GRENSGEVALLEN 1 KERKDIENSTEN King Size mèt... of zonder filter Grote plannen? w DUFOUR Hilary op eigen wieken Voor de Zondag Twee grootse gouden Virginia's! E DE JAARGRENS GEPASSEERD 1957: STABILISATIEJAAR „CAMERA OBSCURA" BLIJFT HONGARIJE HELPEN KNAPPE DOKTERS BI De afgelopen week werd wel in hoofdzaak be- paald door het feit van de jaarwisseling. De oude- 6 jaarsavond kenmerkte zich ditmaal niet alleen B door het afsteken van allerhande vuurwerk met B knaleffecten, doch ook door lichtere of zwaardere B ongeregeldheden. Rock 'n roll- of andere jeugd B achtte het nodig op de laatste avond van 1956 de B orde te verstoren en daarbij agenten van politie B een hersenschudding of andere verwondingen te B bezorgen. diepgaand beraad. ;r, in* Beide King Size! Beide <fi»3 extra lang en bovendien van vól formaat. Daardooc koeler, heerlijker en langer roken! Probeer ze beide: Essex met superólter of zondetJ mètof zöndei filter De strijd in Algerië SOCIALE VERZORGING TIJDENS REIZEN IN HET BUITENLAND Het jaar 1957 is menigeen begonnen met goede voornemens en. grote plannen. Waar gaan wij heen dit jaar? Wij gunnen iedereen een prettige vakantie en wij zijn werkelijk niet van plan aan ziekten te denken, maar. 't verdient niettemin wel aanbeveling, er voor te zorgen, dat ieder op de hoogte is van de bepalingen die hem kunnen vrij waren voor hoge kosten die hij als verplicht ver zekerde kan ontlopen. HONGARIJE er heen, evenals een enorme hoe veelheid levensmiddelen, bestemd voor de bevolking van Boedapest. Dit werd tijdens een persconfe rentie meegedeeld door de direc ted van het Nederlandse Rode Kruis, de heer A. van Emden. Te vens werd verantwoording gege ven van de besteding van het geld, dat tot op dat moment op giro 777 was binnengekomen. Dat er nog steeds geld nodig is, bleek wel uit de woorden van kapitein C. W. G. Schotborgh, commandant van de colonne, die het Nederlandse Rode Kruis al eerder naar Wenen heeft ge stuurd, bij zijn terugkomst uit Oostenrijk op Schiphol. „De si tuatie in Boedapest en naar ik aanneem in zekere mate in ge- In Schiedam althans moest een agent met een zware hersen schudding en een gebroken neus been in het ziekenhuis worden opgenomen. Den Haag had, ge leerd door de vorige jaarwisse ling, een 250 man politie, uitge rust met sabels, helmen en traan- gasbommen, laten aanrukken. Inderdaad moesten enkele char ges) worden uitgevoerd en vielen onder de agenten een paar licht gewonden. Amsterdam onder vond eveneens last van het niet meer gezonde optreden va i een verwilderde jeugd, die toch altijd nog wel graag voor „beschaafd" zal'willen doorgaan. De werkelijke beschaafdheid moge in 1957 blijken! OP DE GOEIE AFLOOP Het zou ons niet verwonderen, wanneer meer dan één vriende lijke nieuwjaarwenser met minis ter 2ijlstra geklonken had op de goeie- afloop van zijn pnjsetabili- sal.iebeleid. Dat is wel nodig, want velen, die letten op de prijs verhogingen die dan toch maar op verscnillende fronten gecon stateerd moeten worden, kijken de minister met een schuin oog aan. „De politiek van globale pri]s- bewaking zal door de overheid ook in 1957 worden voortgezet, steunende op de medewerking van het bedrijfsleven en de mid denstand", aldus de staatssecre taris van Économische Zaken, dr. G. J. M. Veldkamp, in een rede voor de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, welke te Utrecht vergaderde. En hij voeg de er aan toe: „Wordt het beoog de effect op deze wijze niet be reikt, dan zal een drastisch in grijpen van de overheid moeten \olgen". Intussen bleef de heer Veld kamp van mening, dat de mid denstand in belangrijke mate heeft kupnen profiteren van de gttflStige conjunctuur in Neder land, al Verheelde hij zich 09k weer niet, dat er nog steeds mid denstands-ondernemingen zijn, die ondanks de gunstige situatie minder goede resultaten hebben bereikt. Zowel overheid als bedrijfsle ven stellen zich bij het loon- en prijsbeleid en het spreken daar over steeds weer de vraag: Waar ligt de grens? En die grens wil de ene partij wel eens op een an dere plaats gelegd zien dan de andere. De diverse werkgeversverbon den in Nederland hebben zich zo wel in eigen kring als met de minister van Economisch Zaken diepgaand beraden over de in de naaste toekomst in het industri ële bedrijfsleven te voeren prijs politiek. De vier centrale bonden hebben nu besloten opnieuw aan een politiek van prijsstabilisatie mede te werken. Zij stellen zich ten volle achter de beginselen en doelstellingen van dit beleid. Alleen het Roomskatholiek Werkgeversverbond heeft aan zijn leden een andere brief ge schreven over de voortzetting van de prijsrtabilisatiepolitiek dan de andere werkgeversverbon den. Maar dit betreft in hoofd- zaak een procedurekwestie. Men aanvaardt hier bij eventuele prijs verhogingen wel een meldings- heel Hongarije wordt met de dag nijpender. Men is er bezig met het slachten van de laatste kip pen en varkens", aldus de heer Schotbergh. Zijn grote angst was, dat de belangstelling voor de hulpverlening langzamerhand zal gaan verflauwen, en dat terwijl de behoefte aan hulp juist dage lijks groter wordt. In dit verband mag niet onver meld blijven, dat het bestuur van de Stichting van de Arbeid een nieuwe oproep tot het bedrijfs leven heeft gericht voor hulp verlening aan de Hongaren: „Het is een ereplicht van allen, dat er door koliekten en dubbel-uurloon- actie tenminste 10 miljoen bijeen komt om de hoogste nood te le nigen". plicht voor zijn leden, maar geen plicht tot overleg. In de praktijk zal dit echter vermoedelijk niet tot al te grote moeilijkheden aan leiding geven. VERSTOORDE KAMER TOCH AKKOORD. De Eerste Kamer heeft het Kerstrecès onderbroken ter be handeling van het wetsvoorstel tot verhoging van de omzetbe lasting op suiker (ingaand 1 jan.) en de heffing op benzine (in gaand 7 januari) en op gedistil leerd 14 januari)De Kamer, die wel wat verstoord was, dat haar zo weinig tijd werd gelaten voor een rustige bespreking van een en ander, ging tenslotte met het voorgestelde toch akkoord. Tex tiel is nu definitief vrijgesteld van omzetbelasting. Overigens vond de behandeling der voorstellen onder sfeervolle omstandigheden plaats. Juist op het moment immers, toen minis ter Hofstra zijn rede beëindigde, ging het licht uit en moesten een drietal stallantaarns uitkomst brengen. Na een h_lf uur sche meren kon de vergadering ech ter bij vol licht worden voortge zet. De oud-voorzitter van de Eerste Kamer en het oud-lid van de Raad van State, prof. mr. R. Kra nenburg, een staatsgeleerde van groot formaat, tevens oudJhoog- leraar te Leiden en Amsterdam, is op 76-jarige leeftijd onver wacht overleden. 777 EN 999. Het Nederlandse Rode Kruis zal binnenkort voor de hulpver lening aan de Hongaarse vluch telingen een tweede medisch-so- ciaal verzorgingsteam naar Oos tenrijk sturen. Ook een vijftal nieuwe ambulance-wagens gaan Zegent, wetende dat gü daartoe geroepen zijt, opdat gü zegening zoudt beërven. 1 Petr. 3 9. Wij kennen drie woorden, begin nende met een „Z", die God de Here voor zichzelf behouden heeft daar Hij de gedachte, daarin ver vat, alleen volkomen vervullen kan: „zorgen, zegenen, zaligma- ken". Wij kennen Hem, die zegenende het land is doorgegaan. Die als de grote Hogepriester de Zijnen ver liet met uitgebreide handen, ten teken, dat Hij altijd bij hen bleef, tot aan het einde der wereld. De Schrift leert ons echter ook, dat wij mensen zegenen kunnen. Wij bedoe len niet met woorden, maar met daden. Daar wandelen onder ons gezegende en zegenende mensen kinderen. Mensen, wie de vrijmoe digheid gegeven is om te grijpen in de schatkameren Gods en met ge heiligde handen daaruit te nemen gaven, die zij anderen op hoofd en leven kunnen leggen. Zo onderschelden als echter de mensen zijn, zo verschillend zal ook de zegen zijn, die God hun ter uit deling toevertrouwde. De Apostel Petrus heeft met de gloed zijner bezielde welsprekend heid zijn tijdgenoten gezegend, door te getuigen van die Ene, die van zwakkelingen Cefassen, rotsman nen maakt. En alle nageslachten heeft hij gezegend, door zijn van koninklijke geest en heilige liefde getuigende brieven. Wij kunnen allen, die wij ontmoe ten, zegenen, door als een leesbare brief der liefde Gods en van het werk des Geestes rond te wande len. Wie zegen zaait, zal zeker zegen maaien. DOKTER, BURGEMEEST: DIRIGENT. r?-—r Op een vergadering te Utrecht is het Nederlandse Huisartsen genootschap opgericht. Door de steeds toenemende specialisering in de geneeskunde is de huisarts in het geheel van het medisch handelen de laatste tijd enigszins op de achtergrond geraakt. De nieuwe vereniging wil nu de we tenschappelijke uitoefening van de geneeskunst door huisartsen bevorderen door het oprichten van huisarts-studiegroepen, die de problemen, welke de genees kunst voor de huisarts schept bestuderen. Mr A. J. d'Ailly nam na een tienjarige ambtsperiode afscheid als burgemeester van Amster dam. Het jaar 1957 zette in grote delen van ons land in met spie gelgladde wegen. Moge alles in dit jaar zo „glad" verlopen als het op de le januari was op de weg! (Nadruk verboden). Heer, maak mijn leven tot een [lied, Dat andren blijdschap brengt. (Uit 't Nieuw Bijbels Dagboekje.) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN, ZONDAG 6 JANUARI. NED. HE KV. KERK. Axel' 10 uur Vicaris S. den Blaau- wen; 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. (Bed. H. Doop.) Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (Bed. H. Doop.) Hontenisse: 10 uur Ds. K. Verbeek. Hulst: 10.30 uur Ds. H. D. Homan, van Maasbommel. Philippine: 2.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur Eerw. heer C. H. Heijboer, van Zaamslag; 2.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Ter- neuzen. Terneuzen10 uur Ds. P. A v d. Vlugt; 3 uur Ds. J. Scholten (Bed H. Doop); 7.30 uur Ds. W. L. Tukker, van Rotterdam. (Bi- zondere dienst.) Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. Othene7 uur Eerw. heer C. H. Heijboer. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 9.30 uur en 3 uur Ds. F. Schalkwijk. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H Pestman. (Voorber. H. A.) Zaamslag: 10 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Stud. De Groot, van Leeuwarden. Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 6 JANUARI. NED. HERV. KERK. 10.30 uur Ds. L. S. Amerika en het vluchtelingenprobleem Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft donderdag te Washington mee gedeeld, dat tussen 31 december 1953 en 31 december 1956 189.967 vluchtelingen asyl hebben ge vonden in de Ver. Staten. Zi; kregen toegang tot Amerika in het kader van het buitengewone hulpprogramma voor vluchte lingen dat president Eisenhower in 1953 aan het congres heeft voorgelegd. Dit programma voorziet in de toelating van 214.000 vluchtelingen uit de ge hele wereld. Onder degenen die asyl heb ben gevonden bevinden zich ruim 70.000 vluchtelingen uit de Russische satellietlanden, bijna 19.000 leden van het Poolse leger van generaal Andersen, 2000 Italianen, 60.000 Grieken, 17.000 Nederlanders, 3000 Chinezen en 2000 Palestijnen. Het is bekend dat de rege- ring-Eisenhower het Amerikaan se congres zal vragen maatrege len te nemen, waardoor de toe lating van de vluchtelingen ver gemakkelijkt kan worden. Aardenburg: Blom. St Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Efjgen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaff. Oostburg: Geen opgave. Retranchement: 9.30 uur Ds. H. Kuijlman. Schoondijke: 11 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld. Waterlandkerkje: 2 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen, van Oostburg. IJzendijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. Zuidzande: 11 uur Ds. H. Kuijl man. rfltmW; VIIGINIi-IIN« i Van Franse zijde wordt ge meld dat Franse veiligheids strijdkrachten in een reeks van gevechten in het dal van Soem- man, in Noord-Algerië, 63 op standelingen hebben gedood. Er werden ook grote hoeveelheden wapens buitgemaakt. Aan Franse zijde zijn geen verliezen geleden. Betere schoenen zijn AIR GUMZOLEN voorzien van De ziekenfondsbepalingen ge ven de volgende richtlijnen voor wat betreft het tijdelijk verblijf in het buitenland. Men onderscheidt in dit opzicht een tijdelijk verblijf in het buiten land uit hoofde van het beroep en om andere redenen, w.o. dus de vakanties vallen. BEROEPSWERKZAAM HEDEN. Verplicht verzekerden, die voor I beroepswerkzaamheden in het buitenland hebben vertoefd, heb ben recht op volledige vergoe ding van de kosten voor genees kundige en farmaceutische ver zorging in het tijdvak waarover de verzekering voortduurt. Met verplicht verzekerden die voor beroepswerkzaamheden iin het buitenland hebben vertoefd, worden gelijkgesteld verzekerden die worden verpleegd in het Ne derlands Sanatorium te Davos. Radio-Boedapest meldt, dat de vijfentwintigjarige transportar beider Geza Szivos, uit Boeda pest, door het militaire gerechts hof van Boedapest ter dood is veroordeeld wegens onwettig wapenbezit. Het vonnis werd on middellijk voltrokken. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn slechts 265 Hongaar se vluchtelingen Oostenrijk bin nengekomen. Dit geringe aantal wordt toegeschreven aan dras tischer optreden van de Hon gaarse grenspolitie, die thans zonder aanziens des persoons op vluchtelingen vuurt en veelvul dig met fakkels werkt. Een groep van tien uitgeweke nen voerde het lijk van een vijftigjarige vrouw uit Boeda pest mede, die door schoten van de grenswacht was gedood. Nader wordt gemeld dat de doodgeschoten Hongaarse vrouw vier dagen geleden reeds in Oostenrijk was aangekomen, waarzij haar vijf kinderen in eenkamp in veiligheid had ge bracht. Zij was naar Boedapest teruggekeerd om te pogen haar zuster ook uit Hongarije te krij gen en juwelen op te halen. De gedode maakte deel uit van een groep van dertig vluch telingen van wie slechts tien Oostenrijks gebied wisten te be- CHR. GEREF. Zaamslag: 9.30 uur leesdienst. KERK. en 2.30 uur GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur er 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 en 2 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege") Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. GEREF. GEMEENTE. Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur Stud. A. Hofman, van Aalst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur en 7 uur Sa menkomsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 43) (Nadruk verboden.) „Nu?" hijgde ik. En hij knikte. „O!" zei ik, toen hij papier, pen en inkt voor me neerzette. „Ik heb mijn vulpen niet bij me en dan kan ik alleen met een Y-pen schrijven." Hij drukte op een bel en beval Bywater een Y-pen te brengen. „Nu", zei hij opgewekt, „ik zal u een kwartier alleen laten. Neem de tijd, wees niet zenuwachtig en als ik terug kom", hij keek op de klok, „geeft u mij de brief". Hij zei me niet zenuwachtig te zijn! En mijn benen trilden als van een paard, dat een helling afgaat. En mijn handen beefden, en het vocht liep langs mijn rug- gegraat. Ik zat op het papier te staren als een konijn, dat gehyp notiseerd wordt door een slang. Axel: 7 uur 8.30 uur en 10 uur °ef! wat was het vocht langs H.H. Missen. .mijn rug koud! Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur „Geachte heer!" schreef ik. H.H. Missen. Neen, „Mijnheer", zou misschien zakelijker zijn. Ik scheurde het Hulst6.30 uur 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.30 uur, 7.30 uur. 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 blad in kleine stukjes en gooide ze in het vuur. „Mijnheer", ik keek naar het woord, tot ik dui zelig werd. Toen vond ik het te koud en onvriendelijk. Misschien verlangde Peignton vriendelijk heid. Ik trok een derde velletje naar me toe. „Geachte heer", een bel ging plotseling over en ik viel haast van mijn stoel. Het was maar een patiënt of iemand an ders aan de voordeur en ik kon Bywater's kalme beleefde stem horen. Ik keek naar de klok. Er waren al 10 minuten voorbij. Nog maar vijf minuten. Wat moest ik doen? Ik doopte mijn pen in de inkt. „Geachte heer", toen kwam de inspiratie. „Daar ik gehoord heb Van uw wijde vermaardheid in het beroep waar u een sieraad van zijt", hier kreeg ik haast een lachstuip, maar ik wist me te be heersen „kwam het mij voor, dat u misschien een vertrouwde secretaresse nodig zoudt kunnen hebben, die u kan bijstaan in de menigvuldige plichten, welke voortvloeien uit een practijk zo uitgebreid als ik geloof dat de uwe is. Sta mij daarom toe, u mijn diensten aan te bieden, en u de verzekering te geven, dat, in geval u mij op zo'n vertrouwens- post benoemt, ik alles zal doen wat in mijn vermogen ligt, om uw vertrouwen waardig te zijn. U bij voorbaat dankend voor het eventueel in overweging nemen van mijn aanbod, verblijf ik— enzovoorts." ,Als een meisje mij zo'n brief zou schrijven, zou ik haar de deur uitgooien" peinsde ik. Maar er was geen tijd meer om een an dere te schrijven en dr. Peignton kwam de kamer binnen, terwijl ik aarzelde. „Ik bang dat de regels niet erg recht zijn", zei ik, „maar ik ben zenuwachtig." „Ik hoop, dat u geen last van zenuwen hebt." „O neen, maar het is nogal een beproeving om een dergelijke brief te schrijven." Hij las het schrijven door, zon der enige opmerking, behalve dat hij aanmerking maakte op mijn dichte „e's". Hij zei, dat duide lijkheid en klaarheid de belang rijkste factoren bij het schrijven waren. En ik was het volkomen met hem eens en zei, dat ik in de toekomst steeds naar goed open „e's" zou streven. Hij keek me alleen maar aan en infor meerde, wanneer ik aan het werk kon gaan, als hij mij zou aanne men. „Nu direct", riep ik, en ik ver gat helemaal, dat Dorothea bui ten op het plein op me liep te wachten. „Maandag zal vroeg genoeg zijn, dank u. En nu de voorwaar den. Ik zal niet om getuigschrif ten vragen, de aanbeveling van dr. Westcott is wel voldoende. Ik zal u dertig shilling per week ge ven om mee te beginnen en als u voldoet, en uw werk is bevredi gend, zal ik dit na drie maanden verhogen tot vijf en dertig. Uw werkuren zijn van negen tot vijf en 's-zaterdags van negen tot twee. Als u maandag komt, zal ik u wijzen wat uw taak is." „O dank u!" riep ik dankbaar. „Ik hoop dat ik zal voldoen." „Dat denk ik wel", en de zake lijke toon verdween plotseling uit zijn stem, en inplaats daarvan kwam een toon van van wat zal ik zeggen? Het was niet pre cies tederheid, het leek meer een liefkozing, een liefkozing met een klap er in, en terwijl hij sprak, legde hij zijn hand op mijn schou der, en keek in mijn gezicht. Ter wijl ik achteruit trad, kleurde ik hevig, en toen, bij mijn verraste blik, voelde ik me beschaamd. „U herinnert mij aan mijn doch ter", zei hij, en ik voelde me nog meer beschaamd. Hij was alleen vaderlijk en hij was oud, heel oud, minstens vijfenzestig. Later, toen ik een foto van zijn dochter zag, voelde ik me niet gevleid. Zij was ongeveer vijf- en-dertig en lelijk, zo lelijk, dat het je bijna pijn deed, naar haar te kijken. „Ik moet één voorwaarde stel len, voor ik u definitief aanneem" zei hij weer zakelijk. „Een heel belangrijke voorwaarde, en een, waarvan ik verwacht dat ze heel stipt zal worden nageleefd." „Ja?" „Dat u iedere dag voor uw lunch een carbonade meebrengt en die opeet." „Ik moet een carbonade voor mijn lunch meebrengen?" Ik staarde hem aan. IWordt vervolgd.) De vergoeding zal echter en dit geldt ook voor het verplicht verzekerde binnenscheepvaart- personeel niet meer mogen be- dragen dan: a) voor huisartsen hulp 5 voor "een spreekuurbe- zoek en 8 voor een bezoek van de arts ten huize van de patiënt; to) voor specialistische hulp 2Vz x het in Nederland geldende zie kenfondstarief, zowel voor poli klinische als voor klinische hulp c) voor ziekenhuisverpleging het tarief van de laagste klasse van het ziekenhuis, waarL. de patiënt is opgenomen geweest, tot ten hoogste 13 per dag, eventueel verhoogd met bijkomende kosi ten voor het gebruik van de ope ratiekamer, voor genees- en ver bandmiddelen enz.; d) voor tand heelkundige hulp tweemaal het voor ziekenfondspatiënten in Ne derland geldende tarief. EN OM „ANDERE REDENEN". Verplicht verzekerden, die niet voor beroepswerkzaamheden in het buitenland vertoefden, heb ben recht op vergoeding voor de kosten van geneeskundige ver- zorging, genoten gedurende de eerste 30 dagen van het verblijf in het buitenland, met dien ver stande, dat geen aanspraak be staat, indien de verzekerde ziek naar het buitenland is vertrok ken. De vergoeding mag niet meer bedragen dan de kosten, welke in de woonplaats in Nederland voor rekening van het fonds zou den zijn gekomen, zodat voor huisartsenhulp 2,50 (voor het spreekuurtoezoek) en 3 voor een bezoek van de arts ten huize van de patiënt mag worden vergoed. Wij vestigen er speciaal de aandacht op, dat ongeacht of men voor beroepswerkzaamheden of om andere redenen in het buiten land vertoeft, nooit recht heeft op vergoeding van kosten voor vervoer met enig vervoei'middel van de verblijfplaats in het bui tenland naar He woning of een ziekenhuis in Nederland. Alleen mogen worden vergoed de kosten voor medisch noodzakelijk ver voer per auto naar en van een specialist of een ziekenhuis in of nal!j de verblijfplaats in het bui tenland. De beoordeling of de hulp in 't buitenland noodzakelijk was, ge schiedt door de aan het zieken fonds verbonden controleren! ge- neesheer. Tenslotte geldt dat in dien en voorzover de verzekerd* inzake geneeskundige verzorging een recht heeft tegenover een an der persoon of instelling, hij geen aanspraak kan maken op vergor ding vanwege het ziekenfond" Nadruk verboden)

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3