op het mo ment van daling naderde hij tot zijn ontsteltenis de spoorlijn, waar op dat moment de trein naar Barneveld-dorp reed. De bestuurder en reizigers van de trein zagen het vliegtuig recht op zich afkomen. Van de reizigers geraakten er enigen in paniek stemming. De treinbestuurder verhoogde de snelheid van de trein, terwijl tegelijkertijd de pi loot alles in het werk stelde om een botsing te vermijden. Net even achter de trein bot ste het vliegtuig tegen de spoor dijk en kantelde gedeeltelijk op de spoorlijn, daarmee voorlopig alle treinverkeer onmogelijk ma kend. De piloot kon ongedeerd uitstappen. Het vliegtuig werd beschadigd, maar het beeld wek te niet de indruk dat de schade erg groot is. De spoorlijn Barneveld-dorp Voorthuizen is, tengevolge van het vliegtuigongeluk gestremd. Op de lijn liggen namelijk tal van brokstukken van de straal jager. De dienst wordt onderhou den door bus-pendeldiensten tus sen Barneveld-dorp en Barne- veld-Voorthuizen. De opruimingsdienst van de Nederlandse Spoorwegen hoopte de lijn maandagavond nog vrij ie kunnen maken. Hij verklaarde, dat deze troepen hem hadden verzocht een aanval te "mogen doen op Siantar, doch hij had zijn toestemming daar voor geweigerd. „Als ik had ge zegd: „Ga je gang", dan zou het enige waarvoor ik bang was, zijn gebeurd, namelijk onderling bloedvergieten". Volgens Indonesische persbe richten is het luchtruim boven het gebipd .van de Molukken, tussen Nederlands-Nieuw Guinea en Ce lebes, door de Indonesische lucht macht gesloten verklaard voor buitenlandse vliegtuigen. Volgens deze berichten is dit geschied om het uitwerpen van wapens en munitie door vreemde vliegtuigen te voorkomen. Andere gebieden, waarvoor een zelfde verbod van toepassing is, zijn West-Java, Zuid-Celebes en Atjeh. opzichte van dit ziektebeeld om de enzym-therapie in veel grotere Mr. Henry Anthony Melchior Tieleman Kolfschoten werd op 7 augustus 1905 te Arnhem gebo ren. Hij bezocht, daar de lagere school en studeerde van 1915 rol 1921 op het gymnasium van de- Jezuïeten te Katwijk, waarna hij aan de Gemeentelijke Universi teit te Amsterdam de colleges in de rechtswetenschappen volgde. In 1926 deed hij doctoraal-exa- men, waarna hij in januari 1927 werd aangesteld als tweede secre taris van de toenmalige R.K. Staatspartij, welke functie in de jaren 1928 tot 1933 gecombineerd werd met die van particulier se cretaris van de minister-presidem jhr. mr. Ch. Ruys de Beeren- brouck. Hij kreeg opdracht tot het in richten van een eigen partij bureau, het dr. Schaepmanhüis, waarvan hij in 1938 directeur werd en dit bleef tot de op-hef fing in 1941. Tijdens de bezetting groepeer den de zes voornaamste -politieke partijen zich samen in het z.g. po litiek convent. Toen in 1943 oud minister T. J. Verschuur gearres teerd was, vertegenwoordigde nu. Kolfschoten zijn partij in dit co» vent. Nadat ook de Kamervoor zitter mr. Van Schaik gevangen was gezet, volgde hij deze als lid van het „Vaderlandsch Comité"" op. Bij het optreden van het minis terie Schermerhorn op 24 juni 1945 zag mr. Kolfschoten zich de portefeuille van Justitie toegewe zen. Hiermede aanvaardde hij een precaire opdracht, aangezien de zuivering van de Hoge Raad efl de instelling van een bijzondere rechtspleging onder zijn ministe rie ressorteerden. Zijn eerste praatje „Op de brug" was dan ook aan de opsporing en berechting van staatkundige misdrijven gewijd. Na zijn aftreden als minister werd mr. Kolfschoten tot lid van de Eerste Kamer gekqzen. In 1946 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Brabants grootste gemeente, de industrie stad Eindhoven. Als zodanig heeft hij zich doen kennen als een be kwaam en vooruitstrevend ma gistraat Na de verkiezingen in 1952 "koar de hij niet terug in de Eerste Ka mer. Mr. Kolfschoten is bestuurslid van de vereniging van Nederland se Gemeenten, afdeling Noord- Brabant, voorzitter van de ver- omvang dan tot nu toe het geval eniging van Nederlandse Gemeen te gaan toepassen. De werkgroep wijst er tenslot te op, dat met deze preparaten geen „vvondergenezingen" bereikt kunnen worden. Alleen reeds de mogelijkheid cm de patiënt een lang lijden te besparen en hem ten voor gemeenschappelijke filmkeuring op Katholieke grond slag, commissaris der N. V. Pro vinciale Noord-Brabantse Elect ri- citeits Maatschappij. Hij is Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Premier John Costello van Ier land heeft zondag in een radio rede verklaard, dat zijn regering vastbesloten is, verder geweld daden langs de grens met Noord- Ierland te voorkomen, en hij deed een beroep op de bevolking, dergelijke aanvallen niet te steu nen. Hij zei, jiat het de diepe overtuiging van zijn regering was, dat er nooit door geweld een einde aan de deling van Ierland zal of kan worden ge maakt. Zachte lucht stroomt thans in een lange en ook tamelijk brede baan van de omgeving van de Azoren naar de Noordzee. Maan dag bevond ons land zich nog in iets minder zachte lucht maar de middagtemperaturen waren toch ook betrekkelijk hoog, namelijk 6 tot .8 graden. Het is echter te verwachten dat de zojuist genoemde stroming vandaag ook in Nederland zal doordringen, zodat de tempe- peraturen over het algemeen op een iets hoger niveau zullen lig gen. Deze lucht heeft een zeer hoge vochtigheidsgraad zodat op de meeste plaatsen vrijwel geen zon zal zijn. Hier en daar zal wat motregen vallen terwijl vooral in het zuiden en midden van het land mist is te verwach ten. De vrind zal waarschijnlijk later aanwakkeren tot krachtig omdat dan de invloed van een actieve depressie die nu nog ver weg op de Atlantische Oceaan is gelegen zich tot over West-Euro pa zal hebben uitgebreid. medegedeeld door het K. N.'M.T. te De Bilt, geldig tot dinsdag avond. Iets zachter. Zwaar bewolkt met hier en daar motregen» voornamelijk in het zuiden en midden van het land plaatselijk mist. Overwegend ma tige zuió-westelijijke wind. Dezelf de temperaturen als gisteren of iets hogere. WOENSDAG 9 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 6.41 7.12 Terneuzen 7.16 7.47 Hansweert 7.56 827 Walsoorden 8.06 8.37 ZON MAAN op onder op onder Jan. 9 8.48 16.51 11.43 1.07 10 8.47 16.52 12.08 2.16 11 8.47 16.54 12.40 327

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1